Poppea, ženy a krása: ako sa Poppea staral o krásu telaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

AKO ŽENY Z HISTÓRIE VYROBILI KRÁSNE S RASTLINAMI

POPPEA
manželka rímskeho cisára Nera


Trochu histórie

Slávna Poppea (Poppèa Sabina), narodená v 30/32, bola rímska cisárovná, druhá Nerova manželka.

Hovorí sa, že to bola žena mimoriadnej krásy, ktorá sa najskôr vydala za Rufia Crispina, potom v roku 58, potom ako jej prvého manžela zabila vtedajšia cisárovná Agrippina, manželka cisára Claudia, Otone, budúceho cisára (po jeho smrti r. Nero).

V tom istom roku sa však stala milovníčkou Nerona, ktorý sa po odstránení Otha oženil s ňou v roku 62. Potom, čo na jeho popud nechala zabiť matku Nerona Agrippinu, zapudila a odsunula svoju manželku Octaviu.

Poppea zomrela v 65 rokoch, keď bola tehotná, na kopnutie do žalúdka manželom, ktorý ju potom nechal zbožštiť spolu s dcérou Claudiou Augustou narodenou v 63 rokoch, ktorá žila iba niekoľko mesiacov.

Jeho osobnosť

Historici nehovoria o Poppei veľmi dobre, pretože je opísaná ako zaujímavá, ambiciózna a bezohľadná žena a zároveň neobyčajná krása.

V čase Poppey sa ženy snažili o to, aby pokožka bola transparentná, aby boli vlasy hebké a lesklé a aby to všetko bolo čerstvé a pevné, aby udržali prsníky čerstvé, pomocou bylinných štiav, parfumovaných mastí alebo destilovaných esencií.

Jej skrášľovacie procedúry

Ponúkame vám recept par excellence, ktorý sa do histórie zapísal ako Poppea kúpeľ že si dokážeme predstaviť, keď to robil v honosných cisárskych izbách medzi množstvom otrokov, ktorí boli všetci oddaní jeho starostlivosti ... tu je recept:KÚPEĽ POPPEA


Video: IDEÁL KRÁSY


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki