Okurková odroda Čajkovskij F1: uhorková symfónia v letných chatkáchWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sladká chrumkavá uhorka je príjemnou odmenou pre každého obyvateľa leta. Ale tí, ktorí veria, že sa toto ocenenie udeľuje rovnako, sa mýlia. Musíte sa postarať o uhorku, a opatrne, inak ani tie najosvedčenejšie odrody neukážu svoje najlepšie vlastnosti. Existujú však také plody šľachtiteľských činností, ktoré vykazujú nadpriemerný výsledok aj pri absencii náležitej starostlivosti. Medzi nimi je aj odroda Čajkovskij F1, ktorá dáva záhradníkovi príležitosť urobiť niekde chybu alebo prehliadnuť, ale stále zostáva pri dobrej úrode.

Popis odrody Čajkovskij F1

Holanďania sú už dlho jedným z lídrov svetového chovu, a preto nie je nič prekvapujúce na tom, že na našom trhu patrí značný podiel odrôd „peru“ spoločností z Holandska. V roku 2009 dostali pracovníci spoločnosti Rijk Zwaan novú odrodu s názvom Kibriya, ktorá si rýchlo získala obľubu medzi záhradníkmi, ale napriek tomu nevyhoveli všetkým ich požiadavkám. Preto už v roku 2013 bol projekt vylepšený a upravený pre náročnejších letných obyvateľov a dostal svoje meno - Čajkovskij. Nová uhorka mala veľa pozitívnych vlastností, ktoré musia byť vyjadrené.

Čajkovské uhorky sú pre našich záhradníkov stále málo známe, ale oproti iným odrodám majú veľa výhod.

V prvom rade je to úžasný výnos - z jedného hektára sa dá získať až 50 ton uhoriek. A to s neuveriteľne krátkym vegetačným obdobím - od okamihu klíčenia po objavenie sa prvých zelentov uplynie iba štyridsať dní. Je zrejmé, že s tak krátkym časovým obdobím sa dá odroda použiť v schémach „jar-leto“ aj „leto-jeseň“. Rastliny, ktoré začínajú dávať prvé zelené od júna, pokračujú v plodení až do nástupu chladného počasia.

Veľmi dôležitý bod: Čajkovskij F1 je partenokarpická odroda, to znamená samoopelivá, ktorá nevyžaduje prácu včiel a iného opeľujúceho hmyzu. Toto je užitočný okamih pre letných obyvateľov, ktorí pestujú uhorky v skleníkoch a skleníkoch. Mimochodom, táto odroda je skvelá na pestovanie v interiéroch aj exteriéroch. Rastlina je neuveriteľne odolná a má vynikajúcu regeneráciu, ktorá jej pomáha rýchlo sa zotaviť z otrasov a poškodení spôsobených nízkymi alebo príliš vysokými teplotami.

Bičíky tejto odrody sú silné v každom zmysle - ľahko plodia a sú odolné voči vrtochom počasia.

Uhorkové biče sú veľmi kompaktné a nevyžadujú veľa priestoru, zatiaľ čo rastú veľmi rýchlo a sú stále silnejšie a silnejšie. Dospelá rastlina ľahko vydrží celú váhu zrejúcich zelených. Jeho listy sú malé a v každom okamihu môže dozrieť až tri zelené súčasne. Uhorka tejto odrody má tvar valca, dlhý nie viac ako 10 - 12 cm. Priemerná hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 60 do 80 gramov. Zelenets je tmavý a rovnomerne sfarbený, na koncoch nemá pruhy ani žlté škvrny. Hľuzy sú stredné a sú veľmi často umiestnené, sú opatrené tŕňmi, takže nemôžete uhorku chytiť len holou rukou. Dužina je svetlozelená, šťavnatá, chrumkavá a bez horkosti.

Výhody a nevýhody (tabuľka)

Výhodynevýhody
Samoopelivá odrodaVeľké množstvo tŕňov sťažuje zber ovocia
Pohromy dobre znášajú horúčavy a chladné teplotyVonku nebude táto odroda úspešne rásť vo všetkých regiónoch (najmä na Sibíri a na Ďalekom východe)
Rastlina sa rýchlo rozvíja - skoro rodíNáročné na ďalšie hnojenie
Vysoká miera výnosu
Odolnosť voči rôznym chorobám
Zelentsy majú vynikajúcu chuť bez horkosti, sú dobre prepravované a dlho ležia

Video: recenzia uhoriek Čajkovského F1

Výsadba a odchod

Výber a príprava semien

Pretože odroda Čajkovskij je duchovným dieťaťom holandského výberu, nemusí byť semená vopred namočené v rôznych stimulátoroch rastu, ako aj v manganistane draselnom. Boli už spracované so všetkým potrebným, o čom svedčí špeciálne označenie v podobe farebného náteru. Zvyčajne sa miera klíčenia takýchto semien blíži k 100%, takže sa nemusíte obávať kvality sadivového materiálu. Často môžete počuť radu, ako ušetriť peniaze použitím vlastného semena z minuloročnej úrody. Ale táto technika funguje iba s odrodovými uhorkami. Je zbytočné zbierať semená z pestovaných hybridov, pretože strácajú dedičné vlastnosti.

Je zbytočné extrahovať semená z hybridných uhoriek - nezachovajú si dedičné znaky

Mnoho záhradkárov tiež odporúča, aby ste semená na pár dní vytvrdili v chladničke. V zásade môže byť táto rada veľmi užitočná v prípadoch, keď sú teplotné hodnoty v prvých fázach života rastlín mierne nižšie, ako sa očakávalo. Samotná odroda Čajkovskij však celkom dobre znáša krátkodobé poklesy teploty a z výsledného šoku sa rýchlo odchýli.

Výber miesta a príprava pôdy

Uhorka je teplomilná kultúra, ale neznáša priame slnečné žiarenie, rýchlo stráca vlhkosť a potom zasychá, preto sa ju neodporúča vysádzať na slnko. Lepšie je hľadať mu miesto v polotieni, kde bude slnko osvetľovať biče iba časť dňa. Zvyčajne sa toto miesto nachádza v blízkosti stromov a vysokých húštín, ktoré zároveň chránia aj pred prievanom. Ak na vašom webe nie sú žiadne, nezabudnite vysadiť vysokú rastlinu, ako sú slnečnice alebo kukurica.

Je dôležité mať na pamäti, že uhorka miluje voľnú pôdu, ktorá udržuje vlhkosť dobre a dlho. Najlepšou možnosťou na výsadbu je hlina - nie je tak ťažké ju spracovať a po zalievaní voda na dlhý čas nasýti korene rastliny.

Schéma a čas pristátia

Čas výsadby závisí od toho, v akom obrate (jar-leto alebo leto-jeseň) budete uhorky pestovať, a tiež od toho, ako ich budete pestovať - ​​sadenicu alebo nesadenicu.

Jarno-letný obrat začína v máji, s nástupom stabilného teplého počasia, keď sa pôda zahreje na teplotu + 16 ° C. Leto-jeseň začína v júli a trvá takmer do novembra, ak nie je mráz alebo v prípade pestovania v skleníku. Dátumy sa môžu mierne posunúť v závislosti od zvláštností počasia v konkrétnom regióne. Takže v južných šírkach začína teplé obdobie skôr a trvá dlhšie ako v severných. Preto sa tam bude viac naťahovať.

Čajkovské uhorky dozrievajú veľmi rýchlo, takže sa dajú pestovať v dvoch otáčkach

A teraz o jemnejšiu pointu - spôsob pestovania uhoriek. Letní obyvatelia najčastejšie praktizujú možnosť bez semien, preto už začiatkom apríla vysievajú semená do rašelinových kvetináčov alebo kaziet. Malo by sa povedať, že uhorky v zásade netolerujú zahustenie výsadby, počnúc štádiom klíčenia, preto budete musieť zasiať striktne jedno semeno do jedného kvetináča alebo jedného oddelenia kazety. Nie je to zlá voľba s výsevom do rašelinovej tablety, ale uhorka si veľmi rýchlo vybuduje koreňový systém, ktorý sa môže pokúsiť ísť ďaleko za „krmovinovú zónu“ ešte pred výsadbou na otvorenom teréne.

Semená uhorky sa liahnu veľmi rýchlo - už druhý deň po výsadbe môžete vidieť lámajúci sa koreň, ktorý sa čoskoro stane hlavným kanálom živín pre mladú rastlinu. Tiež uhorka rýchlo začína a vyvíja sa po otvorení kotyledonových listov. Nie je prekvapujúce, že v čase výsadby na otvorenom teréne dosahuje každá sadenica výšku najmenej 15 cm a má 4 - 5 pravých listov. Pri pestovaní sadeníc polievajte rastliny, keď vrchná vrstva vyschne, aby boli hydratované. Výsadba uhoriek na otvorenom teréne by sa mala uskutočňovať iba vtedy, keď pôda dosiahne teplotu najmenej + 16 ° C, ak nie je pravdepodobnosť opakujúcich sa mrazov. Zvyčajne tento čas prichádza na konci mája - začiatkom júna. Transplantácia sa vykonáva v skleníku v polovici mája.

Najčastejšie sa uhorka pestuje prostredníctvom sadeníc, aj keď je táto metóda časovo náročnejšia ako priamy výsev do zeme

Súčasne sa vykonáva priamy výsev semien na otvorenom teréne. Táto metóda zabráni zmätku so sadenicami a urobí rastliny odolné voči vonkajším podmienkam od samého začiatku ich života. Plodina sa zároveň získa o pár týždňov neskôr, ako keď sa pestuje sadenicami, ale z hľadiska objemu nebude vôbec úrodná.

Sadenice alebo semená sa vysádzajú podľa nasledujúcej schémy - medzi rastlinami nechávajú 35 - 40 cm a medzi radmi - 1 - 1,2 m. Na jeden meter štvorcový priemerne spadne 4 - 6 rastlín. Výsadba je často nežiaduca, pretože odroda Čajkovského netoleruje nadmerné zahustenie.

Príprava pôdy sa nevyžaduje v predstihu: stačí do jamky tesne pred výsadbou naniesť hnojivo. Ak sa vysadia sadenice, potom sa pre každú sadenicu vytvorí otvor až 40 cm hlboký, do ktorého sa položí zhnitý hnoj - nie viac ako jedna lopata. Deň pred výsadbou sa pôda na vybranom mieste zvlhčí.

Výsadba v skleníku sa môže uskutočňovať o pol mesiaca skôr ako na otvorenom teréne, čo prinesie skoršiu úrodu.

Najjednoduchší spôsob, ako vysadiť uhorky pestované v rašelinových kvetináčoch, je jednoducho ich ponoriť do otvorov tak, aby boli okraje nádob rovnomerne so zemou. Sadenice sa odstránia z plastových nádob s hrudkou zeme a vysadia sa na otvorenom teréne. Scenár výsadby v skleníku je podobný, iba s tým rozdielom, že musíte zaviesť viac organickej hmoty - vedro hnoja alebo kompostu na meter štvorcový a na každú rastlinu sa spotrebuje liter vody (na otvorenom teréne 3 litre). ).

Polievanie

Uhorka je hygrofilná, ale nemala by byť zásobovaná nadmernou vlhkosťou. Najprv bude stačiť jedno vedro na meter štvorcový, ale keď sa mihalnice natiahnu viac ako meter, tento objem pôjde iba pre jednu rastlinu. Samozrejme, v teple je polievanie potrebné častejšie ako v oblačnom počasí. Navyše v prípade častého dažďa na otvorenom poli nie sú potrebné. Ale je naliehavo potrebné urobiť drážky na odtok prebytočnej vlhkosti.

Zalievanie sa odporúča do drážok, a nie ku koreňu, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému a jeho vystaveniu. Uhorka miluje postrekovanie a postrekovanie, keď sú všetky jej časti navlhčené. Ďalšia vec je, že sa to robí iba v skleníku. Vonku existuje vysoké riziko úpalu v dôsledku kvapôčok na listoch.

Najlepší čas na polievanie je ráno alebo večer. Po tomto postupe sa musí pôda pod rastlinami uvoľniť, a to sa robí zakaždým. Navyše hovoríme nielen o polievaní, ale aj o dažďoch. Nedovoľte, aby bola príliš nízka (pod + 10 ° C) teplota vody.

Kvapková závlaha v kombinácii s pravidelným kŕmením môže priniesť vynikajúce výsledky, ktoré sa pri bežnej starostlivosti dosahujú ťažšie.

Uhorka Čajkovskij F1 je veľmi náročná na kŕmenie, od toho závisí objem a kvalita plodiny.

Stôl: kŕmenie uhoriek na otvorenom teréne a v skleníku

Čas kŕmeniaŠtruktúra
Na otvorenom poli
Pred výsadbou (jar)10 g dusíka + 12 g draslíka + 12 g fosforu na 1 štvorcový. m.
Kedy sa objavili prvé 2-3 pravé listy?1 polievková lyžica. l. zriediť močovinu v 10 litroch vody. Uhorky zalejte roztokom.
2 týždne po poslednom kŕmeníZrieďte 0,5 litra mulleinu v 10 litroch vody. Polievanie.
Obdobie kvitnutia2 poháre dreveného popola + 10 - 15 močoviny. Zmes sa zriedi v 10 litroch vody.
Plodové obdobieVo vedre s vodou rozpustite 0,5 litra tekutého kuracieho hnoja + 2 šálky popola z dreva.
Po zbere (jeseň)1 vedro kompostu + vedro zhnitých pilín + 1 pohár dreveného popola.
V skleníku
Týždeň pred vystúpením (jar)20 - 30 g dusičnanu amónneho + 20 g síranu draselného + 20 - 30 g superfosfátu.
Keď sa objavili 3-4 listy15–20 g síranu draselného + 10–15 g dusičnanu amónneho + 20–25 g dvojitého superfosfátu. Zmes sa zriedi v 10 litroch vody. Tento objem by mal stačiť na 10 - 15 rastlín.
2 týždne po poslednom kŕmení1 polievková lyžica. zriedený nitrofosfát + 0,5 litra tekutého mulleinu v 10 litroch vody. Potom pridajte pohár popola alebo 50 g síranu draselného, ​​0,5 g kyseliny boritej a 0,3 g síranu mangánového. Použite podľa schémy: 3 litre roztoku na 1 štvorcový. m.
2 týždne po predchádzajúcom kŕmení (trikrát s rovnakou frekvenciou)1-2 lyžice. zriediť tekutý mullein v 10 litroch vody. Zalievanie uhoriek vo výške 7-8 litrov finančných prostriedkov na 1 štvorcový. m.
Po zbere (jeseň)Vedro na hnoj / humus / kompost + 500–600 g dolomitovej múky / nadýchaného vápna na 1 m²

Dôležité vlastnosti pestovania

Pri pestovaní uhoriek je ako každá iná poľnohospodárska plodina potrebné striedanie plodín. Uhorky je možné vysadiť na pôvodné miesto najskôr po 4 - 5 rokoch. Samozrejme, v opačnom prípade sa nestane katastrofa, ale zároveň začne klesať úroda rastlín, rovnako ako kvalita zelených rastlín. V pôde sa nahromadí značné množstvo mikroorganizmov - patogény chorôb uhoriek, ako sú múčnatka a biela hniloba, a uhorky postupne strácajú imunitu, stávajú sa náchylnejšie na rôzne choroby.

Môžete pestovať uhorky vertikálne (na mriežke) a horizontálne (hádzajte bičmi po zemi). Bolo by rozumné zviazať rastliny, pretože tak budú lepšie vetrané, dostanú ďalšiu podporu a budú sa vyvíjať aktívnejšie a budú mať väčšiu zeleň.

Existuje jedna malá nuansa - to je klíčenie semien na otvorenom poli. Často, aj pri vynikajúcom klíčení sadivového materiálu, z desiatich výsadieb vyrastie iba polovica alebo dokonca menej a semená nie sú počas vykopávok na svojom mieste. Dôvodom môžu byť krtky a mravce, ktoré sa pri stavbe svojich domov dotkli uhoriek - semená mohli spadnúť do červej diery alebo ich mohla jednoducho odniesť mravčia brigáda. Preto obzvlášť starostlivo skontrolujte pôdu, či v nej nie sú priechody a mraveniská, a ak nájdete votrelcov, začnite s nimi bojovať.

Viazanie uhoriek na mriežke je praktický prístup, ktorý rieši veľa problémov

Video: starostlivosť o uhorky

Choroby a škodcovia

Čajkovskij F1 sa osvedčil ako odolný voči vírusu uhorkovej mozaiky, múčnatke a hnedej škvrne. Ale okrem týchto chorôb existuje ešte dosť ďalších, ktoré na rozdiel od tých, ktoré sú uvedené vyššie, predstavujú hrozbu pre rastliny. Preto potrebujete vedieť všetky potrebné informácie o boji proti nim.

Tabuľka: choroby a škodcovia uhoriek Čajkovského F1

Choroba / škodcaZnámky porážkyKontrolné opatrenia
Peronosporóza (peronospóra)
 • Vzhľad žltých škvŕn na listoch, ktoré sa postupne stávajú čoraz viac. Vďaka tomu listy vyschnú a spadnú. Rastlina môže zomrieť.
 • Na spodnej strane listov sivý kvet.
 • Zrelé plody sú bez chuti a bledé.
Postrek:
 • roztok močoviny: 1 g na 1 liter vody;
 • zloženie 1 litra mlieka + 10 kvapiek jódu, zriedených v 10 litroch vody;
 • Roztok zmesi Bordeaux.
Antracnóza (plesňové ochorenie)Depresívne hnedé škvrny na listoch, stonkách, niekedy aj plodoch.
 • Postriekanie rastlín zmesou Bordeaux.
 • Spracovanie s 0,5% roztokom síranu meďnatého a následné poprášenie drveným uhlím, vápnom alebo kriedou.
Biela hniloba
 • Na rôznych častiach rastliny sa objavuje sliz a biely kvet.
 • Postihnuté časti rastlín hnijú.
 • Choré časti rastliny rozrežte a zničte a rany poprášte popolom.
 • Postrek roztokom: 2 g síranu meďnatého + 10 g močoviny na 10 litrov vody.
Melónová voška
 • Na rastline sa usadzuje hmyz od 1 do 2 mm žltozelenej, zelenej, tmavozelenej farby.
 • Rastlina stráca silu, úroda klesá.
 • Vošky sú nebezpečné ako nosiče vírusov a chorôb. Preto pri prvých príznakoch jeho výskytu stojí za to s ním okamžite začať bojovať.
Postrek:
 • roztok: 1 kg trávy, naliate do vedra s vodou;
 • so zmesou: 200 g popola + 50 g oholeného mydla na 10 litrov vody;
 • s Inta-Vir.
Spider roztoč
 • Na plodoch sa objavujú biele bodky.
 • Celá rastlina je postupne pokrytá pavučinami.
Rastliny postriekajte roztokom cesnaku alebo cibule: 200 g na 10 litrov vody.
SlimáciNa listoch sa nachádzajú otvory a mokré, lesklé stopy.
 • Rastliny postriekajte Metaldehydom.
 • Pôdu okolo uhoriek ošetrujte popolom alebo haseným vápnom.
Whitefly
 • Listy stmavnú a zvlnia sa.
 • Hmyz vysáva z rastliny všetky šťavy. Výnos klesá. Rastlina postupne vyprchá.
Ošetrujte rastliny prípravkom Inta-Vir.

Fotogaléria: ako rozpoznať choroby a škodcov

Zber a skladovanie

Keďže prvé zelené na mihalniciach vidno po štyridsiatich dňoch, ich zber sa začína v júni a pokračuje až do septembra. Nízke teploty neskôr ukončia životnosť rastliny. Z jedného kríka môžete nazbierať veľa vedier uhoriek, je len dôležité, aby ste plody v záhrade nepreexponovali, inak stratia chuť.

Čajkovské uhorky si zachovávajú svoju prezentáciu ešte dlho po zbere a sú dobre prepravované

Zozbierané uhorky sa dajú hneď zjesť, pokiaľ sú čo najviac šťavnaté a chrumkavé, alebo ich môžete dať do konzervy. Táto odroda je dobrá, pretože vo všetkých prípadoch podáva dobrý výkon. Plodina ľahko toleruje prepravu a po uložení v chladničke môže ležať nezmenená mesiac.

V súčasnosti je odroda Čajkovského F1 pre svoju mladosť v radoch ruských záhradníkov stále málo známa. Prakticky však niet pochýb o tom, že časom bude mať vďaka mnohým pozitívnym vlastnostiam šancu stať sa obľúbeným obľúbencom.

[Hlasy: 1 Priemer: 5]


Uhorky úrody roku 2020. Obľúbený medzi odrodami. Výsadba a odchod.

Tento rok po prvýkrát vysadila odrodu uhorky Arctic F-1. Keďže som ju zasadil prvýkrát, pridelil som pre túto odrodu iba jeden záhon a teraz to ľutujem.

Na internete nájdete veľa pozitívnych recenzií o tejto odrode.

Odroda je vynikajúca. Plody tejto odrody sú asi 12 cm dlhé a priemerne 4 - 5 cm Šupka je hustá s tuberkulózami a čiernymi tŕňmi. Vo vnútri je uhorka bez dutín.

Vhodné na spracovanie (solenie, konzervovanie) aj na konzumáciu v čerstvom stave. Uhorky sa opeľujú sami.

Výsadba a odchod.

Každý rok robím počas leta niekoľko výsadieb uhoriek. Prvé pristátie, každý rok mám jeden deň, 6. mája, bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Prečo 6. mája? Takto ma to naučila moja stará mama.

Uhorky sú rastliny milujúce vlhkosť, zle znášajú priame slnečné svetlo.

Aby som získal dobrú úrodu a predĺžil obdobie zberu, často ich polievam. Výstup - kvapková závlaha.

Zem musí byť vlhká a potom bez uhoriek nezostanete.

Pre pohodlie sadím uhorky a dám sieťku, aby rástli kolmo. Tento spôsob pestovania šetrí miesto na webe. To platí pre tých, ktorí majú malú záhradu a chcú pestovať veľa rôznych druhov zeleniny.

Vertikálne obrábanie navyše uľahčuje zber.

Pre tých, ktorí stále uvažujú o tom, ktorú odrodu zvoliť na výsadbu uhoriek, vám Arktídu vrelo odporúčam. Som si istý, že budete s úrodou spokojní!


Opis odrodových vlastností hybridu Connie

Pohroma Connie F1 neprestáva rásť po vytvorení stopiek. Počet mihalníc je pomerne malý a nie sú tam nijako silne zahustené lístie. Zelené listy strednej veľkosti, zvrásnené, s pravidelným vrúbkovaným okrajom.

Veľkosť ovociaNázov veľkostiMená sú pevne stanovené v GOST
do 5 cmPikuli
5-8 cmUhorkyÁno
8-11 cmZelentsy
11-14 cmKrátke ovocieÁno
14-25 cmStredné ovocieÁno
25 a viacDlhodobo ovocnéÁno

Zelentsy Connie F1 veľmi voňavé a chutné

Klady a zápory Connie F1

Uhorky Connie F1 majú v porovnaní s inými, podobnými odrodami a hybridmi mnoho výhod: Moscow Nights, Courage, Dynamite, Dachny, Boy with a finger, Kesha, Kustovoy, Kid, Alliance F1, Zador F1 a ďalšie.

Podľa rôznych zdrojov je klíčivosť semien 95–97%. A to je viac ako dobrý výsledok.

Odporúča sa na pestovanie skleníkov pri obrate jar-leto, ktorý vám umožní získať veľkú úrodu v mimoriadne skorom termíne.

 • Tendencia zväzku vaječníkov významne zvyšuje počet uhoriek. V každom internódiu môžete získať od troch do deviatich uhoriek.
 • Rastliny sú odolné proti múčnatke a hnilobe koreňov.
 • Necitlivý na zmeny teploty.
 • Kvôli partenokarpu poveternostné podmienky veľmi neovplyvňujú stabilitu plodiny.
 • Odroda dáva väčšinu úrody priateľsky a v ranom termíne a skorý výnos je podľa Štátneho registra chovateľských úspechov 8,7 - 9,2 kg / m²..
 • Pri správnej intenzívnej poľnohospodárskej technológii a kŕmení sa dá počas sezóny z jednej rastliny odstrániť 9 až 16 kg uhoriek.
 • Zelentsy je úplne bez horkosti, chutné a voňavé zelené odrody Connie F1 sa dobre skladujú a prepravujú.
 • Pri konzervovaní nie sú na uhorkách žiadne prázdne miesta.

V dobrých podmienkach sa na internódiách Connie môže vyskytnúť až 9 uhoriek.

Odroda samozrejme má aj vlastnosti, ktoré v určitých prípadoch môžu záhradníci považovať za nevýhody:

 • Malé biele početné tŕne na malých tuberkulách sa často považujú za chybu.
 • Vyžaduje sa pravidelné kŕmenie, napájanie a včasný zber.
 • Oficiálne sa odroda odporúča iba pre chránený povrch..
 • Teraz, keď letné chaty úspešne ovládajú odrody kríkov uhoriek, môžu byť dlhé biče vysokej Connie F1 považované za nevýhodu.
 • Pri pestovaní v skleníku potrebuje rastlina podpery, mreže alebo iné zariadenia.

Connie sa oficiálne odporúča iba pre skleníky na jar a leto.


Popis

Odroda patrí k včelím opeľovaným, preto sa odporúča pestovať ju predovšetkým na otvorenom teréne alebo pod dočasnými fóliovými prístreškami, pretože je ťažké zabezpečiť dostatočné množstvo hmyzu v skleníkoch.

V porovnaní s partenokarpickými (samoopeliteľnými) uhorkami sú uhorky opeľované včelami viac závislé od poveternostných podmienok, ktoré ovplyvňujú činnosť hmyzu

Uhorky "Parížska uhorka" sa považujú za skoro zrelé: prvá úroda sa vytvorí za 40-50 dní od okamihu vzniku. Obchodovateľný výnos je pomerne vysoký (1-3 kg / m2), ale nižší ako ukazovatele „Grace“ a „Druzhina F1“. Mnoho záhradníkov si cení túto odrodu pre jednotnosť a trvanie plodenia počas celého vegetačného obdobia rastliny (viac ako 2 mesiace, do mrazu).

Rastlina je kompaktná a otvorená. Aj keď je neurčitý (nie je prirodzene obmedzený rastom), je stredne veľký a stredne rozvetvený, s malými listami. Typ kvitnutia je prevažne ženský, s tendenciou zväzovať vaječníky.

Odrody Zelentsy majú univerzálny účel - majú vynikajúcu čerstvú chuť (šalát), používajú sa pri všetkých druhoch spracovania (morenie, konzervovanie)

Zelentsy sú krátke: v priemere 5 - 7 cm dlhé (maximálne do 10 cm), s hmotnosťou 60 - 80 g. Odroda sa považuje za vhodnú na zber solených uhoriek (plody menšie ako 5 cm). Plody sú vretenovitého tvaru, sýtej zelenej farby so svetlými pruhmi strednej dĺžky. Povrch je pokrytý veľkými tuberkulózami s čiernymi tŕňmi. Chuťové a aromatické príchute sú vynikajúce, mäso je pevné (bez pórov) a chrumkavé. Uhorky "Parížska uhorka" sú považované za vynikajúce na konzervovanie a morenie.

Niektorí záhradníci poznamenávajú, že vo fáze konca plodenia, s nástupom chladného počasia, sa v zelentoch (najmä na spodnej časti stonky) môže objaviť horkosť.

Jedným z najdôležitejších aspektov pri pestovaní tejto odrody je každodenný zber zelených listov. Produkcia predávaných produktov je dosť malá (63 - 84%) a pri prerastaní plody rýchlo získavajú nadmernú hrúbku (sud) a bránia tvorbe nových vaječníkov.

Na fotografii - balenie semien uhoriek odrôd rôznych výrobcov

Rovnako ako iné odrody opeľované včelami, aj uhorky „Parížska uhorka“ môžu byť použité na zber vlastného semena a jeho ďalšie pestovanie.

Na obaloch od výrobcov často nájdete slová „potiahnuté“ alebo „vykladané“. To znamená, že semená sú ošetrené schválenými pesticídmi a sú pokryté ochrannými a výživnými obalmi.

Ošetrené semená nie je potrebné podrobovať nijakej predsejbovej manipulácii: máčanie, zálievka do dezinfekčných roztokov, zahrievanie alebo kalenie.

Na čo ešte musíte venovať pozornosť pri nákupe semien, si pozrite navrhované video: //www.youtube.com/embed/C5d2fCZFfSo?rel=0&fs=1&wmode=traparent

Odroda nie je náchylná na choroby múčnatky - skutočné a nepravé (peronosporóza), podľa recenzií sa považuje za rezistentnú voči olivovým škvrnám (cladosporium) a vírusu mozaiky uhoriek (VOM). Mnoho ľudí si tiež všimne vytrvalosť tejto odrody v podmienkach horúčavy a sucha.


Príprava semien

Pri nákupe semien dávajte pozor na prítomnosť vhodného označenia na obale, ktoré označuje predsadbovú prípravu: ošetrené semená sú spravidla sfarbené. Ak nie sú žiadne stopy a semená majú normálnu farbu, bude užitočné ich namočiť do výživného a dezinfekčného roztoku pripraveného z bioaktivátora (Vermisol, Azotofit, Epin, Zircon) a dezinfekčného prostriedku, napríklad manganistanu draselného. . To nielen zlepší klíčenie, ale aj ochráni pred hnilobou koreňov, fusáriom.

Pred výsadbou nebude nadbytočné namočiť semená uhorky do výživného a dezinfekčného roztoku.

Tabuľka: bioaktivátory a doba držania semena

Názov lieku Miera chovu Expozičné obdobie
Vermisol 1: 5, zriedený teplou vodou 12 hodín
Epin 1 ml na 2 litre vody 24 hodín
Azotofit 1 čajová lyžička v 500 ml vody, 2 lyžice cukru, trvať 2 hodiny 1,5-2 hodiny, suché od 4 do 8 hodín
Zirkón 1-2 kvapky na 300 ml vody 8-18 hodín

Stručná história vzniku a opis odrody

Uhorky sú dobré pre každého: chuť aj vzhľad

Claudia F1 je partenokarpická odroda uhoriek (nevyžaduje si opelenie) - do štátneho registra chovateľských úspechov bola zapísaná v roku 1999. Od tej doby uplynulo veľa času, objavilo sa veľa nových odrôd, ale popularita Claudie F1 zostáva stále vysoká.

Hybrid je plodný, stredne zrejúci: od vzniku sadeníc po zber prvej úrody uplynie asi 50 dní. Kvitne bohato, vaječníky na riasach uhoriek sú usporiadané do trsov. Výhonky sú mohutné a dlhé. Ovocie sa pri správnej starostlivosti pretiahne na mráz. Odroda nereaguje na náhle zmeny počasia, neznižuje produktivitu v chladnom období, ale stále je pre ňu výhodnejšia.

V skleníku sa plody zberajú dvakrát toľko ako na nechránenom záhradnom záhone. V zeleninovej záhrade je priemerný výnos od 10 kg na meter štvorcový plochy, v útulku - až 27 kg. Uhorky vynikajúcej sladkastej chuti, aromatické, bez horkosti.

Vzhľad tiež nie je uspokojivý: podlhovastý, až 9 cm dlhý, až 3 cm široký, váži 60–80 g. Malé hľuzy, bez dutín vo vnútri. Farba ovocia je tmavozelená, rovnomerná, so sotva viditeľnými pruhmi. Zrelé uhorky dlho nezožltnú a neprerastú.

Odroda Claudia F1 sa vyznačuje zväzkovým usporiadaním vaječníkov v uzloch uhoriek mihalníc

Tabuľka: výhody a nevýhody odrody


Recenzie záhradníkov na odrodu uhoriek Marinda F1

Sadenice som zasadil semená uhoriek Marinda F1 Agromarket. Každé semeno je v samostatnom pohári. Z 10 semien, 10. Vysadil som sadenice do otvoreného terénu, na ktorom bolo šesť listov, a dobre som zakorenil. Rýchlo rástla. Uhorky veľmi dobre kvitli, každá kvetina mala embryo, ani včely neboli blízko a každá uhorka sa naštartovala. Vyberané uhorky každý deň. Cez leto som kŕmil iba dvakrát. Uhorky sú silné, chrumkavé, vynikajúce. Sú dobré všade: solené, rolované a šaláty.

tatyana2011, Rusko, Petrohrad

http://otzovik.com/review_1310612.html

Medzi obrovským počtom odrôd a krížencov uhorky je jedna, ktorú som si zamiloval na prvý pohľad a na celý život. Hovoríme o nádhernej Holanďanke Marinde F1.

Len čo som tohto fešáka prvýkrát zasadil do môjho skleníka a stalo sa to pred 12 rokmi, nikdy som sa s ním nerozišiel. A musím povedať, že po celé tie roky ma môj obľúbenec nikdy nesklamal. Medzi jeho hlavné výhody patrí vysoký výnos. Aj v nepriaznivých podmienkach minulého leta som z tucta kríkov odstránil niekoľko vedier silných lemovaných chrumkavých uhoriek, ktoré v pohároch vyzerajú skvele. Chuť Marindovej uhorky je vynikajúca ako čerstvá, tak solená.

nechaevatu, Rusko, Permské územie

http://otzovik.com/review_3030703.html

S uhorkami vždy boli problémy: niekedy ochorejú, majú zlú úrodu alebo niečo iné. A pred pár rokmi sme poradili „Marindu“ a teraz nepoznáme žiadne problémy. Semená sa zaliali vodou, po pár dňoch sa vysadili na otvorenom teréne - a je to. Doslova o 3-4 dni začnú klíčiť. V balení je 10 semien a 9 klíči presne. Ďalšie plus: sú samoopelivé a odolné voči chorobám, celé leto boli jednorazovo ošetrené špeciálnou chémiou - a je to. Som veľmi rád. Uhorky rastú veľmi rýchlo, ak večer dobre zalejete, potom ráno už existujú vynikajúce uhorky. Ak máte radi väčšie, potom musíte počkať do večera. S 10 kríkmi každé 4 dni rolováme uhorky, to sa nepočíta s tým, čo ešte zjeme. Aj tento rok sa rozhodli uskutočniť experiment: zasadili ho v polovici augusta, už naklíčili, čakáme na úrodu.

nikyli4ka, Ukrajina

http://otzovik.com/review_1295265.html

Zo všetkého vyššie uvedeného môžeme konštatovať, že odroda Marinda F1 je úspešný hybrid, ktorý si zaslúži vysoké známky v mnohých ohľadoch, ktoré mu dávajú právo na trvalú registráciu v každej zeleninovej záhrade.


Pozri si video: Forestina Supresívny substrát pre paradajky, papriky a uhorky


Komentáre:

 1. Delroy

  Sorry, I solved the problem

 2. Parkinson

  There are no such

 3. Etienne

  Pozoruhodné, sú to vtipné informácie

 4. Dorn

  Aká neporovnateľná téma

 5. Ahmadou

  Je mi veľmi ľúto, že vám nemôžem pomôcť. Dúfam, že vám tu pomôže.

 6. Meldrick

  Táto veta je úžasná :))) páči sa mi :)Napíšte správu


Predchádzajúci Článok

Starostlivosť a výsadba oziminy

Nasledujúci Článok

Lacné hromadné záhradné kvety