Ako sa starať o chvostovú rastlinuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hello Ponytail Palms; aké zábavné rastliny ste! Toto je dobré vedieť, pokiaľ ide o sekciu zavlažovania. Moja kráska s 3 kmeňmi rastie na mojej terase tu v Tucsone, ale niekoľko z nich som udržiaval, keď som bol technikom interiérových rastlín. Starostlivosť o túto rastlinu je taká jednoduchá, ako len môže byť. Ponytail Palmy rastú veľmi pomaly. Tento exemplár, videný v Green Things Nursery, je veľmi drahý, nehovoriac o tom, že je veľmi ťažký.

Obsah:
  • Copíková palma: Ako sa starať o Copíkovú rastlinu
  • Ako sa starať o dlaň s chvostom?
  • Pestujte a starajte sa o palmu ponytail – Floralelle
  • Pokyny na starostlivosť o dlaň v chvoste
  • Starostlivosť o palmu chvostovú (Beaucarnea Recurvata) – ako sa o ňu starať a ako ju pestovať
  • Rastlina ponytail
  • Ako sa starať o palmovú rastlinu s chvostom
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o Beaucarnea Recurvata Ponytail Palm

Copíková palma: Ako sa starať o Copíkovú rastlinu

Najlepšou kvalitou palmy chvostovej je to, ako ľahko sa pestuje: Pokiaľ ju neprelejete, rastlina sa môže zdať prakticky nezničiteľná. Je to pomalý pestovateľ, ktorý sa hodí takmer do každej miestnosti v domácnosti, najmä do spální. Malá dlaň do chvosta vyzerá na stolových doskách báječne. Má náhradný vzhľad, vďaka ktorému je fantastický pre súčasné a moderné interiérové ​​dizajny, ale dlaň s chvostom tiež vyzerá skvele v neformálnejšom prostredí, ako je vidiecky a eklektický vzhľad.

Túto izbovú rastlinu môžete pestovať v podstate kdekoľvek. Postupom času môže tento pomaly rastúci strom v interiéri narásť do výšky niekoľkých stôp. Pretože táto izbová rastlina rastie tak pomaly, nečakajte, že sa to stane tak skoro! Malé exempláre chvostovej palmy sú skvelou voľbou pre príručné stolíky, koncové stolíky alebo konferenčné stolíky. Máte otázky týkajúce sa palmového chvosta? Naši odborníci na izbové rastliny vám radi pomôžu. Stačí nám poslať e-mail! Navyše sa teraz zaregistrujte a získajte bezplatné tipy v našom bulletine.

Pozrite sa, ako vás izbové rastliny vrátane palmy s chvostom môžu urobiť zdravšími! Objavte ďalšie obľúbené izbové rastliny. Pre najlepší rast pestujte palmu na jasnom svetle, ale znáša aj stredne a slabo svetlé škvrny. Pretože ukladá vodu do svojho hrubého kmeňa, môže dlaň prežiť dlhé obdobia bez vody - čo z nej robí dokonalú izbovú rastlinu, ak máte tendenciu veľa cestovať alebo ste zábudlivý zalievač.

To znamená, že táto izbová rastlina bude rásť najlepšie, ak ju budete pravidelne zalievať - ​​keď vrchný palec kvetináčovej zmesi začne schnúť. Objavte ďalšie nízkovodné izbové rastliny. Na jar av lete párkrát do roka prihnojujte palmu. Môžete použiť akékoľvek hnojivo označené na použitie na izbové rastliny; len sa riaďte pokynmi na obale produktu. Ak chcete svoju rastlinu hnojiť častejšie, môžete - bude reagovať rýchlejším rastom. Ak konce listov zhnednú, jednoducho odstrihnite hnedé časti ostrými nožnicami, aby rastlina nevyzerala nevzhľadne.

Palma s konským chvostom nie je určená na ľudskú ani zvieraciu spotrebu. Ak má vaša dlaň do chvosta zlepenú vrstvu štrku, odporúčame vám jemne odstrániť malú časť štrku, aby ste mali prístup k zemine prstom alebo vlhkomerom.

Ak vám nezáleží na vzhľade štrku, môžete ho odstrániť celý. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je dôkladne ho navlhčiť. Lepidlo sa stáva mäkším, keď je mokré, čo uľahčuje odlupovanie kamienkov. Získajte viac informácií o starostlivosti o rastliny s kamienkovým mulčom. Peperomia Spárujte dlaň s konským chvostom a bezstarostnou peperómiou pre kombináciu nenáročnej izbovej rastliny.

Sukulenty Ponytail palma nepotrebuje veľa vody, vďaka čomu je dokonalým partnerom pre zábavné sukulenty. Otázka: Ako zalievam svoju dlaň do chvosta, ak má na zemi zlepené kamene?


Ako sa starať o dlaň s chvostom?

Ako jedna z najobľúbenejších izbových rastlín nájdených v domácnostiach po celom svete je palma ponytail Beaucarnea recurvata jednou z najjednoduchších na pestovanie a od svojich majiteľov vyžaduje len veľmi malú údržbu. Zatiaľ čo cibuľovitý kmeň skutočne mal nejaké podobnosti s kmeňmi iných paliem, Beaucarnea recurvata je v skutočnosti sukulent odolný voči suchu. A tento cibuľovitý kmeň je miestom, kde rastlina ukladá vodu. Nevýhodou pestovania palmy s chvostom vo vašom dome je neuveriteľne pomalé tempo, akým rastú. Ak však chcete, aby vaša rastlina rástla do výšky, prospievala a bola zdravá, existuje niekoľko jednoduchých pokynov, ktoré vám pomôžu poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť o vašu dlaň s chvostom. Nižšie uvádzame niekoľko všeobecných pokynov na zalievanie palmy s chvostom, ale najlepšou radou je dať jej napiť sa vody, keď uvidíte, že pôda začína vysychať.

Konská palma je izbová rastlina s výraznými vlastnosťami. Kým sa však dostaneme k týmto výnimočným vlastnostiam, musíme si ujasniť, že konský chvost.

Pestujte a starajte sa o palmu ponytail – Floralelle

Máte nejaké problémy alebo návrhy, zanechajte nám správu. Zdieľajte dobré články, kvetinový asistent GFinger bude svedkom vášho rastu. Časová os. VIP objednávka. Konské palmy Beaucarnea recurvata sú výrazné rastliny, ktoré si pravdepodobne nepomýlite s inými malými stromami vo vašej záhrade. Pomaly pestovatelia, tieto palmy majú opuchnuté základy kmeňa, ktoré sa zužujú. Pestovanie palmy s chvostom vonku je možné v teplejších klimatických podmienkach a starostlivosť o palmu s chvostom vonku nie je náročná.

Pokyny na starostlivosť o dlaň v chvoste

Stiahnite si tieto pokyny. Ponytails sú skvelými izbovými bonsai a sú ideálne pre začiatočníkov, ktorí chcú pomaly rastúcu rastlinu nenáročnú na údržbu pre domácnosť, kanceláriu alebo kdekoľvek inde. Považujú sa za mimoriadne odolné, dobre sa im darí na jasnom, nepriamom alebo plnom slnku; urobiť z neho bonsai, aby ste si mohli sadnúť a užívať si. Jednoduché osvetlenie a trocha vody zabezpečia, že táto rastlina bude prekvitať roky.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Niektoré odkazy na tejto stránke môžu byť pridružené. Ak kliknete na pridružený odkaz a uskutočníte nákup, môžem získať províziu.

Starostlivosť o palmu chvostovú (Beaucarnea Recurvata) – ako sa o ňu starať a ako ju pestovať

Tento modal je možné otvoriť kliknutím na ikonu kotvy v predhlavičke. Tento modal je možné otvoriť kliknutím na ikonu okna v predhlavičke. Pretože odkaz používa data-open-modal namiesto ukotvenia href, v paneli s adresou sa nič nezobrazí. Ak však poznáte ID modálu, stále môžete manuálne zadať kotviaci odkaz do panela s adresou a otvorí sa praktický pre ukážky klientov. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Rerum fugit, aperiam qui ducimus incidunt quis ad saepe at!

Rastlina ponytail

Hoci má svoje korene z východného Mexika, dnes je palma chvostoskoková veľmi rozšírenou rastlinou. Čoraz viac domácností po celom svete prijíma tieto rastliny ako farebné dekorácie. Vnútorná starostlivosť o palmu chvostovú nie je zložitá, pretože rastlina nie je známa ako citlivá. Existuje niekoľko drobností, ktoré určite musíte mať na pamäti, ako je zavlažovanie a polohovanie. Odhliadnuc od toho je však konská palma zvyčajne veľmi zdravá a nenáročná na údržbu.

Polievanie palmového chvosta · Frekvencia zavlažovania je podobná ako pri kaktusoch a sukulentoch. · Je dôležité nechať pôdu medzi zavlažovaním úplne vyschnúť.

Ako sa starať o palmovú rastlinu s chvostom

Pôvod Palma ponytail Beaucarnea recurvata, nazývaná aj fľaškový strom, vodná palma alebo sloní strom – často sa stále predáva pod svojim starým generickým názvom Nolina. Strom pôvodne pochádza z Mexika. Rastie tam v tropických suchých lesoch ako šťavnatý strom a môže dosiahnuť výšku asi deväť metrov a priemer kmeňa jeden meter.

Najlepšou kvalitou palmy chvostovej je to, ako ľahko sa pestuje: Pokiaľ ju neprelejete, rastlina sa môže zdať prakticky nezničiteľná. Je to pomalý pestovateľ, ktorý sa hodí takmer do každej miestnosti v domácnosti, najmä do spální. Malá dlaň do chvosta vyzerá na stolových doskách báječne. Má náhradný vzhľad, vďaka ktorému je fantastický pre súčasné a moderné interiérové ​​dizajny, ale dlaň s chvostom tiež vyzerá skvele v neformálnejšom prostredí, ako je vidiecky a eklektický vzhľad.

Drzo vyzerajúca rastlina, naozaj! Ponytail Palm, hoci v skutočnosti nie je palmou, sa vyznačuje svojou bacuľatou opuchnutou stonkou nazývanou caudex zakončenou zväzkom tečúcich štíhlych a často kučeravých listov - nie nepodobných chvostu!

Nad hrubou základňou stonky sa dvíha tenká stonka a nad ňou tróni hrubá listová koruna. Prečítajte si tu všetko o správnej starostlivosti. V tamojších podmienkach má strom v pokročilom veku aj pekné metlinovité kvety. Kvety metliny sa pri pestovaní v interiéri vyvíjajú len zriedkavo. Aby šťavnatý strom ukázal svoju najlepšiu stránku, podmienky by mali byť čo najbližšie k subtropickým svetelným a teplotným podmienkam jeho domovskej oblasti. Preto by ste mali poskytnúť chvostovej dlani umiestnenie v súlade s nasledujúcimi podmienkami:.

Ponytail Palm vyžaduje veľa svetla. Umiestnenie dlane do miestnosti, ktorá dostane veľa filtrovaného slnečného svetla, umožní rastline rásť a prežiť s minimálnou starostlivosťou. Kmeň paliem ponytail uchováva prebytočnú vodu na suché obdobia, takže rastlinu nie je potrebné často zalievať. Zalievanie rastliny asi raz týždenne alebo keď je pôda úplne suchá, by mala byť pre rastlinu v poriadku.


Pozri si video: Top 20. Venus flytrap - Venusfliegenfalle


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem