Aktivizujte sa v prírode: Ako zostať zdravý a aktívny domaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Leslie Garner, pedagógka v ranom detstve

Vďaka všetkým týmto spoločenským dištanciám a karanténnemu životu sa väčšina z nás v dnešnej dobe nachádza doma oveľa viac - veľa z nich sú rodiny s deťmi. Ako teda zostať zdravý a aktívny počas pobytu doma, najmä keď máte deti, ktoré spotrebúvajú veľa energie? Prepojíte to samozrejme so záhradníctvom! Čítajte ďalej tipy a nápady, ako zostať zdravý a aktívny doma - s deťmi.

Aktivizujte sa v prírode

Udržiavať deti aktívne doma by nemalo byť ťažké. Buďte kreatívni zábavnými hrami alebo vzdelávacími aktivitami na podporu fyzického pohybu a spojte sa so záhradou alebo prírodou.

Tu je niekoľko nápadov na cvičenie a aktivity v prírode, ktoré vám pomôžu začať:

  • Vyberte sa na prechádzku prírodou. Pre túto činnosť sa jednoducho vydáte na prechádzku po záhrade, susedstve alebo záhrade. Porozprávajte sa o veciach, ktoré podľa vás súvisia so záhradou, alebo s prírodou „I Spy“. Ďalším zábavným nápadom, ktorý k tomu patrí, je výroba náramkov do prírody. Jednoducho vezmite maskovaciu pásku, urobte si náramok, ktorý vám pôjde okolo zápästia s lepivou stranou von, a keď idete na prechádzku, zbierajte veci, ktoré si chcete na náramok nalepiť. Túto činnosť baví hlavne malé deti. Môže obsahovať lepivé veci ako malé vetvičky, listy, kvety alebo dokonca špinu.
  • Zahrajte si záhradné hry. Doprajte zábavný záhradný šmrnc klasickým hrám ako „Duck, Duck, Goose“. Namiesto toho, aby ste povedali „kačica, kačica, hus“, použite záhradné slová. Príklady zahŕňajú „semeno, semeno, klíčiť“ alebo „rásť, rásť, kvitnúť“. Nielen, že sú zábavné, ale podporia aj fyzický pohyb.
  • Štafety na záhrade. Ak máte viac detí alebo sa chcú zapojiť ďalší členovia rodiny, usporiadajte štafetu. Jedným zo spôsobov, ako to môžete urobiť, je použitie koliesok a usporiadanie závodu s kolieskami. Môžete použiť skutočné záhradné fúriky, alebo ak máte dostatok členov rodiny, jedna osoba môže držať nohy dieťaťa hore, kým sa plazí rukami. To je dobrý spôsob, ako pri zábave spáliť energiu navyše.
  • Vytvorte dvornú kopaciu stanicu. Dajte si zriadiť vonkajší priestor ako kopaciu stanicu. Tešiť sa môžu z detí všetkých vekových skupín, dokonca aj z dospelých, pretože je možné ich prispôsobiť potrebám každého veku. Na miesto plné piesku, pôdy alebo nečistôt pridajte nejaké záhradné náradie pre deti vhodné pre vek, napríklad miniatúrne hrable a lopaty (alebo podobné predmety po ruke). Tieto nástroje môžu pomôcť napodobniť zručnosti, ktoré by sa používali v záhrade. Samozrejme, malé deti môžu mať len túto plochu na hranie, zatiaľ čo staršie deti a dospelí môžu túto plochu skutočne využiť na skutočnú výsadbu alebo plánovanie záhrady.
  • Tancujte na záhrade. Tancujte, akoby ich nikto nepozeral (a ak sú, je to tiež v poriadku!) Jednoduchý nápad, ako podporiť fyzický pohyb vonku, je vziať hudbu von a len tancovať na záhrade. Môžete sa venovať freestylu, pripraviť si vlastné záhradné drážky alebo si poriadne zatancovať, ale choďte do rytmu! Môžete tiež prísť s kreatívnymi spôsobmi pohybu so vzdelávacím aspektom. Pár nápadov zahŕňa včelí tanec a kriketové skoky. Môžete hovoriť o dôležitosti opelenia a o tom, ako v tomto smere zohrávajú úlohu včely, a pohybovať sa a tancovať pomocou vzorcov spôsobu, akým sa včely pohybujú. Uvidíme, či dokážeš skočiť čo najďalej ako kriket, pretože dokáže skákať až 30-násobok dĺžky svojho vlastného tela. Zmerajte, ako ďaleko to je, umiestnite tam palicu alebo skalu a potom skočte a uvidíte, kam až skočíte.
  • Vytvorte prekážkovú dráhu. Ďalším zábavným nápadom je vytvorenie prekážkovej dráhy. To môže byť pre každú rodinu odlišné. Môžete prísť s čímkoľvek chcete. Nájdite predmety okolo záhrady alebo iné veci okolo dvora, ktoré môžete zahrnúť do kurzu. Je to obmedzené iba vašou predstavivosťou! Príkladom môže byť položenie rebríka na zem a to, že deti budú prechádzať priečkami bez toho, aby sa ich dotýkali, tlačiť na fúriku alebo záhradný vozík z jedného bodu na druhé, skákať alebo plaziť sa cez hula hoop, plaziť sa pod piknikovým stolom a balansovať na kus dreva alebo skákanie cez palicu, zastavenie pri hode loptou alebo sedacím vakom a ešte oveľa viac! Je to tiež ďalší skvelý spôsob, ako získať nahromadenú energiu.
  • Jóga v záhrade. Ak chcete mať uvoľnenejší spôsob fyzickej aktivity, vyskúšajte záhradnú jogu s deťmi. Toto je ďalšia aktivita, pri ktorej môžete byť kreatívni a prichádzať s vlastnými nápadmi. Niektoré pózy môžu zahŕňať napríklad vydávanie sa za vysoký strom, pózu motýľov, napodobňovanie rastu semien rastlín alebo pózy predstavujúce rôzne druhy počasia, ktoré záhrade pomáhajú rásť. Môžete ísť online a kúpiť si knihy, karty alebo plagáty so záhradnými pózami pre jogu špeciálne pre deti. Môžete tiež získať nápady a použiť svoje vlastné karty.

Napojenie dobrého zdravia na záhradníctvo

Ako môžete začleniť zdravie do týchto lekcií? Jedným zo spôsobov je prediskutovať výber zdravých potravín a určiť, ktoré z nich sa dajú pestovať v záhrade. Môžete si dokonca vybrať niekoľko, ktoré budú spolu pestovať doma v rodinnej záhrade.

Choď von je dobrým zdrojom vitamínu D, takže nechaj tieto deti vonku a opaľuj sa! Samozrejme, dodržiavajte náležité opatrenia, ako je slnečná čiapka, krém na opaľovanie a ochrana pred komármi. Nezabudnite si tiež vždy umyť ruky po vstupe do interiéru, pri manipulácii s nečistotami alebo so záhradnými tvormi a pred jedlom.

Záhradníctvo je činnosť, ktorá zlepšuje aj duševné zdravie. Emocionálna pohoda je rovnako dôležitá ako fyzické zdravie, takže nie je dôvod, prečo neísť von a nevkladať tieto ruky do špiny! Hovorí sa tiež, že posilňuje imunitný systém a kto to práve teraz nepotrebuje?

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o záhradníckom životnom štýle


Vonkajšie hry a fyzické aktivity sú pre výchovu dieťaťa nevyhnutné. Je to tiež skvelý spôsob, ako tráviť čas spoločne ako rodina. Preskúmajte, stavajte, tvorte, inšpirujte, bavte sa a bavte sa srdcom pri hraní a účasti na rôznych zábavných a interaktívnych činnostiach so svojimi deťmi.

Vďaka stále prebiehajúcim protokolom o zdraví a karanténe budú vaše deti, dúfam, určite nudiť svoje mobilné telefóny a ďalšie pomôcky a rozhodnú sa pre vzrušujúcejšie aktivity. Dvorček vhodný pre aktivity predstavuje len trik, ktorý povzbudí vaše deti, aby nechali svoje smartphony, tablety a herné konzoly za sebou a užili si pár hodín na slnku.

Tu sú tri jednoduché a kreatívne spôsoby, ako sa môžete pokúsiť získať záhradu vhodnú pre aktivity, ktorá je ideálna pre vaše deti. Nechajte ich, nech si užijú deň na slnku, kde sa môžu buď hrať a objavovať sami, alebo si dať čas na zaneprázdnenie pre rodinnú hru. Popustite uzdu svojej fantázii s týmito rôznymi konceptmi záhradky.


Existuje skutočná potreba aktívneho hrania vonku. Teraz viac ako kedykoľvek predtým. Čím viac outdoorových aktivít môžete pre svoje deti povzbudiť a uľahčiť, tým viac budú mať z fyzických a emocionálnych výhod tejto hry. Vytváranie zážitkov pre celú rodinu v prírode je skvelým miestom pre začatie!

V skutočnosti existuje veľa zábavných, jednoduchých a kreatívnych spôsobov, ako pomôcť vašim deťom dostať sa von - také, ktoré nestoja veľa peňazí, času ani plánovania. Nižšie zdieľame 31 z nich. Vyskúšajte jeden ešte dnes!


Bez nadmerného komplikovania je cieľom pri cvičení s deťmi udržiavať SVETLO a ZÁBAVU. Aby sa deti hýbali a aby to robili ochotne, musia byť zlákané zábavnými činnosťami, ktoré ich rozosmejú!

Okrem toho je použitie obmedzeného vybavenia alebo toho, čo je okolo domu, ideálnym spôsobom, ako zabezpečiť čo najjednoduchší priebeh pohybových aktivít a udržiavať nízky stres pre rodičov a opatrovníkov.

Idea aktivity č. 1 - Zoofari (vek 2-5)

Potrebné vybavenie: Konštrukcia alebo akýkoľvek papier na označenie staníc, značka na písanie (deti môžu pomôcť, ak môžu písať)

Idea aktivity č. 2 - Island Hopping (vek 2 - 5 rokov)

Potrebné vybavenie: Konštrukcia alebo akýkoľvek papier na označenie staníc, značka na písanie (deti môžu pomôcť, ak môžu písať)


31 fitness aktivít pre deti, ktoré môžete robiť ako rodina

Prihlásiť sa na odber

Sociálny dištanc sa môže niekedy cítiť trochu klaustrofobicky. Našťastie, aj keď je veľa rekreačných stredísk zatvorených, existuje veľa spôsobov, ako sa môže vaša rodina aktivovať v karanténe - v interiéroch aj exteriéroch.

Zostavili sme zoznam 31 zábavných domácich cvičení zameraných na rodiny s deťmi. Či už to vaše deti robia samy, alebo si ako rodina užijete zábavné cvičenie, všetko sú to skvelé spôsoby, ako sa pohybovať a zostať zdraví.

1. Choďte na lov na rodinné túry a pozrite sa, koľko z týchto predmetov nájdete.

2. Zahrajte si toto, ako sa voláte? činnosť. Deti absolvujú jedno cvičenie - napríklad kliky alebo skákanie jednou nohou - na každé písmeno svojho mena.

3. Vyskúšajte Kidz Bop Dance Along, zoznam videí od tvorcov Kidz Bop s množstvom tancov vhodných pre rodiny s deťmi na populárne piesne.

4. Ak sú aspoň traja členovia vašej rodiny slobodní a máte skokanské laná, skúste sa naučiť skákať dvakrát holandsky.

5. Ak máte doma nejaké staršie deti, ukážte im tieto jednoduché cviky na budovanie sily pre tínedžerov.

6. Pripravte prekážkovú dráhu kriedou na chodník, aby ste cvičili svižnosť a kreativitu svojich detí.

7. Vyskúšajte Sworkit, zdroj s množstvom bezplatných pohybových hier pre deti, ktoré sú usporiadané do kategórií, ako sú sila, pohyblivosť a rozcvička.

8. Sledujte udalosť #ActiveHomeChallenge, ktorá je na Twitteri od spoločnosti Gopher a ktorá zdieľa rýchle cvičenie, ktoré majú rodiny absolvovať každý deň o 8:00 EST.

9. Zahrajte si hod pre fitness. Vďaka dvom kockám a pozitívnemu prístupu sa vaše deti môžu striedať pri absolvovaní 11 rôznych cvičení.

10. Zaregistrujte sa na bezplatné cvičebné hry a videá z programu Good Energy at Home od GoNoodle.

11. Ak chcete budovať silu a vytrvalosť spôsobom primeraným veku, vyskúšajte toto vysoko intenzívne intervalové tréningové cvičenie (HIIT) pre deti.

12. Pripravte si a zahrajte si bowling v hale. Všetko, čo potrebujete, sú domáce potreby, ako napríklad bazénové rezance, prázdne fľaše s vodou a skákacia lopta.

13. Choďte ako rodina na všímavú prechádzku a obráťte svojich päť zmyslov na svet okolo seba.

14. Naučte sa nové zručnosti a využite svoj sociálny dištanc na týchto lekciách Karate pre deti.

15. Pre menšie deti skúste relaxovať spolu s videom o joge pre batoľatá.

16. Usporiadajte rodinné preteky vajec a lyžičiek, ktoré deťom môžu pomôcť pri precvičovaní rovnováhy a tímovej práce.

17. Choďte na bicykli alebo behať po okolí a načerpajte dennú dávku vitamínu D.

18. Hrajte Indoor Blizzard s mladšími deťmi ako odmenu za to, že máte hotové.

19. Vyskúšajte kanál Body Coach, kanál YouTube s cvičeniami, ktoré naučia deti dbať na svoje telo.

20. Zahrajte si freeze dance, hru, ktorá nielen rozhýbe deti, ale tiež naučí posluchové schopnosti.

21. Namiesto hľadania vybavenia do telocvične vyskúšajte tieto cviky bez výstroja z cvičebnej knižnice ACE Fit.

22. Ak chcete, aby deti pomáhali po celom dome, vyskúšajte tieto domáce práce, ktoré sa zdvojnásobia ako skvelé cvičenie.

23. Prečistite svoju myseľ a natiahnite svoje svaly záhradnou jogou.

24. Ak máte hula hoop a loptu, zahrajte si ako rodinu Slam Ball vonku.

25. Vyskúšajte všetky tieto hry, ktoré môžete robiť iba s plážovou loptou, napríklad Catch & Do! a zahoďte to.

26. Skúste sa pre deti naučiť tanec Zumba, napríklad tento k piesni „I Like to Move It“.

27. Pomôžte svojmu dieťaťu zarobiť žonglovanie, čo môže zlepšiť jeho koordináciu ruka-oko.

28. Zapnite toto rodinné kardio cvičenie a nechajte sa pumpovať krvou.

29. Nastavte maskovací páskový balančný lúč, aby ste deti naučili dodržiavať pokyny a udržiavať rovnováhu.

30. Zahrajte si balíček fitnes. Všetko, čo potrebujete, je balíček kariet a nejakej hudby na vytvorenie vlastnej cvičebnej rutiny.

31. Použite kanál Just Dance YouTube a nájdite množstvo cvičebných tancov od tvorcov videohry s rovnakým názvom.


45 zábavných a zdravých aktivít pre vaše deti počas tohto leta

Škola končí a spolu s ňou prichádzajú aj tri slová, ktorých sa bojíte toto leto počuť: Nudím sa.

Nebojte sa! Máme váš konečný zoznam 45 zábavných a zdravých aktivít, ktoré môžete toto leto robiť so svojimi deťmi.

Ešte lepšie? Všetky tieto nápady majú povzbudiť vaše deti, aby sa naučili to, čo už viete: byť aktívny je zdravé. Cvičenie je pre vás dobré a konzumácia čistého jedla chutí a cíti sa skvele!

Leto môže byť veľa zábavy. Buďte týmto letom tým zdravým vzorom pre svoje deti a využite týchto 45 zdravých a zábavných aktivít na to, aby boli deti šťastné a zdravé.

1. Choďte na farmársky trh.

Najlepším spôsobom, ako sa deti naučia zdravé návyky, je sledovanie zdravých návykov. Naučte ich dobre tým, že ich necháte označiť na farmárskom trhu.

Naložte na čerstvé produkty. Ešte lepšie? Nech má každý 5 dolárov, ktoré môže minúť na niečo zdravé. Po príchode domov si môžete pripraviť zdravé občerstvenie alebo si nechať pripraviť zdravú večeru s položkami, ktoré ste si práve kúpili.

2. Pripravte si smoothie.

Pre najmenších je fascinujúce kombinovať veci. Nechajte ich, aby vám pomohli vložiť ovocie, mandľové mlieko a zeleninu do vášho smoothie maker alebo mixéra.

Mám veľa receptov na smoothie, ktoré si vaše deti pochutnajú. Umožnite im vidieť, že zelenina je dokonca vynikajúca na pitie. Môžete sa odvážiť svoje deti piť niečo zelené!

Kúpte si niekoľko opakovane použiteľných farebných slamiek a vaše smoothie zaručene poteší.

3. Vyberte sa na celodenný výlet.

Zmiešanie rutiny zabráni nude. Zamierte do susedného mesta a vyskúšajte niečo nové.

Zaplávajte si v jazere, vyberte sa na túru po novej trase alebo nechajte svoje deti potešiť sa úplne novým ihriskom.

Nechajte svoje deti oceniť malú zmenu scenérie a harmonogramu.

4. Choďte do posilňovne.

Má vaša telocvičňa starostlivosť o deti? Umožnite svojim deťom vidieť, že uprednostňujete pohyb a oni tiež.

Doprajte si hodinu času, keď sa budete hrať s ostatnými deťmi v miestnej posilňovni.

Nezabudnite vysvetliť, prečo si mama ide zacvičiť.

5. Zasadiť záhradu.

Bylinky, zelenina alebo kvety? Vyberte si svojho obľúbeného a vykopajte spolu so svojimi deťmi špinu, aby ste videli, že môžu pestovať veci pomocou svojich dvoch malých ručičiek.

Potom im môžete ukázať, ako dobre využívať to, čo pestujete.

Môžete im dokonca zaobstarať ich vlastné záhradnícke náradie pre nejakú hrdosť na vlastníctvo!

6. Varíme spolu.

Nie je nič lepšie ako vyrábať svojim deťom niečo zdravé a pozerať sa, ako to zjedia, bez toho, aby kňučali.

Vyskúšajte recept, ktorý milujem na zdravšie makaróny a syr, alebo experimentujte so zdravším receptom na večeru.

7. Choďte na ihrisko.

Hojdačky, šmýkačky, pieskoviská a tunely sú ľahkou sviežou aktívnou zábavou pre vaše deti. Aj keď budete mať oči stále na očiach, môžete si trénovať vlastné ihrisko.

8. Urobte si túru na penny.

Môže to znieť hlúpo, ale keď som bol malé dieťa, mama nás brávala na túry. V deň, keď cent stál za niečo, sme otočili cent v každom rohu, hlavy, ktoré sme šli doprava, rozprávky, ktoré sme šli doľava.

Zakaždým by bola prechádzka iná. Moji súrodenci a ja sme milovali pešie túry a som si istý, že to bol spôsob, ako sa moja mama dostala von a zostala pri zmysloch. Vyskúšajte so svojimi najmenšími pešiu túru.

9. Choďte plávať

Člen v klube pri bazéne? Vlastníte bazén? Kúpte si niektoré z týchto farebných rezancov a urobte si toto leto šmrnc pravidelným plávaním s deťmi.

Cvičte rôzne plavecké ťahy alebo plaváky alebo len uvidíte, kto dokáže najväčší rozstrek.

10. Vytvorte si svoj vlastný závod.

Ready, set, go je všetko, čo potrebujete, ak máte batoľatá. Budú radi behať, behať, behať v otvorenom parku alebo na chodníku.

Ak sú vaše deti staršie, urobte z nich zábavné preteky o to, kto dokáže bežať najrýchlejšie.

11. Choďte na bowling v daždivý deň.

Ľahkú zábavu pri prevracaní dokáže oceniť každý vek, najmä v deň, keď ste uviaznutí vo vnútri.

Aj keď to nemusí byť vždy jednoduché, mať dobré skóre v bowlingu, bowling môže byť ľahká zábava a zvyčajne dobrý pre veľa smiechu (odkvapová guľa!).

12. Maľujte, kreslite alebo píšte.

Vytiahnite tohto vnútorného umelca a nechajte svoje deti viesť letný denník alebo mať pravidelný čas na maľovanie alebo kreslenie.

Vezmite svojho začínajúceho umelca vonku do tieňa, aby ste sa vyhli vnútornému neporiadku. Pomocou akvarelov, kriedy, farebných ceruziek, fixiek alebo farbičiek vytvorte pre svoju chladničku alebo nástenku nové umelecké diela.

Miluje vaše dieťa písanie? Povzbuďte ich, aby na lete zachytili to, čo majú najradšej.

13. Usporiadajte tanečnú párty.

Nalaďte si Pandoru, Spotify alebo svoju obľúbenú rozhlasovú stanicu a zatancujte si. Také jednoduché.

Požiadajte svoje deti, aby vám ukázali svoje pohyby.

14. Nechajte svoje deti predviesť sa.

Čarovné predstavenia, bábkové predstavenia, tance alebo vtipy - deti všetkých vekových skupín radi zabávajú svojich rodičov hlúpymi predstaveniami.

15. Nechajte svoje deti neštruktúrovaný čas.

Keď sa kiddos zabávajú, naučia sa snívať, byť samostatní a kreatívni.

Navyše by sme všetci mohli mať úžitok z nezabudnutia, že nie je potrebné naplánovať každú minútu dňa.

Pozerajte sa na to, ako v mladom veku vychovávate pozornosť.

16. Jazdite na bicykloch.

Naštartujte každého rodinnou jazdou na bicykli. Dobré cvičenie pre každého a niečo, čo môžete robiť v každom veku.

Turistika je nielen skvelým cvičením (najmä po kopcoch), ale aj skvelým spôsobom, ako spolu s deťmi spoznávať prírodu.

Nezabudnite si zbaliť batoh a obedovať vo svojom turistickom mieste.

18. Vyberte sa na výlet a uvidíte zvieratá.

Či už idete do zoo alebo do prírodného centra, nechajte svoje deti baviť sa a spoznávať zvieratá všetkých druhov.

Navyše budete tráviť veľa času na svojich nohách, čo je dobré pre celú rodinu.

19. Chyť nejakú kriedu na chodníku.

Kedysi som trávil hodiny, keď moje deti len málo tvorili umenie na príjazdovej ceste.

Dážď by to spláchol a začali by sme odznova, alebo by sme našu príjazdovú cestu do hernej oblasti nakreslili štyrmi štvorcovými, poskokovými a pohyblivými rebríkmi.

20. Pečieme spolu.

Ukážte svojim deťom, že dezerty môžu byť zdravé. Porozprávajte sa s nimi o skutočných surovinách, ako je med, namiesto umelých sladidiel.

Čoskoro uvidia, že zdravšie dezerty sa dajú pripraviť aj doma a nevychádzajú z krabice.

21. Chyťte loptu, frisbee alebo draka a choďte do parku alebo na ihrisko.

Nudí vás záhrada? Zamierte do parku a vykopnite si futbalovú loptu alebo hodte so svojimi deťmi Frisbee.

Využite veterný deň letom na draku. Po dokončení môžete preskúmať aj park.

Bonus pre vás a všetky tieto kroky, ktoré zhromažďujete.

22. Vezmite si obed na piknik.

Kto nemá rád jedlo vonku? Urobte z toho zábavnú aktivitu tým, že urobíte s deťmi zdravý obed a dáte im pomôcť zabaliť to.

Nakrájajte zeleninu a urobte hummus. Naplňte nádobu trochou čerstvého ovocia.

Jedzte obed na palube alebo si dajte piknikovú deku dole na záhrade. Ak chcete, vyberte sa v aute na piknik k neďalekému jazeru alebo parku.

23. Vylomte postrekovač alebo pošmyknite a posuňte.

Viem, že si pamätáš svoje dni, keď si používal Slip and Slide. Beh, špliechanie a kĺzanie, čo by mohlo byť zábavnejšie?

Alebo dajte deťom trochu času na postrekovanie. Ak máte malé, nemôžete poraziť detský bazén pre výkriky smiechu a špliechania do vody.

24. Švihadlo.

Skákacie lano je pre vás skvelým plyometrickým tréningom a pre vaše deti je také zábavné.

Získajte niekoľko švihadiel, aby ste všetci mohli skákať spoločne alebo aby ste videli, kto dokáže skákať najdlhšie.

25. Vyšplhať sa na stromy.

S malým dohľadom je lezenie po stromoch dobré pre svaly, dáva deťom pocit úspechu a je zábavná.

26. Postavte pevnosť stromu.

V závislosti od vašej vízie pevnosti stromu a vašich tesárskych schopností by to mohol byť letný projekt.

Pridajte rebrík a stane sa dobrým cvičením aj pre deti.

27. Zahrajte si kickball.

Pamätám si hodiny času venované kickballu.

Môžete dať ostatným rodičom prestávku (a dúfajme, že im túto láskavosť vrátia) a nechať priateľov svojich detí znovu, zostaviť tímy a hrať ďalej.

28. Pripravte šťavu.

Vaše deti by sa možno čudovali, že si môžete pripraviť svoj vlastný džús a s množstvom šialených vecí, ktoré by možno nečakali, ako napríklad mrkva.

Začínate s odšťavovaním? Dostal som vás do pozornosti môjho Sprievodcu odšťavovaním pre začiatočníkov.

29. Hostiteľka autoumyvárne.

Podporujte začínajúceho podnikateľa. Navyše, umývanie auta si vyžaduje veľa energie.

30. Premeňte šálky vody na zábavnú hru.

Zabavte sa na záhrade a sledujte, kto dokáže vyvážiť šálku vody na hlave bez toho, aby sa rozliala.

31. Táborte na záhrade.

Učte láske k Mesiacu, hviezdam a nádhernej prírode rozmiestnením tábora na záhrade.

Baterky a chichotanie sa povzbudzovali.

32. Vyfukujte bubliny.

Nie som o vás, ale je niečo čarovné na tom, keď sledujete, ako vaše ratolesti prenasledujú dvor plný bubliniek alebo sa snažia vyhodiť svoje vlastné bubliny.

33. Postavte si limonádový stojan.

Naučte svoje ratolesti pojmom peniaze tým, že ich necháte uspieť v limonáde.

34. Zahrajte si minigolf alebo putt-putt golf.

Užite si teplé počasie s minigolfom alebo putt-putt so svojimi deťmi.

Je to oveľa zábavnejšie ako bežné kladenie vrtákov a funguje to na koordinácii ruka-oko. Možno vo svojej rodine objavíte talentovaného malého golfistu.

Môžete tiež vyskúšať rodinnú golfovú lekciu (tu je niekoľko cvičení v sekaní, ako opraviť plátok a správny golfový grip, aby ste mohli začať)!

35. Zamierte na pláž.

Choďte hľadať piesok a postavte najväčší hrad z piesku vôbec, alebo vykopajte najväčšiu dieru.

36. Vyrobte vodné balóny.

Vodné radovánky a prenasledovanie, všetko zabalené do jednej aktivity. Vaše deti to budú milovať a vy budete milovať veľmi malé upratovanie.

37. Choďte sa člnkovať.

Využite naplno svoju kanoe, veslicu, plachetnicu alebo motorový čln tým, že vyrazíte so svojimi deťmi do vody.

Vaše deti budú radi, keď sú malými pomocníkmi (no, väčšinou, však?).

Staršie deti? Vytiahnite tie lopatkové dosky.

38. Bavte sa v blate.

Viete, že máte radi tie bahenné preteky ako dospelí z nejakého dôvodu ... pravdepodobne ste sa ako deti radi hrali v bahne.

Nechajte svoje deti zašpiniť sa v bahne výrobou bahenných koláčov.

39. Fotografujte prírodu.

Vaše deti pravdepodobne objavili váš iPhone a pravdepodobne by ho chceli používať.

Vyberte sa na prechádzku, aby ste ocenili prírodu, a nechajte svoje deti fotiť to, čo vidia a považujú za krásne.

40. Nauč sa robiť DIY.

Si prefíkaný alebo chceš byť? Vyskúšajte so svojimi deťmi týždenné remeslo. Tu je úžasný zoznam Buzzfeed zoznam DIY projektov, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili nude.

41. Vyrábajte nanuky alebo ľadové dobroty.

Výroba zmrzliny je taká jednoduchá a je to zábavné a osviežujúce popoludňajšie občerstvenie.

Alebo si môžete vziať môj obľúbený melón, trochu ho rozdrviť a vložiť do pohára v mrazničke na ľadové občerstvenie.

42. Choďte do knižnice.

Ak môžete ísť pešo do miestnej knižnice, ešte lepšie.

Ukážte svojim deťom, ako môžu byť knihy a relaxácia zábavná, a nechajte ich, aby si prezerali knihy, ktoré ich zaujímajú, a každý deň im určte čas na čítanie.

Použite hojdaciu sieť na dvore ako nový kútik na čítanie.

43. Vytvorte si hudobný zoznam.

Hudba motivuje. Umožnite svojim deťom, aby si s vami vytvorili svoj vlastný zoznam skladieb, a nechajte ich hrať alebo hrať podľa svojich obľúbených melódií.

44. Prihláste sa do rodiny 5K.

Leto má veľa rodinných domov, kde sa v deň pretekov odporúčajú najmenšie deti a dokonca aj psy a kočíky.

Keď prechádzajú cez cieľovú čiaru, vaše deti nezabudnú mať na sebe vlastný závodný náprsník a behať vedľa vás.

45. Pomoc pri práci na záhrade.

Malé deti sa radi tvária, že kosia trávnik s ockom.

Aj keď je čoraz ťažšie získať vojakov na pomoc, s pribúdajúcimi rokmi môžete svoj dvor zmeniť na aktívny rodinný čas s malými projektmi, do ktorých sa môže zapojiť každý.

Začiarknite veci zo svojho zoznamu úloh a aktívneho času.

Vyskúšajte niektoré z týchto zdravých aktivít a choďte vysoko na aktivitu a pomaly kňučte. Len nemôžete dať cenu na hodnote učenia vašich detí zdravému životnému štýlu a aktívnemu životu.

S trochou kreatívneho myslenia môžete toto leto urobiť zatiaľ svojim najzdravším!


Pozri si video: 14 ZDRAVÝCH ZVYKŮ, KTERÉ MI ZMĚNILY ŽIVOT


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny