Informácie o spoločnosti GoldensealWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Čo je Goldenseal: Ako pestovať svoje rastliny Goldenseal

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Goldenseal je ohrozený druh, hlavne v dôsledku nadmerného zberu. Odstránenie rastliny z voľnej prírody je v mnohých štátoch nezákonné, ale pestovanie rastlín zlatých rastlín vo vašej záhrade nie je ťažké. Kliknutím na nasledujúci článok sa dozviete viac.


Čo je berberín?

Berberín je prírodná chemikália nachádzajúca sa v niekoľkých rastlinách, vrátane oregonského hrozna, zlatej pečate, zlatých nití a čučoriedky - všetko z rodu Berberis. [1]

Tieto rastliny rastú divoko po celom svete, aj keď ich veľa ľudí vysádza aj ako okrasné rastliny. Vďaka svojej žiarivej žltej farbe ľudia tradične melú korene a stonky, aby vytvorili farbivo - rovnako ako prírodná medicína.

Vďaka svojim antioxidačným a antibakteriálnym vlastnostiam je obľúbeným a účinným doplnkom výživy. [1] Berberínové doplnky sa nachádzajú ako kapsuly, tekutý extrakt alebo topický gél.

Berberín je „alkaloid“, zlúčenina vyrobená z uhlíka a dusíka, ktorá má dôležité fyziologické účinky na organizmus. [1] Jeho neuveriteľné výhody obstáli v skúške času.


Berberín, tiež známy ako BBR, je alkaloid, ktorý sa extrahuje z rôznych rastlín. Mnohé z týchto rastlín sa bežne používajú v tradičnej čínskej medicíne. Nachádza sa prirodzene vo voľnej prírode a bol v priebehu rokov mnohokrát skúmaný vo vedeckých časopisoch aj v klinických zariadeniach.

Berberín sa skutočne používa už tisíce rokov v ajurvéde a starej čínskej medicíne. V dávnych dobách sa používal ako antimikrobiálny prostriedok alebo na podporu energie - často v kombinácii s inými bylinami.

Aké sú prínosy berberínu pre zdravie?

Berberín bol spájaný s radom významných zdravotných výhod. Mnoho z týchto zdravotných výhod bolo identifikovaných vo vedeckých štúdiách alebo v klinických testoch. Takže ak ste si mysleli, že berberín je „len ďalší“ zázračný liek s obmedzenými vedeckými dôkazmi, nie je to tak.

Berberín nikto nenazýva zázračnou drogou. Berberín bol však spájaný s niektorými dôležitými fyziologickými zmenami.

Zistilo sa, že berberín obmedzuje napríklad prírastok hmotnosti a zvyšuje aktivitu hnedého tukového tkaniva (BAT) u obéznych myší. Súvisí to tiež so zlepšenou toleranciou voči chladu.

Niektorí používajú berberín aj pre svoje antidiabetické účinky. Ukázalo sa, že berberín konkrétne znižuje produkciu glukózy v pečeni.

V skutočnosti sa v jednom nedávnom teste ukázalo, že berberín je rovnako účinný pri regulácii glukózy v krvi ako populárny liek na cukrovku. Pri testovaní na ľuďoch a zvieratách sa zistilo, že denná dávka berberínu 1 500 mg je rovnako účinná ako užívanie 1 500 mg metformínu alebo 4 mg glibenklamidu - dvoch populárnych moderných liekov používaných na liečbu cukrovky.

Existujú tiež dôkazy, že berberín má antidepresívne účinky a funguje v synergii s antidepresívami. Môže tiež existovať súvislosť medzi berberínom a protizápalovými látkami.

Ako funguje Berberine?

Berberínove mechanizmy boli v priebehu rokov rozsiahlo študované. Vieme teda značné množstvo informácií o berberíne a o tom, ako funguje.

Berberín primárne účinkuje zameraním na enzým nazývaný AMPK. AMPK, čo je skratka pre AMP-aktivovaná proteínkináza, je primárny enzým regulujúci metabolizmus v tele. Naše telá prirodzene vylučujú AMPK, aby zvýšili našu energiu - najmä v časoch, keď sú naše hladiny prirodzenej energie nízke, napríklad v čase krízy alebo keď zažívame reakciu „boj alebo útek“.

Keď berberín zvýši naše hladiny AMPK, nechá zvyšok enzýmu prevziať enzým AMPK. AMPK signalizuje vašim bunkám, aby začali prijímať viac cukru do krvi, čo zase zvyšuje ich citlivosť na inzulín.

AMPK zároveň znižuje produkciu extra cukru v krvi v pečeni. Diabetické pečene typu II zvyčajne nadmerne produkujú cukor v krvi. Rovnaký mechanizmus tiež znižuje uvoľňovanie voľných mastných kyselín, tiež známych ako triglyceridy, do krvi a zvyšuje tak prirodzené spaľovanie tukov v mitochondriách, čo sú energetické továrne vašich buniek.

Ak som ťa cestou niekde stratil, je to v poriadku. Tu je krátka verzia:

- Berberín zvyšuje hladinu AMPK v tele. Vyššie hladiny AMPK zvyšujú našu energiu, regulujú hladinu glukózy v krvi v pečeni a zlepšujú citlivosť na inzulín. Tieto mechanizmy súviseli s chudnutím, zdravšou hladinou glukózy v krvi a ďalšími výhodami.

Jednou zo zaujímavých vlastností berberínu je jeho nízka biologická dostupnosť. Pri laboratórnych testoch na potkanoch sa dokázalo, že berberín má biologickú dostupnosť už od 5%. Avšak aj pri tejto nízkej miere absorpcie sú účinky berberínu u väčšiny používateľov stále badateľné.

Ako používať berberín

Dávky berberínu sa zvyčajne pohybujú medzi 900 a 2 000 mg denne, rozdelených do troch alebo štyroch dávok. Berberín by ste mali užívať s jedlom - alebo krátko po ňom - ​​na maximalizáciu účinkov zvýšenia hladiny glukózy v krvi a lipidov, ktoré sa zvyčajne vyskytujú počas trávenia.

Keď sa berberín užíva na reguláciu hladiny cukru v krvi, typická dávka je 400 mg až 500 mg užívaná jedenkrát, dvakrát alebo trikrát denne.

Nepoužívajte viac ako 500 mg berberínu v jednej dávke. Vyššie dávky berberínu užívané naraz boli spojené so žalúdočnými problémami, kŕčmi a hnačkami.

Vedľajšie účinky berberínu

Jedným z hlavných vedľajších účinkov berberínu je zápcha spôsobená vysokými dávkami. Pretože berberín má nízku mieru absorpcie, jeho nadmerné užívanie naraz môže spôsobiť zápchu, kŕče a ďalšie problémy s trávením.

Niektorí ľudia samozrejme považujú túto kvalitu aj za prínos: berberín sa môže použiť napríklad na zmiernenie vodnatých hnačiek.

Berberínové štúdie

Ako bolo uvedené vyššie, v priebehu rokov sa uskutočnilo množstvo štúdií s berberínom. Dve z najdôležitejších štúdií však boli uskutočnené v roku 2008, kedy sa berberín zmenil zo „zaujímavého čínskeho rastlinného extraktu“ na „zázračný antidiabetický rastlinný extrakt“.

Štúdia z roku 2008 - Berberín je účinnejší ako moderné lieky na cukrovku

Prvá relevantná štúdia s berberínom bola publikovaná v časopise Metabolism v máji 2008. Táto štúdia skúmala účinnosť berberínu u pacientov s diabetom typu II. Štúdie sa zúčastnilo 74 pacientov. Niektorí pacienti dostávali berberín, zatiaľ čo iní dostávali bežné antidiabetické liečivo metformín. Štúdia sa skončila konštatovaním: „... berberín je silné perorálne hypoglykemické činidlo so slabým účinkom na metabolizmus lipidov. Je to bezpečné a náklady na liečbu berberínom sú veľmi nízke. Môže slúžiť ako nový kandidát na liek pri liečbe cukrovky 2. typu. “ (Zdroj).

Štúdia 2012 - posilňuje antidiabetické účinky Berberinu

Podobná štúdia vykonaná v roku 2012 sledovala skupiny pacientov počas 90 dní liečby. Všetci pacienti mali neoptimálnu glykemickú kontrolu, čo je typické pre diabetikov 2. typu. Po 90 dňoch štúdia uzavrela konštatovaním, že „Berberol by mohol byť považovaný za dobrého kandidáta ako doplnková liečba pri cukrovke, najmä u pacientov s neoptimálnou glykemickou kontrolou.“ (Zdroj).

Nakoniec existuje PubMed viac ako 2 800 štúdií s berberínom. Bylina bola v priebehu rokov rozsiahle skúmaná a v súčasnosti si získava popularitu vďaka svojim antidiabetickým vlastnostiam a výhodám pri chudnutí.

Záver: Je berberín pre vás tou správnou voľbou?

Oblasť modernej medicíny na cukrovku sa neustále mení. Niektorých diabetikov už unavili staré lieky a s nimi spojené vedľajšie účinky. Ak máte pocit, že máte takúto liečbu, poraďte sa so svojím lekárom o možnom doplnení stravy berberínom.

Ako bolo uvedené vyššie, ukázalo sa, že berberín je rovnako efektívny pri regulácii hladiny glukózy v krvi ako dva ďalšie lieky na cukrovku typu II, vrátane metformínu a glibenklamidu.

Samozrejme treba brať do úvahy aj ďalšie výhody - vrátane zlepšenej adaptácie na chladu a chudnutia.

Či už vás zaujímajú antidiabetické vlastnosti berberínu alebo mnoho ďalších výhod, dnes je ľahké kúpiť berberín online. Ak je to možné, skúste si objednať čistý extrakt berberínu oproti formulácii berberínu. To vám pomôže maximalizovať výhody berberínu.

8 KOMENTÁROV

Začal som užívať Berberine a zistil som, že moje prípady zlyhania cukru v krvi sa výrazne zvýšili. Čo z toho vyplýva?

Našiel som niekoľko zaujímavých informácií / výskumov o goldenseale a jeho prevládajúcom a najaktívnejšom alkaloide berberine. Zdá sa mi, že v bežne používanom rozmedzí dávok pre hyperglykémiu existuje významné nebezpečenstvo karcinómu / adenómu.

Najprv to zhrniem. V časovom rámci 2010/2011 bola uskutočnená dlhodobá dvojročná štúdia na potkanoch / myšiach v rámci Národného toxikologického programu v NIH. Viedli 2 týždňové, 3 mesiace a 2 roky štúdia. Hypertrofia pečene bola zistená ako v dvojtýždňových, tak aj v trojmesačných štúdiách, ale dvojročné testy preukázali ešte väčšie poškodenie.

V dvojročnej štúdii vykazovali samce potkanov kŕmených 25 000 ppm prášku goldenseal ad libitum 20+% výskyt pečeňového hepatocelulárneho adenómu alebo karcinómu. Toto bol najvýznamnejší účinok. Koncentrácia berberínu v prášku goldenseal bola 3,9% hmotnostných. Keď sa vykonajú všetky výpočty prepočtu množstva, ktoré potkany denne odoberajú, na dávku ekvivalentnú človeku, ukázalo sa, že potkany s 20% mierou karcinómu / adenómu konzumovali ekvivalent 100 kg človeka konzumujúceho @ 880 mg / deň berberín. Je zaujímavé, že u samíc potkanov nebol žiadny karcinóm a iba u 2 s hepatocelulárnym adenómom.

Preskočenie z prášku goldenseal na berberín ako vinník je veľký skok, ale po prečítaní príspevku uvidíte, že vedci v diskusii veľa hovorili o berberíne, aj keď sa vyhli tvrdeniu, že to bol definitívne berberín. Prvý príspevok sa nachádza tu: http://tpx.sagepub.com/content/39/2/398.long

Na základe tohto článku a na základe tohto článku bola uskutočnená druhá štúdia in vitro s cieľom zistiť, ako mohla byť rakovina u potkanov spôsobená. V tejto štúdii vedci skúmali 5 alkaloidov z Goldenseal a našli dva aktívne. Oba boli prerušovačmi topoizomerázy I a II a vedci sa domnievali, že to mohlo byť v prvom experimente príčinou rakoviny. Jeden z týchto alkaloidov palmatín mal oveľa nižšiu koncentráciu a bola o niečo slabšia ako koncentrácia berberínu. Tento dokument sa nachádza tu: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0378427413008412

Ako som povedal, NTP NIH skutočne prebehli 3 rôzne pokusy. Príspevok obsahujúci všetky práce sa nachádza tu: http://ntp.niehs.nih.gov/ntp/htdocs/lt_rpts/tr562.pdf (190 strán)

Súhrn okamžitej správy je uvedený vyššie tu: http://ntp.niehs.nih.gov/results/pubs/longterm/reports/longterm/tr500580/listedreports/tr562/index.html

Viem, že je ťažké podrobiť sa testovaniu doplnkov, ale určite sa zdá, že je vhodná ďalšia dlhodobejšia štúdia berberínu in vivo.

táto štúdia sa nedotýka ani dávok blízkych dávkam pre ľudí, niektoré z testovaných dávok sú 9 000 až 25 000 ppm u myší, čo je 9000 mg / kg alebo 25000 mg / kg. pre 100 kg osobu, to je 900 g denne a 2,5 kg denne, respektíve…. to je šialené ... aj keď vezmeme do úvahy obsah alkaloidov berberínu v extrakte 3,89%, pri minimálnej koncentrácii zostáva najmenej 300 g berberínu ekvivalentne denne. je pravdepodobné, že čokoľvek v tejto koncentrácii bude mať nepriaznivé účinky. Je častou chybou pripisovať tieto predbežné štúdie toxicity pri vysokých dávkach u potkanov tomu, čo sa vyskytuje v terapeutických dávkach u ľudí (kde ste odhadovanú dávku 880 mg dostali od neviem, ale rád by som videl vašu odpoveď), nechajte ma prosím e-mail, ak máte úprimné odpovede, pretože v súčasnosti sa zdá, že je to bagatelizácia a hanobenie chemikálie, ktorá má pri cukrovke T2 pravdepodobne väčší vplyv ako akékoľvek iné doteraz vyrábané liečivá.

Kristijan Myslím, že si zamenil dávku, ktorú spomínal Mike. 25 000 mg / kg je na kg potravy, nie telesnej hmotnosti.

Čítal som Abstrakt a Kristijan má pravdu.

Nezávislá recenzovaná štúdia berberínu preukázala chemoterapeutické výhody tohto aktivátora AMPK.
Jedným zaujímavým aspektom aktivátorov AMPK odhaleným predklinickými štúdiami sú zosilnené terapeutické účinky kombinácie rôznych aktivátorov AMPK. Ako hlavný regulátor lipogénnej dráhy môže byť 25 AMPK ďalším chemoterapeutickým cieľom, pretože regulácia syntézy mastných kyselín je charakteristickým znakom mnohých druhov rakoviny.124 Dôkazy ukazujú, že kombinácia aspirínu (salicylátu) a metformínu účinne znižuje klonogénne prežitie bunky rakoviny prostaty a pľúc. 104 V súlade s týmto nálezom pridanie mastných kyselín a / alebo cholesterolu do kultivačného média zvráti supresívne účinky salicylátu a metformínu na prežitie buniek, čo naznačuje, že je dôležitá inhibícia de novo lipogenézy.105, 106 Podobne môžu priame aktivátory AMPK otvárať nové terapeutické možnosti pre antichemoterapeutické činidlá. V prípade konvenčných nepriamych aktivátorov AMPK vyžaduje mechanizmus účinku prednú kinázu LKB1 na fyziologickú aktiváciu AMPK. Preto je potenciál nepriamych aktivátorov AMPK ako protirakovinových liekov obmedzený na nádory s nedostatkom LKB1, najmä pre nemalobunkové karcinómy pľúc, z ktorých viac ako 30% má mutácie inaktivujúce LKB1. V tomto aspekte môžu priame obmedzenia AMPK prekonať toto obmedzenie. Dôkazy ukazujú, že rastovo-inhibičná odpoveď na aktivátor AMPK, MT 63–78, nie je ovplyvnená stavom upstream AMPK-aktivujúcej kinázy LKB1.

Vezmite extrakt z berberínu alebo Coptidis [celospektrálna bylina] so zázvorovým čajom [otepľujúca bylina] alebo nejaké sladké drievko podľa odporúčaní v TČM. To pomôže vyrovnať veľmi studené vlastnosti berberínu, ktoré môžu poškodiť žalúdok, slezinu a trávenie. Dlhodobé požitie bez tohto vyváženia môže nakoniec poškodiť Qi v tele a spôsobiť chaos v systéme, takže buďte opatrní.

Je bezpečné užívať berberín, ak nemáte cukrovku?


Vlastnosti Astragalus Membranaceus

Predtým, ako prejdem k pokynom na výsadbu, dovoľte mi poskytnúť niekoľko informácií o vlastnostiach Astragalus membranaceus, ktorá je jednou z najvýznamnejších odrôd tejto rastliny. No, táto trváca rastlina môže dosiahnuť výšku asi tri až štyri stopy. Jeho stonky sú chlpaté a listy tvoria asi 12 až 24 párov letákov. Z pazúch listov vychádzajú malé hrachovité kvety. Obdobie kvitnutia začína okolo leta a pokračuje až do neskorej jesene.

Chcete nám napísať? Hľadáme dobrých spisovateľov, ktorí by chceli šíriť informácie. Spojte sa s nami a budeme sa rozprávať.

Ako už bolo spomenuté, je to koreň Astragalus membranaceus, ktorý sa používa na lekárske účely. Početné výhody koreňa astragalus sa pripisujú hlavne jeho antioxidačným vlastnostiam. Rod Astragalus sa skladá z viac ako 2 000 druhov. Niektoré druhy, ktoré sú zaradené do tohto rodu, sa tiež používajú ako okrasné rastliny. Jeden si môže túto rastlinu vypestovať zo semien a najlepší čas na to je neskorá zima. Ak je cieľom rastúceho astragalu iba získanie liečivého koreňa, nezabudnite ho zozbierať až po 3 - 4 rokoch.


Všetko, čo potrebujete vedieť o berberíne

Berberín je zlúčenina v niekoľkých rastlinách, napríklad v zlatých morských plodoch, v plodoch čučoriedok, v oregonských hroznoch a v kurkumách.

Výskum naznačil, že berberín môže okrem iného pomôcť pri liečbe cukrovky, obezity a zápalov. Vedľajšie účinky však môžu zahŕňať žalúdočné ťažkosti a nevoľnosť.

Berberín je súčasťou čínskej a ajurvédskej medicíny už tisíce rokov. V tele funguje rôznymi spôsobmi a je schopný vykonávať zmeny v bunkách tela.

Štúdie naznačujú, že berberín má „harmonické rozdelenie“ do niekoľkých cieľov v tele, čo mu umožňuje bojovať za určitých podmienok a spôsobiť minimálne vedľajšie účinky.

Mnoho štúdií s berberínom naznačilo, že dokáže liečiť niekoľko metabolických zdravotných problémov vrátane cukrovky, obezity a srdcových problémov.

Aj keď sa berberín javí ako bezpečný a spôsobujúci málo vedľajších účinkov, pred užitím by sa mal človek porozprávať s lekárom.

Nasledujú stavy, ktoré podľa výskumu môže berberín pomôcť liečiť.

Bakteriálne infekcie

Zdieľať na Pintereste Berberín, ktorý je zlúčeninou kurkumy, je účinné antimikrobiálne činidlo.

Berberín môže byť účinným antimikrobiálnym činidlom. Laboratórna štúdia zistila, že berberín pomohol inhibovať rast Staphylococcus aureus.

S. aureus môže spôsobiť veľa zdravotných problémov vrátane sepsy, zápalu pľúc, zápalu mozgových blán a rôznych kožných ochorení.

Ďalšia štúdia zistila, že berberín má schopnosť poškodiť DNA a bielkoviny určitých baktérií.

Zápal

Zápal je kľúčovým faktorom pri viacerých zdravotných stavoch, vrátane srdcových chorôb a cukrovky.

Niektoré výskumy naznačujú, že berberín má protizápalové vlastnosti, čo znamená, že by mohol pomôcť pri liečbe cukrovky a iných zdravotných stavov súvisiacich so zápalom.

Cukrovka

Výskum ukázal, že berberín môže fungovať ako liečba cukrovky. Štúdie zistili, že môže mať pozitívny vplyv na hladinu cukru v krvi, triglyceridy a inzulín.

Jedna metaanalýza ukázala, že berberín bol pri znižovaní hladiny cukru v krvi lepší ako placebo.

Rovnaká analýza zistila, že kombinácia liekov znižujúcich hladinu berberínu a cukru v krvi je účinnejšia ako samotné lieky.

Podľa ďalších výskumov berberín sľubuje potenciálnu liečbu cukrovky, najmä u tých, ktorí nemôžu užívať existujúce antidiabetické lieky kvôli srdcovým chorobám, zlyhaniu pečene alebo problémom s obličkami.

Ďalšia metaanalýza zistila, že berberín v kombinácii so zmenami životného štýlu fungoval lepšie na zníženie hladiny glukózy v krvi ako samotné zmeny životného štýlu.

Zdá sa, že berberín aktivuje proteínkinázu aktivovanú AMP, čo môže pomôcť regulovať, ako telo používa cukor v krvi. Vedci sa domnievajú, že táto aktivácia môže pomôcť pri liečbe cukrovky a súvisiacich zdravotných problémov, ako je obezita a vysoký cholesterol.

Vedci však musia vykonať viac rozsiahlych, dvojito zaslepených štúdií, aby mohli úplne určiť bezpečnosť a účinnosť berberínu.

Pred užitím berberínu na cukrovku sa porozprávajte s lekárom. Nemusí byť vhodný pre každého a môže interagovať s inými liekmi.

Vysoký cholesterol

Vysoké hladiny lipoproteínov s nízkou hustotou (LDL) a triglyceridov môžu zvyšovať riziko srdcových chorôb a mozgových príhod.

Niektoré dôkazy naznačujú, že berberín môže pomôcť znížiť hladinu LDL cholesterolu a triglyceridov. Podľa jedného prehľadu štúdie na zvieratách i ľuďoch naznačujú, že berberín má účinky na zníženie hladiny cholesterolu.

Môže pomôcť znížiť LDL alebo „zlý“ cholesterol a zvýšiť lipoproteín s vysokou hustotou alebo „dobrý“ cholesterol.

Metaanalýza zistila, že berberín v kombinácii so zmenami životného štýlu funguje pri liečbe vysokého cholesterolu lepšie ako samotné zmeny životného štýlu.

Štúdia na škrečkoch ďalej zistila, že berberín pomáha presunúť prebytočný cholesterol do pečene, kde ho telo dokáže spracovať a odstrániť. To zase pomáha znižovať hladinu celkového cholesterolu a triglyceridov.

Vedci sa domnievajú, že účinky berberínu môžu byť podobné účinkom liekov, ktoré znižujú vysoký cholesterol, zatiaľ čo berberín nespôsobuje rovnaké vedľajšie účinky.

Vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak je hlavnou príčinou srdcových chorôb.

Metaanalýza zistila, že berberín v kombinácii s liekom znižujúcim krvný tlak bol účinnejší ako samotný liek.

Výsledky štúdie na potkanoch tiež naznačujú, že berberín môže oddialiť nástup vysokého krvného tlaku a keď sa vyvinie, pomôže znížiť jeho závažnosť.

Obezita

Obezita je bežný stav, ktorý môže zvyšovať riziko cukrovky typu 2, srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku a vysokého cholesterolu.

Jedna recenzia uviedla, že ľudia, ktorí užívali 750 miligramov (mg) čučoriedky dvakrát denne počas 3 mesiacov, mali výrazný pokles hmotnosti. Barberry je rastlina, ktorá obsahuje vysoké množstvo berberínu.

V dvojito zaslepenej štúdii sa tiež zistilo, že u osôb s metabolickým syndrómom, ktoré užívali 200 mg čučoriedky trikrát denne, došlo k zníženiu hodnôt indexu telesnej hmotnosti.

Tím za ďalšou štúdiou pozoroval, že berberín môže aktivovať hnedé tukové tkanivo. Toto tkanivo pomáha telu zmeniť jedlo na telesné teplo a zvýšená aktivácia môže pomôcť pri liečbe obezity a metabolického syndrómu.

Niektoré výskumy naznačujú, že berberín účinkuje podobne ako liek metformín, ktorý lekári často predpisujú na liečbu cukrovky 2. typu. Berberín môže mať v skutočnosti schopnosť meniť baktérie v čreve, čo by mohlo pomôcť pri liečbe obezity aj cukrovky.

Syndróm polycystických vaječníkov

Zdieľať na Pintereste Osoba s PCOS môže mať vysoký krvný tlak.

Syndróm polycystických vaječníkov (PCOS) sa vyskytuje, keď má žena vysoké hladiny určitých mužských hormónov. Syndróm je hormonálna a metabolická nerovnováha, ktorá môže viesť k neplodnosti a ďalším zdravotným problémom.

PCOS súvisí s mnohými problémami, ktoré môže berberín pomôcť vyriešiť. Napríklad osoba s PCOS môže mať tiež:

  • vysoká hladina inzulínu, cukrovka alebo oboje
  • vysoký krvný tlak
  • vysoký cholesterol
  • viac telesnej hmotnosti

Lekári niekedy na liečbu PCOS predpisujú metformín, liek na cukrovku. Pretože sa zdá, že berberín má podobné účinky ako metformín, môže byť tiež dobrou možnosťou liečby PCOS.

Metaanalýza a systematické preskúmanie zistili, že berberín je sľubným liekom na PCOS s inzulínovou rezistenciou. Autori však tvrdia, že potvrdenie týchto účinkov si bude vyžadovať ďalšie štúdie.

Rakovina

Berberín môže vytvárať zmeny v molekulách buniek, čo môže mať ďalšiu potenciálnu výhodu: boj proti rakovine.

Jedna recenzia dospela k záveru, že berberín má „jasné inhibičné účinky“ na nasledujúce druhy rakoviny:

Ďalšia štúdia uvádza, že berberín pomáha liečiť rakovinu interferenciou s jej progresiou a typickým životným cyklom. Môže tiež hrať úlohu pri zabíjaní rakovinových buniek.

Na základe týchto dôkazov autori tvrdia, že berberín je „vysoko očakávaný účinný, bezpečný a cenovo dostupný“ ako prostriedok proti rakovine.

Je však dôležité mať na pamäti, že vedci skúmali účinky berberínu na rakovinové bunky iba v laboratóriu, nie na ľuďoch.


Pozri si video: 5 Reasons to Consume Echinacea


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem