Starostlivosť o rastliny čokoládových cherry paradajokWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vo väčšine prípadov sa objednávky s položkami s rôznymi plánmi dodania zadržia v plnom rozsahu, kým nie je celá objednávka pripravená na odoslanie na základe vašej zóny rastu. Rastliny budú odoslané v správnom čase výsadby pre vašu oblasť krajiny s použitím dodacej lehoty uvedenej nižšie. Neustále monitorujeme poveternostné podmienky, či nie sú extrémne horúce alebo studené, a podľa potreby upravujeme harmonogramy prepravy. Kvôli horúcemu počasiu nemôžeme expedovať väčšinu rastlinných položiek v júli a auguste. Typ produktu, ktorý si objednáte, alebo počasie v našej oblasti vo vašej oblasti môžu ovplyvniť predpokladaný harmonogram dodania, v závislosti od toho, že sa posunie skôr alebo neskôr.

Obsah:
  • Ako pestovať cherry paradajky
  • Robot alebo človek?
  • Čokoládové posypané paradajkami
  • Nákupný vozík
  • Pestujte čerešňové paradajky v interiéri – jednoduchý sprievodca pre záhradkárskych nadšencov
  • Ako pestovať paradajky vo Victorii
  • paradajka (čerešňa) "Čokoládová čerešňa"
  • odrody paradajok 2021
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Varovanie! Nestrihajte svoje cherry paradajky! (NE)Zrezávanie rastlín paradajok pre maximálny výnos!

Ako pestovať cherry paradajky

Dodáva prvý v tomto type s balíkom odolnosti voči chorobám. Veľmi produktívne, s množstvom cherry paradajok, ktoré majú pravú paradajkovú chuť a pekné, pevné zahryznutie. Časť našej kolekcie Foodies. Čerešňovým paradajkám sa veľmi dobre darí v slnečných terasových nádobách a závesných košíkoch. Uistite sa, že ponúkate dostatok svetla a monitorujte vlhkosť; rastliny v nádobách môžu vyschnúť rýchlejšie ako tie zasadené v zemi.

Zasaďte cherry paradajky na záhrade 3 stopy od seba v radoch. Každý riadok by mal byť od seba vzdialený 48 palcov. Je veľmi lákavé umiestniť ich bližšie v čase výsadby, ale ak ich dostanete príliš blízko, len zvýšite pravdepodobnosť ochorenia. Budete potrebovať kolíky alebo drôtené klietky na paradajky na podporu rastlín a udržiavanie plodov mimo zeme, kde by mohli hniť. Preskočiť na obsah. Paradajka - maloplodá. Čokoládové posýpky Ovocie odolné voči praskaniu má atraktívny pruhovaný vzor. Vyžaduje sa JavaScript.

Ako to vypestujem? Paradajka - čerešňa. Vypočujte si ďalšie podcasty Odstráňte rastlinu z kvetináča tak, že uvoľníte pôdu a vyklopíte ju do ruky. Umiestnite rastlinu hlboko do pôdy - až po horné dva uzly listov. Každý z chĺpkov na stonke má potenciál zakoreniť, čo pomôže stabilizovať vašu rastlinu v pôde. Doplňte priestor okolo vašej rastliny zeminou a jemne zatlačte, aby sa nečistoty zhutnili a vaša rastlina zostala pevne v zemi.

Okamžite zalejte, aby sa pôda usadila, a podľa potreby pridajte ďalšiu pôdu, čím ju vyrovnáte so zvyškom vašej záhrady. Cherry paradajky zalejte dôkladne, ale nie príliš často, dvakrát týždenne by malo stačiť, aby ste najskôr v lete zvýšili na každý druhý deň a snažte sa zalievať skoro ráno, aby rastliny pred večerom vyschli.

To pomáha znižovať problémy s chorobami. Vždy, keď je to možné, používajte odkvapkávacie alebo namáčacie hadice. Voda sa tak využíva efektívnejšie a listy nenavlhnú. Cherry paradajky uprednostňujú pravidelné kŕmenie, keď ovocie zapadne, ale príliš skoro na začiatku sezóny vyrastie veľká rastlina, ale s menším počtom cherry paradajok.

V čase výsadby používajte hnojivo s pomalým uvoľňovaním. Mulčovanie pomáha zabezpečiť rovnomerný prísun vlhkosti pre rastlinu. Cherry paradajky je možné zbierať, keď začnú vykazovať farbu, pretože budú naďalej dozrievať. Čím viac sa však môžete priblížiť k dozretiu viniča, tým lepšia bude chuť.

Poškodenie vtákov sa v tomto štádiu zvyčajne stáva problémom. Vtáky milujú klovať diery do ovocia. Niektorí záhradníci hovoria, že idú po vode, tak skúste do záhrady umiestniť panvice s vodou.

Iní tvrdia, že červené ozdoby vtáky predstierajú a oni zmiznú. Umiestnite plastové sovy do záhrady každých pár dní a zakryte rastliny sieťou pre vtáky tesne pred zberom úrody.

Čerstvé zrelé cherry paradajky by sa nemali skladovať v chladničke. Bohužiaľ, chladenie ich robí bez chuti a mení dužinu na kašu. Cherry paradajky skladujte pri izbovej teplote 2 až 3 dni, mimo priameho slnečného žiarenia, kým nie sú pripravené na použitie. Chladenie tiež spomaľuje dozrievanie cherry paradajok. V chladničke chlaďte iba extra zrelé cherry paradajky, ktoré nechcete, aby ďalej dozrievali. Ak chcete zvrátiť niektoré škody, nechajte vychladené cherry paradajky pred podávaním surové alebo jednoducho pridajte do varených prípravkov.

Ak chcete dozrieť cherry paradajky, vložte ich do papierového vrecka stopkou nahor. Okolo vrecka urobte niekoľko otvorov a vrch preložte. Vrecko pomôže udržať časť prírodného etylénového plynu na mieste, čo napomáha procesu dozrievania. V závislosti od toho, ako sú čerešňové paradajky nezrelé, môže dozrieť jeden až päť dní. Denne kontrolujte pokrok. Cherry paradajky sú skvelým doplnkom do šalátov a podnosov.

Nakoniec boli paradajky vysadené v celej Strednej Amerike a do Mexika, kde ich španielski prieskumníci našli rásť v Montezumovej záhrade v šestnástom storočí. Španieli predstavili svetu paradajky. Nedávno vedci zistili, že obsah lykopénu v paradajkách je obzvlášť dobrý na udržanie zdravého srdca.

Táto mimoriadne výživná zelenina je dnes považovaná za obľúbenú zeleninu Ameriky. O spoločnosti Burpee Kontaktujte nás.


Robot alebo človek?

Poloha: plné slnko Pôda: ľahká, úrodná, dobre priepustná pôda Rýchlosť rastu: rýchlo rastúca Otužilosť: jemná Vysoko úrodná a spoľahlivá cherry paradajka. Sladko ochutené ideálne do šalátov Návod na údržbu: Pripevnite k podperám a odštipnite bočné výhonky. Udržujte dobre napojenú a kŕmte raz týždenne, keď sa vytvoria kvety. Udržujte hladinu vody v pôde konzistentnú, aby ste zabránili hnilobe konca kvetov a rozštiepeniu ovocia. Ak si chcete dopestovať len niekoľko druhov zeleniny alebo ste utrpeli straty pri skorých výsevoch, nákup rastlín je skvelý spôsob, ako dohnať. Nákup rastlín vám tiež umožňuje pestovať zeleninu, ak nemáte zariadenia na to, aby ste si ju vypestovali zo semien sami alebo keď.

Niektoré z najčastejších problémov pri pestovaní paradajok sú nohaté sadenice a tlmenie.

Čokoládové posypané paradajkami

Čokoládovú čerešňu pestujem už druhý rok. Je to skutočne idiotská dedičná paradajka! A má bohatú, komplexnú chuť, ktorá sa stala miestnym favoritom v mojom lese. Prvý rok sme v komunitnej záhrade pestovali niekoľko rastlín čokoládovej čerešne spolu s inými dedičstvom. Keďže to bol náš prvý rok, celá záhrada bola vystavená takmer kriminálnemu zanedbaniu – celková starostlivosť sa rovnala tomu, že som tam stál s nemým výrazom na tvári a civel na rastliny. Čokoládová čerešňa prežila jarné sucho a skoré horúčavy, ktoré stúpli približne o stupne nad naše priemerné teploty. Všetky ostatné paradajky vyvinuli hnilobu na konci kvetu. Aj za týchto podmienok Chocolate Cherry neustále produkovala najkrajšie a najchutnejšie ovocie, aké sme kedy ochutnali!

Nákupný vozík

Máme veľmi radi paradajky – a každý rok ich pestujeme veľa – ale do katalógu sa dostanú len tie najlepšie! Obrazovka je príliš malá na zobrazenie kalendára výsevu. Skúste otočiť zariadenie nabok. Toto je fantastická paradajka, ktorú vám naozaj radi ponúkame. V skutočnosti ju našiel Ben vo svojom šaláte na dovolenke s priateľmi vo Francúzsku a bola taká dobrá, že to hneď vedel, že sme ju museli pridať do katalógu.

Blossom End-Rot; K tomu dochádza, keď má rastlina problém s prístupom k vápniku, buď z príliš kyslej pôdy, alebo keď aplikácia vlhkosti príliš kolíše, — je dôležité dodržať zálievku, nedovoliť jej veľmi vyschnúť a potom ju silne premočiť. Pridanie vápna do pôdy, zamiešanie do vrchnej vrstvy a dobré zalievanie pomôže zvýšiť pH pôdy.

Pestujte čerešňové paradajky v interiéri – jednoduchý sprievodca pre záhradkárskych nadšencov

Každý vie, že paradajka je ovocie, nie zelenina, ale vieme prečo? V záhradníctve je odpoveď jednoduchá. To platí pre paradajky, ako aj pre avokádo, tekvicu, papriku, uhorku, baklažán a dokonca aj olivu. Paradajky sú najobľúbenejšie ovocie pestované v amerických záhradách z dobrého dôvodu. Keďže sa dnes pestuje viac ako rôzne odrody, existuje veľa sladkých možností – od dedičných hovädzích steakov cez slivky až po cherry paradajky a vo farbách od červenej cez žltú po oranžovú až po pásikavé. Ako si vybrať najlepšiu odrodu paradajok na pestovanie vo vašej záhrade?

Ako pestovať paradajky vo Victorii

Na začiatok je tu niekoľko informácií o odrodách paradajok a o tom, čo by ste mali zvážiť pri výbere tých, ktoré chcete pestovať. Vyberte si tú správnu paradajku pre vás! Či už začínate so semenami alebo si vyberáte sadenice, rozsah rôznych rastlín paradajok môže byť trochu ohromujúci. Každý rok rád vyskúšam aspoň jednu novú odrodu a tiež pestujem osvedčené obľúbené. Pred výberom si premyslite, na čo budete paradajky používať. Robíte veľa šalátov alebo hľadáte omáčku a fľašu? Možno máte nejaké deti, ktoré by radi jedli sladké cherry paradajky priamo z rastliny, ešte teplé od slnka.

Pestovanie a pestovanie. Pokiaľ nezačínate svoje sadenice v skleníku, napriek väčšine neodporúčame sadiť sadenice paradajok do zeme príliš skoro.

Paradajka (čerešňa) "Čokoládová čerešňa"

Ak bol váš účet vytvorený pred 18. novembrom, budete si musieť vytvoriť nový účet. Lycopersicon lycopersicum Prvá zrelá, šťavnatá paradajka leta je pre záhradkárov lahodným míľnikom sezóny. Každý rok testujeme a hodnotíme viac ako odrody paradajok, aby sme vám priniesli tie najchutnejšie a najvýkonnejšie výbery pre každé požadované použitie.

Odrody paradajok 2021

SÚVISIACE VIDEO: Ako strihať paradajky pre maximálny výnos a zdravie rastlín

Mnohé z odrôd, ktoré nosíme, sú 'dedičstvo' alebo klasika vyvinutá skôr, než o Heirlooms prichádzajú vo všetkých tvaroch, veľkostiach a farbách. Všetky dedičstvá sú „otvorene opeľované“, čo znamená, že nie sú hybridné. To znamená, že semená zachránené z týchto rastlín vyrastú ako ich rodičia, keďže v oblasti nie sú žiadne iné odrody paradajok, s ktorými by sa dalo krížovo opeliť. Okrem toho uvidíte odrody označené ako „hybrid“.

Jednoduchosť kultivácie: Mierna Kde: Všetky zóny Najlepšie podnebie: Teplé podmienky Kedy: Jarné mierne až chladné oblasti, jeseň tropické až subtropické zóny Vzdialenosť: 50 cm Zber: 14 týždňov pH: 5. Neznášajú chladné mrazivé počasie a veterné podmienky.

Dodáva prvý v tomto type s balíkom odolnosti voči chorobám. Veľmi produktívne, s množstvom cherry paradajok, ktoré majú pravú paradajkovú chuť a pekné, pevné zahryznutie. Časť našej kolekcie Foodies. Čerešňovým paradajkám sa veľmi dobre darí v slnečných terasových nádobách a závesných košíkoch. Uistite sa, že ponúkate dostatok svetla a monitorujte vlhkosť; rastliny v nádobách môžu vyschnúť rýchlejšie ako tie zasadené v zemi. Zasaďte cherry paradajky na záhrade 3 stopy od seba v radoch.

Pestovanie cherry paradajok môže byť veľká zábava. A keďže ste tu, určite sa snažíte zhromaždiť každý kúsok vedomostí a tipov na pestovanie dokonalých cherry paradajok v kvetináčoch. Verte tomu alebo nie, jedným z najlepších spôsobov, ako pestovať cherry paradajky, sú v kvetináčoch alebo nádobách.


Pozri si video: Krtekzahrady - Sadenie balkónových rajčínparadajok, časť 3.


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu