Informácie o pesticídochWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tipy na liečbu larvicídmi: Ako a kedy používať larvicíd

Mary Ellen Ellis

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať so škodcami na záhrade alebo na záhrade. Ak máte stojatú vodu, môžu byť okrem preventívnych postupov dobrou voľbou aj larvicídy. Pred použitím larvicídov vo vašej záhrade poznajte výhody a nevýhody. Kliknite sem a dozviete sa viac.

Ako a kedy používať permetrín: Aplikácia permetrínu v záhrade

Amy Grant

Čo je permetrín? Ak ste mali problémy so záhradnými škodcami, pravdepodobne ste o tom už počuli. Permethrin sa zvyčajne používa ako ochrana pred škodcami na záhrade, ale môže sa tiež použiť ako repelent proti hmyzu na odevoch a stanoch. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac o permetríne v záhrade.

Kontrola lepkavých pascí škodcov: Informácie o používaní lepivých pascí

Mary Ellen Ellis

Škodcovia na záhrade môžu byť skutočným problémom. Existuje mnoho riešení, ako zaobchádzať s nežiaducim hmyzom, a každé z nich má svoje výhody aj nevýhody. Lepiace pasce na chyby môžu fungovať pre vaše potreby. Kliknutím na tento článok získate ďalšie informácie o použití lepivých pascí vo vnútorných a vonkajších priestoroch.

Azadirachtin vs. Neemový olej - sú azadirachtín a neemový olej to isté

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Čo je azadirachtínový insekticíd? Sú azadirachtín a neemový olej rovnaké? To sú dve bežné otázky pre záhradkárov, ktorí hľadajú organické alebo menej toxické riešenia na ničenie škodcov. V tomto článku sa budeme zaoberať vzťahom medzi neemovým olejom a azadirachtinovým insekticídom.

Rastliny a fumigácia - Tipy na ochranu rastlín počas fumigácie

Autor: Darcy Larum, dizajnér krajiny

Niekedy nie je to naša záhrada, ktorá potrebuje ničenie škodcov, sú to naše domovy. Na zamorenie zamorenia musia byť privedení deratizátori. Pri príprave na dátum vyhladenia by vás mohlo zaujímať, „či bude fumigácia ničiť rastliny v mojej krajine?“ Zistite tu.

Informácie o Nematicide: Používanie Nematicides v záhradách

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Čo sú nematocídy a čo potrebujete vedieť o používaní nematocídov v záhradách? Zjednodušene povedané, nematocídy sú chemikálie používané na ničenie nematód - drobných parazitických červov, ktoré žijú vo vode alebo v pôde. Hľadáte ďalšie informácie o nematocídoch? Kliknite tu.

Čo je to Pyola: Používanie olejového spreja Pyola pre škodcov v záhradách

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Nájsť bezpečné a efektívne ošetrenie škodcov vo dvore môže byť výzvou. Pyola je značkový prírodný prípravok, ktorý je účinný na niektorých problémových škodcov. Čo je Pyola? Dozviete sa tu v nasledujúcom článku.

Kedy používať pesticídy: Tipy na bezpečné používanie pesticídov

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Mohlo by sa zdať, že najlepší čas na použitie pesticídov je správny čas, keď uvidíte otravný hmyz. Platí však niekoľko pravidiel a načasovanie je tiež dôležitou otázkou. V tomto článku sa dozviete, kedy používať pesticídy, a niekoľko bezpečných trikov a rád.

Používa pre kremelinu - kremelina pre kontrolu hmyzu

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Počuli ste už o kremeline alebo DE? Ak nie, tento článok poskytne informácie a tipy na používanie kremeliny v záhrade, aby ste mohli využiť všetky jej výhody.

Získajte viac informácií o pesticídoch a etiketách pesticídov

Autor: Stan V. Griep, magister Rosarian, American Rose Society Consulting, okres Rocky Mountain

Pesticídy sú niečo, čo v našej záhrade používame stále. Čo sú to však pesticídy? Prečo by sme mali venovať zvýšenú pozornosť štítkom o pesticídoch? A aké sú nebezpečenstvá? Odpovede sa dozviete tu.

Pomáhame vašim rastlinám sprejom na listy Neem Oil

Autor: Heather Rhoades

Nájsť bezpečné, netoxické pesticídy pre záhradu, ktoré skutočne fungujú, môže byť výzvou. Neemový olejový insekticíd je všetko, čo si záhradník môže želať. Čo je neemový olej? Viac sa o ňom dozviete v tomto článku.


Čo sú pesticídy?

Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) definuje pesticídy ako akékoľvek chemické látky používané na reguláciu, prevenciu alebo ničenie rastlín alebo škodcov - zvyčajne hmyz, hlodavce alebo mikroorganizmy, ako sú huby a baktérie - alebo ktoré pôsobia ako stabilizátor dusíka v pôde.

Prečo Guardian spúšťa veľký projekt zameraný na toxicitu moderného života, ktorý je financovaný čitateľmi

Vitajte v Toxic America - projekt Guardian, ktorý bude skúmať zdravotné dôsledky života v prostredí, ktoré môže každého z nás každý deň vystaviť chemickej kontaminácii prostredníctvom vzduchu, ktorý dýchame, jedla, ktoré jeme, výrobkov, ktoré používame, a vody Pijeme.

Americká verejnosť je bežne vystavená toxickým chemikáliám, ktoré sú v krajinách ako Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko dlho zakázané.

Z viac ako 40 000 chemikálií používaných v USA na spotrebiteľské výrobky bolo podľa EPA menej ako 1% prísne testovaných na bezpečnosť ľudí. Za Trumpovej administratívy existujú náznaky, že sa to len zhoršuje.

The Guardian žiada našich čitateľov, aby nám pomohli získať 150 000 dolárov na zvýšenie pokrytia toxickými chemikáliami v našom prostredí do konca roka 2019.

Táto séria bude skúmať spôsoby, akými môžu chemikálie v našej vode, potravinách a životnom prostredí narušiť rast, vývoj a zdravie a spôsobiť toxický spad, ktorý môže zahŕňať: kognitívne a behaviorálne ťažkosti, obezitu, cukrovku, neplodnosť a vrodené chyby.

Preskúmame tiež silu chemického priemyslu v hodnote 640 miliárd dolárov - ktorý má lobby, ktorá je v súčasnosti lepšie financovaná ako NRA.

Ak náš cieľ v oblasti fundraisingu dosiahneme do 30. júna, bude tento šesťmesačný projekt obsahovať desiatky článkov, videí, stanovísk a vizuálnych príbehov v priebehu roku 2019. Dúfame, že budete prispieť.

Fotografia: Guardian Design

Jedna miliarda libier konvenčných pesticídov sa v USA podľa posledných dostupných údajov EPA používajú každoročne. Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), ktorý monitoruje rezíduá v potravinách, zistil, že testované vzorky veľmi zriedka prekračujú limity pre pesticídy a iné chemikálie, ktoré sú podľa EPA vypočítané na základe „primeranej istoty bez ujmy“.

Zvyšky tvoria až 70% produkcie predanej v USA, vyplýva z najnovšej ročnej analýzy údajov amerického ministerstva poľnohospodárstva (USDA), ktorú vypracovala pracovná skupina pre ochranu životného prostredia Environmental Working Group.

Niektoré perzistentné pesticídy Bolo zistené, že sa koncentrujú v mlieku a mäse hospodárskych zvierat prostredníctvom kontaminovaného krmiva pre zvieratá, zistili rôzni vedci z celého sveta, ako aj v rybách v kontaminovaných vodách. Napríklad 20-ročná štúdia vykonaná americkým geologickým prieskumom zistila, že pesticídy sú na úrovniach potenciálne škodlivých pre vodný život v 60% riek a potokov v poľnohospodárskych oblastiach (v mestách to predstavuje skok na 90%).

Mohlo piť až 50 miliónov Američanov z podzemnej vody potenciálne kontaminovanej pesticídmi, vyplýva zo štúdie USDA z roku 2000. Pesticídy sa našli aj v šampónoch pre domácich miláčikov, v stavebných materiáloch a na dnách lodí.


Netoxické domáce prostriedky pre bežných záhradných škodcov

Domáce lieky sú lacné a čo je najlepšie, viete, čo sa chystá do vašej záhrady. Na potlačenie škodlivého hmyzu sa s dobrým výsledkom používalo veľa domácich postrekov. Spravidla obsahujú škodlivé (ale netoxické) prísady, ako je cesnak, kajan, žihľava alebo praslička, ktoré sa zriedia vo vode a zmiešajú sa s nastriekaním na rastliny. Tu je niekoľko jednoduchých vzorcov:

Mäkký hmyz (roztoče, vošky, morské chyby)

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu repkového oleja a niekoľko kvapiek mydla zo slonoviny do litra vody. Dobre pretrepte a nalejte do rozprašovača. Rastliny postriekajte zhora nadol a zdola nahor, aby ste dostali spodnú stranu listov. Olej dusí hmyz.

Grub

Na kríky na trávnik alebo záhradu existuje prírodný a efektívny prostriedok nazývaný mliečna spóra. Granule sa rozotierajú po pôde a spôsobujú, že sa kríky nakazia chorobou, ktorá ich zabíja. Táto prirodzená kontrola ovplyvňuje iba šupky a užitočné organizmy zostávajú nepoškodené. Mliečna výtrus sa časom množí a bude nečinný sedieť a čakať na infikovanie krovinami. Jedno liečenie vraj trvá 40 rokov. Čerešne sú vlastne larvy japonských chrobákov. Takže, keď zabijete šupky, zabijete chrobáka.

Roztoče a iný hmyz

Zmiešajte dve polievkové lyžice feferónkovej omáčky alebo kajenského korenia s niekoľkými kvapkami mydla zo slonoviny do litra vody. Nechajte stáť cez noc, potom premiešajte a nalejte do rozprašovača a naneste ako je uvedené vyššie. Počas aplikácie nádobou často pretrepte.

Škvorce, slimáky a iní záhradní škodcovia s mäkkým telom

Posypte kremelinu cez rastliny a okolo okrajov záhradných záhonov. Častice rozsievok sú veľmi malé a ostré - ale škodlivé iba pre malé exoskeletony hmyzu, slimákov a slimákov. Hmyz sa nemôže stať imúnnym voči svojmu pôsobeniu, pretože je to mechanický zabijak - nie chemický. Prečítajte si viac o kremeline: Netoxická ochrana proti škodcom pre váš dom a záhradu.

Ďalšie informácie o netoxickej kontrole slimákov a slimákov nájdete v našom článku Kontrola prírodných slimákov.

Drôtovce

Ako návnadu použite plátky zemiakov, ktoré vám pomôžu vyčistiť pôdu od drôtov pred výsadbou. Plátky zemiakov jednoducho vložte do svojej záhrady na povrch pôdy: zemiaky vytiahnu drôtovce, ktoré môžete spolu so zemiakmi odstrániť.

Plesňové choroby

Zmiešajte dve polievkové lyžice sódy bikarbóny s litrom vody. Nalejte do nádoby s rozprašovačom a postihnuté miesta postriekajte. Tento postup opakujte každých pár dní, kým problém neustane.

Múčnatka

Zmiešajte rovnaké diely mlieka a vody a nastriekajte na infikované rastliny. Liečba by mala byť zvládnutá tromi ošetreniami s týždenným odstupom. Neemový olejový sprej môže byť tiež celkom účinný proti múčnatke.

Hmyz a plesňové choroby

Spojte jednu lyžicu kuchynského oleja, dve lyžice sódy bikarbóny a niekoľko kvapiek mydla zo slonoviny do litra vody. Nalejte do nádoby s rozprašovačom a naneste tak, ako je uvedené vyššie.

Hmyz na ovocných stromoch

Vápenná síra a spiaci olej, ktorý je k dispozícii v škôlkach a záhradných centrách, možno nastriekať na kmeň a vetvy spiacich ovocných stromov. Táto zmes udusí puzdrá vajíčok hmyzu. Pretože olejový postrek je v porovnaní s ostatnými sprejmi na báze vody ťažký, budete potrebovať rozprašovač s pumpou. Sú pomerne lacné a dajú sa požičať v niektorých škôlkach. Túto metódu používajte iba vtedy, keď je strom v stave nečinnosti, inak môže strom zabiť.

Komerčné spiace oleje môžu obsahovať ropný olej alebo petrolej. Menej toxickou metódou je výroba vlastných. Zmiešajte 1 šálku rastlinného oleja a 2 lyžice tekutého mydla v jednej litre vody (4 litre). Najskôr zmiešajte mydlo a olej, potom dolejte vodu. Počas používania často pretrepte.

POZOR: Spreje, ktoré ničia škodlivý hmyz, zabijú aj užitočný hmyz. Tieto domáce lieky používajte selektívne, iba postriekajte infikované rastliny. Aplikujte ich skoro ráno alebo tesne pred zotmením. Po daždi nanášajte znovu. Pri striekaní insekticídov noste ochranný odev. Ďalšie informácie sa nachádzajú v článku Ako porozumieť štítkom na prírodných a chemických pesticídoch.


Jednoduché spôsoby, ako zachrániť svoju záhradu pred škodcami

Tu je niekoľko domácich liekov na ničenie záhradných škodcov.

1. Adekvátne plánovanie je hlavný krok

Aj keď sa veci môžu vždy pokaziť, nie je to vaša vlastná chyba, najlepšou obranou proti mnohým predátorom je mať na prvom mieste zdravé a výdatné rastliny. Škodcovia majú tendenciu napadnúť rastliny, ktoré sú už slabé.

 • Nezabudnite si kúpiť svoje rastliny alebo semená v renomovanom záhradnom centre alebo v škôlke.
 • V mieste nákupu skontrolujte rastliny, či nevykazujú príznaky choroby alebo napadnutia.
 • Určite sadte na ideálnom mieste pre rastliny, ktoré ste si vybrali.
 • Nezabudnite venovať pozornosť jedinečným požiadavkám rastlín, ako je slnko, tieň, vlhkosť a potreba pH pôdy.

Táto pozornosť venovaná detailom sa z dlhodobého hľadiska vyplatí, pretože pomáha zaistiť, aby vaše rastliny zostali zdravé, čo zníži ich príťažlivosť pre záhradných škodcov.

2. Nastriekajte na svoje rastliny roztok neemového oleja

Neemový olej účinne pomáha pri ochrane rastlín napadnutých voškami a inými škodlivými škodcami, ako sú červy, kapusta červová, chrobáky, baníci, mravce a húsenice.

Organické zlúčeniny v neemovom oleji pôsobia ako repelenty proti hmyzu a sú tiež účinné pri kontrole šírenia mnohých druhov húb, ktoré infikujú rastliny.

Neemový olej môže pri správnom použití pôsobiť aj ako tlmiaci prostriedok.

Dokonca aj Americká agentúra na ochranu životného prostredia zistil, že za studena lisovaný neemový olej je bezpečný a pri použití podľa pokynov na štítku nepredstavuje riziko pre ľudí ani pre životné prostredie. [1]

 • Ak chcete pripraviť postrek na listy, nalejte do nádoby s rozprašovačom 1 liter teplej vody, 2 čajové lyžičky neemového oleja a 1 čajovú lyžičku prostriedku na umývanie riadu. Nastriekajte roztok na listy a stonky tak, aby sa dostal na miesta, kde sa hmyz zvyčajne skrýva. Striekajte každé 3 dni najmenej 2 až 3 týždne.
 • Prípadne môžete použiť výrobky na báze neemu dostupné v miestnych obchodoch s potravinami, aby ste sa zbavili škodlivých záhradných škodcov. Postupujte podľa pokynov na štítku.
 • Rastliny zalievajte vždy niekoľko hodín pred postrekom. Ďalej nezabudnite aplikovať niekoľko hodín na obidve strany najvyššieho slnka, aby ste predišli náhodnému popáleniu listov.

3. Nastriekajte tabakový roztok na napadnuté rastliny

Podľa správy z roku 2010 Americká chemická spoločnosť, tabakový bio-olej môže fungovať ako účinný pesticíd pre záhradných škodcov. [2]

Tabak obsahuje nikotín, ktorý môže byť toxický pre záhradných škodcov.

 1. Do 1 šálky teplej vody pridajte 3 lyžice nakrájaných tabakových listov. Listy je možné získať aj z cigarety alebo cigary.
 2. Ingrediencie dobre premiešajte a nechajte zmes 24 hodín nakysnúť.
 3. Napustenú vodu preceďte a vložte do rozprašovača.
 4. Roztok nastriekajte ráno na listy napadnutých rastlín.
 5. Opakujte každý deň po dobu 1 týždňa, aby ste sa zbavili škodcov.

4. Použite kremelinu na zabíjanie škodcov

Kremelina, vyrobená z rastlín na fosílnu vodu nazývaných rozsievky, funguje ako dobrý všestranný repelent a ošetrenie hmyzom.

Dokonca aj University of Florida zistila, že kremelina je účinnou zložkou na ničenie záhradných škodcov. [3]

Môže vám pomôcť zbaviť sa hmyzu, ako sú vošky, mravce, roztoče, ušnice, ploštice, dospelé blchy, chrobáky, šváby, slimáky a slimáky.

Je smrteľný pre zvieratá s exoskeletonmi, ako väčšina hmyzu. Mikroskopické fosílie majú ostré hrany, ktoré môžu poškodiť vonkajší plášť hmyzu a spôsobiť ich dehydratáciu a smrť. Je tiež účinný proti mäkkému hmyzu, ako sú vošky.

 1. Naplňte trepačkovú nádobu kremelinou. Uistite sa, že používate v primeranom množstve podľa pokynov na štítku.
 2. Posypte ju na záhon a na okolie, aby ste škodcom zabránili v prístupe k rastlinám a zabili tie, ktoré už mohli napadnúť.
 3. Opakujte podľa potreby.

5. Esenciálne oleje môžu byť prospešné

Ďalším skvelým spôsobom, ako potlačiť škodcov vo vašej záhrade, je použitie éterických olejov z bioaktívnych rastlín, ako je napríklad mäta. Mnoho éterických olejov má silné antimikrobiálne vlastnosti a vlastnosti odpudzujúce škodcov. [4]

Okrem mäty piepornej môžete použiť aj iné éterické oleje, ako napríklad rozmarín, tymian, eukalyptus, levanduľa, klinček, mäta skorocel, bazalka a citronela.

Esenciálne oleje z cédrového dreva a borovice tiež pôsobia ako vysoko účinné repelenty pre ulitníky, ako sú slimáky a slimáky.

 1. Vložte 2 šálky vody do rozprašovača.
 2. Pridajte do nej 2 kapsy organického tekutého mydla.
 3. Pridajte 1 čajovú lyžičku mätového éterického oleja. Môžete tiež pridať ½ čajovej lyžičky citrónového eukalyptového oleja, pomarančového oleja a cédrového oleja.
 4. Dobre premiešajte a nastriekajte tento roztok na svoje záhradné rastliny, aby ste odpudili škodlivých škodcov a hmyz.
 5. Opakujte podľa potreby.

6. Hot Pepper Spray stojí za vyskúšanie

Pepper funguje ako širokospektrálna organická liečba pre množstvo záhradných škodcov vrátane vošiek, čipkovaných chrobákov, červov kapustových a roztočov.

Podľa Národné informačné centrum o pesticídoch v USA korenie slúži ako odstrašujúci prostriedok pre množstvo škodcov, ktorí požierajú alebo poškodzujú kríky, stromy a menšie rastliny. [5]

 • Mleté kajenské korenie je možné z času na čas poprášiť okolo dna rastlinných stoniek, aby sa zabránilo prelezeným škodcom živiacim sa sadenicami.
 • Vložte ½ šálky nakrájaných červených chilli papričiek a 2 šálky vody do mixéra. Krátko premiešajte, preceďte roztok a nalejte ho do rozprašovača. Uistite sa, že nosíte rukavice, aby ste chránili svoju pokožku pred potenciálnymi účinkami kapsaicínu v paprikách. Pridajte tiež 1 lyžicu tekutého mydla na riad. Fľašu dôkladne pretrepte a potom zmes nastriekajte okolo hranice záhrady. Používajte ho každých 4 až 5 dní, kým nebudete spokojní s výsledkami.

7. Vyskúšajte Companion Planting

Môžete tiež vyskúšať sprievodnú výsadbu, aby ste sa vyhli záhradným škodcom.

Spoločná výsadba zahŕňa pestovanie rôznych rastlín v tesnej blízkosti za predpokladu, že medzi sebou uzavrú prospešný vzťah.

Napríklad vysoké rastliny možno vysádzať v blízkosti rastlín, ktoré vyžadujú tieň. Rastliny, ktoré menia vlastnosti pôdy, ako je PH, je možné vysádzať v blízkosti rastlín so špecifickými požiadavkami na pôdu. A nakoniec, rastliny, ktoré doplňujú dusík v pôde, je možné vysadiť v blízkosti alebo striedavo s rastlinami, ktoré ho vyžadujú veľké množstvo.

Silne páchnuce rastliny s insekticídnymi vlastnosťami sa dajú vysadiť aj vedľa zraniteľných rastlín alebo sa môžu vysádzať rôzne voniace rastliny, aby sa zamaskovali chemické signály, ktoré priťahujú alebo vedú rôznych škodcov k ich obľúbeným rastlinám.

Jedná sa o ekologickú metódu ochrany proti škodcom, pretože neexistuje žiadna možnosť toxických alebo škodlivých účinkov na ľudí i na užitočný hmyz, ako sú včely, motýle a lienky.

Podľa Alabama Cooperative Extension System, spoločenská výsadba je účinná metóda na ničenie záhradných škodcov. (6)

Rastliny ako chryzantémy, levanduľa, bazalka, rozmarín, šalvia, chren a allium (cibuľa, cesnak, pažítka a šalotka) používajte okolo akýchkoľvek zraniteľných rastlín na odpudzovanie rôznych záhradných škodcov, ako sú vošky, nosatce, krtky, japonské chrobáky a hubové hryzadlá.

8. Posypte vo svojej záhrade kyselinu boritú

Sladký nektár z kvitnúcich rastlín a medovicový odpad z vošiek priťahujú do vašej záhrady celé kolónie mravcov.

Na odradenie od nežiaducich mravcov je kyselina boritá jedným z najlepších domácich liekov, ktoré môžete vyskúšať. [7]

Majte na pamäti, že kyselina boritá môže spôsobiť popálenie listov, ak je aplikovaná v príliš vysokej koncentrácii alebo na najvyššom slnku.

 1. Zmiešajte dohromady ¼ šálky každého z cukru a kyseliny boritej.
 2. Posypte ho okolo všetkých mravčích kopcov a cestičiek.
 3. Opakujte podľa potreby.

9. Cesnak môže pomôcť v boji proti hmyzu

Cesnak je skvelý organický pesticíd, ktorý dokáže ničiť škodlivý hmyz a chrániť vaše cenné rastliny. Je vysoko účinný proti voškám, smradľavým hmyzom a ploštičkám kapustovitým, ktoré môžu ničiť rastliny.

Štúdia z roku 2017 publikovaná v Správy o vede zistil, že éterický olej z cesnaku je prospešný na ničenie škodcov. [8]

 1. Vložte 1 celú cibuľu cesnaku a 2 šálky vody do mixéra.
 2. Mixujte na vysokej rýchlosti, kým nie je cesnak jemne pyré.
 3. Odložte na deň.
 4. Zmes preceďte a potom zmiešajte tekutinu s 1 litrom vody. Môžete tiež pridať 1 čajovú lyžičku prášku z kajenského korenia.
 5. Roztok prelejte do rozprašovača.
 6. Vrchné a spodné časti listov rastlín dôkladne nastriekajte.
 7. Aplikujte toto riešenie asi raz týždenne a po daždi. Ak dážď nie je vo vašej predpovedi, vopred rastliny postriekajte vodou. Uistite sa, že to robíte za úsvitu alebo za súmraku, aby ste sa vyhli vrcholovému slnku.


Pozri si video: The Lie About Glyphosate


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki