Tinktura matky BearberryWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bearberry

Bearberry sa vyznačuje tým, že je mimoriadne dôležitou rastlinou v bylinnej oblasti vďaka svojim pozoruhodným liečivým vlastnostiam, pretože sa pomerne často používa v homeopatii na liečbu cystitídy, ale aj na liečbu močových ciest.

V medvedici lekárskej je osobitná dôležitosť pokrytá prítomnosťou arbutínu, ktorý je účinnou látkou, ktorá je jednoznačne užitočná v močovom systéme.

Veľká koncentrácia účinných látok, ktoré medvede nesú, určite umožňuje identifikovať niektoré osobitne dôležité látky, ako sú galínové taníny alebo flavonoidy alebo opäť triterpény, arbutozid a fenolové heterozidy.

Medvedica je dnes považovaná za dokonalý prírodný prostriedok na liečbu všetkých chorôb, ktoré pôsobia na močové cesty, najmä kvôli skutočnosti, že je schopná zaručiť zásadný antiseptický účinok.

Ďalej nesmieme zabúdať na to, ako sa medvedica lekárska osvedčuje ako dobrý prírodný prostriedok na upokojenie proti neustálemu nutkaniu na močenie a na tlmenie bolesti.

V rámci lekárskych predpisov sa medvedica medvedica môže vyskytnúť pomerne často, keď je potrebné adekvátne liečiť chronickú cystitídu banálnou bakteriálnou flórou, ale dokazuje svoju užitočnosť, aj keď sa jedná o intervenciu pri eradikácii uretritídy a kollobacilózy.


Pri použití

Materská tinktúra z medvedice lekárskej sa používa najmä na vykonávanie dôležitých antiseptických účinkov, ale tiež na potlačenie močového mechúra, močopudného prostriedku a dny.

Materská tinktúra z medvedice lekárskej dokáže aj vynikajúcu činnosť proti litiáze.

Táto konkrétna materská tinktúra sa často používa ako vynikajúca sťahujúca látka a vyznačuje sa adjuvantným účinkom proti fyziologickému odstraňovaniu tekutín.

Bylinkári tiež často odporúčajú používať tinktúru materskej kašičky na potlačenie hypertrofie prostaty.

Materská tinktúra z medvedice lekárskej má tiež pozoruhodné dekongestívne vlastnosti.

Je to rastlina, ktorá vám umožňuje mimoriadne účinným spôsobom bojovať proti infekciám (germicídnym aj antiseptickým), najmä pokiaľ ide o močové cesty.

Prítomnosť trieslovín a troch základných glykozidov umožňuje medvedici lekárskej zaručiť výkon vynikajúcej protiinfekčnej a protikvasiacej činnosti.


Ako použiť

Materská tinktúra z medvedice sa vyznačuje dôležitou antiseptickou vlastnosťou.

V každom prípade najrozšírenejšie spôsoby podávania odporúčajú používať materskú tinktúru z hrozna na kvapky v rozmedzí od tridsať do štyridsať.

Pripomíname, že materská tinktúra z medvedice lekárskej by sa mala podávať maximálne trikrát počas dňa.

Táto materská tinktúra, rovnako ako všetky ostatné, musí byť vždy zriedená v pol pohári vody alebo iného nápoja, aby bolo možné alkohol zriediť osobitným spôsobom.

Náznaky, ktoré vám dávame, sú zjavne iba malým návrhom a určite sa nesmú prekrývať s radami bylinkára alebo lekára, ktorý vám určite poradí s najvhodnejším dávkovaním pre vaše potreby a vlastnosti.


Účinky

Materská tinktúra z medvedice lekárskej má v sebe značnú koncentráciu aktívnych zložiek, bez toho, aby došlo k akejkoľvek zmene.

Pre medvedicu obyčajnú je však charakteristické, že je jedným z hlavných antiseptík močových ciest, ktoré sa nachádzajú v prírode.

Je to bylinný prostriedok, ktorý nepochybne umožňuje vykonať dezinfekčný prostriedok proti močovým cestám; predovšetkým preukazuje svoju dôležitosť a užitočnosť, keď je potrebné bojovať proti cystitíde a uretritíde v najakútnejších a chronických formách.

Bearberry má tiež zvláštnu vlastnosť tým, že má vo vnútri pozoruhodné antibakteriálne vlastnosti.

Materská tinktúra z medvedice obyčajnej nemá žiadny druh kontraindikácie, okrem tých, ktoré sa odvolávajú na prirodzenú predispozíciu k samotnej rastline.


Tinktura matky Bearberry: zvedavosť

Medzi hlavné kuriozity, ktoré sa úzko týkajú tejto konkrétnej rastliny, nájdeme najmä pasáž z traktátu od Rabelaisa, ktorý opísal a vyzdvihol jej prospešné vlastnosti, pretože pozitívne účinky tejto rastliny umožňovali aj liečenie Pantagruelu.

Termín, ktorý definuje túto rastlinu, je odvodený z latinského slova Uva ursi a je to práve kvôli tomu, že medveď má naozaj rád chuť plodov medvedice.

Ovocie, ktoré charakterizuje túto rastlinu, sa vyznačuje mimoriadne príjemnou chuťou: to vysvetľuje, prečo sa často používa na prípravu a výrobu džemov.BIO HROZNOVÝ MATINOVÝ Tón (Arctostaphylos uva ursi) 50 ml

Popis produktu -

Popis produktu:

ORGANICKÁ Tinktúra z medvedice lekárskej 50 ml Arcangea.

Výhodou hydroalkoholických roztokov získaných z čerstvých rastlín je zachovanie všetkých aktívnych zložiek rastliny v čase zberu, udržanie energie samotnej rastliny a zvýšenie biologickej dostupnosti obsiahnutých zásad pre ľudský organizmus, zvýšenie ich účinnosti a ich účinnosti cnosť na rôznych prístrojoch.

Hydroalkoholické roztoky Arcangea sa získavajú z čerstvých spontánnych alebo kultivovaných rastlín bez použitia chemikálií, zbierajú sa v kontrolovaných oblastiach a macerujú sa v alkohole z bezlepkovej organickej pšenice.
Všetky vodnoalkoholické roztoky Arcangea sa získavajú maceráciou časti rastliny v organickom alkohole a vode pri uvedenom obsahu alkoholu.
Spontánne druhy sa zhromažďujú v Apeninách (Ligurské a Romagna) a v malom rozsahu v Alpách počas ich balsamického času.
Potom sa dajú do macerácie do šiestich hodín od zberu v hydroalkoholovom roztoku rôznych stupňov podľa ich vlastností. Každá rastlina sa v skutočnosti extrahuje do optimálneho stupňa.
Ak je to potrebné, extrakcia sa vykonáva najskôr vo vode, až sekundárne, v alkohole: slez obyčajný a ďalšie rastliny obsahujúce sliz, alebo Čertov pazúr na extrakciu iridoidných látok, sa najskôr umiestnia do vodnej macerácie, aby sa získala čo najväčšia časť sú princípy, ktoré sú rozpustné vo vode, a potom sa dopĺňajú v alkohole.
Doba macerácie musí byť najmenej šesť mesiacov a macerácia sa musí pravidelne a pravidelne miešať.
Po macerácii nasleduje lisovanie a filtrovanie a nakoniec sa získané farbivo vráti na požadovaný objem.
Dokončenie extraktu sa dosiahne pridaním éterického oleja podľa spagyrického prípravku.

Mierny vklad takýchto riešení bude svedčiť o ich vitalite a integrite.


Materská tinktúra URSINE GRAPE 50 ml

Popis produktu -

Popis produktu:

Materská tinktúra Erbamea z Uva Ursina obsahuje účinné látky rastliny nezmenené, indikácie a účinok sú rovnaké ako v prípade rastliny, z ktorej pochádzajú, uvedené v literatúre:

Materská tinktúra z medvedice lekárskej je jedným z najlepších močových antiseptík, ktoré sa v prírode nachádzajú. Dezinfikuje močové cesty v prípade akútnej a chronickej cystitídy a zápalu močovej trubice. Má tiež antibakteriálne vlastnosti.

Materské tinktúry sú hydroalkoholické prípravky získané maceráciou za studena v hydroalkoholickom rozpúšťadle s vhodnou silou čerstvej rastliny, pokiaľ je to možné. Operácia sa uskutočňuje takým spôsobom, aby sa získalo hmotnostné množstvo materskej tinktúry desaťkrát väčšie ako hmotnosť dehydrovanej rastliny.


Vytvorenie liečivej záhrady: aké rastliny majú rásť

Ako vytvoriť liečivú záhradu, aby ste vždy mali rastliny, vďaka ktorým sa cítime dobre po ruke.

Často sme počuli, že sa hovorí, že „príroda je najlepšia lekáreň“. Nič viac pravdivé! Ovocie, rastliny a kvety nám môžu poskytnúť všetko, čo potrebujeme. Prečo si teda nevytvoriť lekáreň na záhrade alebo na našom balkóne?

Tu sú rastliny, ktoré si vyberiete, aby vytvorili našu osobnú záhradu pre lekárne.

Väčšina bylín, ktoré si popíšeme, sú imunostimulačné rastliny trvalka. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete sadiť semená alebo sadenice: uistite sa, že ste si kúpili tú pravú rastlinu! Okrasné odrody majú v skutočnosti nápadnejší vzhľad, ale nie rovnaké liečivé vlastnosti.

Echinacea (Echinacea pupurea)

Viackrát sme hovorili oEchinacea. Našli sme ho medzi prírodné liečivá na prevenciu chorôb dýchacích ciest, medzi tie na zvýšenie imunitnej obrany a medzi antibiotikami danými prírodou. Je to trváca rastlina, ľahko sa pestuje a je odolná vo všetkých miernych pásmach. Uprednostňuje slnko, ale toleruje aj tieň. Na konci leta si môžete kvety nazbierať. Ak ich máte veľa, zbierajte však aj nejaké korene: sú vynikajúce.

Echinacea je veľmi všestranná rastlina: používajú sa všetky jej časti, kvety, korene a listy a má nespočetné množstvo vlastností. Je to tiež skvelý liek proti infekciám močových ciest, v kombinácii s medvedicou. Spravidla sa používa materská tinktúra. Na webe nájdete niekoľko príručiek, ako ju pripraviť, s tabuľkami s rôznymi dávkami a zložkami.

Artemisia (Artemisia annua)

Ročný pelyň je to veľmi voňavá rastlina, mala by sa prednostne vysievať na slnečné okraje záhrady. Táto rastlina v lete predpokladá biele sfarbenie, je veľkej veľkosti a môže dosiahnuť 5 m na výšku. Rastlina musí byť z času na čas napojená. Črepníkové vzorky by sa naopak mali polievať častejšie.

Zdá sa, že Artemisia je antivírusové a antibakteriálne veľmi silný. Ďalej je dobre známy v tradícii čínskej medicíny. Niektoré nedávne výskumy by mu tiež prisúdili niektoré veľmi zaujímavé chemoterapeutické vlastnosti: jeho účinné látky by boli užitočné pri ničení buniek rakoviny pľúc. Mala by sa používať ako tinktúra, extrahovaná z čerstvých horných listov a mladých kvetov.

Spilanthes (Acmella oleracea)

Rastlina pôvodom z Brazílie, je vo fytoterapii veľmi dobre známa, pretože sa vďaka nej používa proti bolesti zubov analgetické vlastnosti listov, mierne pikantné. Je to rastlina odolná voči mrazu, ale rýchlo sa šíri. Je vhodný na výsadbu do kvetináčov a miluje slnko.

Ako sme už povedali, táto rastlina je známa ako užitočný prostriedok v prípade bolesti zubov: žuvanie listov v skutočnosti vyvoláva anestetický pocit.

Tinktura extrahovaná z mladých listov a kvetov má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti a je možné ju kombinovať s ostatnými rastliny užitočné na posilnenie imunitného systému, napríklad echinacea.

O astragalu sme už počuli, keď sme si vytvorili zoznam „bylín nesmrteľnosti“. Astragalus je trváca rastlina, široko používaná v tradičnej medicíne Čínština a ajurvédsky.

Trvá to trochu dlhšie, kým zoženiete výhody pestovania tejto rastliny: trvá to 2 až 3 roky, kým zakvitne prvýkrát, a 4, kým budú korene dostatočne zrelé na to, aby obsahovali potrebné liečivé zložky. Ak ste sa rozhodli obohatiť svoju záhradu Astragalus, je lepšie ju vysadiť priamo zo semien, sadenice sa neberú dobre. Umiestnite ich na slnečné vonkajšie miesto - vaša trpezlivosť bude odmenená.

Koreň astragalus je vynikajúci liek, ktorý pôsobí na imunitný systém a stimuluje tvorbu bielych krviniek a protilátok potrebných pre vašu pohodu. Užitočné aj v prípade anémie. Môže sa použiť na varenie, na obohatenie polievok alebo vo forme tinktúry, ktorú v tomto prípade nemožno kombinovať s inými bylinami. Pre stimulovať imunitný systém, sa musí užívať 6 týždňov pred začiatkom chrípkového obdobia.

Aké liečivé rastliny máte vo svojej záhrade?

(Vybraná fotografia: Matt Lavin, interná fotografia: flamesworddragon)


Materská tinktúra Uva Ursina sa získava macerovaním z listov Arctostaphylos uva-ursi vo vode a alkohole.

Vlastnosti medvedice

Interné použitie

Medvedica lekárska sa používa pri liečbe infekcie močových ciest, najmä v prípade cystitída akútne a chronické, uretritída a kolibacilóza. Pôsobenie rastliny je spôsobené prítomnosťou arbutínu. Táto účinná látka sa hydrolyzuje v čreve uvoľňovaním hydrochinónu, ktorý sa vylučuje močovými cestami, kde v zásaditých podmienkach vykazuje výrazný bakteriostatický účinok. Štúdie in vitro potvrdzujú jeho účinok najmä proti E. coli, Stapholococcus aureus a Proteus vulgaris.

Na podporu účinku medvedice lekárskej je dôležité alkalizovať moč prostredníctvom primeranej stravy bohatej na zeleninu.

Rastlina sa tiež dobre prezentuje diuretické vlastnosti v dôsledku prítomnosti flavonoidov, arbutozidu a fenolových glykozidov vo fyokomplexe. Jeho použitie sa uvádza aj v geriatrii, v prípade hypertrofie prostaty so zápalovou a infekčnou zložkou, ako aj v prípade cystitídy spojenej s katétrom.

Tradičné použitie

Severoamerická medicína ho používala ako tonikum na močové orgány pri zápaloch a kameňoch v urogenitálnom systéme.

Indikácie, spôsob použitia a zložky

Ako použiť

Odporúča sa užívať 40 kvapiek hydroalkoholického extraktu Uva Ursina zriedeného v malom množstve vody, 3-krát denne. Prípadne navrhujeme pripraviť pollitrovú fľašu vody so 120 kvapkami Uva Ursina, ktorá sa má piť po celý deň v malých dúškoch.

Kontraindikácie

Neodporúča sa používať počas tehotenstva, dojčenia a do 12 rokov. Z dôvodu prítomnosti trieslovín vo fykomplexe venujte osobitnú pozornosť gastrosenzitívnym subjektom.

Zloženie

Hydroalkoholický extrakt z medvedice lekárskej (listy Arctostaphylos uva-ursi (L.) (alkohol, časť rastliny, voda) v pomere D / E z čerstvej rastliny 1: 1,75.

Obsah zložky v maximálnej dennej dávke rovnajúci sa 120 kvapkám, čo zodpovedá 2,9 g hydroalkoholického extraktu z medvedice lekárskej

Združenia materskej tinktúry Uvy Ursiny

V prípade chronickej alebo opakovanej cystitídy je dôležité primerane podporovať imunitný systém s Lapacho (nealkoholický extraktový koncentrát Lapacho 4: 1) a Echinacea a udržiavať správnu črevnú eubiózu pravidelným používaním Zlepšuje mliečne kvasenie. .

  • cystitída: Mliečne kvasenie, lapacho, prírodný vitamín C, AgingOX, fytoaktívny propolista

Formát: sklenená fľaša s pipetou s kvapkadlom 50 ml

Vyššie uvedené informácie sú iba informatívne, v žiadnom prípade nie sú myslené ako recepty alebo terapeutické indikácie. V prípade užívania liekov, prebiehajúcich terapií, malátnosti alebo choroby sa vždy vopred poraďte so svojím lekárom.


Video: Arctostaphylos uva-ursi - Bearberry


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki