Nepoužíva stromový olej na ovocné muškyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začnete ho lúpať, keď budete počuť bzučanie. Ale nie! Pozriete sa bližšie na banán a zistíte, že nielen ovocie je prezreté, ale aj ovocné mušky maškrtia. Ovocné mušky majú silný čuch, ktorý využívajú na nájdenie dostupných zdrojov potravy, ako sú banány, jablká, kanalizácia, odpadky, ovocie a zelenina.

Obsah:
  • Ako sa raz a navždy zbaviť ovocných mušiek
  • 9 prirodzených riešení na kontrolu škodcov, ktoré môžete vyskúšať
  • Esenciálne oleje pre ovocné mušky
  • Ovládanie ovocnej mušky Queensland v domácich záhradách
  • 166 Wilson Road, Stredná labuť
  • Udržuje čajovníkový olej muchy preč?
  • Ako sa prirodzene zbaviť ovocných múch
  • Inteligentné spôsoby, ako raz a navždy zabiť ovocné mušky
  • 5 esenciálnych olejov, ktoré odpudzujú ovocné mušky z vášho domova
  • Prírodné prchavé látky a esenciálne oleje
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Esenciálne oleje pre ovocné mušky v dome: Prirodzene odpudzujte ovocné mušky

Ako sa raz a navždy zbaviť ovocných mušiek

Timothy J. Tento škodca žije iba na čerešniach, má jednu generáciu za sezónu. Môže sa objaviť z pôdy v priebehu ôsmich týždňov, pričom vrchol vzchádzania nastáva približne v čase zberu. Hoci sa zriedka vyskytujú v komerčných sadoch, ovocná muška čerešňová je hlavným hmyzím škodcom čerešní v regióne.

Karanténne dohody medzi regiónom a inými štátmi alebo krajinami majú za následok nulovú toleranciu lariev ovocných múch čerešňových v zabalenom ovocí. Pozri tabuľku nižšie. Táto nulová tolerancia prinútila pestovateľov k intenzívnym kontrolným programom na dosiahnutie dokonalej kontroly. Chýbajú biologické kontroly a skutočná integrovaná ochrana proti škodcom je nepraktická, pretože karantény nemajú prijateľnú úroveň zamorenia ovocia. Príchod amerického federálneho zákona o ochrane kvality potravín vyvolal u pestovateľov sladkých čerešní osobitné znepokojenie, pretože dvom produktom, ktoré sa najčastejšie používajú na kontrolu tohto hmyzu, azinfos-metyl a karbaryl, sa počas procesu hodnotenia venuje osobitná regulačná pozornosť z dôvodu ich veľmi bežné použitie na vysokoprofilových plodinách.

Je pravdepodobné, že úpravy intervalu pred zberom by značne obmedzili užitočnosť týchto produktov na kontrolu škodcov v čerešniach, keďže cieľový škodca je najviac prítomný v období zberu. Alternatívne, účinné a environmentálne prijateľné materiály a metódy na kontrolu čerešňových mušiek sa skúmajú a prijímajú. Väčšina pestovateľov na severozápade Tichého oceánu nikdy nevidela čerešňovú ovocnú mušku a nemá žiadnu metódu, ako zistiť, či sa v ich sade vyskytuje v malom množstve.

Aj keď sa zriedka vyskytujú v komerčných sadoch, ovocná muška čerešňová je považovaná za primárneho hmyzieho škodcu čerešní v regióne. Karanténne dohody medzi regiónom a inými štátmi alebo krajinami vedú k nulovej tolerancii lariev ovocných mušiek v zabalenom ovocí. Inšpektori Ministerstva poľnohospodárstva štátu Washington sú umiestnení v každom zariadení na balenie čerešní počas obdobia zberu, aby skontrolovali napadnutie ovocia pri príchode do baliarne, pred prijatím a znova po zabalení.

Ovocie možno pred vstupom do Kalifornie znova skontrolovať. Zriedkavo sa zistí napadnutie plodov. Keď sa nájde larva, celá nálož napadnutého ovocia sa zavrhne a všetky ostatné plody od tohto pestovateľa sa intenzívne kontrolujú, či nevykazujú známky čerešňovej ovocnej muchy.

Táto mucha má jedinú generáciu za sezónu, ktorá vychádza z pôdy pod hostiteľským stromom asi osem týždňov, pričom vrcholenie vzchádza okolo zberu čerešní. Počas obdobia vrcholného výskytu sa každý týždeň objaví asi 15 až 20 percent populácie.

Dospelý jedinec vychádza z kukly, ktorá prezimovala asi 2 až 10 cm pod povrchom pôdy. Takmer všetky vznikajúce dospelé jedinca zostávajú na najbližšom hostiteľovi, ale rozptýlia sa, ak na strome nie sú žiadne plody alebo ak bol hostiteľ odstránený.

Imága žijú na hostiteľskom strome, konzumujú mikroorganizmy a peľové zrná z povrchu listov, výlučky vošiek a poranenia plodov čerešní. Vtáčí trus je dôležitým zdrojom potravy, pretože dusík a bielkoviny nie je ľahké nájsť v iných krmivách. Samičky ovocnej mušky čerešňovej si často vytvárajú miesta kŕmenia tak, že zrania plody svojimi vajcovodmi bez vloženia vajíčka. Dospelí jedinci sú najaktívnejší v relatívne teplých dňoch so slabým alebo bezvetria.

Môžu preletieť niekoľko stoviek metrov a hľadať nového hostiteľa, ale väčšina zostáva blízko miesta, kde sa objavili. Asi po piatich až desiatich dňoch kŕmenia, dozrievania a párenia začnú klásť vajíčka. Väčšina znášok vajíčok nastáva potom, čo sa ovocie kultivaru od začiatku do polovice sezóny začne meniť na žltozelenú.

Ukladanie vajíčok začína v zelenom ovocí približne v rovnakom čase na neskorších odrodách Frick, , takže štádium vývoja plodov by sa nemalo používať ako metóda načasovania pri prvom postreku. Každá samica sa môže ukladať do vajíčok pod šupkou plodu v priebehu tridsiatich dní, s najvyššou aktivitou počas prvých štrnástich dní po párení. Fricka. Počas tohto najaktívnejšieho obdobia môže byť každý deň nakladených desať až dvadsať vajíčok.

Zvyčajne sa do každého plodu vloží iba jedno vajce, pokiaľ populácia na strome nie je veľmi vysoká a v blízkosti nie sú žiadni alternatívni hostitelia. Vajíčka sa liahnu päť až osem dní po uložení. Larva prvého instaru je typická beznohá mucha bez hlavy, dlhá asi 1 až 2 mm.

Po jedno až trojdňovej perióde kŕmenia blízko povrchu sa larva v prvom instare ťaží do stredu plodu, kde zostáva v blízkosti semena počas väčšiny svojho vývoja. Asi štyri dni po vyliahnutí vajíčok sa larva roztopí do 2 – 4. Toto štádium trvá asi ďalšie štyri dni, po ktorých sa larva premení na rýchlo rastúci tretí instar na obrázku vpravo, ktorý sa v priebehu nasledujúcich ôsmich dní zväčší na približne 8 mm. .

Asi tri dni pred opustením plodu sa larva zahrabe na povrch plodu, kde vyreže do šupky jeden až tri 1 mm otvory. Keď sa blíži koniec tretieho instaru, červ vylezie z plodu a klesne na povrch ovocnej pôdy. Toto celé vajíčko, kým sa objavia larvy, trvá asi dní, ale v chladnejších podmienkach sa môže predĺžiť na 35 dní. Po odpadnutí plodu si larvy rýchlo vyhľadajú miesto, kde sa zavŕtajú do pôdy, preniknú do hĺbky 1 až 6 palcov a zakuklia sa.

V tomto stave zostávajú cez zimu a objavujú sa v nasledujúcom vegetačnom období. Nízke percento zostáva v stave kukly až do druhého vegetačného obdobia po zakuklení.

Väčšina čerešňových mušiek na severozápade USA sa nachádza v nekomerčných sladkých alebo kyslých čerešniach vysadených v domácich sadoch.

Máloktorý hobby sad má ambície, znalosti či vybavenie potrebné na ničenie tohto škodcu. Populácie škodcov možno v regióne výrazne znížiť organizovaným úsilím identifikovať a liečiť alebo odstrániť tieto divoké alebo zanedbané hostiteľské stromy.

Pestovateľom čerešní sa často odporúča, aby vo svojich sadoch zavesili pasce, aby monitorovali populácie CFF a dokumentovali výskyt. Toto je zlá rada. Pasce nie sú účinným kontrolným alebo monitorovacím zariadením v komerčných sadoch, ako je tomu u mnohých iných škodcov. Dostupné pasce nepriťahujú muchy dobre, pretože sa spoliehajú na vizuálne podnety a mierne atraktívne pachy na prilákanie škodcu, a nie na oveľa účinnejšie feromóny.

Čerešňové ovocné mušky nemajú žiadne sexuálne príťažlivé feromóny. Jediný feromón, ktorý samička ovocnej mušky čerešňovej produkuje, je repelent, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou používa na to, aby ostatným naznačil, že vajíčko bolo uložené do konkrétneho ovocia.

Dve najčastejšie používané pasce sú žlté, obojstranné, 8 x 12 palcové obdĺžniky alebo červené 4 palcové gule, pokryté lepkavou látkou a nastražené uhličitanom amónnym Mayer, et al. Tieto lapače sa používajú na sledovanie prvého vzchádzania dospelých jedincov na napadnutých stromoch. Pokusy autora a iných o kontrolu populácie čerešňových ovocných mušiek umiestnením početných pascí na napadnuté stromy neboli úspešné. Populácie škodcov možno potlačiť alebo eliminovať starostlivou starostlivosťou o zber.

Len málo čerešňových ovocných mušiek dokončí svoj životný cyklus, ak sa všetky plody zozbierajú a odstránia zo sadu každú sezónu na začiatku tradičného obdobia zberu. Tieto plody postačujú na udržanie endemických populácií tohto škodcu v sade, pokiaľ kontrola nepokračuje aj po zbere.

Ak sa z izolovaného stromu alebo sadu odstráni všetko ovocie počas dvoch po sebe nasledujúcich sezón pred tým, ako sa z plodov objavia larvy, stromy sa zbavia škodcu až do opätovného zavlečenia. Toto obnovenie môže nastať rýchlo, ale často nemusí nastať niekoľko rokov. Ak sa opustí ovocie kvôli praskaniu dažďa a zanedbá sa ochrana proti škodcom po zbere, populácia ovocných mušiek čerešňových sa často výrazne zvýši a kontrola je v nasledujúcich niekoľkých sezónach ťažšia.

Účinné látky biologickej kontroly neboli identifikované. V súčasnosti existuje výskumné úsilie o vývoj kontrolných programov zameraných na prezimujúce štádium kukly, využívajúce špecifické háďatká, o ktorých je známe, že napádajú kukly hmyzu. Tieto metódy sa doteraz neosvedčili. Mnoho izolovaných čerešní zostáva bez napadnutia v dôsledku úplného odstraňovania ovocia každú sezónu vtákmi.

Príchod amerického federálneho zákona o ochrane kvality potravín vyvolal u pestovateľov sladkých čerešní osobitné znepokojenie, pretože dvom produktom, ktoré sa najčastejšie používajú na kontrolu ovocných mušiek, azinfos-metylu a karbarylu, sa počas procesu hodnotenia venuje osobitná regulačná pozornosť. ich veľmi časté použitie na plodinách s vysokou spotrebou.

Je pravdepodobné, že azinfos metyl sa v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov ako alternatíva výrazne zníži alebo sa zníži. Alternatívne, účinné a environmentálne prijateľné materiály a metódy na kontrolu čerešňových mušiek sa naďalej skúmajú a vyvíjajú. Pozri správu. Nulová karanténna tolerancia tohto škodcu prinútila pestovateľov k intenzívnym kontrolným programom na dosiahnutie dokonalej kontroly. Komerční pestovatelia začínajú s postrekmi, keď sa na napadnutých strážnych stromoch zistí prvý výskyt muchy, alebo keď fenologické modely riadené teplotou Jones, et al.

Fenologický model veľmi presne predpovedal prvý úlovok dospelých jedincov na silne napadnutých stromoch počas ôsmich sezón používania v štáte Washington. Pestovatelia pokračujú v postrekovaní každý týždeň až desať dní v závislosti od použitého produktu, kým sa nedokončí zber. Zvyčajne sa po zbere aplikujú jeden alebo dva postreky, aby sa prerušilo napadnutie nepozbieraných plodov.

Do tejto skupiny patria pyretrum a malatiónové ultra nízkoobjemové aplikácie. Zvyškové produkty zabíjajú kontaktom aj zvyškovým pôsobením, pravdepodobne požitím, keď sa dospelý jedinec sám čistí alebo sa živí ošetreným povrchom stromu.

Produkty v tejto skupine zahŕňajú imidacloprid Provado, spinetoram Delegate, carbaryl Sevin, diazinon, azinfos-metyl Guthion a dimetoát.

Kontrola návnady na neskorší odkaz GFNF, pozri správu, by sa mala považovať za zvyškovú, pretože je to atraktívna látka so spinosadom ako aktívnou zložkou. Návnady nemajú okamžitý účinok na čerešňovú mušku na strome, preto by sa mali najskôr aplikovať niekoľko dní pred predpokladaným vzídením a na listoch by sa mali neustále udržiavať. V praxi to vyzerá tak, že mladé muchy hľadajúce potravu nájdu a zožerú návnadu skôr, než dospejú a nakladú vajíčka.

Návnady nedokážu zabrániť aspoň nejakému usadzovaniu vajíčok dospelou samičkou ovocnej mušky čerešňovej, ktorá migruje do sadu z blízkych napadnutých stromov. To môže byť dôvod, prečo návnada funguje najlepšie v oblastiach, kde je v blízkosti ošetreného sadu málo napadnutých hostiteľských stromov. Na základe celkových akrov ošetrených každý aker môže byť ošetrený viac ako raz za sezónu a každé ošetrenie sa pridáva k celkovej aplikácii návnady je teraz najbežnejšie používanou kontrolnou metódou v tomto významnom regióne produkcie čerešní.

Ekologické sady používajú iba návnadu, hoci iné produkty sú registrované a ekologicky prijateľné. Dimethoát môže kontrolovať vývoj lariev v plodoch a je najúčinnejší, keď sa aplikuje do týždňa po zbere.

Produkty, ktoré zabíjajú muchy kontaktom aj zvyškami, sa vo všeobecnosti nanášajú vzduchovým rozprašovačom každý deň. Keď sa úroda blíži, je potrebné starostlivé plánovanie, pretože je potrebné vziať do úvahy predzberové intervaly, vývozné obmedzenia a kontrolu vedúcu k predĺženému zberu a počas neho. Väčšina zlyhaní kontroly sa vyskytuje v posledných 10 dňoch pred zberom a počas zberu.

Neexistujú žiadne dôkazy o rezistencii voči akémukoľvek insekticídu v populácii ovocných mušiek v severozápadnom Pacifiku. Keďže biologické kontroly boli doteraz neúčinné, zníženie potenciálneho vplyvu kontroly čerešňových ovocných mušiek sa nedávno sústredilo na hodnotenie a registráciu alternatívnych produktov na kontrolu postrekov. Záhradnícke letné minerálne oleje v 1% roztoku, rozprašované týždenne, kontrolovali lietanie čerešňových plodov na silne napadnutých stromoch, ale zmatnili šupku ovocia, čím sa stali komerčne neprijateľnými.

Väčšina novoregistrovaných produktov má predzberové intervaly postreku sedem alebo viac dní, čo pestovateľovi ponecháva niekoľko možností v blízkosti a počas zberu. Dôstojnou výnimkou je návnada GFNF, ktorá má interval opätovného vstupu a pred zberom 0 dní. Nástraha GF sa tiež ukázala ako veľmi účinná a praktická ako kontrola CFF na čerešniach v domácej záhrade. Tento škodca spôsobuje veľmi obmedzené priame poškodenie plodov čerešní.

Avšak kvôli veľkým populáciám, ktoré prežívajú na zanedbaných stromoch, by zastavenie kontrolného úsilia viedlo k rýchlemu zamoreniu komerčných sadov a úplnej strate tejto hlavnej plodiny.

Výskum pokračuje v hľadaní lepších monitorovacích nástrojov a menej toxických možností kontroly. Vzhľadom na nulovú toleranciu zamorenia v dôsledku karantény, napriek vývoju bezpečných a účinných alternatívnych materiálov na kontrolu ovocných mušiek, je pravdepodobné, že intenzívny postrek a programy návnady budú naďalej hlavným prístupom manažmentu.

Pivo, E.


9 prirodzených riešení na kontrolu škodcov, ktoré môžete vyskúšať

Jar je tu, slnko vyšlo a počasie sa konečne začína otepľovať. Ale s teplejším počasím prichádzajú aj chrobáky. Pavúky v garáži, mravce v kuchyni, komáre nás štípu. Chyby sú v tomto ročnom období všade. Našťastie esenciálne oleje môžu pomôcť udržať tieto chyby preč!

Ovocné mušky sa môžu počas zimy/jari rozvinúť aj v nezoberanom ovocí, čo je možnosť poškodenia olivového oleja v závislosti od šírky napadnutia.

Esenciálne oleje pre ovocné mušky

Našťastie existujú prirodzené spôsoby, ako sa zbaviť ovocných mušiek. Je pravdepodobné, že ak vaše kuchynské povrchy majú tendenciu ukrývať nejaké sladké zvyšky alebo omrvinky, potom môže byť váš domov náchylný na prilákanie ovocných mušiek znova a znova. To platí najmä počas leta a teplejších a vlhkých období roka, keď sú ovocné mušky najaktívnejšie. Zaujíma vás, ako sa zbaviť ovocných mušiek vo vašom dome? Ovocná muška Drosophila melanogaster je malý hmyz, ktorý má schopnosť rýchlo sa rozmnožovať vo vlhkých oblastiach. Existuje množstvo rôznych druhov ovocných mušiek, vrátane:. Čo spôsobuje ovocné mušky v dome? Nie. Niekedy ich možno nájsť aj v zrnách drezu, rozkladacom sa mäse, odpadkových košoch a otvorených limonádach, džúsoch alebo alkohole. Samičky ovocných mušiek zvyčajne vyhľadávajú veľmi zrelé alebo rozpadajúce sa ovocie, do ktorých nakladú vajíčka.

Ovládanie ovocnej mušky Queensland v domácich záhradách

Na rozdiel od niektorých iných druhov mušiek sa ovocné mušky zdajú byť veľmi neškodné. Úprimne povedané, väčšina ľudí sa ich zbavuje len preto, že sú na obtiaž. Zdá sa, že sa zhmotňujú zo vzduchu a porazia vás k miske s ovocím. Ale to len vzhľadom na ich počet, ich spojenie so zhnitým jedlom ich vystavuje rôznym baktériám a vírusom. Na oplátku ich môžu rozniesť po celom vašom dome.

Ak vidíte maličký hmyz podobný komárom bzučať vo vašej kuchyni, je veľká šanca, že ide o ovocné mušky. Tieto otravné ploštice môžu byť problémom po celý rok, no najčastejšie sa vyskytujú v lete a na jeseň.

166 Wilson Road, Stredná labuť

Drosophila melanogaster je vedecký názov pre ovocnú mušku. Ovocné mušky láka najmä dozreté alebo kvasiace ovocie a zelenina. Čokoľvek prinesené zo záhrady alebo vynechané na dozrievanie z obchodu môže byť príčinou napadnutia v interiéri. Môžu sa tiež množiť v odpadkoch, odtokoch alebo nevyprázdnených vedrách mopu. Na vývoj potrebujú len vlhký organický materiál a stojacu vodu.

Udržuje čajovníkový olej muchy preč?

Používajú sa oficiálne stránky. Zdieľajte citlivé informácie iba na oficiálnych, zabezpečených webových stránkach. Miesto: Výskum subtropického záhradníctva. Interpretačné zhrnutie: Stredomorská ovocná muška je najvýznamnejším škodcom ovocia a zeleniny na celom svete. Kvôli hrozbe tejto ovocnej mušky sa veľký dôraz kládol na vývoj bioracionálnych kontrolných opatrení, ako je sterilná technológia hmyzu SIT na potlačenie tohto škodcu. Aromaterapia, pri ktorej sa úspešnosť párenia samcov zlepšuje vystavením sterilných samcov pachom rastlinných esenciálnych olejov, sa používa na zlepšenie účinnosti múch vypustených na SIT. Nebolo známe, či by podobný účinok vyvolalo vystavenie čajovníkovému oleju TTO, esenciálnemu oleju, ktorý je atraktantom krátkeho dosahu pre mužov, preto vedci z APHIS, Hilo, HI vykonali testy v spolupráci s vedcami z SHRS na vyhodnotenie párenia. úspech samcov, ktorí boli vystavení TTO, a porovnať príťažlivosť na veľké vzdialenosti s pascami s návnadou s TTO oproti pasciam nastraženým trimedlure, štandardným samčím atraktantom. Zistilo sa, že aróma TTO zvyšuje úspešnosť párenia u liečených samcov oproti neexponovaným samcom.

Tento repelentný esenciálny olej v spreji mi znie dobre. Naozaj domáce riešenie! akú veľkosť sprejovej fľaše používate? Nemám citronellu.

Ako sa prirodzene zbaviť ovocných múch

Použitie éterických olejov na kontrolu škodcov na povrchu znie ako skvelý nápad. Majitelia domov, z ktorých mnohí sa zúfalo snažia zbaviť škodcov, ktorí sužujú ich domov, nakoniec strácajú drahocenný čas a peniaze na svojpomocnú kontrolu škodcov na báze esenciálnych olejov. Je na nich vôbec niečo pravdy, alebo by ste sa mali vyhýbať? Pokračujte v čítaní a dozviete sa.

Inteligentné spôsoby, ako raz a navždy zabiť ovocné mušky

SÚVISIACE VIDEO: Aký postrek zabije ovocné mušky?

Kliknutím zobrazíte celú odpoveď. V tomto smere neznášajú ovocné mušky olej z čajovníka? Tu je niekoľko esenciálnych olejov a bylín, ktoré odrádzajú ovocné mušky. Ak ich umiestnite do mušelínových vrecúšok alebo čajových vrecúšok a rozvesíte ich po dome, ovocné mušky odradíte. Neznesú zápach. Niekto sa tiež môže opýtať, zbavuje vás čajovníkový olej múch?

Ďakujeme za návštevu prírody.

5 esenciálnych olejov, ktoré odpudzujú ovocné mušky z vášho domova

Redakčný tím Forbes Home je nezávislý a objektívny. Aby sme podporili našu prácu v oblasti podávania správ a aby sme naďalej mohli poskytovať tento obsah našim čitateľom zadarmo, dostávame kompenzáciu od spoločností, ktoré inzerujú na domovskej stránke Forbes. Táto kompenzácia pochádza z dvoch hlavných zdrojov. Po prvé, inzerentom poskytujeme platené umiestnenia na prezentáciu ich ponúk. Táto stránka nezahŕňa všetky spoločnosti alebo produkty dostupné na trhu. Kompenzácia, ktorú dostávame od inzerentov, neovplyvňuje odporúčania alebo rady, ktoré náš redakčný tím poskytuje v našich článkoch, ani inak neovplyvňuje žiadny redakčný obsah na domovskej stránke Forbes.

Prírodné prchavé látky a esenciálne oleje

Prispieť. Ovocné stromy a kríky môžu byť počas jari a leta hostiteľmi vošiek sajúcich šťavu, bežne známych ako lykožrút, mrška alebo voš. Tieto často spôsobujú deformáciu listov, ale nemusia ovplyvniť úrodu.Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu