Crassula muscosa (reťaz hodiniek)We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedecké meno

Crassula muscosa Ľ

Bežné mená

Retiazkový remienok, hodinový retiazkový závod, princezná borovica, jašteričí chvost, zipsová rastlina, cyprus hračiek, rattail crassula, clubmoss crassula

Synonymá

Crassula lycopodioides

Vedecká klasifikácia

Rodina: Crassulaceae
Podrodina: Crassuloideae
Rod: Crassula

Popis

Crassula muscosa, taktiež známy ako Crassula lycopodioides, je mierne až husto rozvetvená šťavnatá so vzpriamenými až ležiacimi stonkami. Dorastá až do výšky 25 centimetrov, je veľmi variabilný, pokiaľ ide o veľkosť a tvar listov. Vetvy sa často krivia smerom k svetlu. Hlavné vetvy sú drevnaté a s priemerom do 0,4 palca (1 cm). Drobné listy sú svetlozelené alebo sivasto až hnedozelené a husto zabalené okolo stonky, tvoria štvorcovú hmotu. Kvety sú hrncovitého tvaru a bledožltkasto zelené až hnedé.

Foto Wayne Fagerlund

Otužilosť

Zóny odolnosti USDA 9a až 10b: od -6,7 ° C do +4,4 ° C.

Ako rásť a starať sa

Vysádzajte do dobre priepustnej pôdy na plnom slnku do svetlého tieňa alebo do interiéru. Ak sadíte v interiéroch, umiestnite ich do miestnosti, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu, napríklad do blízkosti južne orientovaného okna. Najlepšia farba sa udržiava s malým odtieňom, dokonca aj na pobreží.

Watch Chain má typické zalievanie pre šťavnaté víno. Najlepšie je použiť metódu „máčať a sušiť“ a medzi zalievaním nechať pôdu úplne vyschnúť.

Pretože Watch Chain nie je odolný voči chladu, mali by ste ho nosiť v interiéroch, keď teplota klesne pod -6,7 ° C.

Počas vegetačného obdobia by mali byť rastliny kŕmené hnojivom s riadeným uvoľňovaním. Môžu byť kŕmené týždenne slabým tekutým roztokom.

V lete potrebuje oveľa viac vody a nemalo by byť vystavené plnému slnku, pretože si cení iba jas, ale trpí nadmerným slnečným žiarením. Ak tieto podmienky nie sú splnené, rastlina začne vysychať a tuhnúť, zvyčajne od základne stonky až po končeky.

Viac informácií sa dozviete na Ako rásť a starať sa o hodinový reťazec (Crassula muscosa).

Pôvod

Crassula muscosa je pôvodom z Namíbie a Južnej Afriky (Eastern Cape, Free State, North West, Northern Cape, Western Cape).

Formuláre

  • Crassula muscosa f. cristata
  • Crassula muscosa f. variegata
  • Crassula „Imperialis“

Odkazy

  • Späť do rodu Crassula
  • Succulentopedia: Prehliadajte sukulenty podľa vedeckého názvu, bežného mena, rodu, rodiny, zóny odolnosti USDA, pôvodu alebo kaktusov podľa rodu

Fotogaléria


Prihláste sa teraz na odber a buďte informovaní o našich najnovších správach a aktualizáciách.

Ako sa rozmnožuje Crassula Muscossa

Crassula Muscosa sa najlepšie množí v záhradnej oblasti, na ktorú sa denne dostane 6 hodín slnečného žiarenia. Ak chcete pestovať šťavnaté interiéry, hľadajte okno, na ktoré bude priame slnečné svetlo. Keď teploty klesnú pod 20 ° F (-6,7 ° C), je vhodné rastlinu uviesť do interiéru.

Watch Chain rastie hojne a môže byť invazívny. Odporúčaná metóda na rozmnožovanie šťavnatých rastlín je rezanie stoniek.

Metóda rezania stonky

Krok 1: Na rezanie stoniek sukulentu použite ostrý nôž, ktorý bol sterilizovaný.

Krok 2: Z hlavnej rastliny odrežte stonku.

Krok 3: Stonku nechajte niekoľko dní stuhnúť.

Krok 4: Kmeň položte na kvetináč naplnený dobre priepustnou pôdou a má dobrý odtok.Krok 5: Zalievajte pôdu vždy, keď úplne vyschla.


Sprievodca Crassula Muscosa: Ako pestovať a starať sa o „reťazec hodiniek Crassula“

Akákoľvek terasa alebo veranda sa stane stredobodom pozornosti, keď bude zdobená niekoľkými sukulentmi. S viac ako tisíckou druhov čeľaď Crassulaceae predstavuje obrovskú škálu sukulentov, od veľkých kríkov podobných kríkom až po drobné rastliny. Zatiaľ čo niektorí členovia rodiny vytvárajú ohromujúce kvety, väčšina z nich je cenená pre svoje zvedavé formy a vysoko ozdobné listy.

Žiadna iná šťavnatá čeľaď, možno okrem kaktusov, neprispievala do našich domovov a záhrad toľko krásnych a známych rastlín ako čeľaď Crassulaceae alebo Orpine. Crassula muscosa je šťavnatá rastlina patriaca do čeľade Crassulaceae a do rodu Crassula.

Keďže sa Crassula muscosa stala čoraz populárnejšou na celom svete, získala niekoľko prezývok, ako napríklad Crassula Watch Chain, Zipper Plant, Rattail Crassula, Lizard’s Tail a Princess Pines. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o pestovaní, výsadbe, zalievaní a rozmnožovaní Crassula muscosa.

Tu sú naše odporúčané online obchody na nákup sukulentov a spotrebného materiálu

Succulents Box v súčasnosti ponúka viac ako 200 druhov sukulentov (populárnych aj vzácnych) spolu s 5 mesačnými predplatnými krabicami.

Navštívte obchod

Leaf & Clay ponúka rad stoviek druhov sukulentov spolu s predplatnými krabicami, kvetináčmi a makramé.

Navštívte obchod

Lula’s Garden ponúka výber šťavnatých záhradných darčekových súprav od malých samostatných sukulentov v kvetináčoch až po plné šťavnaté záhrady.

Navštívte obchod

Succulent Source ponúka obrovský výber sukulentov, kaktusov a tiež darčekové sady a predmety pre svadby.

Navštívte obchod

Planet Desert uspokojí šťavnatých fanúšikov a fanúšikov kaktusov pomocou širokej škály rastlín, pôdy, súprav a ďalších potrieb pre vytvorenie vašej záhrady.


Pozri si video: Crassula Cordon de San Jose. Reproduccion.


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki