Tipy pre pestovanie efektných listových kaládiíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Efektné listové kaládiá sú skvelým doplnkom často až príliš zelenej tienistej záhrady. S viac ako tuctom kultivarov, od bielych cez ružové až po sýte, tmavočervené s kontrastnými okrajmi a žilkami, efektné listové žiarovky ponúkajú dostatok rozmanitosti, aby uspokojili aj toho najrušnejšieho záhradníka.

O Caladiums Fancy Leaf

Tieto kaládia, rovnako ako iné, je možné použiť ako akcenty jedného exemplára alebo zasadiť do skupín pre dramaticky vyzerajúce tropické zobrazenie. Listy v tvare srdca 12 až 30 palcov (31-76 cm.) Si pri správnom zaobchádzaní zachovajú svoju farbu počas leta a začiatkom jesene. Predtým, ako sa rozhodnete pestovať ozdobné listové kaládiá, musíte o nich a ich starostlivosti vedieť niekoľko vecí.

Ozdobný listový kaládium alebo Caladium x hortulanum pochádza z Peru a okolo povodia Amazonky v Brazílii. Mimo tropických pásiem sa zvyčajne pestujú ako letničky s teplým počasím. V severnom podnebí sa používajú ako podstielka aj črepníkové rastliny na vystavenie v záhrade alebo na verande.

Na jar si môžete kúpiť tieto nádherné rastliny úplne vypestované v škôlke alebo v kvetinárstve, ale je to oveľa ekonomickejšie a podľa názoru záhradníka oveľa zábavnejšie si sami vypestovať efektné listové žiarovky.

Výsadba ozdobných listov Caladiums

S takými sviežimi tropickými výsledkami by ste si mohli myslieť, že je ťažké tieto krásy pestovať. V skutočnosti je ľahké vypestovať efektné listové kaládiá, keď viete, ako na to.

Hľuzy možno nájsť v škôlkach a záhradných centrách alebo na niekoľkých internetových stránkach, ktoré sa na tento druh špecializujú. Hľuzy sa dodávajú v štyroch veľkostiach:

  • Mamut - 9 cm alebo väčší
  • Jumbo - 6 až 9 cm.
  • Č. 1-1 - 3/4 až 2,5 palce (4,5 - 6 cm)
  • Č. 2-1 ¼ až 1 ¾ palca (3-4,5 cm)

Čím väčšia je hľuza, tým väčší je počet a veľkosť listov.

Bez ohľadu na veľkosť má každá hľuza väčší centrálny púčik obklopený dvoma alebo viacerými sekundárnymi púčikmi. Teraz je tu vec, vďaka ktorej sa noví pestovatelia vinú. Vezmite ostrý nôž a vyrežte veľký stredný púčik z vašich efektných listových žiaroviek predtým, ako ich zasadíte. To podporí rast sekundárnych púčikov a dodá vám plnšiu, ale rovnako farebnú rastlinu.

Ozdobný listový kaládium vyžaduje pre dobrý rast koreňov voľnú, mierne kyslú pôdu a sú ťažkými kŕmidlami. Pred výsadbou vykopajte veľa rašeliny alebo borovicovej kôry, aby ste sa postarali o prvé dve požiadavky, a pridajte poriadnu dávku (1 tbs / rastlinu) 10-10-10 hnojiva. Postupujte podľa toho 5-10-10 alebo podobne ťažkým potašom a draselným hnojivom každé štyri týždne až do pádu. Hľuzy vysádzajte od seba v závislosti od veľkosti od 2 do 8 palcov (5-20 cm).

Ozdobné hľuzy listového kaládia potrebujú na svoj rast teplú pôdu s teplotou asi 21 ° C. Ak je pôda príliš chladná, žiarovky majú tendenciu hniť. Mnoho pestovateľov sa preto rozhodlo založiť svoje hľuzy v interiéroch v plytkých kvetináčoch alebo bytoch naplnených rašeliniskom alebo ľahkou zeminou. Hľuzu položte hrboľatou stranou nahor a zakryte ju asi 5 cm zeminy.

Buďte trpezliví, pretože kým listy vyjdú, bude to trvať tri až šesť týždňov. Cibuľky je možné premiestniť vonku kedykoľvek, pokiaľ je vonkajšia pôda teplá.

Polievajte dobre a zabezpečte, aby počas sezóny nikdy nebola zem príliš tvrdá a suchá. Keď je pôda suchá na dotyk, dôkladne ju zalejte.

Efektné listové kaládiá sú ideálne pre tie veľmi zatienené oblasti vášho dvora a ich svetlé farby a široké listy sú dokonalým doplnkom k papradiam a hostám. Ak ich musíte zasadiť na miesto s priamym slnkom, uistite sa, že je to jemný ranný druh. Udržujte ich dobre napojené a hnojené a odmení sa vám farebnou tropickou pochúťkou.


1. Áron Caladium

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Tento kultivar s listovými listami má biely stred a žily so tmavozelenými okrajmi. Do istej miery vydrží aj slnko. Dostupné aj v červených a ružových odtieňoch.

2. Carolyn Whorton

Výška a šírenie: 18-30 palcov

Fantasticky vyzerajúce lístie tohto kultivaru má ružové odtiene s jasne červenými žilkami a okrajmi v zelenej farbe. Môže tolerovať určité slnečné svetlo.

3. Candidum

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Candidum je ďalší kultivar so strednými až veľkými bielymi a zelenožilovými listami. Táto odroda znesie viac slnka v porovnaní s inými kaládiami.

4. Candidum Junior

Výška a šírenie: 12-16 a 11-14 palcov

Toto je kultivar s remienkom alebo kopijovitými listami s veľkými listami. Elegantné biele listy sú vzorované v tmavozelených žilkách.

5. Fannie Munson

Výška a šírenie: 18-30 palcov

Vyrába sa v ružových odtieňoch s červeno-farebnými žilkami a zelenými okrajmi. Listy sú veľké až mimoriadne veľké.

6. Freida Hemple

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Ďalším kultivarom s listnatými listami, sa vyznačuje stredne veľkými až veľkými listami s tmavočerveným stredom, so svetlozelenými šmuhami a zelenými okrajmi.

7. Miláčik z Floridy

Výška a šírenie: 6-12 palcov

Táto odroda s pírkavými listami má široké a malé listy s ružovo-červeným stredom so zelenými okrajmi.

8. Gingerland

Výška a šírenie: 8-14 palcov

Táto odroda caladium s strapcovitými listami má krémovo biele malé až stredne veľké listy v tvare srdca zdobené zelenými okrajmi. Olistenie je nádherne upravené v ružových alebo červených škvrnách.

9. júna Nevesta

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Čisto biele listy tejto rastliny majú jemné zelené žilky. Najlepšie rastie v polotieni.

10. Slečna Muffettová

Výška a šírenie: 10-14 palcov

Vyznačuje sa vápencovo-zelenými listami malého vzrastu, ktoré majú tmavozelené listy s gaštanovými alebo tmavočervenými farbami a zvyčajne červenými žilkami, čo je dobrá voľba pre vnútorné záhrady.

11. Ružová kráska

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Táto odroda má výrazné listy so stredne veľkými až veľkými zelenými listami, s ružovými škvrnami a červenými žilkami.

12. Ružový drahokam

Výška a šírenie: 6-12 palcov

Je to kultivar s remienkovými listami, ktorý má ružový stred, zelené okraje a biely pruh medzi žilami. Táto odroda znesie určité množstvo slnka.

13. Ružová symfónia

Výška a šírenie: 15 palcov

Tento krásny kultivar s strapcovitými listami má ladné ružové listy so sýtozelenými žilkami. Môže vydržať aj určité množstvo slnečného žiarenia.

14. Poštár Joyner

Výška a šírenie: 12-24 palcov

‘Postman Joyner’ je tiež odroda s pírkavými listami, so stredne veľkými až veľkými listami a širokým červeným stredom, ktorý prechádza cez stredne zelené okraje.

15. Červený blesk

Výška a šírenie: 18-30 palcov

Červený blesk má nápadne tmavé až mimoriadne veľké červené listy, zdobené ružovými škvrnami a širokými tmavozelenými okrajmi.

16. Červený volán

Výška a šírenie: 6-12 palcov

Ako už názov napovedá, jeho červené tieniace listy sú veľmi krehké so zelenými špičkami a okrajmi. Rastlina nemôže tolerovať slnečné žiarenie.

17. Rosebud

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Odroda „Rosebud“, efektná odroda, má nádherné veľké listy s ružovým stredom, obklopené bielymi škvrnami a zelenými okrajmi.

18. Biele Vianoce

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Jasne biele listy tejto efektnej odrody sú vzorované tmavozelenými žilkami a okrajmi. Nemôže tolerovať jasné a priame svetlo.

19. Biela kráľovná

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Je to ďalší vynikajúci kultivar s elegantnými bielymi listami s tenkými zelenými a výraznými červenými žilkami!

20. Biele krídlo

Výška a šírenie: 18 palcov

Malé bielo sfarbené listy, ktoré majú strapcovitú odrodu, majú kučeravé zelené bodkované okraje a do istej miery znesú jasné svetlo.

21. Apple Blossom

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Listy tejto ohromujúcej rastliny majú ružové stredy s výraznými ružovými žilkami a zelenými okrajmi. Mierne nabité lístie znesie 4 - 6 hodín slnečného žiarenia.

22. Sčervenanie nevesty

Výška a šírenie: 10-12 palcov

Exkluzívny remienok ružovej kultivary, zobrazuje jasné tmavo ružové škvrny, zelené okraje na listoch v tvare srdca. Žily sú belšie v závislosti od podmienok rastu.

23. Candyland

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Má mierne strapaté zelené lemované listy s ružovými škvrnami a bielo-ružovými žilkami. Tomuto kultivaru sa dobre darí na plnom slnku aj v plnom tieni.

24. Párty punč

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Ozdobný listový ružový kultivar, ktorý ponúka nádherné zelené listy so sýto ružovými žilkami a bielymi škvrnami.

25. Peppermint

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Tento kultivar s bielym remienkom má tmavo ružový stred so svetloružovými škvrnami a jasne zelenými okrajmi.

26. Žiarenie

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Je to nedávno uvedená odroda s lesklými listami so zelenými okrajmi, sýto ružovými žilkami a ružovými škvrnami. Vyvinie sa hlboko karmínovo červená s zrelosťou.

27. Striekanie vína

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Bielo-ružové listy majú sýtozelené žilky a brusnicovo červené škvrny, čo z neho robí jedno z najvýraznejších vzorovaných kaládií.

28. Starburst

Výška a šírenie: 12-18 palcov

‘Starburst’ je krásny kultivar s ružovým remienkom s bielymi žilkami, ktoré úžasne kontrastujú s ružovým šmuhom a zelenými okrajmi.

29. Zlatíčko

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Zlatíčko ponúka svetlé a silné ružové listy v tvare srdca. Preferuje plné až čiastočné slnko a vyzerá skvelo v závesných košoch a kvetináčoch.

30. Tickle Me Pink

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Má čistý ružový odtieň s melírovanou bielou časťou v strede a zelenými okrajmi. Vydrží tak slnko, ako aj tieň.

31. Bomba

Výška a šírenie: 12-18 palcov

S veľmi atraktívnym lístím, ktoré zobrazuje červené stredy obklopené bielymi škvrnami a modrozelenými okrajmi. Môže to byť skvelý doplnok do vášho domova!

32. Úsvit za súmraku

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Vyznačuje sa mierne nariasenými zelenými listami s nepravidelnými bielymi žilkami a sýto ružovými škvrnami, ktoré vyzerajú skôr ako gaštanový odtieň.

33. Pehy

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Tento kalladium odolný voči slnečnému žiareniu má tmavozelené listy so vzorom ružových škvŕn a môže byť skvelým doplnkom kvetináčov a nádob.

34. Heart’s Delight

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Veľké, svetlozelené listy tejto odrody majú ružové stredné žilky a biele škvrny. Robí dobre na slnku aj v tieni.

35. Lemon Blush

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Lemon Blush má ružovo-červený stred a široké okraje chartreuse. Môže to byť tiež vynikajúca pohraničná rastlina!

36. Malinový mesiac

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Rastlina predstavuje svetlozelené až žlté lístie pokryté tmavozelenými a malinovo ružovými až červenými škvrnami.

37. Zhypnotizovaný

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Tento efektný listový kultivar vytvára na volánových listoch krásny kontrast s červenými, zelenými, chartreusovými a oranžovo-červenými odtieňmi.

38. Kolotoč

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Predstavené v roku 2015 má jedno z najintenzívnejších a najatraktívnejších listov s červenými žilkami, bielymi škvrnami a zelenými okrajmi.

39. Oslava

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Táto odroda, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013, ukazuje svoju krásu prostredníctvom hlbokých karmínových žiliek s bielymi škvrnami na jasne zelených listoch.

40. DayDreamer

Výška a šírenie: 10-12 palcov

Nedávno predstavený tento fascinujúci kaládium má kombináciu bieleho a ružového stredu nad zelenými listami s ružovými škvrnami.

41. Červený pôvab

Výška a šírenie: 12-24 palcov

Červený kultivar s remienkom, s tmavozelenými okrajmi s volánikmi a škvrnitými zelenými žilkami na silných, lesklých a plochých listoch.

42. Fľaša na rakety

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Rastlina má jasne červenú stredovú žilu s bielymi tabuľami a zelenými okrajmi. Poskytnite mu jasné nepriame svetlo a môže to byť tiež vynikajúca stolová rastlina!

43. Rozmarín

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Táto kopijovitá alebo strapcovitá ružovo-červená odroda vykazuje škvrnité svetlo až tmavozelené okraje, červené stredy a primárne žily.

44. Šarlátový plameň

Výška a šírenie: 10-12 palcov

Remienok listovo červenej odrody, listy má silne vzorkované ružovo-bielymi škvrnami a žilkami so zelenými okrajmi.

45. Pochodeň Tiki

Výška a šírenie: 10-12 palcov

Vyznačuje sa nádherným červeným odtieňom a má šarlátovo červené listy, ktoré majú nádherné intenzívne červené žilky a okraj Chartreuse.

46. ​​Srdce a duša

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Vypláchnutý krásnym ružovým odtieňom, má biely stred, zelený okraj a červené škvrny.

47. Pomník

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Ozdobná biela odroda, luminiscenčné biele listy majú sýtozelené žilky. Listy sú nariasené, tenké a priesvitné.

48. Snehový závej

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Ak máte radi biele lístie, potom vás ohromí svojimi strapatými bielymi listami so sýtozelenými žilkami a okrajmi.

49. Letný vánok

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Vystavuje veľké mätovo zafarbené biele listy s elektricky ružovými primárnymi žilkami a zelenými okrajmi a vyzerá nádherne v krajinách alebo nádobách!

50. Biely diamant

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Vzor milujúci slnko, jeho biele listy v tvare lúča majú tmavozelené okraje s krásnymi vzormi bielych a zelených žiliek.

51. Biela dynastia

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Tento krásny biely kultivar s remienkom má krémovo-biely stred a žily s výraznými zelenými okrajmi.

52. Biela perla

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Odroda odolná voči slnečnému žiareniu, jej veľké listy kopijovitého tvaru majú riasené sýtozelené okraje a biely stred s výraznými bielymi žilkami.

53. Biely zázrak

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Ako už názov napovedá, má fantasticky vyzerajúce biele lístie so zreteľnými zelenými okrajmi, bielymi tabuľami a ružovou farbou na veľkých strapatých listoch!

54. Biela hviezda

Výška a šírenie: 12-18 palcov

‘White Star’ je krásna odroda strapcovitých listov s veľkými bielo-zelenými listami a výraznými ružovými žilkami.

55. Chinook

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Táto rastlina má jedinečný ružový odtieň a má výrazné ružové žilky a zelené okraje. Vyzerá skvele s ostatnými rastlinami tmavého lístia!

56. Berries N ‘Burgundsko

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Je to slnkom milujúca viacfarebná odroda s jedinečným bronzovým pozadím, ružovo-bielym stredom a jasne ružovými primárnymi žilkami.

57. Bold N ‘Beautiful

Výška a šírenie: 12-14 palcov

Táto odroda remienkových listov je známa svojimi výraznými farebnými vzormi. Listy sú ružovo-oranžové s olivovozelenými okrajmi.

58. Horiace srdce

Výška a šírenie: 16-20 palcov

Tento efektný listový kultivar je vzorovaný ružovými až oranžovými škvrnami. Vďaka svojmu jedinečnému odtieňu listov vyniká medzi ostatnými kaládiami!

59. Karibský korál

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Zobrazuje biele škvrny na koralovom pozadí s predĺženými, mierne nariasenými listami, čo mu dodáva tropický vzhľad.

60. Púštny západ slnka

Výška a šírenie: 18-24 palcov

Fanúšik odvážnych listov s veľmi výraznými žilkami? Táto odroda vás ohromí svojimi lososovo ružovými listami, zdobenými medenými žilkami.

61. Lichotte mi

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Táto odroda s ozdobnými listami má jedinečný stred, ktorý má výrazný farebný vzor so škvrnitým svetlým a tmavozeleným pozadím.

62. Iba Saucy

Výška a šírenie: 14-16 palcov

Má vzorovaný, krémovo biely až mierne žltý stred s primárnymi žilkami. Listy majú tiež hrdzavo oranžové škvrny so zelenými okrajmi.

63. Va Va Violet

Výška a šírenie: 12-18 palcov

Listy tejto odrody majú jasný fialovo-ružový odtieň so sýto ružovými žilkami a zelenými okrajmi. Najlepšie vyzerá v kvetináčoch a závesných košoch.

64. Rose Glow

Výška a šírenie: 15-20 palcov

Tento hybrid má stredne zelené listy s jasným ružovým stredom plameniaka a mrazivou bielou svätožiarou. So zrelosťou sa na listoch vytvárajú primárne biele žily.

65. Ľadovec

Výška a rozpätie: 12-28 palcov

Ľahko rastúci exemplár má atraktívne mramorované lístie v zelených a bielych odtieňoch. Niektoré z jeho listov môžu tiež celkom zbieliť!

66. Pekne ružová

Výška a rozpätie: 12-15 palcov

Jedna z najkrajších ružových rastlín na pestovanie. Tiež sme ju pridali do nášho zoznamu ružových izbových rastlín, ktorý môžete vidieť tu.


Ako pestovať: Caladiums

Požiadavky na slnko
Najlepšie je jasné nepriame svetlo a čiastočný tieň, ale niektoré novšie výbery môžu mať viac slnka.

Obdobie kvitnutia a sezónna farba
Caladiums sa väčšinou pestujú pre svoje farebné listy a zriedka kvitnú.

Výška v dospelosti x šírenie
1 až 3 stopy vysoké a široké, v závislosti od odrody.

Caladiums sú subtropické žiarovky, ktoré vytvárajú farebné listy. Rastliny môžu dosiahnuť až 3 stopy vysoké, ale väčšina výberov je medzi 1 až 2 stopy vysokým a širokým. Caladium je odolné v zónach USDA 8 až 11. Rovnako ako georgíny a ľalie kánové, aj tieto cibule môžu zimovať v zemi v mrazivom podnebí, ale vo väčšine oblastí budete musieť žiarovky vykopať a uskladniť na zimu.

Caladium je skvelým doplnkom do tieňa záhrad a nádob. Pretože na vyvolanie kvitnutia nepotrebujete veľa slnka, a kaládiá rastú najlepšie v tieni, tieto žiarovky svojimi farebnými listami rozjasňujú záhradu lístia. Rastú tiež dobre v nádobách a závesných košoch, ktoré sú umiestnené na palube alebo terase, aby ste si ich mohli vychutnať zblízka.

Existuje množstvo odrôd s rôzne sfarbenými listami a rôzne veľkými rastlinami. Väčšina odrôd má viac ako jednu farbu listu. Mnohé majú červené, ružové, biele alebo vínovo sfarbené listy lemované zelenou alebo bielou farbou. Rovnako ako coleus, aj farebné vzory sa menia podľa odrôd, pričom neexistujú dve odrody alebo dokonca rastliny, ktoré vyzerajú úplne rovnako. Zatiaľ čo ozdobné listové odrody rastú najlepšie na filtrovanom slnečnom svetle, odrody vyšších strapcovitých listov sú viac odolné voči slnku.

Kedy, kde a ako sadiť
Cibule rastlín vysádzajte neskoro na jar po tom, čo už uplynulo všetko nebezpečenstvo mrazu a pôda sa zahriala na asi 60 ° F a vyschla. Studené a vlhké pôdy môžu spôsobiť hnilobu žiaroviek caladia. Cibule vysádzajte na filtrované miesto na slnku na dobre priepustnú pôdu. Ak pôda zostane príliš vlhká, zvážte vybudovanie vyvýšeného záhonu na výsadbu alebo vysádzanie do nádob.

Cibuľky pestujte v skupinách asi 2 centimetrov hlboko a 8 až 12 palcov od seba. Caladium má rád vlhkú pôdu, preto upravte pôdu organickými látkami a udržiavajte ju dobre zavlažovanú. Vyššie odrody s veľkými listami by mali byť chránené pred letnými vetrami výsadbou v blízkosti budovy, steny alebo iných rastlín.

Pri výsadbe do nádob alebo závesných košov môžete sadiť skôr do vlhkej pôdy na zalievanie a bližšie k sebe, pretože nádoba bude teplejšia a budete hnojiť pravidelnejšie ako v zemi.

Tipy na pestovanie
Caladium má rád čiastočný tieň, vlhkú pôdu a teploty teplého vzduchu, aby sa čo najlepšie rozvíjalo. Sú prispôsobené najmä teplému a vlhkému juhovýchodu. Každý mesiac hnojte kaladia v zemi vyváženým organickým produktom, napríklad 5-5-5. Do nádob pridávajte zriedené hnojivo s každou zálievkou.

Deadhead žltnúce listy. Ak máte veľa listov žltnúcich, pôda môže byť na tomto mieste príliš vlhká. Môžete tiež zovrieť zdravé listy, ktoré sa majú použiť v kvetinových aranžmánoch.

Cádiovú pôdu udržiavajte vlhkú, ale nie vlhkú. Pridajte mulč na piesočnatých miestach, aby ste udržali hladinu pôdnej vody.

Poďte na jeseň, akonáhle teploty začnú neustále klesať pod 60 ° F a listy začnú znova odumierať, vykopajte žiarovky kaládia a uložte ich na zimu do všetkých oblastí bez mrazu. Hľuzy nechajte niekoľko dní sušiť mimo priameho slnečného žiarenia v teplej miestnosti. Potom ich uložte do chladnej miestnosti s teplotou 35 až 45 stupňov v taškách alebo škatuliach naplnených mierne navlhčeným rašeliniskom.

Caladium môžete pestovať aj v interiéroch v nádobách ako izbové rastliny v zime. V lete ich premiestnite vonku, aby ste žiarovku omladili.

Starostlivosť o rastliny
Caladiums sú relatívne bezstarostné rastliny, ak nerastú v drsných, slnečných a veterných podmienkach. Problémy s ochorením Caladium zvyčajne súvisia so zlým odtokom vody z pôdy. Opravte to a problémy sa často neobjavujú.

Na vašich kaládiách sa môžu tešiť aj niektoré druhy hmyzu a zvieratá. Na listoch sa môžu živiť vošky, húsenice a slimáky. Nastriekajte insekticídne mydlo na ničenie vošiek, Bacillus thuriengensis (Bt) zabíjať húsenice a pasce na pivo a organické návnady na slimáky na kontrolu slimákov a slimákov. V nádobách použite meď lemovanú okolo okraja nádoby, aby ste zabránili slimákom vstúpiť do hrnca.

Jeleň a králik sa niekedy budú živiť aj listami. Postavte tieto potvorky alebo nastriekajte repelenty na zvieratá, ktoré obsahujú cesnak, skazené vajcia, sušenú krv a kajenské korenie, ktoré odrádzajú od ich prehliadania.

Sprievodná výsadba a dizajn
Caladiums sú skvelé záhradné rastliny v tieni a krásne doplnky k nádobám. V tienistej záhrade ich spárujte s ďalšími milovníkmi tieňov, ako sú begónie, hosta, papradie, astilba, slonie uši a coleus.

V nádobách zmiešajte rôzne odrody kaládia, aby ste dosiahli farebnú kombináciu. Farby listových kaládií môžete doplniť aj maľovanými papradiami, paprikami špargle, impatiens, Rex begonias a coleus.

Odrody
Na pestovanie sú k dispozícii stovky rôznych odrôd kaládia. Vyskúšajte ‘kolotoč’ so zelenými listami postriekanými bielou a červenou farbou, ktorá dorastá do výšky 18 palcov. ‘Puppy Love’ má červené, remienkovité listy na krátkej rastline. „Red Hot“ je ďalšia červená odroda so zelenými listovými okrajmi. Rastie dobre na slnku alebo v tieni. ‘Allure’ má biele listy a zelené žilky. ‘Sweet Carolina’ má červené, zelené a biele listy na rastlinách, ktoré sú vysoké 3 stopy.


Kvalitné Caladium pre dom a záhradu.

Prečo Happiness Farms Caladiums?

  • Pestované v Lake Placid, FL, Caladium, hlavné mesto sveta
  • Jedna z pôvodných priekopníckych rodín pestovateľov Caladium
  • Rodina vlastnená a prevádzkovaná viac ako 50 rokov
  • Ručne balené žiarovky špičkovej kvality
  • Vynikajúca starostlivosť o zákazníka

Happiness Farms, Inc. je rodinná a prevádzkovaná kaládiová farma, ktorá pestuje približne 200 akrov kalladiových žiaroviek slúžiacich pre veľkoobchodný a maloobchodný trh. Happiness Farms sa nachádza v Lake Placid na Floride, v hlavnom meste sveta Caladium. Pestujeme, zberáme a expedujeme žiarovky kaládia priamo z našej farmy a baliarne na brehu jazera Istokpoga až k vašim dverám. Spoločnosť Happiness Farms zaisťuje najkvalitnejšie žiarovky Caladium ručným počítaním a ručným balením našich objednávok. Fantastickí ľudia, ktorí s nami spolupracujú a pomáhajú vybavovať naše objednávky na kaládium, sú tu s nami už celé desaťročia a sú hrdí na to, že vám môžu poskytnúť žiarovky caladium vynikajúcej kvality.


Pozri si video: Chilli plant growing from seed to yellow fruit 3 months - time lapse 4K


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki