Čo je disbudding - je disbusding kvetov nevyhnutnýWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Tonya Barnett, (autorka FRESHCUTKY)

Vytvorenie kvetinovej záhrady je vynikajúcim spôsobom, ako pridať krásu vonkajším zeleným priestorom. Aj keď mnohí pestovatelia túžia po tom, aby rastliny vyprodukovali čo najviac kvetov, iní môžu mať veľmi odlišný cieľ. Zameranie na rast veľkých a pôsobivých kvetov môže byť jedinečným spôsobom, ako pridať do kvetinovej náplasti prvok zábavy a vzrušenia alebo jednoducho zapôsobiť na priateľov.

Ak sa dozviete viac o odstopkovaní a zovretí, záhradníkom môžete lepšie porozumieť procesu rastu rôznych kvitnúcich rastlín.

Čo je to Disbudding?

Pestovatelia budú v prvom rade potrebovať pevné pochopenie terminológie. Uvoľnenie kvetov je druh prerezávania. To nie je potrebné, ale robí sa to len zo špecifických dôvodov - na dosiahnutie väčších kvetov. Tí, ktorí sa rozhodnú rastlinu odstaviť, v podstate vyberajú, ktoré kvety budú môcť kvitnúť a ktoré nie.

Každá kvitnúca stonka by mala mať jeden veľký koncový púčik a niekoľko menších bočných púčikov. Proces odstraňovania kvetných pukov sa vykonáva na každej stonke, pričom zostáva otvorený iba najväčší koncový púčik. Odstránením mladších kvetných púčikov sú pestovatelia schopní skôr ako niekoľko menších kvetov povzbudiť energiu rastlín k čo najlepšiemu rozkvetu.

Aj keď sú to často mätúce, je dôležité si uvedomiť, že utlmenie hlavy, vylúčenie z činnosti a zovretie sú rôzne. Dochádza k slepému bodu po každá kvetina sa otvorila a začala slabnúť. Spravidla to pomáha udržiavať čistý a uprataný vzhľad kvitnúcich rastlín. Proces zovretia rastlín pomáha podporovať nový rast prostredníctvom odstránenie špičiek stonky.

Pre krásne vystavenie v domácej záhrade nie je potrebné ani vypnutie, ani štipnutie kvetov. Mnohí sa to však rozhodnú urobiť pri pestovaní rôznych druhov rastlín na výstavy a výstavy. Naučiť sa disbudovať rastlinu môže byť tiež cenné pre tých, ktorí si chcú pestovať vlastnú záhradku s rezanými kvetmi.

Rastúce kvety, ako napríklad chryzantémy, umožňujú pestovateľom zbierať veľké kvety rezaných kvetov na použitie vo vázach alebo na predaj kvetinárstvam. Experimentovanie s odpočinkom v záhrade môže priniesť zaujímavé výsledky. Od georgín až po ruže, pestovanie kvetín diskontovaním môže vašu záhradu len závidieť susedom.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o všeobecnej starostlivosti o kvetinové záhrady


Ako štipka rastlín papriky

Súvisiace články

Ak sa pýtate, prečo má váš sused husté a plodné rastliny korenia (Capsicum annuum), zatiaľ čo tie vaše vyzerajú vysoké a zavalité iba s jedným malým plodom, rozdiel môže byť taký jednoduchý ako prerezávanie alebo zovretie. Keď sa odstráni vrchná časť centrálnej stonky, z rastlín korenia sa vyvinie viac listov - ktoré dodajú rastline viac energie na výrobu ovocia. Včasné zovretie púčikov rastliny papriky tiež pomôže rastline založiť korene a listy, aby mohla v neskoršej sezóne hojne plodiť.


Informácie o dizajne rušivých kvetov a ovocných záhrad

NERUŠENIE PRE LEPŠIE KVETY A PLODY

Ako na to

Disbudding je termín používaný v záhradníctve na opísanie procesu obmedzenia počtu kvetinových alebo rastových pukov na rastlinách. Účelom môže byť presmerovanie potravinárskeho materiálu z niekoľkých kvetných púčikov na jeden alebo viac zvláštnych púčikov s cieľom podporiť vývoj obmedzeného počtu mimoriadne jemných kvetov alebo môže ísť o zníženie počtu rastových púčikov, ak je ich príliš veľa. . Môže sa uskutočniť odstránenie kvetných pukov zo slabých rastlín, aby sa ochranný účinok kvetinovej produkcie znížil na minimum. Uvoľňovanie stromov sa praktizuje na mladých stromoch, aby sa zabránilo vývoju nadbytočných konárov, ktoré by mohli mať tendenciu oslabiť vedúci výhonok, alebo je možné odstrániť púčiky, ak sa z nich pravdepodobne vyvinú súperiaci vodcovia alebo vedúce výhonky.

Disbudding a selekcia pukov sa však praktizujú hlavne pri pestovaní kvetov. Ak sa má dosiahnuť požadovaný výsledok, je potrebné puky čo najskôr odstrániť. V prípade disahdingu georgín musí byť počet výhonkov zvyčajne obmedzený, aby sa zabránilo nadmernému nahromadeniu. Táto forma uvoľnenia alebo zriedenia potenciálnych pobočiek sa niekedy nazýva nevybočujúca.

Okrem toho, aby sa zabezpečili najlepšie kvety z veľkokvetých odrôd, je potrebné obmedziť počet kvetov, ktoré každá stonka nesie.

Toto sa uskutoční odstránením všetkých kvetných pukov okrem centrálneho, koncového z každej stonky, kým sú ešte malé. Drobné púčiky si vtierajte prstom alebo nechtom hneď po ich odstránení bez nebezpečenstva poškodenia centrálneho púčika, ktorý sa má uchovať. Pri disbunkcii je lepšie nevyberať všetky nadbytočné púčiky naraz, ale operáciu rozložiť na týždeň alebo dva alebo viac.

Veľkokveté chryzantémy, hybridné čajové ruže, karafiáty a mnoho ďalších vysoko vyvinutých záhradných kvetov sú utajené podobným spôsobom, aby sa zabezpečilo čo najkvalitnejšie kvitnutie.

Vypadávanie púčikov v kaméliách môže byť niekedy zastavené prerušením činnosti, najmä ak je prítomný abnormálny počet púčikov. Pri kultivácii šeříku odstránenie slabých mladých výhonkov často dodáva vitalitu hlavným vetvám. Každý si musí urobiť vlastný úsudok, pokiaľ ide o nevyhnutnosť utlmenia a formu utlmenia musí mať, či už ide o odstránenie púčikov listov, slabých výhonkov alebo pukov kvetov.

Disbudding ovocné stromy. Uvoľňovanie je zreteľná a dôležitá forma prerezávania, ktorá sa aplikuje na všetko trénované ovocné stromy. Znamená to reguláciu a rozostup nových výhonkov, sústrediť dodávky potravy do najlepšie umiestnených, plodných porastov a zabrániť plytvaniu energiou stromu pri produkcii mnohých nepotrebných výhonkov, ktoré by mohli konkurovať plodnému drevu a ktoré by v v každom prípade musia byť pri normálnom čase rezu odrezaní. Väčšina trénovaných stromov na jar vyprodukuje oveľa viac mladých výhonkov, ako je v mreži dostatok miesta, a čím skôr sa nadbytočné výhonky odstránia, tým väčší úžitok majú zostatky. Priamym výsledkom utlmenia je zabrániť preplneniu, zachovať energiu stromu a zlepšiť kvalitu a množstvo ovocia.

Kedy Disbud. Doba prerušenia činnosti ovocných stromov je na jar a začiatkom leta, keď sa výrazne predĺžia mladé výhonky. Je to operácia, ktorá by sa mala rozložiť na dva alebo tri týždne a každých pár dní sa má odstrániť niekoľko nechcených výhonkov. Je potrebné dbať na to, aby sa pruhy kôry neodtrhli. Najistejšie je odtrhnúť ich prstom a palcom, než aby ste ich odtrhli ťahom alebo trhaním.


Spider Mums

Longwoods mamička záhradného pavúka

Spider mamičky majú svoje bežné meno podľa dlhých, úzkych, ovisnutých lístkov, ktoré vyzerajú ako nohy pavúka.

Foto: s láskavým dovolením Longwood Gardens

Zdvorilosť Longwood Gardens

Súvisiace s:

Zdôraznite svoju záhradu úchvatnou krásou mamičiek pavúkov. Tieto neobvyklé chryzantémy patria do kategórie otužilých mamičiek, ktoré prežívajú zimy v zóne 5. Mamy pavúkov, známe aj ako mamičky Fuji, prinášajú záhrade a váze veľmi výraznú kvetinovú formu. Rovnako ako ostatné záhradné mamičky, chryzantémy pavúkov vydržia v kyticiach 14 až 21 dní, čo z nich robí ideálny doplnok do kosacej záhrady.

Tradičný kvet chryzantémy má typický tvar sedmokrásky s okvetnými lístkami (botanicky známymi ako kvietky) usporiadanými do sústredných kruhov. U pavúčích mamičiek sú okvetné lístky alebo kvietky predĺžené a rúrkovité. Niekedy sú rúrky s okvetnými lístkami zahnuté alebo zakrivené na koncoch. Pretože sú také dlhé, okvetné lístky sa voľne visia z kvetu a pripomínajú pavúčie nohy. Niektoré pavúčie mamičky majú okvetné lístky, ktoré sú tenké a podobné vláknam ako iné pavúčie mamičky, kvetinky majú hrubšiu veľkosť.

Spider mamičky sa bežne nepredávajú v záhradných centrách, pretože neskôr kvitnú a kvitnú v októbri až novembri. Ak si chcete vychutnať krásu pavúčích mamičiek, budete si ich musieť sami vypestovať. V chladnejších oblastiach (zóna 5) plánujte pokryť rastliny a chrániť ich pred skorými mrazmi, ak si chcete vychutnať kvety.

Na pestovanie pavúčích mamičiek ich získajte od špecialistu na pestovanie chryzantém. Vyberte si odrody podľa doby kvitnutia a podľa toho, ako skoro vám na krk zasiahne mráz. Spider mamičky majú veľa odtieňov, vrátane zlatej, oranžovej, ružovej, bielej a levandule. Forma a dĺžka okvetného lístka sa líši podľa odrody, od kratších a tučnejších po dlhé, koncové trubice.

Pri objednávaní pavúčích mamičiek dostanete zakorenené odrezky na výsadbu. Doprajte mamičkám pavúkov dostatok priestoru po lakte - zhruba 10 palcov na všetkých stranách. Počas rastu vkladajte mamičky pavúkov, pretože kvetné puky môžu vytvárať špičkovú rastlinu. Počas rastu priviazajte stonky o kolíky, aby ste ich nezničili letnou búrkou.

So záhradnými mamičkami striháte celú rastlinu a vytvoríte veľa bočných konárov a viac pukov. Pri pestovaní mamičiek pavúkov budete cvičiť rez, ktorý sa nazýva disbudding - odstraňovanie kvetných pukov, keď sa tvoria. Ak chcete veľké kvety (niektoré kvety pavúčej mamy môžu dosiahnuť 6 palcov), nechajte každú rastlinu vyvinúť iba jeden kvetný púčik. Ak chcete postreky menších kvetov, odstráňte iba niekoľko kvetných pukov. Spoločnosť, v ktorej si objednávate svoje pavúčie mamičky, by vám mala byť schopná poradiť v súvislosti s deaktiváciou.

Predpokladá sa, že mamičky pavúkovcov pochádzajú z Číny. V súčasnosti sú mamičky pavúkov obľúbenou voľbou pre svadobné kytice. Nevesty často vyberajú kvet pre svoj výrazný vzhľad, ale gravitujú tiež k významu, ktorý stelesňuje: živosť. V reči kvetov vyjadrujú biele pavúčie mamy myšlienku čistoty a pravdy, čo z nich tiež robí voľbu pre jesenné svadobné kytice. Tento svadobný jazyk neprekladá z amerických do európskych národov, kde sú pavúčie mamičky zvyčajne spojené s kyticami na pamiatku smrti a hrobu.


Zbierky georgín

Kolekcia Brilliant Burst Dahlia Collection prináša do záhrady veselé odtiene letných ružových a slnečných žltých. Od polovice leta sú obrovské kvety veľké ako tanier zabalené do plátkov.


Melinda Myers

Ak chcete zobraziť toto video, povoľte JavaScript a zvážte inováciu na webový prehliadač, ktorý podporuje video HTML5

Pokúšate sa pestovať tie kvety na večeri, ktoré kvitnú georgíny? Výber a odblokovanie vám pomôže dosiahnuť váš cieľ.

Vyberte si jednu z georgín na večeri, napríklad Who Dun it Dinnerplate Dahlia. Táto Dahlia roka 2013 je mrazuvzdorná v zónach 3 až 10. Tí, ktorí záhradkujú v zónach 7 a chladnejších, budú musieť hľuznaté korene skladovať na zimu v interiéri. Tieto 3 až 5 stôp vysoké rastliny sú nabité kvetmi, ktoré sa transformujú z orgovánu na fialové až levanduľovo modré a potom sú zakončené zobrazením bielych okvetných lístkov.

Zvýšte veľkosť týchto a akýchkoľvek georgín s trochou disbuddingu. Odstráňte bočné púčiky, ak hľadáte jeden veľký, zrazte si ponožky, vykvitnite na každú stonku. Odstránenie kvetov znižuje počet kvetov, ale zvyšuje ich individuálnu veľkosť.

Chystáte sa na množstvo? Potom nechajte všetky púčiky neporušené. Budete mať oveľa viac kvetov, ale budú oveľa menšie. Obidve metódy vytvárajú farebné zobrazenie.

Trochu viac informácií: Vysoké georgíny a tie s veľkými kvetmi je potrebné vsadiť. Kolík dajte na miesto pri výsadbe, aby ste nepoškodili podzemný hľuzovitý koreň. Uistite sa, že je bezpečne ukotvený v zemi. Predĺženie stoniek priviažte k hranici mäkkou handričkou.


Pozri si video: Types of Dehorningdisbudding calves. Electric Dehorner. Elastrator Plier. Wire Saw With Handle


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny