Starostlivosť o bránu Kiss-Me-Over-The-Garden: Rastúci kvet Kiss-Me-Over-The-Garden-GateWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Liz Baessler

Ak hľadáte veľkú, jasnú a ľahko sa starajúcu kvitnúcu rastlinu, ktorá je trochu mimo vychodených ciest, brána kiss-me-over-the-garden je vynikajúcou voľbou. Pokračujte v čítaní, aby ste získali ďalšie informácie o bráne bozkajte ma cez záhradu.

Čo je to závod Kiss-Me-Over-the-Garden-Gate?

Kiss-me-over-the-garden-gate (Polygonum orientale alebo Persicaria orientale) býval v USA veľmi populárny. Pôvodom z Číny, bol to obzvlášť obľúbený Thomas Jefferson. Postupom času a popularitou kompaktných, ľahko presádzaných kvetov rástla kvetina bozk-me-nad-záhradu-brána z nemilosti. Teraz sa však vracia na scénu, pretože čoraz viac záhradníkov sa dozvedá o jej výhodách.

Informácie o bráne Kiss-Me-Over-the-Garden

Kiss-me-over-the-garden-gate je veľmi rýchlo rastúci ročník, ktorý sa na jeseň samoosieva. Akonáhle ju zasadíte, je pravdepodobné, že na tomto mieste budete mať kvetinu ešte roky. Aj keď rastlina môže dorásť až 2 metre do výšky a 4 metre do šírky, zriedka ju treba vsadiť.

Kvet bozku na záhradu kvitne v troch palcových (7,6 cm) dlhých ostnatých strapcoch, ktoré visia previsnuto v odtieňoch červenej až bielej až purpurovej.

Starostlivosť o bránu Kiss-Me-Over-the-Garden

Starostlivosť o bránu typu kiss-me-over-the-garden je veľmi jednoduchá. Rastie rýchlo a zle sa presádza, takže v obchode nenájdete sadenice. Semená je potrebné pred klíčením ochladiť, preto ich na jar predtým niekoľko týždňov skladujte v chladničke alebo ich vysaďte priamo na zem, ak ich získate na jeseň.

Vysievajte ich ľahkým vtlačením semien do pôdy na miesto, ktoré prijíma plné slnko. Akonáhle sadenice vypučia, zriedte ich na každých 18 palcov (46 cm). Za 100 dní by ste mali mať kvety, ktoré pokračujú v jesennom mraze.

Pestovanie rastlín "kiss-me-over-the-garden-gate" má veľmi málo problémov so škodcami. Jediné skutočné nebezpečenstvo hrozí z japonských chrobákov, ktoré môžu byť priťahované k listom. Ak spozorujete, že niektoré z vašich listov sú skeletované, umiestnite pasce a návnady okolo vonkajšej strany vášho majetku, aby ste ich odtrhli od svojich rastlín.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Agirlsgirl

Ahoj! Určite ich máte, to je vaša najlepšia stávka! :)
Ten môj som zasial niekedy v marci / apríli minulého roku a mal som vynikajúce výsledky. Ak chcete presnejší dátum, dajte mi vedieť a vyhľadám ho! :)

Gardenmom2

Vidíte, to je presne to. Rozumiem konceptu WS a chcem, pretože to bude oveľa jednoduchšie, ale nie som si istý dátumom, kedy mám veci urobiť. A potom, keď k tomu pridáte veci, ktoré nejakého druhu potrebujú ošetrenie za studena, stratím sa. Áno, ak by ste mi mohli pomôcť alebo nasmerovať ma v smere dátumov, ktoré by mi tak pomohli. Myslím, že som vydesený z toho, že to robím príliš skoro a semená hnijú alebo sú neskoro a chýbajú, alebo nekvitnú. POMOC> veľmi pekne ďakujem za vašu pomoc a odpoveď. :)


Pobozkaj ma cez záhradnú bránu

Kiss Me Over the Garden Gate sa dá ľahko pestovať a jeho vysoké, husté vetvy klenúcich sa stoniek visia s hlbokými, neónovo ružovo ružovými kvetmi, korálkami na šnúrke, ktoré tancujú v najmenšom vánku od polovice leta do mrazu. Budete ho zbožňovať, rovnako ako včely, motýle a vtáky. Je tiež úžasným čerstvým a sušeným rezaným kvetom.

Jedno balenie asi 125 semien

Polygonum orientale. Staromódna klasika v chatovej záhrade, ktorá je veľká, odvážna a krásna, Kiss Me Over the Garden Gate, tiež známa ako Kniežacie pierko, je neuveriteľné vyplnenie hranice. Mierny sejač, semiačka pravdepodobne tu a tam nájdete aj druhý rok. Výsledné obdĺžnikové kombá budú určite úžasné. Kiss Me Over the Garden Gate vyžaduje spoľahlivé klíčenie v chladnom období. Priamy výsev na konci jesene alebo na konci zimy pre jarné sadenice, alebo ich na jar nechajte 3-4 týždne v chlade, skôr ako začnete v interiéri alebo priamo sejete po poslednom dátume mrazu. Výročný. Letné kvitnutie. Výška: 4 'až 7'.

Priemerná životnosť semena: 3 roky.

 • Pokyny pre sejbu Kiss Me Over the Garden Gate
  Hĺbka výsadby
  :1/16”
  Rozstup semien:1”-2”
  Rozstup rastlín:18”
  Dni klíčenia: 14-18 dní
  Teplota klíčenia: 65 ° -70 ° F

Polygonum orientale. Kiss Me Over the Garden Gate vyžaduje spoľahlivé klíčenie v chladnom období. Koncom jesene alebo neskoro v zime vysaďte jarné sadenice alebo semená zabaľte do vlhkej papierovej utierky, vložte ich do igelitového vrecka a na jar ich nechajte 3-4 týždne v chlade, potom buď začnite v interiéri, alebo po sejbe po dátum posledného mrazu. Ak začínate v interiéri, zasejte za studena ošetrené semená hlboko do 1/8 palca do dobrého média na zakladanie semien 6 až 8 týždňov pred posledným dátumom mrazu. Zaistite rovnomernú vlhkosť, silné svetlo a dobré vetranie. Po založení je to tenké až najsilnejšie sadenice. Transplantujte opatrne, aby sa minimalizovalo rušenie koreňov. Raz vysoké 3 ", tenké alebo presádzajte sadenice 2 'až 3' od seba na záhrade. Mierny sejač, semiačka pravdepodobne tu a tam nájdete aj druhý rok. Letné kvitnutie. Výška: 4 'až 7'.

Polygonum orientale. Staromódna klasika v chatovej záhrade, ktorá je veľká, odvážna a krásna, Kiss Me Over the Garden Gate, tiež známa ako Kniežacie pierko, je neuveriteľné vyplnenie hranice. Mierny sejač, semiačka pravdepodobne tu a tam nájdete aj druhý rok. Výsledné obdĺžnikové kombá budú určite úžasné. Kiss Me Over the Garden Gate vyžaduje spoľahlivé klíčenie v chladnom období. Priamy výsev na konci jesene alebo na konci zimy pre jarné sadenice, alebo ich na jar nechajte 3-4 týždne v chlade, skôr ako začnete v interiéri alebo priamo sejete po poslednom dátume mrazu. Výročný. Letné kvitnutie. Výška: 4 'až 7'.

Priemerná životnosť semena: 3 roky.

 • Pokyny pre sejbu Kiss Me Over the Garden Gate
  Hĺbka výsadby
  :1/16”
  Rozstup semien:1”-2”
  Rozstup rastlín:18”
  Dni klíčenia: 14-18 dní
  Teplota klíčenia: 65 ° -70 ° F

Polygonum orientale. Kiss Me Over the Garden Gate vyžaduje spoľahlivé klíčenie v chladnom období. Koncom jesene alebo neskoro v zime vysaďte jarné sadenice alebo semená zabaľte do vlhkej papierovej utierky, vložte ich do igelitového vrecka a na jar ich nechajte 3-4 týždne v chlade, potom buď začnite v interiéri, alebo po sejbe po dátum posledného mrazu. Ak začínate v interiéri, zasejte za studena ošetrené semená hlboko do 1/8 palca do dobrého média na zakladanie semien 6 až 8 týždňov pred posledným dátumom mrazu. Zabezpečte rovnomernú vlhkosť, silné svetlo a dobré vetranie. Po založení je to tenké až po najsilnejšie sadenice. Transplantujte opatrne, aby sa minimalizovalo rušenie koreňov. Raz vysoké 3 ", tenké alebo presádzajte sadenice 2 'až 3' od seba na záhrade. Mierny sejač, semiačka pravdepodobne tu a tam nájdete aj druhý rok. Letné kvitnutie. Výška: 4 'až 7'.


Kiss-Me-Over-the-Garden-Gate rastie

Možno nenájdete bránu typu kiss-me-over-the-garden vo svojom susedskom záhradnom centre, ale entity, ktoré sa špecializujú na rastliny dedičstva, môžu mať semená. Aj keď nie je ľahké semená vypestovať, klíčenie si vyžaduje štvortýždňové chladenie.

Kiss-me-over-the-garden-gate sa darí v zlej pôde a toleruje buď úplné slnko, alebo polotieň. Akonáhle je rastlina založená, rastie šťastne s veľmi malou starostlivosťou. Polievajte raz týždenne počas suchého počasia, ale vynechajte hnojivo, čo nie je potrebné. Aj napriek tomu, že je rastlina vysoká, je robustná a stojí vzpriamene bez vytyčovania.

Na jar potiahnite dobrovoľnícke sadenice, aby ste zabránili rastu mimo kontroly. Pár sadeníc môžete vždy zdieľať aj s priateľmi milujúcimi rastliny. Ak sa rozhodnete dať tejto krásnej rastline šancu, je dobré obrátiť sa na univerzitné rozšírenie alebo na ministerstvo prírodných zdrojov vo vašom štáte. Aj keď je rastlina rozrušená, v niekoľkých oblastiach sa považuje za inváznu.


Persicaria orientalis

Persicaria orientalis je druh kvitnúcej rastliny z čeľade Polygonaceae [1] známy ako bozk-me-cez-zahradu-branu a princezná-pierko. [2] Prvýkrát bol opísaný ako Polygonum orientale, Carl Linné v roku 1753. Bol prevedený do rodu Perzikária Édouard Spach v roku 1841. [3] Jeho natívna distribúcia je nejasná. [4] Od mája 2019 [aktualizácia] Plants of the World Online uvádza iba Uzbekistan [1], zatiaľ čo iné zdroje poskytujú oveľa širšiu distribúciu v miernej a tropickej Ázii a Austrálii. Je široko kultivovaný a naturalizovaný. [4]

V kultivácii v Anglicku

 1. ^ abcd"Persicaria orientalis (L.) Spach ", Rastliny sveta online, Kráľovská botanická záhrada, Kew, načítané 2019-05-04
 2. ^
 3. Hinds, Harold R. & Freeman, Craig C., „Persicaria orientalis“, redakčný výbor pre flóru Severnej Ameriky (vyd.), Flóra Severnej Ameriky (online), eFloras.org, načítané 2019-05-04
 4. ^
 5. "Podrobnosti o názve závodu pre Persicaria orientalis (L.) Spach ", Medzinárodný index názvov rastlín , načítané 2019-05-04
 6. ^ ab
 7. "Persicaria orientalis (L.) Spach ", Informačná sieť zdrojov Germplasm (GRIN)„Agricultural Research Service (ARS), United States Department of Agriculture (USDA), vyvolané 2019-05-04

Tento článok Polygonaceae je útržok. Wikipédii môžete pomôcť rozšírením.


Ako múčnatka prežíva a šíri sa?

Múčnatku spôsobujú skupiny príbuzných húb v Erysiphaceae rodina.

 • Spóry múčnatky sú ľahko prenášané vetrom do susedných rastlín alebo do rastlín vzdialených stovky kilometrov.
 • Akonáhle spór pristane na hostiteľskej rastline, rýchlo vyklíči a začne novú infekciu.
 • Na rozdiel od iných húb listových škvŕn plesne múčnatkové nepotrebujú na infikovanie vlhkosť na liste od dažďa alebo rosy.
 • Niektoré múčnatky vyžadujú vysokú vlhkosť, iné však môžu klíčiť, aj keď je vlhkosť nízka.
 • Huby múčnatky vytvárajú na povrchu rastliny podložku hubového rastu.
 • Špecializované štruktúry prenikajú do rastlinného tkaniva, aby prijímali živiny.
 • Spóry sa vytvárajú v dlhých reťazcoch, ktoré stúpajú nahor vo vertikálnom stĺpci kolmom na povrch listu. Tieto spóry sa odlamujú a šíria sa vetrom.
 • Múčnatkám sa darí počas chladných, vlhkých nocí, ktoré stimulujú produkciu spór, a teplé (70 až 80 ° F) suché dni, ktoré umožňujú šírenie spór.

Huby múčnatky prežijú zimu niekoľkými spôsobmi.

 • Niektoré z húb infikujú púčiky drevín.
 • Huby múčnatky môžu tiež vytvoriť tmavú, okrúhlu, tvrdú a pokojnú štruktúru známu ako chasmothecia. Tieto odpočívajúce štruktúry obsahujú a chránia spóry počas nepriaznivého počasia. Spory sa neskôr uvoľnia, keď vyjde počasie.
 • Niektoré huby múčnatky prežívajú na listoch, ktoré zostávajú zelené počas celej zimy. V Minnesote to môže znamenať, že huby prežívajú na skleníkových rastlinách.
 • Nové spóry môže do štátu preniesť aj vietor, keď prežije zimu na rastlinách v južných štátoch.


Pozri si video: D-Day - Kiss Me At The Garden Gate


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny