Informácie o ovseWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Kontrola ovsenej hrdze: Liečba ovsa korunovou hrdzou

Amy Grant

Hrdza korunová je najrozšírenejšou a najškodlivejšou chorobou, ktorá sa vyskytuje v ovse. Pre jednotlivých pestovateľov môže ovos s hrdzavením koruny viesť k úplnej strate úrody. Kliknite sem a dozviete sa viac o kontrole a liečbe hrdze ovsa.

Victoria Blight In Oats - Naučte sa ošetrovať ovos pomocou Victoria Blight

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Viktoria pleseň v ovse kedysi dosahovala rozmery epidémie. Vďaka tomu je veľa ovsených kultivarov, ktoré sa preukázali rezistentné voči hrdzi koruny, náchylné na ovsenú pleseň Victoria. Dozviete sa viac o príznakoch a príznakoch ovsa s plesňou Victoria v tomto článku.

Informácie o škvrne z ovsených listov: Rozpoznávanie príznakov škvrny z ovsených listov

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Straty plodiny až 15 percent boli hlásené z listov ovsa. Aj keď to nie je obrovské množstvo, v komerčných prostrediach a na menších poliach je vplyv značný. Kontrola škvŕn ovsených listov je však možná. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac.

Kontrola ovsa v zákryte - Liečba ovsa s chorobou v zákone

Autor: Teo Spengler

Smut je plesňové ochorenie, ktoré napáda rastliny ovsa. Existujú dva druhy špiny: sypká a krytá. Ak pestujete ovos, budete pravdepodobne potrebovať informácie o ovsenej pokrývke. Tu sa dozviete viac o ovse s pokrytým prachom a tipy na kontrolu ovsa.

Oves s múčnatkou - Ako zaobchádzať s múčnatkou na ovse

Autor: Mary H. Dyer, autorka záhradnej redakcie

Aj keď múčnatka na ovse nie je to najhoršie, čo sa môže stať, môže výrazne znížiť kvalitu a úrodu plodiny. Bohužiaľ nie je veľa, čo môžu pestovatelia s otravnou plesňovou chorobou urobiť. Kliknutím na tento článok sa dozviete viac.

Halo Bacterial Blight Control - Ošetrenie Halo Blight v ovse

Amy Grant

Halo pleseň v ovse je bežné, ale nie smrteľné, bakteriálne ochorenie, ktoré postihuje ovos. Nasledujúca informácia o halo plesni ovsa pojednáva o príznakoch ovsa s halo plesňou a liečbe choroby. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Ovládanie ovsenej hniloby Culm - Ako liečiť ovos chorobou Culm Rot

Autor: Becca Badgett, spoluautor knihy Ako pestovať NÚDZOVÚ záhradu

Ovčia hniloba je vážne plesňové ochorenie, ktoré je často zodpovedné za úbytok plodín. Podľa informácií o ovsenej hnilobe nie je nezvyčajné, ale dá sa ovládať, ak sa uloví v počiatočných štádiách. Viac sa o ovsenej hnilobe dozviete v tomto článku.


Sprievodná výsadba

Ak sa snažíte vysadiť úspešnú zeleninovú záhradu, spoločné pestovanie určitých rastlín, čo je postup známy ako sprievodná výsadba, má pre vašu záhradu množstvo výhod. Niektoré zeleninové rastliny pomáhajú chrániť svojho suseda pred slnečným žiarením, zatiaľ čo iné držia dravý hmyz ďalej a poskytujú ochranu pred chorobami.

Najlepšie na sprievodnom záhradníctve je, že môžete zeleninu udržiavať zdravú bez toho, aby ste sa museli uchýliť k použitiu škodlivých chemikálií. Spoločná výsadba zeleniny zvyčajne využíva rastliny, ktoré by ste už pestovali vo svojej záhrade.

Úpravou umiestnenia týchto rastlín môžete dosiahnuť najlepší výkon. Spoločná výsadba určitých zeleninových rastlín tiež pomôže odradiť škodcov a zníži počet pesticídov, ktoré musíte používať, aby bola vaša záhrada bez škodcov.

Sprievodná výsadba môže tiež zvýšiť výnosy rastlín, čo znamená, že získate viac potravy bez toho, aby ste museli sadiť viac rastlín.

(DLeonis / atoss / edu1971 / syaber / 123rf.com)
 • Sprievodca po sprievodných rastlinách
  • Brokolica
  • Kapusta
  • Mrkva
  • Kukurica
  • Uhorky
  • Bush fazuľa
  • Baklažán
  • Cibuľa
  • Cesnak
  • Šalát
  • Pole fazuľa
  • Korenie
  • Zemiaky
  • Reďkovky
  • Paradajky
  • Ružičkový kel
  • Karfiol

Kalifornský červený ovos

Ovos kalifornský je obľúbenou voľbou ako zimná krycia plodina používaná na obnovenie dusíka v pôde a na prevenciu erózie. Pretože dozrieva neskôr ako iné ovsené kultivary, iní farmári ho pestujú ako úrodu sena, takže zvieratá budú mať prístup k čerstvému, zelenému senu aj v zime. Aj keď databáza Cover Crop Database vedená Kalifornskou univerzitou Davis varuje, že ovos nie je tolerantný voči nízkym teplotám, California Red je vhodná na jesennú výsadbu v miernejších klimatických podmienkach a cez zimu zostane zelená.


Ovsené vločky na pokožku: Ako používať superpotravinu pre vašu pokožku a na krásu

Hlavné prvky

Ak ste nadšencom fitnes alebo ste v spoločnosti nejakého spoločníka, musíte byť oboznámení s mnohými výživovými výhodami ovsa. Ale čo je to ovos? Zrná obilninovej rastliny Avena Sativa sa nazývajú ovos. Po zbere sa tieto zrná používajú buď ako krmivo pre zvieratá, výrobky z kože alebo ako potravina. Či už sú to raňajky, obed alebo večera, miska ovsených vločiek je váš kľúč k dobrému zdraviu a zdravému chudnutiu. Vláknina a minerály obsiahnuté v ovse pomáhajú predchádzať riziku mnohých nebezpečných stavov, ako sú srdcové choroby, cukrovka a obezita. Okrem toho môžu byť ovsené vločky vhodné aj pre množstvo vašich kožných a kozmetických potrieb. Ovsené vločky môžu absorbovať prebytočný maz na pokožke a pomôcť pri liečbe akné. Jeho antioxidačné a protizápalové vlastnosti pomáhajú ošetrovať suchú pokožku a odstraňovať odumreté bunky. Ovos obsahuje aj zlúčeniny zvané saponíny, ktoré sú prírodnými čistiacimi prostriedkami. Odstraňujú nečistoty a mastnotu, ktoré upchávajú póry a odlupujú pokožku.

Tu je 5 spôsobov, ako môžete použiť ovsené vločky pre svoju pokožku a krásu:

1. Pre akné:

Miska s ovsenými vločkami dokáže s vašim akné zázraky. Ovsené vločky obsahujú zinok, o ktorom sa hovorí, že zmierňuje zápal a zabíja bakteriálne účinky spôsobujúce akné. Pomáha tiež absorbovať prebytočný maz z pokožky, ktorý môže spôsobiť akné.

Miska s ovsenými vločkami dokáže s vašim akné zázraky. Obrázkové kredity: iStock

Čo robiť: Pol šálky ovsených vločiek uvarte v rovnakom množstve vody a nechajte ich vychladnúť. Zmes spolu premiešajte, až kým nezískate jemnú pastu. Naneste si túto masku na tvár. Nechajte 20 minút odležať a opláchnite teplou vodou. Do masky môžete pridať aj zmiešanú paradajkovú pastu, dávajte však pozor, aby ste neboli alergickí na paradajky. Pred vyskúšaním masky sa poraďte s dermatológom.

2. Pre suchú pokožku:

Oves môže odstrániť odumreté bunky pokožky a pôsobiť ako prírodný zvlhčovač. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú udržiavať pokožku odlupovanú. Mierne pH ovsených vločiek môže pomôcť ochladiť zapálenú pokožku, ktorá mohla spôsobiť vyrážku alebo infekciu spôsobujúcu suchú pokožku.(Prečítajte si tiež: Čo vám hovorí vaša suchá pokožka o vašej strave?)

Oves môže odstrániť odumreté bunky pokožky a pôsobiť ako prírodný zvlhčovač. Obrázkové kredity: iStock

Čo robiť: Nakreslite si jednoduchý kúpeľ z ovsených vločiek. Pridajte do vody na kúpanie trochu nevarenej ovsenej vločky a sódu bikarbónu. A jednoducho nasajte antioxidanty asi 20 minút. Pohladkajte sa. Vo vode na kúpanie môžete použiť aj koloidné ovsené vločky. Koloidné ovsené vločky sú špeciálne namiešané výrobky, ktoré sú určené do kúpeľov.

3. Pre čierne hlavy:

Ovsené vločky sú balené s chemickými zlúčeninami zvanými saponíny, ktoré sú známe svojou prirodzenou čistiacou aktivitou. Čierne hlavy nie sú nič iné ako upchaté póry na pokožke. Ovsené vločky pomáhajú uvoľniť póry a dodajú vám hladkú a čistú pokožku.(Prečítajte si tiež: Ako odstrániť čierne bodky z nosa: 5 prírodných masiek a pílingov)

Ovsené vločky pomáhajú uvoľniť póry a dodajú vám hladkú a čistú pokožku. Obrázkové kredity: iStock

Čo robiť: Vezmite dve polievkové lyžice ovsených vločiek, tri polievkové lyžice obyčajného jogurtu a pol citrónovej šťavy. Dobre to premiešajte, kým nedostanete jemnú pastu. Naneste si to na nos a najviac postihnuté miesto. Necháme 10 - 15 minút odležať. Opláchnite ju teplou vodou.

4. Zmierňuje svrbenie:

Svrbenie je väčšinou spôsobené zápalom pod kožou alebo vysokým pH pokožky. Ovsené vločky pomáhajú normalizovať hladinu pH pokožky, čo pomáha obnoviť prirodzené pH pokožky a zjemňuje suchú pokožku. Chráni tiež pokožku pred vonkajšími dráždidlami tým, že pokožke prepožičiava vlhkosť.

Ovsené vločky chránia pokožku pred vonkajšími dráždidlami tým, že jej prepožičiavajú vlhkosť. Obrázkové kredity: iStock

Čo robiť: Rozmixujte trochu ovsa na prášok a zmiešajte ho s vodou, až kým nezískate jemnú pastu. Túto pastu nanášajte na pokožku a svrbiace miesto. Nechajte pôsobiť 15 minút. Opláchnite ju studenou vodou. Pre efektívne výsledky môžete tiež pripraviť pastu z ovsa a mlieka a dodržiavať rovnaký režim.

5. Píling:

Teraz viete, že saponíny z ovsených vločiek majú intenzívne exfoliačné vlastnosti. Pomáha pri odstraňovaní najstarších odumretých buniek na vonkajšom povrchu pokožky a dodáva vám sviežu, žiariacu a mladistvú pokožku. (Prečítajte si tiež: 5 balíčkov prírodného letného ovocia pre vyživovanú pokožku)

Ovsené vločky pomáhajú pri odstraňovaní najstarších odumretých buniek pokožky a poskytujú vám sviežu a žiariacu pokožku. Obrázkové kredity: iStock


Čo robiť: Pripravte si jednoduchý peeling z ovsených vločiek, vlažnej vody, cukru a kokosového oleja. Naneste tento píling na tvár a nechajte ho pôsobiť 20 minút. Očistite si tvár jemnými mokrými vreckovkami. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete píling najmenej dvakrát týždenne.

Ak chcete vyživovanú a krásnu pokožku, použite na ošetrenie svojich trápení ovsené vločky. Ak z akýchkoľvek dôvodov nevyhovuje vašej pokožke, odporúča sa okamžite prestať a vyhľadať dermatológa.

O spoločnosti Sushmita Sengupta Sushmita, ktorá má veľkú záľubu v jedle, miluje všetko dobré, kýčovité a mastné. Medzi jej ďalšie obľúbené aktivity v oblasti zábavy okrem diskusie o jedle patrí čítanie, sledovanie filmov a sledovanie televízie bez preháňania.


Pozri si video: B. Cehlárik: Kde môžete nájsť informácie o lacnejších liekoch?


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki