Otázky a odpovede s Pietom OudolfomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Piet Oudolf, ktorý je dlhoročným vystavovateľom na bienále v Benátkach, sa v posledných rokoch zviditeľnil a navrhol vynikajúce projekty, ako napríklad High Line v New Yorku. Zastihli sme ho po vydaní jeho najnovšej knihy, Krajiny v Krajinách (Monacelli Press), retrospektíva verejnej a súkromnej práce.

Prečo ste zahrnuli zoznamy rastlín a plány?

Chcel som, aby ľudia videli, ako sa v záhrade menia nápady. Po prvom dizajne sa toho deje veľa. Postup môžete vidieť na pracovných výkresoch. Veľkou súčasťou tejto knihy je praktickosť.

Nebojíte sa, že ostatní ukradnú nápady?

Nevadí mi rozdávať nápady. Rád vidím ľudí inšpirovať sa.

Aký je kľúč na zavedenie emócií do záhradného dizajnu?

Snažím sa, aby záhrady boli ako maľba, do ktorej môžete vstúpiť, a to vám možno pripomína niečo, na čo si takmer neviete spomenúť ... ako keď som ako dieťa chodil do polí alebo do lesa.

Ste známy tým, že bezkonkurenčne rozumiete rastlinám. Ktorí sú tvoji obľúbení?

Milujem trávu Joe-Pye, echinacea, baptisia - nielen keď kvitnú, ale aj keď prichádzajú do semena. Aj keď sú semienka zjedené vtákmi, sú stále nádherné. A menia vašu záhradu od jari do zimy. Sú to usilovní robotníci.

To je jeden z vašich princípov, že rozpad je súčasťou a môže byť krásny. Prečo to odstraňujeme?

To mi je čudné. Položte si otázku, prečo to skracovať, ak to stále vyzerá dobre?

Čo by ste poradili začínajúcim záhradníkom?

Nenavrhujte hneď. Začnite zbieraním; vyskúšajte všetko, čo sa vám páči, a uvidíte, čo funguje.

Nosíte na záhrade dreváky?

Zvykol som. Drevo je veľmi izolačné a dá sa z neho ľahko vyjsť, keď idete na statok.


Súvisiace príspevky

Chat s chovateľom: Pat Fitzgerald

Naše virtuálne stretnutia „Chat s chovateľom“ počas MANTS 2021 sa zamerali na naše najnovšie výbery a boli veľkým hitom. Zaznamenali sme relácie a naše druhé vydanie s Patom Fitzgeraldom je zverejnené na našom kanáli YouTube.

Chat s chovateľom: Dave MacKenzie

Naše virtuálne stretnutia „Chat s chovateľom“ počas MANTS 2021 sa zamerali na naše najnovšie výbery a boli veľkým hitom. Zaznamenali sme relácie a naše tretie vydanie s Davom MacKenzie je zverejnené na našom kanáli YouTube.

Chatujte s chovateľom: Thierry & Sandrine Delabroye

Naše virtuálne stretnutia „Chat s chovateľom“ počas MANTS 2021 sa zamerali na naše najnovšie výbery a boli veľkým hitom. Tieto relácie sme zaznamenali a konečné vydanie s Thierry & Sandrine Delabroye na Chameleon Little Bluestem je zverejnené na našom kanáli YouTube.


Piet Oudolf: Landscapes In Landscapes

Súkromná záhrada v holandskom Rotterdame od Piet Oudolfa.

Obrázok: Piet Oudolf: Landscapes in Landscapes

Piet Oudolf: Landscapes In Landscapes

Ukážka práce priekopníka krajiny v oblasti titulárneho „hnutia novej trvajúcej výsadby“ alebo „naturalizmu novej vlny“. Piet Oudolf: Krajiny v krajinách prieskumy desiatok záhrad - obytných, komerčných a inštitucionálnych - realizovaných za viac ako tridsať rokov.

Vydali Thames a Hudson a jedná sa o plnofarebný zväzok takmer tristo strán, ktorý obsahuje dvadsaťtri „najkrajších“ Oudolfových verejných a súkromných záhrad. Spoluautorom knihy je Noël Kingsbury, medzinárodne uznávaný spisovateľ pre rastliny a záhrady, ktorý napísal viac ako pätnásť kníh a pravidelne prispieva do britského časopisu Denný telegraf a Opatrovník noviny.

Časť série Temže a Hudson, ktorá obsahuje Avant záhradníci Tim Richardson a knihy o diele Roberta Burle Marxa a Marthy Schwartzovej, Krajiny v Krajinách je oslavou Oudolfovej práce vrátane „najnovších prejavov„ vrstveného “prístupu k výsadbe, s ktorým už roky experimentuje.“ Kombinuje tak technické informácie, ako aj nádherné obrázky jeho vysoko zložitých výsadieb. Kniha je „určená na poskytnutie inšpirácie a poznatkov pre všetkých záujemcov o malé osobné záhrady a dizajn rozsiahlych verejných krajiniek.“

Animovaný text Kingsbury mapuje Oudolfove prvotné vplyvy vrátane holandského krajinného dizajnéra Mien Ruysa (1904–1999), plodného návrhára viac ako troch tisíc záhrad. Projekty sa datujú od roku 1982 do súčasnosti a sú zasadené do svojich geografických súvislostí: sú výlučne na severnej pologuli, v krajinách ako Holandsko, Anglicko, Írsko, Nemecko, Švédsko a Spojené štáty. Barcelonský projekt je jedným z mála, ktorý sa nenachádza v chladnom a miernom pásme. Škála sa používa ako organizačná štruktúra knihy, ktorá výrazne pomáha pri diskusii o témach a štýloch každého projektu. Záhrady majú rozlohu od 350 metrov štvorcových do dvadsaťpäť tisíc metrov štvorcových.

Záhrada v západnom Írsku od Piet Oudolfa.

Obrázok: Piet Oudolf: Landscapes in Landscapes

Krajiny v Krajinách sa zameriava na vzrastajúci záujem o trvalú výsadbu v súčasnom krajinnom dizajne. Robert Hammond, spoluzakladateľ spoločnosti Friends of the High Line, popisuje prácu Oudolfa s „všestrannými, výraznými trvalkami“, „cenenými pre svoju krásu prostredníctvom prirodzeného životného cyklu“ a používanými na vytváranie „trvalých, ekologicky vhodných panorám“. V centre Oudolfovho prístupu je skutočnosť, že jeho návrhy „sa týkajú väčšej krajiny a meniacich sa ročných období“. Spochybňuje konvenčnejšie prístupy k návrhu výsadby, pričom sa spolieha na „krátkodobé výbuchy farieb a neustálu údržbu“.

Súkromná záhrada v holandskom Rotterdame od Piet Oudolfa.

Obrázok: Piet Oudolf: Landscapes in Landscapes

Vďaka práci s kvetmi, trávami a zeleňou, ktoré sa menia každých pár týždňov, poskytuje Oudolfova krajina návštevníkovi „dôvody, prečo sa sem opakovane vracať.“ Rovnako ako mnohí pred ním, aj teraz sa tvrdí, že pracuje ako maliar, ale jeho práca je neodmysliteľne časová a priestorová a „rozdeľuje ročné obdobia na ročné obdobia“. Ako je výrečne diskutované, rastliny sú oceňované pre svoje kvety, či už sú na vzostupe alebo na ústupe, pre svoju výšku alebo „postupné tempo k dosiahnutiu svojej prípadnej výšky“ a pre svoje plody, hlavičky semien, farbu stonky, textúru a farbu listov. na jar a v lete.

Formát a obsah knihy, ktorý navrhla Irma Boom, významne pomáha pri komunikácii týchto myšlienok. Ručne kreslené a počítačom podporované plány, náčrty, abstraktné farebné schémy a zoznamy druhov kontrastujú s vysoko evokujúcimi plnohodnotnými farebnými fotografiami a sú rozložené do dvojstránok. Inštalačné zábery sa spájajú s detailmi trvalkových záhonov a dramatickými, hmlistými výhľadmi na dokončené záhrady. Fotografie sú lesklé a vykresľujú Oudolfov podpisový štýl.

Zatiaľ čo geometria Oudolfových návrhov sa líši, ako uvádza Kingsbury, existujú tri odlišné vizuálne vrstvy, prostredníctvom ktorých vytvára rytmus. Technika použitá na dosiahnutie tohto cieľa zahrnuje „maticu [kombinujúcu pôdnu pokrývku, nízko rastúce premiešané rastliny], ostrov [formovaný cez postele nepravidelného tvaru“ ] a rozptyl [vyššie druhy často pestré s výraznou štruktúrou ... vlnovité skupiny, ktoré sa pohybujú v zmesi matíc]. “

Navštívil som niekoľko Oudolfových záhrad od „permanentných“ britských krajín po RHS Garden Wisley v Surrey a Potters Field Park v Londýne (podľa záhradných architektov Grossa Maxa), dočasné inštalácie Il Giardino Delle Vergini, 2010, Benátske bienále, Taliansko, architekt Kazuyo Sejima a serpentínsky pavilón 2011 švajčiarskeho architekta Petra Zumthora. Gross Max spolupracuje s Oudolfom, pretože je schopný „navrhnúť schému so skutočne osobitým vzhľadom ... novým, romantickým vzhľadom“ a je určite pravda, že jeho záhrady sú pohlcujúce a idiosynkratické.

Hammond pri opise Oudolfovej účasti na projekte High Line dáva do popredia svoju schopnosť „vytvoriť novú krajinu, ktorá má schopnosť meniť spôsob, akým sa ľudia cítia a ako konajú“. Krajiny v Krajinách je vynikajúca monografia vyrobená v čase rastúceho záujmu o zážitkovú kvalitu našich priestorov. Túto knihu by som dôrazne odporučil pre ľudí oboznámených s Oudolfovou prácou alebo ako diskurzívny pohľad pre nováčika, pretože bude skutočne inšpirovať.

Piet Oudolf s Noelom Kingsburym, Thames & Hudson, 2011, brožovaná kniha, 282 strán. Odporúčaná maloobchodná cena $ 70.


Piet Oudolf a jeho „divoký“ dizajn krajiny

Rozhovor s holandským krajinným dizajnérom, ktorý sa preslávil svojimi divoko vyzerajúcimi záhradami, medzi ktorými je aj slávna High Line v New Yorku

Holandský záhradný dizajnér Piet Oudolf dostal minulý mesiac inauguračné ocenenie Horticultural Heroes od prestížnej britskej inštitúcie Royal Horticultural Society za svoju dočasnú záhradu, ktorá bola navrhnutá pri príležitosti kvetinovej výstavy Hampton Court Palace Flower Show 2018. Kombinácia kymácajúcich sa perových tráv s inými anténami a panikou botaniky ako Astilbe Chinensis a Delphinium, záhrada sumarizovala filozofiu Oudolfa, zatiaľ čo cena potvrdila jeho medzinárodnú slávu. Spojili sme sa s ním, aby sme sa dozvedeli viac o jeho tajomstvách (pozri fotografiu nižšie).

Oudolf, ktorý je označovaný za vedúceho hnutia „Nová trvalka“ - naturalistická prax, ktorá si cení prérijné záhrady pokryté trvalkami - vysvetľuje, že chce „prinútiť ľudí premýšľať o svojom prepojení s prostredím“. Preto jeho divoko vyzerajúce súbory, ktoré sa odvracajú od formálnych záhrad.

Napriek svojmu divokému vzhľadu však projekty holandského krajinného dizajnéra skrývajú vysokú disciplínu. Ak ďalší odborníci - napríklad francúzsky Gilles Clément - dávajú veľkú slobodu spontánnym divo rastúcim rastlinám - napríklad mulleinovi -, Oudolf trvá na tom, že aj keď je tento prameň plný slobodného ducha prérie, jeho dizajny sú o tom a dodáva: editácia a predovšetkým controlling. „Rastliny by sa mali správať a byť dobrými záhradnými rastlinami,“ vysvetľuje, „keď sa záhrada stane divokou, znamená to, že sa niečo pokazilo“.

„Záhradníctvo je ťažšie, ako si ľudia myslia,“ pokračuje Oudolf. „V každom projekte môj prístup k dizajnu súvisí s webom, prostredím a predovšetkým neustále.“ Dávať rastlinám čas, aby sa usadili a vyvinuli sa v stabilný a koherentný ekosystém, platí najmä pre trvalé záhrady, ako napríklad Oudolfova vlastná záhrada v holandskom Hummelo, kde neustále experimentuje s novými druhmi alebo High Line v New Yorku. navrhnutý ešte v roku 2006 (pozri fotografiu nižšie).

Aj keď „Vždy mám na mysli, ako to bude časom vyzerať, rastliny rastú a často ich treba vymeniť, (.) Existuje veľa vecí, ktoré nedokážeš ovplyvniť“, pokračuje, „záhradu si nemôžeš len tak nechať vyrobiť a nechať ju ísť “. Vývoj záhrady tiež „závisí od ľudí zodpovedných za údržbu“, zdôrazňuje Oudolf, inak „môj projekt nefunguje“. Takže aj keď je to už 12 rokov od dokončenia trate High Line, návrhár stránku pravidelne navštevuje, aby zmenila kompozíciu, upravila ju a poskytla tímu údržby radu (pozri fotografiu nižšie).

Bergamo je ďalšou destináciou, do ktorej sa Oudolf rád vracia, aj keď až do tohto roku nebolo cieľom znovu navštíviť jednu z jeho výtvorov, ale prednášať a zúčastňovať sa konferencií na podujatí I Maestri del Paesaggio, každoročne organizovanom festivale krajinného dizajnu. od roku 2011. Pri príležitosti vydania roku 2018 však holandský krajinný dizajnér predstaví svoju vlastnú interpretáciu tradičného Zeleného námestia, ktorá sa vždy zverí inému dizajnérovi, ktorá sa koná od 6. do 23. septembra. Počas podujatia dočasná záhrada podpísaná Oudolfom zmení bergamské námestie Piazza Vecchia s radom rozkvitnutých lúk (pozri fotografiu nižšie).


Five Seasons - The Gardens of Piet Oudolf

Piet Oudolf - tvorca newyorskej High Line a záhrady v Hauser & Wirth - je námetom krásneho nového dokumentárneho filmu, ktorý nakrútil ocenený filmár Thomas Piper. Po veľmi obmedzenom počte súkromných premietaní po celom svete sa film premieta v Londýne tento rok v júni - od premiéry v Picturehouse Central 13. júna, živých otázok a odpovedí s režisérom Thomasom Piperom.

Film sleduje Oudolfa počas štyroch ročných období vo vlastných záhradách v Hummelo a na návštevách jeho verejných diel v New Yorku, Chicagu a Holandsku, ako aj na vzdialených miestach, ako sú púštne kvety v západnom Texase a postindustriálne lesy v Pensylvánii. , a sleduje pestovateľa a dizajnéra pri inštalácii svojej záhrady v spoločnosti Hauser & Wirth, ktorá je „jeho zatiaľ najlepšou prácou“.

Sledujte trailer tu a rezervujte si lístky teraz na obmedzené britské kiná široko ďaleko od Hackney po Aldeburgh:


Piet Oudolf o kompenzáciách stacionárneho života, ktoré si vyžiadala pandémia

Holandský záhradný dizajnér Piet Oudolf, ktorý bude mať na jeseň 76 rokov, hovoril s Francisom Tillom pre časopis Hauser & Wirth o svojej vlastnej záhrade, o povahe času a o kompenzáciách stacionárneho života, ktoré si vyžaduje pandémia.

Holandský dizajnér Piet Oudolf, priekopník nového hnutia trvaliek v záhradníctve a krajinnom dizajne, ktorý kladie dôraz na naturalistické výsadby, ktoré pôsobia symbioticky so svojím okolím, sa za posledné dve desaťročia stal jednou z najvyhľadávanejších osobností svojho povolania. na rovnako rozdielnych miestach ako chicagský Millennium Park, pozdĺž newyorskej High Line a na slávnom Oudolfovom ihrisku v areáli Hauser & Wirth Somerset.

Z domu v Hummelo, malej dedine vo východnom Holandsku, kde žije so svojou manželkou Anjou takmer štyridsať rokov, hovoril Oudolf, ktorý bude mať na jeseň 76 rokov, s Francisom Tillom o svojej záhrade, o prírode času a kompenzácií stacionárneho života, ktoré si vyžiadala pandémia.

Holandská záhrada renomovaného pestovateľa Piet Oudolfa

 • Vlastné záhrady záhradkárov
 • 2. októbra 2018
 • 10 položiek
 • Clare Foster

Reklama

Francis Till: Aké dôležité sú v tejto chvíli záhrady a náš vzťah k prírodnému prostrediu? Myslíte si, že výluka nám povedala niečo o našom pripojení k zemi?

Piet Oudolf: Mnoho ľudí bolo doma a začali záhradníčiť alebo sa venovať záhradníctvu, pravdepodobne preto, že majú jednoducho viac času. Alternatívou pri práci z domu je iba sedenie v miestnosti, takže pre tých, ktorí majú prístup do vonkajšieho priestoru, je potrebné záhradníctvo. Ďalším dôvodom môže byť tiež to, že si viac ako v minulosti uvedomujeme, čo robíme, a to so stresom, že sme takí zaneprázdnení a beháme okolo 24 hodín denne.

Prečítajte si ďalšie

29 maliarskych projektov na osvieženie vašich interiérov túto jar

Možno to prinieslo viac ľudí do záhradníctva alebo aspoň do hlbšieho premýšľania o svojich životoch a budúcnosti. Myslím si, že je to dôležité a je jednou z dobrých vecí, ktoré vzniknú z doby, v ktorej teraz žijeme. Záhradníctvo je pre mňa nevyhnutné. To je môj život. Myslím a dýcham cez to. A vždy dúfate, že to nájdu aj ostatní ľudia.

Len začíname plány na nový projekt v Dánsku. Je to nemocnica so strešnou záhradou s rozlohou viac ako dva a pol hektára spolu, kde je každá izba umiestnená smerom do záhrady. Takže každý pacient bude mať izbu s výhľadom do záhrady. Lekári a vedci sa domnievajú, že záhrady zohrávajú úlohu pri liečbe alebo uľahčení zotavenia. Toto cítite, keď ste na poli, v prírode alebo v lesoch, a niečo to s vami urobí. Uvoľní veľa smútku, či už ste sami alebo spolu so svojimi blízkymi. Myslím, že vás to núti uvažovať o živote. Nehovorím o tom, že ľudia zabehnú 10 míľ denne, pretože to je ďalšia funkcia, ktorá vás udrží nažive a bude šťastná. Myslím si, že záhrady a pohyb majú na ľudí podobný vplyv. Záhrady otvárajú vo vašom mozgu túto malú látku, vďaka ktorej sa cítite šťastne a zároveň sa cítite ... viac než šťastne, trochu vysoko.

Reklama

FT: Oudolf Field v Somersete je v týchto letných mesiacoch plný toľkých farieb. Aká dôležitá je farba vo vašom dizajne záhrady?

PO: Záhrady nie sú len pre ľudí. Keď pôjdete okolo, uvidíte, že je tu toľko hmyzu a iných foriem divokej prírody. Nie sú to len motýle, ale môžete vidieť aj včely, čmeliaky, malé pavúky, všetko ... Je tu oveľa viac tvorov, ktoré si môžu vychutnať to, čo tam robíme, a to vidíte. A potom, keď kvety odídu, získate rastliny so semenami, čo je ďalší zdroj vtákov, ktoré môžu prísť do záhrady. Takže si myslím, že záhrada prospieva oveľa viac než len ľuďom.

Prečítajte si ďalšie

Dodávky do reštaurácie na objednávku v uzamknutej miestnosti

Autormi: Virginia Clark, Emily Senior a Charlotte McCaughan-Hawes

Záhrada Piet Oudolfa v Hauser & Wirth Somerset

Reklama

FT: Zoči-voči výzvam globálnej pandémie je ľahké obývať antropocentrický výhľad.

PO: Áno, a myslím si, že to je pravdepodobne dôvod, prečo je vonkajší priestor pre ľudí taký dôležitý, pretože si viete predstaviť, že toľko ľudí žije v mestách bez záhrady a potrebujú únik. A únikom nie sú len pláže alebo veľká prechádzka lesom. Myslím si, že záhrada prináša aj novú energiu a nápady na možnosti rastlín alebo kombinácie rastlín, ktoré ste nikdy predtým nevideli, v krajine ako je Oudolfovo pole. Je to viac krajina ako záhrada. Ste úplne prekvapení tým, čo vidíte, pretože to vo verejnom parku bežne nevidíte.

FT: Zatiaľ čo severná pologuľa v súčasnosti prežíva globálnu pandémiu, sme uprostred leta a v súčasnosti a v prírode a rastlinách panuje určité potešenie a oddych. Ale samozrejme existuje veľká pravdepodobnosť, že tento náročný čas potrvá do jesene, zimy a dokonca aj do jari. V tejto chvíli sa môžeme z rastlín niečo naučiť a ako reagujú na zmeny?

PO: Povedal by som, že rastliny sú presne také, aké sú, a ukazujú, čo robia cez ročné obdobia. Je dôležité, aby sme sa naučili pozerať a porozumieť svojmu prostrediu a lepšie robiť to, čo vidíme okolo seba. Môžeme sa natoľko sústrediť na to, čo musíme urobiť, že zabudneme na to, čo môžeme urobiť a čo asi naozaj chceme robiť. Myslím si, že záhrady sú dobrou metaforou na zmeny v tom zmysle, že každý mesiac môžete zažiť niečo iné. Nehovorím o lesoch, ale o lúkach. Dynamický prvok záhradkárčenia je pre našu myseľ skutočne dôležitý, myslím si, pretože sa tak rýchlo posúva po ročných obdobiach a ovplyvňuje nás aj v našej nálade. Uvedomte si, že sa deje niečo, čo vám nemôže chýbať.

Prečítajte si ďalšie

Prečo by sme všetci mali venovať tento okamih osvojeniu si zenového umenia hrnčiarstva

Charlotte McCaughan-Hawes

FT: V apríli sme hostili digitálnu premiéru dokumentárneho filmu Thomasa Pipera „Five Seasons: The Gardens of Piet Oudolf.“ Toto bezplatné premietanie sledovali diváci po celom svete už miliónkrát. Čo si myslíte, že to bolo o tomto filme, ktorý rezonoval medzi divákmi počas uzamknutia?

PO: Zážitok zo záhrad, ako ste povedali, môže byť terapeutický. Vstupom do záhrady zabudnete na svoje starosti. Môže vás potešiť. Stratíš sa v inom svete. Myslím si, že to film robí. Naše diskusie o tom, čo môžu záhrady urobiť pre ľudí, alebo čo hovorí záhrada vám alebo mne ... Dúfam, že film osloví aj ľudí. Nie je to len o krásnych kvetoch - je to o živote. Nemyslím si, že je lepšie prostredie ako záhrady, v ktorých sa dá hovoriť o živote. Ak nie ste v politike!

FT: Schopnosť prekonať politiku alebo denný spravodajský cyklus - ku všetkým týmto veciam sa môžeme tak pevne uchytiť v súčasnom digitálnom svete?

PO: Všímavosť je niečo, čo si za posledných pár rokov získalo na popularite a čo súvisí s reflexiou vášho života a vašej životnej pozície. A myslím si, že záhradné prostredie pomáha ľuďom dosiahnuť tento stav mysle tiež. Či už to robíte s jogou alebo meditáciou, sami alebo s niekoľkými priateľmi, ľudia si chcú lepšie uvedomiť, čo v týchto časoch robia.


Pri práci predovšetkým s viacročnými odrodami rastlín uplatňuje Oudolf naturalistický prístup k záhradníctvu. Ak vezmeme do úvahy architektonický dizajn, Oudolf uprednostňuje sezónny životný cyklus rastliny pred dekoratívnymi úvahami, ako je kvetina alebo farba. Zameriava sa predovšetkým na štrukturálne charakteristiky, ako je tvar listu alebo semienka, ktoré sa vyskytujú pred a po odkvitnutí rastliny. [1] [2] [3] Vysvetľuje: „Záhrada je pre mňa vzrušujúca, keď vyzerá dobre počas celého roka, nielen v jednom konkrétnom čase. Chcem ísť von a aby bola zaujímavá za každého počasia, v skoro na jar a neskoro na jeseň. ““ [4]

Stabilita trvaliek po výsadbe je kľúčom k Oudolfovým návrhom, najmä k použitiu dlhovekých trsotvorných druhov. Výsledkom sú záhrady, ktoré pretrvávajú v plánovanom stave aj po vysadení s malou odchýlkou ​​od Oudolfových ručne kreslených máp. [5] [6]

Celkový prístup Oudolfa k výsadbe sa vyvinul od 80. rokov, keď spolu s manželkou Anjou otvorili škôlku v Hummelo v Gelderlande. Jeho raná práca s trvalkami pozostávala z zoskupení blokového typu založených na štruktúre a štruktúre. V poslednej dobe Oudolfove záhrady experimentovali s rôznymi prístupmi, ktoré sú, vo všeobecnosti povedané, naturalistickejšie a často využívajú zmesi druhov. Zmena štýlu bola opísaná ako posun z pohľadu maliara do oblasti informovanej ekológiou. Prvýkrát bol uvedený do verejnej práce Oudolfa v roku 2004 ako súčasť Lurie Garden v Chicagu. Tento prístup možno vidieť v projekte New York High Line. [6] [7]

 • Garden, near the Vitra Design Museum (2021)
 • Oudolf Garden Detroit v Belle Isle Park (Michigan, USA, 2020)
 • Lúčna záhrada, Delaware Botanic Gardens (Dagsboro, Delaware, USA, 2019)
 • Sochárska záhrada speváka Larena (Laren, Holandsko, 2018) [8]
 • Vlinderhof (Leidsche Rijn, Holandsko, 2014) [9]
 • Hauser & Wirth (Bruton Somerset, Anglicko, 2013) [10]
 • Serpentine Gallery, interiérová záhrada (Londýn, Anglicko, 2011 s Petrom Zumthorom) [11]
 • High Line (New York City, 2006)
 • Prechádzka po botanickej záhrade v Toronte (Toronto, 2006) [12]
 • Trentham Estate (Trentham, Stoke-On-Trent, 2004) [13]
 • Battery Park (New York City, 2003)
 • Lurie Garden, Millennium Park (Chicago, 2003, Kathryn Gustafson a Shannon Nichol)
 • Scampston Hall (Anglicko, 2002-2003)
 • ABN Amro Bank (Holandsko, 2000)
 • Hoogeland (Holandsko, 2001)
 • Záhrada Millennium Garden v prírodnej rezervácii Pensthorpe
 • Country Cork Garden, Írska republika
 • Časti Kurpark Bad Driburg, Nemecko
 • Mestský park Enköping, Švédsko.

Jeho vlastná záhrada v Hummelo neďaleko holandského Arnhemu bola založená v roku 1982. Prešla mnohými zmenami, ktoré odrážajú Oudolfov neustále sa rozvíjajúci dizajn výsadby. Spočiatku to bolo navrhnuté s radom tisu (Taxus baccata) živé ploty a bloky, odrážajúce Oudolfov architektonický štýl, za ktorý vďačil predovšetkým Mien Ruys, dizajnérovi, ktorý v povojnovom období dominoval holandskému záhradnému dizajnu. [ potrebná citácia ]

High Line (2006) Úpravy

Oudolfova práca na High Line sa vo veľkej miere opierala o rastliny pôvodom z tohto regiónu. Na vyjadrenie toho, ako rastliny rastú a miešajú sa vo voľnej prírode, sa použila matica tráv so skupinami trvaliek. [6] [14]

 • Záhradníctvo s trávami (1998) s Michaelom Kingom a Beth Chatto
 • Projektovanie s rastlinami (1999) s Noelom Kingsburym
 • Vysnívané rastliny do prírodnej záhrady (2000, More Dream Plants) s Henkom Gerritsenom
 • Výsadba prírodnej záhrady (2003) s Henkom Gerritsenom
 • Dizajn výsadby: Záhrady v čase a priestore (2005) s Noelom Kingsburym
 • Krajiny v Krajinách (2011) s Noelom Kingsburym
 • Výsadba: nová perspektíva (2013) s Noelom Kingsburym [15]
 • Hummelo: Cesta životom rastlín (2015) s Noelom Kingsburym


Pozri si video: My sa máme so ségrou tak radi..


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki