Ovládanie šedej plesne: Získajte informácie o liečbe Botrytis BlightWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Jackie Carroll

Botytris blight, tiež nazývaný sivá pleseň, napáda takmer akýkoľvek okrasný strom alebo ker, rovnako ako mnoho záhradných trvaliek. Spravidla sa vyskytuje po dlhšom období dažďov alebo mrholení na jar a v lete. Najprv si to môžete všimnúť na odumretých a odumierajúcich listoch a kvetoch. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o príznakoch plesne botrytis a kontrole plesní sivých.

Čo je Botrytis Blight?

Pleseň plesne Botrytis na rastlinách je spôsobená Botrytis cinerea, huba, ktorá napáda citlivé časti rastliny za prítomnosti vysokej vlhkosti. Medzi príznaky plesne Botrytis na kvetoch patrí špinenie, zmena farby a vädnutie. Púčiky sa často nedajú otvoriť. Môže to vyzerať, akoby boli kvety staré a blednúce.

Rozdiel medzi starým kvetom a kvetom ovplyvneným plesňou Botrytis poznáte podľa zmeny farby a vädnutia. Hnednutie od normálneho starnutia začína okvetnými lístkami na vonkajšom okraji kvetu. Ak najskôr dôjde k hnednutiu na vnútorných okvetných lístkoch, príčinou je pravdepodobne pleseň botrytída.

Listy a výhonky s plesňou botrytídou majú hnedé lézie a masy sivých spór. Silne postihnuté listy a výhonky odumierajú a listy z rastliny padajú. Ovocie tiež hnije a opadáva.

Ošetrenie rastliny Botrytis Blight

Liečba plesne botrytis sa začína dobrou sanitáciou. Pozbierajte a zničte zvyšky, ktoré padajú na zem pod rastlinou. Patria sem kvety, púčiky, listy, vetvičky a ovocie. Nakrájajte a zničte infikované časti rastliny. Medzi strihmi dezinfikujte orezávače desaťpercentným roztokom bielidla pre domácnosť, aby nedošlo k rozšíreniu choroby. Infikovaný rastlinný materiál zničte spálením alebo zahrabaním trosiek pod pôdu najmenej jednu nohu (31 cm), ak nie je vo vašej oblasti horenie povolené.

Zdravé rastliny majú obmedzené prírodné choroby. Vyhýbajte sa rastovým podmienkam, ktoré spôsobujú stres čo najviac. Zaistite, aby rastlina prijímala správne množstvo slnečného žiarenia, vody a hnojív. Udržujte listy čo najsuchšie nanášaním vody priamo do pôdy. Podľa potreby ich odstrihnite, aby bola zaistená dobrá cirkulácia vzduchu.

Obmedzenú kontrolu proti plesni sivej môžete dosiahnuť dobrou hygienou a zlepšenými podmienkami rastu, ale spóry sa šíria na veľké vzdialenosti pred vetrom, čo sťažuje úplnú kontrolu. Fungicídy môžu pomôcť znížiť škody na cenných krajinných rastlinách. Vyberte si produkt označený na ochranu pred plesňou botrytis a na použitie na typ rastliny, ktorú ošetrujete. Postupujte opatrne podľa pokynov na štítku a produkt uschovajte v pôvodnom obale a mimo dosahu detí.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o chorobách rastlín


Pozri si video: Why my rose plant growing well but not flowering. मर गलब क पध म कलय कय नह बन रह


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki