Dozrievanie zelených paradajokWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: paradajky

prepáčte, chcel som vedieť, keď som vybral rajčiny San Marzano, ktoré nie sú červené, aby ste si krabičku ponechali, pretože dozrievajú a lepšie v tieni alebo na slnku ...? Ďakujem


Dozrievanie zelených paradajok: Odpoveď: paradajky

Ahoj Alida, ďakujeme, že si nás kontaktoval prostredníctvom odbornej sekcie na našej webovej stránke.

Pokiaľ nemáte priemyselnú alebo inak veľkú produkciu, bolo by lepšie, keby ste zrelú paradajku pozbierali, ak ju plánujete použiť na prípravu konzervy. Zber zelených paradajok je agronomická stratégia daná dobami výroby a uvádzania na trh, ale v každom prípade sa dokonca aj pri veľkovýrobe rajčiakov zberá, keď sú zrelé, ak sa použije na prípravu konzerv.

Z tohto dôvodu vám na dokončenie zrenia vašich paradajok zo San Marzano odporúčame nechať ich na slnku, ale dávajte pozor na ich turgiditu. Snažte sa zabrániť nadmernému napučaniu paradajok, pretože by to mohlo mať za následok následnú stratu tekutín z ovocia.

 • Hovädzie srdce paradajka

  Vajcia srdce paradajka pochádza z USA a do Európy sa dovážala okolo roku 1500; má dosť nepravidelne tvarované ovocie, ktoré ma, aj keď len zriedka, môže dostať na váhu ...
 • Ako pestovať paradajky v zime

  Paradajka je rastlina, ktorá sa prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam a pôdam. Na svoju kultiváciu v zime je však potrebné ju chrániť, pretože sa bojí príliš nízkych teplôt a mrazov.
 • Štepené paradajky

  Paradajka patrí do skupiny Solanaceae a je to rastlina, ktorá produkuje jedlé ovocie, vo väčšine prípadov červenej farby, ktoré sa v kuchyni často používa na prípravu šalátov, sunghi, ...
 • Odlupovanie paradajok

  Okrem klasických úprav, ako je správna zálievka, vhodná pôda, potrebné hnojenie atď., Potrebuje rastlina rajčiaka aj určité zásahy, aby sa mohla rozvíjať a rásť pri ...


Paradajky, ktoré nedozrejú

Ahoj matteo Medzitým blahoželám k webu, skutočne zaujímavému a dobre vykonanému. Potom by som vám chcel položiť otázku: moje rastliny paradajok sú plné ovocia, ale zostávajú zelené. Existujú plody, ktoré pučia už mesiac, dosť veľké, ale stále tam bývam v nadmorskej výške 800 metrov. Záhrada je porazená slnkom od 7 ráno do 5 večer s teplotami, ktoré dobre presahujú 25 stupňov. Potom ale teplota počas noci klesne na 15/17 stupňov. Môže to byť príčina? Mohlo by pomôcť poťahovanie netkanou textíliou? Ďalšia vec: Zalievam záhradu každé 2 dni, pretože keďže je zem trochu kamenistá, obávam sa, že voda príliš odtečie, preháňam to? Ďakujem a dobrá záhrada všetkým.

(Giancarlo)

V prvom rade ďakujem za pochvalu. Pokiaľ ide o vašu otázku, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už diagnostikovali problém: Chápem, že slnko nechýba, takže by mohlo byť v noci chlad spomaliť dozrievanie plodov. 25 stupňov je optimálna teplota pre rastliny paradajok, ale ak slnko klesne o polovicu, paradajky zostanú dlhšie zelené. Majte na pamäti, že pri 12 stupňoch rastlina paradajok prestane rásť.


NIE zrelé paradajky

Mnoho talentovaných záhradníkov bojovalo s bohatým kríkom zelených paradajok, ktoré, zdá sa, nedozrievajú. Vyprážané zelené paradajky môžu byť vynikajúce, ale treba na ne tiež uvariť šťavnaté červené. Paradajky by mohli tvrdohlavo odmietnuť dozrieť z niekoľkých dôvodov. Ak budete svedkami podmienok prostredia, v ktorých sa nachádza táto rastlina, vaše paradajky sa stanú červenými.
Ako paradajky dozrievajú

Paradajky dobre zrejú v podnebí s dostatkom slnka, jarných dažďov a miernych letných teplôt. Nezrelé paradajky, ak sú teploty príliš vysoké - najbežnejšia príčina neústupne zelených paradajok. Listy rastliny poskytujú hormóny a výživné látky, vďaka ktorým sú paradajky červené. Úplné zrenie trvá 40 až 60 dní po oplodnení. V polovici tohto časového obdobia dosiahne paradajka svoju plnú veľkosť a začne sa meniť zo zelenej na červenú.
Teplota

Ak teplota vzduchu stúpne na približne 85 stupňov Fahrenheita, rastliny rajčiaka nemôžu produkovať karotén a lykopén nevyhnutné pre dozreté červené ovocie. Korene musia byť nižšie ako 80 F. Ak má oblasť teploty vyššie ako 85 F, zafarbite rastliny paradajok, aby sa teplota znížila. Okolo koreňov rastlín pridajte mulč, aby ste ochránili korene pred vysokou horúčavou. Nízke teploty naopak spomaľujú dozrievanie paradajok, ktoré nie sú v procese dozrievania dostatočne pred nami. Keď budú teploty chladnejšie, červené paradajky budú aj naďalej dozrievať, ale nízke teploty môžu poškodiť proces dozrievania paradajok, ktoré sú stále zelené.
Čo robiť

Zrenie veľkého množstva paradajok vyžaduje dostatočný priestor na listy. Rastové potreby môžu rastlinu preťažiť, takže má ťažkosti s vyvážením rastu so zložkami potrebnými na dozreté, vynikajúce ovocie. Odstráňte prebytočné zelené paradajky z rastliny, aby ste uľahčili nakladanie a urýchlili dozrievanie. Ak pred mrazom zostáva len pár týždňov, odstráňte nadbytočné kvety, aby ste povzbudili zostávajúce ovocie k silnému dozrievaniu. Chráňte rastliny a regulujte teplotu pridávaním mulča a zvyšovaním úrovne vlhkosti. Pridanie ďalších hnojív nemôže pomôcť dozrieť paradajky, pretože problém nesúvisí s nedostatkom výživy.
Zbierka zelených paradajok

Vybratie týchto extra zelených paradajok by sa nemalo považovať za stratu, pretože sa dajú použiť v receptoch a niektoré môžu dozrieť z viniča. Zrelé "zrelé" zelené paradajky z viniča pre dobrú chuť. Tieto paradajky možno spoznať podľa nasledujúcich znakov: plná veľkosť, šupka sa zmení zo zelenej na bielu, semená obalené v géli a vo vnútri plodu žiadne prázdne miesto. Zrejte v kartónovej škatuli pri izbovej teplote a počkajte niekoľko týždňov, sledujte znehodnotenie. Prípadne môžete zelené paradajky osmažiť, pripraviť z nich arómu alebo dusiť.


Zelené paradajky: dobré, ale opatrné

V tomto ročnom období sa tí, ktorí si na záhrade alebo v kvetináčoch pestovali paradajky, ocitnú s viac alebo menej veľkým množstvom zelených paradajok, ktoré nedozrejú. Môžete ich použiť v kuchyni na výrobu lahodných konzerv, sladkých i slaných, alebo ich uvariť rôznymi spôsobmi. Pamätajúc však na to, že solanín, toxické látky, ktoré v zrelých rajčiakoch prakticky chýbajú (u najcitlivejších osôb môže stále dochádzať k intolerancii a alergiám na ne), sú veľmi koncentrované v zelených a varením sa nevylučujú. Paradajky patria do rodiny solanaceae a rovnako ako všetky rastliny z tejto čeľade obsahujú solanín, skupinu toxických alkaloidov, ktoré sú prítomné v rôznych množstvách v rôznych častiach rastlín a pomáhajú im chrániť sa pred hmyzom, bylinožravcami, hubami a baktériami: skutočné prírodné pesticídy . Spotreba v Európe začína od „600 /“ 700 a ďalej, preto ich náš tráviaci systém pozná asi 400 rokov: tu v Európe jedlé rastliny patriace do tejto čeľade neexistovali, okrem tých, ktoré sa používali ako nebezpečné halucinogény, ako napríklad Belladonna. Mandragora a Datura: skutočné rastliny čarodejníc.

Solaníny sú rovnaké látky, ktoré produkujú zemiaky, keď sú vystavené svetlu alebo klíčia: ich požitie môže spôsobiť vážne zdravotné problémy a akumulácia v tele tiež postupuje, v tom zmysle, že pri každodennej konzumácii môžete byť ako niekto intoxikovaný .spotrebuje obrovské množstvo naraz. Naklíčené zemiaky sa tradične nejedia a ani samotné odstránenie klíčkov a zelených častí niekedy nestačí (hovorím z vlastnej skúsenosti, strašná bolesť brucha, aj keď som klíčky a zemiaky vylúčil) neboli zelené). Pri toxických dávkach na požitie sú to príznaky vracania, bolesti brucha, gastrointestinálne poruchy, bolesti hlavy, závraty, zmätenosť. Pri smrteľných dávkach je hlavnou komplikáciou kardiorespiračný blok.

Z tohto dôvodu by bolo vhodné konzumovať paradajky a všetky ostatné druhy solanaceae, ako sú baklažány a papriky, v dostatočnom množstve počas sezóny, v lete, aby sme potom počas zimy detoxikovali naše telo od solinínov, a obzvlášť opatrne buďte v tehotenstve.

Džem zo zelených paradajok je veľmi dobrý, ale konzumácia pri zvláštnych príležitostiach, nikdy nie tak často ako pri iných druhoch ovocia, a je dobrá, vzhľadom na jeho osobitnú chuť, s čerstvými a zostarnutými syrmi a tiež sa dá z nich pripraviť vynikajúce koláče.

Navyše k "vyprážané zelené paradajky na zastávke " podľa receptu rovnomenného filmu, ktorý som ešte nemal odvahu uvariť, viem, že v rôznych regiónoch Talianska sú tieto zelené paradajky konzervované v oleji. Ale tu je recept na zelené paradajky konzervované v slanom náleve, ktorý sa má konzumovať počas zimy, ktorý mi dal rumunský priateľ: ako je zrejmé z obrázku, predávajú sa aj v obchodoch v Rumunsku.

zelené paradajky umyté a vysušené, čo je množstvo, ktoré naplní vašu sterilizovanú sklenenú nádobu, keď je pevne zabalená

Podľa veľkosti nádoby pripravte toľko vody, aby bola naplnená po okraj, pričom vezmite do úvahy paradajky vo vnútri: na každý liter vody dajte do vriacej vody lyžicu soli a jeden z octu a vypnite oheň. Pridajte korenie a bylinky: čerstvý kôpor, bobkový list, korenie, chilli, pár zrniek horčice, cesnak, tymián ...

Vložte korenie na dno nádoby, poukladajte paradajky a keď je soľanka teplá, nalejte ju do nádoby. Ak okamžite hermeticky uzavriete, riskujete, že sa všetko začne chrliť. Takže po dobu jedného mesiaca nádoba odišla s nepriskrutkovaným vekom, respektíve s doskou, ktorá bola na vrchu držaná závažím. Ak je soľankový roztok zakalený a nepriehľadný alebo klesne na hladinu, všetko vypustite a pridajte nový soľný roztok. Ďalej, ak hladina soľanky klesne príliš nízko, musí sa pridať viac soľanky. Po mesiaci, nezabudnite paradajky každú chvíľu premiešať, môžete nádobu hermeticky uzavrieť a počkať mesiac, kým ich na jar skonzumujete.

Dobrú chuť!

Našli ste vzácnu mincu? Skúste to predať online pomocou týchto trikov (a preventívnych opatrení)

Elektrická mobilita: do „miest s dĺžkou 15 minút“ s menším počtom automobilov a väčším počtom skútrov a elektronických bicyklov

Repasované je lepšie! Najlepšie výrobky na nákup regenerované (pre vás a pre životné prostredie)

Rovnako ako mať zelený trávnik, ktorý je vždy v poriadku, aby vám závidel celé okolie

Caviro spúšťa Innesti, elektronický časopis, ktorý propaguje novú kultúru udržateľnosti


Existuje niekoľko spôsobov dozrievania paradajok:

Čítajte tiež: Skladovanie paradajok, zimné recepty

 • Paradajky paradajky na kríkoch vykopané s kôrou zeme. Podobné kríky sú umiestnené v škatuliach a inštalované v skleníkoch, skleníkoch, na verande. Po 7-10 dňoch, zakaždým, sú kríky mierne napojené pod koreňom. Keď zlyhá dozrievanie, plody sa lámu.
 • Stále existuje spôsob, ako dozrieť Kríky sú vyrezané a zložené až do vnútornej strany hromady, výška je 60-80 cm a skrývajú sa zhora nad slamou. V horúcom počasí sa po dobu 5-6 dní odstráni slama z hromady a zozbierajú sa zrelé plody, potom sa všetko opäť zakryje až do ďalšieho dozretia.

  Ak paradajky nestihnú dozrieť až do prvých zmrzlín, nemali by sa rozčuľovať. Zo zelených paradajok vychádza vynikajúca chuť šalátov na zimu, ako aj marinády a kyslé uhorky.


  Metóda Krok 1: Zhromaždite plastové vrecká a vyvŕtajte otvory pre vzduch

  Budete musieť začať odkladať staré plastové vrecká. Ďalej budete chcieť urobiť vo vakoch malé vzduchové otvory, aby mohol vzduch cirkulovať.

  Avšak nechcete mať vo svojej taške veľké otvory, vytvorte ich pomocou malého pera.

  Vložte do vrecka zrelý banán

  Pretože ste tieto paradajky zozbierali na použitie, predpokladám, že ich chcete použiť čo najskôr. V takom prípade budete musieť vložiť zelený banán. Čím zelenšie, tým lepšie.

  Banány v zásade produkujú plyn nazývaný etylén. Tento plyn prispieva k procesu zrenia. Keď sú banány zelené, produkujú veľké množstvo etylénu.

  Napríklad čím zelenší je banán, tým rýchlejšie paradajky zrejú.

  Krok 3. Pridajte paradajky a počkajte

  Nakoniec do vrecka pridáte paradajky. Nechcete, aby sa paradajky zasekli, pretože musí cirkulovať vzduch, aby nehnili.

  Potom to počká. Budete ich musieť kontrolovať každý deň, pretože v závislosti od druhu banánov, ktoré ste použili, môže trvať menej alebo viac dní, kým úplne dozrejú. Ak uvidíte akékoľvek známky hniloby, vyberte paradajku z vrecka, pretože sa hniloba rozšíri a pokazí vám paradajky.

  Paradajky tiež nezabudnite skladovať na tmavom a nie príliš vlhkom mieste, pretože by to tiež mohlo spôsobiť hnilobu.


  Rýchla verzia so zeleninou

  Prekvapivý a chutný recept na kombináciu zelených paradajok, papriky, mrkvy, cibule a korenia.

  Jeho jedinečnosť je, že predjedlo zo zelených paradajok pripomína plnené papriky. A náplň pozostáva z cesnaku, cibule, mrkvy a paradajok. Ale nezrelé paradajky konzervované týmto spôsobom prekvapia všetkých hostí.

  Na 5 kg sladkej papriky budete musieť variť:

  • 5 kg nedozretej paradajky
  • 300 g lúpaného cesnaku
  • 1 mrkva a veľká žiarovka.

  Marináda sa skladá z 2 pohárov cukru, octu a rastlinného oleja a 2 lyžíc soli.

  Paradajky nakrájame na malé plátky.

  Paprika je očistená od stoniek a semien, umytá pod tečúcou vodou.

  Na mlynčeku na mäso pomelieme paradajky, mrkvu, cibuľu a cesnak. Premiešajte a naplňte touto paprikovou kompozíciou.

  Dobre ho vložte do panvice, ochutenej bylinkami a kolieskami cibule.

  Okamžite marinujte so všetkými komponentmi a naplňte sochor. Hrniec s paprikou dáme na oheň a varíme 15 minút.

  Dá sa ochutnať čerstvá zelenina.

  Ak chcete marinovať zelené paradajky, nebojte sa použiť svoje obľúbené bylinky. Každý z nich dáva občerstveniu svoju vlastnú príchuť a príchuť, takže existuje veľa receptov.


 • Video: FLORIA Substrát na paradajky a papriky Otoč a saď


  Predchádzajúci Článok

  Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

  Nasledujúci Článok

  Krížovka ovocie z paliem