Záhradné rastliny z fľaše na voduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pred odchodom na dovolenku je potrebné vybaviť veľa domácich prác: nalodiť sa so psom, vyčistiť chladničku, vysypať odpadky atď. Ale teraz, s týmto DIY samozavlažovacím systémom, si ho môžete vyškrtnúť zo svojho zoznamu úloh. Znie to komplikovane? Ani v najmenšom. Všetko, čo potrebujete, je fľaša s uzáverom a nejaké staré dobré H. Potom si vezmite fľaše: Môžete použiť prakticky akúkoľvek fľašu s uzáverom, pričom nezabúdajte, že fľaše s objemom 8 uncí sú vhodné pre menšie hrnce, kým víno fľaša lepšie uhasí smäd väčších kvetináčov.

Obsah:
  • Návod: Gule na zalievanie fliaš od piva pre izbové rastliny a kontajnerové záhrady
  • 9 DIY záhradných projektov z plastových fliaš
  • 40 skvelých záhradných nápadov z plastových fliaš
  • Utesnená záhrada vo fľašiach prosperuje aj po 40 rokoch bez čerstvého vzduchu a vody
  • 10 šikovných trikov na opätovné použitie plastových fliaš v záhrade
  • Fľašové záhradné pestovanie
  • Krásne kvetináče na fľaše
  • Ako vytvoriť a pestovať záhradu v teráriu
  • Na ľahšie hrnce použite plastové fľaše
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Ako vyrobiť samozavlažovaciu plastovú fľašu pre všetky rastliny

Návod: Gule na zalievanie fliaš od piva pre izbové rastliny a kontajnerové záhrady

Pre ľudí, ktorí milujú záhradu a milujú dovolenky, sa zalievanie rastlín stáva významnou prácou. Tu ponúkame nášho sprievodcu, ktorý informuje o všetkom, čo sme sa naučili o udržiavaní vašich rastlín nažive. Zistili sme, že tieto tipy fungujú skvele aj pre zábudlivých a niektorí by povedali, že aj mierne lenivých záhradníkov. Naše tipy sú pre tie rastliny, ktoré potrebujú každodennú zálievku. Ak máte sukulenty, pravdepodobne je najlepšie ich nechať na pokoji, kým ste preč. Toto je trik zo starej školy - ale nemenej účinný na svoj vek.

Budete potrebovať nádobu na vodu — napríklad vedierko, vázu alebo pohár, v závislosti od toho, ako dlho budete preč. Budete tiež potrebovať bavlnenú šnúru na bielizeň, ktorá bude k dispozícii v miestnom obchode pre domácich majstrov. Odrežte dĺžku bavlneného povrazu – mal by byť dostatočne dlhý na to, aby ste ho zatlačili na dno nádoby s vodou a potom načiahnite naprieč, aby sa zatlačil do pôdy vašej rastliny. Druhý koniec spočíva na dne nádoby na vodu. Bavlnené lano prenesie vodu a magicky dobre, vedeckejšie, ju dopraví do pôdy rastliny.

Toto sa nazýva odvádzanie vody. Vlhkosť bude do rastliny dodávaná postupne, pričom sa pôda udržiava vlhká. Odkvapkávacie systémy si môžete kúpiť v záhradnom centre. Sú dosť drahé, aj keď postupne zavlažujú vaše rastliny počas niekoľkých týždňov. Ešte lepšie a oveľa lacnejšie si môžete vytvoriť svoj vlastný odkvapkávací systém pomocou niekoľkých jednoduchých nástrojov. Vezmite si prázdnu plastovú fľašu, ktorú ste si kúpili od čias Davida Attenborougha a veľryby.

Vyčistite ho a na vrchnej časti uzáveru vyčistite niekoľko drenážnych otvorov. Naplňte fľašu s vodou a nasaďte uzáver. Počas vašej dovolenky bude z nádoby pomaly odkvapkávať voda. Uistite sa, že zem zakrýva otvory.

Nie je potrebné prepichovať uzáver skrutkovacieho vína; úzke hrdlo fľaše prirodzene umožňuje pomalé uvoľňovanie vody do rastliny.

Doslova vložíte svoje rastliny do vane. Zvláštne, vieme. Ak však naplníte vaňu asi na palec alebo dva a položíte uterák na ochranu povrchu vane, môžete svoje rastliny udržiavať hydratované zospodu. Ak vaše rastliny potrebujú slnečné svetlo, váš kuchynský drez môže byť lepšou voľbou. Mali by ste sa vyhnúť tomu, aby ste rastliny príliš dlho držali v tmavej kúpeľni. Môže to znieť ako zdravý rozum, ale ujasníme si, že hrnce budú potrebovať otvory na dne.

Rastliny umiestňujete do vane tak, aby sa voda nasávala zdola. Niekedy, keď sa ponáhľame z domu na dovolenku, nás takéto malé detaily môžu minúť. Môže to vyzerať tak, že svoju obľúbenú rastlinu zadusíte, keď ju zakryjete plastovým vreckom.

Priehľadné vrecko, ktoré je dostatočne veľké na to, aby zakrylo črepník a jeho obsah s obmedzeným kontaktom s listami, však vytvorí mini skleník. Ak svoje rastliny pred vložením do vrecka zalejete ako obvykle, vlhkosť pomôže udržať pôdu vlhkú. Najlepšie to bude fungovať, ak je taška umiestnená na nepriame slnečné svetlo. Nechcete, aby bola rastlina príliš horúca - pretože to zabije vašu rastlinu. Potrebujete, aby bola dostatočne teplá, aby podporila odparovanie.

Tento spôsob zavlažovania rastlín prichádza s malým zdravotným varovaním. Existuje mnoho spôsobov, ako môže plastové vrecko poškodiť - napríklad ak sú listy príliš v kontakte s vreckom - alebo ak sa zahrieva, keď ste preč. Preto použite túto metódu iba vtedy, ak ste si istí podmienkami. Anna je marketingovou a kancelárskou manažérkou spoločnosti Garden Benches – prémiového dodávateľa vysokokvalitných drevených lavičiek a iného vonkajšieho nábytku.

Anna je marketingovou a kancelárskou manažérkou spoločnosti Garden Benches – prémiového dodávateľa vysokokvalitných drevených lavičiek a iného vonkajšieho nábytku. Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať.

Záhradnícke tipy. Anna Sharples 28. marec Odvádzanie vody Toto je trik zo starej školy – ale na svoj vek nie menej účinný. Odkvapkávacie systémy Odkvapkávacie systémy si môžete zakúpiť v záhradnom centre. Dajte ich do vane Doslova sa chystáte dať svoje rastliny do vane. DIY skleník Môže to vyzerať tak, že svoju obľúbenú rastlinu dusíte, keď ju zakryjete plastovým vreckom.

Anna Sharplesová. Anna Sharples Anna je marketingová a kancelárska manažérka spoločnosti Garden Benches – prémiového dodávateľa vysokokvalitných drevených lavičiek a iného vonkajšieho nábytku. Predchádzajúci článok. Ďalší článok. Zanechať komentár Zrušiť komentár Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Iné kategórie. Reformation Limited. Všetky práva vyhradené.


9 DIY záhradných projektov z plastových fliaš

Pozrite si ďalšie príklady veľkých kvetináčov v záhradných priestoroch. Problém je, že ak naplníte veľký kvetináč zeminou, možno s ním nebudete môcť pohnúť, najmä keď ho zalejete. A ak sukulenty sedia na pôde, ktorá nikdy nevyschne, korene môžu hniť. Moje riešenie, výsledok pokus-omyl, funguje aj pre okenné boxy. Dobré návrhy.

Postriekajte rastliny a pôdu vlažnou vodou, kým nie sú vlhké. Znovu zalejte až vtedy, keď pôda vyschne alebo rastliny začnú vädnúť. Miesto.

40 skvelých záhradných nápadov z plastových fliaš

Neznášate odpad, ktorý prichádza s vyhodením úplne dobrých plastových fliaš? Ja tiež! Začnite odrezaním dna plastovej fľaše a potom vyvŕtajte alebo vyvŕtajte otvory do uzáveru alebo hrdla fľaše. Pochovajte fľašu hore dnom blízko rastliny tak, aby otvory ležali asi štyri palce 10 cm pod povrchom. Vďaka tomu je zalievanie oveľa jednoduchšie, pretože teraz všetko, čo musíte urobiť, je naplniť fľašu a potom prejsť na ďalšiu rastlinu. Obzvlášť rád používam túto metódu na smädných plodinách v teplom období, ako sú paradajky a tekvice, ktoré majú radi stabilnú vlhkosť pri svojich koreňoch. Rýchlosť stekania vody môžete spomaliť aj tak, že do fľaše nevŕtate otvory, ale namiesto toho odstránite uzáver a do hrdla fľaše napcháte tesne priliehajúci kúsok špongie. Dokonca aj s nasadenou ružou je postrek z kanvy niekedy príliš ťažký na práve zasiate semená alebo jemné sadenice.

Utesnená záhrada vo fľašiach prosperuje aj po 40 rokoch bez čerstvého vzduchu a vody

Máte ďalšie fľaše na vodu alebo fľaše od sódy, ktoré čakajú na recykláciu? Prečo si nevytvoriť vlastnú vertikálnu záhradu, ktorá vám môže ušetriť miesto, vodu a samozrejme peniaze. Či už sa rozhodnete jednoducho pestovať niekoľko rastlín, byliniek, postaviť vertikálnu jahodovú záhradu alebo premeniť nudnú stenu na umelecké dielo – máte veľa možností. Mnoho ľudí si dokonca pomocou tejto metódy založilo vlastnú kompletnú zeleninovú záhradu.

Bottle Gardens alebo Terárium sú veľmi obľúbené a ideálne do domácností všetkých druhov a najmä do bytov a bytov.

10 šikovných trikov na opätovné použitie plastových fliaš v záhrade

Predtým, ako sa asi pred piatimi rokmi presťahoval do Bengaluru, mal Sadhan Radhakrishan záhrady po celom svojom dome v Bombaji. Keď sa dostal do Záhradného mesta, chýbali mu bujné miesta rovnako ako vypracovanie zeleného palca. Sadhan, ktorý sa nenechal odradiť, naplánoval svoje vlastné prostriedky na ozelenenie svojho okolia – vertikálne záhradníctvo. Záhradníctvo bolo časom overeným a veľmi obľúbeným koníčkom Sadhana, ktorý pracuje v spoločnosti elektronického obchodu v Bengaluru. Keď Sadhan videl vertikálne záhrady, rozhodol sa ich vyskúšať vo svojom dome. Jeho výber plastových kvetináčov zvýšil jeho ekologickú iniciatívu.

Fľašové záhradné pestovanie

Zasadiť ju vyžadovalo určitú zručnosť a trpezlivosť, najmä ak ste pracovali s čajovou lyžičkou nalepenou na bambusovej trstine. Takzvané záhradné rastliny vo fľašiach, výber listových predmetov predávaných v malých 6 cm 2. Vtedy však boli izbové rastliny na vrchole, odvtedy záujem opadol. Fľašková záhrada alebo terárium si užili trochu oživenia počas letnej éry. Malé epifytické bromélie sa stali celkom šialenstvom a boli prilepené na čokoľvek kvapkou kúpeľňového tmelu. Vyžadujú určitú vlhkosť a vlhkosť vo vzduchu, aby zostali zdravé, takže polouzavreté sklenené prostredie bolo považované za dobrý nápad.

3. Plastové fľaše zmeňte na kvetináče so začiatočnými osivami · Odrežte spodok 2-litrovej fľaše, aby ste mali šálku hlbokú 2 alebo 3 palce. · Použite klinec a.

Krásne kvetináče na fľaše

Za nákupy uskutočnené prostredníctvom odkazov v tomto príspevku môžeme získať provízie. Videli ste inšpiratívnu fotografiu a teraz ste zvedaví, ako sa dá vyrobiť vertikálna záhrada z plastových fliaš? Vertikálne záhrady sú skvelé pre úsporu miesta. Krátka verzia je takáto: Na vytvorenie vertikálnej záhrady z plastových fliaš budete potrebovať čisté plastové fľaše, povraz, zeminu a semená alebo sadenice.

Ako vytvoriť a pestovať záhradu v teráriu

SÚVISIACE VIDEO: Samozavlažovací systém pre rastliny využívajúci odpadovú plastovú fľašu - Nápady a návrhy balkónovej záhrady - Urob si sám

Tu je niekoľko tipov, ako na to:. Čo budete potrebovať: Začnite so sklenenou fľašou so širokou základňou a širokým otvorom, do ktorého sa ľahko dostanete, aby ste si zasadili svoju mini záhradku; tiež poskytne rastlinám dobré vetranie. Budete potrebovať malé vrecúško drviny, ktorá umožní drenáž, a malé vrecúško kaktusovej a šťavnatej kvetináčovej zmesi. Rastliny sú kľúčové. Používajte nepárne čísla, ktoré sú pre oko jednoduchšie.

Toto je úžasný dom v Brazílii, ktorý používa recyklované fľaše na vytvorenie úžasnej vertikálnej záhrady.

Na ľahšie hrnce použite plastové fľaše

Vašu registráciu používame na poskytovanie obsahu spôsobmi, s ktorými ste súhlasili, a na zlepšenie nášho porozumenia vám. To môže zahŕňať reklamy od nás a tretích strán na základe nášho porozumenia. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Viac informácií. Výsadba kvetináčov je obľúbenou možnosťou mnohých zanietených záhradkárov, pretože sa ľahko prepravujú a zároveň pomáhajú odstraňovať problémy s burinou. Expert David Domoney dal dnes divákom This Morning radu, v ktorej im vysvetlil najlepší spôsob, ako ich udržať nažive a vyzerať pestrofarebne.

Plastové fľaše sú v dnešnej dobe obrovskou hrozbou pre životné prostredie. Väčšina ľudí ich po použití jednoducho vyhodí. To spôsobuje vážne škody na životnom prostredí. Tu sú niektoré zlé účinky spôsobené plastovými fľašami.


Pozri si video: 18. januára 2022. Spln stanovuje na Zemi novú úlohu Živá voda


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu