9 prírodných hnojív, vďaka ktorým budú izbové kvety ešte krajšieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Málokto vie, že krmivá pre izbové rastliny sa nemusia kupovať za vysoké ceny v kvetinárstvach. Existuje veľa organických zlúčenín, ktoré môžu ľahko nahradiť drahé chemické prísady pre vaše kvety.

Bežný cukor

Zdroj glukózy, ktorý dodáva rastlinám energiu, ktorú potrebujú pre svoje životne dôležité funkcie; na úplné vstrebanie glukózy koreňmi rastlín však musí byť v pôde určitá koncentrácia oxidu uhličitého. Pri jeho absencii existuje vysoké riziko aktívneho množenia plesní a poškodenia koreňových chĺpkov nimi. Preto by sa pri kŕmení mali EM prípravky užívať súčasne s cukrom. Zahŕňajú určitý rod baktérií, ktoré prispievajú k rozkladu organických látok v pôde a jej nasýteniu oxidom uhličitým.Vedenie „sladkých“ obväzov odporúčajú biológovia v zime, keď väčšinu rastlín trápi suchý vzduch a nedostatok denného svetla. Ich implementácia je tiež oprávnená s príchodom jari, keď sa končí vegetačné obdobie a začína vegetačné obdobie. Na prípravu výživného roztoku je potrebné rozpustiť lyžicu kryštálového cukru v 0,6 litroch vody pri izbovej teplote. Kvapalina sa naleje do hrnca, aby sa zabránilo zamokreniu zemitej hrudky. Kŕmenie cukrom sa odporúča raz mesačne.

Kávová usadenina

Ďalšou možnosťou vynikajúceho vrchného obväzu pre izbové rastliny je kávová usadenina. V porovnaní s vysoko kvalitným dusíkatým hnojivom obsahuje pôda určité baktérie, ktoré spracúvajú kávovú usadeninu a uvoľňujú dusík potrebný pre rast a vývoj rastlín. Okrem toho sa v dôsledku ich životne dôležitej činnosti zlepšuje aj štruktúra pôdy. Stáva sa ľahkým a drobivým, zvyšuje sa jeho schopnosť akumulovať kyslík, ktorý je potrebný na dýchanie koreňového systému, Pred použitím ako hnojivo by mala byť kávová usadenina mierne vysušená. Potom z nej odoberieme jednu lyžicu a zmiešame s 500 g pôdy. Výsledná zmes sa pridáva do pôdy v pomere 1: 10. Pri príprave výživnej zmesi sa neodporúča zvyšovať množstvo kávovej usadeniny, pretože jej prebytok spôsobí okyslenie pôdy.

Citrusové šupky

Hodnotné biopotraviny pre domáce rastliny môžete pripraviť aj zo šupiek citrusových plodov (citrón, mandarínka, pomaranč). Aby ste to dosiahli, musíte šupku nakrájať na malé kúsky (nie viac ako 1 cm) a naplniť nimi sklenenú nádobu na 1/3 jej objemu. Nalejte vriacu vodu na vrchol a nechajte pôsobiť 24 hodín. Výslednú infúziu preceďte a doplňte na pôvodný objem usadenou vodou. Citrusové kŕmenie sa vykonáva raz mesačne a do každého hrnca sa pridá 50 ml infúzie. Pomáha zvyšovať imunitu rastlín, uzdravuje pôdu.

Popol

Popol je druh hnojiva draselno-fosforového. Jeho obsah draslíka dosahuje 5-6%. Predpokladá sa, že popol z pece je najvhodnejší pre rastliny, ale pri jeho absencii je celkom prijateľné použiť popol vytvorený v ohni. Kŕmenie popolom pomáha zlepšovať zloženie a dezinfekciu pôdy, normalizovať jej kyslosť, zlepšovať vzduch a priepustnosť pre vlhkosť. draslík pomáha pučiacim rastlinám a udržuje ich intenzívne kvitnutie a fosfor je potrebný na usadzovanie a dozrievanie semien a plodov. Na kŕmenie je potrebné pripraviť vodnú infúziu popola. Za týmto účelom rozpustite 2 čajové lyžičky so „šmýkačkou“ popola v jednom litri studenej vody. Trvajte na tom, 10 dní. Rastliny by mali byť napojené infúziou popola 2-krát mesačne. Jeden liter stačí na 5 kg pôdy. Pri výsadbe a presádzaní rastlín je možné do pôdy pridať aj suchý drevný popol v množstve 10 g popola na 500 g pôdy. Kŕmenie popolom znižuje kyslosť pôdy. Preto sa neodporúča pre izbové rastliny, ktoré uprednostňujú kyslé pôdy.

Roztok stimulujúci kvasinky

Bežné kvasinky používané na kŕmenie umožňujú rýchly rast a vývoj izbových rastlín. Sú skutočným prírodným skladom mikroelementov potrebných na asimiláciu organických látok z pôdy rastlinami a ich syntézu. Správne vykonané kŕmenie kvasnicami podporuje vývoj koreňového systému, zvyšuje odolnosť rastlín voči rôznym škodcom a chorobám, zlepšuje zloženie pôdy. Na prípravu stimulačného kvasnicového „kokteilu“ je potrebné rozpustiť 5 kociek rafinovaného cukru a 10 g suchého droždia v 1,5 litri vody. Zmes sa nechá stáť pri izbovej teplote 1,5 hodiny, potom sa zriedi vodou pri izbovej teplote na objem 5 litrov. Pri zalievaní sa z 50 až 100 ml roztoku spotrebuje 1 kg pôdy. Vrchný obväz by sa mal robiť raz za tri mesiace.

Koktejl so šupkou z cibule

Cibuľové plevy obsahujú biologicky aktívne látky, ktoré chránia rastliny pred patogénnymi baktériami a niektorými škodcami. Vrchný obväz s ním tiež pomáha zlepšovať pôdu, vďaka čomu sa zvyšuje rast rastlín a kvitnutie sa stáva hojnejším. Na prípravu „kokteilu“ by sa malo 50 g cibuľových šupiek zaliať dvoma litrami studenej vody, privedieme k varu a na miernom ohni varíme 15 minút. Kastról je zabalený do deky a nechá sa 3 hodiny. Výsledný vývar sa filtruje a ochladí. Cibuľový vývar sa použije na polievanie a / alebo postrekovanie. Aplikujte ho raz za dva mesiace. Je najvhodnejší na kŕmenie rastlín rastúcich na balkónoch a neglazovaných lodžiách.

Roztok kyseliny jantárovej

Kyselina jantárová je prírodná zlúčenina nevyhnutná pre zdravie rastlín. Na kŕmenie vnútorných vzoriek je potrebný 0,02% roztok kyseliny. Pre choré a umierajúce rastliny sú použiteľné viac nasýtené roztoky, na prípravu ktorých sa 0,25 g kyseliny jantárovej rozpustí v litri teplej vody.

Humus

Na zabezpečenie rýchleho vývoja a rastu citrónu, fikusu, dieffenbachie a vnútornej palmy je najlepšie kŕmiť humusom s vtáčím trusom. Obsahuje veľmi veľké množstvo výživných látok, a preto by sa mal používať iba ako hnojivo pre silné a zdravé rastliny. Na kŕmenie je pripravený infúzia humusu. Miešajte 10 g humusu v troch litroch vody pri izbovej teplote a nechajte pôsobiť 1 - 2 hodiny. Pôda v kvetináčoch je dobre navlhčená usadenou vodou a potom zavlažovaná nálevom. Listnatý humus je ideálny na kŕmenie iných vnútorných rastlín. Pridáva sa do pôdneho substrátu, aby sa nasýtil živinami a zlepšila sa jeho štruktúra.

Akvarijna voda

Voda v akváriu obsahuje veľké množstvo organických látok (zvyšky potravy, odpad z rýb), má neutrálne pH a je mäkká. Je vhodné ním polievať kvety v teplom období a nie viac ako raz za 1,5 mesiaca. Nedodržanie tohto pravidla môže viesť k okysleniu pôdy, k rozvoju jednobunkových rias. Voda v akváriu je vhodná najmä na kŕmenie muškátov, myrt, orchideí. Teraz viete, že hnojivá pre rastliny v interiéroch je možné pripraviť zo šrotu. Hlavná vec je správna príprava a dávkovanie, aby ste nepoškodili rastliny.


Vytvárame vertikálne kvetinové záhony vlastnými rukami!

Kvetinová záhrada

Je ťažké prejsť okolo vertikálneho kvetinového záhonu bez toho, aby ste si to všimli: okamžite spadne do poľa viditeľnosti a upúta pozornosť. To nie je prípad tradičných „pozemných“ kvetinových záhonov - dajú sa podrobne preskúmať, až keď prídete bližšie. Vysoké kvetinové záhony majú ešte niekoľko ďalších výhod, napríklad rozmanitosť druhov a skutočnosť, že sa dajú vyrobiť z najbežnejších materiálov a starých vecí, ktoré už v domácnosti nie sú potrebné.

 1. Typy vertikálnych postelí
 2. Výhody vertikálnych kvetinových záhonov
 3. Ako si vyrobiť vertikálny kvetinový záhon svojpomocne
 4. Z plastových fliaš
 5. Z krabíc
 6. Z kovového pletiva a záhradnej fólie
 7. Geotextília
 8. Z palety
 9. Čo iné urobiť vertikálny kvetinový záhon
 10. Aké kvety použiť vo vertikálnom záhradníctve
 11. Jahody vo vertikálnych posteliach
 12. Tipy na vytváranie vertikálnych jahodových záhonov

Výhody a nevýhody domácich uhorkových skleníkov

Môžete tiež použiť prefabrikovaný brutnák lekársky. Takýto rám stačí umiestniť do záhrady a už ho môžete používať. Výhodou továrenského skleníka je ľahká inštalácia. Nosný rám je vyrobený na základe pevnostných výpočtov, vďaka čomu je odolný voči zaťaženiu vetrom. Niektorí pestovatelia zeleniny si však inštalujú domácu verziu. Odmietnutie hotového dizajnu je spôsobené jeho vysokou cenou a obmedzenou veľkosťou. To núti poľnohospodárov vyrábať domáce uhorkové skleníky, ktoré majú veľkú nevýhodu - nízku pevnosť. Rám musí odolávať nárazom vetra, hmotnosti materiálu, z ktorého je prístrešok vyrobený, váhe zavlažovacieho systému a mihalniciam.

S výhradou odporúčaní na inštaláciu však domáce skleníky nie sú horšie ako továrenské. Udržiavanie stabilnej mikroklímy vo vnútri umožňuje trojnásobné zvýšenie výnosov plodín. Medzi výhody použitia domácej možnosti patria:

 • rýchla montáž a demontáž
 • pohodlné umiestnenie na webe
 • nízka cena
 • vysoká ergonómia (domáci dizajn sa hodí do prostredia).


Zeleninová záhrada po novom

Zeleninová záhrada môže byť usporiadaná nie horšie ako záhrada. Každá posteľ môže byť navrhnutá tak, aby ladila so štýlom kvetinovej záhrady alebo kvetinového záhonu, ku ktorému môžete položiť cestu. Samotný chodník je možné ozdobiť záhradnými bylinkami. Môže to byť petržlen, kôpor, chren alebo dokonca mrkva, ktorej listy budú až do neskorej jesene zelené. Okrem toho budú papričkové „lampióny“ pozdĺž cesty vyzerať dobre. Samotné postele môžu byť vyrobené v akomkoľvek tvare. Už to záleží na fantázii majiteľa záhrady.

Záhradu je možné po celom obvode vysadiť aj kríkmi alebo okrasnými stromami. Potom bude pred zvedavými očami ukrytý malý kúsok raja.


Ak nechcete prísť s niečím neobvyklým, vždy môžete použiť hotové plastové ploty. Sú na predaj vo veľkom sortimente.

 • DIY kvetinový záhon
 • Ako urobiť záhon
 • Ako zariadiť krásny kvetinový záhon
 • Ako rozbiť kvetinovú záhradu v krajine
 • Ako si vyrobiť krásny kvetinový záhon z kameňov
 • Nápady na kvetinový záhon na pni stromu
 • Ako urobiť krásny kvetinový záhon v krajine
 • Aké ľahké je urobiť kvetinový záhon v krajine vlastnými rukami
 • Ako zariadiť záhon
 • Najlepšie najlepšie nápady na úpravu letnej chaty
 • Ako urobiť plot
 • Aké druhy kvetinových záhonov sú vhodné na záhradný pozemok
 • Ako rozbiť záhon
 • Vertikálne kvetinové záhony - neobvyklé záhradné nápady
 • Ako rozbiť kvetinové záhony v krajine vlastnými rukami
 • Ako zariadiť záhon
 • Ako vyzdobiť osobnú zápletku
 • Ako zariadiť kvetinový záhon v krajine
 • Aký kvetinový záhon zvoliť na letnú chatu
 • Zdobíme chatu vlastnými rukami
 • Ako vyzdobiť pozemok v krajine vlastnými rukami
 • Ako zdobiť kvetinový záhon kvetmi

Ako sa vyrábajú hnojivá zo šrotu - záhradná a zeleninová záhrada

Skleník sa od skleníka mierne líši, predovšetkým svojou veľkosťou. Skleník bol vytvorený špeciálne na pestovanie sadeníc, ktoré sa následne vysádzajú do záhrady, a preto nevyžaduje veľa miesta. Vďaka tomuto dizajnu máte možnosť získať vynikajúce klíčky paradajok, papriky alebo kvetov, a to aj v chladnom období. Môžete ho zostaviť z najjednoduchších dostupných nástrojov.

Ako urobiť skleník vlastnými rukami?

Aby sme mohli postaviť skleník, musíme pripraviť niekoľko vecí, ktoré urýchlia rast vašich rastlín. Bude to:

- drevené alebo kovové rúry

1. Najskôr musíte vykopať malý otvor po celej ploche budúceho skleníka. Výška takejto jamy často nepresahuje 20 - 30 centimetrov.

2. Teraz by ste mali zem trochu prihnojiť organickými hnojivami a potom naliať vrstvu pôdy.

3. Po tejto fáze začneme robiť rám skleníka. Ako už bolo spomenuté, môžete urobiť buď drevené, alebo kovové.

4. Keď je celý rám pripravený, môžete film roztiahnuť.

5. Voskovanú utierku môžete zafixovať ľubovoľným nástrojom, ktorý vám vyhovuje. Často sa to robí pomocou tehál.

Skleník je pripravený, môžete tam bezpečne vysadiť svoje sadenice!

Aký prístrešok by ste si mali zvoliť?

Na zakrytie skleníka môžete použiť polymérny film alebo špeciálne textílie (ktoré umožňujú priechod vzduchu, ale s veľmi nízkou intenzitou). Odporúčame vziať práve takúto látku, pretože pod filmom sa vaše sadenice dajú jednoducho uvariť.

Ako si vyrobiť skleník doma?

Ukázali sme vám, ako sa dá vyrobiť jeden z najjednoduchších skleníkov, ale je ich oveľa viac. Aby ste si sami mohli zvoliť najpohodlnejšiu možnosť, odporúčame vám pozrieť sa na nasledujúce fotografie.

VIDEO. Ako si sami vyrobiť skleník?


Záhradné remeslá pre deti

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa dospelí snažia prikrášliť svoju zápletku, ak sú v rodine deti, čoskoro ich to začne nudiť. Na záchranu situácie bude v tomto prípade možné vybudovanie detského ihriska, samostatného hracieho priestoru s nenáročnými remeselnými výrobkami, hojdačkami, pieskoviskom a podobne. Ak máte dobrý a plánovaný prístup k realizácii tohto projektu, môžete ľahko postaviť skutočné detské ihrisko.

 • Ploty hernej plochy s plastovými fľašami v tvare kvetinových záhonov z rovnakého materiálu.
 • Záhradné plastiky v podobe húb, vtákov a zvierat z betónu, sadry a plastu.

Usporiadanie letnej chaty pre každého majiteľa prináša potešenie z odpočinku, ako aj z práce pri starostlivosti o rastliny a pri zbere plodín pestovaných vlastnými rukami. Môžete to zvýšiť vytvorením remesiel, zdobením rekreačnej oblasti, ak to urobíte sami. Na každom dome je skutočne niečo zbytočné, ale originálne z hľadiska výzdoby. Peniaze tu nie sú potrebné, potrebujú vynález, nápad a trochu času.

Všimli ste si chybu? Zvýraznite ju a stlačte Ctrl + Enterdajte nám vedieť.


Pozri si video: Hura do zahrady 29 web


Predchádzajúci Článok

Nákup podpníkov pre ovocné stromy

Nasledujúci Článok

Výsadbová mapa a sprievodca pre šalátovú záhradu