Pestrý ježkoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Succulentopedia

Echinocereus viridiflorus (kaktus ježka nylona)

Echinocereus viridiflorus (Nylon Hedgehog Cactus) je malý kaktus so sférickými alebo valcovitými stonkami až do 30 palcov a 30 palcov…


Ježci potrebujú rôzne krajinné prvky so slušným podskladom na úkryt a ochranu. Nachádzajú sa tiež v mestských oblastiach. Ježkovia sa v priemere pohybujú okolo 3 km za noc, a preto potrebujú viac ako jednu záhradu, aby mohli behať po potenciálnych zdrojoch potravy.

Ježci sú väčšinou aktívni počas noci a za súmraku. Ježky vynikajúco vonia, aby odhalili korisť. Živia sa väčšinou červami, slimákmi, chrobákmi, húsenicami, občas však zájdu po vajciach, hlodavcoch alebo hubách. Ježci môžu zjesť až 50 g potravy za noc.

Ježci sa rodia nahí, ale už hodinu po narodení im začínajú rásť tŕne. Po 5-6 týždňoch sú mladí ježkovia nezávislí

Ježci prezimujú od októbra do marca. Zvyčajne spia v hromade konárov kombinovaných s niektorými listami. Počas zimného spánku sa budia sporadicky. Takže v skutočnosti je lepšie namiesto zimného spánku použiť výraz „zimný odpočinok“. Pred zimným odpočinkom si ježkovia nahromadili ďalšiu tukovú vrstvu. Počas zimného odpočinku klesá telesná teplota z 36 ° C na 1-5 ° C.


Echinocereus russanthus je a malý stĺpovitý kaktus veľmi populárne v zbierkach po celom svete pre usporiadanie tŕňov a kvitnutie. Je to druh domorodec z severné Mexiko , ale jeho pestovanie sa rozšírilo do celého sveta ako okrasná rastlina. Je to druh rast dosť pomalý a zriedka amacolla . Pestuje sa hlavne v malých kvetináčoch, pretože sa v ňom nevyvíjajú veľké rozmery.

Pohľad na stonku mladého Echinocereus russanthus


4 znamenia, ježko v noci navštevuje vašu záhradu

1. Listy a prízemné lístie boli narušené

Ježci radi odpočívajú na vlhkých, tmavých miestach, ako napríklad hromady zrubov alebo komposty. Ak máte vo svojej záhrade také oblasti, ako je tento, a všimnete si rušivé miesto, pokojne by to mohol urobiť ježko.

Už máte domček alebo stanicu na kŕmenie ježkov? Večer položte nad jeho vchod veľký list a skontrolujte, či bol ráno presunutý.

2. Trus škvrnitý

V našej záhrade je možné mať trus všetkých tvarov a veľkostí od rôznych zvierat, tak ako môžeme zistiť, čí je koho? Trus ježkov je veľký ako malé mačacie hovienko, ale je na vrchu zaoblený a nie špicatý. Ak spozorujete čokoľvek z toho, viete, že ježko bol.

3. Nainštalujte kameru

Pre skutočných fanúšikov divočiny medzi nami vám to umožní spoznať v noci vaše záhradné prostredie prostredníctvom elektronických očí. Dôkladné umiestnenie kamery znamená, že zachytíte každé zviera, ktoré zdobí váš trávnik. Tu je niekoľko najlepších tipov.


Urobte svoju záhradnú ježku priateľskou ...

Existuje niekoľko lacných a ľahkých vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste do svojej záhrady prilákali ježkov. Je však veľmi dôležité, aby ste im poskytli bezpečné a priateľské prostredie.

PRÍSTUP

Ježci sa túlajú na veľké vzdialenosti až 2 míle za noc, aby získali rozmanitú stravu a našli si kamarátov, preto uzavreté záhrady nie sú pre ježkov vhodné. Sú dobrí horolezci a dokážu vyškriabať brehy a živé ploty, ale musí pre nich existovať ľahký vstupný a výstupný bod. Pozrite sa na Hedgehog Street Iniciatíva.

Odporúčame otvor 13 cm x 13 cm, ktorý umožní ľahký prístup ježkom všetkých veľkostí.

Super upratané záhrady nie sú pre ježkov veľmi vhodné. Ponechajte oblasť svojej záhrady divokú s hromadami listov a prírodných zvyškov, ktoré sa budú používať ako materiál na hniezdenie, ako aj ako potrava pre ježkov. Je dôležité prilákať ploštice a hmyz, pretože sú hlavným zdrojom potravy pre ježkov. Hmyzový hotel, kvety a hromady guľatiny sú všetky ľahké spôsoby, ako povzbudiť hmyz.

KRMIVO

Kŕmenie môže ježkov povzbudiť k pravidelnej návšteve vašej záhrady, odporúčame vám mäsité krmivo pre mačky alebo psy. Kŕmna stanica môže zabrániť jedeniu potravy mačkami a inými zvieratami. Existuje celý rad vzorov, ktoré je možné ľahko replikovať bez akýchkoľvek alebo minimálnych nákladov. Je tiež DÔLEŽITÉ zabezpečiť plytkú misku VODY, najmä v letných mesiacoch.

Podrobnejšie informácie o možnostiach a spôsoboch kŕmenia ježkov, ako aj návrhy kŕmnych staníc nájdete na našej stránke Poradenstvo pri kŕmení divých ježkov.

NEKRMTE CHLIEB, MLIEKO ALEBO JEDLÁ! POSKYTUJTE IBA MAČKU ALEBO PSIE JEDLO A VODU.

DOMOVY HEDGEHOG

Ak sa chcete usadiť na návšteve ježkov, môžete pridať krabicu na ježka alebo dve. Naše odporúčanie je pre krabicu s vnútorným tunelom, čo pomáha znižovať prievan a udržiavať ich toastné teplé. Iglú sú nie vhodné do zimných hniezd, sú veľmi ľahké a dajú sa odfúknuť alebo ľahko zaplaviť.

Neexistujú žiadne záruky, že ježkovia budú hniezdiť v poskytovaných domoch, ale ak sa nachádzajú v pokojnej oblasti zastrčenej pod kríkmi alebo podrastom a nerušený návštevníci sa môžu rozhodnúť presťahovať sa. Ak si chcete vytvoriť svoj vlastný dom, tu je náš dizajn.

SIEŤ

Záhradné pletivo, napríklad sieťkovanú na hrášok, majte nohu nad zemou, aby ste znížili riziko zapletenia. Podobne zdvihnite cez noc futbalové bránky zo zeme.

BAZÉNY A PONDELKY

Z rybníkov a bazénov musí byť možné ľahko uniknúť pomocou ramp, kmeňov alebo kameňov čiastočne ponorených, ak na boku nie je sklonený okraj alebo drôt potiahnutý plastom. Ježci sú dobrí plavci, ale plastové okraje jazierok im často bránia v vyškriabaní sa z vody, udržiavajúc hladinu vody v dolnej výške a zabezpečte, aby bol pre ne materiál, ktorý by mohol stúpať a vystupovať, môže znížiť riziko uviaznutia vo vode.

Organizácia Wildlife Trusts vytvorila tohto skvelého sprievodcu po výrobe miniatúrneho rybníka pre divokú zver vo vašej záhrade. Úplné pokyny nájdete tu.

ODPADY

Každý rok dostávame početné ježky, ktoré uviazli v odtokoch, mali pazúry späť pri pokuse o výstup a sú podchladené alebo majú zápal pľúc. Je dôležité udržiavať odtokové otvory zakryté a nekryté odtoky pravidelne kontrolovať. Podobný problém môžu predstavovať priekopy zo stavebných alebo záhradných prác. Najlepším riešením je zabezpečiť výstup alebo pravidelnú kontrolu.

BONFIRES

Premiestnite táborák v deň osvetlenia, aby ste sa uistili, že vo vnútri nie sú hniezdiace alebo zimujúce ježky. Hibernujúceho ježka môže trvať dlhšie ako 8 hodín, kým sa zahreje a dokáže sa pohybovať, takže nestačí iba vyrušenie ohňa pred zapálením, najmä vzhľadom na to, že ich kľúčovou obranou je zakrútiť sa do gule, ktorá NEMÁ bežať.

Zapálte táborák iba z jednej strany, čo umožní úteku akejkoľvek inej divokej zveri.

SLUG PELETY A PESTICÍDY

Najlepším spôsobom kontroly je samozrejme povzbudzovanie slimákov, ako sú ježkovia a žaby, do vašej záhrady. Pelety a pesticídy na slimáky môžu zabíjať ježky, skúste použiť alternatívy priateľské k divočine, napríklad medenú pásku, rozdrvené vaječné škrupiny alebo kávovú usadeninu. Ak musíte použiť pelety a / alebo pesticídy, použite ich čo najšetrnejšie a pozbierajte mŕtve slimáky a slimáky.

V kontrolnom zozname Horace's Heling Hedgehog nájdete ďalšie veci, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli ježkom vo vašej záhrade a miestnej oblasti.


Pozri si video: Ježko Africký Bielobruchý


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki