Pestujte doma aromatické bylinkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aby sme mali vždy k dispozícii aromatické rastliny, ktoré najčastejšie používame v kuchyni, môžeme si ich pestovať v malých kvetináčoch aj na terase alebo parapete. Pestovanie aromatických rastlín je v skutočnosti veľmi jednoduché a stačia jednoduché preventívne opatrenia, aby bola šalvia, bazalka a rozmarín vždy bujné.

Zalievanie by sa malo robiť iba v teplom období, zatiaľ čo v zime je potrebné vodu veľmi obmedzovať a v oblastiach s veľmi intenzívnym chladom musíme látku tiež prikryť látkou alebo agritessutom.

Byliny môžu byť jednoročné alebo viacročné a podľa dĺžky ich života je lepšie ich pestovať buď v kvetináčoch (trvalky), alebo v podnosoch (jednoročné rastliny). Byliny sa všeobecne pestujú na normálnej pôde obohatenej o lapillus alebo malé kamienky, aby sa zabránilo stagnácii vody.


Pestovanie bylín v domácnosti - záhrada

 • Domov
 • Kto sme
 • Produkty
 • Záhrady
 • Služby
  • Svadba
  • Vianočná dedina
  • Príprava udalosti
  • Miesto pre streľbu v Miláne
  • ZELENÁ TVORBA A ÚDRŽBA
  • Prenájom rastlín
  • Zelený nábytok pre kancelárie a domácnosti
  • Poľnohospodársky trh
 • Diania
 • Novinky
 • Kontakty
 • Nakupujte

Rozhodne odchádzame cez vrcholnú zimu, aby sme vstúpili do jari, do „skutočného“ kalendárneho, s dňami, ktoré sa predlžujú, túžbou byť vonku, s bezprostrednou zmenou času. A nutkanie farby a vône typické pre dané obdobie .

Skutoční priekopníci nadchádzajúcej sezóny, aromatické rastliny sú pripravení vrátiť sa do našich domovov a záhrad voňavejších ako kedykoľvek predtým a vo stále obnovovaných odrodách. Príďte nás navštíviť v škôlke a ukážeme vám aromatické byliny 2020 uprednostňujú Taliani : zatiaľ tu je niekoľko tipov pre nich kultivácia pôdy alebo alternatívne v jar .


PERENÁLNE AROMATICKÉ RASTLINY, KTORÉ MOŽNO RASTIŤ CELÝ ROK

 • Rosemary je jedným z trvácne aromatické byliny, ktoré sa najviac používajú pri varení, v skutočnosti je malý kopijovité listy a jemná chuť mnohých jedál. Počas jarného obdobia fialové kvety rozmarínu záhradu ešte skrášlia. Odoláva chladu a priamemu slnku, ale počas sucha je potrebné pamätať na to, že ich treba často polievať
 • šalvia, široko používaná na našich stoloch, je jedna vždyzelená poloker, vyznačujúci sa zelenošedými kopijovitými listami. Počas letného kvitnutia je dekoratívny najmä vďaka fialovomodrým kvetom. Šalviové listy sa tiež používajú na prípravu nálevov. Nevyžaduje si veľa starostlivosti a potrebuje málo vody. Môže sa pestovať po celý rok a je veľmi odolný voči chladu
 • Vavrín, ktorý sa často používa na tvorbu živých plotov, je známy svojimi lesklými tmavozelenými listami, veľmi voňavými a užitočnými na varenie mäsa a grilovanie. Tí, ktorí uprednostňujú pestovanie vavrínu v kvetináčoch, musia počas jari prerezávať a hnojiť.

Ostatné trváce aromatické rastliny

Recepty na prvý a druhý chod a dezerty, nálevy, koktaily: aromatické byliny majú viacnásobné použitie a okrem troch vyššie spomenutých existuje aj veľa ďalších. Aby sme vám pomohli pri výbere, ktoré z nich umiestniť na záhrade alebo na terase, ponúkame niekoľko ďalších informácií:

 • borievka je známa svojimi aromatickými bobuľami. Táto trváca bylina je rozpoznateľná podľa ihličnatých listov a nachádza sa na miestach riedko osídlených inými rastlinami a v lete vyprahnutých.
 • mäta má vzpriamený a rozvetvený kmeň zelenej alebo fialovej farby, z ktorého i vetvičky a aromatické listy. Ak sa rozhodnete pestovať ju v záhrade, nezabudnite, že rastie veľmi rušivo. Medzi rôznymi druhmi mäty sú romana, piperita a mäta
 • estragón má huňatú štruktúru a jeho listy sú ideálne na dochutenie rýb i kuracieho mäsa. Táto rastlina rastie najlepšie v teplom a slnečnom prostredí.


Tipy na pestovanie rastlín v kvetináčoch

 • Rozmery kvetináčov sa líšia podľa typu rastliny, ktorá sa má pestovať, a potreby vody, a teda pôdy.
 • Polievanie musí byť častejšie ako na záhrade.
 • Pôda musí byť hnojená každé 3/6 mesiaca, pretože nemá trvalé vlastnosti ako v zeleninovej záhrade.
 • Hrnce musia mať v spodnej časti otvory pre priechodnosť pôdy. Transpiráciu môžeme podporiť vytvorením základne z pár centimetrov a ílu pred nalievaním pôdy.
 • Vyhýbame sa tmavo sfarbeným kvetináčom, ktoré lákajú slnečné lúče a prehrievajú pôdu.
 • Najlepšie vyberajte oblasti chránené pred vetrom.

Ako sme už povedali, aromatické byliny sú dobré a ľahko pestovateľné a tiež univerzálne a užitočné pri zdobení záhrady, prinášaní krásy a parfumov.

V stredoveku, v záhrady jednoduchých mníchov, byliny sa zbierali do malých trojuholníkových alebo štvorcových plôch, ktoré mohli spolu vytvárať radiálne vzory okolo stredového bodu, do ktorého sa vysádzal stromček, napríklad Laurel alebo Citrón.

Uistite sa, že cesta, ku ktorej záhony vedú, je dostatočne široká, pretože veľa bylín sa zvykne rozširovať.

Na okraji, umiestnené na prednej strane najnižšie a vyčerpanú alebo plazivú trávu, napríklad rôzne druhy tymián, Prostrate rozmarín (Rosmarinus officinalis prostratus) a Harmanček.

V centrálnej časti môžu byť umiestnené stredne veľké rastliny ako napr Levanduľa, Šalvia, ĽArtemisia, Melissa, Santolina alebo Bergamot (Monarda didyma).

Na dne vysoké trávy ako napr Allium, Rozmarín, ĽAltea (Althaea officinalis) a Fenikel.

Ak vaša záhrada nie je veľmi slnečná, môžete sa zamerať na rastliny, ktoré rastú dobre v polotieni alebo v tieni, napríklad rôzne druhy rastlín. mäta, Perzikária (Perzikária bistorta), ĽAllium ursinum a Pulmonaria officinalis, všetko s krásnymi jarnými kvetmi.

Napokon, ak hľadáte aromatické byliny, ktoré sa ľahko pestujú a majú dlhú životnosť, môžete sa zamerať na ne Ľavanda, Yzop, Šalvia, Ruta graveolens, Melissa alebo Santolina.

Semená rebarbory

Magické organické dusíkaté hnojivo

Slané semená

Tiež by vás mohlo zaujímať ..

Ako pestovať jedlé kvety: farby v našich jedlách

Ako pestovať uhorky a ktorú odrodu zvoliť

Ako a prečo pestovať žihľavu

Zanechať komentár zrušiť odpoveď

Posledné články

Ako pestovať ovisnutý pelargón

Pestovanie závesného pelargónie (Pelargonium peltatum) je u nás veľmi bežné. [...]

Ako si vybrať a kultivovať Endive: medzi Scarolou a Ricciou

Pestovanie čakanky na záhrade znamená šaláty takmer po celý rok, pretože [...]

Ako doma chovať andulky a andulky

Chov anduliek a anduliek nie je náročný a je tiež [...]

Prihláste sa na odber noviniek!

V každej komunikácii nájdete odkaz na ľahké odhlásenie. Ďalšie informácie nájdete v našich zásadách ochrany osobných údajov

Používame Mailchimp ako marketingová platforma. Kliknutím na registráciu nás oprávňujete zdieľať údaje so spoločnosťou Mailchimp za účelom odosielania.


Ako pestovať aromatické rastliny doma

The aromatické rastliny potrebujú starostlivosť a odhodlanie, ich starostlivá údržba ich urobí rovnako dobre ako dokonalí spojenci v kuchyni, tiež a predovšetkým malé ozdobné šperky. ale ako pestovať aromatické byliny v domácnosti?

Z bazalka do rozmarín, prechádzajúc cez šalvia, Ľpažítka a tymián: le aromatické rastliny okrem toho, že sú ideálne pre mnoho receptov, sú aj malé a krásne na pohľad, ich prítomnosť dáva a zelený nádych a čerstvé doma.

Napriek tomu chladný, dážď je vietor aj v zimné aromatické rastliny potrebujú osobitnú pozornosť, najmä v tejto sezóne. Môžete sa tiež rozhodnúť ich pestovať počas zimného obdobia, aj keď optimálna vzhľadom na zimu je naďalej optimálna jar mierne teploty a nie príliš horúci. Ak chcete zachovať bujné aromatické rastliny a skvelé na použitie v varte pre svoje recepty, vyberte si ich ponechať v domácnosti.

Za slnečných dní v zime, hoci chladných, vystavte svoje aromatické rastliny na balkóne, aby im umožnilo „dýchať“ vpod holým nebom. Tam zimná aromatická rastlina par excellence je rozmarín a spolu s ním aj vavrín je mäta.

Nezabudnite, že si ponecháte domáce bylinky je to ľahké, jednoduché a hlavne rýchle. Nepodceňujte dôležitosť sadzač: vo vnútri i črepníky rôznych aromatických rastlín musia sa o nich dokonale starať a udržiavať ich v najlepšej možnej miere, zalievať neustále a správne.

THE malé plavidlá vo vnútri kvetináča musia mať tiež správnu veľkosť, nesmú byť príliš veľké ani príliš malé: z tohto dôvodu bude správny výber zásadným krokom. Rozsah sa pohybuje od výberu materiál k tomu z kapacita, až zavlažovacia kapacita samotného sadzača. Áno, pretože starostlivosť o aromatické rastliny a nielen to, to sa nedá nijako nechať na náhodu.

Tam sadzač vetra umožňuje zalievajte rastliny zriedkavejšie: v skutočnosti vďaka kontrole hladiny vody budú mať rastliny vždy správne množstvo vody. Navyše, s triezvym a elegantným štýlom, sadzač vetra ideálne je tiež použiť v kuchyni, bez vytvárania príliš veľkého priestoru: jeho elegancia a vycibrený štýl z neho robí nielen funkčný doplnok, ale aj veľmi užitočný a krásny na pohľad.

Ďalej sadzač vetra dá sa použiť aj v vonkajšie prostredie: sui balkóny a na parapetoch bude dokonale plniť svoju úlohu, a to schovávať vnútro kvetináče a z rôznych kvetov.

Čo sa týka záhrada namiesto toho bude nevyhnutnou nevyhnutnosťou udržovať kvetináč tak priestranný a elegantný, aby bol vždy uprataný a čistý.


Ak chcete vidieť kvetináč Brezza, získate viac informácií a vyberte si svoj obľúbený, kliknite na obrázok SEM nižšie:


Video: JACOBS KRONUNG BYLINKY - NAY Elektrodom


Predchádzajúci Článok

Problémy s hrabaním sa raka: Zbavte sa rakov v záhrade

Nasledujúci Článok

Zber semien rastlín: Aktivity na záchranu semien pre deti