Orežte ibištek - kedy, ako, prečo?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Orezať ibištek? Kedy, ako, prečo?

Ibištek je jedným z kríkov obľúbených medzi záhradníkmi. Pravidelný zvyk, veľa kvetov a veľa farieb, biele, ružové, červené, modré alebo fialové kvety, mu umožňujú urobiť si krásne miesto v záhrade. Okrem toho, že je pekný, kvitnutie je dlhé, ďalšia vlastnosť, ktorú záhradníci milujú. Úspešným rezom je tiež možné ker ešte viac rozkvitnúť!

Kedy ibištek orezávať?

Ako je to často zvykom, ibištek by sa mal po odkvitnutí, aj keď prestane kvitnúť, zostrihať. Pretože ker má neskoré kvitnutie, nie je vylúčené, že zima je ideálnym obdobím. Stále existuje problém, strihanie v období extrémneho chladu by pre ibištek veľmi poškodilo.

• Zima: mimo obdobia extrémneho chladu a snehu.
• Na začiatku jari, pred obnovením vegetácie, koncom februára až začiatkom marca.

Ako orezať ibištek?

• Orezanie ibišteka v tomto prvom kroku znamená skrátenie všetkých hlavných konárov na polovicu ich veľkosti.
• V ideálnom prípade by si stonky po prerezaní mali uchovať tri alebo štyri púčiky.
• Účelom tohto rezu je podporiť rozvetvenie, to znamená produkciu nových konárov alebo stoniek, na ktorých kvitnú kvety.

Ako orezať ibištek, keď je ker trochu starý ...

• Na staršom ibišteku odrežte najstaršie stonky blízko pňa.
• Neváhajte a pomocou pekárskeho rezu vyrobte pekný rez, staré vetvy sú dosť tvrdé drevo. Nezabudnite rezne ošetriť liečivým prípravkom.
• Orežte všetky konáre a využite toto obdobie strihania na prekreslenie siluety kríkov!

Spolu s veľkosťou ibišteka ...

• Vyčistite podstavec kríka
• Odstráňte všetky „buriny“ zoškrabaním zeme.
• Zmiešajte trochu vyzretý kompost s pôdou v záhrade a samozrejme ...
• Dávajte pozor, aby ste nepoškodili korene kríkov, ktoré by mohli byť v jednej rovine so zemou.

Ak nebudete strihať?

• Ak je to výnimočné, nevadí, strom dorastie do veľkosti ...
• Stonky kríkov sa predĺžia bez rozvetvenia,
• Vetvy nebudú kvitnúť na spodnej časti kríka, strom potom bude čoraz menej kvitnúť.
• Rez je skutočne spôsob, ako posilniť ker, urobiť ho robustnejším a oveľa kvitnúcim.

zhrnutie

Názov položky

Zrežte ibištek: Kedy, ako a prečo?

Popis

Ibištek je jedným z kríkov obľúbených medzi záhradníkmi. Úspešným rezom je možné ker ešte viac rozkvitnúť a tešiť sa z kvitnutia znova a znova ...

Autor

Meno redaktora

Jaime-jardiner.com - Záhradný mediálny partner portálu Ouest-france.fr

Logo vydavateľa


Striháme na konci kvitnutia, keď kvety blednú.

Začíname ľahkým rezom na konci zimy
Odstráňte tiež všetky vetvy, ktoré sú počas zimy mŕtve alebo zamrzli. Po odkvitnutí vyvážte všeobecný tvar kríka a vyvetrajte jeho stred, aby mu poskytlo čo najviac svetla.

  • Pre kríky, ktoré kvitnú v zime

Na jar, po odkvitnutí, vykonajte veľmi ľahký rez, skôr estetický.


Ako orezávať vinič?

Na orezávanie viniča musíte mať dobre nabrúsené a čisté záhradnícke nožnice, to bude stačiť. Podľa toho, ako sa s viničom nakladá, sa bude líšiť veľkosť:

Horizontálna sťahovacia šnúrka v páse

Jedná sa o formu správania prispôsobenú mreži alebo viniči, ktorá zakryje altánok. Zásadou je ponechať 1 až 2 vodorovné ramená, na ktorých sa vyvinú 3 až 4 ostne (ovocné stonky).

Vetva alebo vodorovné rameno sa každý rok predĺži asi o 40 cm a bočné vetvy sa skrátia na dve oči, aby sa vytvorili ostruhy, ktoré odstránia plodovú vetvu.

Guyot prerezávanie

Tu je forma správania vhodná na kultiváciu pozdĺž záhradnej cesty. Zásadou je riadiť konár horizontálne, na ktorom sa vyvinú vertikálne výhonky. Keď je noha v Y, hovoríme o dvojitom guyotovi a vedieme 2 stolárske vetvy (po jednej na každej strane).

Vodorovná vetva, ktorá priniesla ovocie, je úplne odstránená z tej, ktorá poskytla dva nové výhonky, najvyššiu ponecháme, ktorú sme odrezali 6 očami, aby sa vytvorila šípka a ktorú vodorovne pripevníme na drôt napnutého železa, a druhý odrežeme s dvoma očami vytvoriť nový výbežok, ktorý v nasledujúcom roku poskytne dva nové výhonky (obnovenie).

Zdá sa vám to všetko veľmi zložité? Nepanikárte, jednoducho pochopte hlavné princípy a potom skočte a využite skúsenosti s rezom nasledujúcu zimu!

Pretože sa hrozno rodí na nových výhonkoch, ktoré začínajú na jar, nezabudnite odrezať konáre z predchádzajúceho roku, 2 púčiky po ich mieste narodenia, čo je zvyčajne dĺžka vašich nožníc na strihanie.


Zalievanie ibišteka

Zalievanie v interiéri pestovanom ibišteku je dôležité, pretože v kvetináčoch pôda vysychá oveľa rýchlejšie a potreby sú špecifické pre danú rastlinu.

Zalievanie na jar a v lete:

V tomto období rastu je najväčšia potreba vody. Napriek tomu je nevyhnutné nezaplaviť korene a nechať pôdu medzi dvoma zálievkami vyschnúť.

Často postačuje jedno až dve polievania týždenne.

Ibištek na jeseň av zime:

Keď ibištek prejde vegetatívnym odpočinkom, začnite znižovať zálievku, aby sa prispôsobila teplote okolia.

  • Čím je chladnejšie počasie, tým menej vody rastlina potrebuje.


V tomto veľmi jednoduchom prípade väčšinu času otázne slová by boli na konci vyhlásenia, môžu však tiež byť niekedy na začiatku vyhlásenia.
Otázka bude označená dotazovacím tónom (alebo písomne ​​s otáznikom):

Poznámka že čo môže iba buď na konci vety a použijete čo a NIE to.

Poznámka že v tom, kto [robí] otázky, SZO [hotovo] bude vždy byť na začiatku, ale v iných prípadoch SZO (kto alebo kto to je) môže byť u buď námestie.


Ako orezávať palmu

wikiHow je wiki, čo znamená, že veľa článkov píše viac autorov. Pri tvorbe tohto článku prispeli dobrovoľní autori jeho úpravou a vylepšením.

Spolu citovali 10 referencií.

Tento článok bol videný 85 926 krát.

Bežná mylná predstava je, že pravidelné prerezávanie palmy jej pomáha rásť, keď je v skutočnosti opak pravdou. [1] X Výskumný zdroj. Palmy, ktoré nenáročné na údržbu a bezproblémové, sa stali základom terénnych úprav a v skutočnosti sa im darí lepšie, čím menej ich zostrihávajú. Palmy patria do čeľade Arecaceae alebo Palmae a sú to druhy zložené hlavne z tropických rastlín. Aj keď sú palmy známe svojimi kmeňmi bez vetiev a vejárovitými zelenými listami, 2 000 (a viac) druhov paliem má v skutočnosti obrovské rozdiely, čo sa týka vzhľadu aj biotopu. Aj keď to nebudete musieť robiť často, je dôležité uvedomiť si, kedy a ako treba palmu orezať tak, aby bola zdravá a vyzerala čo najlepšie.


Video: Čínska ruža rozmnožovanie


Predchádzajúci Článok

Opeľovanie jedným ovocným stromom

Nasledujúci Článok

Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu