Informácie o tymiáneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Byliny citrónového tymiánu: Ako pestovať rastliny citrónového tymiánu

Amy Grant

Rastliny tymianu citrónového sú pôvabným doplnkom bylinnej záhrady, skalky alebo bordúry alebo ako rastliny do nádob. Informácie o citrónovom tymiáne, ktoré sú pestované nielen pre svoje kulinárske využitie, ale aj pre atraktívne lístie, nájdete tu.

Typy rastlín tymiánu: odrody tymianu pre záhradu

Amy Grant

Kedykoľvek je vhodný čas na pestovanie tymiánu. Existuje viac ako 300 odrôd tymiánu, z ktorých si môžete vybrať, takže je ľahké ho nájsť takmer pre každú klímu a krajinu. Prečítajte si tu bežné druhy rastlín tymianu, ktoré môžete pestovať.

Skladovanie tymiánu - sušenie čerstvého tymiánu po zbere

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Tymián je jednou z najuniverzálnejších bylín s rôznymi kultivarmi a príchuťami. Vedieť, ako sušiť tymián, vám môže pomôcť zachovať príjemnú vôňu a chuť tejto byliny pre ľahké domáce použitie. Kliknutím zobrazíte ďalšie informácie.

Pestovanie tymianu v interiéroch: Ako pestovať tymián v interiéroch

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Čo môže byť lepšie ako mať v kuchyni vône a chute? Tymián je užitočná bylina, ktorú je možné použiť rôznymi spôsobmi. Pestovanie tymianu v interiéroch je jednoduché a tento článok vám pomôže.

Tipy na orezanie rastlín tymiánu pre najlepší rast

Autor: Heather Rhoades

Rastlinám tymianu sa najlepšie darí, keď sú pravidelne rezané. Ak si urobíte čas na zastrihnutie tymiánu, nielen že vytvoríte krajšie vyzerajúcu rastlinu, ale tiež pomôžete vylepšiť množstvo, ktoré z nej môžete nazbierať. Viac informácií sa dozviete tu.

Tipy na pestovanie tymianu vo vašej záhrade

Autor: Heather Rhoades

Bylina tymiánu sa často používa na kulinárske aj dekoratívne účely. Pestovanie tymianu nie je náročné a so správnymi znalosťami táto bylinka prekvitá na vašom dvore. K tomu vám pomôže tento článok.


Tymiánová starostlivosť

Kreatívny smrek / Almar

"data-caption =" "data-expand =" 300 "data-tracking-container =" true "/>

Kreatívny smrek / Almar

Kreatívny smrek / Almar

"data-caption =" "data-expand =" 300 "data-tracking-container =" true "/>

Kreatívny smrek / Almar

Kreatívny smrek / Almar

"data-caption =" "data-expand =" 300 "data-tracking-container =" true "/>

Kreatívny smrek / Almar

Svetlo

Rastline tymiánu sa najlepšie darí na plnom slnečnom svetle, pravdepodobne kvôli svojmu stredomorskému pôvodu. Vysaďte ich na slnečné exponované miesto vo vašej záhrade alebo do dekoratívnych kvetináčov, ktoré sa dajú preniesť po celý deň a prenasledovať svetlo. Ak pestujete tymiánovú rastlinu v interiéroch, uložte ju na slnečný parapet alebo ešte lepšie do miestnosti, ktorá po celý deň zachytáva veľa lúčov, napríklad do slnečnej miestnosti.

Čím horšia je vaša pôda, tým lepšie môže vaša rastlina tymianu skutočne rásť. Ľahko rastúca bylina uprednostňuje piesočnatú alebo hlinitú pôdu namiesto vlhkej pôdy a môže sa jej dobre dariť aj v skalnatom štrku. Tymián rastie rýchlo, takže pri pridávaní do záhrady umiestnite svoje rastliny aspoň 1 stopu od seba. Ak namiesto toho sadíte do kvetináča, vyberte si väčšiu nádobu, aby do nej tymian prerástol. Užitočný je aj výber hlineného hrnca, ktorý môže odvádzať dodatočnú vlhkosť z pôdy a vytvárať správne prostredie pre váš tymian.

Voda

Ak chcete svoju rastlinu tymiánu správne vyživovať, polievajte ju iba príležitostne - v závislosti od vonkajšej klímy by vám mal stačiť každý druhý týždeň alebo dokonca raz mesačne. Mali by ste počkať, kým nie je pôda úplne suchá, potom zaliať vodou a potom ju nechať znova vyschnúť. Tymián je tiež odolný voči suchu, takže sa nemusíte trápiť, ak idete pár dní navyše bez toho, aby ste mu dávali vodu.

Teplota a vlhkosť

Rastliny tymianu nemajú žiadne špeciálne požiadavky, pokiaľ ide o teplotu a vlhkosť vzduchu, a môžu prosperovať väčšinu mesiacov v roku, kým nebude mráz (vtedy prestanú na zimu spať). Ich najväčšie obdobie rastu je počas letných mesiacov - to je tiež prípad, keď si všimnete ich rozkvitnuté kvety, ktoré priťahujú včely a rôzny iný hmyz.

Hnojivo

Rastliny tymiánu ošetrujte každú jar zriedeným viacúčelovým hnojivom. Udržiavanie hnojiva na polovičnej sile zabráni rastline produkovať príliš veľa lístia, ktoré môže zriediť vonné oleje.


Pozri si video: Правила розмарина


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki