História paradajkovej „farmy Hazelfield“: Pestovanie paradajok na farme HazelfieldWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary Ellen Ellis

Rastliny paradajok Hazelfield Farm sú vo svete odrôd paradajok relatívne nové. Táto rastlina paradajok, ktorú objavila náhoda na svojej farme s meninami, sa stala ťažným koňom a darí sa jej aj počas horúcich letných období a sucha. Chutia tiež dobre a sú skvelou voľbou pre zeleninovú záhradu každého milovníka paradajok.

Čo je to paradajka v Hazelfielde?

Paradajka Hazelfield Farm je stredne veľká a váži asi 227 gramov. Je červený, mierne sploštený a okrúhly s rebrovaním na pleciach. Tieto paradajky sú šťavnaté, sladké (ale nie príliš sladké) a vynikajúce. Sú ideálne na čerstvé jedlo a na krájanie, ale sú tiež dobrými paradajkami na konzervovanie.

História farmy Hazelfield nie je dlhá, ale história jej najslávnejšej paradajky je určite zaujímavá. Farma v Kentucky predstavila túto novú odrodu v roku 2008 po tom, čo ju našla ako dobrovoľníka vo svojich odboroch. To prerástlo paradajky, ktoré skutočne kultivovali, a darilo sa im v obzvlášť suchom a horúcom lete, zatiaľ čo iné rastliny rajčiakov trpeli. Nová odroda sa stala obľúbenou na farme a na trhoch, kde predávajú produkty.

Ako pestovať farmárske paradajky v Hazelfielde

Je to skvelá nová odroda pre ľudí v teplejších a suchších klimatických podmienkach, ako sú paradajky všeobecne znesiteľné. Pestovanie farmárskych paradajok Hazelfield je inak podobné ako u iných odrôd. Pred výsadbou sa uistite, že je pôda úrodná, obohatená a dobre obrábaná. Nájdite na svojej záhrade miesto s plným slnkom a rozmiestnite rastliny asi na 36 palcov alebo menej ako meter.

Nezabudnite pravidelne polievať počas celej sezóny. Aj keď tieto rastliny znesú aj suchšie podmienky, ideálna je vhodná voda. Ak je to možné, udržiavajte ich napojené a na zadržanie a zabránenie rastu buriny používajte mulč. Niekoľko aplikácií hnojív počas sezóny pomôže výdatnému rastu viniča.

Farmárske paradajky Hazelfield sú neurčité rastliny, preto ich doplňte paradajkovými klietkami, kolíkmi alebo inou štruktúrou, na ktorej môžu rásť. Jedná sa o paradajky v polovici sezóny, ktorých dozretie bude trvať asi 70 dní.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Ktoré paradajky rastú najlepšie pri vysokých teplotách?

Ktoré odrody rajčiakov majú najväčšiu toleranciu voči teplu?

Žijem v suchom prostredí (stepné podnebie alebo podnebie Bsk s veľmi horúcim letom), kde sú denné maximá v lete zvyčajne 89 ° F alebo viac (pri maximálnych teplotách do 116 ° F. zriedka, ale nie je nezvyčajné, aby bol dlhšie ako 100 ° F) a občas (napríklad teraz) sú výšky o niečo chladnejšie ako 89 ° F. Začíname dostávať paradajky na viacerých rastlinách, teraz. Nočné minimá sú zvyčajne o 30 ° C chladnejšie ako denné maximá.

Zdá sa, že veľa nových odrôd paradajok, ktoré tento rok používam, neprináša ovocie počas určitých častí roka, aj keď som si myslel, že tie, ktoré som predtým používal v miestnych obchodoch, sú typické pre paradajky (zdá sa, že väčšina z nich má určitú tepelnú toleranciu. , zdá sa).

Zaujímalo by ma teda: Ktoré paradajky bývajú najviac odolné voči teplu?

Tiež mám rovnaký problém s baklažánom, aj keď pestujem iba dve odrody (pestujem asi 30 odrôd paradajok). Kľudne aj tam komentujte.

Je potrebné poznamenať, že túto otázku kladiem iba na zodpovedanie, pretože som práve vytvoril dlhý zoznam údajne rajčiakov odolných voči teplu a chcel som ho zdieľať s komunitou. Ak však máte odpoveď, pokojne ju odpovedzte. :) Ospravedlňte sa, prosím, tým, že vo svojej odpovedi hovorím o sebe, akoby som bol niekým iným. Viem, že existujú ďalšie zoznamy online, ale väčšina z nich obsahuje iba niekoľko odrôd odolných voči teplu (a často tých istých ako mnoho iných stránok).


Čo je to Hazelfield Farm Paradajky - Ako pestovať Hazelfield Farm Paradajky - záhrada

Bol to veľmi neobvyklý rok. moje obľúbené odrody neboli také dobré ako neskoršie vysadené odrody „pre mňa nové“. Napriek tomu podľa vkusu:

Dana's Dusky Rose
Amazonská čokoláda
Špeciálny C-tex JD
Sandul Moldovan
Poľsko ružové od Lillian Maciejewski
Barlow Jap
Čierny majster
Pani Bensonová
Cowlick brandywine
Tarasenko6
Kazateľ Joe
Swisher Sweet
Shannon's South African Mystery Black
Brandywine-Glick's
Lancaster County Pink
Gigantické
Zlatá kráľovná
Wessel's Purple Pride (Cherokee Sausage)
Limbaugh's Legacy Potato top
Black Krim
Indický prúžok
Dora
Spudakee
Obrie Belgicko
Cherokee Green
Ruská ruža
Brandywine-Stumps (nezamieňať s Pařezom zo sveta)
Ružová sladká
Royal Hillbilly
Earl's Faux
Chianti Rose
Richardson
Gary O'Sena
Rose
Olena Ukrajinka
Kaspická ružová
Kozia taška
Kelloggove raňajky
Brandywine-Sudduth's
Nebeská radosť
Nemec Johnson - Dana
Porkchop
Daniels
Cherokee Purple
Čierny brandyvín x krížik Sun-Gold
Burpee Sweet Seedless (hybridný)
Opalka
Letný mušt
Hege German Pink
Hazelfield Farm Red
Zlatý čerokí
Tomel
Šťastný kríž
Spudatula
Veľký ružový bulharský
Chris Ukrajinec
Čierny brandyvín
KBX
Talianka Američanka Amy Goldman
Žltá od Dr. Wycheovej
Ružový nemecký gigant pána Underwooda

. Nezbierané.
Červený brandywine
Vagón Willie
Tiffen Mennonite
Fialová tety Ginny

. Zlyhanie plodiny.
Nemecká ružová
NAR
Redwolf
Nemecká hlava
Oregonská jar
Costalut Geneves
Mariannin pokoj
Amish Rose
Nemecká kráľovná
Jumbo Jim Orange
Wild Bills Big Red
Bear Creek
Bearclaw

Ďakujeme za premyslenú aktualizáciu !! Sezóna bola jedna na zapamätanie a dúfajme, že sa nebude opakovať budúci rok :) Iste sa tento rok páčili Cherokee Green a Indian Stripes a NAR za červenú. Dúfam, že AGP je tento rok výnimočný.

Početné príspevky, ktoré nesúviseli s témou, boli presunuté do tohto vlákna:

Kvôli tohtoročným extrémnym podmienkam sa môj rebríček rajčiakov z roku 2009 najlepšie hodí pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivosť v severných oblastiach krátkodobej sezóny, ktoré občas zažívajú chladné / studené a oblačné / vlhké obdobia.

Celkové poradie v tomto ročníku určuje celkové balenie výroby (8), chuti (6), skorosti (4) a odolnosti proti katapurovaniu / praskaniu (2), s maximálnym možným počtom 20 bodov. Pridal som catfacing / cracking, pretože niektoré odrody boli tak ovplyvnené. Chuť je tiež relatívna k ostatným, pretože chladné a oblačné počasie tlmilo chute.

19 Ramapo 8,6,3,2
19 Krvavý mäsiar 8,5,4,2
18 Oranžová-1 7,5,4,2
17 Early Wonder 7,5,3,2
16 Black Giant 7,4,4,1
15 Čierna čerešňa 6,6,2,1
15 Moskvich 5,5,4,1
12 Momotaro 4,5,1,2
11 Berkely TieDye Pink 5,3,3,0
9 Big Zac 4,4,1,0
5 Talianska slivka strýka Charlieho 3. 1,1
4 Old Brooks 2. 0,2
3 Biftek Slivka 2. 0,1
1 Fialová teta Ginny 1. 0,0
1 brandywine 1. 0,0
0 Winsall PL 0,0,0,0

? = načervenaný, stále nedozretý.

Tento rok si nemyslím, že by to malo význam. Všetky veľké typy biftekov rástli, boli zelené a zelené, s rovnakou povrchovou úpravou a stále nedozrievajú. Dokonca aj skorší biftek, napríklad Purple od tety Ginny. Je tu počasie tento rok. Dokonca aj niektoré z čiastočne určených druhov, ktoré sú strednou sezónou, ako Momotaro a Old Brooks, sotva začínajú dozrievať. Ale aspoň som nemal neskorú pleseň ako väčšina v okolí, takže sa nemôžem sťažovať (ale aj tak!)

BTW, Brandywine, Cowlick's Brandywine, Brandywine Sudduth a ďalšie ružové Brandywines so zloženými krstnými menami sú VŠETKY rovnaké odrody. Niektoré sú kmene, iné dokonca ani to, v mnohých prípadoch.

Tento rok si nemyslím, že by to malo význam. Všetky veľké typy biftekov rástli, boli zelené a zelené, s rovnakou povrchovou úpravou a stále nedozrievajú. Dokonca aj skorší biftek, napríklad Purple od tety Ginny. Je tu počasie tento rok. Dokonca aj niektoré z čiastočne určených druhov, ktoré sú strednou sezónou, ako Momotaro a Old Brooks, sotva začínajú dozrievať. Ale aspoň som nemal neskorú pleseň ako väčšina v okolí, takže sa nemôžem sťažovať (ale aj tak!)

BTW, Brandywine, Cowlick's Brandywine, Brandywine Sudduth a ďalšie ružové Brandywines so zloženými krstnými menami sú VŠETKY rovnaké odrody. Niektoré sú kmene, iné v mnohých prípadoch ani to. [/ Quote]

Barkeater,
Je nám ľúto, že ste mali tak zlú sezónu. Možno budúci rok bude lepší.
Každú odrodu / kmeň brandywínu som pestoval už pekných pár rokov. A tento rok mnoho z ich krížov ako Dora, Gary O'sena, Rose, Earl's Faux a ďalšie. Len ťažko by ste ma presvedčili, že sú všetci rovnakí. V ten istý deň sadím sadenice pre Cowlick's Brandywine, Brandywine-Glick's, Brandywine-Sudduth's, Brandywine-Stumps, Brandywine Pink, Black Brandywine a v rovnakom čase ich presádzam do väčších kvetináčov a opäť do záhrad a na Cowlicks vždy produkuje zrelé paradajky asi o dva až tri týždne skôr ako ktorékoľvek iné. Pokračujú v produkcii všetkých ostatných brandyvín vrátane červeného brandywínu, ktorý sa ani zďaleka nepribližuje k rovnakej kategórii. A zvyčajne sa vyrábajú týždne potom, čo ostatní skončili! Ak zadáte Yellow Brandywine, môžete dobu ich zrenia ešte predĺžiť.
Ak potom prerežete každý „kmeň“ na rovníku a jednoducho porovnáte, uvidíte, že sa vôbec nepodobajú. Mal som veľa z nich, ktoré tvrdia, že Cowlick majú aj oveľa menšie semená, ako napríklad Glick alebo Sudduths, ale nikdy sa nesťažujú, keď už dopestovali paradajky do zrelosti, pretože produkujú pekné veľké a chutné paradajky a väčšinou sú prvé dozrievajú v mojich záhradách (ako to bolo tento rok) a jeden z posledných, ak nie úplne posledný, ktorý sa stále produkuje, keď ma prvý zabíjajúci mráz prinúti rastlinu vytiahnuť.
Sú to len postrehy, pretože nemám formálne vzdelanie v biológii rastlín ani nič iné, iba rád pestujem chutné paradajky a pestujem ich už niekoľko rokov. Cowlick Brandywine je rok čo rok stále môj obľúbený č. 1, aj keď tento rok klesol na č. 9, pretože chladnejšie a vlhšie počasie ovplyvnilo moje skoré zasadenie paradajok viac, ako tie, ktoré boli zasadené oveľa neskôr. Napriek tomu z 238 rastlín rajčiaka v tomto roku, 77 0r 78 odrôd, č. 9 nie je taká zlá pozícia. Viete si predstaviť, aké dobré bolo ďalších 8, ktorí to porazili! Veľa šťastia v budúcom roku.

[QUOTE = camochef145515] Bol to veľmi neobvyklý rok. moje obľúbené odrody neboli také dobré ako neskoršie vysadené odrody „pre mňa nové“. Napriek tomu podľa vkusu:

Dana's Dusky Rose
Amazonská čokoláda
Špeciálny C-tex JD
Sandul Moldovan
Poľsko ružové od Lillian Maciejewski
Barlow Jap
Čierny majster
Pani Bensonová
Cowlick brandywine
Tarasenko6
Kazateľ Joe
Swisher Sweet
Shannon's South African Mystery Black
Brandywine-Glick's
Lancaster County Pink
Gigantické
Zlatá kráľovná
Wessel's Purple Pride (Cherokee Sausage)
Limbaugh's Legacy Potato top
Black Krim
Indický prúžok
Dora
Spudakee
Obrie Belgicko
Cherokee Green
Ruská ruža
Brandywine-Stumps (nezamieňať s Pařezom zo sveta)
Ružová sladká
Royal Hillbilly
Earl's Faux
Chianti Rose
Richardson
Gary O'Sena
Rose
Olena Ukrajinka
Kaspická ružová
Kozia taška
Kelloggove raňajky
Brandywine-Sudduth's
Nebeská radosť
Nemec Johnson - Dana
Porkchop
Daniels
Cherokee Purple
Čierny brandyvín x krížik Sun-Gold
Burpee Sweet Seedless (hybridný)
Opalka
Letný mušt
Hege German Pink
Hazelfield Farm Red
Zlatý čerokí
Tomel
Šťastný kríž
Spudatula
Veľký ružový bulharský
Chris Ukrajinec
Čierny brandyvín
KBX
Talianka Američanka Amy Goldman
Žltá od Dr. Wycheovej
Ružový nemecký gigant pána Underwooda

. Nezbierané.
Červený brandywine
Vagón Willie
Tiffen Mennonite
Fialová tety Ginny

. Zlyhanie plodiny.
Nemecká ružová
NAR
Redwolf
Nemecká hlava
Oregonská jar
Costalut Geneves
Mariannin pokoj
Amish Rose
Nemecká kráľovná
Jumbo Jim Orange
Wild Bills Big Red
Bear Creek
Bearclaw [/ QUOTE]

Camo, nemôžem uveriť, že dokážeš držať krok s toľkými rôznymi odrodami. Mám problém držať krok s tuctom, ale v budúcom roku to vyskúšam oveľa viac a uvidíme, čo sa stane. Bill

„ak prerežete každý„ kmeň “na rovníku a jednoducho porovnáte, uvidíte, že si vôbec nie sú podobné. Mal som veľa takých, ktoré tvrdia, že Cowlick má aj oveľa menšie semená, ako napríklad Glick alebo Sudduths.“

Ak sú také odlišné, možno je Cowlick niekde späť s ďalšou odrodou a teraz sa stabilizoval na paradajku, ktorá sa vám tak páči. Znie to ako dobrý.

Camo, môžeš mi povedať niečo o Shannonovej juhoafrickej Mystery Black?

[quote = gssgarden146570] Camo, môžete mi povedať niečo o Shannonovej juhoafrickej Mystery Black?

Greg,
Dostal som semeno zo Shannonu v Južnej Afrike. Do svojho albumu zverejnila obrázky mladého chlapca, ktorý drží túto obrovskú čiernu paradajku, ktorá bola vypestovaná z balíčka semien „Zelená zebra“. Musel som vyskúšať túto paradajku a vyžiadal som si od nej semeno a na oplátku som jej ponúkol semeno Cowlick.
Vypestoval som asi pol tucta rastlín tejto záhadnej čiernej a spočiatku som si nebol istý, že to nejaká vydrží, pretože to boli pomerne tenké a chrumkavé rastliny, ale nakoniec vzlietli a vytvorili pomerne veľké paradajky, ktoré predtým prešli zvláštnymi farebnými variáciami konečne dostali tú tmavo gaštanovú farbu, ktorú sme spoznali.
Väčšina z nich sa pohybovala od 10 1/2 oz. do 18 oz. s priemerom okolo 14 1 / 4-15oz. Mali o niečo hrubšiu pokožku, ako mám radšej, a väčšie jadro ako mnoho mojich obľúbených. Semená boli oveľa väčšie ako veľa paradajok. Majú veľmi mäsitý stred s takmer vínnou chuťou. Veľmi chutná paradajka s hustým mäsom, napriek tomu šťavnatá. Skvelý krájač. dobrý sendvič paradajka.
Po skontrolovaní mojich poznámok vidím, že mám niektoré uvedené s hrubou kožou a niektoré s tenkou, napriek tomu sa všetky dobre lúpu. Zaradil ho na 13. miesto zo 77 odrôd vypestovaných v tomto roku, pričom prišiel tesne pred Brandywine -Glicks, čo bola skvelá paradajka, ale nie taká hojná. Páčili sa mi a v budúcnosti ich budem opäť pestovať.
Camo


Odrody paradajok Classic Heirloom

Chuť, vôňa, klasická paradajka z dedičstva vás nesklamú. Semená, ktoré sa zachovali po celé generácie, nechajú vaše ústa slziť ešte viac!

Tu je zoznam našich obľúbených odrôd dedičstva ... mnohé nájdete na našom trhu s čerstvými výrobkami počas letných mesiacov.

1. - Zdvíhač hypotéky je klasické paradajkové dedičstvo s úžasnou rozprávkou. V 40. rokoch minulého storočia opravár radiátorov v Logane v Západnej Virgínii prešiel štyrmi najväčšími paradajkami, ktoré našiel, aby vyrobil túto nádheru. Predal z nej sadenice a z tohto výťažku splatil hypotéku vo výške 6 000 dolárov za šesť rokov. Po všetky tieto roky je to stále populárne paradajka medzi záhradkármi v Západnej Virgínii - a darí sa jej veľmi dobre aj v iných častiach krajiny. Rastliny nesú mimoriadne veľké hovädzie steaky s niekoľkými semenami a jemnou chuťou. Plody sú dozreté ružové a ideálne na krájanie na sendviče. Zdvíhač hypoték prináša ovocie celé leto. Rastliny určite potrebujú kôlkujúcich alebo vysokých klietkarov, ktorí hlásia, že táto paradajka dorastá až do výšky 10 stôp.

2. - Cherokee Purple znovuobjavil pestovateľ paradajok Craig LeHoullier. LeHoullier tvrdil, že bol starý viac ako 100 rokov a pochádza z ľudu Čerokee. Paradajka Cherokee Purple má jedinečnú farbu prachovej ruže. Chuť paradajok je mimoriadne sladká s bohatou dymovou chuťou. Cherokee Purple má osviežujúcu kyselinu, je vodnatý, hrubej farby a zemitý s pretrvávajúcou chuťou. Rastliny Cherokee Purple sú veľmi plodné, čo robí túto rastlinu dobrým dedičstvom pre záhradníkov a poľnohospodárov.

3. - German Johnson: German Johnson (tiež známy ako German Johnson Pink) je dedičstvo, ktoré prišlo s prisťahovalcami do Virginie a Severnej Karolíny. Je jedným zo štyroch „starých rodičov“ rajčiaka Mortgage Lifter. Je neurčitý s veľkými plodmi, ktoré sú ‘drsné’ (nie pekné a hladké ako celebrita, ale sú trochu ryhované) a dosahujú ¾ až 1,5 libry. Majú ružovú šupku so žltými plecami, miernu chuť, nízku kyslosť a sú veľmi mäsité ovocie s niekoľkými semenami. Majú vysoké výnosy. Sú dobré nakrájané na plátky alebo na zaváranie.

4. - Black Krim: Táto dedičská paradajka pochádza z ostrova Krim v Čiernom mori neďaleko ukrajinského polostrova Krym. Predpokladá sa, že vojaci, ktorí sa vracali domov z krymskej vojny, koncom 19. storočia, zhromaždili tieto semená a začali ich zdieľať. Výsledkom bolo, že tieto semená boli neskôr široko distribuované po celej Európe. Black Krim je vysoko cenený pre svoju vynikajúcu, ale odvážnu chuť a stredné až veľké rozmery. Táto paradajka môže mať rôznu farbu od červenohnedého odtieňa smerom k spodnej časti plodu, potom stmavne až po zeleno-tmavo fialové plecia. Na dochutenie je potrebných len štipka soli, pretože táto paradajka má už mierne slanú chuť.

5. - Paul Robeson: Tieto tantalizátory chuťových pohárikov pochádzajú z južnej Ukrajiny, čo je relatívne malá oblasť na Krymskom polostrove a boli obmedzené iba na hŕstku rozpoznateľných odrôd. Ich semená boli neskôr po krymskej vojne distribuované po západnom Rusku vojakmi, ktorí sa vracali domov, začiatkom 19. storočia. V priebehu rokov sa v celej cisárskej ruskej ríši začali objavovať nové odrody všetkých tvarov a veľkostí. Bolo tiež známe, že ich v dnešnom Mexiku pestovali Aztékovia. Nakoniec sa rozšírili na sever. Vieme, že Alexander W. Livingston, legendárny pestovateľ paradajok a šľachtiteľ paradajok z Reynoldsburgu v štáte Ohio, opísal fialové paradajky, ktoré zbieral ako dieťa v priebehu 19. storočia. „Čierne“ paradajky nie sú skutočne čierne. Pokrývajú škálu tmavých farieb vrátane sýtej fialovej, tmavej tmavej hnedej, dymového tmavého mahagónu s tmavozelenými ramenami a modrasto hnedej farby. Zdá sa, že hĺbku a tmavšiu škálu sfarbenia podporuje vyšší obsah kyselín a minerálov v pôde alebo vyššie teploty. V severnom podnebí platí, že čím väčšie je vystavenie UV žiareniu a intenzita UV žiarenia, tým tmavšia je farba ovocia, ktoré sa bude produkovať. Okrem mimoriadne tmavých farieb sú čierne paradajky známe najmä pre svoje mimoriadne bohaté, zemité chute. Medzi všetkými farbami sú čierne paradajky požehnané najsilnejšou chuťou a sú zvyčajne najobdivovanejšími medzi pravými milovníkmi paradajok.

6. - Pruden’s Purple: Mnoho ľudí považuje túto odrodu paradajok vo všetkých smeroch za porovnateľnú s obľúbeným brandywínom. V mojich chuťových skúškach sa mi miestami dokonca umiestnilo vyššie. Skvelé pre horúci deň a chladné nočné podnebie. Veľké zemiakové listy viniča vytvárajú veľa 1 lb, mierne sploštené, pekné, bezchybné fialovo-ružové ovocie s niekoľkými semenami paradajok a vynikajúcou chuťou.

7. - usadlosť: Starý obľúbený údaj z roku 1954. Bol vyvinutý na Floridskej univerzite špeciálne pre horúce podnebie a je známy svojou spoľahlivosťou vydávať ovocie pri vysokých teplotách. Produkuje pevné, mäsité paradajky. Veľké vínne révy pomáhajú chrániť ovocie pred úpalom, aby bolo možné ovocie zatieniť alebo umiestniť do klietky. Rastliny v našej testovacej záhrade, kde sú ideálne rastové podmienky, vyprodukujú v priemere 6 kilogramov ovocia počas 6 až 7 týždňov.

8. - Arkansas Traveler: Arkansas Traveler, ktorý pochádza z roku 1900 v pohorí Ozark, je cenený pre veľmi chutné, stredne veľké paradajky, ktoré odolávajú praskaniu a neprestávajú prichádzať ani v suchu a horúcom počasí. Chuť je mierna, ako ružová farba ovocia. Populárne v domovskom štáte i mimo neho. Neurčitý vinič sa najlepšie darí vo vysokých klietkach.

9. - Briti v Tennessee: Od záhradníka menom Buckley v Drážďanoch v Tennessee, ktorý odovzdal semeno Joeovi Atnipovi, ktorý ho pomenoval „Britches“ po svojej najstaršej dcére, keď bola ešte malým dievčatkom. Nastrúhaný tmavo ružový biftek z paradajok, sladká príchuť, 1 - 2 libry ovocia s hrubou šupkou. Dozrieva od krásnej krémovo žltej po červenú.

10. - Belgický gigant: Dedičská odroda z Ohia siahajúca do 30. rokov 20. storočia, aj keď jej názov a tvar naznačuje korene v starých belgických rebrovaných paradajkach. Rastliny produkujú veľké množstvo obrovského ovocia, niektoré až päť kíl (môj osobný rekord je 3,3 kíl). Paradajky sú veľmi sladké, mäsité a po dozretí získajú tmavo ružovú farbu. Rajčina s nízkym obsahom kyselín, ktorá sa výborne hodí do šalátov, sendvičov a na konzervovanie. Ružová šupka sa vyskytuje v dôsledku čistej kože na červenom mäse, zatiaľ čo väčšina červených paradajok má na červenom mäse žltú farbu.

11. - Marion: Marion, ktorý vyvinula zeleninová stanica USDA v Charlestone v Južnej Karolíne v roku 1960, je otvorene opelená a dobre sa prispôsobuje juhu. Rutgersov typ, ale skorší a odolnejší voči chorobám. Neurčité vinice rodia po celú sezónu hladké, hlboko globálne a odolné voči praskaniu. Vysoko výnosný a energický, takže nezabudnite na kôl alebo klietku. Skvelé krájanie paradajok.

12. - Purple Dog Creek: Toto semeno je vzácnym starým rodinným dedičstvom z Dog Creek v okrese Hart v štáte Kentucky. Ich sýto fialovo-ružové ovocie môže dorásť až 1 až 1 libra. každý. Vytrvalé a odolné voči chorobám odolávajú horúcim teplotám v Južnej Karolíne. Podľa Amish Land Seeds sa za semenami skrýva zaujímavý príbeh, ktorý sa najskôr dostal ako poďakovanie cirkevným dobrovoľníkom.

13. - Hazelfield Farm: Nájdené ako náhodná sadenica na Hazelfield Farm, modernej organickej farme v oblasti Lexington Kentucky, kde v tom čase prekonávala mnoho pomenovaných odrôd! Predpokladá sa, že bude náhodným krížencom medzi Carmellom a Marmande. Stredne veľké rastliny produkujú množstvo dobre chutiacich, 8 uncí, mierne sploštených červených paradajok, a to aj za nepriaznivých podmienok horúceho a suchého leta.

14. - Earl’s Faux: Fantastické dedičstvo Tomato! Od grófa Cadenheada, ktorý našiel osivo pre túto odrodu zemiakových listov paradajok v balíku červeného brandyvínu z obchodu so semenami. Po ďalšom raste a ďalšom úspechu sa rozhodol zdieľať tieto semená s členmi Garden Web. Testy osiva TomatoFest potvrdili, že táto odroda je VÍŤAZOM! Naše ekologické semená paradajok produkujú veľké, silné rastliny, ktoré poskytujú bohaté plodiny s hmotnosťou 12-16 oz., Krásnu ružovo-ružovú, hladkú šupku, biftekové paradajky s bohatou, zložitou a úžasnou chuťou. Chuť je taká vynikajúca, že táto paradajka získala ocenenia v ochutnávaní paradajok. Skvelá sendvičová paradajka. Toto leto sme nemohli dostať dosť BLT!

Tu v spoločnosti Wingard’s ponúkame počas vegetačného obdobia rôzne rastliny paradajok z dedičstva. Prestaňte kupovať a zopár z nich si pridajte do svojej letnej zeleninovej záhrady. Máte záujem o pestovanie dedičnej zeleniny?

Ste v zeleninovom záhradníctve nováčikom? Prezrite si našu zbierku záhradníckych videí.


Odrody rajčiakov odolné voči teplu

Môžete mi odporučiť niekoľko odrôd paradajok, ktoré budú naďalej plodiť, keď budú vysoké teploty?

Tvárou v tvár vysokým záchvatom denných teplôt stúpar viac ako 85 stupňov Fahrenheita a noci nad 72 stupňov môžu paradajky prestať vytvárať ovocie. Rastliny môžu vyzerať tmavozelene a energicky - čo dokazuje, že všetky ostatné podmienky rastu sú priaznivé - ale majú kvety, ktoré vysychajú a opadávajú.

Ak kúrenie nebude trvať dlhšie ako týždeň, rastliny paradajok sa rýchlo zotavia. Počas dlhých úsekov teplých nočných teplôt však rastliny prestanú tuhnúť, čo spôsobí následnú medzeru v produkcii paradajok.

V posledných rokoch sa vyšľachtila záplava nových odrôd pre väčšiu tepelnú toleranciu. Niektoré bežne pestované hybridy, známe ako „tepelne upravené“ paradajky, alebo „tepelne upravené“ rajčiaky, sú „BHN 216“, „Florasette“, „Florida 91“, „Heatwave II“, „Solárny oheň“, „Letná súprava“, '' Sunchaser, '' Sun Leaper, '' Sunmaster, '' Sun Pride '' a 'Talladega.' Podľa Alabama Cooperative Extension System funguje veľa odrôd s tepelným nastavením dobre aj v chladnom a daždivom počasí.

Niektoré odrody paradajok z dedičstva sú tiež tolerantné voči teplu, medzi ktoré patria napríklad „Arkansas Traveler“, „Eva Purple Ball“, „Hazelfield Farm“, „Homestead 24“, „Illinois Beauty“, „Neptún“, „Ozark Pink“ a „ Obratník. “Niektoré„ odrody za studena “, ako napríklad„ Stupice “, sú vynikajúce za každého počasia, pretože sú schopné fungovať aj v horúcom počasí. Niekoľkým odrodám čerešňových paradajok, ako sú ‘Lollipop’ a ‘Yellow Pear‘, sa dobre darí aj pri dlhodobých horúčavách.

Pestovatelia paradajok na juhu si pre letnú a jesennú výrobu často vyberajú odrody rajčiakov odolné voči teplu - stratégia, ktorá sa pestuje ďalej na sever, môže chcieť napodobniť teraz, keď zmena klímy spôsobuje vo väčšine regiónov horšie leto. Pri pestovaní paradajok pri vysokých teplotách môžete zvýšiť úspešnosť výsadby hlbšie (pri nižších teplotách pôdy), zabezpečiť popoludňajší tieň, zalievať ráno a použiť hustý organický mulč na ochladenie pôdy.

Viac informácií o odrodách rajčiakov odolných voči teplu sa dozviete v Alabamskej rozšírenej publikácii Blossom Drop in Tomatoes a v Louisianskej rozšírenej publikácii Performance of Hot-Set Tomato Varencies in Louisiana. Ak chcete nájsť zdroje pre niektoré z tepelne nastavených odrôd rajčiakov, ktoré sú tu uvedené, použite náš vyhľadávač semien a rastlín.

Foto Tomato Growers Supply Company: „Stupickým“ paradajkam sa darí v chladnom počasí a zvládajú aj horúčavy.


Pozri si video: Polystyrénové Rajčiny - podvod na spotrebiteľoch plná reportáž


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki