Bush rastlinaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: kríková rastlina

Do rohu záhrady, kde voda stagnuje, a radšej do tieňa (teda chladnejšej zimy) by som chcel dať kríkovú rastlinu, ktorá je ozdobou a ktorá kvitne. Odporučili by ste tiež rastlinu, ktorá nie je väčšia ako pár metrov?

Ďakujem


Rastlina Bush: Odpoveď: rastlina Bush

Vážený Gianni, vitajte v sekcii „Otázky a odpovede“ na našej webovej stránke! Ďakujeme, že ste nám položili otázku.

Do oblasti záhrady, ako je tá, ktorú ste opísali, alebo do prostredia s málo slnečným a vlhkým prostredím, ako je tá vaša, by sme mohli umiestniť množstvo druhov. Keďže však hľadáte rastlinu do dvoch metrov, ktorá plodí dobré množstvo kvetov, odporučil by som krásnu kaméliu.

Camellia nie je pôvodný druh, ale bola dovezená do Talianska z tropickej Ázie a z rôznych dôvodov sa veľmi rozšírila ako okrasná rastlina. V prvom rade má vynikajúci tvar so zaoblenou čiarou, ktorú drží po celý rok, pretože je to vždyzelená rastlina. Najpríjemnejším detailom tejto rastliny je však kvet bohatý na okvetné lístky a plný farieb, ktorý v období kvitnutia doslova vypĺňa zaoblenú korunu kamélie.

Pozitívom tejto rastliny, ktoré presvedčí mnohých nadšencov záhradníctva, aby si ju zasadili do svojej záhrady, je navyše veľká rozmanitosť druhov, ktoré existujú, čo vám umožní mať viac fázových kvetov počas roka, takže v záhrade vždy niečo kvitne .

Kvety napríklad Camelia japonica a Camelia reticulata kvitnú od februára do mája, zatiaľ čo kvety Camelia sasanqua kvitnú v zime. Okrem tohto makro-rozdielu medzi jarno-kvitnúcimi kaméliami a zimne kvitnúcimi kaméliami existuje nespočetné množstvo odrôd kamélií a krížencov, ktoré kvitnú vo veľmi odlišných obdobiach, čo nám umožňuje pokryť ich kvetmi veľmi veľkú časť roka.Rastlina Hibiscus Syriacus

Ľ Ibištek syriacusBežne známy ako ibištek čínsky, je to dokonalá okrasná rastlina na tvorbu kvitnúcich živých plotov, ktorá sa ľahko pestuje v záhrade aj v kvetináčoch. Ibištek čínsky je okrasná rastlina z Ázie (Čína, India). Rastlina patriaca do čeľade Malvacea (rovnaká ako slez) má kríkovitý habitus. Nadzemná časť rastliny je zložená z početných drevitých alebo polodrevnatých konárov pokrytých tmavozelenými listnatými listami s trojlístkovým tvarom a zúbkovanými okrajmi. Kvety, hermafroditné, veľmi veľké a ozdobné, sú tvorené 5 okvetnými lístkami, ktorých farebný tón sa pohybuje od biely intenzívny ružovo-fialový krém.

 • Váza 7cm, výška 5 / 15cm
 • Váza 18 cm, výška 30/60 cm

Potrebujete pomoc?

DÔLEŽITÁ POZNÁMKA
Oznamujeme našim zákazníkom, že zásielky môžu byť oneskorené, preto doručenie do 48 hodín nie je zaručené.

TEL +39,389 48 33 785

TEL +39 329 82 66 110

TEL +39 329,82 13 085

Poštovné zdarma od 49,00 €

Bezpečné online platby

Rýchle dodanie

Ak si objednáte do 16:00
Posielame v ten istý deň

Originálne výrobky

Ľahký návrat

Predaj rastliny Hibiscus Syriacus, ktorý je k dispozícii v nasledujúcich formátoch:

 • Váza 7cm, výška 5 / 15cm
 • Váza 18 cm, výška 30/60 cm


Všeobecnosť rastliny čučoriedka:

Tam Wallflower je to trváca bylina, ktorá na jar vytvára klasy, ku ktorým sú pripevnené kvety so štyrmi okvetnými lístkami. Kvitnutie tejto rastliny nastáva od marca do mája a je vhodná na bordúry, záhony, ale dá sa pestovať aj v kvetináčoch. Kvety Wallflower sú rôznych farieb: biela, ružová, fialová, červená, fuchsiová, modrá, žltá, oranžová a červená. Aký význam má Wallflower? Wallflower predstavuje trvalú krásu, jej význam sa v priebehu storočí menil. Je to veľmi populárna kvetina v Škótsku a Anglicku, kde sa používa na zdobenie stien chát.

Pestovanie a starostlivosť o rastliny čemerice:

Pre optimálny vývoj by mala byť umiestnená na slnečnom mieste alebo v slabom svetle. Dôležité je, že rastlina prijíma najmenej dve hodiny slnečného žiarenia denne. V skutočnosti, ako už bolo spomenuté, sa rastlina nebojí chladu, ale bolo by lepšie ju nevystavovať teplotám pod 5 °. Pokiaľ je to možné, je vhodné ju pestovať v kvetináčoch a odniesť na chránené miesto, keď vonkajšie teploty klesnú pod tolerovanú hranicu. Violaciocca rastie bujne na vápenatých pôdach a je ľahké ju nájsť spontánne na útesoch s výhľadom na more alebo na starých stenách. Najvhodnejšia pôda je ľahká alebo dobre priepustná a bohatá na organické látky, ale v skutočnosti sa dokáže bez problémov adaptovať v akejkoľvek pôde, dokonca aj v bežnej záhradnej pôde. Violaciocca alebo Matthiola Incana nemá žiadne zvláštne potreby, pokiaľ ide o zásobovanie vodou: musí sa polievať najviac dvakrát týždenne a iba ak je pôda suchá. Ak sa chová v záhrade, stačí dážď a v prípade dlhodobého sucha je možné ju polievať. Veľmi mladé exempláre potrebujú viac vody, preto odporúčame polievať stále, medzi jednotlivými zálievkami nechajte dostatok času a vyhnite sa ich stagnácii.


4 RASTLINNÉ RUŽOVÉ RASTLINY v kvetináči 19 cm

Tento článok platí 25 bodových bodov . Celková hodnota vášho košíka je 25 bodov a môžu byť prevedené na kupón v hodnote: 0,75 € .

Každý nákup na stránke vám zarobí 3% jeho hodnoty vo vernostných bodoch.

Zbierka vernostných bodov je aktívna pre všetky kategórie našich článkov a na výrobky v predaji

Minimálna suma, v ktorej je možné poukážku použiť, je 20 €

Body sa prideľujú pri doručení objednávky

Body sa rušia pri stornovaní objednávky


ZÁHRADNÉ STROMY

Odhliadnuc od vysokých stromov, zamerajme sa na tie, ktoré sú vhodné aj do malých alebo stredne veľkých záhrad: MAPLE má v závislosti na odrode malé rozmery a listy, ktoré sa môžu líšiť od zelenej po tmavočervenú, potrebujú kyslú pôdu, mäkkú a kyslú PH, ale nemá dôležitý koreňový systém, takže sa dá vysadiť pomerne husto.

Prunus (kvitnúca čerešňa)

Dáva nádherné kvety, je to skutočný jednokmenný strom a vyžaduje si adekvátny, ale nie divoký rez.

Tento krásny strom vám umožňuje mať vo vašej záhrade žiarivé farby, vďaka čomu bude atmosféra živšia a veselšia. Poskytuje tiež pocit chladu a obrazy relaxácie a pokoja, ideálne pre veľkú záhradu, ale niekedy vhodné aj pre malé záhrady.

Tento veľmi krásny strom vám umožní mať v záhrade rastlinu s výnimočnými vlastnosťami, vďaka čomu bude všetko živšie a veselšie.

Dôležité je kúpiť ho v kvete, uvedomiť si jeho veľkosť a typ.

Olivovník

Nie je to len ten úžasný strom, ktorý nás pri intenzívnom kultivovaní zásobuje olejom: je to tiež strom s vlastnou divokou krásou, pokovovaným a skrúteným kmeňom, striebristými listami, rozmermi, ktoré môžu zostať obsiahnuté, najmä tie apúlske. , zatiaľ čo kalábrijské sú oveľa vyššie a prudko stúpajú.

Olivovník je typický pre Apúliu, od dolného Salenta po vrchol. Táto špeciálna rastlina môže poskytnúť vynikajúce ovocie, takže ju môžete použiť na ozdobu aj na zber olív. Ak máte veľký priestor, môžete vyrobiť aj domáci olej.

Je dôležité kupovať mladé rastliny, ktoré sa po nasadení môžu aklimatizovať a posilniť, zatiaľ čo pri kúpe dospelých jedincov sa nebudú dobre zakoreniť a vždy budú vykazovať krehkosť a pominuteľnosť.

Magnolia Grandiflora

Čo mnohí vedia, je to jednokmenný strom, ktorý môže dosiahnuť aj veľké rozmery, ale rastie veľmi pomaly, takže je vhodný na výsadbu aj do stredne veľkých záhrad.

Je vždyzelená, s kopijovitými lesklými listami, ktoré vydržia dva roky, a kvetmi s intenzívnou vôňou v odtieňoch od bielej do ružovej, s jarným kvitnutím. Kuriozita: kvety magnólie sú jedlé, dajú sa jesť vyprážané alebo obalované.

Vďaka tomuto stromu môže vaša záhrada zostať po celý rok zelená, čo vašej záhrade zaručuje jasné farby a pocit intenzívneho odpočinku.


Výroba ružového kríka v záhrade

Publikované 2. septembra 2015 spoločnosťou Gardener

The kríkové ruže na vyzdobenie parkov, záhrad, ale tiež jednoducho na pestovanie v kvetináčoch.

Bush ruže majú svetlozelené listy zložené z malých listov so zúbkovaným obrysom s prítomnosťou krásnych plodov.

Staršie rastliny majú nízky a kompaktný vývoj, novšie dokonca dosahujú výšku dvoch metrov, s bohatým kvitnutím od jari do zimy, aj keď je možné, že existujú aj také, ktoré znovu nekvitnú.

Bush ruže možno klasifikovať podľa veľkosti ich kvetov, ich tvaru, farieb, ľahko sa pestujú a nemajú žiadne zvláštne potreby.

Preferujú kultiváciu v oblastiach plných jasu alebo dokonca na plnom slnku, odolávajú aj nízkym teplotám.

Nie je potrebné vyberať konkrétny typ pôdy, ak ide o dobre priepustnú, mäkkú pôdu s dostatkom organických látok.

Po vykopaní pôdy je potrebné vykopať jamu úmernú veľkosti ružičiek, ktoré sa majú vysadiť, na dno položiť zrelý hnoj, jamu zasypať dobre zhutnenou zeminou, ruže výdatne zalievať. .

Pri zalievaní kríkových ruží nesmiete namočiť listy a kvety, aby sa neobjavila pleseň, musíte na dne rastliny jemne vytekať vodu, pôda musí byť vlhká, ale nie mokrá, aby nespôsobovala stagnáciu vody .

Keď je rastlina zasadená, musí sa podať zrelý hnoj, a to na jar aj v lete.

The kríkové ruže sa množia vrúbľovaním, zriedka pre drevité odrezky odstránené z rastliny počas zimy.

Tam prerezávanie sa musí uskutočniť na konci kvitnutia počas jesene, kde je mierne podnebie, kde je podnebie tuhšie, sú vylúčené časti konárov, ktoré nie sú lignifikované, slabé a krehké a tie, ktoré majú tendenciu rásť smerom do vnútra kríkov.


Záver k téme

Záhrada hortenzie má vynikajúcu vlastnosť, ktorá spočíva v tvorbe farby púčika v súlade s chemickým zložením pôdy. Preto je farebná schéma kríkov a záhradných pôd používaných hortenziou taká rozdielna, že umožňujú jej výsadbu na rôznych miestach. To dáva jeho kvetenstvám neobvykle jasnú paletu, ktorá je hlavným faktorom pri použití rastliny na zdobenie zeme. Pozemný efekt umožňuje použiť tieto nádherné kvety pri vytváraní skvelých krajinných projektov.

Snehovo biely záhradný výhonok.

Jemná a jemná ružová je obľúbenou súčasťou tejto letnej sezóny.

Záhradná hortenzia s klasickými tvarovými púčikmi. Príklad dobre upraveného kvetu.


Video: TOKYO AQUASCAPING UNION SHOWCASE - STEVEN CHONG 60P PLANTED TANK BUILD


Komentáre:

 1. Dallon

  Bolo to a so mnou.

 2. Daley

  really fly away! we look forward to the release and will rock it !!!!!!

 3. Natanael

  Ospravedlňujem sa, že zasahujem... U mňa podobná situácia. pozývam do diskusie. Napíšte sem alebo do PM.

 4. Grojin

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. mám istotu. Môžem obhájiť pozíciu.

 5. Aurik

  Bravo, what the correct words ..., great idea

 6. Worrell

  Mýliš sa. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 7. Eugen

  In my opinion, you are making a mistake. I can defend my position. Email me at PM, we'll talk.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety