Šírenie ružovej vody: Dozviete sa viac o zakorenení ruží vo vodeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Existuje mnoho spôsobov, ako propagovať svoje obľúbené ruže, ale zakorenenie ruží vo vode je jedným z najjednoduchších. Na rozdiel od určitých iných metód bude mať rozmnožovanie ruží vo vode za následok rastlinu veľmi podobnú materskej rastline. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o množení ružovej vody.

Rozmnožovanie ruží vo vode

Tu sú jednoduché kroky na zakorenenie ružových odrezkov vo vode:

  • Začiatok leta je hlavným časom šírenia ružovej vody. Uistite sa, že materská rastlina rastie dobre a bez škodcov alebo chorôb.
  • Pomocou čistého noža alebo orezávacích nožov odrežte stonku ruže s rozmermi približne 4 až 6 palcov (10 - 15 cm). Rez urobte tesne pod uzlom, čo je bod, kde sa list pripája k stonke. Odštipnite spodné listy, ale horné dva alebo tri nechajte nedotknuté. Odstráňte tiež všetky kvety a puky.
  • Naplňte čistú nádobu asi do polovice vlažnou vodou, potom do nádoby vložte odrezky ruží. Uistite sa, že pod vodou nie sú žiadne listy, pretože stonka ruže môže hniť. Nádobu umiestnite na jasné nepriame slnečné svetlo.
  • Vodu vymeňte za čerstvú každé tri až päť dní alebo vždy, keď začne vyzerať brakicky. Zakorenenie ruží vo vode zvyčajne trvá tri alebo štyri týždne, ale nevzdávajte to, ak tak rýchlo nevidíte korene. Šírenie ružovej vody môže trvať dlhšie.
  • Naplňte malý kvetináč čerstvou zeminou, keď sú korene dlhé 2 až 4 palce (5-10 cm). Uistite sa, že hrniec má na dne odtokový otvor. Zálievku mierne navlhčite a vložte zakorenený rez.
  • Umiestnite ružu rezu späť na jasné, nepriame slnečné svetlo. Vyvarujte sa horúceho, intenzívneho svetla.
  • Podľa potreby zalievajte nový ružový ker, aby bola pôda na zalievanie vlhká, ale nikdy nepremokavá. Po niekoľkých minútach vyprázdnite odtokový tanier a nikdy nenechajte hrniec stáť vo vode.

Keď je rastlina dobre usadená, ružu presaďte vonku, zvyčajne nasledujúcu jar.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Pestovanie ružových odrezkov vo vode - Tipy na množenie ruží vo vode - záhrada


UPOZORNENIE: Pretože sa nastavenia prehľadávača a tlačiarne líšia, nemusí sa stať, že získate presnú kópiu, ak sa rozhodnete vytlačiť tento článok z webu.
Ak chcete vytlačiť tento článok ako presnú kópiu, kliknite na rybu.

Ak nemáte aplikáciu Adobe Acrobat Reader,
kliknutím na ikonu Adobe prejdete na webovú stránku Adobe,
kde si môžete stiahnuť bezplatnú aplikáciu Acrobat Reader.


Rozmnožovanie ruží
Z odrezkov

Dr. William C. Welch
Profesor a záhradník v krajine
Texas A&M University, College Station, Texas

Jednou z radostí z pestovania starých ruží je skutočnosť, že väčšine z nich sa darí ako vlastným koreňovým rastlinám, to znamená, že budú rásť rovnako - alebo lepšie - z odrezkov, ako keď sa naštepia na podpník, ako sa pestujú najmodernejšie ruže. a predané. Zakorenenie odrezkov je pomerne jednoduchá záležitosť. Je to spôsob, ako sa väčšina starých ruží dedí od jedného člena rodiny alebo priateľa k druhému, a spôsob, akým ich dnes veľa zberateľov starých ruží uprednostňuje. Našťastie pre nás v Texase a na juhu, väčšina našich lepšie adaptovaných starých ruží je obzvlášť dobre prispôsobená na to, aby rástli na svojich vlastných koreňoch a môžu byť úspešne množené každým, kto má záujem vynaložiť úsilie. Pamätajte, že ruže, ktoré sú stále chránené patentom (17 rokov od dátumu zavedenia), sa nemôžu legálne množiť bez platenia licenčných poplatkov držiteľovi patentu.

Niektoré staré ruže, napríklad v triedach Gallica a Rugosa, majú tendenciu zle sať a môžu sa rozširovať do oblastí, kde nie sú vítané. Ak je to znepokojujúce, odrody, ktoré majú prísavku, sa môžu vrúbľovať alebo pučať na podpník, ktorý nemá túto vlastnosť, ako napr. R. fortuniana alebo R. multiflora.

Nasledujúce návrhy na zakorenenie odrezkov ruží pravdepodobne nebudú mať za následok 90 až 100-percentné zakorenenie, nevyžadujú však ani špeciálne konštrukcie, zavlažovacie systémy alebo denný dohľad. Úspech sa bude líšiť kvôli veľkému počtu použitých premenných, ale veľa ľudí uvádza, že z 50 až 75 percent odrezkov, ktoré sa týmto spôsobom ošetria, sa vyvinú použiteľné rastliny.

  • Kedy odoberať odrezky
    Ruže môžu byť zakorenené kedykoľvek počas roka, ale pre domácich záhradníkov je úspech oveľa pravdepodobnejší počas chladných mesiacov od novembra do februára. Neskorý jeseň je obľúbeným obdobím, pretože na vždy kvitnúcich druhoch zvyčajne zostáva niekoľko kvetov, ktoré ich identifikujú.

Ako brať odrezky
Najjednoduchšou časťou ruže po koreň je špička stoniek, ktoré nedávno odkvitli. V ideálnom prípade majú tieto tipy zvädnuté kvety alebo boky, ktoré sa začínajú formovať. Kvetinové hlavy alebo boky by sa mali odstraňovať až po prvú sadu zdravých listov. Odrezky by mali byť dlhé 6 až 8 palcov a mali by byť odrezané z materskej rastliny ostrým nožom alebo záhradnými nožnicami v približne 45 stupňovom uhle. Je dôležité, aby odrezky nenechali vyschnúť alebo aby neboli vystavené extrémnemu teplu alebo chladu, a to aspoň dovtedy, kým sa nezaseknú v koreňovom médiu. Skúsení zberatelia starých ruží často nosia truhly s polystyrénovým ľadom, plastové vrecká, malé množstvo vody a ľad, ak sú pravdepodobne vo veľmi horúcich podmienkach, skôr ako dostanú odrezky do oblasti zakorenenia. Odrezky sa môžu týmto spôsobom v prípade potreby skladovať niekoľko dní, ale čím skôr sa uviaznu, tým lepšie.

Príprava odrezkov
Ukázalo sa, že použitie koreňových hormónov zvyšuje percento odrezkov ku koreňu a počet koreňov na odrezok, nie je to však potrebné pre úspech. Rootové hormóny sú komerčne dostupné vo forme prášku a sú obľúbené u niektorých pestovateľov ruží. Iní tiež radi používajú jednopalcové úseky odrezaných konárov z vŕb, ktoré sa režú vodorovne aj bočne, na napustenie panvice s vodou, ktorá sa privedie k varu (ideálna je dažďová voda). Kúsky vŕby nechajte cez noc ponoriť do vody. Malo by to vyzerať ako slabý čaj. Odstráňte kúsky vŕby a ružové odrezky namočte do zmesi na niekoľko hodín. Pred vložením do vŕbovej vody je užitočné odrezať ružové odrezky asi pol palca od konca. Na uľahčenie procesu je možné vopred pripraviť vŕbovú vodu. Môže sa tiež použiť na počiatočné zalievanie novo uviaznutých odrezkov. Aj keď to znie trochu ďaleko, výskum na Štátnej univerzite v Ohiu ukázal, že vŕby (zjavne akýkoľvek druh Salixu) obsahujú látky, ktoré môžu vyvolať zakorenenie a zabrániť „tlmeniu“ alebo rakovine v iných rastlinách. Táto látka sa dá úspešne odstrániť z vŕbového dreva opísanou metódou a pri kontrolovaných experimentoch sa preukázalo, že zvyšuje percento zakoreňovania odrezkov.

Výber umiestnenia a prilepenie odrezkov
Výber miesta na nalepenie odrezkov je veľmi dôležitý. Ruže uprednostňujú slnečné stanovište, ale pre účely zakorenenia je zvyčajne najlepšie, keď sú chránené pred horúcim popoludňajším slnkom. Ideálne je jasné svetlo, ale nie priame slnečné svetlo. Je tiež dobré, ak je možné zvoliť miesto, kde je pôda piesočnatá a dobre priepustná a kde odkvap zo strechy pomáha udržiavať oblasť vlhkú. Kvetinový záhon orientovaný na východ alebo na sever oproti domu alebo inej stavbe je zvyčajne dobrou voľbou. Piesočnatá alebo piesčitá pôda by mala byť upravená rašeliniskom l / 4 až l / 3, kompostovanou borovicovou kôrou alebo podobným materiálom. Žacie lôžko by malo byť dobre obrábané alebo rýľované, aby sa zabezpečila dobrá zmes pôdy a organických materiálov.

Olistenie v dolnej polovici odrezkov by sa malo odstrániť, ale malo by zostať v hornej časti. Po ponorení do práškového koreňového hormónu, namočení vo vŕbovej vode alebo bez akejkoľvek hormonálnej liečby sú odrezky pripravené na prilepenie do média. Ak sa použije práškový hormón, odstráňte časť materiálu z nádoby, každý rez odvíjajte alebo ponorte do materiálu a jemným poklepaním odstráňte všetok sypký prášok. Pomocou drevenej ceruzky alebo dibble urobte otvor pre každé jednotlivé rezanie. Odrezky by mali byť zaseknuté v médiu niekoľko centimetrov alebo približne v polovici dĺžky rezu. Takto zabránite poškodeniu rezu, ktorý je zaseknutý, alebo zbytočnému odstraňovaniu koreňového hormónu. Umiestnite odrezky 6 alebo 8 palcov od seba do riadkov a každý riadok označte trvalou značkou s uvedením odrody, ak je známa, alebo miesta, kde sa zhromažďujú. Uveďte aj dátum uviaznutia odrezkov. Uistite sa, že ste pôdu okolo každého rezu starostlivo spevnili a dôkladne zaliali. Niektorí pestovatelia radi používajú veľké plastové alebo polystyrénové poháre s pridanými odtokovými otvormi, ktoré celú vec zaboria do postele, aby sa uľahčilo neskoršie vybratie. Táto metóda vyžaduje dôkladnejšie sledovanie, pretože jednotlivé kvetináče vyschnú rýchlejšie ako odrezky umiestnené priamo v posteli.

Medzi ďalšie metódy patrí napichovanie odrezkov do plastového kvetináča so zalievacím médiom a prinesenie priehľadného tenkého polyplastového vrecka, ako je napríklad rastlinný produkt, hore cez črepník a odrezky, na vrchu ho skrútiť a zaistiť gumičkou alebo „ twistem. “ Palica alebo pripnutý drôtený vešiak na oblečenie v kvetináči vyššie ako odrezky zabráni tomu, aby sa vak zrútil nadol okolo rastlinného materiálu. Takto udržíte vo vnútri vrecúška konštantnú vlhkosť, zatiaľ čo odrezky rastú. Na odrezky zasadené do záhonu sa niekedy umiestni sklenená nádoba, ktorá udržuje rastliny vlhké a zároveň sa usadzujú. Musíte si byť istí, že priame slnko neprehrieva obsah nádoby. Je tiež možné vložiť upravené dĺžky ruží do zalievacej zmesi vo vrecku na zips, ktoré sa potom zavesí na šnúru na prádlo v jasnom odtieni. Bude ľahké zistiť, kedy sa objavili korene, pretože ich bude vidieť cez priehľadný plast.

Starostlivosť počas obdobia zakorenenia
Na začiatku obdobia zakorenenia odrezkov je obzvlášť dôležité, aby sa nenechali vyschnúť. To môže vyžadovať polievanie každý druhý deň alebo tak, ak nenastane dážď. Možno nebude potrebné poskytnúť ochranu zakoreneným odrezkom proti chladu vo väčšine Texasu a na pobreží Mexického zálivu, ale na juhu môže extrémny chlad spôsobiť škody, ktorým by sa dalo zabrániť zakrytím na niekoľko hodín alebo dní.

Počas prvého alebo dvoch mesiacov po zaseknutí sa z odrezkov začne vytvárať takzvané „kalusové tkanivo“. Je to opuch na reznej špičke a ďalších oblastiach, kde sa majú vyvíjať korene. Keď sa zima začne obracať k jari, odrezky vypučia korene a nový rast. Toto je kritický čas pre nové závody a je dôležité, aby neboli ponechané vyschnúť. Aj keď sú rastliny zvyčajne dobre zakorenené do konca apríla alebo mája, je najlepšie nechať ich na mieste až do nasledujúcej jesene alebo zimy. Mladé rastliny sú mimoriadne citlivé na stres počas prvého leta a najlepšie im zostáva vytvoriť dobrý koreňový systém.

Transplantácia na trvalé miesto
Do neskorej jesene alebo zimy by mali byť mladé rastliny pripravené na presun na trvalé miesto v krajine. Budú malé, ale väčšina odrôd rýchlo rastie a do jari budúceho roku vyprodukuje spravodlivé množstvo kvetov. Aby ste ich chránili pred poškodením vetrom, je dobré odrezať všetky vysoké výhonky a rastliny v prípade, že je to možné, v čase, keď sú presádzané, riedko ich rednúť. Počas prirodzene pokojného obdobia na konci zimy môžu byť rastliny vykopané guľou zeminy alebo holým koreňom. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete rastliny vysádzať najmenej na pol dňa na slnku, do dobre pripravenej pôdy. Pravidelný program hnojenia sa môže začať do polovice jari.


Fórum ruží → Propagácia problémov s ružou

Zaregistrujte sa do nášho bezplatného týždenného bulletinu od Národnej záhradníckej asociácie:

· Získajte prístup k bezplatným článkom, tipom, nápadom, obrázkom a všetkému záhradníckemu

. Každý týždeň si pozrite 10 najlepších záhradníckych fotografií, ktoré vám pomôžu inšpirovať vaše záhradnícke projektyNajnovší záujem: skalné záhrady

Vezmite prosím na vedomie . vyššie uvedené vyhlásenie je zovšeobecnením. Existuje toľko premenných, ktoré môžu spôsobiť zlyhanie rezania. Keď som žil v južnej Kalifornii, mal som 90% -ný príjem, ale do tohto roku som sa snažil zohnať hnedé tyčinky vynikajúco. V mojom podnebí v severnej Kalifornii sa zdá, že všetko je diktované načasovaním. Stále experimentujem s nájdením najlepšej metódy, ktorú by som tu mohol použiť.

Keď sa pokúsite zakoreniť rez, energia na vytváranie koreňov a dokonca aj nových listov pochádza z výživných látok uložených v rezni. Keď vyschne a zhnedne, už nie sú pre rezanie k dispozícii žiadne ďalšie výživné látky a rezanie sa nezakorení.

Kim Rupert bola dlhé roky mojou mentorkou a priateľkou v oblasti ruží. Napísal blog o použití metódy „burrito“ na šírenie ruží. Zatiaľ som to neskúšal, pretože nemám správne nastavené na to, aby som udržal odrezky pri stálej teplote.

Metóda burrito bola prvýkrát popísaná na fóre Rose Hybridizers Association Forum a Kim začala s touto metódou experimentovať a zistila, že je potrebné ju vylepšiť pre rôzne podnebie. všetky tie ostatné premenné.

Tu je odkaz na začiatok jeho blogu a prevedie vás týmto procesom, keď sa naučil veľmi úspešne používať túto metódu. Na jar sa chystám vyskúšať jeho variáciu.

Pb66 - tlieskam vášmu úsiliu pestovať ruže z odrezkov. Strávil som doslova roky učením sa, ako to robiť dobre. Zabil som stovky odrezkov - tak si len uvedomte, že existuje krivka učenia.
Z textu a fotografií, ktoré ste zverejnili, by som určite povedal, že vaše pôdne médium je PRÍLIŠ VLHKÉ!

Tiež, ak väčšina listov odrezkov buď zožltla a / alebo odpadla - A - stonky sčerneli, odrezky sa nebudú zotavovať alebo nebudú mať dobré výsledky.
Ale aj keď sú všetky listy opadané, pokiaľ sú stonky zelené a turgidné (zadržiavajúce vlhkosť), stále existuje šanca 50/50, že nakoniec zakorenia. Ale to nie je ideálne strieľať.

Teraz tu chcem povedať, že som narazil na desiatky spôsobov zakorenenia ruží - a každá z nich má svojich zástancov.
Rovnako ako všetky ostatné aspekty pestovania ruží (zalievanie, pôda, hnojenie atď.), Tak sa každý pestovateľ nakoniec rozhodne pre metódu, ktorá im vyhovuje.

Vzhľadom na to som zistil, že existujú určité ÚSTAVY.
Sú to:
* Prijímanie a zakorenenie rezania v optimálnom ročnom období pre vašu oblasť. V mojom prostredí v južnom Kalifornii, ktoré je od polovice apríla do konca októbra. Poznám niekoho z Texasu, ktorý v zime dosahuje najlepšie výsledky - ale má skleník.
* Používanie vysoko kvalitného, ​​rýchlo odvádzaného pôdneho média. Mojou kombináciou je Sunshine # 4 Advanced. Tu je odkaz na online zdroj: http://www.hydroponics.net/i/1.
Pôdne médiá mierne navlhčite a rukami vytlačte prebytočnú vodu. Médiá by mali byť mierne vlhké - NIE mokré. Ak zakryjete svoje odrezky (pozri nižšie), už ich nebudete musieť nikdy polievať, keď sú v procese zakorenenia.
* Teplé teploty - od polovice 60. do vysokých 70. rokov. To je v interiéri za predpokladu, že sa množíte v interiéroch rovnako ako ja.
* Vysoká vlhkosť. Cez odrezky používam vypestovaciu tácku s kupolou. Je to ako mini skleník. Tu je odkaz: http://www.hydroponics.net/i/1.
* Nepriame svetlo. Mäkké nepriame slnečné svetlo je dobré. Používam fluorescenčné rastúce svetlo.

To je všetko.
Ak by ste postupovali podľa vyššie uvedeného, ​​zaručil by som, že by ste svoj úspech vylepšili exponenciálnym spôsobom.

Pb66 - tu je moje odporúčanie na záchranu odrezkov, ktoré máte.
1. Uložte iba tie, ktoré majú zelené stonky alebo zelené listy.
2. Odrezky znovu ponorte do Dip 'n Grow rýchlosťou riedenia 1 až -10.
3. Odrezky znovu vložte do kvalitného média, ako je uvedené vyššie.
4. Odrezky zakryte buď kupolou alebo obrátenými čírymi plastovými pohármi cez každý hrniec.
DÔLEŽITÉ - ak zakryjete svoje odrezky, už ich nebudete musieť nikdy polievať, kým nezakorenia. Vo svojich podnosoch na pestovanie som mal odrezky tri mesiace a viac v médiách, ktoré boli na začiatku iba navlhčené.

Len pár ďalších komentárov:
- Na vrchole obdobia rozmnožovania (jún až september) moje odrezky zakorenia do 10 dní až 3 týždňov.
V tom okamihu ich transplantujú do chladného rámu vonku.
- Niektoré odrody ruží sa zakoreňujú oveľa ľahšie ako iné. Spravidla sú najľahšie miniatúry, po ktorých nasledujú polyanthas a floribundas. Podľa mojich skúseností sú hybridné čaje, horolezci a OGR najťažšie.

Tu je odkaz na môj web Photobucket s niekoľkými fotografiami môjho nastavenia šírenia.
http://s555.photobucket.com/us.

Dajte mi vedieť, či to pomáha - alebo je to príliš veľa informácií na to, aby ste ich strávili naraz.


Ďakujeme za každú pomoc! Páči sa mi táto stránka :)


Ako množiť ruže:

1. Na svojej ružovej rastline nájdite stonku, ktorá je zdravá a relatívne nová. Pomocou ostrých záhradníckych nožníc odstráňte niekoľko častí s dĺžkou približne 6 až 8 palcov a prerezávajte ich v 45-stupňovom uhle.

2. Odstráňte všetky púčiky, listy alebo menšie stonky. Rezne skladujte vo vode, kým nie sú pripravené na použitie.

3. Pomocou permanentnej značky napíšte odrodu ruže na jeden koniec každej stonky. Takto zaistíte, že ich nebudete miešať!

4. Teraz vytvoríte mini „skleník“, ktorý ochráni vaše odrezky, keď sa zakorenia. Začnite s hobby nožom na odrezanie vrchu prázdnej plastovej fľaše. (Je to skvelý spôsob, ako recyklovať použité fľaše so sódou!) Nerežte všetko na konci - nechajte malý kúsok pripevnený, aby pôsobil ako záves.

5. V samostatnej veľkej nádobe vyrobte zmes na zalievanie kombináciou perlitu (prísada používaná na prevzdušňovanie pôdy) a pôdy na zalievanie. Množstvo bude závisieť od počtu nádob, ktoré chcete naplniť, ale budete sa chcieť držať pomeru 70 percent perlitu k 30 percentám pôdy.

6. Každú fľašu naplňte do polovice rastúcou zmesou.

7. Nožnicami zoškrabte vonkajšiu vrstvu každého rezu, asi pol palca od základne. (Neodstraňujte stranu, ktorá je označená!)

8. Namočte exponovanú časť a potom ju posypte koreňovým hormónom (alebo ho len ponorte priamo do prášku).

9. Odrezok zasaďte do pestovateľskej zmesi, ktorá pokrýva asi 60 percent stonky. Ak máte tenšie odrezky, môžete ich na jednu nádobu vysadiť až tri.

11. Prilepte fľašu späť k sebe.

12. Udržujte svoje ruže na slnečnom mieste a pokračujte v polievaní každý druhý deň.

Vaše ruže by sa mali začať zakoreniť do mesiaca alebo dvoch. Keď sú korene dobre založené (alebo ak začnú pučať listy), môžete rastliny premiestniť do nádoby alebo na záhon!

Choďte po House Beautiful ďalej Instagram.


Získajte viac informácií o množení ruží

Kurz Craftsy, Sprievodca pestovateľskými ružami pre záhradníkov vám ukáže, ako vo svojej domácej záhrade vysádzať a starať sa o moderné kríky ruží a ruže dedičstva. Naučte sa od ruženca Paula Zimmermana a získajte tipy na ekologické pestovanie ruží. Tento kurz bol zábavný, zábavný a veľmi poučný. Paul hovorí o super veci, ktorú objavil, keď vo svojej ružovej záhrade preskočil postrek na vošky. Keď sa naučíte tento trik, budete mať zdravšie ruže, aj keď vaši susedia bojujú s strapkami a voškami.

Kurz si môžete kúpiť od Craftsy (#ad) / Craftsy alebo si ho môžete pozrieť ako súčasť svojho členstva Craftsy (#ad). Triedu môžete dokonca sledovať zadarmo počas 7-dňovej bezplatnej skúšobnej verzie Craftsy (#ad). Začnite tu s Craftsou (#ad)

Minulú zimu som si kúpil ročné členstvo Craftsy (#ad) a používal som ho na získanie záhradníckych tipov, fotografií a odborných znalostí o varení. Lepšie ako Netflix, členstvo v Craftsy (#ad) vám poskytuje neobmedzené množstvo kurzov a projektov a bezplatnú prepravu USA po remeselných potrebách. Poskytuje vám tiež 15% zľavu na nákupy remeselných potrieb a prvé zľavy z predaja. Roční členovia dostanú každý rok dokonca 12 bezplatných tried navždy. To samotné platí za členstvo, ktoré pri ročnom pláne vyjde na iba 7,66 dolárov mesačne. Čo sa nepáči? Začnite tu s Craftsou.


Pozri si video: OBLÍBENCI a PROPADÁKY z přírodní pečující kosmetiky


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki