Správne pestovanie uhorky ParatunkaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere semien uhoriek sa mnohí záhradníci riadia vlastnosťami odrody, pričom uprednostňujú starostlivosť o odolné a nie príliš náročné druhy. Paratunka spĺňa tieto kritériá.

Opis a vlastnosti odrody uhorky Paratunka

Hybrid uhoriek dozrieva pomerne skoro, po dobu 40-43 dní po vzídení sa začína zber. Plodové obdobie za priaznivých podmienok a pri správnej starostlivosti trvá až do veľmi studeného stavu.

Rastlina má priemernú veľkosť mihalníc s miernym rozvetvením. Listy sú sfarbené do tmavozelenej farby. Na jednom listovom sínuse sú vytvorené 2-3 valcovité plody s jemnou šupkou, na ktorých sú viditeľné žltkasté pruhy (jedna tretina dĺžky).

Dĺžka zelene dosahuje 7-10 cm, váha je 80-100 gr... Z štvorcového metra postelí sa dá odobrať 12-16 kg. Znakom odrody je absencia potreby opelenia kvetov.

Paratunka je všestranná odroda vhodná na vonkajšie pestovanie. Plody sú vhodné ako na čerstvú konzumáciu, tak aj na prípravu na zimu.

Odroda Paratunka bola vyšľachtená pomerne nedávno - v roku 2006 moskovskou poľnohospodárskou spoločnosťou Semko-Junior.

Výhody a nevýhody odrody

Cieľom chovateľov bolo získať rastlinu so silnou imunitou a dlhým obdobím plodenia... Dosiahnuté výsledky nielenže splnili očakávania, ale boli posilnené aj ďalšími výhodnými vlastnosťami hybridu Paratunka.

Hlavné výhody:

 • všestrannosť;
 • príjemná chuť so sladkastou notou (bez horkosti);
 • odolnosť voči rôznym chorobám a škodcom (bakterióza, hnedá škvrna, múčnatka atď.);
 • vysoká produktivita;
 • udržuje svoju prezentáciu dobre počas prepravy;
 • možnosť rastu v mnohých regiónoch krajiny.

Odroda Paratunka sa odporúča používať v nasledujúcich oblastiach: Volgo-Vyatka, Middle Volzhsky, North, North-West, North Caucasian, Central, Central Chernozem.

Nevýhody hybridu prakticky nemá, s výnimkou, že vysoká cena osiva a príliš ostré tŕne na koži ovocia.

Požiadavky na pôdu na výsadbu

Uhorky sa pestujú na akomkoľvek druhu pôdy, ale vysoký výnos sa dosiahne na svetlých úrodných pôdach (hlinitá, piesčitá hlina), ktoré majú neutrálnom alebo slabo kyslom prostredí.

Na hlinitých pôdach je prístup vlhkosti a živín k rastline sťažený, preto sa odporúča riediť ich pieskom, rašelinou a humusom (zmes je zložená z rovnakého podielu zložiek). Kyslosť môžete znížiť zavedením dolomitovej múky (tuf, drvený vápenec) počas jesenného kopania.

Pri výbere miesta uprednostňujte miesta na kopci. Blízky výskyt podzemnej vody na povrchu Zeme môže spôsobiť hnitie koreňového systému, plodov.

Uhorky extrahujú živiny z pôdy, takže opatrenia na hnojenie sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o plodiny.

Príprava pôdy na sejbu treba zacat na jesen... Na plánované záhony sa aplikuje čerstvý hnoj, po ktorom sa vykopá zem. Cez zimu divina rozpad, zlepšujú štruktúru pôdy, obohacujú ju o cenné mikroelementy (dusík, draslík, vápnik, fosfor atď.). Množstvo hnoja na 1 m2 závisí od stupňa úrodnosti pôdy, priemerne sa používa 6 - 9 kg / m2.

Ak sa jesenné práce na príprave pôdy neuskutočnili, je to možné vykonať na jar 30-50 dní pred zasiatím semien. Bezprostredne pred výsadbou sa odporúča zaviesť humus (4 kg / m2).

Okrem organických látok sa používajú minerálne hnojivá:

 • superfosfát (40 gr. na 1 m2);
 • dusičnan amónny (15 g na 1 m2);
 • potašová soľ (25 g na 1 m2);
 • popol z dreva (200 gr. na 1 m2).

Je potrebné ich priviesť počas jarného kopania zeme, prehlbovania sa 20 - 30 cm... V tejto hĺbke sa vyvíja koreňový systém uhoriek.

Pravidlá sejby

Pestovanie odrody Paratunka sa prakticky nelíši od všeobecných pravidiel pre pestovanie uhoriek.

Záhradníci používajú dve metódy sejby:

 • na otvorenom teréne;
 • na sadenice.

Siatie sa začína častejšie v polovici mája, ale záhradníci sa viac neriadia načasovaním, ale poveternostnými podmienkami.

Aktívny rast rastliny začína pri ustálenej teplote vzduchu 22-24 stupňov, indikátor na pôde by mal byť nie menej ako 14-15 stupňov.

Pri výsadbe v radoch použije sa nasledujúce rozloženie otvorov:

 • interval medzi kríkmi je 15-18 cm;
 • vzdialenosť medzi radmi - 60-70 cm;
 • hĺbka otvorov je 3 cm.

Kedy hniezdenie metóda výsevu používa schému: 50 x 30 cm.

Aby sa získala úroda skôr a chránili sa sadenice pred jarnými mrazmi, sú semená vysiate v samostatných nádobách (malé hrnce, šálky) v skleníkových podmienkach alebo v interiéroch.

Táto technológia poskytuje nasledujúce dôležité body:

 • semená sa vysádzajú na sadenice za mesiac pred prenesením sadeníc na otvorenú zem;
 • pôda na poháre sa používa ľahká (pred použitím by sa mala dezinfikovať a zahriať);
 • semená musia byť najskôr namočené a zohriate (tento postup sa nevyžaduje pri hybridoch);
 • je potrebné zakopať zrná do pôdy o 1,5-2 cm;
 • pred vznikom výhonkov by povrch nádob mal byť pokryté sklom alebo fóliou;
 • zalievanie je potrebné pravidelné, ale mierne;
 • po výskyte mladých výhonkov teplota klesne a 2 týždne pred prenesením na záhony sa sadenice vytvrdia (nádoby by sa mali brať von na 2-3 hodiny).

Koreňový systém sadeníc je nedostatočne rozvinutý, takže musíte opatrne preniesť sadenicu do otvoru spolu s pôdou.

Starostlivosť

Odroda Paratunka patrí k nenáročným, základná starostlivosť o rastliny je však stále nevyhnutná.

Polievanie

Odporúča sa zavlažovanie každé 3 - 5 dní teplou vodou, v horúcom počasí sa zalievanie vykonáva každý deň. V takom prípade by sa malo monitorovať, aby bola pôda zvlhčená do hĺbky 20 - 25 cm. Aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti, odporúča sa použiť zavlažovanie pomocou zavlažovania, zavlažovanie pomocou kvapiek.

Odstránenie buriny a uvoľnenie

Aby sa zabezpečil prístup kyslíka do koreňového systému, pravidelne sa vykonáva kyprenie pôdy. Tento proces v kombinácii s burinou, pretože okolie s burinou vyvoláva hnitie koreňov, hromadenie hmyzích škodcov v hustých húštinách. Počas vegetačného obdobia sa celkovo vykonáva 4 až 6 ošetrení.

Doplnkové kŕmenie pre uhorky

Rastlina aktívne absorbuje všetky živiny z pôdy, preto sa od začiatku výsadby do konca obdobia plodenia zavádzajú najmenej 3-4 návnady.

Prvý priveďte po vytvorení 2-3 listov na sadeniciach. Z minerálov sa často používa zmes močoviny (15 g), síranu draselného (15 g) a superfosfátu (50 g). Môžete tiež zriediť mullein vo vode (1 liter hustého roztoku na vedro s vodou) alebo vtáčím trusom (1,5 šálky na vedro s vodou).

Druhy návnada, bohatá na dusík-draselné látky, sa zavádza v počiatočnom štádiu plodenia, tretí - v polovici júla.

Chyby starostlivosti

Neskúsení záhradníci často robia chyby, ktoré znižujú výnosy:

 • ignorovanie hnojenia;
 • nesprávny výber miesta pre postele;
 • príliš skoré siatie semien;
 • porušenie zavlažovacieho režimu;
 • oddialenie liečby, keď sa zistí poškodenie rastlín.

Choroby a ich prevencia

Hlavnými nepriateľmi uhoriek Paratunka sú:

 • koreňová hniloba;
 • antraknóza;
 • peronosporóza;
 • biela hniloba;
 • vošky;
 • pavúk roztoč.

Pri prvých príznakoch poškodenia zariadenia je potrebné vykonať spracovanie a odstráňte choré kríky zo záhrady zabrániť šíreniu choroby.

Včasná prevencia sa považuje za najefektívnejší spôsob, ako sa vyhnúť problémom, ktorý pozostáva z nasledujúcich opatrení:

 • dodržiavanie intervalov počas výsadby (vyhnite sa zahusteniu);
 • kontrola úrovne pôdnej vlhkosti;
 • denná kontrola rastlín;
 • vytrhávanie buriny a kyprenie pôdy;
 • dezinfekcia semien a pozemok pre postele.

Pravidlá zberu a skladovania

Uhorky paratunky dozrievajú približne 42. deň po vyklíčení.

Aby sa zabránilo prerastaniu plodov, odporúča sa zber 1 krát za 2 dni... Zozbieranú plodinu môžete uložiť najmenej 10 dní, ak umiestnite škatule do suterénu (teplota nie viac ako +8 stupňov). Ak indikátor prekročí +10 stupňov, potom sa doba použiteľnosti zníži na 4 dni.

Hybrid Paratunka bol schválený záhradníkmi žijúcimi v rôznych častiach krajiny. Je zaujímavé ho pestovať, môžete experimentovať s pestovaním v skleníkoch, ako to robili odvážni novátori.


Vysoko výnosná uhorka Paratunka - všestranný hybrid pre otvorené pole

Nie je ľahké nájsť rôzne uhorky, ktoré kombinujú schopnosť rásť vo vnútornej a vonkajšej nechránenej pôde. Výber komplikuje odolnosť voči poveternostným podmienkam. Pre stredné Rusko s kontinentálnym podnebím je uhorka Paratunka dokonalá. Vďaka odolnosti voči teplotným extrémom a chorobám, vysokej úrode a všestrannému spracovaniu ovocia sa z neho stala jednotka medzi hybridmi v exteriéri.


Opis odrody

Hybrid Paratunka f1 bol vyšľachtený holandskými chovateľmi v roku 2005. Odroda si rýchlo získala svetovú slávu, napriek tomu, že bola relatívne mladá. Uhorku dodáva na ruský trh moskovská poľnohospodárska firma Semko. Tento druh bol opakovane uznávaný na rôznych výstavách zeleniny a osív.

Táto odroda uhoriek sa vyznačuje prejavom vysoko kvalitných ukazovateľov a schopnosťou prispôsobiť sa akýmkoľvek klimatickým podmienkam. Národný register Ruskej federácie naznačuje možnosť pestovania odrody v ktoromkoľvek klimatickom pásme krajiny. Môžete vysadiť hybrid v skleníkových podmienkach a na otvorenej pôde.

Paratunka je hybridná plodina so skorou zrelosťou. Patrí k partenokarpickému typu, a preto nevyžaduje opeľovanie okolitým hmyzom a včelami. Opeľovanie sa vykonáva nezávisle. Výťažok tohto druhu uhorky je mimoriadne vysoký a dosahuje až 15 kg zberaného ovocia na 1 štvorcový M.


Popis uhoriek Pusinky f1

Preskúmanie charakteristík a opisu odrody uhorky pusinky by malo začať tým, že kultúra je parthenokarpického typu. Na získanie úrody sa nevyžaduje účasť včiel a iného hmyzu na opeľovaní kvetenstva. Rastlina vytvára kvety ženského typu. Merengiho vaječník je hrudkovitý. Každý uzol tvorí až 4 zelenty.

Rastlina je stredne vysoká. Bicie moc nerastú, ale krík sa ukáže byť dosť hustý. Výhonky majú dobrú regeneráciu po poškodení. Listy rastliny sú stredne veľké, sýto zelené. Listová doska je hladká bez vrások. Elegantná štruktúra kríka zjednodušuje zber, údržbu výsadby. Hybridný kultivar Meringue f1 sa kultivuje otvoreným a uzavretým spôsobom.

Opis ovocia

Aj na fotografii vyzerá odroda uhorky Meringue prezentovateľne. Kultúra prináša ovocie typu uhorka. Uhorky dorastajú až do dĺžky 10 cm. Priemer zelene je asi 4 cm. Plody vážia od 80 do 100 g. Uhorky rastú valcovité, rovné, niekedy je možné pozorovať mierny ohyb. Tmavozelená pokožka je pokrytá veľkými pupienkami s bielymi tŕňmi. Plody nie sú náchylné na nadmerný rast a žltnutie. Chuť neskorej trhanej uhorky pusinky sa nezhoršuje.


Vlastnosti pestovaných odrôd

Výsev

Semená môžete vysievať doma, na pestovanie v semenákoch aj priamo na otvorenom teréne.

V prípade sadeníc sa semená vysievajú tridsať dní pred očakávaným dátumom presadenia uhorky do zeme alebo do skleníka. Tento čas závisí od regiónu kultivácie a charakteristík jeho podnebia. Pretože uhorky majú jemný koreňový systém a sú veľmi bolestivé pri transplantácii, odporúča sa ako nádoba na sadenice použiť rašelinové kvetináče. V takom prípade bude možné vyhnúť sa vyberaniu a pri transplantácii na trvalé miesto zostane koreňový systém nepoškodený.

Semená sa vysievajú na otvorenom teréne, keď je priemerná denná teplota vzduchu najmenej 18 stupňov Celzia. Pri nižších teplotách nemá výsadba zmysel, uhorky jednoducho nevyklíčia. Ak je teplé počasie a zem stále nie je dostatočne teplá, môžete proces urýchliť pomocou čierneho filmu. Posteľ je pokrytá materiálom a ponechaná 2-3 dni.


Cucumber Paratunka F1: recenzie, fotografie, popisy a recenzie na hybrid

Paratunka F1: popis najrôznejších uhoriek, ako pestovať, recenzie záhradníkov

Uhorky a paradajky sú najobľúbenejšou zeleninou v ľudskej strave; táto zelenina je obľúbená aj na záhradných záhonoch. V súčasnosti obyvatelia leta nielen pestujú osvedčené odrody uhoriek, ale aj pestujú nové, aby si mohli vyzdvihnúť vhodné z hľadiska úrody, so skorými alebo strednými dátumami dozrievania a ďalšími vylepšenými vlastnosťami.

Tí, ktorí si na svojom webe chcú zaobstarať plodné uhorky, by mali venovať pozornosť hybridným uhorkám Paratunka, ktoré sú také produktívne, že sa pestujú nielen v súkromných usadlostiach, ale aj v priemyselnom meradle.

História vzniku odrody

Hybridné uhorky Paratunka vyšľachtil ruský chovateľ Yu B. Alekseev na začiatku tohto storočia. Odroda Parus sa brala ako základ pre šľachtenie odrody, ktorá je dobre známa pre svoju vysokú produktivitu a takmer 100% klíčivosť.

Hybrid Paratunka bol zaradený do Štátneho registra Ruska v roku 2006 a za posledné roky sa stal vďaka svojim vylepšeným vlastnostiam dobre známy pestovateľom zeleniny z rôznych oblastí Ruska.

Uhorka Paratunka F1 - foto

Uhorka Paratunka F1: popis odrody a hlavné charakteristiky

Aj keď biče tejto odrody rastú dosť veľké, koreňový systém Paratunka nie je príliš silný, väčšina koreňov sa nachádza blízko povrchu a iba niektoré z nich sa môžu ponoriť do zeme do hĺbky 18-19 cm.

A korene, ktoré sú v hornej časti pôdy, neustále pociťujú nedostatok vlhkosti, najmä v období intenzívneho dozrievania zelene. Zalievanie tejto zeleninovej plodiny sa preto musí robiť často a výdatne.

Hlavný bič tejto odrody je dlhý a dobre rozvetvený. Pri ich správnom formovaní a dostatočne vysokých skleníkoch výška uhorky Paratunka môže dosiahnuť 2 m, niekedy vyššia. V internódiách na spodku lístia sa vytvárajú stonky prvého rádu. V budúcnosti sa na nich vyvinú nasledujúce bočné výhonky. Najlepšie je pestovať uhorky tejto odrody na treláži v skleníkových podmienkach.

Foto uhorky Paratunka F1

Stonky tejto odrody uhorky, ležiace na zemi, sa okamžite začnú zakoreňovať. Mnoho letných obyvateľov týmto spôsobom vytvára silný koreňový systém pre uhorku Paratunka. Bohaté ovocie uhoriek Paratunka skutočne závisí priamo od vývoja koreňov.

Kvety sa zvyčajne tvoria v pazuchách listov, zhromažďujú sa v racemóznych súkvetiach, z ktorých každý má až 3 - 4 kvety. Na mihalniciach uhorky Paratunka sa tvoria hlavne kvety ženského typu, pretože tento hybrid patrí k partenokarpickému typu a jeho kvety nevyžadujú opeľovanie, koná sa vo vnútri kvetu aj v štádiu púčika. Preto sa v budúcnosti z každého kvetu vytvorí vaječník.

Plody tejto odrody uhoriek sa vyskytujú počas letnej sezóny a môžu pokračovať až do mrazu.

Zrelé zelené tejto odrody majú valcovitý tvar, povrch je celkom hladký s minimálnym počtom malých tuberkulóz, rebrá týchto uhoriek sú takmer neviditeľné.Šupka je tenká, chrumkavá, keď ju zjete, prakticky ju necítite, jej farba je tmavá smaragdová, po celej dĺžke uhoriek sú biele pruhy, ktoré zaberú až 1/3 celej uhorky. Pre zelencov tejto odrody je charakteristické mierne dospievanie, ako aj prítomnosť malých ostrých tŕňov.

Zrelé zelené - uhorky typu, v dĺžke môžu dosiahnuť 9,5-10,5 cm a hmotnosti asi 95-105 g. Chuť zrelých plodov je jemná, bez horkosti v ktorejkoľvek fáze rastu.

Ďalšou výhodou odrody Paratunka je schopnosť kríkov pokojne tolerovať kolísanie teploty vzduchu, pričom rastliny nie sú poškodené, naďalej rastú a ich uhorky normálne dozrievajú.

Uhorka Paratunka F1 - video

Zhromaždené zelené majú univerzálny účel: môžu sa jesť čerstvé, pridávať sa do šalátov a občerstvenia, soliť, nakladať. Počas tepelnej úpravy uhorky Paratunka nestratia svoju chuť, zostanú chrumkavé a jemné.

Produktivita odrody uhorky Paratunka

Keď v kríkoch uhoriek Paratunka vytvoríte silné silné korene, výťažok odrody sa prudko zvýši, v dôsledku čoho sa z každého štvorca oblasti nazbiera 15-16,5 kg zrelých zelených listov.

Choroby a škodcovia

Hybrid uhoriek Paratunka je vysoko imunitný, preto ho prakticky neovplyvňujú nasledujúce choroby:

Ak sa uhorky musia pestovať v nie príliš priaznivých podmienkach, odporúča sa preventívne ošetrenie biča vhodnými prípravkami, aby sa chránili kríky uhorky pred možnými chorobami.

Malo by sa však pamätať na to, že uhorky Paratunka môžu byť poškodené nasledujúcimi chorobami a škodcami:

 • pavúk roztoč.
 • Ak sa na rastline vyskytnú príznaky choroby alebo prítomnosť škodcov, mali by sa také kríky zo záhrady odstrániť a okamžite spáliť a všetky susedné mihalnice z uhoriek by sa mali ošetriť potrebnými fungicídmi a insekticídmi.

  Aby sa zabránilo výskytu chorôb alebo „škodlivých“ ploštíc, je tiež potrebné vykonať nasledujúce preventívne opatrenia:

   vzdialenosť medzi susednými rastlinami uhorky by mala byť optimálna, aby sa zabránilo zahusteniu

  kontrolovať obsah vlhkosti v pôde tak, aby nebola príliš veľká

  pravidelne kontrolujte listy uhoriek a stoniek kríkov, aby ste včas zistili prítomnosť „škodlivých“ chýb alebo príznakov choroby

  pravidelne odstraňujte všetky buriny na webe

  po každom zalievaní uvoľnite pôdu

 • pred začatím sejacích prác alebo presádzaním sadeníc uhoriek je potrebné pôdu ošetriť dezinfekčným roztokom.
 • Výhody odrody

  Medzi nepochybné výhody hybridu Paratunka patria:

  zozbieraná plodina dokonale toleruje prepravu na veľké vzdialenosti, zatiaľ čo sa nestratí chuť a vzhľad zelentov

  zrelé zelené uhorky Paratunka - hladké, uhorky typu, na genetickej úrovni bez horkosti

  všestrannosť účelu zhromaždených zelentov

  tento hybrid nepotrebuje opelenie

  dlho plodiace - takmer do samého mrazu

 • hybrid Paratunka má vysokú imunitu, preto tieto uhorky prakticky nie sú ovplyvnené chorobami.
 • Uhorka Paratunka nemá prakticky žiadne nedostatky, treba si však uvedomiť toto:

   ak sa korene uhoriek tejto odrody nevyvíjajú správne, potom kríky nebudú mať dostatok vody

  zalievanie týchto uhoriek je potrebné častejšie ako u iných odrôd

 • na správne vytvorenie mihalníc z uhorky sú potrebné špeciálne prístroje.
 • Výsadba uhoriek Paratunka: základné princípy

  Odrodu uhorky Paratunka môžete pestovať sadenicami alebo priamo semenami na trvalé miesto.

  Výsadba semien uhorky Paratunka pre sadenice by sa mala uskutočňovať v poslednej dekáde apríla alebo začiatkom mája. Koreňový systém uhoriek je príliš jemný, takže táto zeleninová plodina netoleruje zbytočné transplantácie. A semeno musí byť okamžite zasadené po jednom semene do samostatnej nádoby. Skúsení pestovatelia zeleniny odporúčajú na to použiť rašelinové poháre alebo tablety, do ktorých potom môžete na trvalé miesto zasadiť silné sadenice. Počas rastu sadeníc je potrebné ich zalievať, aby vrchná vrstva pôdy nevyschla.

  Pri výsadbe semien priamo do otvoreného terénu je potrebné mať na pamäti - musíte zakopať semená do zeme nie viac ako 1,5-2 cm. Pretože je táto odroda hybridná, jej semená by sa nemali zbierať na následnú výsadbu, pretože budúce rastliny nebudú dediť pozitívne rodičovské vlastnosti.

  Pretože je táto odroda určená iba na použitie v interiéroch, odporúča sa ju za takýchto podmienok pestovať iba vertikálne. Schéma výsadby semien uhorky Paratunka alebo hotových sadeníc - 0,3 * 0,5 m, alebo nie viac ako 4 rastliny na jednom štvorci plochy.

  Ďalšia starostlivosť o uhorku Paratunka

  Pretože je táto odroda samoplodná a pestuje sa v interiéroch, nevyžaduje prítomnosť včiel, ktoré sa ťažko priťahujú do skleníkov, u hybridu Paratunka nie sú problémy s tvorbou vaječníkov.

  Tento hybrid nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, hlavnou vecou je, že všetky rastliny uhoriek sú opatrené pravidelným zavlažovaním. Vlhkosť by sa mala nanášať pod kríky tejto odrody dvakrát až trikrát týždenne, v horúcom suchom lete je potrebné Paratunku polievať každý deň. Množstvo vlhkosti by malo byť dostatočné na nasýtenie pôdy do hĺbky najmenej 20 cm.

  Je dôležité, aby sa koreňovému systému uhoriek Paratunka pravidelne dodávala vlhkosť a kyslík, preto je po každom zalievaní potrebné rozbiť suchú kôru, ktorá sa tvorí na povrchu zeme. Preto je potrebné pôdu takmer okamžite po zalievaní uvoľniť. Celkovo sa počas obdobia rastu a plodenia tieto uhorky uvoľňujú najmenej 5 - 7 krát.

  Uhorka Paratunka: ako správne kŕmiť

  Pretože tieto uhorky sú vysoko výnosné, je potrebné pred výsadbou tejto zeleninovej plodiny nielen hnojiť záhony, ale počas celej sezóny aj kŕmiť kríky uhoriek Paratunka.

  Celkovo sa počas letného obdobia vykonávajú najmenej 3 obväzy uhoriek Paratunka podľa tejto schémy:

   v štádiu výskytu prvých listov. Ak chcete pripraviť výživný roztok vo vedre s vodou, rozpustite 1 polievkovú lyžičku. l. močovina a síran draselný, ako aj 0,5 šálky superfosfátu. Namiesto týchto hnojív možno použiť mullein alebo kurací trus.

  v čase dozrievania prvých plodov sa na uhorkové záhony nanáša hnojenie, ktoré obsahuje dusík a draslík

 • naposledy sa hnojenie aplikuje na záhony uprostred leta pomocou fosforečnato-draselného hnojiva.
 • Kŕmenie uhoriek

  Uhorka Paratunka F1: recenzie tých, ktorí sadili

  Odroda uhorky Paratunka sa môže pestovať vo väčšine ruských oblastí (aj v krátkom letnom období), pretože rastie a prináša ovocie iba v skleníkoch alebo pareniskách, kde je chránená pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. A jeho vysoký výnos, príjemná chuť plodov uhorky Paratunka a nenáročnosť na starostlivosť sú hlavné pozitívne vlastnosti, ktoré oslovia aj začínajúcich pestovateľov zeleniny.


  Hybrid uhoriek "Spino F1": fotografia, video, popis, výsadba, vlastnosti, výnos, recenzie

  Holandský výber je medzi domácimi pestovateľmi zeleniny vždy obľúbený a hybrid uhoriek Spino nie je výnimkou. Charakteristickými znakmi sú všestrannosť a schopnosť rásť prakticky na celom území Ruskej federácie. Medzi hlavné výhody patria vysoké výnosy s minimálnou údržbou.

  Pôvod odrody uhorky Spino F1

  Pôvodcom hybridu Spino je Syngenta Seeds B.V (Holandsko). V roku 2015, dva roky po podaní žiadosti, dostal hybrid oficiálnu registráciu v štátnom registri chovateľských úspechov Ruskej federácie.

  Opis odrody

  Krátka recenzia:

  "Spino" je skoro zrelý hybrid. Prvá plodina sa zbiera 39-40 dní po vzídení výhonkov.

  • Mať valcovitý tvar
  • Zelená jednotná farba, bez pruhov
  • S kôrou pokrytou veľkými tuberkulózami, s veľkými tŕňmi a ľahkým dospievaním
  • S pevnou, chrumkavou dužinou
  • Vynikajúca chuť, žiadna horkosť
  • Dĺžka - 12-14 cm.

  • Neurčitý, generatívny typ vývoja s minimálnym počtom bočných výhonkov
  • Hlavný kmeň má krátke internódie
  • Listy sú stredne veľké, zelenej farby, s mierne zvrásnenou štruktúrou
  • Kvitnúci ženský typ
  • Plodiaci typ - kytica
  • Každý listový uzol tvorí 2 až 4 vaječníky.

  Výhody a nevýhody

  Výhody hybridu Spino sú:

  • Vysoký výnos
  • Skorá zrelosť
  • Dobré obchodné vlastnosti
  • Dlhodobá skladovacia kapacita
  • Preprava na veľké vzdialenosti
  • Imunita voči závažným chorobám
  • Vynikajúca odolnosť proti stresu
  • Vysoká odolnosť voči slabému svetlu
  • Všestrannosť použitia ovocia.

  Záhradníci nenašli v hybride žiadne nevýhody.

  Aplikácia

  Univerzálny účel umožňuje nielen používať zelenú zeleninu alebo na prípravu šalátov. Plody sa tiež používajú na rôzne kyslé uhorky a na konzervovanie.

  Poľnohospodárska technológia alebo správne pestovanie: výsev semien pre sadenice, zber

  Pestovanie sadeníc uhoriek:

  1. Sadivový substrát sa prihnojuje a dezinfikuje na ochranu proti hnilobe koreňov
  2. Sadivový materiál nepotrebuje ďalšie spracovanie
  3. Semená sa vysievajú do vlhkej pôdy o 1-2 cm
  4. Zakryte fóliou, kým sa neobjavia výhonky.
  5. Ak sa výsev uskutočňoval v spoločnej nádobe, sadenice sa potápajú po vytvorení dvojice pravých listov.

  Odporúčania pre výsadbu sadeníc:

  • Do každej výsadbovej jamy sa pridáva hnoj, rašelina alebo iné organické hnojivo
  • Pred výsadbou sú jamy výdatne zaliate vodou od +23 do +36 stupňov
  • V druhej polovici mája začínajú presádzať sadenice uhoriek, zhruba vo veku 25 dní a s prítomnosťou 3 - 4 dobre vyvinutých listov
  • Na 1 m 2 nie sú umiestnené viac ako 2 - 3 rastliny.

  Výsev semien na otvorených záhonoch:

  • Optimálnym obdobím na výsev sú posledné májové dni, po prechode mrazov a ustálenom počasí.
  • Pri plánovaní použitia treláží sa výsadbové jamy umiestňujú v intervaloch 18 - 22 cm
  • Rozstup riadkov by mal byť približne 35 cm
  • Do každej jamky sa umiestni asi 5 semien, ktoré sa prehlbujú o 2 cm.

  Aby ste dosiahli dobrú úrodu, je potrebné dodržiavať správnu starostlivosť:

  • Voda s mierou, každý deň. Optimálne využitie kvapkovej závlahy. Množstvo spotrebovanej vody je určené poveternostnými podmienkami. Pri dlhom suchom období potrebujú rastliny veľa vlahy.
  • Vykonávajú tiež pravidelné odstraňovanie buriny a uvoľňovanie. Sypká pôda zabezpečí dobrý prístup vzduchu do koreňového systému
  • Uistite sa, že ste rastliny postriekali. Vďaka hillingu sa vytvára ďalší koreňový systém. Tiež pôda zostáva dlho vlhká a kríky budú odolné voči silnému vetru.
  • Aby ste sa vyhli uviaznutiu mihalníc na zemi, musia byť kríky zviazané. Postup sa začína, akonáhle kríky dosiahnu výšku 30 cm. Na viazanie sa spravidla používajú treláže
  • Okrem zavádzania organických látok (hnoj a popol z dreva) sa uhorky kŕmia minerálnymi hnojivami. Počas celého vegetačného obdobia je potrebné aplikovať dusík a draslík v rovnakom pomere.

  Choroby a škodcovia

  Hybrid uhoriek "Spino" má vynikajúcu imunitu. Hybrid nie je ovplyvnený kladosporiózou, vírusom mozaiky uhoriek, múčnatkou, ako aj peronospóre a žltnúcim vírusom uhoriek. V prípade poškodenia rastliny sú najúčinnejšie tieto lieky: Gamair, Thanos a Kurdan. Ako profylaktické činidlo sa odporúča používať liečivé prípravky, ktoré zabránia výskytu hmyzu a mletých škodcov. Je vhodné začať s postrekom niekoľko dní pred výdatným zavlažovaním. Rastlinám tak bude poskytnutá primeraná ochrana pred škodcami.

  Výťažok

  Spino hybrid vykazuje dobré výťažky. Z 1 m 2 môžete nazbierať od 15 do 25 kg zelene.

  V ktorých regiónoch je lepšie pestovať?

  "Spino" je schválené na kultiváciu v celom Rusku.

  Odrodové recenzie od tých, ktorí sadili

  Záhradkári, ktorí si kedysi vybrali hybrid Spino, svoje rozhodnutie nikdy neoľutovali. Podmanili si ich vysokou úrodou, dobrou prepraviteľnosťou, vynikajúcimi obchodnými vlastnosťami plodov a nenáročnosťou hybridu.

  Napriek tomu, že hybrid Spino bol šľachtený výlučne pre skleníkové štruktúry, na poliach sa úspešne pestuje metódou bez semien. Hybrid uhoriek je každý rok medzi ruskými pestovateľmi zeleniny čoraz obľúbenejší.

  Záhradník o tejto odrode:


  Pozri si video: Začínajúci farmári


  Komentáre:

  1. Menelik

   Áno vážne. A čelil som tomu.

  2. Aegelmaere

   Vzhľadom na súčasnú krízu bude váš príspevok užitočný pre veľa ľudí, nie každý deň sa s takýmto prístupom stretnete.

  3. Ryce

   All of the above is true. We can communicate on this theme.

  4. Malleville

   vymysleli ste takú neporovnateľnú frázu?

  5. Darnall

   Dovoľte mi, aby som vám pomohol?

  6. Marlow

   I consider, that you are mistaken. Navrhujem o tom diskutovať. Pošlite mi e -mail v PM, povieme.  Napíšte správu


  Predchádzajúci Článok

  Starostlivosť a výsadba oziminy

  Nasledujúci Článok

  Lacné hromadné záhradné kvety