Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Susan Patterson, majster záhradník

Mnoho ľudí pre svoju starostlivosť o trávnik obracia na trávy s nízkou údržbou. Aj keď je k dispozícii niekoľko týchto tráv, obľúbenejší je jeden z menej známych druhov - kostrava červená. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o červenej tráve kostravy.

Informácie o kostole červenej

Čo je červená kostrava?

Plazivá červená tráva kostrava (Festuca rubra) je vytrvalá trávnatá tráva v zónach výsadby USDA 1-7 a jednoročná tráva v zónach 8-10. Táto tráva, ktorá je pôvodom z Európy, potrebuje vlhkú pôdu, kým sa nevytvorí. Len čo sa však zistí, má veľmi hlboký koreňový systém a je veľmi odolný proti opotrebovaniu a suchu. Kostrava červená má veľmi jemné čepele a veľmi dobre zavlažovanú smaragdovo zelenú farbu.

Kde rastie červená kostrava?

Kostrava červená rastie dobre v New Yorku, Ohiu, Západnej Virgínii, Pensylvánii a štátoch Nového Anglicka. Na miestach, kde sú vysoké teploty a veľká vlhkosť, môže tráva zhnednúť a spať. Akonáhle dôjde k poklesu teploty a príchodu väčšej vlhkosti, tráva sa odrazí.

Môžem použiť kostrava červenú na terénne úpravy?

Áno, kostrava červená je skvelou voľbou pre terénne úpravy, pretože rýchlo rastie a pokrýva veľa pôdy. Pretože rastie dobre v piesočnatej pôde, je vynikajúci aj na terénne úpravy na náročných miestach. Bežne sa používa na golfových ihriskách, rekreačných ihriskách a na domáce trávniky.

Môžem použiť Červená kostrava na krmivo?

Kostrava červená nie je dobrým zdrojom krmovín pre hospodárske zvieratá. Aj keď znesie nižšiu pastvu viac ako iné trávy, po vyrastení sa stáva pre hospodárske zvieratá neprijateľnou.

Výsadba červenej kostravy

Ak vysádzate nový trávnik, budete potrebovať asi 4 libry semena na 93 metrov štvorcových. Rastliny zasaďte do hĺbky 3 ml. A koste ich vždy vo výške 7,5 - 10 cm.

Aj keď červená kostrava bude sama o sebe rásť, v zmesi s ostatnými semenami trávy je na tom oveľa lepšie. Ryegrass a bluegrass sú dokonalým semenom na miešanie, aby sa vytvorili tie najlepšie porasty. Niektoré spoločnosti predávajú už namiešané semená v správnom pomere.

Starostlivosť o trávu červenú

Ak ste na pomerne suchom podnebí a ročne dostanete menej ako 18 palcov dažďa, pre najlepší rast budete musieť zavlažovať. Ak však dostanete viac ako 46 palcov dažďa, zavlažovanie nebude potrebné. Červená kostrava nie je nijako vážne ohrozená škodcami.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa


Ktoré druhy trávy sú najlepšie pre váš trávnik? Sprievodca pre britských trávnikov

Väčšina ľudí nevie (alebo dokonca starostlivosť) o tom, aké druhy trávy sa na ich trávniku nachádzajú.

Rôzne typy trávnika však vyžadujú rôzne druhy trávy, ak majú vyzerať čo najlepšie.

Napríklad môžete mať rušnú rodinu, ktorá používa trávnik na hranie. V takom prípade bude musieť váš trávnik obsahovať také typy tráv, ktoré znášajú opotrebenie.

Na druhej strane môže mať váš sused zábranu okrasného trávnika. To si vyžaduje úplne odlišné druhy tráv s rôznymi vlastnosťami.

Dáma na druhej strane ulice môže mať tienistý trávnik vďaka veľkému stromu na svojej záhrade. Aby jej trávnik v tomto prostredí dobre rástol, bude pre vás a vášho suseda potrebovať rôzne trávy.

Ak budete vedieť, aké typy trávnikov váš trávnik potrebuje, nielen že sa vám starostlivosť o ne oveľa ľahšie uľahčí, bude tiež vyzerať hustejšie a zdravšie.

A ak vytvárate sejbu nového trávnika od nuly alebo presahujete už existujúci, budete si môcť zvoliť to najlepšie trávnaté osivo pre svoju prácu.


Výhody kosodreviny

Zdravý zelený dvor ponúka na pohľad nielen sviežu krajinu. Kvalitne upravený trávnik zvyšuje hodnotu domova, znižuje hluk z okolitých ulíc alebo firiem v okolí a chráni prach pred stúpaním zo zeme a usadzovaním na všetkých vašich povrchoch.

Kostrava pre kostrava má niekoľko výhod, medzi ktoré patrí:

 • Široká stuha kostravých tráv môže výrazne znížiť teplotu na záhrade v porovnaní s rozpätím holých nečistôt, betónu, kameňa alebo asfaltu. Tráva tiež zvyšuje kyslík v atmosfére a všeobecne pomáha pri čistení vzduchu.
 • Kostrava trávy vytvára hustý koberec svetlých čepelí, ktoré rastú rýchlo a rovnomerne po celom dvore. Rastie dobre v zónach odolnosti rastlín 1 až 12 amerického ministerstva poľnohospodárstva, takže je to dobrá voľba pre väčšinu majiteľov domov, ktorí túžia po smaragdovo zelenej ploche trávnika.
 • Kostrava je tráva chladnej sezóny. Robí dobre na plnom slnku a znesie aj tieň aj sucho. Vysoká kostrava rastie v takmer akomkoľvek type trávnika, od jasného slnka po husté tieňované oblasti.
 • Fescue je tvrdý zákazník. Hrubé zelené čepele vydržia rušnú premávku detí, domácich miláčikov a ihrísk.
 • Vlny malých stebiel kostravy v skutočnosti sťahujú prachové častice zo vzduchu a preč z domu.

Ako sadiť kostravú trávu

Štart jemného kostravového trávnika je pri správnej príprave ľahký. V ideálnom prípade odporúčame zvoliť jesenné mesiace na klíčenie, keď sú vysoké teploty maximálne 80.

Vyberte si semienko

Pri výbere osiva trávy kostravy sa uistite, že rastlinná zmes je vysoko kvalitná a je zakúpená od renomovaného zdroja.

V ideálnom prípade by miera klíčenia mala byť nižšia ako 80%, zatiaľ čo plodina, burina a inertná hmota by mali byť blízke 0,00%. Všetky tieto sadzby sú uvedené na štítkoch, keď kupujete trávne semená.

Sadzba semien sa u rôznych druhov tráv líši. Pre vysoké kostoly 10 libier. na 1 000 štvorcových stôp. Iné odrody kostravy však majú menšie semená a vyžadujú 5 libier. na 1 000 štvorcových stôp

Tu si pozrite osivovú tabuľku pre ďalšie druhy trávy.

Príprava pôdy

Všeobecným pravidlom pre záhradníctvo je, že čím je vaša pôda zdravšia, tým zdravšie bude tráva rásť. Dobre štruktúrovaná pôda má lepšiu schopnosť absorbovať vodu a živiny. To tiež povzbudzuje koreň kostry, aby hlbšie rástol a mal lepší prístup k požadovanej súčasti.

Vyskúšajte pôdu, aby ste skontrolovali, či je kyslá alebo zásaditá, pomocou súpravy na kontrolu pH pre vlastnú výrobu. Kostrava trávy uprednostňuje kyslú pôdu s hodnotami pH medzi 5,6 a 7. Optimálna úroveň pôdy zabezpečí rastline dostupnosť výživných látok - čo jej umožní prosperovať.

Ak však vaša pôdna súprava obsahuje príliš veľa kyseliny (pH 6 alebo nižšie), pridajte vápno, aby ste dosiahli cieľovú hladinu pH. Na druhej strane, ak sú zaznamenané alkalické hladiny (pH 7 a vyššie), pôsobte v zrnitej sadre na pôdu.

Ale všimnite si, že vápnu aj sadre zareagujú 2 -3 mesiace. Metódu je možné opakovať, kým pôda nedosiahne požadovanú úroveň pH - preto si naplánujte tento čas v programe výsadby trávy.

Ak je pôda vybraná pre vašu krajinu nerovná, možno budete musieť obrábať aj pôdu. Tento proces by tiež pomohol rozdeliť pôdu a podporiť lepšiu absorpciu vody a rast koreňov.

Položenie semena

Keď ste spokojní so stavom pôdy, rozložte semená rovnomerne na zem. Mnoho ľudí sa rozhodne semená po výsadbe zakryť, pretože pomáha udržiavať vlhkosť. Ak chcete urobiť to isté, pokryte ich rašelinou alebo nadýchanou vrchnou pôdou s hrúbkou okolo ¼ palca.

Semená jemne zalejte, kým nezačali pučať. Keď tráva začne rásť, môžete znížiť frekvenciu vody.

Vyvarujte sa koseniu trávy najmenej 4 týždne od výsadby. Hnojivá sa odporúčajú aj po 10 týždňoch výsadby.


Ročný kalendár starostlivosti o trávu

Počas roku kvalitný trávnik Fescue môže profitovať z vášho starostlivého plánovania a údržby. Čas na riešenie problémov je skutočne skôr, ako sa vyskytnú. Sledujte našu stránku o starostlivosti o trávnik Fescue, aby bola vaša trávniková plocha krásna po celý rok.

Poznámka: Výsadba kostravy vysokej v severnejších chladnejších štátoch s teplotami pod 10 stupňov môže mať za následok zimné usmrtenie kostravy vysokej.

Výsadba semenami - nadmerné výsevy - hnojenie a skúšky pôdy
Odmasťovanie - Kosenie a burina - Choroby a škodcovia

Preemergentné herbicídy je možné aplikovať tesne pred rozkvitnutím drieňov.

15. marec je konečný termín na hnojenie vysokej kostravy. Hnojte až na budúcu jeseň.

Môžu byť prítomné biele šupky. Ovládanie.

Môžu byť prítomné biele šupky. Ovládanie.

Leto je mimosezónnym obdobím pre kostrava, najmä v teplejších častiach krajiny. V letných mesiacoch nastavte kosačku vyššie, aby si udržala čo najviac vlhkosti a pomohla vám v období sucha. Polievajte alebo nechajte trávu v lete nečinnú, ale pokiaľ je skutočne suchá, zalievajte ich tak, aby zostali nažive približne každé tri týždne.

Toto je najlepší čas na odobratie vzorky pôdy na nasledujúci rok, aby ste sa pripravili na pridanie dodatkov, ktoré sa počas vegetačného obdobia vyčerpali. Ak je to potrebné, zalejte.

Hľadajte oblasti, ktoré môžu byť v chladných sezónach napadnuté hnedými škvrnami. V tomto ročnom období je ideálny vysoký obsah vlhkosti a teplo. Ak sa vyskytne problém, postupujte podľa pokynov. Začnite hľadať biele húsenice odteraz do augusta a podľa toho postupujte. Zalievajte podľa potreby.

V polovici augusta je najlepší čas na začatie kosenia tráv v chladnom období. Zalievajte podľa potreby.

Osievajte a znova vysievajte od polovice septembra do polovice októbra.

Je možné vykonať testy pôdy, aby ste dostali najlepšiu radu, koľko úprav je potrebné urobiť pre najzdravší trávnik. Zdravé trávniky pomáhajú pri kontrole chorôb a poškodení hmyzom. Ak je to možné, odstráňte najviac 1/3 rastu. Prihnojujte hnojivom s vyššou hladinou dusíka pre trávniky, aby ste stimulovali rast a pripravili sa na zimné vegetačné obdobie. 3-1-2 pomer je zvyčajne správna rovnováha živín v tomto okamihu, pokiaľ nebol pôdny test vykonaný skôr. V tejto dobe sú tiež potrebné mikroživiny. Biele húsenice by mali začať vykazovať skoré príznaky. Podľa potreby kontrolujte.

Polovica októbra je posledným výsevom chladnej sezóny. Opäť hliadkujte a aplikujte správne odporúčané insekticídy. Počas jesene prevzdušňujte trávniky na zhutnených pôdach.

Opäť prihnojujte pomerom 3-1-2 pre druhé ročné kŕmenie.

Hnojte posledné vegetačné obdobie kostry. Aplikácie herbicídov na širokolisté buriny sa môžu podľa potreby aplikovať podľa pokynov.© 1999-2014 Seedland®, Inc. - Všetky práva vyhradené.


KÚPIŤ Č. 1 HODNOTENÉ
Princezná 77
ZÁKON BERMUDY
HYBRIDNÉ SEMENO

OBJEDNAŤ ONLINE
100. roky trávy
Odrody semien

ŠTÁTY USA
ZÁKON
SPRIEVODCA DRUHMI


Potreby údržby

Jemné kostky majú obzvlášť nízku údržbu, pokiaľ ide o starostlivosť, ktorú potrebujú, aby sa im darilo.

Pri kosení môže byť táto tráva v chladnom období kosená už od 1,5 palca, je však lepšie nechať ju vyššie, zvyčajne okolo 3 až 4 palca. Bigler dodáva, že ak je oblasť zatienená, výška kosenia by mala byť na hornom konci rozsahu.

„Niektorí ľudia ich nechajú pokosené, okrem dvoch alebo troch upratovacích kosieb ročne,“ hovorí Grady Miller, profesor a špecialista na rozšírené trávniky na Štátnej univerzite v Severnej Karolíne.

Čo sa týka polievania, kostrava jemná uprednostňuje suchšie pôdy, ale bez pravidelného zavlažovania bude tráva spať.

Má tiež nízku potrebu hnojív, asi 1 až 2 libry. dusíka na 1 000 štvorcových stôp ročne. Ak tráva nie je pokosená, mala by sa hnojiť iba raz ročne na jeseň.

Kostrovité trávniky bez obsahu dusíka budú mať žltkastý až svetlozelený vzhľad. Príliš veľa nanášania však poškodí schopnosť trávnej trávy tolerovať teplotné extrémy, chodník a sucho.


Vysoká kostrava Ocenená tráva

Kostrava vysoká je jednou z najdôležitejších tráv v chladnom období. Je známy svojou tmavozelenou farbou, odolnosťou proti opotrebovaniu a teplotnou toleranciou. Zo všetkých druhov tráv je to jedna z mála tráv v chladnom období, ktorej sa dobre darí v oblastiach mimo toho, čo sa považuje za jej normálnu adaptačnú zónu. Darí sa mu dokonca aj v suchom teple južnej Kalifornie, kde je obľúbenou trávnatou trávou.

Hrubé kostry a jemné kostice

Vysoká kostrava je rozdelená do dvoch skupín. Oni sú "hrubé kostry" a „jemné faeses“. Hrubá kostrava je typ, ktorý sa najčastejšie vyskytuje v plných slnečných častiach trávnikov.

Druhá skupina fescues je známa ako „jemné fescues“. (Fine fescues are not the same as "turf-type fescues".) Termín "fine fescue" sa používa pre rad druhov kostravy, ktoré sú pomenované pre svoje veľmi jemné (úzke) čepele.

V USA sa väčšina jemných fresiek používa výhradne na tieňované oblasti, pretože nemôžu brať vysoké teplo. Stále počujem o ľuďoch, ktorí na svojom plnom slnečnom dvore zasadili kostravu jemnú, napríklad plazivú červenú. Vyzeralo to dobre, až kým nezasiahlo leto, a potom úplne zomrelo. Ak sa naučíte rozdiel, ušetrí vás to veľa bolesti hlavy.

Hrubé kostoly majú jedny z najširších stebiel trávy, zatiaľ čo jemné faesy majú jedny z najužších stebiel zo všetkých druhov tráv. Hrubé kostoly môžu dorásť až do šírky 5/8 ", zatiaľ čo jemné kostry môžu byť menšie ako 1/16".

Dva typy vysokej slnečnej kostravy

Prvá skupina sa zjednodušene označuje ako „hrubá kostrava“ alebo „vysoká kostrava poľného typu“. Primárne sa chovajú ako pasienková tráva, ale dajú sa použiť na trávniky.

Druhý sa volá „vysoká kostrava typu trávnika“ a je vylepšenou odrodou vyvinutou tak, aby mala vlastnosti potrebné na to, aby bola skutočnou trávnatou trávou.

Kostrava vysoká

Kostrava vysoká Kentucky 31 a Alta sú príkladmi starších odrôd. Boli to pôvodne krmovinová tráva, ale niekedy sa používali ako trávnatá tráva. Ak ste si niekedy kúpili kostravu vysokú Kentucky 31, mohli ste si všimnúť, že taška je označená ako „Na polia a na trávnik“. Tieto poľné typy sú väčšia rastlina so šírkou čepele 1/2 palca alebo väčšou a s výškou dvadsaťštyri palcov. Ak nie sú stonky a semenné hlavy v poli neporezané, môžu dosiahnuť štyri stopy. Neprodukujú silný trávnik a nie sú kompatibilné s trávami teplého obdobia, napríklad s bermudagrass. Kedykoľvek tieto vysoké poľné druhy rastú v spiacej bermudagrase, má kostrava tendenciu rásť vo veľkých zhlukoch. Počas zimy tieto zhluky vyniknú ako boľavý palec.

Vysoká kostrava trávnatého typu má oveľa tenšiu šírku čepele. Boli vyvinuté špeciálne pre trávniky a sú typom, ktorý používajú profesionálni manažéri trávnikov. Na trhu sú desiatky odrôd s mnohými novými odrodami z posledných rokov. Väčšina z nich vytvorí tmavozelený, krásny trávnik.

Všetky kostoly sú „strapcovité“ trávy. Tento výraz znamená, že rastliny sa rozširujú produkciou nových stebiel trávy, ktoré sa nazývajú „kultivátory“. Navštívte našu stránku na Štruktúra rastlín pre ešte užitočnejšie informácie o raste trávy.

Oj je nová listová čepeľ, ktorá rastie zo základne pôvodnej rastliny. Každý nový kultivátor vyvíja svoj vlastný koreňový systém oddelene od ostatných kultivátorov. Jedna rastlina mohla produkovať desiatky kultivátorov. Neprodukuje žiadne „bežce“ ako niektoré iné trávy.

Pretože kostrava vysoká je trsovitého typu a nešíri sa, je potrebné z dôvodu zachovania hrúbky trávnika občas dohľad. Najlepší čas na dohľad nad rokom je na jeseň. To dáva semenu čas na klíčenie, rast a vývoj dostatočnej hĺbky koreňov pred príchodom letného tepla v nasledujúcom roku.

Rastie počet semenných kultivarov kostravy trávnatého typu. Každý z nich je plemeno pre určité vlastnosti a rast za určitých podmienok.

Pretože neexistuje žiadny jediný typ vysokej kostravy, ktorý by v danej oblasti fungoval najlepšie, väčšina sáčkov bude mať vopred zmiešanú s tromi alebo štyrmi rôznymi odrodami.

Dobré a zlé z vysokej kostravy

Výhody vysokej kostravy

Kostrava vysoká je pravdepodobne druhou najbežnejšie používanou trávou v chladnom období so širokou oblasťou adaptácie. Používa sa v chladných suchých, chladných vlhkých a prechodných zónach. Kliknutím na odkaz zobrazíte mapu Zóny prispôsobenia trávnatej trávy.

Tall Fescue má vysokú toleranciu opotrebenia, a preto sa často používa na športoviskách a ihriskách. Má schopnosť odolávať vysokým teplotám a používa sa v oblastiach, kde by zlyhali iné trávy v chladnom období. Dokonca sa veľmi často používa v mestských oblastiach južnej Kalifornie, kde letné teploty presahujú 110 stupňov po celé dni. Pri správnej starostlivosti o vysokú kostrovicu vyzerá to, že vyzerá skvele. Jedinou nevýhodou je vysoká spotreba vody v lete. Príležitostne ho používajú v severných častiach južnej adaptačnej zóny majitelia domov, ktorí ho majú radšej ako trávy v teplom období. Opäť platí, že spotreba vody v teplejších klimatických podmienkach bude vyššia ako v chladnejších oblastiach krajiny.

Kostrava bude bojovať v horúcich a suchých letách, najmä v dolnej polovici USA alebo na západe. Počas letného sucha vyžaduje značnú vodu. Sucho roku 2012 zdecimovalo moje trávnaté porasty, aj keď bola pridaná voda. Bolo to príliš dlho príliš horúce. Na jeseň bolo potrebné nadmerné siatie, aby sa trávnikom vrátila ich predchádzajúca krása.

Kostrava vysoká má dobrú toleranciu chladu, okrem najchladnejších oblastí severných USA a Kanady. O týchto miestach je známe, že trpeli zimnými škodami. Jeho najväčšie využitie je v centrálnych USA. Je náchylný na plesňové ochorenie „hnedá škvrna“ v oblastiach s vysokou vlhkosťou. Za všetky roky, čo som žil v južnej Kalifornii, som však zriedka videl problém s ochorením hnedých škvŕn kvôli veľmi nízkej vlhkosti. Teraz, keď žijem v Missouri, sa často stretávam s problémom. Zalievanie v noci alebo neskoro večer môže prispieť k problémom s chorobami. Určite vyhľadajte odrody semien, ktoré majú väčšiu odolnosť proti chorobám hnedej náplasti.

Požiadavky na údržbu a tipy na starostlivosť o trávnik

Kostrava vysoká môže byť v lete veľkým užívateľom vody, najmä v prechodnom pásme, južných a západných štátoch. Existuje však niekoľko tajomstiev správneho napájania, aby bola kostrava v lete zelená. Najdôležitejšie na polievaní je polievať hlboko, najlepšie v ranných hodinách.

Pôda by mala byť vlhká do hĺbky troch alebo štyroch centimetrov. Po zalievaní počkajte niekoľko dní, kým sa zdá, že tráva trpí horúčavou alebo suchom. Začne meniť farbu na modrozelenú. Farba je výsledkom skladania trávnatého listu, aby sa šetrila voda, a tým sa ukazuje svetlejšia spodná strana trávy. Keď to uvidíte, je čas opäť poliať. Účelom takejto zálievky je prinútiť korene, aby rástli hlbšie. To umožní, aby tráva vydržala dlhšiu dobu bez poškodenia.

Časté plytké zalievanie podporuje plytké zakorenenie, ktoré nie je dobré pre trávu alebo pre účet za vodu. Ak dôjde k plytkému zakoreneniu, akékoľvek dlhšie horúčavy by mohli uvariť korene a poškodiť trávu.

Ďalšou metódou je nechať kostravu prirodzene ustáť, keď nastáva sucho. Možno vás prekvapí, ako dobre bude tráva reagovať, keď sucho skončí, aj keď bola tráva úplne sfarbená do hneda. Ak vstupujete do sucha, nepolievajte veľa a potom do polovice prestaňte polievať. Môže to poškodiť trávu. Ak je to tak, urobte lepšie, keď budete polievať, kým neskončí sucho.

Vysoká kostrava by mala byť kosená vo výškach, ktoré nie sú menšie ako 2 palce. Vylepšené odrody je možné kosiť vo výškach 1,5 v chladnejších častiach roka. Počas letných mesiacov by mala byť tráva kosená na 3 alebo 4 palce. To isté platí pre trávu rastúcu v silnom tieni.

Kostrava je možné kúpiť ako drn. Z kostravy sa však nedá vyrobiť bez toho, aby sa zmiešala s iným typom trávy, napríklad s modrou trávou. Kostrava je trsovitá tráva a nemá štruktúru potrebnú na to, aby udržala trávu pohromade. Aby drn držal pohromade, potrebuje trávu s oddenkami alebo stolonmi. Bluegrass produkuje oddenky, čo sú stonky, ktoré rastú tesne pod povrchom pôdy. Keď sa zberá sod, koreňový systém sa odreže. Sú to oddenky z modrej trávy, ktoré držia hlávku spolu a bránia jej rozpadnutiu.

U vysokej kostravy je dôležité sledovanie. Steblo trávy žije iba priemerne 40 dní pred smrťou. Tráva musí pokračovať vo výrobe nových nožov, ktoré nahradia tie, ktoré umierajú späť. Tráva je ako všetky ostatné živé veci a s pribúdajúcimi rokmi sa bude spomaľovať. Produkcia nových stebiel trávy bude nakoniec zaostávať za rýchlosťou, keď staršie odumierajú. Na udržanie kostry mladej a zdravej je potrebné použitie nadmerného výsevu. Mnoho odborníkov dohliadalo každý rok alebo každý druhý rok.

Na fotografii je viditeľná vysoká kostrava typu Turf od spoločnosti BWI. Je to päť odrodová zmes. Je to vynikajúci produkt, ktorý som už mnohokrát použil. Toto sa dodáva v 50 # vreciach.

Najlepšou metódou na výsadbu trávnatého osiva je použitie rotačného rozmetača. Namiesto vysypania bude osivo vysielať ako pri použití rozmetadla kvapiek. Ak používate rozmetadlo kvapiek, je potrebná veľká presnosť a práca navyše.

Pre chladné sezóny tráv, vrátane vysokej kostravy, je najlepší čas na výsadbu trávneho semena na jeseň. Ak pre vás jeseň nie je možná, potom je druhý najlepší čas na výsadbu trávneho semena na jar. Najväčším problémom jari je, že tráva nemusí mať čas na dostatočné zakorenenie pred príchodom letných horúčav. Mnoho dobre začatých trávnikov utrpelo alebo sa stratilo v dôsledku neskorého začiatku a horúceho letného počasia.

Pri presievaní založených trávnikov použite približne 4 libry. semena na 1 000 štvorcových stôp. Ak sejete holú pôdu, použite rýchlosť približne 6-8 libier. na 1000 štvorcových stôp Zľahka posypte na semeno tenkú vrstvu pôdy a udržujte pôdu vlhkú až do klíčenia.

Klíčenie môže trvať od 14 do 21 dní. V niektorých oblastiach krajiny sa pšeničná slama mierne šíri po semenných plochách, aby zatienila trávu. Nájde sa časť pšenice, ktorá vyklíči, ale pšenica nemôže kosiť pomaly a po niekoľkých odrezkoch zomrie. Akonáhle semeno vyklíči, znížte zalievanie.

Poznámka: Ak sa chystáte dohľadať bez dodatočného zavlažovania okrem dažďa, nezabudnite si to dobre naplánovať. Pokúste sa dohliadať na deň alebo deň pred príchodom búrok. Nechajte si pripraviť trávnik vopred na prípravu na presádzanie. Semeno rozložte na suchú trávu, aby ste dosiahli čo najlepší efekt. Mokrá tráva spôsobí, že sa osivo prilepí na steblá trávy namiesto toho, aby spadlo na pôdu.

Množstvo hnojiva použitého na trávnik sa zvyčajne uvádza v kilogramoch dusíka na 1 000 štvorcových stôp. Bez ohľadu na percento dusíka uvedené na vrecku môžete dodržaním určitých zásad správne množstvo znížiť. V časti „Hnojenie“ nájdete informácie o tom, ako vytvoriť dobrý program na hnojenie. Kostrava by sa mala hnojiť 3 - 5 librami dusíka ročne na 1 000 štvorcových stôp. Tri štvrtiny dusíka sa použijú na jeseň. Počas horúcich letných mesiacov by sa nemali aplikovať hnojivá s vysokým obsahom dusíka, alebo ak je to potrebné, použite iba pomalé uvoľňovanie. Organické hnojivá sa v skutočnosti môžu používať v letných mesiacoch. Organické látky sa pomaly uvoľňujú pomocou pôdneho mikroorganizmu na odbúravanie organických látok.

Namiesto rozmetávača kvapiek používam radšej rotačný rozmetač. Rotačné rozmetadlá sú zhovievavejšie a ľahšie sa používajú. Videl som niekoľko poláskovaných trávnatých plôch po tom, čo sa majiteľ domu oplodnil pomocou rozmetadla kvapiek.

Problémy s hmyzom a chorobami

Vysoká kostrava je poškodená mnohými druhmi hmyzu, vrátane bielych húsat, vojenských červov, rezaných červov a krídlatiek. Grub červy môžu byť jedným z viac škodlivého hmyzu. Kŕmia sa v noci, prežúvajú trávu na úrovni pôdy. K dispozícii je množstvo ovládacích prvkov, vrátane niektorých nových selektívnych ovládacích prvkov zameraných iba na hmyz, ktorý sa živí trávou. Ďalšie informácie nájdete v časti Pesticídy.

Dobrou biologickou kontrolou pre biele housenky, červy sodovky a rezané červy je mikrobiálny insekticíd s názvom „Baccilus Thuringensis“. Akonáhle ich hmyz strávi, zabíja ich produkciou toxínov v ich črevách. Mach 2 je ďalšou biologickou kontrolou pre hmyz, ktorý sa kuklí. Účinnou látkou je „halofenozid“ a ničí cieľový hmyz prerušením štádia kukurice lariev bez poškodenia užitočného hmyzu. Tento produkt je potrebné nanášať v dostatočnom časovom predstihu pred poškodením. Aplikácia nebude mať žiadny účinok v čase, keď hmyz poškodzuje váš trávnik. Medzi produkty rýchleho ničenia patria trichlórfón (dylox) a karbaryl (sevin). Uvedomte si, že doštička môže brániť pohybu insekticídov do koreňovej zóny, kde žijú kríky.

Niektoré kontroly škodcov vrátane niektorých biologických kontrol sú dostupné iba certifikovaným aplikátorom pesticídov. Mnoho komerčných aplikátorov použije to, čo potrebujete, bez toho, aby vám predali celý program. Overte si to u spoločností vo vašej oblasti.

Vysoká kostrava môže byť tiež poškodená z niekoľkých druhov chorôb. Aby bola tráva postihnutá chorobou, potrebuje tri veci:

 • choroba spôsobujúca patogén
 • byť trávou, ktorá je náchylná na tento patogén
 • vhodné podmienky pre rozvoj choroby

  Akonáhle choroba začne, progresia ochorenia sa zvyčajne zastaví, keď sa zmenia podmienky prostredia, ktoré ju podporovali. Je to dôležitá vec. Chorobné patogény, ktoré žijú v pôde a okolo nej, nemôžu trávu infikovať, pokiaľ na to nie sú vhodné podmienky prostredia. Ak chcete lepšie porozumieť chorobám tráv, pozrite si časť Choroby z trávy.

  Jednou z najškodlivejších chorôb je choroba zvaná hnedá škvrna. Hnedá škvrna je zvyčajne problém v horúcom a vlhkom počasí. Začína sa v listových listoch a môže postupovať až do koruny trávy. Akonáhle zasiahne korunu, môže byť tráva vážne zranená alebo usmrtená. Ak máte podozrenie na problém s hnedou náplasťou, vyhnite sa použitiu dusíkatých hnojív, herbicídov a nočnému zavlažovaniu. Iba to podporí chorobu.

  Liečba organickými fungicídmi

  Pre Brown Patch je označený organický fungicíd. Volá sa „Actinovate“. Actinovate sú prírodné baktérie, ktoré sa živia patogénnymi baktériami a hubami. Môže byť použitý ako preventívny a liečebný prostriedok a je bezpečný pre domáce zvieratá a deti. Musí sa aplikovať pred ovplyvnením koruny trávy. Akonáhle je koruna ovplyvnená, rastliny odumrú. Actinovate je vynikajúci na pôdne patogény, ako aj na iné choroby.

  Bolo preukázané, že biostimulanty AgriGro (na stránke s našimi produktmi) potláčajú patogény chorôb a znižujú účinky environmentálnych stresov. Pravidelná údržba biostimulantmi môže výrazne znížiť výskyt chorôb.

  Na zastavenie choroby sú pre majiteľov domov k dispozícii ďalšie fungicídy, napríklad Daconil, je však dôležité načasovať ich. Musí sa aplikovať skôr, ako choroba zasiahne korunu trávy. K dispozícii je veľa vylepšených odrôd kostravy vysokej s vyššou odolnosťou voči hnedej náplasti.

  Vysokú kostrovu môže ovplyvniť aj listová škvrna a pleseň fusarium. Škvrna lístia je zvyčajne problémom v chladnejšom, vlhkom jarnom počasí, ale zvyčajne nie je príliš škodlivá pre trávu. Fusariová pleseň môže infikovať mladú trávu, ktorá bola vysadená na jar. Vyššia výška kosenia (3 až 4 palce), správne zavlažovanie a hnojenie sú veci, ktoré môžu znížiť stres a pomôcť tráve odolávať problémom s chorobami. Kliknutím na odkaz zobrazíte konkrétne informácie o rôznych položkách Choroby trávnika a možnosti liečby.

  Pomôcť môže aj použitie organických hnojív. Organické látky živia prospešné mikroorganizmy v pôde, ktoré sa zase živia patogénmi spôsobujúcimi choroby.

  Kentucky Bluegrass a ďalšie odrody Bluegrass
  Kentucky bluegrass sa v USA používa častejšie ako ktorákoľvek iná chladná sezóna trávnatých tráv. Dozviete sa, prečo je taká populárna a ako ju pestovať, pestovať a starať sa o ňu.

  Trvalka a každoročná ríbezľa
  Ryegrass prešiel zavedením nových druhov trávnikov dlhú cestu. Pozrite sa na výhody a nevýhody používania trvalých alebo ročných odrôd.

  Fine Fescues - The Perfect Shade Grass
  Jemné trávy kostravy sú známe svojim výnimočným odtieňom a znášanlivosťou voči chladu. Majú tiež jedny z najužších nožov zo všetkých trávnatých typov. Kliknutím sem zobrazíte podrobné informácie o klimatickom rozmedzí, použití a hospodárení s ním.

  Polievanie nového trávnika
  Zalievanie nového trávnika sa veľmi líši od polievania zrelého trávnika. Pri výsadbe nového trávnika sa úspech výrazne zvýši, ak sa naučíte správne techniky polievania.

  Dohľad nad trávnikmi - tipy a postupy pre krásny trávnik
  Osev trávnika je jedným z najviac prehliadaných postupov majiteľov domov. Je to však jeden z najdôležitejších krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste udržali trvalo hustý a krásny trávnik. Nájdete úplné informácie o tom, prečo a ako správne dohliadať.

  Pochopenie organických látok a organického hnojenia
  Nestranný pohľad na organické hnojivá, na to, ako fungujú a ako ich čo najlepšie využiť vo svoj prospech. Zahŕňa podrobné informácie o prírodných organických hnojivách a zmesiach organických / syntetických hnojív.

  Všetko o hnojení trávnika
  Hnojenie trávnika môže byť zložité, ak si nie ste istí, ako to urobiť správne. Nájdete všetko od porozumenia zložkám hnojív cez výpočet dávok hnojiva až po plánovanie harmonogramu hnojenia na celý rok a ďalšie.

  Tipy a techniky na zazimovanie trávnika
  Jesenné zimovanie je najdôležitejším obdobím na hnojenie tráv v chladnom období. S trávami v teplom období sa nezaobchádza rovnako. Nájdete všetko, čo potrebujete vedieť na zazimovanie tráv v chladnom aj teplom období.

  Trávnikový mech a ako ho ovládať
  Trávnikový mach je častým problémom dvorov. Jeho prítomnosť však predstavuje hlbšie problémy s pôdou, ktoré je potrebné napraviť, inak sa mach bude držať. Zistite, čo treba urobiť, aby sa vaše problémy s machom konečne skončili.

  Poškodenie moču psa na trávniku
  Všetci milujeme svoje domáce zvieratá, ale psí moč dokáže na tráve veľa. Je nádej. Zistite, čo môžete urobiť, aby ste zachránili trávnik a svoje domáce zviera.


 • Pozri si video: Papriky


  Predchádzajúci Článok

  Opeľovanie jedným ovocným stromom

  Nasledujúci Článok

  Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu