Echeveria 'biela ruža'


Succulentopedia

Echeveria 'biela ruža'

Echeveria 'White Rose' je hybridná Echeveria až 10 cm vysoká, ktorá vytvára lotosové ružice mäsitých, mierne kalichových…


Echeveria 'The Rose' [obmedzené]


Prerezávanie a množenie

Jazyk svokry nepotrebuje orezávanie a je ľahké zakladať nové rastliny buď z malých nových výrastkov zvaných prísavky, ktoré vyrastajú zo základne rastliny alebo dokonca z kúskov listov. Vložte prísavky alebo časti listov do pôdy na zalievanie a udržiavajte ich mierne vlhké, kým sa im nerozvinú korene. Dajte rastline štyri až šesť týždňov, kým si vytvorí korene, a potom začnite polievať menej často.

Susan Lundman začala písať o svojej láske k záhradníctvu a krajinnému dizajnu po 20 rokoch práce v neziskovej agentúre. O rastlinách, záhradnom dizajne a záhradníckych tipoch písala profesionálne online už desať rokov na mnohých webových stránkach. Lundman patrí k početným záhradníckym skupinám, svoju domácu záhradu pestuje na 2/3 akroch a dobrovoľníčky s profesionálnymi záhradníkmi na verejnej záhrade s rozlohou 180 akrov, kde žije na ostrove Bainbridge v štáte Washington.


Podrobnosti o rastlinách Echeveria

Echeveria spp. stonka z hrubolistých roziet. Listy sú mäsité a na vonkajšej strane majú voskovitú kutikulu. Listy sú často sfarbené a ich pevný dotyk môže poškodiť pokožku a zanechať stopy. Sukulentná rastlina Echeveria rastie pomaly a zvyčajne nepresahuje 30 cm na výšku alebo šírenie.

Rastliny pochádzajúce z Texasu do Strednej Ameriky uprednostňujú púštne podmienky, ale tolerujú obdobia vlhkosti, pokiaľ ich nechajú vyschnúť pred použitím väčšieho množstva vody. Ideálne je pestovať Echeveriu v neglazúrovanom hlinenom kvetináči, ktorý umožní odparovanie vody. V opačnom prípade potrebujú plné slnko a dobre priepustnú pôdu.

Existuje 150 kultivovaných odrôd rastlín, z ktorých jedna je pravdepodobne tá pravá pre vás.


Pozri si video: Akropola: Keď rozkvitne biela ruža


Predchádzajúci Článok

Mitrophyllum

Nasledujúci Článok

Čo je pomológia - informácie o pomológii v záhradníctve