Informácie o strome bean zmrzliny: Tipy na pestovanie stromov bean zmrzlinyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Jackie Carroll

Predstavte si, že si pochutnávate na čerstvo natrhanom ovocí stromu zmrzliny priamo vo vašej záhrade! Tento článok vysvetľuje, ako pestovať zmrzlinový strom, a zdieľa zaujímavé fakty o tomto neobvyklom strome.

Informácie o zmrzlinových boboch

Zmrzlinové bôby sú strukoviny, rovnako ako fazuľa, ktorú pestujete vo svojej zeleninovej záhrade. Lusky sú asi stopu dlhé a obsahujú fazuľu veľkú asi ako lima obklopenú sladkou vatovou dužinou. Dužina má príchuť podobnú vanilkovej zmrzline, odtiaľ pochádza aj jej názov.

V Kolumbii majú zmrzlinové bôby mnoho využití v ľudovom liečiteľstve. Predpokladá sa, že odvar z listov a kôry zmierňuje hnačky. Dá sa z nich vyrobiť pleťové mlieko, ktoré údajne zmierňuje artritické kĺby. Predpokladá sa, že odvar z koreňa je účinný pri liečbe úplavice, najmä keď je zmiešaný s kôrou z granátového jablka.

Pestovanie stromov zmrzliny

Zmrzlinový strom (Inga edulis) sa darí v teplých teplotách, ktoré sa vyskytujú v zónach odolnosti rastlín USDA 9 až 11. Okrem teplých teplôt budete potrebovať miesto so slnečným žiarením po väčšinu dňa a dobre priepustnú pôdu.

Stromy môžete kúpiť v kontajneroch od miestnych škôlok alebo na internete, nič však nebráni spokojnosti s pestovaním stromov zmrzliny zo semien. Semená nájdete vo vnútri dužiny zrelých bôbov. Vyčistite ich a vložte ich hlboko do 3/4 palca do kvetináča s priemerom 6 cm (15 cm) naplneného počiatočnou zmesou semien.

Hrniec umiestnite na slnečné miesto, kde bude slnečné teplo udržiavať povrch pôdy v teple a udržujte rovnomerne vlhkú pôdu.

Starostlivosť o strom so zmrzlinou

Aj keď tieto stromy tolerujú sucho, hneď ako sa vyskytnú, získate lepšie vyzerajúci strom a hojnejšiu úrodu, ak ho zalievate počas dlhodobého sucha. 3 stopové (1 m.) Pásmo bez buriny okolo stromu zabráni konkurencii o vlhkosť.

Stromy na výrobu zmrzliny nikdy nepotrebujú dusíkaté hnojivo, pretože rovnako ako iné strukoviny produkuje svoj vlastný dusík a dodáva dusík do pôdy.

Zozbierajte fazuľu podľa potreby. Nedržia sa, takže už nikdy nebudete musieť robiť veľkú úrodu. Stromy pestované v nádobách zostávajú menšie ako stromy pestované v zemi a vytvárajú menej fazule. Znížená úroda nie je pre väčšinu ľudí problémom, pretože aj tak neoberá fazuľu z ťažko dostupných horných častí stromu.

Tento strom potrebuje pravidelné prerezávanie, aby si udržal svoj vzhľad a dobré zdravie. Konáre na konci zimy alebo skoro na jar odstráňte, aby ste vrchlík otvorili pre voľný prúd vzduchu a slnečné žiarenie. Ponechajte dostatok nedotknutých konárov, aby ste dosiahli dobrú úrodu.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Zmrzlinový strom: Sladkosť naberačkou

Pokiaľ ide o rýchlorastúce tiene odolné voči suchu, len málo z nich je rovnako užitočných ako strom na výrobu zmrzliny, Inga edulis (a jeho viac ako 300 príbuzných druhov). Aj keď rastie ako strom, je zmrzlinou v skutočnosti strukovina. Môže dorásť 60 stôp alebo dlhšie a po štyroch rokoch v zemi začne zhasínať celé šupky plné semien veľkosti fazule lima zabalené do jedlej, sladkej bavlnenej pokrývky.

„Keď sme boli na poľovačke v Salvádore a máme smäd, zjeme to,“ povedal Manuel Cisneros, koordinátor poľnohospodárskych projektov v spoločnosti Growing Experience, mestskej farme v bytovej výstavbe Carmelitos na Long Beach. "V Salvadore nerastú na hladine mora, ale tu áno." Rastie tak ľahko. Ak semeno hodíte na zem, budúci rok tam uvidíte strom. “

Rastliny fazule zmrzliny pochádzajú z veľkej oblasti od Portorika po Mexiko až po Amazonku, kde môžu tobolky dosiahnuť 3 metre. Rastliny často rastú blízko riek a šíria sa vtákmi a opicami, ktoré zbožňujú fazuľu obalenú v kožovitých škrupinách.

Chovatelia kávy a kakaa tiež pestujú zmrzlinové zrná pre svoj prístrešok v tieni a schopnosť fixovať dusík v pôde, vďaka čomu je plodnejšia. Zmrzlinové zrno sa tiež používa na projekty zalesňovania, ktoré sa cení pre rýchly rast a znášanlivosť s kyslou pôdou. Vďaka širokým listom rastliny sa pod ním burina zriedka usadí.

Strom v záhrade spoločnosti Cisneros má 6 rokov a výšku viac ako 30 stôp. Čerpá tobolky, ktoré idú do výrobných boxov pre predplatiteľov komunitného poľnohospodárskeho programu Growing Experience alebo CSA.

Rastliny fazule zmrzliny sa dajú zo semien množiť ľahko. Po otvorení tobolky semená nevydržia dlho - iba pár dní, pokiaľ nie sú udržiavané vlhké, zvyčajne v plastovom vrecku s trochou pôdy alebo rašeliny. Burina už často začala v tobolkách chrliť. Závisia od vysokej vlhkosti, aby zostali životaschopné a počas klíčenia by sa mali udržiavať v tieni.

Exotica Rare Fruits in Vista obsahuje sadenice, ktoré možno vysledovať až po semená získané z Oaxace pred 30 rokmi. Môžete sa tiež zastaviť na sobotnom farmárskom trhu v rámci Growing Experience a zistiť, či sú struky na predaj.

Rastlina môže rásť v nádobe, aj keď nedostanete toľko toboliek. Nebude potrebovať žiadne dusíkaté hnojivo, ale prospešné mu budú prísady draslíka, najmä ak padajú listy. Môže sa orezávať, aby sa udržali na nízkej úrovni, dávajte si však pozor na príliš veľké rezanie. Niekoľko pobočiek by malo zostať osamote.


Na stromoch rastie zmrzlina - áno, naozaj

Inga edulis: zmrzlina na strome.

Kto by si povedal, že na stromoch rastie zmrzlina?

Existuje strom, ktorý má dlhé struky, ktoré chutia rovnako ako vanilková zmrzlina.

Je to veľký šíriaci sa strom s bielymi a žltými kvetmi typu pompom, z ktorých sa vyvinú dlhé struky.

Vo vnútri sú tobolky tvrdé čierne semená obklopené šťavnatou bielou dužinou, ktorá veľmi chutí ako vanilková zmrzlina.

Struky vyzerajú podobne ako tamarindové struky.

Botanický názov je Inga edulis a pochádza z oblasti Strednej a Južnej Ameriky.

Je to veľký strom dorastajúci do výšky 10 - 15 metrov s šírkou 8 metrov.

Ďalšou výhodou tohto stromu je, že produkuje uzliny fixujúce dusík v koreňovom systéme a dodáva dusík do okolitej pôdy.

Inga stromy rastú v teplých oblastiach a nie sú odolné voči mrazu.

V niektorých častiach Queenslandu a Nového Južného Walesu sa z nich môže stať burina, preto sa neodporúčajú pre oblasti Kimberley, kde by sa z nich mohol stať škodca.

Ak máte deti a priestor na pestovanie stromu inga, budú ich deti milovať. Je to pre nich zdravá pochúťka a poskytuje im tiež tienisté miesto na hranie.

Pokiaľ ide o prerezávanie, môžete ísť pekne tvrdo, dokonca ich porieďte až na úroveň blízku zemi.

Ak sa vám nechce ísť do tuhého, jednoducho ich zastrihnite, aby si zachovali zvládnuteľnú veľkosť a kompaktnejší tvar.

Keď si na to spomeniete, je to obojstranné víťazstvo - ďalší dusík pre pôdu, zdravé jedlo pre deti a tieň do záhrady.

Inga edulis je k dispozícii vo väčšine záhradných centier.


Mali by ste sadiť modré banány Java, pretože chutia ako zmrzlina

Všetko, čo sa týka Blue Java Banana, sa javí ako podvrh: Môže byť ovocie také modré? Naozaj chutí ako zmrzlina? Naozaj to vymysleli páni Ben a Jerry v noci, keď mali pocit, že už dobyli svet pinty a chceli prejsť k fantastickejším výtvorom ?!

Dobre, tá posledná časť je úplná lož, ale prvé dve sú pravdivé. Banány Blue Java sú známe ako „zmrzlinové banány“, pretože majú krémovú štruktúru a príchuť, ktorá zvláštne pripomína vanilkový krém alebo mäkké podanie, tvrdí profesionáli na webe Fast-Growing-Trees.com. Začínajú modrasté - alebo modrozelené - predtým, ako dozrejú, a zdá sa, že sú pripravené na pyré a zmrazenie na jednozložkovú zmrzlinu (AKA mrazené banánové pyré), ktorá sa zdá byť vírusová každé leto.

Choďte po House Beautiful ďalej Instagram.


Zmrzlinová fazuľa (Inga edulis)

Strom Ice Cream Bean je veľký, rýchlo rastúci bôbovitý tropický ovocný strom pochádzajúci z Južnej Ameriky. Zmrzlinové ovocie je také jedinečné. Fazuľové struky majú v priemere asi jednu stopu. Kašovitý interiér je snehovo biely s textúrou cukrovej vaty a sladkou chuťou pripomínajúcou vanilkovú zmrzlinu. Keď sú pražené, semená poskytujú bohatý zdroj bielkovín. Semená by sa však nemali jesť surové. Vnútorná bavlnená dužina toboliek Ice Cream Bean je vynikajúcim zdrojom vlákniny, polyfenolov, antioxidantov a protizápalových látok.

Zmrzlinové stromy sú tiež úžasným prostriedkom na úpravu dusíka pre okolitú pôdu. Koncom zimy alebo skoro na jar orešte stromy, aby ste otvorili korunu stromu a stimulovali rast ovocia.

Typ rastliny:
Strom tropického ovocia

Úroda:
Neskoré leto, jeseň

Dospelá veľkosť:
Až 60 stôp

Vhlkosť pôdy:
Vlhký, dobre priepustný, piesčitý, bohatý. Soľ tolerantná.

Požiadavky na svetlo:
Úplné slnko, čiastočný tieň

Samoúrodná:
Áno

Tempo rastu:
Veľmi rýchlo

Zónová odolnosť:
Vonku 9-11 s mrazuvzdornou ochranou až do zavedenej terasy / skleníka 4+

Propagácia
Pestované zo semien a pripravené na kvitnutie a ovocie do 1-3 rokov.


Starostlivosť o strom so zmrzlinou - Ako pestovať strom so zmrzlinou - záhrada

Rastie
Informácie
Tepl : Pre najlepší rast vyššie
65 ° F sa odporúča. Vietor
tolerantný


Svetlo: Úplné slnko najmenej
30% odtieň. Pestovatelia lístia
by mal používať 30% -60% odtieň.


Pôda: Dobré držanie vody
je potrebná kapacita

Zmrzlina Banánové stromy majú v sebe nádych vanilkovej chuti
banány, Trpasličí červený Banánové stromy, ktoré majú náznak
Broskyňa, jablko Banánový strom má príchuť sladkého jablka,
Ružové banánovníky majú príchuť Lemony. Máme všetko
ovocné príchute banánov, pestujte ich zvnútra alebo zvonka. My
iba poplatok
$14.95 za prepravu toľkých rastlín ako vy
chcete, ušetrite veľa a je to pre prioritnú poštu s prispôsobením
v Spojených štátoch amerických.

Pri nákupe poľných odnoží banánovníkov buďte opatrní.
Niektorí pestovatelia predávajú vodné banánové výhonky, ktoré majú
veľké listy, keď sú malé, tieto rastliny banánov nie sú dobré
na terénne úpravy alebo na banány a mali by byť odrezané ako
rastie hlavná rastlina banánovníka. Dobrý poľný banán
odnože (corms) majú meč ako tenké listy až do výšky 3 '.
Máme banánové rastliny vypestované zo zdravej tkanivovej kultúry
Klony. Je to jediný spôsob, ako získať zdravé choroby
banánové rastliny. Moje banánovníky zaručene porastú
a prísť v dobrom stave. Rastúce rastliny banánov
pokyny sú priložené. Banánovníky by mali produkovať
banány veľmi sladkej chuti za 9 AŽ 12 mesiacov. Výška
je možné kontrolovať na väčšine rastlín banánov v akejkoľvek veľkosti,
jednoduchým zadržaním hnojiva alebo veľkosti hrnca.

Všetky tieto banánovníky nižšie prežijú zamrznutie svetla,
zmrzlina je najtvrdšia z jedlých banánov.

Pre poškodenie prepravou nás musíte kontaktovať do 4 dní
alebo získať náhradu alebo vrátenie peňazí za vrátený závod.

Sme registrovaná zásielková služba Plant Nursery v Melbourne,
Fl. a pokúste sa poskytnúť 100% špičkovú kvalitu služieb.

Môžete tiež poslať šek alebo peňažný poukaz na adresu: Greenearth
Publishing Inc.
P.O.Box 243, Melbourne Florida 32902.

Rastliny banánov dodávané iba v USA. Predávame
najjednoduchšie pestovať banánovníky a banánovníky a všetko
môžete pestovať na plnom slnku, v tieni alebo vo vnútri vášho domu.

Hmotnosť všetkých banánových rastlín je viac ako 16 oz.

V kancelárii Better Business Bureau máme perfektné záznamy.

Všetky malé rastliny sú staré 2 mesiace, nie 1 mesiac ako väčšina predajcov.

PESTOVANÉ POKYNY PRE RASTANIE.

Trpasličí banánový strom Cavendish - banánová rastlina sa dodáva teraz.
Rastliny banánov Dwarf Cavendish majú 5 až 6 stôp. a vyrába
úžasné ovocie so sladkou chuťou. Intenzívny banánový strom s
širšie zelené listy. Jedna z najbežnejších banánových rastlín
odrody v USA. Často je vidieť, že v ňom bola pestovaná nádoba
záhradky a botanické záhrady. Tieto banány
stromy majú veľké zväzky plného sladkého hladkého ovocia.
Krásna zdravá 12 “rastlina banánov so širokými listami
odoslané.

ZMRZLINA (Blue Java) Banánový strom - rastlina banánov .A
veľmi krásna, chladná tolerantná rastlina banánov s textúrou a
príchuť podobná vanilkovej zmrzline. Tento banán má
krásne veľké listy a vytvára stredné trsy
striebristo modré banány, ktoré sú veľmi chutné čerstvé alebo
varené. Výška zrelého banánového stromu 12 '. približne. Približne.
Dodaná 12-palcová vysoko zdravá rastlina banánov.

Banánové rastliny Rowe Red - banánovníky. Toto je banán
rastlina pestovaná iba pre atraktívne lístie. Ovocie je
naočkovaný a nejedlý. Štíhla rastlina banánovníka rastie 5-7
chodidlá a je odolný voči vetru a chladu. Banánový strom je v poriadku
prispôsobené na pestovanie v nádobách a pri takomto pestovaní bude
dosahujú iba 3 až 5 stôp, pokiaľ nie sú pestované vo veľmi veľkej nádobe.
Stonka banánového stromu je úplne červená. Banánová rastlina
listy sú úzke so zelenou a červenou škvrnitosťou na vrchu
a na spodku tuhé gaštanové sfarbenie. Krásnych cca.
12 "závod na banány bol odoslaný.

Trpasličí zelený - červená rastlina banánovníka - banánový strom Toto je a
krásna trpasličia zelená rastlina banánov s červenou a zelenou farbou
značenie. Tento banánový strom dorastá do výšky 8 '. Sladká ochutnávka,
zelené ovocie so šupkou, ktoré zožltne. Tmavo červená a zelená
kmeň a na hraniciach veľkých zelených listov je a
veľmi tenká červená čiara. Toto je banánový strom trpasličí červený
mutuje na zeleno červený banánový strom. Skvelá rastlina banánov
pre zberateľov. Skutočne pekné cca. Rastlina s banánmi veľkosti 12 ".

Havajská červená Iholena banánovníky - rastliny banánovníka
Havajská červená banánová Iholena je všestranná odroda a
je nielen krásna rastlina banánov, aj so spodnou časťou
listy banánovníka majú jemnú bordovú farbu, ale
tiež sa používa na stravovanie mimo ruky, na dehydratáciu a
varenie. Musí to byť jeden z najlepšie vyzerajúcich banánov
rastliny dosahujúce až 12 'pri dobrých podmienkach rastu.
Veľmi sladký dezert banán. Pekné zdravé cca. 12 "
expedovaná rastlina banánov.

MYSORE Banánový strom - rastlina banánovníka Banánový strom s
najobľúbenejšie a najchutnejšie banány s prstami
ochutnali. V Indii populárne sú banánovníky mysore
dôležitá komerčná plodina pre túto oblasť sveta
a vidíme prečo. Čas použiteľnosti týchto vynikajúcich malých
sústa vydržia akékoľvek iné o niekoľko dní. Oni sú
odolný a odolný voči väčšine problémov, ako aj rýchly
rastúci banánový strom. Je zelenolistý s červeným stredom.
Spodná strana listov banánových rastlín je ružovkastá, voskovitá
povlak. Milovaný deťmi i dospelými! Banánový strom
Výška 14 - 16 stôp Zdravá približne 12 "až 14" rastlina banánov
odoslané.

Jablkový banán - rastlina banánov Banán dezertného typu
strom, po dozretí príjemná jablková chuť. Ovocie: 4 až 6
palcov. Tento banánový strom dorastá do výšky 10 až 12 stôp. Veľkosť
a kvalita tohto banánového stromu z neho robí jeden zo svetov
najlepšie jesť banány, ako aj jeden z najlepších dezertov
banány. Veľmi tenké, dozreté a vynikajúcej chuti.
Najsladší banán, aký som kedy jedol. Vynikajúci banánový strom pre
nádoba rastúca ako v zemi. Tiež pekne vyzerajú.
Zdravé cca. 12 "vysoká rastlina banánov dodávaná so zeminou.

Lady Finger Banánový strom Banánová rastlina indický kultivar
banánový strom s možno malými, veľmi chutnými plodmi. Je to vietor a
odolný voči chorobám. Veľmi krásna rastlina s veľkou zelenou farbou
listy. Môže dosiahnuť výšky až 16 ’. Zdravá 12 “rastlina
so zaslanou zeminou.

Banánový strom Saba - rastlina banánov Ak chcete veľký banán
rýchlo získaj tento strom. „Sekvoje“ rastlín banánu
s obrovským pseudostemom (priemer 12-24 ") a banánom
výšky stromov od 16 do 20 stôp, tu však
výšku je možné ovládať na akúkoľvek veľkosť jednoduchým podržaním
hnojivo pre banánové rastliny. Skvele sa hodí do interiéru. The
vynikajúca chuť banánov z varenia robí najlepšie kamene
čo sme kedy jedli. Dá sa jesť aj surové, robustné
rastlina banánu a trochu chladná tolerantná. Nevyhnutnosť pre
zberateľ. Veľmi zdravé cca. 12 "až 14" rastlina banánov
odoslané.

Trpasličí červený banán - rastlina banánov Tento banán je
známy pod mnohými menami v iných častiach sveta (kubánsky
Červený banán, jamajský červený banán, Indio,
Macaboo atď.), Táto veľmi sladká dáma banánová rastlina
ovocie typu je jedným z najkrajších. Mení sa to na „západ slnka“
farby pri dozrievaní od tmavej bordovej po oranžovú,
medzi nimi žltozelené a mutované farby. Plné
vďaka svojej telesnej chuti a výraznej sladkosti to stojí za to
počkaj, kým dáš ovocie. Moje najobľúbenejšie jesť banán všetkých druhov,
má jemnú broskyňovú príchuť. Banánová rastlina je veľmi
atraktívny, s tmavo gaštanovým pseudostemom a červenkastý
ružová v strednej časti listov. Veľmi široké zelené listy
ktoré sú také krásne. Trpasličí červený banán rastie 8
stopy do 10 '. Krásna zdravá trpasličia červená rastlina banánov cca
12 "s pôdou.

Vysoko farebná mini banánová rastlina Toto je super trpaslík
Odroda banánovníkov Cavendish, ktorá dosahuje výšku iba 3 '.
Produkuje vynikajúce ovocie dezertného typu. Skvelé pre interiér.
Má červené škvrny na vrchole listu, krásnu rastlinu tiež v kvetináči.
Pekná 1 mesiac stará rastlina dodávaná so zeminou.

Banánové stromy BASJOO - banánové rastliny Rastlina má dlhú,
štíhle, jasne zelené listy. „Basjoo“ je svetový
najtvrdší banánový strom. Je mrazuvzdorná, vysadená v zemi až
-3 ° F a s ochranným mulčovaním môže prežiť
teploty dosahujúce až -20 ° F. Jeho kvetenstvo je
jeden z najkrajších zo všetkých banánov. Silné vlákna v
kmeň stromu „Basjoo“ sa používal na výrobu látok. To
je skvelá krajinná rastlina, prepožičiava tropický vzhľad
akákoľvek situácia. To je skvelý doplnok pre záhradkárov
v chladných miernych oblastiach. Programu „Basjoo“ sa tiež veľmi dobre darí v jazykoch
nádob a robí dobrý interiérový závod. Tento banán
sa dá pestovať vo všetkých 50 štátoch. Nevytvára jedlé
banány. Približne. 12 "vysoká zdravá rastlina banánov bola odoslaná.

Strom jitrocel obrovský ‚Jitrocel obrovský 'je pomerne štíhly
a dorastá do výšky asi 14 až 18 stôp. Rastlina
produkuje hlávky dlhého ovocia s piatimi až siedmimi rukami. The
ovocie sa zvyčajne varí skôr ako čerstvé. Obor
Plantain ‘nie je veľmi odolný voči vetru, ale bude dobre rásť
chránené oblasti. Zdravá približne 12 "rastlina s odoslanou zeminou.

ROSE banana plant - banana tree Jeden z našich najnovších
akvizície banánovníkov a skutočná krása. Štíhla
pseudostem banánového stromu zobrazuje jemne červenkastú farbu a
rýchlo rastie. Drobné ovocie je veľmi sladké a jemné.
Tento banánový strom je odolný proti vädnutiu fusária, dorastá 6 až 8 stôp.
vysoký. Približne. Dodaná 12-palcová vysoko zdravá rastlina banánov.

Goldfinger Banánový strom Banánová rastlina Nedávny produkt
program šľachtenia rastlín banánov v Hondurase, toto
kultivar má komerčný potenciál. Tento banán má a
vysoký odpor vetra, určitá tolerancia za studena a vynikajúci
odolnosť proti chorobám so silným pseudostemom a bázou. To
je vynikajúcim producentom banánov lahodnej chuti.
Zdravá približne 12 "vysoká rastlina s pôdou.

Banánová rastlina Pitogo Banánový strom „Pitogo“ je veľmi
neobvyklý banán. Má pevný zelený pseudostem 10 až 12
nohy na výšku. Banán veľkosťou a rozmerom pripomína tenisové loptičky
tvar sú okrúhle, nie predĺžené. Dezertný banán
s vynikajúcou chuťou. „Pitogo“ je nevyhnutnosťou pre vážne veci
zberatelia. Rastie v zóne 8-10. Zdravé cca. 12 "vysoká
rastlina so zaslanou pôdou.

Modlite sa za ruky Banánový strom Banánová rastlina Tento banánový strom
vyrába možno najneobvyklejší a najosobitejší zo všetkých
banánové ovocie. Dve susediace banány sú spojené,
dávajúc vzhľad modliacich sa rúk. Toto nie je len a
zberateľský predmet, plody sú vynikajúce zrelé, obsahujúce a
náznak vanilkovej príchute. Po úplnom dozretí jednotlivé banány
sa dajú opatrne od seba oddeliť. Vynikajúci
všadeprítomná rastlina s určitou odolnosťou proti vetru je veľmi
zberateľská. Zdravé cca. 12 "vysoká rastlina so zaslanou zeminou.

Banánový strom Rajapuri Banánová rastlina „Rajapuri“ je
malý, vysoký 6 až 8 stôp. Táto rastlina banánov, ktorá vznikla
z Indie je prvou voľbou pre terénne úpravy. Banán
rastlina je úplne zelená, má veľmi silnú stonku a vstáva
veľmi dobre sa točí. Listy sú širšie ako u väčšiny
banány dorastajúce až do šírky 3 stôp. Je to najlepšia rastlina
rastú v okrajových oblastiach alebo tam, kde to nemá v úmysle pestovateľ
pestovaniu banánov venovať veľkú pozornosť. The
hlávky ovocia sú stredne veľké so stredne veľkým plodom
ktoré sú veľmi sladké. Zdravé cca. 12 "vysoká rastlina s pôdou
odoslané.

Hybridný banánový strom Williams Banánová rastlina 'Williams
Hybrid 'je jedným z hlavných obchodných banánov. Toto
rastlina banánu dorastá do 6 až 8 stôp. Vyrábajú veľmi veľké
hlávky ovocia, ktoré sú sladké a chutné. Sú vetrom
odolný a odolný voči chladu. Zdravé cca. 12 "vysoká rastlina
s dodávaným siolom.

1000 Prsty Banánový strom banánová rastlina Táto novinka je ako
jedinečný ako krásny. Keď dorastie do 10 až 12 stôp, je to
produkuje stopku drobných okrúhlych banánov, ktoré môžu pokračovať
robiť ovocie, kým sa nedotkne zeme (niekedy 5 ft.
dlhé alebo viac) Najčastejšie sa používa na zdobenie alebo na šírku
ovocie je však jedlé a sladké.

Banánové listy na varenie 2 veľké banánové listy (cca.
4'x 2 ') na varenie. To je o niečo viac, ako prichádza v
mrazené balenia dostupné od ostatných. A tieto sú čerstvé
skráťte deň, ktorý pošleme. Zvyčajne je potrebných 6 až 12 listov
med. sviňa. Dodané prioritnou poštou.
Recepty nájdete na informačnej stránke o banánoch.

Viac informácií o banánovej rastline (recepty na banánové listy sú dole)
tejto stránky)

Banánové rastliny sú najväčšími rastlinami na zemi bez a
drevná stonka. Sú to vlastne obrovské bylinky toho istého druhu
čeľaď ako ľalie, orchidey a dlane.

Dnešné komerčné banánovníky sú vedecké
zaradené do rodu Musa z čeľade Musaceae.

Banánový strom Cavendish je najbežnejšou odrodou
banány, ktoré sa teraz dovážajú do Spojených štátov. The
Cavendish banánový strom je kratšia a tvrdšia rastlina ako
skoršie odrody. Bol vyvinutý tak, aby odolával chorobám rastlín,
hmyz a veterné smršte lepšie ako jeho predchodcovia. The
Ovocie banánového stromu Cavendish je stredne veľké, má a
krémovejšia, hladká textúra a tenšia kôra ako predtým
odrôd.

Banánovníky sú trváce plodiny, ktoré sa pestujú a
zberané celoročne. Rastlina banánu nerastie
zo semena, ale skôr z oddenky alebo žiarovky. Každá mäsitá
žiarovka banánovej rastliny vypestuje z roka na rok nové výhonky.

Každá rastlina banánov prináša iba jednu stonku ovocia. To
produkujú nový kmeň, iba dva výhonky - známe ako
dcéra a vnučka - môžu rásť a
kultivovať z hlavnej rastliny banánov.

Banánový strom dosahuje svoju plnú výšku 6 až 25 stôp
asi jeden rok. Kmeň banánovej rastliny je vyrobený z
obaly z prekrývajúcich sa listov, pevne zabalené okolo
navzájom ako stonky zeleru.

Keď je dokončená tvorba listov banánového stromu, a
z vrchu vychádza veľká kvitnúca stonka a veľký púčik
vyrastá smerom dole od hrotu stopky. Fialové listy
okolo puku sa rozvinú a odhalia sa banánové kvety.
Každý kvet ženy sa stáva samostatným banánovým ovocím.

Na každej stonke banánového stromu rastie desať alebo viac banánov
spolu sa nazývajú „ruky“ a jeden banán sa nazýva a
„prst.“ Štyri až šesť banánov predaných v maloobchode je
nazýva sa „zhluk“.

Do 10 až 12 mesiacov sú stonky banánových stromov hotové
zozbierané. Stonky majú v priemere 150 prstov a vážia 85 až 100
libier každý. Po odstránení stonky je to hlavná rastlina
odrezať a z dcéry sa stane hlavná rastlina
opakoval cyklus.

Banán (Musa accuminata) je bobuľa tvorená a
nadradený vaječník z troch spojených plodolistov usporiadaných do pazuchy
placentácia. Kvety sa rodia dlho a previsnuto
kvetenstvo, ktoré je zvyčajne jednopohlavné, to znamená
samičie kvety sa rodia blízko základne stopky
(produkujúce typické ovocie z banánových bobúľ), zatiaľ čo mužské
kvety sa rodia na konci toho istého stopky. Semienko
sa môžu vyrábať alebo častejšie rozvíjať bobule
partenokarpicky. Naočkovaný aj
parthenokarpické bobule sú veľmi podobné v štruktúre, keď
kvitnúce.
Široké, dlhé, ladné listy a rýchly rast
dosiahnuť plnú veľkosť za pár týždňov - pripraviť banán a
obľúbená rastlina, ktorá poskytuje tropický vzhľad bazénu a terase
oblastiach. Vývoj banánov po mrazoch
Zima je pre nich zdrojom pýchy aj úžasu
nepoznajú banánovú kultúru.
Banán je tropická bylinná rastlina pozostávajúca z
podzemná korma a kmeň (pseudostem) pozostávajúci z
sústredné vrstvy listových obalov. O 10 až 15 mesiacov po
pri vzniku novej rastliny jej skutočná stonka rýchlo rastie
hore stredom a vystupuje ako terminál
kvetenstvo, ktoré prináša ovocie.

Kvety sa objavujú v skupinách (rukách) pozdĺž stonky a
sú pokryté purpurovými listenami, ktoré sa odvalia a odlievajú ako
vyvíja sa ovocná stonka. Prvé ruky, ktoré sa objavia, obsahujú
samičie kvety, z ktorých sa vyvinú banány (zvyčajne
bez semien v jedlých druhoch). Počet rúk ženy
kvety sa líšia od niekoľkých do viac ako 10, po ktorých
objavia sa a vrhnú sa početné ruky sterilných kvetov
postupnosť, po ktorej nasledovali početné ruky samčích kvetov
ktoré tiež šup. Všeobecne sa listenica zroluje a zbaví sa
vystavte takmer denne novú ruku kvetov.

Banán rastie na rôznych pôdach, pokiaľ je pôda
je hlboká a má dobrý vnútorný a povrchový odtok. The
účinok slabo odvodnených pôd možno čiastočne prekonať pomocou
výsadba do vyvýšených záhonov, pretože rastlina zle znáša
odvodnenie alebo zatopenie.

Miesto výsadby by sa malo zvoliť na ochranu pred
vietor a chladné počasie, ak je to možné. Najteplejšie miesto v
domáca krajina je blízko južnej alebo juhovýchodnej strany ostrova
dom.

Ochrana rastlín pred banánmi MRAZU: Banány najlepšie kvitnú
za rovnomerne teplých podmienok, ale môže prežiť 28 ° F počas
krátke obdobia. Ak teplota neklesne pod 22 ° F
a chladné obdobie je krátke, podzemná oddenka bude
obyčajne prežiť. Na udržanie rastlín, ktoré sú nad zemou
ochrana pred nízkymi teplotami je veľmi vysoká
dôležité. Ak je banán, zabaľte kmeň alebo prikryte dekou
rastliny sú malé a predpokladajú sa nízke teploty. Vy
môže tiež vykopať korene s banánovou rastlinou alebo bez nej
nad zemou a uložte na tmavom suchom mieste vo vnútri
do jari. Toto je najlepší spôsob pre väčšinu.

Hnojenie banánových stromov: ich rýchly rast
banány ťažké krmítka. Počas teplého počasia nanášajte
vyvážené hnojivo raz mesačne - hnojivo NPK 8: 10: 8
sa javí ako primeraná. Zrelá rastlina môže vyžadovať napr
toľko ako 1-1 / 2 až 2 libry vyššie uvedeného hnojiva
mesiac. Mladé rastliny banánov potrebujú štvrtinu až tretinu
veľa. Hnojivo rovnomerne rozložte po rastline v a
kruh siahajúci 4 stopy od kmeňa. Kontajner na krmivo
banánové rastliny v rovnakom mesačnom harmonograme s použitím asi
polovičná sadzba pre vonkajšie rastliny.

Pôda: Banánové rastliny budú rásť na väčšine pôd, ale aby sa im darilo,
mali by byť vysadené v bohatej, dobre priepustnej pôde. Najlepší
možné miesto by bolo nad opusteným kompostom
halda.

Ochrana zvršku pred chladom je možná pomocou krytín
a zdrojov tepla, ale nie je to často praktické. Avšak
na chladnejších miestach môže byť pôda prevýšená okolo kmeňa
tesne pred plánovaným chladným kúzlom, aby sa lepšie chránilo
podzemné púčiky, ktoré umožnia rastline regeneráciu
v nastávajúcej jari. Nechránené, ale dobre zavedené
banány v USA, až na niektoré výnimky, budú
regenerované po zamrznutí svetla.

Niektorí ľudia vykopávajú celú rastlinu, podzemku a všetko, odstraňujú ju
listy a rastlinu uskladnite v suchu na vyhrievanom mieste
zimné. Na zaistenie prežitia je jednoduchšie kopať malé prísavky,
odrezal veľmi blízko k oddenku rodiča a pripravil ich pre
prezimovanie v interiéroch.


Pozri si video: Kombinovaný výrobník zmrzliny s pasterem a cukrářský stroj FRIGOMAT TWIN CHEF LCD od CESK


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny