História Charlestonu Gray: Dozviete sa, ako pestovať melóny Charlestonu GrayaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Vodné melóny Charleston Grey sú obrovské podlhovasté melóny, ktoré dostali meno pre svoju zelenošedú kôru. Jasne červená svieža z tohto melónu dedičstva je sladká a šťavnatá. Pestovanie melónov ako je Charleston Gray nie je ťažké, ak im môžete poskytnúť dostatok slnečného žiarenia a tepla. Poďme sa naučiť ako.

História Charlestona Graya

Podľa Cambridge University Press rastliny vodného melónu Charleston Gray vyvinul v roku 1954 C.F. Andrus z Ministerstva poľnohospodárstva Spojených štátov. Charleston Gray a niekoľko ďalších kultivarov boli vyvinuté ako súčasť šľachtiteľského programu navrhnutého na vytvorenie melónov odolných voči chorobám.

Rastliny melónu charleston grey pestovali komerční pestovatelia široko už štyri desaťročia a zostávajú populárne medzi domácimi záhradníkmi.

Ako pestovať sivé melóny charlestonské

Tu je niekoľko užitočných tipov na starostlivosť o melón Charleston Gray v záhrade:

Rastliny vodného melónu Charleston Grey zasaďte začiatkom leta priamo do záhrady, keď je neustále teplé počasie a teploty pôdy dosiahli 21 až 32 ° C. Prípadne začnite so semenami v interiéri tri až štyri týždne pred posledným očakávaným mrazom. Pred presadením do exteriéru semenáčiky týždeň kalte.

Vodné melóny vyžadujú plné slnečné svetlo a bohatú, dobre priepustnú pôdu. Pred zasadením do pôdy nasypte dostatočné množstvo kompostu alebo dobre zhnitého hnoja. Vysaďte dve alebo tri semená melónu ½ palca (13 mm.) Hlboko do kôpok. Kopy umiestnite do vzdialenosti 4 až 6 stôp (1 - 1,5 m) od seba.

Sadenice zriedte na jednu zdravú rastlinu na kopec, keď sú sadenice vysoké asi 2 palce (5 cm). Keď sú semenáčiky vysoké asi 10 cm, rozmixujte pôdu okolo rastlín. Niekoľko palcov (5 cm) mulča odradí burinu, zatiaľ čo udržuje pôdu vlhkú a teplú.

Pôdu udržiavajte neustále vlhkú (ale nie rozmočenú), kým melóny nedosahujú veľkosť tenisovej loptičky. Potom zalievajte, až keď je pôda suchá. Zalievajte hadicou nasiaknutou vodou alebo kvapkovou závlahou. Ak je to možné, vyhnite sa polievaniu nad hlavou. Zastavte zálievku asi týždeň pred zberom, polievajte iba v prípade, že sú rastliny zvädnuté. (Majte na pamäti, že vädnutie je v horúcich dňoch bežné.)

Regulujte rast buriny, inak rastliny zbavíte vlhkosti a živín. Dávajte pozor na škodcov vrátane vošiek a uhorkových chrobákov.

Zber melónov Charleston Grey, keď kôra nadobudne matný odtieň zelenej farby a časť melónu dotýkajúca sa pôdy, predtým slamovo žltá až zelenkavo biela, nadobudne krémovo žltú farbu. Z viniča ostrým nožom nakrájame melóny. Nechajte asi 2,5 cm stopky pripevnenej, pokiaľ neplánujete ihneď použiť melón.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o vodových melónoch


Ako pestovať cukor Baby melón Sprievodca pestovaním cukru Baby melón

Binomické meno: Citrullus lanatus
Odrody melónu: Black Diamond, Jubilee, Sugar Baby

Cukr Baby je skorý melón, ktorý dozrieva približne 75 dní po vyklíčení. Malá veľkosť plodov a pomerne krátky čas na zber spôsobujú, že sa Sugar Baby pestuje z ľahších odrôd. Cukor Detské melóny zvyčajne nepresahujú 10 libier, majú príchuť červenej dužiny a svetlozelenú kôru s tmavými pruhmi.

Sprievodca pestovaním
RASTÚCE POZNÁMKY

Vnútorné štartovanie
Pretože vyžadujú dlhé vegetačné obdobie, melóny by sa mali najlepšie začínať v interiéroch približne 3-4 týždne pred posledným mrazom sezóny. Vysievajte semená 1/4 "hlboko do bytov alebo malých kvetináčov, pričom do každej kvetináča vysievajte 3 semená. Udržujte stredne vlhké, kým čakáte na klíčenie. Navyše, melónové semená budú vykazovať lepšiu rýchlosť klíčenia. Teplotu udržujte medzi 80 - 90 stupňami. ak je to potrebné, osivo by malo začať klíčiť do 3 - 10 dní.

Akonáhle začnú semená klíčiť, mierne znížte teplotu pôdy do polovice 70. rokov, na 1-2 týždne, a tiež znižujte množstvo vody. Tenká až jedna rastlina na bunku alebo kvetináč. Len čo sa vyvinie prvá sada pravých listov, znížte ešte raz zálievku, ale nedovoľte, aby bola rastlina vysušená.

Rastlinu vytvrdzujte postupným vystavovaním vonkajším podmienkam. Presaďte sa na trvalé miesto koncom jari po uplynutí posledného mrazu. Ak je to možné, presádzajte v zamračený deň, aby ste minimalizovali vädnutie a vytvorili tak mladšej rastline priaznivejšie prostredie.

Vonkajšie štartovanie
Ak máte dlhé, horúce vegetačné obdobia, melóny sa môžu priamo vysievať do záhrady. Aby ste zabezpečili dozrievanie v oblastiach s kratšou vegetačnou dobou a chladnejším počasím, vyberte si rýchlo dozrievajúce odrody, začnite rastliny vnútri, na zahriatie pôdy použite čierny alebo IRT plastový mulč a na ochranu rastlín použite textilné kryty riadkov.

Priame semená 1 až 2 týždne po priemernom poslednom mraze, keď je pôda vyššia ako 70 ° F. Rastlina hlboká 1 palec, 6 semien na kopec, kopce vzdialené 4 až 6 stôp alebo 1 stopa od seba v riadkoch vzdialených 5 stôp. Môže pestovať v menších rozstupoch, ak je Trellised. Tenké až 2 až 3 rastliny na kopec.

Výber stránky
Uprednostňuje teplú, dobre priepustnú pôdu s vysokým obsahom organických látok s pH 6,5 až 7,5. Potrebná je dostatočná vlhkosť, kým nebude ovocie veľké ako tenisová loptička. Teploty pôdy pod 50 F spomaľujú rast. Zvážte použitie čiernych plastových a textilných krytov riadkov na urýchlenie otepľovania pôdy. Najlepšie sú piesčité alebo svetlo textúrované pôdy, ktoré sa na jar rýchlo zahrejú.

V mnohých oblastiach si úspešné plodiny vyžadujú začínajúce rastliny v interiéroch, pri ktorých sa na zahriatie pôdy používa plastový mulč a na ochranu mladých transplantácií sa používajú látkové kryty riadkov.

Na presádzanie vysejte semená do ¼ palca hlboko do rašelinových kvetináčov (2-palcový štvorec alebo viac), 2 až 4 týždne pred vyrazením. Po presadení by rastliny mali mať jeden alebo dva pravé listy.

Transplantujte v rovnakých rozstupoch ako priamo zasadené plodiny - 2 až 3 rastliny na kopec v kopcoch vzdialených od seba 4 až 6 stôp alebo 1 až 2 stopy od seba v radoch vzdialených 5 stôp. Transplantácie sú jemné a korene citlivé na vyrušovanie. Ak potrebujete riediť, použite nožnice. Pri presádzaní udržujte pôdu neporušenú okolo rastliny.

Mulčovacie rastliny po zahriatí pôdy pomáhajú udržiavať konštantnú vlhkosť a potláčajú burinu.

Ak používate textilné kryty riadkov, odstráňte ich počas kvitnutia, aby ste ich mohli opeliť včelami. Pre oplodnenie je rozhodujúce dobré opelenie.

Rastliny vyžadujú trvalú vlhkosť až do opelenia. Akonáhle sú plody veľké asi ako tenisová loptička, zalievajte ich iba vtedy, ak je pôda suchá a lístie vykazuje známky vädnutia.

Aby ste zabránili poškodeniu vyvíjajúcich sa plodov hmyzom, ukladajte melóny na črepníky alebo kúsky dreva.

Ak pestujete melón na mriežke, podporte ovocie pomocou šnúrok vyrobených zo sieťoviny, látky alebo pančuchových nohavíc. Mriežka zlepšuje cirkuláciu vzduchu okolo rastlín a môže pomôcť znížiť problémy s listovými chorobami. Vyberte si maloplodé odrody a znížte rozstup rastlín.

V prípade veľkých výsadieb nechajte každý druhý alebo tretí rad prúžok krytej plodiny kolmo na prevládajúci vietor, aby ste chránili rastliny pred škodlivým vetrom.

Ak chcete znížiť problémy s hmyzom a chorobami, dva roky po sebe sa vyhnite tomu, aby ste na rovnakom mieste vysádzali rodinné plodiny z uhoriek (melón, tekvica, tekvica).

Nenechajte svoje melónové rastliny počas vegetačného obdobia vyschnúť. Nie sú tolerantní k suchu. Okrem toho buďte opatrní, aby ste neprodukovali nadmerné množstvo rastlín, pretože to môže neskôr negatívne ovplyvniť chuť a chuť. Pôdu udržiavajte vlhkú, ale nie rozmočenú.

Harvetovanie vodových melónov nie je také priame ako mnoho iných druhov zeleniny, pokiaľ ide o presné rozhodnutie, kedy zberať úrodu. Jedným z dôvodov je, že po zrelosti nekĺzajú z viniča ako melóny. Preto je potrebné hľadať ďalšie ukazovatele. Prevrátenie melónu a pohľad na zem, kde sa melón nachádzal, je pravdepodobne najlepšou metódou. Ak je táto časť melónu svetlo žltá, melón by mal byť zrelý. Môžete sa tiež pozrieť na úponky (krátke, kučeravé, viniča podobné stonke) vedľa melónu. Úponky sú blízko oblasti, kde je list pripevnený k hlavnému viniču. Keď prvý úponok vedľa ovocia vyzerá ako mŕtvy a vysušený, melón najbližší k tomuto úponku by mal byť zrelý. Vodné melóny sa uskladnia dlhšie ako iné melóny a mali by byť chladené, najmä po nakrájaní.

Vyberte semená zo zrelého melónu a vložte ich do sitka s drôteným pletivom. Potom ich pomocou tečúcej vody jemne vtierajte proti sieťke a uvoľňujte a odstráňte z nich vláknité vlákna. Ďalej vložte očistené semená do misky s vodou, niekoľkokrát ich premiešajte. Niektoré semená vyplávajú na vrch. sú to nezrelé alebo sterilné semená melónu, sú duté a / alebo ľahké a budú plávať na vrchol vody. Odstráňte tieto zlé semená a zahoďte ich. Ešte párkrát premiešajte a postup opakujte, kým na povrch nevyplávajú ďalšie sterilné semená. Vypustite vodu zo zvyšných semien.

Ťažký plech alebo pekáč potom vyložte voskovaným papierom, semená rozložte v jednej vrstve na voskovaný papier a umiestnite ich na slnečné miesto na sušenie na vzduchu.

Počas niekoľkých nasledujúcich hodín semená občas premiešajte, aby boli všetky strany vystavené čerstvému ​​vzduchu, čo uľahčí rovnomerné sušenie. Po jednom dni na slnku priveďte semená do domu, kde sušia ešte týždeň alebo dva, každý deň ich premiešajte, aby rovnomerne vyschli. Ak máte daždivé počasie, zvýšená vlhkosť môže predĺžiť proces sušenia asi o týždeň.

Melóny majú silné semená, takže pred zabalením na uskladnenie sa uistite, že sú dôkladne suché.


Semená sa dodávajú celoročne, trvalky a cibule sa zasielajú sezónne. Predobjednané žiarovky sa dodávajú v správny čas výsadby pre vašu zónu. Jarné predobjednávky sa podávajú kedykoľvek pred 1. marcom. Predbežné objednávky na jar sa podávajú kedykoľvek pred 1. septembrom. Tieto položky sa nebudú odosielať okamžite, ale budú doručené v ideálnom čase na výsadbu. Objednávky obsahujúce semená aj žiarovky môžu byť rozdelené do viacerých zásielok. Kliknutím sem zobrazíte ďalšie informácie o doprave.

Predobjednané jarné žiarovky a trvalky Začína sa preprava
Zóny 9 - 12 Koncom februára až začiatkom marca
Zóna 8 Skoro do polovice marca
Zóna 7 Od polovice do konca marca
Zóna 6 Začiatkom apríla
Zóna 5 Koncom apríla
Zóny 2 - 4 Koncom apríla až začiatkom mája
Sezónne objednávky sa odosielajú okamžite v čase nákupu do všetkých zón, kým sa nevyčerpá inventár.
Šafránový šafran a kosatec fúzatý Začína sa preprava
Všetky zóny Koncom augusta
Predobjednané žiarovky na jeseň Začína sa preprava
Zóny 2 - 4 Polovica septembra
Zóna 5 Od polovice do konca septembra
Zóna 6 Koncom septembra
Zóna 7 Koncom septembra až začiatkom októbra
Zóny 8 - 12 Začiatkom až polovicou októbra
Sezónne objednávky sa odosielajú okamžite v čase nákupu do všetkých zón, kým sa nevyčerpá inventár.
Predobjednané jesenné trvalky * Začína sa preprava
Všetky zóny Polovica októbra
* Cibuľa Amaryllis, korene Hosta, žiarovky Lily, korene Papaver, žiarovky Paperwhite, korene pivonky a korene kosatec sibírsky

Popis produktu

Heirloom Charleston Gray Watermelon Semená:

Charleston Gray (alebo Charleston Gray) je klasický melón z dedičstva, ktorý sa datuje do 50. rokov. Dužina je ružová, pevná a sladká - úplne vynikajúca! Vynikajúca voľba pre domáceho záhradníka alebo pestovateľa trhu.

Vodové melóny rastú najlepšie v teplom počasí a piesočnatých pôdach. Uistite sa, že ich koncové vinice majú dostatok miesta, a nechajte svoje melóny vychutnať si teplé letné slnko a vychutnať si tak lahodnú a sladkú úrodu!

Rýchle fakty

Názov:Semená melónu - Charleston Grey
Botanický názov:Citrullus lanatus
Životný cyklus:Výročný
Požiadavka na svetlo:Úplné slnko
Výsadbová sezóna:Teplé obdobie
Typ rastliny:Dlhý vinič
Vlastnosti:Dedičstvo
Veľkosť ovocia:25 a viac libier
Dni do splatnosti:60-90 dní
Rozstup rastlín:36-48 palcov
Hĺbka výsadby:1 palec
Metóda sejby:Začnite v interiéri, siažte priamo
Stratifikácia za studena:Nie
Zóny odolnosti:3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Lode:Celoročne

Pokyny na výsadbu

Kedy zasadiť:

Ak žijete v podnebí s krátkym vegetačným obdobím, zvážte začatie semienok melónu v interiéri 4 až 6 týždňov pred presadením sadeníc do záhrady. Vysejte priamo melónové semienko alebo položte transplantáty 3 až 4 týždne po poslednom priemernom dátume mrazu na jar. Vodný melón vyžaduje vysoké teploty - pôdu aj vzduch. Transplantujte alebo priamo vysievajte melónové semená iba vtedy, keď je priemerná teplota pôdy a denný vzduch aspoň 70 ° F. Vodové melóny sú ťažkými kŕmidlami a potrebujú pôdu bohatú na živiny. Najlepšie rastú vo voľnej, dobre priepustnej, ale vlhkosť zadržiavajúcej pôde bohatej na organické látky. Pred výsadbou upravte pôdu starým hnojom, morskými riasami a / alebo kompostom.

Ako sadiť:

Vykopajte jamu hlbokú 12 "a širokú 24", naplňte kompostom, hnojom a niekoľkými hrsťami piesku - vytvorí sa tak oblasť, ktorá zadržuje vlhkosť a dobre odvádza vodu. Pomocou pôdy, ktorá bola odstránená z otvoru, vytvorte kôpku a potom do nej zasejte svoje semeno alebo transplantujte.

Zasejte semená melónu s hĺbkou 1 ”a vysaďte 4–6 semien (alebo presaďte 2–3 z vašich najsilnejších sadeníc) do kôp, ktoré sa tiahnu cez 24”. Výsadba na kopcoch alebo kopcoch zaručuje, že korene zostanú teplé a pôda je dobre priepustná. V prípade priameho výsevu počkajte, kým sa na vašich mladých semenáčkoch nevyvinú tri až štyri pravé listy, a nechajte si svoje najsilnejšie 2 - 3 rastliny ponechať tak, že preriedené semiačka zastrihnete nožnicami na úrovni pôdy. Ak vytiahnete najslabšie sadenice, môžete narušiť jemné korene zostávajúcich rastlín, preto sa odporúča používať nožnice alebo nožnice. Postavte kopy 5 - 10 stôp od seba.

Odporúčame používať dusíkaté hnojivo na rastliny melónu, kým sa nevytvoria kvety. Potom prejdite na hnojivo s vysokým obsahom fosforu a draslíka, ako sú tekuté morské riasy. Udržujte oblasť dobre burinu, nechceme, aby naše melóny bojovali o živiny a vodu. Pretože sa jedná o plodinu teplého obdobia, je užitočné mulčovať okolo základne - pomôže to pri ničení buriny a zadržiavaní vlhkosti.

Vodové melóny tvoria 95% vody a na rýchle pestovanie vyžadujú dostatok rovnomerného napájania. Pôdu udržiavajte vlhkú, kým ovocie nedosiahne úplnú veľkosť, a potom počas zrenia ovocia prestaňte polievať.

Kedy zbierať:

Prestaňte polievať svoje melóny asi 10 - 14 dní predtým, ako sú plody pripravené na zber. Takto sa koncentrujú cukry rastlín a váš melón bude sladší. Možno budete chcieť pod každý melón položiť dosku, aby bolo ovocie čisté a suché. Vodné melóny budú pripravené na zber po 70-90 dňoch od výsevu. Väčšina ľudí si klepne na vodné melóny a počúva, či tupé búšenie nezistí, keď je ovocie zrelé. Medzi ďalšie príznaky dozrievania patrí zastavenie rastu, žltnutie spodnej strany a vysušenie stonky v blízkosti základne ovocia.

Ďalšie tipy (ak existujú): Sprievodnými rastlinami sú kukurica, reďkovka, fazuľa, nasturtium, nechtík a oregano. Zlým spoločníkom sú zemiaky, pretože priťahujú veľa rovnakého hmyzu, ktorý sa živí melónovými rastlinami.


Nepoužívajte pestovanie melónu tam, kde nočné teploty klesnú pod 50 ° F, čo spôsobí, že ovocie stratí chuť. Ak teploty niekoľko dní presahujú 90 ° F, kvety spadnú bez toho, aby spôsobili ovocie. Vodné melóny vyžadujú na dosiahnutie zberu 70-90 dní bez mrazu a neznesú žiadny mráz. V chladných regiónoch alebo regiónoch s krátkym obdobím plánujte dopredu tak, že začnete v interiéri, alebo si vyberte menšie odrody, ktoré prichádzajú zbierať skoro.

Listy melónu bežne vädnú na popoludňajšom slnku, to je v poriadku. Ak uvidíte listy vädnúť pred poludním, ihneď ich zalievajte, pretože je to známka stresu v dôsledku horúčavy a sucha. Nikdy nedovoľte, aby samotný vinič vyschol. Najlepšie je polievať hadicu alebo kvapkovú závlahu.

Ak žijete v oblasti so suchým počasím a pôdou, skúste melón vysadiť skôr do obrátených kopcov, ako do kopcov. Vytvorte obrátený kopec odstránením dvoch centimetrov pôdy z kruhu s priemerom 24 palcov a z tejto pôdy vytvorte okraj okolo kruhu. Týmto spôsobom je možné zachytávať závlahovú vodu alebo zrážky. Vieme, že veľa záhradkárov v zónach 9 a vyšších používa túto techniku ​​na melón, tekvicu, fazuľu a mnoho ďalších letných druhov zeleniny.

Pravidelné, rovnomerne zalievanie pomôže plodom vyhnúť sa hnilobe na konci kvetu, ktorá je spôsobená kolísaním pôdnej vlhkosti.


Pozri si video: Slovenské melóny - Melóny pestované na Slovensku


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu