Čo sú grécke kvetiny - ako pestovať sasankyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary Ellen Ellis

Pestovanie gréckych kvetov môže vašej záhrade pridať celkom novú trvalku. Táto pružinová žiarovka je tiež známa ako Anemone blanda a dodáva sa v rôznych farbách, ktoré poskytujú nízke trsy kvetov, ktoré sa ľahko hodia do rôznych záhradných typov a podnebí.

Čo sú grécke kvetiny?

A. blanda, alebo grécka kvetina, je farebná vytrvalá jarná cibuľovina, ktorá vytvára pekné kvety s podobným tvarom a vzhľadom ako sedmokrásky. Sú krátke, dorastajú maximálne do výšky asi 15 palcov a môžu pôsobiť ako kvitnúca jarná zem. Môžu sa tiež pestovať v trsoch alebo v nízkych radoch, ktoré dopĺňajú vyššie trvalky.

Existuje niekoľko odrôd gréckej kvetiny, ktoré vytvárajú rôzne farby: tmavomodrá, biela, svetloružová, purpurová, levanduľová, fialová a bicolorová. Olistenie je stredne zelené a pripomína listy lístia.

Pri dobrej starostlivosti o grécke slnečnice môžete očakávať, že sa vám čoskoro na jar a niekoľko týždňov rozrastie množstvo kvetov. Často sú to prvé kvety, ktoré po zime kvitnú.

Ako pestovať sasanky

Na pestovanie týchto jarných kvetov potrebujete iba trochu gréckych informácií o kvetinách. Nevyžadujú veľa úsilia a budú sa rozvíjať v správnom prostredí a podnebí. Veterné kvety pochádzajú z vysokých pohorí Európy, v mnohých ďalších oblastiach a podnebí sa však dobre adaptovali. Môžu rásť vo väčšine USA a pokrývajú zóny 4-9.

Vaše kvetiny budú dobre rásť na plnom slnku, ale tolerujú aj polotieň. Potrebujú mať dobre priepustnú pôdu a uprednostňujú pôdu bohatú. Pri výsadbe cibuľovín, ak je vaša pôda tenká, pridajte kompost a umiestnite ich asi 3 palce (8 cm) hlboko a od seba vzdialené 5 až 8 cm.

Starostlivosť o grécke kvietky je pomerne jednoduchá, akonáhle dostanete žiarovky do zeme. Budú tolerovať sucho v lete a zasiať samy seba. Počítajte s tým, že sa rozšíria a vyplnia oblasti ako pôdny kryt. Zeleň cez leto utícha bez toho, aby bolo potrebné niečo orezávať alebo odstraňovať. Trochu mulča na jeseň pomôže chrániť vaše žiarovky cez zimu.

Tieto nádherné kvety poskytnú jedinečný typ jarnej pôdnej pokrývky v správnych podmienkach. Uvedomte si však, že grécke kvetiny sú toxický. Všetky časti rastliny môžu spôsobiť podráždenie a gastrointestinálne ťažkosti, preto to zvážte, ak máte vo svojej záhrade domáce zvieratá alebo deti.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Ako rásť Sasanka Rastliny vo vašej záhrade

Bežné názvy vytrvalých žiaroviek alebo trvaliek Sasanka patrí k nim japonská sasanka, septembrové čaro, kvet Pasque, vetvička snežienky a vetrovka.

Zvyčajne kvitnú od skorej jari do neskorej jesene, čo závisí od druhu Sasanka je veľmi rôznorodé pohlavie.


Sprievodca rastlinami

Táto rastlina vytvára skvelú nízko rastúcu kvetinovú podložku. Veselé kvety podobné hviezdam majú ružovú, modrú a bielu farbu a atraktívne jemne rezané listy zmiznú skoro po odkvitnutí.

StarostlivosťPoskytnite úplné slnko na čiastočný tieň a vlhkú, ale dobre priepustnú pôdu. Najlepšie sadiť hromadne (stovky až tisíce). Po odkvitnutí vyžaduje suché vegetačné obdobie. Piesočnatá pôda je plus.

PropagáciaPo dozretí osievajte do nádob (klíčenie je pomalé a nepravidelné). Na jar alebo na jeseň rozdeľte jesenné kvitnúce rastliny (na jar zakoreňte odrezky) a vyrastajte jeden rok v kvetináči. Na jar oddeľte oddenky alebo oddenky. V lete, keď spí, oddeľte hľuzy.

ProblémyČasté sú listová žltosť, peronospóra, listová a stonková pleseň a hrdza. Húsenice, slimáky a blšie chrobáky.

 • Rod: Sasanka
 • Zóny: 4, 5, 6, 7, 8
 • Výška rastliny: 6 až 12 palcov
 • Šírka rastliny: 6 až 12 palcov
 • Vlhkosť: suchá až stredná
 • Použitie: Pozemné kryty
 • Údržba: nízka
 • Typ rastliny: Trvalky
 • Farba kvetu: Ružová, Biela
 • Doba kvitnutia: jar
 • Rastlinný sezónny úrok: jarný úrok


Svetlé farebné prikrývky

Ideálne na plné slnko alebo do mierne zatienených záhrad, grécke kvetiny majú úžasne nízku údržbu a na začiatku záhrady vytvárajú nápadné prikrývky jasných farieb.

Pamätajte, že počas vegetačného obdobia je potrebné udržiavať pôdu vlhkú a zabezpečiť jej dostatočnú priepustnosť. Potom sú tieto odolné hľuzy do značnej miery sebestačné - takže si môžete odskočiť a užiť si to!

Ak má niekto z vás čitateľov obľúbené miesto v záhrade pre A. blanda, povedzte nám o tom v sekcii komentárov nižšie.

A pre viac informácií o kvetoch sasanky, nezabudnite si týchto sprievodcov pridať do zoznamu na čítanie ďalej:

© Opýtajte sa odborníkov, LLC. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Ďalšie podrobnosti nájdete v našich podmienkach. Fotografie produktov prostredníctvom škôlky Burpee a Nature Hills Nursery. Uncredited photos: Shutterstock.

O spoločnosti Lorna Kring

Lorna, spisovateľka, umelkyňa a podnikateľka, je tiež dlhoročnou záhradníčkou, ktorá sa v ranom veku začala venovať organickým a prírodným záhradníckym metódam. V súčasnosti je jej zeleninová záhrada menšia, aby poskytla miesto pre dekoratívne krajiny plné farieb, vôní, umenia a skrytých pokladov. Pestovanie a navrhovanie ideálneho záhradného miesta je jednou z jej obľúbených aktivít - najmä pri stretnutiach s rodinou a priateľmi pri dobrých časoch a dobrom jedle (samozrejme priamo zo záhrady)!


Pozri si video: VEDOMIE A OSOBNOSŤ. OD VOPRED MŔTVEHO K VEČNE ŽIVÉMU slovenské titulky


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny