Srbsko - príbeh mojej cesty do SrbskaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Srbsko

Moja cesta do Belehradu

Belehrad, „biele mesto“, postavené v blízkosti riek Sava a Dunaj, sa môže pochváliť vynikajúcou geografickou polohou a pohodlným spojením s ďalšími európskymi a balkánskymi mestami, čo viedlo k strašnej deštrukcii v priebehu celej histórie až pred desiatimi rokmi.

Dnes ho obýva 2 milióny obyvateľov a je otvorený cestovnému ruchu s múzeami, pevnosťami, historickými cestami a národnými špecialitami.

V súčasnosti letecké spojenie s Talianskom zabezpečujú iba vlajkové spoločnosti, pre ktoré sa rozhodnem pricestovať vlakom z Benátok. Trvanie je asi 15 hodín, distribuované najmä v noci a cena spiatočného pobytu v prístave je 138 eur.

V noci je trochu rušno, pretože prekračujete 3 hranice: Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko a vagón je po ceste pripojený k inému vlaku. Odchod o 21.00 h, príchod o 12.30 h nasledujúceho dňa, som vyrazil do apartmánu, ktorý som si rezervoval v Kosancicev Venac, spálne, kúpeľne, kuchynky na dobrom mieste vhodnom do centra a na stanicu, 30 eur na deň.

Sprevádza ma, aby som sa zaregistroval na polícii, aj keď hovorí, že niekoľko dní to nikto nerobí.

Ulica, kde bývam, je jednou z najstarších v meste, stále vydláždená kameňom, sú tu základy národnej knižnice zničené pri bombových útokoch a niektoré starodávne domy vrátane rezidencie princeznej Ljubice.

Táto oblasť, v blízkosti pevnosti mesta, ktorá vedie pozdĺž rieky, je vyvýšená a má vynikajúcu panorámu.

Po zmene pár eur v srbských dinároch (1 euro = 105 RSD) sa posúvam smerom na Knez Mihailova, centrálnu pešiu zónu, z pevnosti v priamom smere to ide viac ako 1 km do centra mesta so starými budovami, kaviarňami, reštauráciami , nákupné centrá a obchody trendy, pozdĺž tejto cesty sa nachádza Piazza dellaRepubblica, najživšie miesto v meste so sochou princa Mihaila Obrenovica, Národné múzeum a divadlo, ďalej na námestí Terazije s fontánou a niekoľkými historickými palácmi.

Strada Skadarlija, postavená na konci 19. storočia, bola domovom významných osobností, dnes je to elitná oblasť belehradských reštaurácií, kde bola rovnako ako v minulosti prestavaná ulica aj budovy a sú v nej umiestnené tradičné reštaurácie a starožitnosti. obchody.

Pokračovaním po ulici Kralja Milana sa dostanete na námestie Slavija, veľmi rušný kruhový objazd a neďaleko pravoslávnej baziliky San Sava, jednej z najdôležitejších srbských sakrálnych stavieb, sa začalo stavať v roku 1935, ale kvôli vojnám ešte nebolo dokončené. Katedrála, ktorá je oveľa menšia ako bazilika, sa nachádza neďaleko môjho bytu.

Medzi ďalšie zaujímavé múzeá, okrem národného, ​​patria Národopisné múzeum, Múzeum Nikoly Tesly, Botanická záhrada, Pioniersky park a ako spomienka na poslednú vojnu v Nemanijnej ulici sa nachádzajú dve budovy starého generálneho štábu a ministerstva obrany. z ktorého v roku 1999 zostávajú najpôsobivejšie ruiny v centre mesta.

Ale asi najnavštevovanejšou atrakciou je pevnosť Kalemegdan, od ktorej si park tiež nesie meno. Táto oblasť, na začiatku Knez Mihailova, trvá pol dňa, aby ste ju dobre navštívili; vychádzate z parku, po prechode stánkami so suvenírmi a medzi vysokými stromami môžete objaviť niektoré sochy, pamätníky a fontánu zvanú Borba. Pokračujete v malej záhrade a dostanete sa k bráne pevnosti Karadjordje, vo vnútri môžete vidieť niekoľko budov, vežu Nebojsa a Dizdar (môžete liezť s 30 dinármi), rímsku studňu, kostol Ruzica, časopis s práškom a bohatá výstava ťažkých delostreleckých zbraní, ako sú tanky, delá, torpéda a vojenské dopravné prostriedky, budova slúžiaca ako vojenské múzeum.

Zo zrúcaniny vysokých múrov je výhľad na rieky vynikajúci, aj keď stojí za to prejsť sa popri ceste popri rieke, kde je niekoľko reštauračných miestností. V oblasti sa nachádza aj mestská zoologická záhrada s viac ako 2 000 zvieratami.

To sú veci, ktoré môžete vidieť v Starom Grade alebo starom Belehrade, ale je tu aj nový Belehrad, ktorý križuje rieku s jedným z mnohých mostov. Tu žije väčšina obyvateľov v oblastiach rozdelených do blokov a tu sú veľké nákupné centrá, ako napríklad ako Sava a Delta City alebo veľké trhy so všetkým tovarom. Aj v tejto oblasti, ale blízko rieky, sa nachádza štvrť Zemun, ktorá tiež stojí za návštevu v historickej časti alebo pri rieke pre bary, ktoré hostí. Existuje veľa miest, ktoré je možné vidieť aj mimo mesta, ale tentoraz som obmedzený iba na hlavné mesto.

Verejná doprava je obsluhovaná električkami a autobusmi, jazda stojí 42 alebo 80 dinárov (1. zóna) v závislosti od toho, či sú zakúpené na zemi alebo na vozidle, a musia byť overené vyššie pomocou „perforačných“ strojov, pohodlnej električky 2, ktorá umožňuje odbočenie okolo centra.

Stravovať sa môžete na nekonečnom množstve miest, z barov v bočných uličkách Knez Mihailovae alebo na charakteristickejších a nákladnejších miestach ulice Strada Skadarlija, alebo ekonomickejšie v samoobsluhách alebo všade prítomných supermarketoch.

Ale odporúčam, ako som to urobil, spoznať ich ľudí, ktorí sa „pokúsia vidieť“ mesto na správnych miestach, za to musím poďakovať Kejovi a Vesnovi, prvému za pohostinnosť v jej domácnosti a druhému, že priniesol ma do miest a barov s miestnymi špecialitami.

Späť z ťažkej minulosti, ktorej jazvy sú stále viditeľné, sa zdá, že prekrásne mesto Serba povstalo s veľkou dôstojnosťou z vojny, ktorá ju rozladila, menila sa a rástla veľmi rýchlym tempom a nabíja sa energiou, ktorá ju viedla k vypusteniu do medzinárodný trh cestovného ruchu s veľkým úspechom, a to až do tej doby, že bol premenovaný na „mesto budúcnosti južnej Európy“

Pavla

Tento príbeh laskavo poslal jeden z našich čitateľov. Ak si myslíte, že to porušuje autorské práva alebo duševné vlastníctvo alebo autorské práva, okamžite nás o tom informujte písomne ​​na adresu [email protected] Ďakujem


Video: Slovan - CZ Belehrad Kosovo je Srbsko


Komentáre:

 1. Jamarreon

  The theme is interesting, I will take part in discussion.

 2. Orestes

  Samozrejme. To sa stáva. We can communicate on this theme.

 3. Faukus

  about such I did not hear

 4. Marek

  myslím, že sa mýliš. Navrhujem preskúmať.

 5. Yozragore

  Podľa môjho názoru sa mýlite. Som si istý. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety