Echeveria 'biela ruža'We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Succulentopedia

Echeveria 'biela ruža'

Echeveria 'White Rose' je hybridná Echeveria až 10 cm vysoká, ktorá vytvára lotosové ružice mäsitých, mierne kalichových…


Echeveria 'The Rose' [obmedzené]


Prerezávanie a množenie

Jazyk svokry nepotrebuje orezávanie a je ľahké zakladať nové rastliny buď z malých nových výrastkov zvaných prísavky, ktoré vyrastajú zo základne rastliny alebo dokonca z kúskov listov. Vložte prísavky alebo časti listov do pôdy na zalievanie a udržiavajte ich mierne vlhké, kým sa im nerozvinú korene. Dajte rastline štyri až šesť týždňov, kým si vytvorí korene, a potom začnite polievať menej často.

Susan Lundman začala písať o svojej láske k záhradníctvu a krajinnému dizajnu po 20 rokoch práce v neziskovej agentúre. O rastlinách, záhradnom dizajne a záhradníckych tipoch písala profesionálne online už desať rokov na mnohých webových stránkach. Lundman patrí k početným záhradníckym skupinám, svoju domácu záhradu pestuje na 2/3 akroch a dobrovoľníčky s profesionálnymi záhradníkmi na verejnej záhrade s rozlohou 180 akrov, kde žije na ostrove Bainbridge v štáte Washington.


Podrobnosti o rastlinách Echeveria

Echeveria spp. stonka z hrubolistých roziet. Listy sú mäsité a na vonkajšej strane majú voskovitú kutikulu. Listy sú často sfarbené a ich pevný dotyk môže poškodiť pokožku a zanechať stopy. Sukulentná rastlina Echeveria rastie pomaly a zvyčajne nepresahuje 30 cm na výšku alebo šírenie.

Rastliny pochádzajúce z Texasu do Strednej Ameriky uprednostňujú púštne podmienky, ale tolerujú obdobia vlhkosti, pokiaľ ich nechajú vyschnúť pred použitím väčšieho množstva vody. Ideálne je pestovať Echeveriu v neglazúrovanom hlinenom kvetináči, ktorý umožní odparovanie vody. V opačnom prípade potrebujú plné slnko a dobre priepustnú pôdu.

Existuje 150 kultivovaných odrôd rastlín, z ktorých jedna je pravdepodobne tá pravá pre vás.


Pozri si video: Akropola: Keď rozkvitne biela ruža


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny