Zamioculcas - Araceae - Ako sa starať, pestovať a kvitnúť rastliny ZamioculcasWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

AKO RASTIŤ A STARAŤ SA O NAŠE RASTLINY

ZAMIOCULCAS

Tam Zamioculcas je to veľmi populárna a rozšírená rastlina pre svoju ľahkú kultiváciu a pre krásu svojich listov.

BOTANICKÁ KLASIFIKÁCIA

Kráľovstvo

:

Rastliny

Clado

: Krytosemenné rastliny

Clado

: Monokotyledóny

objednať

:

Alismatales

Rodina

:

Araceae

Milý

:

Zamioculcas

Druhy

: Zamioculcas zamiifolia

VŠEOBECNÉ CHARAKTERISTIKY

V žánri Zamioculcas rodiny Araceae nájdeme jediný druh, Zamioculcas zamiifolia veľmi častá rastlina pri pestovaní kvetináčov. Je to rastlina, ktorá sa stala populárnou len asi pred desiatimi rokmi a je možné ju ľahko kúpiť v škôlkach vďaka kráse jej listov a ľahkosti kultivácie, pretože bez prílišnej námahy dokáže tolerovať naše pestovateľské „hrôzy“.

Je to vždyzelená sukulentná rastlina, ktorá pochádza z tropickej Afriky a je cenená pre krásu svojho listového aparátu, ktorý sa vyznačuje mäsitými, kopijovitými, zpecenými listami, krásnej intenzívnej zelenej farby a veľmi lesklými, natoľko, že naznačuje, že majú boli ošetrené leštidlami na výrobky.

Je to rastlina, ktorá nepresahuje výšku 60 - 70 cm a rastie veľmi pomaly.

Má podzemné žiarovky a produkuje početné bazálne prísavky.

Kvety sa zhromažďujú v kvetenstvách veľmi podobných kvetom kala (v čeľadi Araceae je tiež súčasťou lacalla, hľa SpatiphillumaAnthurium, len pre vymenovanie niekoľkých) žltkastej farby, aj keď musí nájsť ideálne podmienky pre kvitnutie v byte.

KULTÚRNA TECHNIKA

Tam Zamioculcas zamiifolia je to ľahko pestovateľná rastlina, ktorá sa celkom dobre prispôsobí bežným podmienkam našich bytov.

Bojí sa nízkych teplôt, ktoré by nemali klesnúť pod 15 ° C, zatiaľ čo bez väčších problémov toleruje teploty 30 ° C. V miernom podnebí je možné rastlinu pestovať od jari do leta a na jeseň a počas zimy ju chrániť pred nízkymi teplotami.

Pokiaľ ide o svetlo, nemá väčšie problémy, pretože sa prispôsobuje životu pri dobrom osvetlení a čiastočnom tieni. Nemá rád priame slnečné svetlo.

Zalievanie

Množstvo vody, ktoré sa má dať do Zamioculcas zamiifolia je to priamo úmerné množstvu svetla, ktoré prijíma: ak sa nachádza vo veľmi svetlej oblasti (nie na priamom slnku), je vhodné ju výdatne polievať, najmä od jari a počas leta, pričom pôdu nechajte medzi jedným povrchovo vyschnúť zalievanie a ďalšie. Ak je rastlina naopak v polotieni, mali by sa zavlažovanie výrazne znížiť, pretože sa zníži aj vegetatívna aktivita rastliny.

Dajte pozor na stagnáciu vody v podšálke, ktorá nie je tolerovaná. Jedno zalievanie je lepšie ako jedno viac.

TYP PÔDY - REPOTU

Tam Zamioculcas je to rastlina, ktorá sa dobre prispôsobí akémukoľvek druhu pôdy, aj keď uprednostňuje mäkké a dobre priepustné pôdy, ktoré umožňujú rýchle odstránenie prebytočnej vody.

Presádzanie sa robí na jar, keď je kvetináč príliš malý na to, aby v ňom bola rastlina.

HNOJENIE

Od jari a počas leta zriedte dobré hnojivo vo vode na zavlažovanie raz mesačne, aby sa dávky znížili na polovicu v porovnaní s dávkami uvedenými v balení hnojiva.

Odporúča sa používať hnojivo, ktoré okrem makroelementov, ako je dusík (N), fosfor (P), draslík (K), obsahuje aj mikroelementy, tj. Tie zlúčeniny, ktoré rastlina potrebuje v minimálnych množstvách (ale vždy ich potrebovala), napr. ako horčík (Mg), železo (Fe), mangán (Mn), meď (Cu), zinok (Zn), bór (B), molybdén (Mo), to všetko je dôležité pre správny a vyvážený rast rastlín.

PREREZÁVANIE

Tam Zamioculcas to sa nedá orezať. Listy, ktoré vyschnú alebo sa poškodia, sa jednoducho odstránia, aby sa zabránilo tomu, že sa stanú nosičom parazitárnych chorôb.

KVETINOVÁ

Je to rastlina, ktorá v byte ťažko kvitne, iba ak si nájde ideálne podmienky, dokáže vyprodukovať nádherné žltohnedé kvety, podobné kvetom calle.

NÁSOBENIE

Tam Zamioculcas dá sa reprodukovať rôznymi spôsobmi, všetko celkom pomaly, najrýchlejšie určite bude násobenie pomocou žiaroviek. Môže sa tiež množiť semenami alebo rezom listov.

Rozmnožovanie semenami je ťažké a semená sa nedajú ľahko nájsť, zatiaľ čo množenie listovým rezom je celkom jednoduché ako pri delení hľúz.

ROZDELENIE RASTLINY ŽIAROVKAMI

Rastlina je zložená z niekoľkých žiaroviek, často veľmi početných v jednej váze. Preto ich možno jemne zachytávať a dávať pozor, aby vám nespôsobili rany, a usporiadať ich do jednotlivých kvetináčov do skupín po troch preniknutých hľuzách.


Poznámka 1

Pri rozširovaní rastliny buďte veľmi opatrní, aby ste ich pozbierali, aby ste ich nepoškodili; preto neodporúčame používať lopaty, nože alebo iný kovový materiál, ktorý by mohol poraniť hľuzy. Používajte iba svoje ruky a zaobchádzajte s nimi s veľkou pochúťkou.

NÁSOBENIE PRE TENTO LIST

Listy sa na jeseň odoberú s celým stopkou a zakopávajú sa zvislo do zmesi tvorenej rašelinou a pieskom v rovnakých častiach.


Poznámka 1

Polievajte pravidelne, aby bola pôda vždy mierne vlhká a nerobte si starosti, ak vzdušná časť časom vyschne. V každom prípade by sa v pôde mali vyvinúť nové žiarovky, ktoré na budúcu jar vygenerujú nové rastliny.

PARAZITY A CHOROBY

Je veľmi zriedkavé, že: Zamioculcas podlieha chorobám alebo parazitickým útokom. Budeme si môcť povedať viac o fyziopatiách, teda o škodách spôsobených zlými kultivačnými technikami.

Listy žltnú a opadávajú

Toto je klasický príznak nadmerného zalievania.
Náprava: postupujte podľa pokynov uvedených v odsekuPolievaniea dávajte pozor, aby v podšálke nezostala stáť voda.

Poznámka
(1) Obrázok prevzatý z blogu Plant sú najzvláštnejší ľudia


Video: ZZ Plant Single Leaf Propagation with UPDATE. Zamioculcas Zamiifolia PropagationGREEN PLANTS


Komentáre:

 1. Eugene

  Agree, useful message

 2. Roswalt

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru sa dopustíte chyby. Môžem brániť pozíciu. Napíš mi v PM.

 3. Zedekiah

  I agree with her

 4. Talabar

  Myslím, že dovolíš chybu. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 5. Beorn

  Celkom správne! I think this is a very good idea. Úplne s tebou súhlasím.

 6. Larue

  This message is incomparable))), it is very interesting to me :)Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť o podlahové rastliny Arboricola

Nasledujúci Článok

Ako sa starať o izbovú rastlinu brečtanu