Bauhinia - Bauinia - Fagaceae - Ako sa starať a pestovať rastliny BauhiniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

AKO RASTIŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY

BAUHINIA

The Bauhinia sú to veľmi dekoratívne rastliny nielen pre svoje kvety, ale aj pre svoje charakteristické listy.

BOTANICKÁ KLASIFIKÁCIA

Kráľovstvo

:

Rastliny

Clado

: Krytosemenné rastliny

Clado

: Eudicotyledons

Clado

: Roside

objednať

:

Fabales

Rodina

:

Fabaceae

Milý

:

Bauhinia

Druhy

: pozri odsek „Hlavné druhy“

VŠEOBECNÉ CHARAKTERISTIKY

Žáner Bauhinia zahŕňa to stromové a bylinné rastliny pochádzajúce z tropických oblastí Ázie a Afriky.

Sú to rastliny známe aj pod menomstrom orchideí pretože u niektorých druhov kvety pripomínajú orchidey a pretože sa z nich môžu stať skutočné stromy, ktoré dosahujú výšku aj viac ako desať metrov. Sú to v skutočnosti väčšinou stromy a kry s viac alebo menej tŕnistými konármi, ktoré sa vyznačujú tvrdým drevom.

Listy sú zložené a sú tvorené dvoma letákmi zvarenými zo stopky až do polovice ich dĺžky, aby si svojím tvarom pamätali kopyto kravy alebo ťavy.

Kvety sú zhromaždené v trsových kvetenstvách, jednoduchých, vrcholových alebo pazušných a sú tvorené piatimi okvetnými lístkami, z ktorých horný je spravidla väčší. Ich zvláštnosťou je, že u rôznych druhov sa otvárajú za úsvitu a opäť sa zatvárajú o poludnia, keď spadnú všetky okvetné lístky. Nasledujúci deň nastáva nové kvitnutie.

HLAVNÉ DRUHY

V rode je asi 200 druhov Bauhinia medzi ktorými si pamätáme:

BAUHINIA PURPUREA

Tam Bauhinia purpurea Je to rastlina pôvodom z Indie a Číny, ktorá je obzvlášť citlivá na nízke teploty. Listy sú opadavé, kožovité, dvojlaločné a na základni majú tvar srdca.

ROZŠÍRENÉ BAUHÍNSKO

Tam Bauhinia variegata nie je to nijako zvlášť vysoký druh a pochádza z Číny. Kvety sú ružové s červenými žilkami, mierne parfumované a vyrábajú sa od zimy do jari.

BAUHINIA TOMENTOSA

Tam Bauhinia tomentosa je rastlina pôvodom z Cejlónu s oválnymi listami dva na dva. Kvety sú žlté, zvonovité, pokryté svetlom nadol, ktoré ich robí zamatovými.

BAUHINIA GRANDIFLORA

Tam Bauhinia grandiflora pochádza z Argentíny a Uruguaja a je to druh, ktorý sa najviac pestuje v regiónoch so stredomorským podnebím, pretože ľahko odoláva minimálnym teplotám okolo 6 ° C, takže v mnohých talianskych regiónoch ho možno bezpečne chovať vonku. Listy sú opadavé, dvojlaločné, svetlozelenej farby s obzvlášť zreteľným stredovým rebrom. Kvitne celé leto.

BAUHINIA GALPINII

Tam Bauhinia galpinii je to druh pôvodom z južnej Afriky a má výrazne krovinatý zvyk, aj keď existujú niektoré odrody plazivých rastlín. Listy sú veľmi svetlozelené dvojlaločné a kvety sú veľmi jasne červené.

BAUHINIA INERMIS

Tam Bauhinia inermis pochádza z Mexika s bielymi kvetmi zhromaždenými v koncových klasoch.

KULTÚRNA TECHNIKA

The Bauhinia sú to tropické rastliny a v chladných klimatických oblastiach sa dajú pestovať iba v interiéroch.

Sú to rastliny, ktoré milujú vzduch a slnko, a preto je vhodnejšie ich v období jar - leto vziať von a umiestniť na slnečné stanovište.

Zalievanie

Počas jarno-letného obdobia by sa mala Bauhinia hojne polievať, dávajte pozor, aby voda v podšálke nestála a čakajte, kým pôda medzi jednotlivými zálievkami nevyschne.

V ostatných obdobiach musí byť zalievanie drasticky znížené, len toľko, aby pôda nevyschla, pretože rastlina vstupuje do vegetačného pokoja.

TYP PÔDY - REPOTU

The Bauhinia nie sú osobitne náročné na pôdu, aj keď uprednostňujú pôdu bohatú na organické látky a veľmi dobre priepustnú. Za týmto účelom položte na dno hrnca niekoľko kúskov kameniny, ktoré pomôžu vypustiť závlahovú vodu.

Vzhľadom na to, že sa jedná o rastliny, ktoré sa rýchlo rozvíjajú, je vhodné každoročne repíkovať.

HNOJENIE

Počas obdobia jar - leto sa rastlina hnojí hnojivom zriedeným v zavlažovacej vode každé dva týždne, čo mierne znižuje dávky v porovnaní s údajmi uvedenými v obale.

Je lepšie používať hnojivá, ktoré majú okrem takzvaných makroelementov, ako je dusík (N), fosfor (P) a draslík (K), aj mikroelementy ako železo (Fe), mangán (Mn), meď (Cu) , zinok (Zn), bór (B), molybdén (Mo), všetko dôležité pre harmonický rast rastlín.

KVETINOVÁ

Kvety sa vyskytujú počas leta a sú veľkolepé.

PREREZÁVANIE

Na konci zimy Bauhinia malo by sa rezne rezať redukciou lístia, aby mala vždy kompaktnú rastlinu a podporovala kvitnutie.

Používajte nožnice, ktoré sú dokonale čisté a dezinfikované, aby ste sa nestali nositeľom parazitárnych chorôb.

NÁSOBENIE

Tam Bauhinia sa množí semenami.

ROZMnožovanie podľa semien

Semená sa môžu na jar vysievať do semenáčov, kde sa nechajú prvý rok života, udržiavajú vlhké prostredie a mierne teploty. Po roku môžu byť transplantované do jednotlivých kvetináčov a vždy uchovávané v kontrolovanom prostredí. Od tretieho roku môžu byť mladé rastliny natrvalo transplantované a ošetrené ako dospelá rastlina.

PARAZITY A CHOROBY

Tam Bauhinia je to rastlina veľmi odolná voči chorobám.

KURIOSITA “

Názov rodu bol venovaný botanikom Jean a Caspar Bauhinovi, dvom bratom Švajčiarov.

Pre tvar svojich listov sa tiež nazývaťavia labka ako si to pamätá.

Niekoľko štúdií preukázalo, že druh Opevnená Bauhinia má terapeutické vlastnosti a môže sa používať na liečbu cukrovky a cukru v krvi.

Druh Bauhinia blakeana bola prijatá ako kvetinový znak Hongkongu v roku 1965 (fotografia na boku), pretože rastlina bola prvýkrát objavená v Hongkongu v roku 1880.


Video: bougainvillea bonsai. bougainvillea bonsai repotting. How to Grow Bougainvillea BonsaiGREEN PLANTS


Predchádzajúci Článok

Lel - rozprávková marhuľa pre letného obyvateľa

Nasledujúci Článok

Krížovka ovocie z paliem