Čo je Garden Spade - Použitie a tipy Garden SpadeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dvorské nástroje sú najlepším priateľom záhradníka. Prvým krokom je výber zariadenia, ktoré vydrží a pracuje požadovaným spôsobom, musíte však tiež zvážiť kvalitu a cenovú dostupnosť. Vaše záhradné rýľ je jedným z najbežnejšie používaných nástrojov v krajine. V tomto článku rozoberieme použitie rýdla a niektoré výberové kritériá.

Čo je to Garden Spade?

Záhradné lopatové náradie sa používa pri kultivácii, terasovaní, tvarovaní kontúr a pomocných prácach ako je drenáž a ďalšie. Čo je to záhradné rýľ? Nenazývajte to lopatou, pretože rýľ je úplne iný nástroj. Je to univerzálny nástroj, bez ktorého väčšina záhradníkov nemôže žiť. Ergonomický dizajn uľahčuje používanie záhradného rýľa a moderné nástroje sa čoraz viac vyrábajú pre pohodlie, ale aj pre prispôsobenie určitým hendikepom a fyzickému namáhaniu.

Väčšina z nás vie, čo je staromódna lopata a čo všetko dokáže, ale na čo používate záhradný rýľ? Rýľ má v prvom rade krátku rukoväť, ktorá je zvyčajne dlhá asi 4 stopy (1 m), a sploštenú obdĺžnikovú čepeľ na rozdiel od lopatky s lopatkou.

Záhradné lopatové náradie sa používa na ľahké obrábanie, ktoré sa nepohybuje zemou. Tvar čepele pomáha rezať trávu, tvarovať záhony a vykopávať hlbšie výsadbové otvory. Existuje mnoho druhov špeciálnych špajdlí so špecializovanými účelmi. Môžete si tiež vybrať z mnohých druhov materiálov rukovätí a čepelí.

Záhradné rýče sa používajú

Mnoho ľudí je oboznámených s používaním záhradného rýľa pri pestovaní zeleninových alebo kvetinových záhonov. Tvar čepele sa reže na pôdu a pomáha miešať v rôznych doplnkoch. Jeho dlhá úzka čepeľ tiež vylučuje pekné, hlboké otvory pre rastliny, ktoré vyvinú koreňové systémy.

Rôzne typy rýľov sú vhodné pre veľmi špecifické úlohy:

 • Záhradné rýč - Typický záhradný rýč rozhýbe ľahké množstvo pôdy a pripravuje postele.
 • Transplantačný rýč - Hlboká čepeľ presádzacieho rýľa môže pri premiestňovaní rastlín v záhrade dostať von zo zakorenených koreňov.
 • Border Spade - Rýľ na hrany udržuje čisté hrany okolo záhonov a vytvára otvory vhodné pre menšie rastliny.

Keď viete, aký druh rýľa požadujete, existuje niekoľko ďalších charakteristík. Piky môžu mať rukoväte v tvare U, T alebo rovné. Rukoväte v tvare U poskytujú maximálnu páku a ergonomickú účinnosť. Rovné rukoväte sú na zadnej strane o niečo ľahšie, ale neprepravujú pôdu tak ľahko. Rukoväte môžu byť tiež opatrené protišmykovou gumou a sú vyrobené z tvrdého dreva ako jaseň.

Čepeľ by mala byť kvôli dlhodobej životnosti vyrobená z nehrdzavejúcej ocele alebo uhlíka. Kovaná oceľ je tiež silný materiál čepele. Ak máte drevené rukoväte, starajte sa o svoje rýľ každý rok tým, že do nich vtierate trochu ľanového oleja. Udržujte kotúč ostrý na akomkoľvek type rýľa, aby ste zlepšili jeho rezné vlastnosti a zachránili si chrbát.


Počuli ste frázu „hovorme veci pravými menami“, čo znamená „povedzme veci tak, ako to v skutočnosti je“. Čo je ironické, pretože panuje toľko zmätku v tom, čo je rýľ a čo nie!

Pre niektorých ľudí nie je medzi rýľom a lopatou žiadny praktický rozdiel. Sú to iba záhradné náradie na kopanie. Ale pre ostatných je rýľ vs lopata ako rozdiel medzi perom a ceruzkou.

Pokúsim sa rozdiel rýchlo a jasne vysvetliť. Drž mi palce!

(Po vysvetlení zostaňte a vyskúšajte svoje nové vedomosti v krátkom kvíze, ktorý som urobil. Odpovede sú dosť šialené a ukazujú, aké mätúce môžu byť tieto slová.)


Top 10 základných záhradných nástrojov, ktoré by mal vlastniť každý záhradník

Andrew - 9. septembra 2014 8. júna 2020

Záhradné náradie, ktoré predávame v našom online obchode s náradím, je všetko náradie, ktoré ako záhradníci používame sami. Zohnali sme výber nástrojov na sadenie, kopanie, vytrhávanie buriny, zber, orezávanie, údržbu a rezanie dreva, aby sme vám uľahčili prácu. Zostavili sme zoznam 10 najlepších záhradníckych nástrojov, ktoré opakovane používame.

10. Trakař

K dispozícii máme výber koliesok z pozinkovaného a tvrdého plastu. Dobrý vozík je silný, ale dostatočne ľahký, aby sa dal ľahko prepravovať, keď je plný. Prečo tiež nevyskúšať jeden z týchto vakov na prenášanie vody na fúriky, sú jediným spôsobom, ako prepravovať vodu v káričku bez toho, aby ju rozlial. Trakař - tvrdý plast a objem 100 litrov

9. Dibber Dibbers sú užitočné na výrobu výsadby otvorov pre semená, cibule a sadenice. Máme pekný výber dribrov z dubového dreva a tiež z nehrdzavejúcej ocele. Drevené majú kalibrované krúžky, ktoré indikujú hĺbku a odstraňujú dohady. Dub Dibber - drevo FSC s kalibrovanými hĺbkovými krúžkami na výsadbu

8. Rýpanie rýľa

Na záhrade je vždy potrebný poriadny rýpací rýľ, podľa môjho názoru je najlepší ten nerezový. Pravidelné rydlá ľahko hrdzavejú a pôda sa na nich zvykne lepiť, zatiaľ čo dobré rýľ z nehrdzavejúcej ocele zostáva hladký, takže kopanie je oveľa jednoduchšie. Rýčik z nerezovej ocele - Burgon & Ball

7. Záhradná stierka

Ručné náradie, ako sú záhradné hladidlá a vidličky, je jedným z najbežnejších záhradníckych nástrojov, preto by najlepšie hladidlo malo mať pohodlnú rukoväť s dobre nasadenou čepeľou, ktorá sa po čase neuvoľní. Táto stierka na presádzanie od spoločnosti Burgon & Ball má pohodlnú rukoväť z jaseňového dreva s čepeľou z nehrdzavejúcej ocele s hĺbkami výsadby vyrytými do tváre. Nerezové murárske hladidlo od spoločnosti Burgon & Ball

Náradie Chillington Tools (krokodília rada), ktoré nie je potrebné na tejto stránke nijak zvlášť predstavovať, sú základným kameňom nášho zoznamu záhradného náradia. Všetky motyčky Chillington majú svoje rýpacie čepele v pravom uhle k rukoväti, v tradičnom štýle „Mattock“ to dáva lepšiu páku, ktorá uľahčuje kopanie. Vidlicová motyka / azada z Chillingtonu „Canterbury“ štiepi pôdu rýchlejšie a s menšou námahou ako akákoľvek iná rýpadlo. Vidlicová motyka Chillington

5. Záhradný nôž

V záhrade je často potrebný malý nôž na rezanie strún, tyčiniek a kvetov, orezávanie ovocných a zeleninových rastlín a mnoho ďalších pracovných miest. Je dobrým zvykom nosiť ho vo vrecku alebo na záhrade. Nože Opinel majú veľmi ostrú čepeľ, ktorá sa dá sklopiť do drevenej rukoväti. Tieto nože boli Victoria and Albert Museum zaradené do top 100 najkrajších výrobkov na svete. Skladací vreckový nôž Opinel No8

4. Záhradnícke záhradnícke nožnice

Každá záhrada vyžaduje neustálu údržbu a kvalitné záhradnícke záhradnícke záhradnícke nožnice sú neoceniteľným nástrojom pre akékoľvek prerezávanie. Záhradnícke nožnice, ktoré odporúčame, sú Classic Felco č. 4, sú to cenovo dostupné bypassové záhradnícke nožnice, ktoré vydržia po celý život. Klasické záhradné nožnice Felco No4

3. Ťažká motyka

Ďalšie vystúpenie Chillingtonových nástrojov tu na našom zozname. Tentokrát je to záhradná motyka s veľkým zaťažením. Táto motyka je ideálna na prelomenie novej pôdy a bude sa vám robiť oveľa ľahšie ako rýľom alebo lopatou. Rovnako ako vidlicová motyka je čepeľ nastavená v pravom uhle k rukoväti, čo umožňuje činnosti páky minimalizovať potrebné úsilie. Vysokovýkonná motyčka Chillington

2. Zlatý šarkan

Golden Gark je viacúčelový nástroj na údržbu záhrady, je to hrable, lopaty a preosievanie pôdy v jednom. Tento ľahký nástroj je ideálny na odstraňovanie buriny alebo spadaného jesenného lístia a oveľa viac. Zlatá šarkana

1. Oscilujúca motyka

Toto je ďalší nástroj, ktorý na tomto webe netreba zvlášť predstavovať, oscilačnou motykou je záhradná motyka s dlhou manipuláciou a otočnou hlavou. Dlhá rukoväť vám umožňuje okopávať celé vyvýšené lôžko z rovnakej polohy a otočná akčná hlava sa prerezáva tak na chodidle, ako aj na ťahu. Oscilujúca motyka

Mnoho ďalších užitočných záhradníckych nástrojov nájdete v našom online obchode s náradím.


Najlepšie záhradnícke rukavice: Magidove rukavice a bezpečnostné BE337T Bella pánske pohodlné záhradné rukavice s povrchovou úpravou Flex

Záhradné rukavice Handmaster Bella Comfort Flex vyrobené z technológie comfort flex a priedušného nylonu sú skvelým výberom pre všetky vaše záhradnícke potreby. Vodeodolný nylon rukavice pomáha udržiavať ruky v suchu pri zložitých prácach v záhrade, zatiaľ čo dvojito potiahnuté nitrilové dlane vám dodajú extra odolnosť a priľnavosť.

Ich štýlový, ale pohodlný dizajn má tiež pletené zápästie, ktoré pomáha predchádzať hromadeniu nečistôt vo vnútri manžety rukavíc. K dispozícii sú tiež v troch rôznych veľkostiach, ktoré vám pomôžu nájsť perfektné riešenie. S hmotnosťou 1,92 unce sú tieto rukavice vynikajúcou ľahkou voľbou, ktorú môžete pridať do kôlne na náradie.

Kúpili sme tri najlepšie hodnotené záhradné náradie, ktoré náš recenzent testoval 25 hodín. Požiadali sme nášho testera, aby zvážil najdôležitejšie vlastnosti pri používaní týchto nástrojov, od kvality materiálu po jeho účinnosť. Načrtli sme tu kľúčové spôsoby predaja, aby ste aj vy vedeli, čo treba pri nakupovaní hľadať.

Materiál Plast je ľahký a ľahko sa čistí, ale môže sa pri namáhaní zlomiť. Kov vydrží dlho, ale bez náležitej starostlivosti môže hrdzavieť. Kovové nástroje majú tiež často drevené rukoväte, ktoré sú atraktívne, ale časom môžu vyschnúť.

Grip Comfort Ak držanie nástroja nie je pohodlné, nebudete ho dlho používať. Niektoré rukoväte sú polstrované, aby poskytovali väčšie pohodlie a minimalizovali tvorbu pľuzgierov.

Efektívnosť Pokiaľ ide o lopaty a stierky, hľadajte ostré hrany a zvážte, ako je rukoväť pripevnená k hlave. Ak má lopata kovovú manžetu, ktorá ju obopína okolo rukoväte, skontrolujte, či je vystužená skrutkou alebo nitom.


Pozri si video: Backsaver Autospade


Komentáre:

 1. Igasho

  Bravo, tento skvelý nápad práve vyrytý

 2. Margit

  Áno, aj mne sa to tak zdalo.

 3. Fang

  Niečo v tom je. Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc s týmto problémom. nevedel som to.

 4. Clennan

  Možno budem súhlasiť s tvojou vetou

 5. Morio

  Neporovnateľná téma, veľmi sa mi páči))))

 6. Mijora

  In my opinion, you are wrong. Navrhujem o tom diskutovať.Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

Nasledujúci Článok

Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii