Súprava na pestovanie rastlín v interiériWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri?

Nie je nič chladnejšie ako vnútorná záhrada. Zábava začína, keď môžete ísť von starať sa o svoje rastliny. Záhradníctvo je úžasný koníček a rastliny môžete pestovať v interiéri po celý rok. Existujú štyri hlavné typy vnútorných záhradných techník, pestovanie v špine, pestovanie vo vode, pestovanie na vzduchu a pestovanie na skalách. Každý druh má iné benefity, no jedno je isté, nič nie je lepšie ako dobrá úroda čerstvých byliniek, ovocia a zeleniny. Prevediem vás všetkými rôznymi metódami pestovania v interiéri.

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Existujú stovky druhov rastlín, ktoré možno pestovať v interiéri. Rastliny sú nielen pekné na pohľad, ale sú aj prospešné pre vaše zdravie. Nasledujúcich päť rastlín predstavuje päť najlepších možností, ktoré môžete mať v interiéri.

1. Bazalka sladká

Táto rastlina sa ľahko pestuje v interiéri a poskytne skvelú chuť. Bazalka je vlastne príbuzná s paradajkami a baklažánom a dá sa použiť rovnakým spôsobom. Bazalku používam na slané večere a každému jedlu dodá príjemnú chuť. Bazalka je bylina s vysokým obsahom antioxidantov a protizápalových vlastností. Jednoduchá šálka bazalkového čaju môže pomôcť v boji proti prechladnutiu a chrípke.

2. Rebarbora

Aj keď nie je taká sladká, je rebarbora obľúbenou zeleninou používanou na dochucovanie dezertov. Má vyšší obsah živín ako jahoda, ale je oveľa sladšia. Je tiež oveľa jednoduchšie pestovať. Rebarbora je známa tým, že obsahuje veľa vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti.

3. Biela repa

Aj keď rád varím s čerstvou repou, táto sladká a ľahko pestovateľná zelenina môže poskytnúť zdravotné výhody. Biela repa je prvou odrodou repy, ktorá vyrastie. Pestujú sa ľahšie ako červená repa, ktorá vyrastie, keď sa pôda zahreje.

4. Kaleráb

Ide o jednu z najjednoduchších druhov zeleniny na pestovanie v interiéri a nachádza sa nízko v potravinovom reťazci. Kaleráb je vlastne kríženec kapusty a repy a jeho biele, šťavnaté listy sú ideálne na podávanie so zemiakovou kašou. Kaleráb môžete použiť aj ako lahodnú prílohu ku každému jedlu. Hovorí sa, že ste to, čo jete, takže konzumácia tejto lahodnej zeleniny vám môže pomôcť získať živiny a vitamíny, ktoré vaše telo potrebuje.

5. Zelená kapusta

Zelená kapusta je bežnou zložkou čínskych jedál už desaťročia, no v dnešnej dobe je ťažké ju zohnať. Táto krásna rastlina sa ľahko pestuje a produkuje veľkú hlávku kapusty, ktorú možno použiť na praženicu, šaláty alebo dokonca steaky. Kapusta má vysoký obsah vlákniny a vitamínu K, čo môže pomôcť predchádzať rakovine a poskytnúť vám silnejšie kosti.

Začíname

Ak ste ešte nikdy nič nepestovali, začnite v malom s niekoľkými bylinkami. Môžete začať s malou bylinkovou rastlinou a postupom času pridávať ďalšie. Týmto spôsobom môžete svoje rastliny držať oddelene a potom priniesť bylinky a zeleninu, keď ich budete mať dosť. Možno budete dokonca prekvapení, koľko toho dokážete vyrobiť.

Tabak

Tabak je jednou z najjednoduchších rastlín na pestovanie v interiéri. Tabak sa pestuje už stovky rokov a používa sa ako liek na zmiernenie bolesti a stresu. Tabak sa tiež veľmi ľahko pestuje, pretože nevyžaduje veľa slnka.

Tabak sa dá pestovať vo vnútri aj vonku, no všetci vieme, že dym nie je zdravý. Takže vo vnútri je najlepšie pestovať tabak v menších kvetináčoch s menším množstvom pôdy. Pôda by nemala byť hlboká viac ako jeden a pol palca a mali by ste použiť substrát s kamienkami, aby ste zabránili vymývaniu pôdy.

Najprv musíte získať rastliny. Môžete si ich kúpiť online alebo ich môžete pestovať aj vo vnútri. Ak ste nikdy nepestovali tabak, choďte do miestnej škôlky a kúpte si nejaké rastliny.

Keď už máte rastliny, musíte vedieť, kedy môžete očakávať, že kvety rozkvitnú. Aby ste to dosiahli, budete chcieť svoje rastliny držať v najteplejšej časti vášho domu. To môže znamenať, že potrebujete mať verandu alebo okno, na ktoré nedopadá priame slnečné svetlo. Tiež sa uistite, že pôdu okolo tabaku udržiavate suchú, aby ste predišli plesniam. Tabak sa vo všeobecnosti pestuje iba v teplom podnebí, ako je Florida, ale pestoval som tabak v chladných oblastiach a stále sa mu darilo.

Vašim rastlinám môže trvať 2 až 3 roky, kým budú dostatočne veľké na to, aby začali kvitnúť. Udržujte svoje rastliny dobre napojené a začnite zbierať listy, keď sú pripravené.

2. Hydroponická vnútorná záhrada

Ak ste už predtým vyskúšali záhradníctvo, potom poznáte prácu a čas, ktorý to vyžaduje. Ale ak práve začínate, môžete sa rozhodnúť pestovať svoje rastliny rovnakým spôsobom ako ja. So súpravou Hydroponic Indoor Garden sa nemusíte obávať, že budete musieť svoje rastliny strihať, hnojiť alebo zalievať. Počas roka tiež nebudete musieť meniť živiny v pôde.

Účelom súpravy Hydroponic Indoor Garden je pestovať vaše rastliny priamo vo vode. Netreba veľa. V podstate máte niekoľko hrncov a trochu vody. Výhodou tohto systému je, že môžete využiť malý priestor a nepotrebujete veľa pôdy.

Zatiaľ čo vnútorné záhradníctvo na vode nie je také jednoduchéKomentáre:

 1. Wadley

  Rather useful phrase

 2. Warren

  I think, that you are mistaken. Let's discuss. Napíš mi v PM.

 3. Octa

  I can recommend you to visit the website with a huge number of articles on the topic of interest to you.

 4. Zulkiramar

  Áno mizera

 5. Gotthard

  I think I make mistakes. We need to discuss. Write to me in PM, it talks to you.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii