Sprievodca výsadbou ovocných stromovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spoločná výsadba je spojená s organickým záhradkárstvom, ale nie je dôvod, prečo by sa táto šikovná technika nemala viac praktizovať, aby odradila škodcov a zlepšila produktivitu v zeleninovej záhrade. Spoločná výsadba je v podstate spôsob pestovania dvoch alebo viacerých rôznych rastlín spolu pre údajne priaznivý účinok, ktorý majú na plodinu, ktorú chcete pestovať. Spoločná výsadba sa vykonáva hlavne v zeleninovej záhrade na kontrolu škodcov, na prilákanie opeľujúceho hmyzu a na zlepšenie rastu rastlín. Štipľavé bylinky alebo kvety sa výborne hodia na pestovanie popri zelenine, aby zamaskovali jej zápach pred škodcami alebo ich úplne zahnali.

Obsah:
 • Výsadboví spoločníci
 • Podrobný sprievodca výsadbou
 • Sprievodca výsadbou spoločníkov
 • Pestovanie zeleniny pod ovocnými stromami
 • Výsadba sprievodnej zeleniny
 • Sprievodná výsadba: Kvety, zelenina, bylinky a ovocie sú spolu lepšie
 • Sprievodné rastliny
 • Cesnak Inter vysadený ovocnými stromami
 • Spoločné rastliny jabloní, ktoré potrebujete vo svojom cechu
 • Spoločník pri výsadbe tajomstva úspešných záhrad.
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Výsadba spoločníkov je jednoduchá! Ako viesť

Výsadboví spoločníci

Výskum ukázal, že medziplodinová výsadba viac ako jedného druhu spolu môže byť cenným nástrojom na zvýšenie výnosov a zdravia plodín.

Navyše, cechy stromov, v ostrom kontraste s monokultúrnymi sadmi, šetria priestor a sú skvelé pre divokú zver. Dôležitou súčasťou je, že urobíte nejaký prieskum stromu, ako je jeho rastový vzor a zrelá veľkosť. Ak vidíte potrebu, môžete si dokonca vytvoriť vlastnú kategóriu!

Sú to rastliny, ktoré potláčajú rast buriny prostredníctvom vlastných rastových návykov. Dobrými príkladmi sú zimná tekvica, ktorá zatieňuje burinu, mäta alebo pohánka, ktoré burinu prekonajú rýchlym a hustým rastom, alebo jahody, lipnica lekárska alebo tymián, ktorých vinič tvorí hustú pôdu pokryvnú.

Atraktory sú rastliny, ktoré priťahujú opeľovače a iný užitočný hmyz na strom. Príklady zahŕňajú rebríček, pohánka, motýľ a horčica. Pre cech broskyňových stromov by som sa rozhodol zasadiť kozmos, pretože priťahujú osy trichogramma, ktoré sú užitočným užitočným hmyzom a prirodzeným nepriateľom orientálnych ovocných molí, ktoré môžu broskyne vážne poškodiť.

Úlohou týchto rastlín je odpudzovať nechcených škodcov, ktorí sa živia na vašom ovocnom strome. Na odpudzovanie škodcov sa bežne používa citrónová tráva, nechtík, medovka a takmer všetky druhy cesnaku, pažítky alebo viacročnej cibule.

Fixátory sa vzťahujú na rastliny, ktoré viažu dusík, čo znamená, že počas rastu pridávajú dusík do pôdy. Medzi skvelé príklady týchto rastlín patrí biela ďatelina, červená ďatelina, fazuľa, lucerna, vlčí bôb a hrach.

Pre broskyňový cech by som zvolil červenú ďatelinu. Priťahuje opeľovače, užitočný hmyz vrátane osy trichogramma a pripravuje skvelý čaj. Pravdepodobne najčastejšie používanou mulčovačkou v permakultúrnych dizajnoch je kostihoj. Hostas má rovnaké výhody. Môžete tiež použiť jednoročné krycie plodiny, ako je pohánka, ktorá v zime zabíja a poskytuje dobrý mulč. Pohánka má tiež ďalšiu výhodu v podobe vlastného výsevu. V tomto príklade sa použije kostihoj, pretože slúži aj ako akumulátor.

Medzi dobré príklady patrí lucerna, skorocel, borák a čakanka. Pre viac nápadov sa pozrite na hlboko zakorenené viacročné rastliny. Pre môj broskyňový cech by som sa rozhodol pre čakanku, pretože ponúka liečivé výhody pre ľudí aj dobytok. Pri výbere lokalít pre ostatné trvalky by ste mali zvážiť, koľko miesta bude potrebovať a tieňa, ktorý si pri svojom raste vytvorí. Využitie tejto permakultúrnej metódy vám môže pomôcť vyťažiť maximum z priestoru vášho sadu začlenením iných jedlých, liečivých alebo kvitnúcich plodín do vášho dizajnu a udržať vaše stromy zdravé a produktívne.

Môže tiež urobiť váš priestor obývateľnejším pre prospešné voľne žijúce živočíchy, ako sú vtáky, opeľovače a užitočný hmyz, ktoré pri kosení priestoru medzi stromami strácajú prirodzené prostredie. Nakoniec to môže dokonca pomôcť znížiť eróziu v porovnaní s tradičnými sadmi.

Ak chcete pridať komentár, musíte byť prihlásený. Prihlásiť sa na odber bez komentára E-mail:. Supresory Sú to rastliny, ktoré potláčajú rast buriny prostredníctvom vlastných rastových návykov. Odpudzovače Úlohou týchto rastlín je odpudzovať nechcených škodcov, ktorí sa živia na vašom ovocnom strome. Fixers Red Clover Fixers sa vzťahuje na rastliny, ktoré viažu dusík, čo znamená, že počas rastu dodávajú dusík do pôdy.

Mulčovače Pravdepodobne najčastejšie používanou mulčovačkou v permakultúrnych dizajnoch je kostihoj. Pripnite si to na neskôr. Facebook Twitter Pinterest. Pridaj komentár Zrušiť odpoveď Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať komentár.

Záchrana minulosti pre budúcnosť.


Podrobný sprievodca výsadbou

Ovocné stromy je najlepšie vysádzať po poslednom jarnom mraze. Môžete tiež zasadiť 8 týždňov pred prvým jesenným mrazom. Vykopte jamu, ktorá je o niekoľko palcov väčšia ako váš črepník, do ktorého vstúpila broskyňa. Na plnom slnku môžete umiestniť trpasličie stromy 10 stôp od seba a štandardnú veľkosť 15 stôp.

Čítajte ďalej, kde nájdete podrobného sprievodcu pestovaním množstva lahodného ovocia Nie všetky ovocné a zeleninové rastliny a stromy žijú pokojne.

Sprievodca výsadbou spoločníkov

Techniku ​​spoločnej výsadby používajú farmári a iní záhradníci po stáročia, počnúc domorodými Američanmi, ktorí pestovali tekvicu pred viac ako 8 rokmi, ale jej komplikovaná povaha spôsobila, že mnohí záhradníci sa príliš bojí ju vyskúšať. Spoločné pestovanie nesprávnych plodín môže byť pre ich rast katastrofálne. Pomocou tejto infografiky od Suttonsa získate najlepšie tipy na výsadbu spoločníkov. Osvetlené záhrady, ktoré môžete navštíviť tieto Vianoce. Farba jesenného stromu: Prečo listy menia farbu? Jesenná výsadba na výstave kvetov Chelsea. Stromy pre malé záhrady: Kompaktné odrody stromov. Nápady na zimné balkónové záhrady. Cyclamen persicum: Profil rastliny. Citrusové stromy pomaranč, citrón, limetka : Profil rastliny.

Pestovanie zeleniny pod ovocnými stromami

Výsadba ovocia je štúdiom toho, ako niektoré rastliny šťastne rastú spolu. Spoločná výsadba sa často používa v zeleninárstve, ale pri výsadbe ovocných stromov, bobuľových kríkov a hrozna sa ignoruje. Ovocie atď. Po vysadení si ovocný strom rýchlo vytvorí hlboký koreňový systém a vrcholový rast. Navyše, váš drahý ovocný strom môže zomrieť na šok z transplantácie.

Rastlina v blízkosti: väčšina záhradných plodín Držte sa ďalej od: rue Komentáre: zlepšuje chuť a rast záhradných plodín, najmä paradajok a šalátu.

Výsadba sprievodnej zeleniny

Sledujte svoju objednávku cez moje objednávky. Spoločné vysádzanie je o vytváraní rastlinných spoločenstiev, ktoré majú vzájomné výhody. Môže to byť organický spôsob ochrany plodín pred škodcami alebo môže pomôcť zlepšiť opeľovanie ovocných a zeleninových plodín. V tomto článku sme dali dokopy najznámejšie partnerstvá v oblasti kvetov, byliniek a zeleniny, ktoré vám pomôžu zlepšiť zdravie vašich záhradných rastlín bez toho, aby ste museli používať pesticídy. Pozrite si našu tabuľku sprievodných výsadieb nižšie.

Sprievodná výsadba: Kvety, zelenina, bylinky a ovocie sú spolu lepšie

Kvitnúce rastliny, ktoré priťahujú dravé osy, môžu byť často jedinou dostupnou organickou technikou. Alliums môže byť tiež účinný ako všeobecný repelent proti škodcom. Tento príspevok a zoznam rastlín je rozšírením predchádzajúceho príspevku, ktorý možno nájsť priamo tu — Výsadba pod ovocnými stromami s ďalšími informáciami a ďalším zoznamom sprievodných rastlín... Tento príspevok ho má sprevádzať…. Jednou z najčastejších chýb pri výbere rastlín pod ovocný strom je myslenie na výsadbu ako na stred pozornosti, hoci je to v skutočnosti strom. Permakultúrne rastlinné spolky vytvorené pod ovocným stromom, hoci možno vytvorené so sebeckými úmyslami, sú v skutočnosti začlenené v prospech stromu.

Menej záhradníkov pozná koncept rastlinného cechu, čo je v podstate spoločná výsadba povýšená na ďalšiu úroveň. Rastlinný cech je združenie.

Sprievodné rastliny

Ovocné stromy sú neoddeliteľnou súčasťou jedlých záhradných úprav. Ponúkajú tieň, ovocie, sezónny záujem, štruktúru vášho záhradného dizajnu a ešte oveľa viac. Jedným jednoduchým spôsobom, ako môžeme podporiť ovocné stromy vo vašej jedlej záhrade, je vysádzanie cechov ovocných stromov.

Cesnak Inter vysadený ovocnými stromami

SÚVISIACE VIDEO: Ako zasadiť cech ovocných stromov

Melónové révy zaberajú príliš veľa miesta v záhrade. Toto minulé leto sme všetky naše pestovali ďaleko od zeleninových záhonov. Zasadil som ich pod ovocné stromy, kde mali priestor na potulky. A na fotke nižšie si melón prinajmenšom pochutnáva. Sadenicu vodného melónu som zasadil 27. júna a partnerstvo medzi rastlinou vodného melónu a avokádovým stromom fungovalo skvele, pretože obe potrebovali počas letných horúčav veľa vody. Prvý týždeň alebo dva som rastlinu vodného melónu zalievala ručne, ale potom minirozstrekovač na avokádovom strome zavlažoval melón, pretože odvtedy zalieval avokádový strom.

Od škôlky až k Vám domov - najširšia ponuka byliniek, paradajok, chilli, zeleniny, šalátových zväzkov, kvetov a domorodcov.

Spoločné rastliny jabloní, ktoré potrebujete vo svojom cechu

Cesnak má silné protiplesňové vlastnosti a je účinný proti mnohým problémom, ktoré trápia ovocné stromy. Cesnak vysadený v blízkosti jabloní chráni pred chrastavitosťou jabloní. Vysadený v blízkosti základne broskyne chráni pred kučeravosťou listov. Mnohé z rovnakých problémov, ktoré postihujú jablká a broskyne, bránia aj hruškám a čerešniam, takže im prirodzene pomáha aj cesnak. Má tiež vlastnosti, ktoré pomáhajú odpudzovať veľa hmyzu, vijačky sú veľkým problémom niektorých ovocných stromov, cesnak ich odpudzuje.

Spoločník pri výsadbe tajomstva úspešných záhrad.

Toto je 2. časť našej série Spoločná výsadba. Spoločná výsadba nie je nový nápad ani trend. Táto technika spoločného pestovania rastlín, aby si navzájom pomáhali, je formou polykultúry, čo jednoducho znamená pestovanie viacerých plodín na rovnakom priestore, využívanie rozmanitosti prírodných ekosystémov na zvýšenie rastu a vyhýbanie sa veľkým porastom jednotlivých plodín, známym ako monokultúra. Prípadne výsadba hrachu na kvetinových záhonoch dodá vašej jarnej expozícii krásnu letničku, ktorá má ďalšiu výhodu v produkcii jedlých produktov.


Pozri si video: Prořezávání stromů


Komentáre:

 1. Mauzragore

  veľmi cenné informácie

 2. Phuoc

  I consider, that you are mistaken. I can prove it. Email me at PM, we'll talk.

 3. Koushik

  Zatiaľ je všetko dobré.

 4. Mercer

  Musím vám povedať, že ste boli oklamaní.

 5. Digrel

  Nemám potrebné informácie. Ale rád budem túto tému sledovať.

 6. Zuhayr

  Takže tu je príbeh!

 7. Krisoijn

  v pohode! aspoň si to pozri!

 8. Winslowe

  remarkably, it is very valuable coinNapíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii