Kontrola Bahiagrassu - Ako vyradiť Bahiagrass z trávnikaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Bahiagrass sa najčastejšie pestuje ako krmivo, ale niekedy sa používa ako kontrola erózie na krajniciach a na narušených pôdach. Bahiagrass má vynikajúcu toleranciu voči suchu a dá sa pestovať na rôznych pôdach. Tráva sa plodia a šíri sa do trávnatých oblastí.

Bohužiaľ má drsný, nepríťažlivý vzhľad, ktorý môže napadnúť zelené trávniky. Kontrola trávnatej trávy je dôležitá na trávnikoch, aby sa minimalizovala konkurencia. Kontrola Bahiagrass sa dosahuje metódou dvoch hrotov kultúrnych a chemických prostriedkov.

Uznávame Bahia Grass

Semenné hlavy v tvare Y, ktoré produkuje, ľahko identifikujú bahiagrass. V čase, keď uvidíte semená, je druh bohužiaľ najinvazívnejší.

Kontrola bahiagrass spočíva na identifikácii rastliny. Tráva vytvára rohože a šíri sa oddenkami. Je svetlozelenej farby, hrubá a šíri sa v chumáčoch alebo zhlukoch. Snahy o eradikáciu bahiagrassu v drne sa brzdia jeho dôsledným používaním v teplom podnebí.

Užitočným prostriedkom na prevenciu bahiagrassu by bolo pozastavenie jeho používania v otvorenom prostredí.

Bahia Grass Control

Prirodzený prostriedok na zabránenie výskytu bahiagrassu je kultúrnymi metódami. Bahiagrass neznáša tieň a pôdy s vysokým obsahom dusíka. Ak sa tráva nachádza na záhradných záhonoch, môže byť ručne ťahaná, musíte však byť opatrní, aby ste získali všetky rizómy.

Na udusenie rastlín je tiež užitočný organický mulčovací materiál, ktorý obsahuje viac ako 6 až 8 vrstiev vlhkých novín. Dôsledné kosenie trávnika zabráni tvorbe hláv semien a ďalšiemu rozšíreniu rastliny. Každoročné hnojenie a správne techniky zálievky udržia zdravú trávu a pomôžu vykoreniť bahiagrass.

Existuje mnoho chemikálií, ktoré môžu bahiagrass zabíjať. Trvalá tráva je regulovaná preemergentnými alebo postemergentnými herbicídmi. V zeleninovej záhrade je najlepšie použiť preemergentnú chemickú látku a počkať s výsadbou. Kontrola Bahiagrass na záhradných posteliach sa dosahuje bodovým postrekom chemikálie, ako je glyfosát. Akýkoľvek výrobok s atrazínom je účinný na trávniku ako preemergentná liečba. Bahiagrass môžete zabiť pomocou Imazaquinu v akomkoľvek prostredí, okrem miest, kde sa pestujú potraviny. Môže byť potrebné následné postrekovanie ľubovoľnou chemikáliou.

Bahiagrass je vytrvalá tráva a ručné odstraňovanie je kvôli oddenkom náročné. Najlepším spôsobom, ako zabiť bahiagrass na väčšine trávnikov, je aplikácia produktu s MSMA. Ak sa použije 3-krát v 7- až 10-denných intervaloch, bahiagrass zomrie. Akákoľvek aplikácia chemického ošetrenia by mala byť v súlade s pokynmi k produktu. Najlepší čas na aplikáciu postemergentných produktov na trávniky je, keď sa vybraný druh po zime začal zelenať.

Kontrola bahiagrassu vyžaduje bdelosť a opakované aplikácie liečby. Určite si prečítajte obal, aby ste sa uistili, že produkt nebude mať nepriaznivý vplyv na vaše druhy trávnych tráv.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Bahiagrass bol prinesený do Spojených štátov v roku 1914 na použitie ako pasienková tráva na juhovýchode. 1 Tento juhoamerický rodák sa stále intenzívne využíva v poľnohospodárskych, konzervátorských a eróznych programoch. 2 Ako naznačuje jeho pôvod, Bahia je tráva teplej sezóny. Jeho najaktívnejší rast nastáva od konca jari do horúcich letných mesiacov. Vo svojom vhodnom podnebí táto vytrvalá tráva pretrváva rok čo rok.

Vďaka prirodzene hlbokému koreňovému systému je Bahiagrass veľmi odolný voči suchu, a to aj v piesočnatých pôdach bežných na juhovýchode. Prirodzená štruktúra je hrubšia ako u mnohých regionálnych tráv, najmä v chladných obdobiach bežných v severných zónach. Aj keď má Bermudagrass väčšiu toleranciu voči suchu v piesku, málo ďalších teplých trávnych porastov sa s touto silou vyrovná Bahii. Bahiagrass preferuje plné slnko, ale lepšie znáša obmedzený tieň ako Bermudy. Má tiež lepšiu toleranciu k zle odvodneným pôdam. 2

Od svojich začiatkov s trávnatými plochami boli niektoré odrody bahiagrassu vyčlenené na použitie na trávniku na juhovýchode so sklonom k ​​teplu a vlhkosti. Jeho trávnik sa rozprestiera od Floridy cez južné pobrežné plány a pobrežie Texaského zálivu. Pre majiteľov domov v tejto náročnej trávnatej zóne ponúkajú tieto odrody Bahiagrass výhody, ktoré iné druhy tráv v teplom období neposkytujú.

Pennington Pensacola Bahiagrass stavia na základných silách Bahiagrass a vyniká aj v zlých pôdnych podmienkach a vytvára odolné, husté trávniky odolné voči suchu. Jeho hlboký a rozsiahly koreňový systém zvyšuje toleranciu voči teplu a chladu, vďaka čomu má Pensacola lepšiu zimnú odolnosť a vyššiu kvalitu trávnika ako bežné Bahia. Pennington Argentine Bahiagrass má jemnejšiu štruktúru listov a tmavšiu farbu, čo vedie k atraktívnejším trávnikom. Jeho hlboké korene a tolerancia voči suchu a chorobám sa spájajú s veľmi nízkym rastom a nízkymi nárokmi na údržbu.


Ako založiť trávnik Bahiagrass

Kvôli svojej popularite veľa obchodov a škôlok pre domácich majstrov v bahiagrových oblastiach pestuje buď srnku, alebo semeno. Medzi výhody výsadby rastlín patrí rýchle založenie a menej buriny. Založenie trávnika zo semena stojí zvyčajne menej ako sod a vyžaduje oveľa menej práce. Osivo sa však zakladá dlhšie.

Asi dva týždne pred výsadbou zabite herbicídom každú starú trávu a burinu podľa pokynov výrobcu. Hrabte alebo obráťte na dvor, odstráňte zvyšky a zmäkčite vrchnú vrstvu nečistôt. Zvážte prekrytie pôvodnej pôdy 1/4 palcovou vrstvou pôdy na záhrade alebo trávniku. Tieto pôdy obsahujú viac živín a menej buriny ako vrchná pôda. Povrch vyrovnajte záhradným hrable.

Položte bahiagrassový drn v tehlovom vzore. Doprajte viacnásobné 15-minútové polievanie po celý deň po dobu siedmich až desiatich dní. Počas nasledujúceho týždňa postupne znižujte frekvenciu na dvakrát denne. Asi dva týždne po položení sódy jemne zdvihnite jeden roh kúska sódy. Ak korene pevne držia pôdu, znížte frekvenciu na jedenkrát každý druhý deň na týždeň a potom podľa potreby zalievajte dopredu. Ak sa korene nedokázali uchytiť, udržujte zalievanie dvakrát denne po dobu jedného týždňa a znova vyskúšajte. Bahiu trávu nekoste, kým korene nezachytia pôdu, zvyčajne dva až tri týždne po pokládke. Rovnako sa vyhnite aplikácii hnojiva, kým sa korene nevytvoria, a na začiatočné ošetrenie použite mierne vyvážené hnojivo, napríklad 10-10-10.

Skontrolujte nádobu na osivo bahiagrovej zmesi na nastavenie „nového trávnika“ alebo „opätovného výsevu“ a podľa potreby upravte jednotku. Osivo nanášajte rovnomerne po celej aplikačnej oblasti rozmetačom. Zľahka rozhrabte dvor hrable na lístie, aby ste zabezpečili dostatočný kontakt osiva s pôdou. Zapnite zavlažovací systém, kým vrchný 1/2-palcový povrch pôdy nezvlhne, a potom ho vypnite. Semeno neumývajte ani nadmerne nenasýtite pôdu. Niekoľko 10- až 15-minútových dávok po celý deň prináša lepšie výsledky ako niekoľko silných premočení. Týmto spôsobom pokračujte v zalievaní, až kým klíčiace semeno nevyklíči bahiagrassu, aby klíčil až dva týždne.

Keď tráva rastie, znížte počet zálievok za deň, každé predĺženie relácie však predĺžte na približne 20 minút. Pôdu udržiavajte vlhkú, kým trávne listy nedosiahnu výšku asi dva centimetre. Hneď ako sa nože stanú vysokými 3 palce, začnite plánovať kosenie a hnojenie.

Plný a zdravý trávnik bahiagrass vytláča burinu.


Ovládajte a predchádzajte machu trávniku

Mechy existujú už viac ako 350 miliónov rokov a dnes stále silnejú. A aj keď mach vyzerá nádherne na kobercoch a chladných lesných porastoch, na našich trávnikoch je to menej vítané.

Trávnikový mach môže vytvárať husté rohože, ktoré prekonávajú trávu kvôli vode a živinám, a spôsobujú, že trávnik je nerovný a hubovitý. Týmto primitívnym rastlinám sa darí vo vlhkých tienistých podmienkach a môžu sa rýchlo šíriť na trávnikoch, ktoré majú problémy.

Ako sa zbaviť machu na trávnikoch

Mach v trávniku je známkou toho, že s trávnikom súvisí zásadný problém. Môže to byť spôsobené niektorým z niekoľkých faktorov, vrátane:

 • Zlé odvodnenie
 • Tieň
 • Kyslá pôda
 • Nedostatok hnojiva
 • Tráva je príliš krátka
 • Hustá premávka

Mäkké machy podobné papradiam sa vyskytujú najčastejšie v zle odvodnených oblastiach. Kyslé pôdy majú tendenciu povzbudzovať machy tvoriace rohož.

Zbavenie trávnatých porastov machu vyžaduje útok s dvoma hrotmi - po prvé, aby ste mach odstránili, a po druhé, aby ste zabránili jeho opätovnému návratu.

Fyzické odstránenie machu sa vykonáva vertikutáciou, t. J. Prehrabaním trávnika, aby sa odstránil mach a doska (mŕtva tráva). V prípade malých záhrad sa to dá urobiť ručne pomocou hrablí na jar. Pre veľké plochy je jednoduchšie použiť mechanický vertikutátor.

Ak je problém s machom mierny, je možné sa na neho dostať jednoduchým vertikutovaním a následným zlepšením celkového zdravia trávnika pravidelnou starostlivosťou o trávnik, aby sa zabránilo návratu machu. Zbavenie sa machu na trávnikoch, kde existuje vážny problém, však vyžaduje kombináciu prostriedku na ničenie machu, vertikutácie a starostlivosti o trávnik.

Zabijaci machu

Najúčinnejšou metódou na hubenie machu v trávnikoch sú chemické prípravky na ničenie machu, ktoré obsahujú síran železnatý (nazývaný aj síran železnatý). Niektoré chemické prostriedky na ničenie machu zahŕňajú aj hnojivo, ktoré je užitočné na trávniky, kde tráva stratila svoju vitalitu. Chemické prostriedky na ničenie machu sa zvyčajne aplikujú na jeseň alebo na jar, keď je chladné a vlhké počasie, takže s najväčšou pravdepodobnosťou vyklíčia semená trávnika zasiate potom na holé miesta.

Pre záhradkárov, ktorí radšej nepoužívajú syntetické chemikálie, sú k dispozícii aj organické prostriedky na ničenie machu. Neobsahujú síran železnatý. Na rozklad machu sa používajú baktérie. Výhodou organických prípravkov na hubenie machu je, že pretože baktérie účinne „trávia“ mach na mieste, nečernie a nepotrebuje žiadne vyhrabávanie. Organické prípravky na hubenie machov potrebujú na prácu teplotu nad 15 ° C (59 ° F), ktorú je možné aplikovať od neskorej jari do jesene.

Tipy na používanie nástroja na ničenie machu

 • Aplikátor na hubu machu je možné nanášať ručne alebo pomocou ručného rozmetača, ktorý sa dá pretlačiť cez trávnik. Chemické prostriedky na ničenie machu ovplyvňujú hladinu kyslosti pôdy, takže je dôležité aplikovať prostriedky na ničenie machu rovnomerne na celý trávnik, nielen na problémové oblasti, inak môže dôjsť k nerovnomernému a sfarbeniu trávnika.
 • Pred aplikáciou prípravku na hubenie machu si vždy prečítajte pokyny výrobcu a používajte ho iba v stanovených koncentráciách, pretože aplikácia príliš veľkého množstva prípravku na hubenie machu pravdepodobne poškodí alebo dokonca zabije trávu.
 • Prípravok na ničenie machu by sa mal nanášať za pekného počasia, vždy však znova skontrolujte pokyny výrobcu, pretože niektoré výrobky musia byť zalievané, aby sa aktivovali.

Používanie síranu železnatého (síranu železa) ako prostriedku na ničenie machu

Síran železnatý je často považovaný za reklamu ako riešenie pre trávnikový mach. Väčšina chemických prípravkov na hubenie machov obsahuje síran železnatý. Ak sú obsiahnuté v patentovanom prípravku na hubenie machov a sú správne použité, je efektívny.

Nemal by sa však používať samostatne ako prostriedok na ničenie machu, po prvé preto, že nie je schválený ako pesticíd, a po druhé, pretože pri nesprávnom množstve pravdepodobne spôsobí viac škody ako úžitku, pretože zabíja trávu i mach. .

Ako aplikovať chemický prostriedok na ničenie machu

Najlepší čas na aplikáciu chemického prostriedku na hubenie machov je jeseň alebo jar, keď je chladné počasie a vlhké a prípadné holé škvrny, ktoré zostanú po odstránení machu, je možné znovu nasadiť.

 1. Ak je mach veľmi hustý, pred aplikáciou prostriedku na hubenie machu ho najskôr rozdrvte a zriedte.
 2. Aplikujte prostriedok na ničenie machu podľa pokynov výrobcu.
 3. Akonáhle mach sčernie (zvyčajne to trvá dva až tri týždne), zaveďte ho z trávnika pomocou hrablí s pružinovými hrotmi alebo mechanického vertikutátora.

Vyťažený mach je možné kompostovať, ale jeho odbúravanie je pomalé, preto by ste ho mali do kompostovacej hromady pridávať postupne.

Starostlivosť o trávnik

Mach v trávniku naznačuje, že existuje zásadný problém s trávnikom, a pokiaľ nebude tento problém opravený, mach sa vráti. Najlepším spôsobom, ako odradiť mach od návratu, je energicky rásť trávu.

Ako oživiť váš trávnik

 1. Na jeseň prevzdušnite trávnik tak, že v pôde v pravidelných intervaloch vypichujte jamky. Pre malé záhrady to môžete urobiť pomocou záhradnej vidlice, zatlačte ju čo najviac a potom ju vyberte. Pre veľké plochy je jednoduchšie použiť mechanický prevzdušňovač.
 2. Znovu naočkujte riedke alebo holé časti trávnika. Tienisté oblasti vášho trávnika budú vždy náchylnejšie na mach, preto pre tieto oblasti používajte zmesi trávnych semien špeciálne navrhnuté pre tieň.
 3. Po prevzdušnení a opätovnom zasiatí trávniku nastriekajte vrchný obväz na trávnik. Môžete si kúpiť predpripravený vrchný obväz od záhradných centier alebo si pripraviť vlastnú zmes z troch častí hliny, šiestich častí ostrého piesku a jednej časti viacúčelového kompostu. Rovnomerne ho rozložte po trávniku a pomocou tvrdej záhradnej kefy ho zapracujte.
 4. Pri kosení dbajte na to, aby ste trávu neprerezávali príliš krátko, pretože to bude trávu stresovať, zníži sa jej energia a povzbudí mach.

Mach v trávniku nemusí byť problémom. S trochou starostlivosti a pozornosti môžete z machového trávnika urobiť krásny zelený trávnik, na ktorý budete hrdí.


Kedy použiť Weed Killers?

Burinu môžete odstrániť nasledujúcimi spôsobmi:

Všetky tieto metódy majú obmedzené funkcie a vyžadujú zo strany používateľa veľa času a úsilia. Preto sú prostriedky na ničenie buriny tak skvelou voľbou. Ľahko sa používajú a sú veľmi účinné. Niektoré selektívne prostriedky na ničenie buriny pôsobia na konkrétnu burinu a výsledky sú vynikajúce. Pre rôzne typy pôd a miest musíte použiť rôzne typy prostriedkov na ničenie buriny.


Kalendár

Február - marec:

Preemergencia: Aplikujte preemergentný herbicíd (pozri tabuľku 1) podľa vyššie uvedených dátumov. Ak sa neočakáva dážď do 48 hodín, zavlažujte-palca. Mnoho preemergentných herbicídov netrvá dlhšie ako 8 alebo 9 týždňov, takže o 60 dní neskôr môže byť potrebná druhá aplikácia.

Postemergentná: Skôr ako sa trávniky začnú zelenať kvôli letnému rastu, použite postemergentný herbicíd (pozri tabuľku 2) na ničenie burín zimných širokolistých alebo letných širokolistých burín. Po použití širokolistých herbicídov môže dôjsť k poškodeniu trávnika, ak sa použije pri zalesňovaní trávnej trávy, najmä u citlivejších trávnych tráv, ako je stonožka a st. Augustína. Ak trávnik začal vyprchávať, potom počkajte, kým sa trávnik úplne zazelená, až potom použite postemergentný prostriedok na ničenie buriny. Rovnako ako pri iných pesticídoch si prečítajte štítok, aby ste sa ubezpečili, že je vhodný pre vašu situáciu a že sa používa v správnom množstve.

Preemergencia: Ak robíte dve jarné aplikácie, aplikujte znova 60 dní po prvej aplikácii

Postemergentná: Ak sa vyskytli jednoročné trávy, ako napríklad kraby poľné, alebo trvalé trávy, ako napríklad trávy dallisgrass, použite postemergentný trávny herbicíd. Na kontrolu môžu byť potrebné dve až tri aplikácie s odstupom 14 až 21 dní. Na širokolisté buriny použite trojcestnú zmes, ktorá obsahuje napríklad 2,4-D, dicambu a mecoprop. Príklady nájdete v tabuľke 2.

August - október:

Preemergencia: Aplikujte aplikácie podľa vyššie uvedeného harmonogramu, aby ste potlačili každoročné zimné buriny. Väčšina prostriedkov na zabránenie krachu zabráni tomu, aby sa väčšina jednoročných trávových burín dostala na trávnik, vrátane jednoročnej modrej trávy (Poa annua). Možno však bude potrebné, aby tieto preemergentné herbicídy boli na jeseň pravidelne aplikované dvakrát na jeseň, a preto si pozrite štítok produktu (pozri tabuľku 1).

Postemergentná: Pokračujte v ošetrovaní trávnatej buriny. Najlepšia kontrola sa dosahuje pri ošetrovaní mladých rastlín.

November - január:

Postemergentná: V miernych dňoch ošetrujte zimné širokolisté buriny postemergentným herbicídom. Divoká cibuľa a cesnak sa najlepšie ošetria v priebehu novembra a znova vo februári pomocou trojcestného herbicídu. Ak je to potrebné, nanášanie striekaním opakujte počas nasledujúceho novembra (pozri tabuľku 2).

Neselektívne herbicídy, ako napríklad Roundup alebo Eraser, sa dajú bezpečne použiť na bermudagrass, ktorá úplne spí. Avšak v SC nemusí trávniky kvôli miernej zime úplne zostať nečinné a aplikácia glyfosátu môže oddialiť celkové zafarbenie miest v mieste postreku.

Tabuľka 1. Preemergentné herbicídy na trávniky.

Ahoj výťažok z trávnika a okrasná zátka z buriny a trávy s rozmermi

Howard Johnson Crabgrass Control with Prodiamine & 0-0-7

Libanon Pro Hnojivo (0-0-7) s
Prodiamín

Hnojivo Lesco Barricade Plus 0-0-7

Hnojivo Lesco Stonewall Plus (0-0-7)

Hnojivo Pro-Mate Barricade Plus (0-0-7)

Scotts Halts Pro 0-0-7 a Halts Pro
Harrell’s with Barricade

Tabuľka 2. Postemergentné herbicídy na trávniky.

Obrázok pre sv. Augustína a stonožku s atrazínom

Southern AG Atrazine St. Augustine Weed Killer

Zbíjačka burín Bonide Weed Killer s Trimec
Granule na ničenie buriny Bonide
Ferti-lome Weed Out Trávnik na burinu s Trimecom

Southern Ag Trávnik na burinu s Trimec Conc.

Bayer BioAdvanced All-in-One trávniková tráva a koncentrát na hubu Krabí

Ferti-lome Weed Out with Crabgrass Killer Concentrate

Koncentrát Monterey Crab-E-Rad Plus

Koncentrát na reguláciu rastu rastlín Ortho Weed B Gon Max Plus Crabgrass

Tabuľka 3. Preemergentné a postemergentné herbicídne kombinované výrobky na trávniky.

Trávnik Weeds Controlled Aktívne zložky Príklady značiek a výrobkov
Bahiagrass
Bermudagrass
Stonožková tráva
Augustínová tráva
Zoysiagrass
Preemergencia: jednoročné letné trávy (napríklad kraby a husí tráva), jednoročná modrá tráva a niektoré širokolisté buriny, napríklad cícer a pryšec.
Postemergencia: väčšina vytrvalých a ročných ostríc, veľa širokolistých burín, kraby lekárskej a niektoré ročné kontroly nad modrou trávou.
prodiamín (pred)
+
sulfentrazón (príspevok)
Bonide Prozone Weed Beater Complete Granules
Koncentrát Bonide Sedge Ender & RTS
Bahiagrass
Bermudagrass, stonožka,
Svätá Augustína, Zoysiagrass
Preemergencia: širokolistá burina, ako je cícer, ďatelina, henbit, bittercress, pryšec, skorocel a ďalšie.
Postemergencia: väčšina širokolistých burín.
izoxabén (pred)
+
(príspevok)
2,4-D +
dicamba +
mecoprop (MCPP)
Bayer Advanced Season Long Weed Control na trávniky
Poznámka: Tieto preemergentné herbicídy by sa mali aplikovať iba na dobre vybudované trávnaté trávniky.
1 Aplikácia na svätého Augustína môže spôsobiť dočasné zafarbenie.

Ak tento dokument neodpovedal na vaše otázky, kontaktujte HGIC na adrese [email protected] alebo na čísle 1-888-656-9988.

Pôvodní autori

Chuck Burgess, bývalý agent rozšírenia záhradníctva HGIC, Clemson University

Revízie podľa:

Joey Williamson, PhD, agent rozšírenia záhradníctva HGIC, Clemson University

Tieto informácie sa dodávajú s tým, že nie je zamýšľaná žiadna diskriminácia a že to neznamená schválenie názvov značiek alebo registrovaných ochranných známok spoločnosťou Clemson University Cooperative Extension Service, ani to, že akákoľvek diskriminácia je zamýšľaná vylúčením produktov alebo menovaných výrobcov. Všetky odporúčania platia pre podmienky Južnej Karolíny a nemusia sa vzťahovať na iné oblasti. Používajte pesticídy iba podľa pokynov na štítku. Všetky odporúčania týkajúce sa použitia pesticídov sú určené iba pre Južnú Karolínu a v čase zverejnenia boli legálne, ale stav registrácie a vzory používania sa môžu meniť pôsobením štátnych a federálnych regulačných agentúr. Postupujte podľa všetkých uvedených pokynov, preventívnych opatrení a obmedzení.


Zaobchádzanie so škodcami a chorobami

Ako bolo sľúbené, trávu Bahia netrápia mnohé choroby ani škodcovia. Jednou z najvážnejších hrozieb pre vašu trávu Bahia je kriket mólový, ktorý tuneluje pod pôdou, živí sa výhonkami trávy a poškodzuje trávne korene. Privedením dravých kriketových predátorov (háďatko) Steinernema scapterisci alebo osa Larra) alebo pomocou schválenej návnady alebo insekticídu môžete problémové cvrčky rýchlo vyriešiť.

Krabí tráva, husia tráva, pieskovec a tráva krkavcovitých sú častými útočníkmi na trávnatých plochách trávy Bahia, ale použitie preemergentného herbicídu v zime pred objavením sa nového rastu môže týchto bežných burinových škodcov účinne zničiť. Aplikácia postemergentného herbicídu zbaví váš trávnatý trávnik Bahia širokolistých burín, ako sú krídlatka, lespedeza a pryšec, ktoré sú už na mieste. Tieto herbicídy by sa mali aplikovať iba vtedy, keď je vaša tráva Bahia zdravá a teploty sú v rozmedzí 60 až 85 stupňov.

Ako už bolo spomenuté, tráva Bahia zožltne, keď má železo nedostatok v pôde. Ak spozorujete zažltnutie, budete chcieť aplikovať produkt so síranom železnatým podľa pokynov na štítku a pokračovať v aplikácii v šesťtýždňových intervaloch od jari do jesene, vegetačného obdobia.

Profesionáli v Xtreme Landscaping sú pripravení pomôcť vám s pestovaním, pestovaním a starostlivosťou o váš trávnatý trávnik Bahia po celý rok. Ako odborníci môže tím spoločnosti Xtreme zvládnuť všetky problémové oblasti, ktorým čelíte pri trávniku a terénnych úpravách, vrátane problémov s trávou Bahia.


Pozri si video: Pokládka trávnika - časozber


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny