6 odrôd bieleho baklažánuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cenné vlastnosti pre spotrebiteľa a ľahká starostlivosť počas kultivácie spôsobili, že biele baklažány sú obľúbené u gurmánov a záhradníkov. Rôzne odrody sa navzájom líšia tvarom a chuťou ovocia, obdobím dozrievania a niektorými vlastnosťami starostlivosti.

Biela ľalia

Veľmi produktívna odroda v polovici sezóny. Zrenie ovocia nastáva 110-115 dní po zasiatí. Kroviny sú rozvetvené, vysoké a silné. Každý krík vysoký 60 - 70 cm prináša 6 - 8 plodov, z ktorých každý váži až 300 gramov.

Baklažánová biela ľalia je obľúbená najmä medzi záhradkármi pre svoju vynikajúcu chuť, pripomínajúcu šampiňóny. Šupka je dokonale biela, dužina je konzistencie jednotná. Odroda rastie dobre ako v skleníku, tak aj v otvorenej pôde. Plody dobre znášajú prepravu a skladovanie bez straty kvality.

Biele vajce

Skorá odroda zeleniny poteší záhradníka 65. deň po výsadbe sadeníc. Kríky strednej výšky s nadýchanými stonkami dosahujú výšku 70 cm. Môžu sa pestovať vonku.

Plody odrody, ktoré odôvodňujú názov, prekvapujú vajcovitým tvarom - 10 cm dlhý a 8 cm po obvode. Výraznou kvalitou je veľké množstvo vaječníkov na kríkoch. Preto je doba výnosnosti dlhšia ako u iných odrôd. Zrelé baklažány strednej hustoty s hubovou príchuťou sú vynikajúce pri skladovaní a preprave.

Bibo F1

Odroda so skorým dozrievaním ovocia - 80-90 dní. Pri výsadbe na otvorenom teréne je najskôr potrebné sadenice zakryť fóliou. Rastlina je rozľahlá, ťažká, potrebuje podväzok. Z jedného kríka môžete získať až 4 kg šťavnatej zeleniny jemnej chuti. Plody dlhé až 18 cm a obvodom 8 cm sú oválne kužeľovité, biele zvonka aj zvnútra. Lahodná dužina bez horkosti.

Odroda je teplomilná, pri teplotách pod 15 stupňov sa prestáva rozvíjať. Pri kultivácii v skleníkoch bezsemenným spôsobom sa zvyšuje úroda. Vyžaduje priestor na 1 štvorcový. na meter nie je vysadených viac ako 6 kríkov. Plody dozrievajú v rôznom čase.

Detská biela

Odroda poteší svojou plodnosťou, ale je lepšie pestovať ju v malých nádobách. Výška kríka dosahuje 55 cm, stonky sa tešia z absencie tŕňov. Fialové kvety dodávajú zeleninovým kríkom dekoratívny efekt. Plody sú oválne, krémovo biele. Dužina, ktorá je jemnej chuti, má snehovo bielu farbu a jemnú arómu.

Semená sa odporúča pred výsadbou namočiť na niekoľko hodín do stimulátora rastu. Potom sa vysušia a vysejú do vlhkého rašelinového substrátu do hĺbky 1-1,5 cm Sadenice sa vysadia do samostatných nádob. Rastlina je hygrofilná, vyžaduje pravidelné hojné zalievanie koreňov.

Cencúľ

Odroda sa vyznačuje stabilným výnosom pri pestovaní pri rôznych teplotách. Široké kríky vysoké až 75 cm prinášajú snehovo biele plody s hmotnosťou až 200 gramov. Dužina baklažánu je hustá, šťavnatá, bez horkosti. Obdobie úplného dozretia ovocia je od 110 do 120 dní.

Odroda sa nebojí nízkych teplôt, preto sa na jar pestuje v skleníkoch bez kúrenia a v lete na otvorenom teréne. Mladé čerstvé ovocie nie je potrebné pred jedením lúpať.

Labuť

Labuť je odroda, ktorá je nenáročná na teplotné podmienky, dobre rastie na otvorenom poli. Plody, ktoré dozrievajú 100 - 130 dní po uložení semien do pôdy, sú husté, s tenkou šupkou, podobajúcou sa zakrivenej hruške alebo labute, odtiaľ pochádza aj názov. Vyvíja sa dobre na otvorenom poli, pretože sa nebojí nízkych teplôt.

Dlhé, valcovité, žlto-biele plody vážia až 300 gramov. Dužina je snehovo biela, jemnej chuti. Odroda má vysoký výnos a dlhú trvanlivosť.

  • Tlač

Ohodnoťte článok:

(1 hlas, priemer: 5 z 5)

Zdieľajte so svojimi priateľmi!


Polykarbonátové skleníkové baklažány

Tieto teplotné výkyvy nepoškodili krehké a efektné baklažány, najspoľahlivejšie je výsadba semien do polykarbonátu alebo iného materiálu.

Najčastejšie sa hybridy pestujú v skleníkoch - nepotrebujú opeľovanie, je lepšie tolerovať transplantáciu, sú odolné voči chorobám. Takéto rastliny samozrejme potrebujú starostlivejšiu starostlivosť, vyžadujú pravidelnú zálievku najmenej raz týždenne, hnojenie (trikrát počas celého vegetačného obdobia), štipkanie, štipkanie, viazanie a iné.

Na pestovanie v skleníku je v zásade vhodný akýkoľvek druh baklažánu. Záhradníci so skúsenosťami tvrdia, že pre skleníky je lepšie použiť baklažánové semená skoro a stredne dozrievajúce - takto sa zelenina objaví oveľa skôr a rýchlejšie dozrieva.

Ak to skleníková plocha umožňuje, je lepšie vysádzať semená s rôznymi obdobiami dozrievania. Majiteľ si tak zabezpečí baklažány na celú sezónu. Vyberte si svoje odrody polykarbonátového skleníka s baklažánom!

Romantické

Rôzne vysoké výnosy. Ovocie s hmotnosťou 170 - 270 gramov. Nemá mierne horkú chuť, ktorá je vlastná baklažánu. Odroda je v polovici sezóny. Výška 120 - 160 centimetrov. Vyžaduje sa ďalšia kravata.

Meniny má vysoký výnos. Rôzne vysoké výnosy, stredne plodné obdobie. Krík vysoký 80 - 120 centimetrov, tiahne sa. Plody sú oválneho tvaru, husté, príjemnej chuti. Vzácne tŕne. Dobre znáša nepriaznivé podmienky.

Sancho Panza

Odroda je celkom životaschopná, stredne zrejúca. Výška kríkov sa pohybuje od 80 do 150 centimetrov. Plody sú čierne a modré. Tvarom sa podobajú paradajke a majú vysoké chuťové vlastnosti.

Luskáčik na orechy

Jedna zo stredne skorých odrôd s pomerne vysokým výnosom - z jedného štvorcového metra pôdy môžete získať až 6 kg baklažánu. Tento východ poskytuje veľké množstvo vaječníkov, pretože aj na vrcholoch kríkov tohto druhu sa objavujú púčiky.

Rastlina rastie v pomerne vysokých kríkoch - až 90 cm. Zrelé plody sú veľmi tmavej farby, majú oválny tvar, priemer sú veľké a priemerná dĺžka je až 15 cm. Hmotnosť jednej odrody baklažánu „Luskáčik“ „často dosahuje 0,5 kg. Chuť je tiež najlepšia - zelenina má bielu a jemnú dužinu. Plody dobre znášajú transport a vyznačujú sa „zachovaním kvality“ bez straty pružnosti.

Alenka

Hybrid patrí do obdobia skorého dozrievania a je určený na pestovanie v interiéroch. Tento baklažán má neobvykle zelenú šupku. Plody sa objavujú 104. deň po zasiatí. Sú valcovité a veľké, hmotnosť jedného baklažánu dosahuje 350 gramov.

Kry sú nízke, charakterizované hustým olistením a absenciou tŕňov na stonkách a kalichu. Plody sú vynikajúce na prípravu rôznych jedál a na konzervovanie, absolútne bez horkosti. Hybridný výnos je pomerne vysoký - z jedného metra pôdy pochádza až 7,5 kg čerstvej zeleniny.

Cencúľ

Má dosť neobvyklý ovocný tvar. Je podlhovastý a ku koncu mierne zúžený, ako Daikon, a rovnakej snehovo bielej farby. Dozrieva za 110 - 115 dní. Kríky majú malú, rozširujúcu sa, výšku až 70 cm. Nepotrebuje podpery a podväzky, pretože plody sú malé, do 200 g. Dužina je hustá, jemná chuť a šťavnatá, po horkosti nie je žiadna chuť. . Plodenie je stabilné, znesiteľné a dobrej kvality.

Albatros

Je vysoko cenený pre svoj vynikajúci výnos a nedostatok horkosti v dužine modrofialového zrezaného ovocia v tvare hrušky. Albatrosové baklažány na nízkych kríkoch sú ťažké - až 450 gramov.

Epická F1

Ideálne pre pestovanie v celom Rusku. Plody v tvare slzy dozrievajú veľmi skoro (asi dva mesiace po výsadbe). Odrody baklažánu sa vyznačujú krásnou tmavo fialovočiernou farbou, uniformitou a harmonickou chuťou. Epický hybrid tiež profituje z vysokých výnosov a odolnosti voči bežným chorobám.


Najlepšie odrody bieleho baklažánu sú málo, ale ich plody semien budú nepochybne zdobiť každú záhradu alebo skleník, čo spôsobí veľa otázok: "Čo je to za zeleninu?" Často sa stáva, že semená bieleho baklažánu sa na konci sezóny ukážu ako žlté - to sú chyby výberu, ktoré sa vedci snažia zneškodniť.

Jedným z najznámejších typov je nepochybne „Ping Pong“. Jeho vaječníky sú malé, ľahké, ich hmotnosť zriedka presahuje 70 g. Bush je stredne vysoký, počas plodenia sa skutočne zdá, že bol ovešaný pingpongovými loptičkami. Cíti sa skvelo ako v skleníkoch, tak aj vonku.

K odrodám bieleho baklažánu patrí aj stredná sezóna „Swan“. Rastie dobre ako v skleníkoch, tak aj na čerstvom vzduchu, dorastá až do výšky 70 cm. Plody sú valcovité, až 22 cm dlhé, hmotnosť zriedka presahuje 255 g. Väčšina vaječníkov je biela, niekedy je však žltá. Hlavnou atrakciou je biela, mäkká dužina a vysoký výnos na meter štvorcový výsadby.

Ďalším hybridným poddruhom, ktorý stojí za pozornosť, je Pelikán. Jeho kríky sú vysoké, až do výšky 1 metra, zelenina dorastá do 18 - 20 cm, zároveň sa však nemôžu pochváliť veľkou hmotnosťou - hmotnosť kolíše v rozmedzí 200 - 250 g. Stredná sezóna odrody Pelican je hlavne pestované v skleníkoch.

"Biela noc" vás poteší oválnymi snehovo bielymi plodmi, ktoré dozrievajú uprostred sezóny. Bush rastie malý, až 70 cm, zdobený mnohými plodmi, každý s hmotnosťou až 300 g.

„Baby White F1“ má vtipné plody v tvare gule, ktoré dozrievajú medzi prvými. Kríky "Baby White F1" nie sú vysoké, bohato pokryté zeleňou, zriedka dosahujú 50 cm, početné malé plody zriedka vážia viac ako 300 g. Dužina je biela, bez charakteristickej horkosti.

Hybridný poddruh „Jemný F1“ prekvapí vás i vašich hostí podlhovastými valcovitými vaječníkmi s hmotnosťou 300 - 400 g. Kroviny sú stredne veľké, rozširujúce sa a plody s bielou dužinou bez náznaku horkosti. Veľmi dobre prežívajú obdobia sucha bez osobitnej starostlivosti.


Chrumkavé baklažány

Chcel by som osobitne zvážiť zeleninu, ktorá pre mnohých rastie nezvyčajne. Plody sú usporiadané do zhlukov po niekoľkých kusoch. Dve takéto odrody už boli zvážené vyššie. Jedná sa o Balagur a Mantya, ale existuje aj niekoľko zaujímavejších poddruhov.

Samuraj

  • Tento tmavofialový baklažán je skorý kultivar.
  • Dozrieva za 95 - 100 dní.
  • Plody nie viac ako 230 g, majú odolnosť proti chorobám, chladu.
  • Reálne je z m2 prijať až 6 kg. Ak hovoríme o chuťových vlastnostiach, je dôležité, aby v dužine nebola horkosť.

Prado

  • Existujú podobnosti s vyššie opísanou odrodou. Toto je chuť, farba, skoré dozrievanie.
  • Líši sa tvarom a veľkosťou.
  • Zelenina je podobná hruške, hmotnosť jedného ovocia nie je väčšia ako 200 g.
  • Zhruba 6 kg sa tiež zberá z m2.
  • Môže sa pestovať na otvorenom záhradnom pozemku aj v skleníkových podmienkach.

5 receptov, po ktorých si EGGPLANTY zamilujete

Baklažán: popis a vlastnosti 53 populárnych a neobvyklých odrôd pre otvorené terény a skleníky (Foto a video) + Recenzie

Existuje oveľa viac odrôd, ktoré sa dajú pestovať v skleníku, skleníku alebo na otvorenom poli. Stále sa vytvárajú nové hybridy s vynikajúcimi vlastnosťami. V každom prípade, aby plodina potešila, mali by ste rastline poskytnúť náležitú a dobrú starostlivosť. Včasné zalievanie, systematické uvoľňovanie, vrchný obväz, odstraňovanie buriny, ochrana pred škodcami, hmyzom a úspech máte zaručený. Pokúsili sme sa pre vás zhromaždiť tie najobľúbenejšie a najobľúbenejšie odrody baklažánu. Ak s týmito hodnoteniami nesúhlasíte, nechajte svoje hodnotenie v komentároch spolu s dôvodmi vášho výberu. Ďakujeme za vašu účasť. Váš názor bude užitočný pre ostatných používateľov.


Pozri si video: Градинар споделя информация за Патладжан


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny