Môžem kompostovať arašidové škrupiny - Tipy na kompostovanie arašidových škrupínWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Liz Baessler

Kompostovanie je záhradnícky darček, ktorý sa neustále rozdáva. Ale nie všetko je ideálne na kompostovanie. Pred vložením niečoho nového na hromadu kompostu stojí za to sa o ňom dozvedieť niečo viac. Napríklad, ak si položíte otázku „Môžem kompostovať arašidové škrupiny“, budete musieť zistiť, či je vždy dobré dávať arašidové škrupiny do kompostu. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako kompostovať arašidové škrupiny, a ak je to možné.

Sú arašidové škrupiny dobré na kompost?

Odpoveď na túto otázku skutočne závisí od toho, kde sa nachádzate. V južných Spojených štátoch bolo používanie arašidových škrupín ako mulča spojené s rozšírením Southern Blight a inými plesňovými chorobami.

Aj keď je pravda, že proces kompostovania môže zabiť všetky plesne, ktoré sa nachádzajú v škrupinách, Southern Blight môže byť nepríjemný a je skutočne lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. V iných častiach sveta to nie je až taký problém, ale v posledných rokoch sa pozoruje, ako sa šíri ďalej na sever, takže toto varovanie zohľadnite.

Ako kompostovať arašidové škrupiny

Okrem starostí s plesňou je kompostovanie arašidových škrupín celkom jednoduché. Mušle sú trochu na húževnatej a na suchej strane, takže je dobré ich rozdeliť a namočiť, aby ste im pomohli pri ďalšom postupe. Môžete ich nastrúhať alebo jednoducho položiť na zem a vyšliapať po nich.

Ďalej ich buď najskôr namočte na 12 hodín, alebo ich položte na kôpku kompostu a dôkladne ju navlhčite hadicou. Ak sú škrupiny zo solených arašidov, mali by ste ich namočiť a aspoň raz vymeniť vodu, aby ste sa zbavili extra soli.

A to je všetko, čo je potrebné ku kompostovaniu arašidových škrupín, ak sa rozhodnete.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o zložkách kompostu


Áno, arašidové škrupiny sú jemným vysoko uhlíkovým doplnkom vašej hromady kompostu. Pridanie arašidových škrupín do vášho kompostu bude mať pravdepodobne tendenciu ho vysušovať, takže nezabudnite buď pridať vodu, alebo použiť dostatok prísad s vysokou vlhkosťou (napr. Väčšina kuchynských zvyškov alebo kávovej usadeniny). Ak vám chýbajú prísady s vysokým obsahom dusíka, kompostovanie bude trvať dlhšie.

Áno, arašidové škrupiny môžu byť kompostovateľné, ale nezabudnite na ne, že na nich nie je soľ. Arašidové škrupiny boli často solené a nemali by sa pridávať do kompostu, pretože soľ zostane v pôde a poškodí rastliny.

Áno, arašidové šupky sa kompostujú dobre, ale ak ich máte dosť, zo skúsenosti viem, že fungujú skvele ako mulč. Žijem v „arašidovej krajine“, takže tu sú k dispozícii arašidové trupy a fungujú skvele !!

Skúšal som vyrobiť kompost s arašidovými škrupinami. Kúpil som 60 kg uzemnenej arašidovej škrupiny a zmiešal som ju s 500 kg kravského hnoja a 25 kg dusičnanu amónneho. Na urýchlenie procesu kompostovania som použil dusičnan amónny. Zmes som prikryl plastovým stanom, aby bola teplejšia. Zmiešal som ich pred 50 dňami a počkám ešte takmer 3 mesiace. Zmes hnoja na paradajkách otestujem v dvoch skupinách s arašidovou a bez arašidovej zmesi. potom porovnám výsledky na farbe listov a zbere.

P.S: Neadekvátne obalené arašidové škrupiny môžu spôsobiť plesne. kompostujte arašidy tak dlho, ako môžete


Dajú sa škrupiny z pistáciových orechov pridať do koša na kompost? - Otázka databázy znalostí

Všeobecne súhlasím s NGA, že zakalená burina je jediná vec, ktorú do svojho kompostu NEVKLADÁM, ale len preto, že si nedávam čas a prácu na vytvorenie dobre namiešaného, ​​často obracaného, ​​HORKÉHO kompostu.

Pokiaľ ide o rozpad škrupín orechov, je mi to jedno. Povrch mojej záhrady je posiaty kúskami kompostovanej vaječnej škrupiny, kuracími a hovädzími kosťami a orechovými škrupinami. Nič to nebolí a po rokoch sa pomaly rozpadá. Nesnažím sa získať cenu za udržiavanú záhradu.

Pokiaľ ide o soľ, závisí to od relatívneho objemu. Polovica litra slaných pistáciových škrupín (to je veľa škrupín) na hromade kompostu s veľkosťou 64 kubíkov (4x4x4) NIE JE problém. 50-librové vrece slaných orechov. to môže byť problém, ale nemusí byť. Keď mám z reštaurácie vrecúško so slanými arašidovými škrupinami, zvyčajne ich použijem ako povrchový mulč okolo svojej špargle, pretože špargli trochu soli neprekáža.

Čo sa týka škodcov a vôní, záleží na tom, kde ste a aký typ kompostovacieho koša máte. Ak je váš kompostovací kôš na balkóne v byte, možno budete musieť byť pri nakladaní do koša konzervatívnejší. Mám veľkú nádobu s plastovými stenami, na ktorej je navrchu plast a drôtené pletivo. Sieť musím použiť kvôli psom a racoonom. Teraz kompostujem surové mäso, varené mäso, tuk, olej, škrupiny orechov, vaječné škrupiny, papierové taniere, obrúsky, tipy, papierové uteráky a zvyšok kuchynského a záhradného odpadu. Pomáha to, aby sa veľa uhlíkatého materiálu (hnedé) zmiešalo s vyššie uvedenými materiálmi, pretože majú vysoký obsah vody a dusíka. Pokrytie veľkým množstvom uhlíkového materiálu pomáha eliminovať muchy, iné chyby, pachy a škodcov so štyrmi nohami.

V teplom podnebí alebo v lete pravdepodobne prilákate muchy vojakov, ak kompostujete kuchynské zvyšky. Snažím sa robiť kompost - nie tučné larvy. Takže v lete väčšinou kompost zakopávam do širokých zákopov na nepoužívanú záhradnú posteľ. pokryté drôtom a plastovou sieťkou, aby ho psy nevykopali.

Kompost nechávam v koši 6 - 12 mesiacov a zvyčajne ho otočím iba párkrát. Keď používam kompost v záhrade, niekedy ním pretrepem cez domáci 1/2 palcový sieťový skríning. A potom niekedy po vybratí príležitostných kúskov plastu a fólie jednoducho všetky väčšie kúsky vyhodím na povrch záhrady alebo späť do koša na kompost.


Súvisiace diskusie

Otázky týkajúce sa kontajnerovej záhrady.

Predná záhrada, potrebujete vzory

Potrebujete nápady pre rozprávkovú záhradu / začarovaný les v nadživotnej veľkosti (deti).

Jdlaugh

Čítal som sprievodcu, ktorý hovorí, že treba škrupiny rozdrviť a deň pred kompostovaním máčať vo vode. Myslím, že by to pomohlo urýchliť postup. Máme tu niekoľko miestnych steakhousov v Tulse, ktoré ponúkajú vedrá zadarmo arašidov a vy môžete odhodiť mušle na zem. Musia v nejakej forme skončiť na smetisku - ale ja nemám nervy alebo sa pôjdem potápať na smetisko :)

Luvncannin

tie môžu byť solené. Jedna z reštaurácií, ktorá to robí, sú tu solené a jedna nie.

Okoutdrsman

Zdá sa, že v spoločnosti Madill existuje výstroj na spracovanie arašidov, ktorá ukazuje, že má mleté ​​trupy arašidov. Môžem zavolať.

Jdlaugh

Táto webová stránka Golden Peanut je zaujímavá. Kto vedel, že arašidové škrupiny majú toľko využití. O mletých arašidových šupkách sa hovorí, že sú „tekutým“ produktom, ktorý sa dá použiť ako dodatok k pôde a ako prísada do pôdy. Pripadá mi vtipné, že ponúkajú aj pelety z arašidového trupu, ktoré sa dajú použiť ako palivo z biomasy.

Myslím, že solené škrupiny by boli v malom množstve v poriadku. Pri väčších dávkach by ich namočenie asi najskôr odstránilo dostatok soli, takže by to nemal byť problém, aj keď hádam.

Kat Gaujean

Môžete si kúpiť balíček nesolených arašidov. Ako mulč a kompost používam arašidové škrupiny. Mušle môžete vložiť do hrubého igelitového vrecka alebo plátenného vrecka a rozdrviť ich ťažkými topánkami. Robím to dovtedy, kým už nepočujem chrumkavé zvuky. Takto sa rozkladajú rýchlejšie.


Pozri si video: Kompostujme bioodpad


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny