Čo je to Pocket Garden - informácie o dizajne Pocket GardenWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Vreckové záhrady vám umožňujú osvetliť priestor živými rastlinami v nevyužitých priestoroch. Špeciálne neočakávané farby a textúry môžu zjemniť aj tie najskromnejšie priestory. Potrebujete len trochu pôdy a miesto v priestore. Dizajn vreckovej záhrady je zábavný spôsob, ako kreatívne využiť svoj jedinečný priestor a oživiť predtým ploché a nudné časti exteriéru. Niektoré informácie o vreckovej záhrade vám môžu pomôcť pri vývoji vlastného jedinečného štýlu v krajine.

Čo je to Pocket Garden?

Vrecková záhrada je dizajnová technika, ktorú používajú záhradníci po celé generácie, ale nedávno našla v krajinnom svete elegantné postavenie. Čo je to vrecková záhrada? Môže ísť o kombináciu scenárov, základným bodom je však pridanie rastlín do krajiny malými, neočakávanými spôsobmi.

Záhradníctvo môže byť výzvou v malých priestoroch alebo v oblastiach s malou plochou pre záhradný pozemok alebo posteľ. To je, keď je čas pozrieť sa mimo krabicu a byť kreatívny v tom, čo máte. Jednou z dizajnérskych stratégií je vytváranie vreckových záhrad. Predpoklad je, že rastlinu, alebo 2 alebo 3, môžete zastrčiť takmer kdekoľvek. Príkladom vreckového záhradníctva je vysadenie atraktívnej zelene z kamenných schodov, zasunutie niekoľkých sukulentov medzi dlaždice alebo dokonca výber doplnkovej flóry, ktorá sa dá vysunúť na okraj terasy.

Súčasťou vreckového plánu sú aj záhradky na jedlo, nádoby a závesné rastliny. Kreatívne doplnky a jedinečné nádoby umožňujú, aby bol váš priestor osobitý a osobitý.

Informácie o vreckovej záhrade

Prvým krokom k vreckovej záhrade je rozhliadnuť sa po priestore a zvážiť výzvy a výhody. Do hry musí vstúpiť osvetlenie, schopnosť dodávať vodu, téma a veľa ďalších vecí. Vo väčšine prípadov bude problémom údržba.

Vyberte si rastliny s nízkou potrebou, ktoré sa dokážu udržať bez väčšieho zásahu. Sukulenty, alpské rastliny, niektoré trávy a pryšec sú vynikajúcou voľbou. Pocit, ktorý sa snažíte dosiahnuť, je dôležitý, ale takisto aj potreby rastlín. Na dosiahnutie najlepších výsledkov používajte rastliny, ktoré majú podobné požiadavky na malom priestore. Príkladom môže byť špecializovaná výsadba trsovitého bambusu s nádobami na sukulenty ako akcenty v terase.

Možnosti sú nekonečné, ale najlepšia záhrada s vreckami bude mať bezplatné textúry a potreby rastlín.

Začíname s dizajnom Pocket Garden

Vreckové záhrady môžu byť také jednoduché ako niekoľko vhodných kvetináčov okrasných tráv pozdĺž príjazdovej cesty k sukulentom zastrčených v skalnej stene, ktorá susedí s cestou. Všetko je o vytváraní záujmu tam, kde bol len priestor vytvorený človekom.

Zložitejší dizajn vrecka vyžaduje jednotlivé malé postele medzi kamennými múrmi alebo inštalované ako súčasť priestoru terasy. To nevyžaduje profesionála, pokiaľ nemáte v úmysle budovať takéto akcenty. Rovnakým spôsobom môžete použiť nádoby.

Vytváranie vreckových záhrad je príležitosťou na vyjadrenie vašej individuality a osvieženie priestoru. Môžete si dokonca zastrčiť malú bylinkovú záhradku mimo kuchyne alebo na záhon s farebnými odrodovými šalátmi. Mini záhradné priestory by mali vyhovovať vašej vízii a účelu a zároveň poskytovať rastlinám dostatok pôdy a bezplatné požiadavky.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o nápadoch na šírku


Veľké záhrady: Vzrušenie z prenasledovania

Táto vysoko japonská záhrada neďaleko Seattlu má alpskú lúku, starostlivo upravené lesy a skalku, ktorá nadväzuje na japonské tradície.

Záhrada Pasadena od Heather Lenkinovej

Táto kalifornská záhrada, ktorá obsahuje dizajnové prvky a artefakty z celej Ázie, má teakové dvere z indického regiónu Gudžarát a japonskú bylinkovú záhradu.

Trochu Japonska v Holandsku

Náklon k pestovaniu bonsajových stromov inšpiruje záhradníka Ramona Smita k vytvoreniu rozsiahlej japonskej záhrady s meandrujúcimi cestičkami a kamennými lampiónmi.

Umelec zaujíma tvorivý prístup k záhradnému dizajnu

Táto 2,5 árová japonská záhrada v Britskej Kolumbii sa môže pochváliť tromi rybníkmi koi, 11 rôznymi druhmi japonských javorov a rôznymi rododendronmi.


Najlepšie vreckové parky

SLEDOVAŤ: Krása vreckových parkov

1. Greenacre Park, Midtown Manhattan, New York City

V parku Greenacre sa nachádza vodopád, kobylky a prenosné stoly a stoličky. Kapsový park, ktorý navrhol Sasaki, Dawson, DeMay Associates - s vedúcim návrhárom Masao Kinoshita - sa otvoril v roku 1971 po súkromnom financovaní Nadácie Greenacre od Abby Rockefeller Mauzeovej, ktorá ho naďalej udržiava. Na iba 60 stôp a 120 stôp sa priestor cíti oveľa väčší, ako je v skutočnosti vďaka terase pokrytej mriežkou, ktorá ho oddeľuje od ulice. Fontána a runnel vedú návštevníkov do priestoru, kde ich víta 25 stôp vysoký kaskádový vodopád otvorený k oblohe a obklopený vždyzelenými plochami.

Greenacre Park. Obrázok so súhlasom spoločnosti Sasaki Associates

2. Miesto Dauphine, 1. obvod, Paríž, Francúzsko

Henri IV postavil toto námestie pred viac ako 400 rokmi ako poctu svojmu synovi Ľudovítovi XIII. A dodnes zostáva jedným z najobľúbenejších miest na návštevu pri cestách do mesta svetla. Park je trojuholník situovaný medzi tichými parížskymi ulicami a ponúka výhľad na Eiffelovu vežu, Louvre a Pont Des Arts. V najužšej časti trojuholníka sa nachádza socha Henriho IV., Ktorá tiež ukazuje na Pont Neuf, prvý most vybudovaný cez Seinu.

Viac top článkov o LAN

La Place Dauphine v Paríži (Île de la Cité). Fotografický kredit: Alexander Johmann. Licencované podľa CC BY-SA 2.0. Zdroj obrázku

3. Paley Park, Midtown Manhattan, New York City

Iba na desatinu akra je tento park skutočne miniatúrnou oázou v džungli mrakodrapov. Robert Zion navrhol park po tom, čo William Paley, bývalý predseda CBS, daroval pozemok na pamiatku svojho otca. Park bol otvorený v roku 1967 a stále vyzerá podobne ako vtedy. Nachádza sa medzi tromi budovami a ako stredobod slúži vodná stena dlhá 20 stôp - ktorá prehlušuje okolitý ruch mesta. Steny pokryté brečtanom lemujú vodnú stenu a na nádvorí sa nachádza 17 stromov kobyliek. Po celom priestore sú rozptýlené pohyblivé kovové stoly a stoličky. Stánok s jedlom pri vchode pozýva okoloidúcich, aby prišli a posedeli si na rýchle zahryznutie a relaxáciu, zatiaľ čo sa mesto pohybuje vonku.

„Creative Commons Paley Park v oblačnom, chladnom neskorom zimnom popoludní“. Autor: Jim.henderson s licenciou podľa CC

4. The Royal Library Garden, Kodaň, Dánsko

Návštevníci vstupujú do tejto malej záhrady prechodom bránami Národného archívu v Kodani, ktorý je známy ako literárne srdce Dánska. Miestni obyvatelia nazývajú túto reflexnú záhradu nainštalovanú v 20. rokoch 20. storočia Knižničnou záhradou a nie je nezvyčajné naraziť na ľudí, ktorí tu v obedňajšiu prestávku pracujú v Parlamente.

Budova Kráľovskej knižnice v Dánsku na Slotsholmen z roku 1906 pri pohľade zo severozápadu. Licencované podľa CC BY-SA 2.0. Zdroj obrázku.

5. Art Institute of Chicago, South Garden, Chicago, Illinois

Táto intímna záhrada je postavená na parkovacej garáži Art Institute of Chicago a ústi na Michigan Avenue. Jedná sa o jednoduchý dizajn, ktorý sa skladá z dvoch vyvýšených záhonov, ktoré držia kobylky, lupienky, kryty pôdy a kvitnúce cibule. Na centrálnom námestí, kde vedie voda k fontáne Veľkých jazier, ktorú navrhol Lorado Taft, sa nachádza obdĺžnikový bazén. Rastliny, ktoré sa zdvojnásobujú ako lavičky, tu držia stromy hlohyne cockspur. Park, ktorý navrhol Dan Kiley, bol inštalovaný v rokoch 1962 až 1967 a zostáva jedným z jeho najzachovalejších návrhov z tohto obdobia.

6. Franklin Street Park, Cambridge, Boston, Massachussetts

Tento parklet s rozlohou iba 4 400 štvorcových stôp je jedným z najmenších v širšej oblasti Bostonu. Nachádza sa v štvrti Riverside v Cambridge, bol rehabilitovaný v roku 2003 a od tej doby je obľúbeným miestnym miestom. Je tak milovaný, že mu v roku 2004 časopis American Society of Landscape Architects, Landscape Architecture, udelil cenu „Editors‘ Choice “. Park je ľahké nájsť vďaka veľkému vstupu zo žuly, ktorý navrhol bostonský sochár Murray Dewart. Keď už ste vo vnútri, je tichý a pokojný vďaka sviežim výsadbám, vodným prvkom a vyhradeným priestorom pre deti.

Interiér parku Franklin Street. Fotografický kredit: EECavazos - vlastná práca. Licencované pod verejnou doménou. Zdroj obrázku.

7. John F. Collins Park (predtým Chestnut Park), Philadelphia, Pensylvánia

Filantropka Dorothy Haasová navrhla vybudovanie tohto parku po návšteve parku Paley na Manhattane. Potom, čo presvedčila nadáciu Williama Penna, aby ju financovala, bol najatý ako návrhár John Francis Collins. Park bol otvorený v júni 1979 a má necelú desatinu akra. Materiály parku sa nachádzajú medzi dvoma budovami a odkazujú na miestnu a pôvodnú krajinu regiónu. Domorodé stromy ako je redbud, drieň, javor cukrový, hickory a americká cezmína obklopujú centrálnu fontánu z betónových soklov, ktoré majú predstavovať indiánske totemy. Park bol renovovaný v roku 2011 a znovuotvorený ako John F. Collins Park. Navštívte Nadáciu kultúrnej krajiny, kde získate ďalšie informácie o tomto parku. - V mestách, ktoré sa neustále rozširujú, sa na zelené plochy často zabúda. Vreckové parky však ukazujú, že skutočne neexistuje žiadna výhovorka, že nemáte verejné zelené priestranstvá, a že nech sú akékoľvek malé, stále môžu mať obrovský vplyv na miestnu komunitu. A čo vaša komunita - existujú nejaké pozoruhodné vreckové parky?


Pozri si video: DIY Wall Garden


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem