Is My Pindo Palm Dead - Ošetrenie poškodenia zmrazením Pindo PalmWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Môžem zachrániť svoju matnú pindovú dlaň? Je moja pindová dlaň mŕtva? Palma Pindo je pomerne studená, odolná dlaň, ktorá toleruje teploty od 9 do -11 ° C a niekedy aj chladnejšie. Aj táto tvrdá dlaň však môže byť poškodená náhlym studeným prasknutím, najmä stromami vystavenými studenému vetru. Čítajte ďalej a naučte sa, ako hodnotiť poškodenie pindo palmovým mrazom, a snažte sa príliš sa nebáť. Existuje veľká šanca, že sa vaša zamrznutá pindová dlaň odrazí, keď na jar stúpnu teploty.

Frozen Pindo Palm: Is my Pindo Palm Dead?

Pravdepodobne budete musieť počkať niekoľko týždňov, aby ste určili závažnosť poškodenia pindo palmovým mrazom. Podľa North Carolina State University Extension to možno nebudete vedieť až do neskorej jari alebo začiatkom leta, pretože dlane rastú pomaly a po poškodení mrazom pindo palmami môže trvať niekoľko mesiacov, kým znova odíde.

Zatiaľ sa nenechajte zlákať ťahaním alebo strihaním mŕtvol vyzerajúcich lístkov. Dokonca aj mŕtve listy poskytujú izoláciu, ktorá chráni nové puky a nový rast.

Posudzuje sa poškodenie palmy Pindo

Uloženie zmrznutej palmy pindo sa začína dôkladnou prehliadkou rastliny. Na jar alebo začiatkom leta skontrolujte stav oštepového listu - najnovšieho lístia, ktorý všeobecne stojí neotvorený rovno hore. Ak sa list pri jeho ťahaní nevytiahne, je veľká šanca, že sa zamrznutá pindová dlaň odrazí.

Ak sa oštepový list uvoľní, strom môže ešte prežiť. Miesto napustite meďnatým fungicídom (nie meďnatým hnojivom), aby ste znížili riziko infekcie, ak sa na poškodené miesto dostanú plesne alebo baktérie.

Nerobte si starosti, ak nové listy majú hnedé hroty alebo vyzerajú mierne zdeformované. Za týchto okolností je bezpečné odstrániť listy, ktoré nevykazujú absolútne žiadny zelený rast. Pokiaľ listy majú čo i len malé množstvo zeleného tkaniva, môžete si byť istí, že sa dlaň vzchopí a existuje veľká šanca, že listy, ktoré sa objavia od tohto bodu, budú normálne.

Akonáhle je strom v aktívnom raste, naneste palmové hnojivo s mikroživinami na podporu zdravého nového rastu.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o Pindo Palm


Prečo mi listy palmy žltnú (a ako sa správať)

Kvitnúce palmy nám okamžite pripomínajú raj. Posledná vec, ktorú chceme, je, aby sa tieto tropické poklady stali zdrojom stresu.

Preto Lorraine F. natiahla ruku, keď niektoré z jej panovníckych paliem nevyzerali zdravo. Lorraine povedala: „Skoro to vyzerá, že umierajú, ale naďalej [rasti] s zakrpatenými listami a vetvami.“

Ak znie problém Lorraine s dlaňou povedome, prečítajte si ďalej a dozviete sa, prečo listy dlaní žltnú (konkrétne dlane kráľovnej alebo majestátnosti). Navyše podniknite kroky, ktoré vám pomôžu pri liečbe chorej palmy


Zrelé palmy Sago každoročne prerezávajte, aby ste eliminovali starnúce lístie so žltými hrotmi. Najlepší čas na odseknutie dlane Sago je počas jesene, keď neprodukuje nové listy. Rastlina nemá rada vyrušovanie, keď aktívne rastie. Počas prerezávania noste ťažké záhradné rukavice, ktoré chránia vaše ruky pred tŕňmi na frontoch a dlhými rukávmi. Najnižšie listy si pripnite sponkami čo najbližšie ku kmeňu. V závislosti od veľkosti vašej dlane vyčistite fronty až po kmeň o 6 palcov až 2 stopy. Vystrihnite všetky žlté a hnedé listy, aby ste zabránili napadnutiu palmy hmyzom. Kmeň svojej dlane Sago vystavte na ozdobné účely tak, že počas procesu rezu odstránite ďalšie listy.

Sago palmy vytvárajú vo svojich stredoch šišky kvetov, ktoré niektorí záhradníci radšej odstraňujú, a preto sú nepríťažlivé. Semená, ktoré sa vyvinú z kvetného kužeľa, sú navyše smrteľne jedovaté pre ľudí aj zvieratá, a preto je žiaduce ich odstránenie, najmä ak máte okolo rastlín malé deti alebo domáce zvieratá. Ak je vaša dlaň Sago na bezpečnom mieste, je najlepšie nechať semenný tobolku dozrieť a spadnúť sama. Chránite tak rastúci bod v strede rastliny pred poškodením. Semená a kvetný kužeľ však môžete opatrne odstrániť na kedykoľvek bez obáv z ovplyvnenia rastu alebo zdravia rastliny.


Balenie

Zaobchádzanie s následkami zimného počasia nie je nikdy zábavné - ale ak starostlivo hodnotíte a staráte sa o rastliny poškodené chladom (a tiež prijímate inteligentné rozhodnutia o výsadbe pre svoju krajinu), môžete mať svoj dvor po celý rok v dobrej kondícii.

  • Chladné počasie a poškodenie búrkou môžu vyzerať ako vädnúce, mäkké alebo sčernalé lístie, spálené vždy zelené rastliny, prasknutá alebo roztrhnutá kôra alebo zlomené konáre a spadnuté stromy.
  • Zhodnoťte svoju krajinu po zimnej búrke a zistite, ktoré stromy a rastliny majú menšie škody, ktoré sú mierne a bude sa o ne treba starať a ktoré sú mŕtve alebo umierajú
  • Odstráňte sneh, ale nie ľad
  • Opatrne odstráňte polámané konáre
  • Nepreháňajte alebo „neprevyšujte“ svoje stromy
  • Zalievajte suché rastliny, ale vyhnite sa hnojeniu až do jari
  • Rastliny v kvetináčoch nechajte pomaly rozmraziť a premiestnite ich mimo priameho slnka
  • Predchádzajte budúcim zimným škodám výberom tých správnych rastlín pre svoje podnebie, izoláciou vonkajších rastlín mulčovacími alebo mrazovými prikrývkami a premiestnením chúlostivých rastlín do interiéru.


Pozri si video: Pindo Palm Sprouts


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki