Uhorka s otvormi: Čo spôsobuje otvory v uhorkáchWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nie je nič väčšie sklamanie ako uhorky s otvormi. Čo spôsobuje otvory v ovocí uhorky a ako im možno zabrániť? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Čo spôsobuje diery v uhorkách?

Niektoré uhorky sú vo vnútri takmer duté, čo býva spôsobené nesprávnym zavlažovaním alebo nedostatkom vody. Avšak uhorka s otvormi, ktoré ju chránia, je pravdepodobne spôsobená hmyzom.

Slimáci

V mojom lesnom krku, na severozápade Pacifiku, môžu byť najpravdepodobnejším vinníkom uhorkových dier slimáci. Títo chlapi budú jesť takmer všetko a budú vŕtať otvory do zeleného aj zrelého ovocia. Rozsypanie nejakej slimačej návnady okolo rastlín ich však pravdepodobne bude držať ďalej od vašich rastlín uhoriek.

Uhorkové chrobáky

Ako už názov napovedá, uhorkové chrobáky môžu byť veľmi škodlivé nielen pre uhorky, ale aj pre ostatné tekvice, ako sú melóny, tekvice a tekvica. Uhorkové chrobáky nemajú žiadnu prednosť a spustošia všetky časti rastliny od lístia cez kvety po ovocie. Vyskytujú sa počas vegetačného obdobia (jún - september), ale je pravdepodobnejšie, že skôr spôsobia zjazvenie než priame otvory v uhorkách.

Uhorky navyše prenášajú bakteriálny vädnutie uhoriek. Bakteriálny vädnutie prezimuje v črevách škodcov a potom sa prenáša z rastliny na rastlinu, keď sa chrobák živí. Niektoré nové odrody tekvičiek majú odolnosť voči tejto chorobe.

Existuje niekoľko druhov uhorkového chrobáka. Škvrnitý uhorkový chrobák je žltkastozelený s 11 čiernymi bodkami na chrbte a čiernou hlavou s čiernymi anténami. Žltý pruhovaný uhorkový chrobák je dlhý 1/5 palca (5 mm) a na čiernych krídlach má tri čierne pruhy. Nakoniec má chrobák uhorkový pruhované žltozelené pruhy, ktoré prechádzajú po krídlach.

Manipulácia s ktorýmkoľvek z týchto škodcov je časovo náročná, ale efektívna. V opačnom prípade je použitie textilných poťahov na riadky účinnou bariérou medzi škodcami a rastlinami. Udržujte záhradu bez buriny, aby mali chrobáky menej miest na schovanie. Existuje aj niekoľko koristníckych druhov hmyzu, ktoré môžu pomôcť pri eradikácii chrobákov. Aplikácia neemového oleja alebo pyretrínu môže vykoreniť škodcov, ako aj množstvo chemických pesticídov.

Morské červy

Nakoniec, uhorky môžu byť príčinou uhoriek s otvormi. Morské červy napádajú väčšinu tekvičiek - uhorky, nenásytný apetít, môžu vážne poškodiť uhorky, melóny, letné tekvice a tekvice. Pickleworms nie sú vyberaví a budú tunelovať nielen ovocie, ale aj kvety, púčiky a stonky. Poškodené ovocie nie je jedlé.

V teplejších oblastiach zimujú morské červy, zatiaľ čo v chladnejších oblastiach škodcovia cez zimu mrznú. Prechádzajú kompletným cyklom vajíčka, larvy, kukly a dospelého človeka. Vajcia majú nepravidelný tvar a vyzerajú ako zrnká piesku. Kladú sa na listy v malých dávkach a liahnu sa za tri až štyri dni.

Výsledné larvy sa živia púčikmi, kvetmi a jemnými listami skôr, ako začnú plodiť. Tieto hnedé hlavové húsenice sa štyrikrát roztavili. Na poslednom molete húsenica stratí červenohnedé škvrny a stane sa úplne zelenou alebo medenou farbou. Potom prestane kŕmiť a roztočí kuklu, aby sa zakuklila. Kukly sa zvyčajne nachádzajú v stočenom alebo zvinutom liste a ako dospelí sa objavia za sedem až 10 dní ako hnedožlté molice s fialovým nádychom.

Vyberte si odrody s skorým dozrievaním a vysaďte ich čo najskôr, než populácia morských červov exploduje. Na kontrolu populácií tiež zničte všetky poškodené plody a rozdrvte všetky zvinuté časti listov, ktoré obsahujú kukly. Niektoré menej toxické alebo prirodzené kontroly zahŕňajú Bacillus thuringiensis, Pyrethrin, olejový extrakt Neem a Spinosad, ako aj ďalšie chemické pesticídy.


8 bežných škodcov z uhoriek, na ktoré si treba dať pozor

Bethany Hayes

Bethany je prímestská usadlosť, ktorá každý rok pestuje vo svojej záhrade viac ako 30 druhov zeleniny, aby zabezpečila zeleninu potrebnú na to, aby uživila šesťčlennú rodinu po celý rok. Venuje sa ekologickému záhradníctvu bez použitia akýchkoľvek pesticídov a chemikálií.

Ak si kúpite položku prostredníctvom odkazov na tejto stránke, môžeme získať províziu. Náš redakčný obsah nie je ovplyvnený províziami. Prečítajte si úplné zverejnenie.

Uhorky sú jednou z najlepších letných zeleninových plodín, pretože sa ľahko pestujú, sú všestranné a chutné. Rastliny uhorky prinášajú veľké výnosy, ale aj ten najskúsenejší záhradník sa môže stretnúť so škodcami, čo ovplyvňuje úrodu.

Škodcovia uhoriek môžu spôsobiť vážne poškodenie vašich rastlín, a to nielen znížením úrody, ale potenciálnym usmrtením rastlín. Preto je dôležité poznať škodcov, ktorým môžete čeliť a ako s nimi zaobchádzať.

Tu uvádzame najčastejšie, ktoré treba strážiť.


Bakteriálna vädnutie

Hlavným príznakom tohto ochorenia je silné vädnutie viniča, po ktorom nasleduje rýchla smrť rastliny. Toto ochorenie je spôsobené baktériou Erwinia tracheiphilaa spočiatku môže ovplyvňovať iba niekoľko viníc na rastline. Ako však choroba postupuje, vädne viac listov a nakoniec je postihnutý celý vinič. Bakteriálny vädnutie je najťažšie na uhorkách a melónoch a menej závažné na tekvici, tekvici a melóne.

Prevencia a liečba: Po infikovaní rastlín neexistuje chemická kontrola vädnutia. Baktérie sú prenášané z rastliny na rastlinu pruhovanými alebo škvrnitými uhorkami. Chrobáky šíria vädnúcu baktériu kŕmením infikovaným viničom a následným kŕmením zdravými rastlinami.

Bakteriálny vädnutie sa dá vo vašej záhrade zmierniť, ak sú chrobáky pri prvom náznaku činnosti pod kontrolou. Medzi insekticídy, ktoré regulujú pruhované a škvrnité uhorky v domácej zeleninovej záhrade, patrí karbaryl, bifentrín, cyhalotrín alebo cyflutrín. Včely opeľujú veľa z tejto zeleniny, preto neskoro popoludní postriekajte všetky insekticídy. Aplikujte všetky chemikálie podľa pokynov na štítku.


Identifikácia poškodenia uhorky Beetle

Postihnuté rastliny

Uhorkové chrobáky sa zvyčajne živia kvetmi, peľom a lístím hostiteľskej rastliny. Sú bežné v rastlinách z rodiny Cucurbitov, medzi ktoré patrí napríklad uhorka, tekvica, melón, tekvica, cuketa alebo tekvica. Hostiny sa tiež slávia na kukurici, špargli a fazuli.

Príznaky

Nasleduje niekoľko znakov prítomnosti uhorkových chrobákov v záhrade alebo v hostiteľskej rastline:

  • Na listoch budú najväčšie dôkazy o škodách spôsobených uhorkovými chrobákmi. Na povrchu uvidíte otvory. To spôsobuje nedostatok výživných látok, ktoré rastlina vyžaduje na prežitie. Preto vedie k zafarbeniu listov. Zo zelenej sa zmenia na žltú.
  • Častým príznakom je aj zakrpatenie rastlín. V prípade, že nie ste oboznámení, je to stav, keď rastlina nerastie úplne. Zdá sa, že je menší ako obvykle. Listy budú tiež pôsobiť choro, čo je evidentné farbou a vitalitou.
  • Existujú aj niektoré časti, ktoré budú vyzerať, akoby boli žuvané. To je obzvlášť bežné v koreňoch hostiteľskej rastliny. Mladé výhonky sú tiež zraniteľné voči tomuto poškodeniu.
  • Chrobáky z uhorky majú vplyv aj na plody rastliny. Vo väčšine prípadov, ak je napadnutie silné, bude plodina pôsobiť neatraktívne a prestane byť vhodná na konzumáciu.

Výsledky napadnutia

Rovnako ako v prípade iných škodcov môžu byť škody z uhorkových chrobákov zničujúce. Keď sa živia mladými rastlinami, tieto už nedospejú. Ak stoja vo vzpriamenej polohe, po napadnutí vädnú a padajú.

Najviditeľnejšie z výsledkov napadnutia škodcom je bakteriálny vädnutie. Budú žuť listy rastliny a to je začiatok šírenia poškodenia zvyšku rastliny. Baktérie sa tiež rýchlo množia, a tým zosilňujú škody, ktoré prináša. Poškodzuje cievny systém a môže prilákať aj ďalších škodcov, ktorí môžu zhoršiť problém.

Uhorkový chrobák šíri bakteriálny vädnutie z infikovaných do zdravých rastlín


Aké rastliny rastú s uhorkou?

V mnohých prípadoch bude hlavná plodina potrebovať ďalšie plodiny, ktoré budú slúžiť ako regulátory buriny, ale v tomto prípade je samotná uhorka rastlina na ničenie buriny.

Výhody výsadby iných plodín uhorkou sú početné.

Ale potom existujú plodiny, ktoré sú potrebné na kvitnutie uhorky.

Tieto plodiny sú uvedené nižšie:

1. Reďkovka:

Jednou z hlavných charakteristík rastliny reďkovky je to, že je prírodným repelentom.

Ak je vysadená uhorka, odpudzuje uhorkové chrobáky, a tým chráni vašu rastlinu pred baktériami.

2. Nechtík lekársky:

Jedná sa o silný kvet, ktorý je známy svojou schopnosťou odpudzovať chrobáky svojou vôňou.

Okrem chrobákov je to tiež dobrá rastlina, ktorá bojuje s nematódami v pôde.

3. Nasturtium:

Táto kvetina dokáže sebavedome odpudzovať vošky, uhorky a niektoré ďalšie škodce, ktoré na vašu uhorku útočia.

Rovnako nekonkuruje nutnostiam s uhorkou.

Rast uhorky sa podporí, keď sa vysadí nasturtium.

Pomáha tiež vylepšiť chuť uhorky.

4. Kôpor:

Jednou z plodín, ktorá je tiež dôležitá na vašej farme, je kôpor.

Kôpor je prospešným lákadlom.

Táto vlastnosť je jedinečná, pretože je schopná prilákať prospešných škodcov, ktorí pomáhajú v boji proti škodlivým škodcom.

Okrem toho môže kôpor tiež vylepšiť chuť uhorky.

5. Kukurica:

Vinice uhorky môžu používať kukuričné ​​stonky ako treláže.

Je to jeden skvelý spoločník pre uhorky, pretože je to tiež rastlina, ktorá nemusí byť v skutočne chladnom prostredí.

Koreň kukurice má navyše schopnosť zvyšovať hladinu dusíka v pôde.

6. Slnečnica:

Mohlo by vás prekvapiť, že slnečnice môžu slúžiť aj ako treláže pre vašu uhorku.

Okrem toho jeho krásne sfarbené okvetné lístky lákajú na vašu uhorku opeľujúci hmyz.

Samozrejme, viete, že vaša uhorka potrebuje tento hmyz na rozmnožovanie.

7. Fazuľa:

Ako strukovina, koreňový systém fazule zabezpečí a zvýši dusík v pôde.

Pamätajte, že tyčinky budú tiež potrebovať trellises.

Získanie treláží pre fazuľu aj uhorku môže byť pre obe rastliny veľmi prospešné.

8. Hrášok:

Ďalšou strukovinou, ktorú je potrebné vysadiť s uhorkou, je hrášok.

Rovnako ako fazuľa môže pomôcť zabezpečiť, zafixovať a zvýšiť dusík potrebný v pôde pre zdravý rast.

9. Šalát:

Táto zeleninová rastlina je ľahko pestovateľná.

Pestovanie popri uhorke nie je výnimkou.

Obe rastliny môžu pohodlne rásť vedľa seba.

10. Tansy:

Táto rastlina pomáha uhorkám v boji proti mravcom, uhorkám a moliciam.

11. Oregano:

Jedná sa o bylinu, ktorá je veľmi dobrým repelentom proti škodcom z uhoriek.


Spoloční škodcovia a choroby: Uhorky

Pri pestovaní zeleniny je vždy vzrušujúce starať sa o rastlinu počas celej jej vegetačnej fázy a potom ju neskôr zozbierať pre vynikajúce recepty, ale treba si dať pozor na škodcov a choroby. Rôzne rastliny sú náchylné na rôzne druhy škodcov a chorôb a je potrebné sa s nimi oboznámiť, aby ste mohli byť neustále v strehu a tiež podniknúť preventívne opatrenia na zaistenie bezpečnosti svojich rastlín po celú dobu ich životnosti.

Uhorky sa môžu stať obeťou niekoľkých rôznych škodcov a chorôb.

Škodcovia:

Medzi hmyz, ktorý ovplyvňuje rastliny uhoriek, patria vošky, hlávkovité kapusty a uhorky.

Vošky sú mäkký hmyz, ktorý spôsobuje problémy mnohým rastlinám. Vytvárajú sfarbenie akýchkoľvek listov, nekrotické škvrny a spomalený rast. Používajte tolerantné odrody a insekticídy nanášajte iba pri vysokom napadnutí.

Slučky na kapustu sú bledozelené a vytvorením veľkých otvorov značne poškodia listy. Vyberte larvy z rastlín alebo povzbuďte vo vašej záhrade užitočný hmyz a vtáky. Na usmrtenie mladších lariev naneste Bacillus thuringiensis.

Uhorkové chrobáky sú škvrnité žlté chrobáky, ktoré spôsobujú zakrpatené sadenice a poškodené listy, ako aj rastliny vykazujúce príznaky bakteriálneho vädnutia a jazvy na uhorkách. Tieto chrobáky prezimujú v pôde. Aby ste im zabránili, použite plávajúce kryty riadkov, naneste kaolínovú hlinku a v prípade potreby použite insekticíd.

Choroby:

Medzi choroby, ktoré môžu postihnúť uhorky, patrí pleseň listov Alternaria, antraknóza, hniloba brucha, vädnutie uhorky a mozaika uhorky.

Listová pleseň Alternaria vytvára žltohnedé škvrny so svätožiarou, ktorá sa najskôr objaví na starších listoch. Listy sa zvlnia a zomrú. Toto ochorenie sa často vyskytuje v horúcich oblastiach s častými zrážkami. Aby ste tomu zabránili, každé dva roky uhorky a iné rastliny kurkumy rotujte a čo najskôr odstráňte zvyšky plodín.

Antracnóza vytvára lézie na listoch, stonkách a plodoch. Táto choroba uprednostňuje teplé teploty. Aby ste tomu zabránili, odrody odolné voči rastlinám a aplikujte fungicídy, ako aj striedanie plodín.

Hniloba brucha spôsobuje zafarbenie ovocia a hnedú pleseň na hnilobných plochách. Spôsobí to zrútenie sadeníc uhoriek. Obľubuje teplé a vlhké podmienky. Aby ste zabránili tejto chorobe, pred výsadbou obráťte pôdu a okolo rastlín použite plastový mulč. Použite miesto s dobrým odtokom a keď rastliny začnú viničovať, použite fungicídy.

Vädnutie uhorky spôsobí hnilobu stoniek sadeníc v pôde a vytvorí lézie a zmenu farby. Zvýhodňuje teplú a vlhkú pôdu. Aby ste tomu zabránili, semená rastlín ošetrené fungicídom a plodiny pravidelne striedať.

Uhorková mozaika silno zakrúti rastliny a lístie bude pokryté žltou mozaikou. Listy sa zvlňujú a listy budú malé. Plody budú skreslené, malé a zafarbené. Aby ste tomu zabránili, odradte vošky kŕmením a vošky ošetrujte, ak sa objavia.


Uhorkové chrobáky

Už ste niekedy chodili ráno po záhrade s úplným šťastím, len aby ste zistili, že v jednom z vašich listov uhorky je niekoľko drobných dierok? Hovoríte si „Hej, je to len pár otvorov, nič vážne“ a kráčaš ďalej. Potom príde večer a nejako sa z tých pár drobných dierok stali stovky drobných dierok a sú teraz na 3 alebo 4 listoch? Tento článok vám povie všetko o škaredom záhradnom škodcovi spôsobujúcom tieto diery a poskytne vám užitočné návrhy, ako s nimi zaobchádzať.

Čo sú to uhorkové chrobáky?

Uhorkové chrobáky (Acalymma Vittata) sú dlhé asi 1/4 palca so žltým telom a 3 čiernymi pruhmi. Dospelí budú žuvať listy, kvety a sadenice tekvíc. Larvy sa budú živiť koreňmi rastlín v podzemí a akýmkoľvek ovocím, ktoré na nich leží. v mojej časti Ontária sú schopní prežiť zimu.

Životný cyklus

Dospelý chrobák uhorkový môže prezimovať v záhradných zvyškoch a v zaburinených oblastiach. Vynoria sa na jar, aby vytvorili a položili svoje vajcia do pôdy alebo na rastliny. Larvy sa zavŕtajú do pôdy a niekoľko týždňov sa živia koreňmi rastlín. Počas tejto doby budú dospelí hodovať na listoch tekvcovitých. Curcurbits je rodinné meno pre tekvice a zahŕňa uhorky, melóny, tekvice a tekvicu. Existuje iba 1 nová generácia chrobákov ročne, ale nevyskytujú sa a nerozmnožujú sa súčasne, takže sa môže zdať, že ich je viac.

Prečo sú uhorkové chrobáky škodcom?

Tu v zóne 5B / 6 je najlepší čas na to, aby ste dostali svoje semená uhorky do zeme, práve v čase, keď sa dospelí chrobáky „prebudia“. Mladé sadenice sú obzvlášť citlivé na poškodenie chrobákmi, pretože nie sú ešte dostatočne silné alebo veľké na to, aby prežili poškodenie listov.

Ale vydrž! Zatiaľ sa príliš nevzrušujte. Viem, na čo myslíš. Myslíte si, že sa nemusíte báť, pretože ste si kúpili niekoľko rastlín uhoriek alebo ste si niektoré vypestovali v interiéri skôr. Uvažujete o tom, že vaše 1 mesiac staré rastliny prežijú a nemáte sa čoho obávať. No môj priateľ, SI ZLE!

Uhorkové chrobáky môžu tiež prenášať bakteriálne vädnutie a uhorkový vírus mosiac. Zbierajú ich z buriny a iných rastlín, ktorými sa živia, a potom ich odovzdávajú vašim krásnym zdravým rastlinám. Akonáhle sú vaše rastliny infikované, môžete iba celú rastlinu potiahnuť, aby ste zabránili šíreniu.

Ako ovládať uhorky

Ak ste si prečítali niektorý z mojich ďalších článkov, budete vedieť, že sa rozhodnem vo svojich záhradách nepoužívať žiadne pesticídy ani chemikálie. Tiež nikdy nepoužijem žiadny spôsob kontroly, ktorý by poškodil akýkoľvek iný užitočný hmyz. Začnem tým, že vám poviem o niektorých metódach priateľských k hmyzu.

# 1 Až bude vaša záhrada neskoro na jeseň

Takto sú skryté chrobáky vystavené chladnejším zimným podmienkam. To pomôže znížiť populáciu dospelých osôb, ktoré sa budú rozmnožovať v budúcom roku. Po ukončení zberu tiež odstráňte zvyšky záhrady. Tieto zvyšky záhrady sú dôležité pre ostatný zimujúci hmyz, môžete ich opatrne premiestniť do časti vášho dvora, ktorá je vzdialená od vašej výsadbovej oblasti.

# 2 Pridajte rastliny, ktoré odpudzujú uhorky

Toto je v podstate sprievodná výsadba. Mnoho kvetov a bylín odvádza skvelú prácu pri kontrole škodcov a zlepšovaní chutí a chutí zeleninových rastlín. Rastliny, ktoré sú užitočné proti uhorkovým chrobákom, zahŕňajú tansy, catnip, nechtík, nasturtium, nechtík. Medzi rastlinami, ktoré sú náchylné na poškodenie škodcami, mám vždy nechtík a nasturtium.

# 3 Precvičujte rolovanie plodín

Jednoducho povedané, znamená to, že v budúcom roku nikdy nesaďte podobné rastliny na rovnaké miesto. Niektorí ľudia s opätovnou výsadbou čakajú aj 2 roky. Tým sa zabráni hromadeniu škodcov a chorôb. Pomáha tiež udržiavať vyvážené živiny v pôde.

# 4 Odrody odolné voči rastu

Keď vyberáte rastliny alebo semená, vyhľadajte odrody, ktoré sú odolné voči bakteriálnemu vädnutiu a uhorkovému vírusu mosiac. Skúmajte zimu a požiadajte dlhoročných záhradníkov o názory na tie najlepšie druhy, ktoré môžu rásť. To vám nezaručí, že nikdy nedostanete uhorkového chrobáka, ale budete mať menšiu šancu, že vaša rastlina zomrie na chorobu, ktorú spôsobia.

# 5 Počkajte pár týždňov

Ak viete, že vás určitá oblasť minulý rok sužovala, skúste výsadbu vykonať neskôr. Ak by ste uhorkové chrobáky vydržali ešte niekoľko týždňov, museli by ste hľadať zdroj potravy inde.

# 6 Používajte plávajúce kryty riadkov

Nikdy som to osobne neskúšal, ale zdá sa mi to dosť jednoduché. Často kontrolujte pod krytmi a stiahnite všetkých chrobákov. Tiež skontrolujte pod listami vajcia. Nezabudnite odstrániť kryty, keď rastlina kvitne, aby mohli opeľovače vykonávať svoju prácu.

# 7 VYHRAJTE SI ich ručne

Môžete ich nasadiť pomocou vysávača prachu alebo ich len ručne vybrať a hodiť do vedra s mydlovou vodou. Počul som dokonca o ľuďoch, ktorí mali na sebe žlté rukavice potiahnuté vazelínou, aby si ich mohli vyzliecť.

# 8 Zasaďte si pascu

Skúste na okraj záhrady vysadiť tekvičku modravú, tým nakreslíte uhorkových chrobákov, aby sa z nich živili, dúfajme, že ostatné rastliny necháte na pokoji. Na každých 5 alebo 6 zachytávacích plodín by ste mohli potenciálne uložiť ďalších 75 rastlín.

Hľadáte ďalšie spôsoby, ako ovládať uhorky?

*** Upozorňujeme, že by to mohlo potenciálne poškodiť aj užitočný hmyz ***

# 1 - Žlté misky s mydlovou vodou.

Sú veľmi účinné, ale zachytia aj hmyz, ktorý by sa mohol živiť chrobákmi (chrobáky a osy braconid). Vložte misky s mydlovou vodou do pôdy s okrajom asi 1/4 palca nad úrovňou pôdy.

# 2 - Organický Neemový olej

Neemový olej je bežný prírodný insekticíd. Môžete si ho kúpiť ako sprej na použitie na listy a pôdu okolo rastliny. To zabije chrobáky, ako aj ich vajíčka pri kontakte.

# 3- DE (kremelina)

Rastlinu a pôdu je možné posypať kremelinou. Po daždi bude potrebné ju znovu naniesť.

*** Krátka poznámka o žltých lepivých pasciach: Aj keď sú žlté lepivé pasce menšie ako biele pasce na lepidlá pre hlodavce, znovu zvážte použitie pascí na lepidlo. Chipmunkovia, myši, vtáky atď. Si môžu nájsť cestu na tieto miesta a beznádejne uviaznu, dehydratujú, zomierajú od hladu alebo zomierajú na následky zranenia pri pokuse o vyslobodenie. Ako môžete vidieť vyššie, existuje veľa ďalších priateľských spôsobov, ako sa zbaviť škodcov.

Záverečné myšlienky

Aj keď mi pripadá veľmi znepokojujúce stratiť rastliny, o ktoré som sa tak usilovne staral, chápem, že tieto priestory zdieľame s ostatnými zvieratami a hmyzom. Ak chcete celú záhradu postriekať a napudrovať, aby ste zabránili 1 škodcovi, prídete o toľko iného úžasného hmyzu. Pridaním sprievodných bylín a kvetov získate nielen nádherne vyzerajúcu záhradu, ale aj ničenie škodcov. Začnete vidieť viac motýľov a včiel navštevujúcich vaše rastliny, dodáte svojim záhradám rozmanitosť a naučíte sa viac si vážiť prírodu. Každý rok budú záhradníci čeliť prekážkam, nikdy nebude rok, keď bude všetko perfektné.

Tento rok sme zatiaľ mali v južnom Ontáriu miernejšiu zimu, chladnejšiu jar a teraz horúcejšie a suchšie leto. Škodcovia sú mimo kontroly a veveričky a chipmunky sú hrozbou. To viedlo mnohých nových záhradníkov k odradeniu, ale myslite len na všetky nové veci, ktoré sa učíte naraz, namiesto mnohých sezón. Všetky tieto problémy sa pomaly rozplynú, keď začnete jesť tie šťavnaté uhorky a letnú tekvicu, a poviete si, že to nakoniec všetko stálo za to.


Pozri si video: AGRO Choroby rajčiakov a uhoriek STOP


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki