Používanie pňov ako kvetináčov - tu sa dozviete, ako si vyrobiť kvetináč na peňWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Nikki Tilley, autorka The Bulb-o-licious Garden

Dobre, takže ste pravdepodobne niekedy alebo niekedy uviazli s pňom stromu alebo dvoma v krajine. Možno ste ako väčšina a jednoducho sa rozhodnete zbaviť pňov. Prečo ich ale namiesto toho nevyužiť vo svoj prospech? Sadzač pňov na kvety pre kvety by mohol byť práve ideálnym riešením.

Používanie pňov ako sadiacich strojov

Vytváranie kvetináčov z pňov je nielen dobrý spôsob, ako zútulniť tieto bolesti očí, ale ponúka aj ďalšie výhody. Napríklad keď sa drevo rozpadne, pomôže to vyživovať rastliny ďalšími výživnými látkami. Navyše, čím viac budete polievať, tým rýchlejšie sa váš pahýľ zhorší. Máte tiež množstvo možností, pokiaľ ide o výsadbu a návrh kontajnera na pne.

Aj keď sa mi zdá, že najjednoduchšie sa sadia jednoročné kvety, existuje veľa ďalších druhov, ktoré si tiež môžete vybrať, v závislosti od vašich potrieb a osobných preferencií. To znamená, že treba pamätať na podmienky pestovania - plné slnko, tieň atď. A ak chcete za svoje peniaze získať viac peňazí, vyhľadajte rastliny odolné voči suchu, najmä v slnečných oblastiach, ako sú napríklad sukulenty.

Ako si vyrobiť sádzač pňov

Ako sme už uviedli, sádzač pňov môžete navrhnúť rôznymi spôsobmi. Sadzač dutých pňov je najbežnejšou metódou, pri ktorej môžete jednoducho zasadiť priamo do samotného pňa. Aby ste to dosiahli, budete ho musieť vydlabať pomocou ostrého nástroja, napríklad sekery alebo podložky. Pre tých z vás, ktorí sú dostatočne šikovní, môže byť možnosťou použitie motorovej píly. Ak je pahýľ už nejaký čas, potom môže byť v strede už mäkký, takže práca by mala byť ľahšia.

Ponechajte si okolo obvodu asi 7,5 - 10 cm., Pokiaľ nemáte radšej malý výsadbový otvor. Opäť platí, že všetko, čo pre vás funguje, je v poriadku. Aj keď nie je potrebné mať drenážne otvory, určite to pomôže pahýľu trvať dlhšie a zabráni neskôr možným problémom s koreňovou hnilobou, ak budú rastliny príliš nasýtené. Pomôcť tomu môže aj pridanie vrstvy štrku do priehlbiny pňa pred výsadbou.

Keď budete mať uspokojivú jamu na výsadbu, môžete pridať kompost alebo pôdu na zalievanie a začať napĺňať pahýl rastlín. Môžete dokonca umiestniť nádobu do vyhĺbeného pahýľa a jednoducho do toho zasadiť svoje rastliny. Sadenice alebo škôlky môžete vysadiť alebo dokonca na jar zasiať svoje semená priamo do sadzača. Pre ďalší záujem môžete okolo seba vysadiť rôzne cibuľoviny a iné rastliny.

A tak z pňa urobíte atraktívny kvetináč pre vašu záhradu!

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o záhradníckych projektoch


Môžete sa to naučiť v 4 jednoduchých krokoch, ako je popísané nižšie:

1. Vyhĺbte peň

V prvom kroku musíte vydlabať peň. Môžete to urobiť pomocou ľubovoľného nástroja, ktorý je pre vás vhodný. Môžete použiť vŕtačku a môžete s ňou použiť vrták.

Ak máte pocit, že je to ťažké, potom použitie 2-palcového vrtáka Forstner určite urobí túto prácu s ľahkosťou. Dbajte na to, aby ste vyčistili to, čo vŕtate.

2. Práce na diere

Uistite sa, že máte v pni stromu otvor s hĺbkou 4 až 8 palcov. Mal by byť široký 10 až 13 palcov. Teraz pomocou sekáča odstráňte krajné body od okrajov. Nebudete mať dokonalý tvar, ale bude dobré po bokoch odstrániť nejaké drevo navyše.

3. Vytvorte drenážne otvory

Toto je voliteľný krok. Pomocou vŕtačky vytvorte otvory, aby z nich mohla odtiecť voda. Dbajte na to, aby odtokové otvory smerovali k zemi.

4. Vyrobte si svoj sádzač pňov

Teraz, keď je všetko hotové, ste pripravení vyrobiť svoj kvetináč z pňa stromu. Stačí vydutú plochu pňa zasypať zeminou. Teraz do nej zasaďte svoje obľúbené kvety. Váš sejací stroj na peň je pripravený.

Je to teda také jednoduché, ako vidíte vyššie. A teraz viete, že je lepšie vyrobiť sadzač pňov namiesto toho, aby ste ho odstránili zo záhrady. Môžete tiež skontrolovať záhradu s kvetináčom s klietkami pre domácich majstrov.


Kvetinový záhon

Z pňa sa môže stať skvelý prírodný záhon, najmä ak je už dutý. Musíte ju iba zasypať zeminou a do pňa zasadiť svoju zeleň alebo kvety alebo dokonca bylinky. Ak ešte nie je dutý, môžete v ňom pomocou kladiva a dláta vytesať dieru a vytvoriť tak improvizovaný kvetináč na pni. Aby ste umožnili odvodnenie, môžete preraziť kôru na dne pňa alebo radšej použiť dobre priepustnú pôdu alebo použiť iné triky, ktoré zvýšia odvodnenie.

Vyberte si rastlinu pre kvetináč na pařezy a zabezpečte jej všetky potrebné látky, ako sú hnojivá a slnko. Môžete tiež vysadiť kvety okolo pňa, ak ich chcete úplne zakryť, alebo urobiť z kvetinového aranžmánu v pni stredobod vašej kvetinovej záhrady.

Môžete jednoducho zasadiť oblasť okolo pňa, ak ju nechcete používať ako kvetináč s vysokými trvalkami. Z bezpečnostných dôvodov môžete pahýľ zvýrazniť kreatívnym znakom alebo jednoducho pridaním vtáčej studne, aby ste videli, kde je pahýľ.

Môžete použiť mach na zakrytie nepekného pňa. Môže byť krásne zelená alebo môžete zasadiť rôzne druhy machu a vytvoriť tak vzor farieb a textúr. Ak chcete na pni narásť mach, musel by sa nachádzať na tienistom mieste, pretože mach miluje tieň a vlhkosť.

Ak máte vo svojej záhrade ďalšie nepekné prvky, mach môže byť nápomocný aj pri ich zdobení. Mach je skvelou alternatívou ku kvetinám a rastlinám, pretože je nenáročný na údržbu a môže žiť mimo slnečného žiarenia.

Ak chcete zasadiť mach na pňu, pridajte do trsu machu šálku cmaru, ktorý vám pomôže kultivovať ho, a dajte ho do mixéra. Nalejte zmes na požadované miesto. Uistite sa, že ste postriekali vodu a pomohli tak machu rásť. Okrem machu môžete na zakrytie pňa použiť popínavé rastliny. Nezabudnite však bezpečne označiť peň pomocou nejakého príslušenstva, ktoré zabráni neskoršiemu zakopnutiu.

Podstavec / podstavec

Ak je váš peň dostatočne vysoký, mohol by sa použiť ako podstavec na studňu pre vtáčiu vodu alebo kvetináč. V prípade, že nechcete alebo nemôžete pomocou kladiva a dláta vytvoriť kvetináč z pňa, môžete ho jednoducho použiť ako stojan pre existujúci kvetináč.

Môžete tiež vytvoriť alebo nájsť stolovú dosku a použiť peň ako základňu pre váš záhradný stôl. Ak je umiestnenie vhodné, môže to byť vaše prirodzené jedálenské miesto pod širým nebom. Nešťastný pahýľ, zakončený niekoľkými zrubovými stoličkami alebo starými opravenými a prefarbenými stoličkami, môže spôsobiť pekný vonkajší obytný priestor.

Medzi ďalšie kreatívne nápady, ako z pahýľa urobiť dekoratívny prvok záhrady, patrí rezbárstvo, ktoré umožňuje výrobu krásnych drevených sôch, malých rozprávkových domov a dokonca aj nábytku.

Samozrejme, ak sa peň nachádza v oblasti s vysokou premávkou, môže pre obyvateľov predstavovať nebezpečenstvo, a preto musí byť odstránený.


obrázok cez istockphoto.com

Možno máte zhluk pňov, ktoré spôsobujú ťažké povzdychy zakaždým, keď zahliadnete z okna.

S trochou kreativity a rozmaru môžete z nudy urobiť fantáziu vytvorením dediny inšpirovanej vílami alebo trpaslíkmi!

Pridaním malých dverí, slamených striech a malých dláždených chodníkov môžete využiť prirodzené umiestnenie stromov, ktoré už musíte vytvoriť, aby ste vytvorili niečo magické.


17 kreatívnych nápadov na vykorenenie stromu, ktoré vám vyrazia dych

Máte nepoužívaný peň? Ak tak urobíte, nevyhadzujte to. S pňom stromu môžete robiť rôzne veci. Tu sme uviedli 17 nápadov na pne, ktoré vám poskytnú inšpiráciu, ako z nevyužitého pňa urobiť niečo úžasné.

Naše nápady sú rozmanité, čo znamená, že nájdete jednu alebo dve, ktoré sa vám páčia. Si pripravený? Začnime.

Bočný stôl s peňom

zdroj: pinterest

Začnime najskôr niečím malým: konferenčným stolíkom. Konferenčný stolík je vždy príjemné mať v obývacej izbe. Dotvára vzhľad miestnosti a zároveň vám umožňuje umiestniť na ňu a do nej šálky, hrnčeky a dokonca aj časopis.

Ak máte veľký pahýľ stromu, jeho premena na konferenčný stolík je určite jedným z najlepších nápadov na zdobenie pňov, ktoré môžete vyskúšať. Drevený konferenčný stolík vyzerá skvele v obývacej izbe s drevenými podlahami a bielymi stenami.

Keď už hovoríme o konferenčnom stolíku, hľadáte nejaké nápady pre inšpiráciu? Ak je odpoveď kladná, pozrite si naše nápady na konferenčný stolík.

Záhradná Tic Tac Toe

zdroj: chickenscratchny

Chcete urobiť záhradu zábavnejšou? Vytvorte herný plán pomocou nepoužívaného pňa stromu, ktorý máte. Nemusí to byť komplikované. Hrubý plochý plátok pňa bude viac než dosť na hranie stolnej hry ako tic tac toe.

Doska tic tac toe nie je samozrejme jediný nápad, ktorý môžete vytvoriť. Existuje veľa nápadov na pahýľ stromu pre záhradu. Ak máte deti, pomocou pňa stromu vytvorte hernú dosku, aby ste si zahrali obľúbenú hru vašich detí. To bude zábava!

Svietnik

zdroj: etsy

Vytváranie držiakov na sviečky patrí medzi najkreatívnejšie nápady na zdobenie pňov, ktoré môžete vyskúšať. Jedinečné sú nepochybne svietniky vyrobené z pňa. Koniec koncov, ako často vidíte svietniky ako tieto?

Nielen to, tieto svietniky sú nielen dobré z hľadiska funkčnosti, ale aj dobré z hľadiska estetiky. Takéto svietniky spôsobujú, že okolie je príjemnejšie a vyzerá teplejšie. Vďaka tomu sú ideálnou voľbou pre svietniky.

Nápady na stôl na peň

zdroj: lovelylittlesays zdroj: lovelylittlesays

Ďalej v našich nápadoch na peň je urobiť z nej kúpeľňovú stoličku. S nepoužitým pňom stromu môžete byť tak kreatívni, ako chcete. Predpokladajme, že chcete vyskúšať nápady na nábytok z peň. Tu je náš nápad: vytvorte z neho kúpeľňovú stoličku.

Na rozdiel od obvyklých kúpeľňových stoličiek, kúpeľňová stolička vyrobená z pňa stromu určite robí kúpeľňu zaujímavejšou.

Platí to najmä vtedy, ak má stolička tmavú farbu, zatiaľ čo kúpeľňa je väčšinou v bielej alebo inej svetlo neutrálnej farbe.

Nápady na peň

zdroj: kevob777

Niekedy nemusíte odstraňovať pahýl stromu z miesta, kde je. Prečo ho namiesto toho, že ho vyhrabete a vyhodíte, neurobíte ako stredobod záhrady? Premena mŕtveho pňa na živý vrchol záhrady je nepochybne jedným z najlepších nápadov na pne, ktoré môžete vyskúšať.

Čo teda môžete urobiť, aby sa z pňa stal záhradný vrchol? Použite farebné kvety a obklopte nimi peň.

Použite peň ako javisko, na ktorom môžu vyniknúť kvety. Tento jednoduchý záhradný vrchol bude určite vyzerať nádherne a záhrada bude vyzerať živšia.

Sadzačky s kvetmi

zdroj: pinterest

  1. máte nepoužívaný tromf, ale neviete, čo s ním
  2. mať záhradu
  3. chcete urobiť záhradu zaujímavejšou

Potom skúste z pňa vyrobiť jedinečné kvetináče. Sadzačky vyrobené z pňa stromu môžu pôsobiť príťažlivo, najmä ak je pahýl zasadený na zemi.

Všetko, čo potrebujete na vytvorenie kvetináčov z pňa, je vytvorenie otvorov, ktoré sú dostatočne hlboké, aby pojali rastliny a pôdu. Vložte pôdu a rastliny. Nech sa páči. Teraz získate kvetináče, ktoré pútajú pozornosť.

Nápady na lavičku na peň

zdroj: hometalk

Potrebujete nejaké lavičky? Ďalším príkladom nápadov na pne je vytvorenie jedinečných lavičiek. Ako základ lavičky sa dá použiť aj peň.

Lavičky tam však nebudú vyzerať ako obyčajné lavičky. Platí to najmä vtedy, ak má peň pomerne neobvyklý tvar.

Jedným z nápadov na lavičku na pni, ktorý môžete vyskúšať, je zmeniť ich na jednoduché lavičky s tromi nohami. Lavičky môžete skrášliť tým, že spodnú polovicu natriete na bielo. To zvýrazňuje prirodzenú farbu pňa a umožňuje im viac vyniknúť.

Záhradná cesta

zdroj: pinterest

Ak máte veľké pne, môžete vyskúšať viac nápadov na pne. Z týchto pňov môžete napríklad vytvoriť záhradný plot.

Podľa toho, ako chcete, aby vaša záhrada vyzerala, môžete plot buď dokončiť, alebo nechať nedokončený.

Vonkajšie jedálenské sedačky

zdroj: hometalk

Chcete záhradu, ktorá vyzerá veľmi prirodzene. Preto sa rozhodnete použiť kusy nábytku, ktoré neboli spracované, alebo aspoň také, ktoré vyzerajú čo najprirodzenejšie.

To je nepochybne skvelý nápad! Veď kto by nechcel tráviť čas v takej prírodnej a pohlcujúcej záhrade?

Ak máte pne na strome, je načase ich vytiahnuť a odrezať, aby ste vytvorili ‘prírodné‘ stoličky, ako je uvedené vyššie. Všimnite si, ako tieto stoličky zvýrazňujú záhradu. Nevynikajú ako boľavý palec. Namiesto toho dopĺňajú a dotvárajú prírodnú záhradu.

Recyklované pahýľové stolice

zdroj: barnwoodstar

Pníky majú tendenciu mať tabuľkový tvar. Z tohto dôvodu je jedným z najjednoduchších tvorivých nápadov na vytváranie pňov vytváranie stoličiek.

Najmä stolice strednej a veľkej veľkosti. Samozrejme to bude vyžadovať trochu práce s drevom. Výsledky však skutočne stoja za čas a úsilie.

Jednou z najlepších vecí na vytváraní vlastných stoličiek z pňov je, že s nimi môžete byť tak kreatívni, ako sa vám páči.

Napríklad ich vymaľovaním odštiepkujte, aby ste vytvorili textúru, obrúsili ich a dokončili. Takže do toho recyklujte pne a urobte z nich neobyčajné stolice.

Drevený stôl s prírodným nádychom

zdroj: serenitystumps

Už sme uviedli niekoľko nápadov na nábytok z pňov, ako sú lavice, stoličky a stoličky. A čo tabuľky? Dokážete vyrobiť stoly z pňov?

No áno. Môžeš. A rovnako ako ostatné kusy nábytku, aj stoly z pňov vyzerajú jedinečne. Vyššie uvedená tabuľka je vynikajúcim príkladom tejto jedinečnosti.

Všimnite si, ako má stôl stále tvar pňa stromu s tenkými kovovými nožičkami ako oporou. Napriek tomu, že je asymetrický, je tabuľka veľmi príťažlivá. Platí to najmä vtedy, keď sa drevený stôl nechá vyniknúť od ostatných v miestnosti.

Viacúčelový dekor

zdroj: homesthetics

Predchádzajúce nápady na pahýly stromov vám poskytujú príklady, ktoré majú väčšinou iba jeden účel. Čo ak potrebujete niečo, čo sa dá použiť na rôzne účely? Opäť to môžete urobiť pomocou pňa stromu ako hlavného materiálu.

Všimnite si, ako sa dá vyrezaný pahýľ vyššie použiť na veľa vecí. Od držiaka na hrnček alebo hrnček, hrnca na zeleninu alebo kvety až po dekorácie, ktoré miestnosti dodajú prirodzený nádych. Je to skutočne viacúčelový dekor.

Rozprávkový záhradný peň

zdroj: orbové oko

Čo si myslíte o tomto malom domčeku na strome? Aj keď sú ďalšie nápady týkajúce sa pňov v našom zozname väčšinou funkčné, tento malý dekor stromového domu je plne estetický.

To je správne. Jediným účelom je, aby záhrada vyzerala krajšie. S takým jemným dekorom bude vaša záhrada vyzerať ešte lepšie.

Krásne záhradné osvetlenie

zdroj: Moje úžasné veci

Ak do záhrady pridáte osvetlenie, bude vyzerať v noci úchvatne. Najmä ak ste použili správne osvetlenie. Pozrite sa, ako je pahýľ nakrájaný na niekoľko kusov, pričom všetky majú v strede rovnaký otvor. Tento otvor slúži na osvetlenie. Jedná sa o praktický a šikovný spôsob, ako vytvoriť nádherné záhradné osvetlenie.

Mimochodom, máte záujem o pestovanie vlastnej šťavnatej záhrady? Ak tak urobíte, môžete sa inšpirovať našimi šťavnatými záhradnými nápadmi.

Chodník na drevený pahýľ

zdroj: livinglivelier

Ďalším príkladom našich nápadov na peň je vytvorenie krokov pre záhradu. Rozrezaním pňov na veľa kusov a ich zasadením na zem získate prirodzene vyzerajúce a úžasné záhradné schody. To funguje ešte lepšie, ak peň vyzerá stále sviežo.

Kuchynský drez

soorce: cablife

Čo si myslíte o kuchynskom dreze vyššie? Povedali sme, že môžete byť tak kreatívni, ako sa vám páči. To samozrejme zahŕňa ich premenu na kuchynský drez.

Ako vyzerá pahýľ stromu? Samozrejme, veľmi jedinečný. Na vytvorenie takého kuchynského drezu budete musieť natrieť pahýľ vodotesným povlakom.

Prírodný a moderný stôl

zdroj: pinterest

Posledná myšlienka v našom zozname nápadov na pne je kombináciou moderného interiéru a prírody. Obidve vyzerajú navzájom.

To vytvára zaujímavý vzhľad. Ak je to niečo, ústredným bodom sa stane prírodný a moderný stôl, ako je uvedené vyššie. Chcete to vylepšiť? V blízkosti stola pridajte pár stoličiek z pňa.


DIY nápady na zdobenie pňov

Pne stromov môžu byť v prírodnej záhrade sochárske. Zmeňte ich na podklady stola, nášľapné stoličky, sedenie alebo dokonca základy stromového domu.

Niekoľko nápadov na výrobu pňov pre kutily obsahuje:

● Vytvorte domov alebo vílovú dedinu gnomov s vyšším ako priemerným pahýľom.

● Vytvorenie dokonalého podstavca pre kúpeľ vtákov.

● Vytvorenie stolovej hry je jednoduché. Stačí pridať niekoľko maľovaných kameňov, ktoré budú hrami pre piškvorky alebo dámu.

● Pripravte si stoličku, kde si môžete oddýchnuť, pri dobrej knihe a dobrej šálke kávy.

Ak ste po ruke s farbami alebo rezbárskymi nástrojmi, môžete na privítanie použiť škaredý peň na vašom prednom dvore. Môže sa tiež natrieť pahýľ uprostred ihriska, aby sa vaše deti mohli zapojiť do hry, v ktorej veria.


Pozri si video: JSEM MISTR - výroba stylové venkovní sedačky


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki