Popis odrody čerešní Leningradskaya čierna a ďalšieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sladká čerešňa si už dlho získala srdcia záhradníkov a jej fanúšikov. Existuje veľa jeho odrôd v rôznych farbách: žltá, biela, tmavo červená a čierna.

Ešte pred niekoľkými desaťročiami sa čerešne (nie čerešne) považovali za priamo južnú kultúru. Ale v dôsledku dôležitých aktivít chovateľov sa rozšírila na ďaleký sever.

Teraz je ju možné vidieť v oblastiach stredného pásma našej krajiny. Najdôležitejšie je zvoliť správne odrody a naučiť sa, ako sa o ne správne starať. Chovatelia vyvinuli veľké množstvo odrôd sladkej čerešne, ktoré sú prispôsobené drsným podmienkam zimných mrazov. Pre záhrady centrálneho okresu sa teda odporúča vysadiť tieto odrody: Adelina, Veda, Revna, Rechitsa, Ovstuzhenka a Leningradskaya black.

Čerešňa Leningradskaya čierna

Začnime popisom. Čierna Leningradskaya je uznávaná ako prvá zimovzdorná odroda. Táto odroda bola chovaná v pavlovskej experimentálnej stanici VIR v meste Petrohrad.

Bobule Leningradskej čiernej sú veľké, gaštanovej farby, priemerná hmotnosť je päť gramov. Ovocie má tvar srdca. Ich chuť je sladká, ale mierne horkastá.

Pri dostatočnej starostlivosti a priaznivom rastovom prostredí sa prvá plodina zbiera v treťom roku od okamihu výsadby.

V niektorých prípadoch sa plody zberajú až v piatom roku života. Plodiny sa vyznačujú hojnosťou a dlhou trvanlivosťou na strome.

Ak chcete získať dobrú úrodu zo sladkej čerešne, mala by byť vysadená na slnečnom mieste.

Škodcovia, ktorí predstavujú nebezpečenstvo pre čerešne:

 • Hlodavce v prvom rade predstavujú hrozbu pre túto odrodu. Vykopávajú jamy do koreňov a hryzú ich. Mali by ste neustále sledovať pôdu v blízkosti stromu a používať jazvy.
 • Vtáky sú nepriateľmi úrody sladkej čerešne. Aby ste chránili bobule pred vtákmi, musíte do konca kvitnutia pokryť korunu špeciálnou sieťou.

Čerešňa Leningradskaya čierna uprednostňuje mierne zavlažovanie. Vo vaječníku a v extrémnych horúčavách sa zalieva skoro ráno a večer po západe slnka.

Ak to nie je možné, potom je zalievanie možné iba od ranných hodín, malo by to však byť výdatné. Aby čerešne bezpečne prežili zimu, treba na konci jesene odrezať konáre. Na začiatku jari je potrebné vybieliť kmeň a spodné konáre, vďaka čomu sa dá strom zachrániť pred hmyzom.

Odroda Ovstuzhenka

Odroda čerešne Ovstuzhenka bola vyvinutá vo Všeruskom výskumnom ústave Lupin kombináciou odrôd Compact Venyaminova a Leningradskaya Black. Autorstvo patrí M.V. Kanshina.

Čerešne majú skorú zrelosť podpriemernú. Vysoký výnos možno pozorovať po 4–5 rokoch vývoja stromu, ale štyridsaťročná rastlina je schopná plodiť.

Bobule tejto odrody sú zaoblené, s hmotnosťou od 4,2 g. Ich farba je tmavo červená, sú chutné a šťavnaté a ich tonické vlastnosti ich premenia na liečivé. Ale keďže plody Ovstuzhenky v záhradách najskôr dozrievajú, priťahujú vtáky a škodcov záhrady. Mol preniká do ovocia a zožiera dužinu a scvrknuté bobule sa stávajú nepríjemnými pre chuť. Na ochranu pred vtákmi je počas obdobia plodenia na korunu stromu umiestnená sieť.

Pri zbere ovocia sa stopka neodtrhne, pretože užitočné látky zmiznú s uvoľnenou šťavou. Z 25 vitamínov potrebných pre ľudský organizmus obsahuje čerešňa 10.

Odporúčania pre pestovanie Ovstuzhenka:

 1. Sadenice je potrebné zakúpiť v škôlke alebo v špecializovanom obchode. Dotaz na druh podpníka. Výhodné sú podpníkové semená. Čerešňa bude rásť silná a odolná. Je lepšie kúpiť sadenice na jeseň, pretože v tomto období bude veľký výber. V zime je sadenica umiestnená do plytkého výkopu. Strom je umiestnený pod uhlom a korene sú pokryté zeminou.
 2. Výsadba sa odporúča na jar, po rozmrazení ornice. Jama je pripravená pred zimným chladom. Mladé stromy zasadené na jeseň často hynú kvôli krehkým koreňom a drevo, ktoré počas zimy vyschlo, spomaľuje ich rast.

Odroda Veda

Odroda čerešne Veda bola vytvorená vo Všeruskom výskumnom ústave Lupin.

Plody tejto odrody sú stredne veľké, jednorozmerné, široké v tvare srdca, s hmotnosťou približne 5,1 g. Ovocná stonka je stredná, bez námahy sa oddeľuje od vetvy. Farba bobúľ je tmavo červená. Šupka čerešní je jemná. Ich mäso je tmavočervenej farby, jemné a šťavnaté. Úroda odrody Veda dosahuje 77 c / ha.

Táto čerešňa miluje úrodné ľahké a stredne hlinité pôdy s neutrálnou reakciou prostredia. Najradšej má vlhkosť, ale neznáša stojatú vodu.

Odroda Veda má dobrú odolnosť voči poveternostným podmienkam a rôznym chorobám, ako je kokcykóza. Ved tiež bez komplikácií znáša zimné mrazy.

Adeline

Odroda Adelina bola vytvorená vo Všeruskom výskumnom ústave genetiky a šľachtenia ovocných rastlín. Získal sa kombináciou odrôd: Slava Zhukova a Valery Chkalov.

Obdobie dozrievania Adeline začína uprostred leta, obdobie plodenia nastáva štvrtý rok po výsadbe.

Hmotnosť čerešní je 5,5–6,0 g. Sú v tvare srdca, tmavočervenej farby. Dužina je tmavočervená, strednej hustoty. Plody sa ľahko oddeľujú od stopky.

Táto odroda sa vyznačuje zvýšenou zimnou odolnosťou a má priemernú odolnosť voči chorobám, ako sú kokcykóza a monilióza.

Pristátie Adeline začína výberom miesta, ktoré by malo byť uzavreté pred severným vetrom. Najlepším riešením budú mierne, južné alebo juhozápadné svahy, ako aj miesta umiestnené na južnej strane budov. Odporúča sa urobiť malý kopec, ktorý zdvihne úroveň terénu o 0,5 m.

Mladé stromčeky sa sadia skoro na jar predtým, ako púčiky napučia, príprava na výsadbu však nastáva na jeseň.

Rechitsa

Odroda Rechitsa bola vybraná pre svoje markérske vlastnosti zo sadeníc bryanskej ružovej čerešne. Bol vyšľachtený vo Všeruskom výskumnom ústave Lupiny M.V. Kanshina.

Priemerná hmotnosť plodov je 4,9 g, najväčšia hmotnosť dosahuje 5,8 g. Čerešne okrúhleho tvaru majú priemerný lievik. Farba bobúľ je takmer čierna, zatiaľ čo dužina a šťava sú tmavo červené. Ich stopka je dlhá a nie príliš hrubá. Dužina má šťavnatú a sladkú chuť.

Bobule sa na strome objavujú 5 rokov. Priemerný výnos je 82 c / ha, najvyšší - 146 c / ha. Zimná odolnosť čerešní a pukov je vysoká. Odroda Rechitsa je odolná proti plesňovým infekciám.

Cherry Revna

Revna je najbližší príbuzný odrody Bryanskaya Rozovaya, z ktorej semiačka vznikla odroda pozoruhodná svojimi vlastnosťami.

Čerešne sú stredne veľké. Ich priemerná hmotnosť je 4,7 g a najväčšia je 7,7 g. Tvar ovocia je zhruba guľatý, so širokým lievikom a zaobleným vrchom. Ich pokožka je dosť hustá. Bobule sú tmavo červenej farby, vďaka čomu sú počas odnímateľnej a konzumnej zrelosti takmer čierne.

Aby sa Revna správne zakorenila, je vysadená na jar. Výsadba sa vykonáva po niekoľkých dňoch od rozmrazenia pôdy.

Pri výsadbe využívajú južné svahy, na ktorých studený vzduch nemá možnosť stagnovať. Pre správny vývoj čerešní je potrebné, aby na rastlinu dopadalo veľké množstvo slnečného žiarenia. V tomto ohľade bude najúspešnejšou možnosťou výsadby južná strana záhrady, ktorá nie je zatienená budovami a inými stromami.

Čerešňa Revna nie je náchylná na plesňové choroby. Ak však na danom mieste rastú iné stromy a rok nie je príliš vhodný na pestovanie rôznych plodín, môže každý strom ochorieť. Potom by mala byť rastlina ošetrená univerzálnymi výrobkami z kôstkového ovocia. Postrek sa vykonáva pred kvitnutím, a ak je to potrebné, až po vyblednutí stromu.

Ak boli na kmeni, listoch alebo bobuľovinách spozorovaní nejakí škodcovia, potom by sa mala metóda zaobchádzania s nimi zvoliť individuálne, aby nedošlo k ošetreniu kamenného stromu univerzálnymi jedovatými látkami.

Vasilisa

Odroda Vasilisa bola vyšľachtená v Doneckej pobočke Záhradníckeho ústavu UAAS L.I.Taranenko v dôsledku kombinácie doneckého uhlia a doneckých skrášľovacích odrôd.

Stromy rýchlo rastú, prinášajú veľké množstvo úrody. Bobule Vasilisa sú pomerne veľké, s hustou dužinou, s hmotnosťou 12,5 g, červenej farby, okrúhle, príjemné na chuť. Doba dozrievania sladkých čerešní je priemerná.

Vasilisa je vysadená na hlinitých pôdach s vysokým obsahom vlhkosti. Strom nie je potrebné umiestňovať na štrkovité pôdy, pretože sú suché a úplne nevhodné na pestovanie čerešní. Na jeseň sa odporúča sadiť mladé stromčeky. Pred začiatkom mrazu budú môcť korene čerešní zakoreniť.

Čerešne ktorejkoľvek z vyššie uvedených odrôd sú vynikajúcou voľbou pre každú záhradu. Treba však pamätať na to, že veľké bobule a zdravé stromy nie sú len pozitívnymi vlastnosťami určitej odrody, ale aj výsledkom starostlivej práce skutočného záhradníka.


Čerešňová odroda Leningradskaya čierna

Leningradská čierna - stredne dozrievajúca sladká čerešňa výberu pavlovskej experimentálnej stanice VIR (Petrohrad). Jedna z prvých zimovzdorných odrôd. Odporúča sa na domáce pestovanie na juhu oblasti inej ako čiernej Zeme a na severe centrálnej zóny čiernej zeme.

Malé stromy (vysoké až 3 - 4 metre). Koruna je stredne hustá, široká, šíriaca sa, stredne listnatá.

Plody sú stredne veľké (hmotnosť - 3 - 3,5 gramu), okrúhle a širokého srdca, s tmavou čerešňovou šupkou, po úplnom dozretí koža takmer sčernie. Dužina je jemná, vláknitá, tmavo červená, chuť jemná, šťavnatá, veľmi sladká (takmer sladká), mierne korenistá, kyslosť sotva znateľná. Celkovo je chuť typicky čerešňová. Kameň je strednej veľkosti, čiastočne oddelený od buničiny. Skúšobné skóre - 4 - 4,2 bodu.

Použitie odrody je univerzálne: čerstvé, mrazené, kompóty, džúsy, zaváraniny, vína, tinktúry.

Čerešňa Leningradská čierna skorá plodnosť: plodenie sa začína od 3. - 4. roku. Obdobie dozrievania je priemerné: v podmienkach na juhu černozemskej oblasti plody dozrievajú začiatkom 3. dekády júna, v podmienkach severnejších oblastí o niečo neskôr, okolo druhej dekády júla (zvyčajne od r. 15. až 20.). Samotný proces dozrievania nie je simultánny, natiahnutý v priebehu času. Zrelé plody sa zároveň dlho nedrobia a na vetvách môžu visieť až do začiatku septembra, bez zmeny chuti. Bobule ľahko odchádzajú zo stopiek.

Výnos je dosť vysoký: až 30 - 40 kg ovocia na strom.

Odroda je mimoriadne zimovzdorná a mrazuvzdorná. Výskyt chorôb a škodcov je nízky.

Táto čerešňa je plodná. Ako opeľovače sú vhodné mnohé bežné odrody: Iput, Revna, Tyutchevka, Fatezh, Chermashnaya, Ovstuzhenka, Bryanochka, Red hustá, Michurinka, Veda, Zorka, Leningradská žltá / ružová / červená, ako aj všetky odrody žltých / ružových čerešní.

Medzi hlavné výhody čiernej čerešne Leningrad patrí: zvýšená zimná odolnosť, skorá zrelosť, nepúšťanie, kombinácia malých stromov (ľahká úroda) s veľmi vysokou úrodou.

Medzi nedostatkami sa rozlišuje seba neplodnosť.


Charakteristika a opis stromov

Leningradská čierna je stredne veľký strom (výška dospelých - 3-4 m) so širokou, šíriacou sa, stredne zhrubnutou korunou. Kôra pokrývajúca kmeň a výhonky je hladká, bez prasklín, tmavohnedej farby.

Listové dosky sú veľké, pretiahnuté-oválne, bohatý smaragd. Stredové žily sú tenké, ale dobre výrazné, okraje sú pílkovité.

Počas kvitnutia, ktorá padá začiatkom alebo v polovici mája, sa na stromoch objavujú stredne veľké biele kvety, zhromaždené v kvetenstvách 3 - 7 ks.

Odolné voči teplotám

Jedná sa o jednu z najviac mrazuvzdorných odrôd sladkej čerešne.... Odoláva poklesom teploty vzduchu až na -30 ° C a nebojí sa ani opakujúcich sa jarných mrazov.

Odolnosť proti vlhkosti a suchu

Odroda sa vyznačuje priemerným stupňom tolerancie voči suchu.... Nedostatok vlhkosti počas obdobia kvitnutia a dozrievania plodov vedie k vypadávaniu vaječníkov a strate úrody.

Stagnujúca voda a vysoká vlhkosť pôdy - pôvodca vodnatej buničiny, praskanie a hnitie bobúľ na stromoch ešte predtým, ako sú úplne zrelé.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Odroda má imunitu voči škodcom a chorobám, ale za nepriaznivých podmienok a nedostatočnej starostlivosti ju môžu ovplyvňovať čerešňové mušky, listové valčeky, červy, vošky, piliarky, vtáky, ako aj monilióza, chloróza, kokcykóza.


Vzhľadom na južný pôvod kultúry by sa človek nemal spoliehať iba na výsledky výberu leningradskej čiernej. Dodržiavanie niekoľkých povinných kultivačných podmienok zabráni zmrazeniu čerešní aj v obzvlášť chladnom roku.

Odporúča sa zakúpiť jednoročné sadenice a je lepšie zvoliť také, ktoré sú vrúbľované na mrazuvzdorný cerapadus - kríženec obyčajnej čerešne a vtáčej čerešne. Staršie sadenice potrebujú viac času na zakorenenie a prispôsobenie.

Najlepšie miesto na pristátie je na mierne strmom južnom svahu. Je dobré, ak je strom pred severnými vetrami chránený budovou. Na južnej strane by naopak mal byť nerušený prúd slnka.

Pôda je zvolená dobre priepustná a stredne úrodná. Prebytočné jedlo neumožňuje čerešniam včas zastaviť jesenný rast a splniť mrazy „plne vyzbrojené“.

Leningradská čierna sa cíti dobre v chladných oblastiach

Hnojivá na čerešne sa používajú opatrne, najmä dusíkaté hnojivá, ktoré sa aplikujú naposledy v máji, pred kvitnutím. Ďalšie kŕmenie je obmedzené na superfosfát. Zalievajte ju podľa počasia a uistite sa, že v máji až júni, keď sú položené kvetné puky budúceho roka, rastlina nezistí nedostatok vody.

V predzimnom období by ste sa mali starať o izoláciu kufra. Je pokrytá smrekovými vetvami a pokrytá agrofibrom. V budúcnosti sa postarajú o to, aby vietor spod višní nefúkal sneh.

Rada. Dobré zariadenia na držanie snehu si môžete vyrobiť z vŕbových prútikov sami. Vinič sa strihá v marci, keď je čo najpružnejší, a sú z neho vyrobené asi dva metre vysoké pletence, ktoré sa potom ukladajú okolo kmeňov.


Sadenice čerešní Leningradskaya čierna sú vysadené na pôde obohatenej o minerály, hojne zaplavenej slnečným žiarením, pretože ide o skutočnú letnú odrodu. Bobule sú veľmi sladké, až sladké. Najzaujímavejšie je, že plody môžu visieť na strome až do konca septembra, vzhľadom na to, že dozrievajú koncom júla. Výhodou čerešňových sadeníc odrody Leningradskaya Black je ich tolerancia voči teplotným zmenám. Má vysokú toleranciu voči chorobám rastlín, opeľovačom. Strom by mal byť napojený hojne, ale inak táto rastlina nie je rozmarná.

V internetovom obchode Royal Garden si môžete kúpiť stromčeky odrody čiernej čerešne Leningradskaya a ďalšie ovocné stromy v Moskve, pozri fotografiu a popis čiernej čerešne Leningradskaya.


Stromy opeľovače pre čerešne Leningradskaya

Jednou z nevýhod tejto odrody čerešní je jej samá plodnosť. Preto je nevyhnutné vedľa Leningradskej čiernej čerešne vysadiť ďalšie odrody tejto kultúry jadrovníka.

Najlepšie opeľujúce stromy pre leningradskú čerešňu sú:

  Iput

 • Leningradská žltá alebo ružová čerešňa.

 • Prerezávanie a hnojenie

  Strihanie odrody nebude žiadne ťažkosti. Kvôli malej sile rastu nie je potrebné obmedzovať veľkosť rastliny.V prvých rokoch je dôležité správne vytvarovať korunu a v budúcnosti zostáva iba vykonať sanitárne odstránenie suchých, slabých a nesprávne rastúcich výhonkov.

  Po vstupe do činnosti plodte čerešne. So zlúčeninami dusíka by ste mali byť opatrní: ak nimi nadmerne stimulujete vegetatívny rast, potom môžu nezrelé výhonky v zime zamrznúť.

  Je dôležité zabezpečiť dostatočné množstvo draslíka na nastavenie a naplnenie rastliny. Tento podstatný prvok obsahuje známy drevený popol, ktorý je kedykoľvek v roku rozptýlený v kruhu kmeňa. Na jeseň je zvykom pridávať superfosfát na kopanie. Vápenná malta, ktorá sa používa na bielenie kríkov a konárov stromov, šetrí kôru pred poškodením slnečnými lúčmi.


  Pozri si video: Ivan Hričovský: KEDY TREBA REZAŤ ČEREŠŇU?


  Komentáre:

  1. Cuarto

   Dúfam, že sa dostanete k správnemu rozhodnutiu.

  2. Richardo

   Som konečný, ospravedlňujem sa, ale absolútne sa mi to nepribližuje. Kto iný, čo môže podnietiť?

  3. Ely

   Bravo, aká fráza ... skvelá myšlienka

  4. Hareleah

   It's good when it is!  Napíšte správu


  Predchádzajúci Článok

  Dizajn linkedin zjednotenej svetovej vysokej školy

  Nasledujúci Článok

  Ázijské ovocné stromy v južnej kalifornii