Rozpoznávanie borovícWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Otázka: uznanie borovice

Mám tri druhy borovíc, ale neviem ich meno ... Ako ich identifikujem, existuje spôsob, ako ich spoznať vďaka


Rozpoznanie borovice: Odpoveď: uznanie borovice

Vážený pán Giorgio, ďakujeme, že ste kontaktovali časť našej webovej stránky a navrhli svoju otázku.

Borovice sa rovnako ako všetky rastliny rozpoznávajú na základe morfologických znakov alebo veľmi viditeľných vonkajších znakov (fenotypových znakov), aj keď sú rozdiely zjavne spôsobené rôznymi génmi DNA. Spravidla sa v rastlinách pozeráme na tvar listov alebo v určitých obdobiach na morfológiu kvetov a plodov. Avšak s Pineaceae je táto identifikácia zložitejšia, najmä ak máme do činenia s okrasnými alebo zakrpatenými borovicami, pretože listy sú si dosť podobné, pretože sú podobné ihličnatým. Metóda, ktorá sa často používa na identifikáciu druh borovice je spočítať počet ihiel na vetve alebo zmerať ich dĺžku. Ďalším užitočným aspektom na identifikáciu borovice môže byť usporiadanie ihiel na konári, to znamená sledovať, či rastú na celej konári, na dvoch rovnobežných pásoch, do špirály a predovšetkým počítať počet ihiel. Postoj, to je výška a usporiadanie konárov a verticíl, nám môže pomôcť pri rozpoznávaní, aj keď je vzhľad znakom, ktorý môže byť silne ovplyvnený rastovým prostredím alebo pôdnymi faktormi (dostupnosť vody, živín a rastlín). úrodný substrát) a od atmosférických látok, ako je vietor a svetlo.

Faktorom, ktorý nám umožňuje výrazne znížiť chyby pri identifikácii, je pozorovať kužele rastliny (šišky) a na základe ich konformácie hodnotiť príslušnosť k rôznym druhom. Nakoniec, veľmi užitočný znak na identifikáciu, ktorý však dokážu vyhodnotiť iba najškolení pozorovatelia, je typ mozgovej kôry. Podľa farby, prítomnosti alebo neprítomnosti šupín, zvrásnenej alebo hladkej konzistencie môžeme v skutočnosti vyhodnotiť a rozpoznať druh, ku ktorému rastlina patrí. Kôra je však veľmi komplikovaným znakom rozpoznávania, pretože táto časť rastliny mení svoju morfológiu podľa veku. Mnoho stromov má v skutočnosti kôru rôznej konzistencie v závislosti od ich veku a tento znak je veľmi užitočný na rozpoznanie, ale vyžaduje si určitú úroveň praktickosti.Záhrada milánskych príbehov MuseoCity 2019

Prehliadky zbierky so sprievodcom s bezplatným vstupom
Piatok 1. marca 2019, 11.00 - 16.00 hod
Sobota 2. marca 2019, mimoriadne otvorenie 11.00 - 16.00 hod
Tlačová kancelária štúdia
T 02 89052365
[email protected]

Zúčastňuje sa Nadácia Adolfa Piniho MuseoCity 2019 s „Záhrada milánskych príbehov, špeciálny projekt, ktorého kurátorom je Rosanna Pavoni.
Pocta téme prírody a jej vzťahu s človekom, veľkej záhrade, ktorá zasahuje do mesta, ohraničenej imaginárnou hranicou, ktorá spája 16 miest v ktorých sa nachádzajú múzejné domy, umelecké ateliéry a ateliéry dizajnérov a architektov Milánske príbehy (www.storiemilanesi.org).

Ďalšie informácie

Tam Nadácia Adolfa Piniho organizuje sériu komentované návštevy zbierky naplánovaný Piatok 1. marca a počas mimoriadneho otvorenia Sobota 2. marca od 11,00 do 16,00 (je vhodné skontrolovať otváracie dni a časy na webových stránkach každého miesta zapojeného do iniciatívy).

Pri príležitosti Muzeocita postavy Milánske príbehy boli ideálne pozvaní, aby si vybrali kvet alebo rastlinu, ktorá by ich mohla reprezentovať. V tejto imaginárnej záhrade, ktorú pre túto príležitosť navrhli, kvitnú sedmokrásky, fuchsie, ruže, vlčie maky, pivonky, slnečnice a ďalšie rastliny. Julia Binfield ktorý vytvára nový fil rouge medzi miestami a tvárami projektu Nadácie Adolfa Piniho. Kvetinové Miláno tak ožíva, v ktorom sú kvety a rastliny úzko spojené s postavami a ich domovmi, zbierkami a ateliérmi.

V Giardino di Storie Milanesi sú kvety interpretované s kreativitou a kultúrou umelcov a dizajnérov, zhromaždené s vášňou zberateľov, známe a milované dušou botanika. Pri prechádzke touto záhradou prechádzate cez bezprecedentné Miláno, narazíte na lampy, kreslá, sochy, obrazy, zlatníctvo, porcelán, známych: to, čo tieto dedičstvá spája, je pocta kvetom a prírode. Ucho pšenice pre Manzoniho, breza pre Magistretti, pivonka pre Bongiovanni Radice atď., Aby vytvorili vzácnu a vzácnu kyticu“tvrdí Rosanna Pavoni.

Počas prvého marcového víkendu sa preto bude môcť návštevník vydať na šestnásť miest, ktoré sú súčasťou okruhu, aby objavil kvetinový alebo rastlinný symbol každého protagonistu milánskych príbehov. Na každej zastávke ho budú čakať pohľadnice, ktoré navrhla Julia Binfield, každá s iným prírodným prvkom.

Šestnásť kvetov pre toľko miest: the pivonka pre Nadácia Adolfa Piniho, kvet vyobrazený na dvoch porcelánoch patriacich do umeleckej zbierky Renza Bongiovanniho Radice il pelargónie pre Villa Necchi Campiglio, pretože je prítomný v obraze “Burano z môjho ateliérového okna ' postavený v roku 1923 Piom Semeghinim a vystavený vo vstupnej hale Villa la divá ruža, vybrané používateľom Múzeum Poldi Pezzoli pretože je zobrazený na plášti Madona s dieťaťom namaľoval Giovanni Antonio Boltraffio a kúpil ho Giangiacomo Poldi Pezzoli zo zbierky vojvodov Litty atď., s kvetmi, ktoré sa viažu nielen na predmety prítomné v rôznych zbierkach, ale dajú sa pripísať aj súkromnému životu protagonistov milánskych príbehov. Napríklad pre Spazio Tadini: mak, symbol umelcovej lásky k manželke Antonia.


BOUTIQUE PRÍRODY

Exkluzívna oáza v srdci Salenta

DARČEKOVÝ POUKAZ

Je zelená, svieža, široká. Moderný. Z prekvapivej intimity. Tu môžete dýchať more. Zelená oáza uprostred neúrodného vidieka Salenta, zemitá a hmotná. Napriek tomu mimoriadne jemný s jasne modrou farbou Iónskeho mora, len čo by kameňom dohodil a s kobaltovou modrou farbou Jadranu neďaleko.

Jeho strategická poloha v centre všetkých najkrajších pláží a miest mesta Salento : 15 minút od Maldív Salenta a Punta della Suina, 20 km od výstredného Gallipoli, 30 km od najšpičatejšieho cípu päty Santa Maria di Leuca a 50 km od miest Otranto a Lecce. Pozícia, ktorá je však tiež na samote. Ako by ste povedali, že áno, najpravdivejšie Salento môžete spoznať aj v atmosfére mieru je Uvoľnite saukolébavaný štebotom vtákov a vôňou stredomorského kroviny. Obklopený rozmaznávaním privítania, ktoré vie objať. Vždy prítomný, nikdy neobťažujúci. Hotel so svojimi storočnými stromami je skutočný záhrada. A ako každá sebaúctová záhrada, vie sa spojiť po svojom Divoká príroda s pocitom ochrany a intimity. Tu zadáte skutočný mikrokozmos. Svet, kde sa môžete cítiť bezpečne. Ale stále svet. Viacnásobné, množné číslo, s veľkými priestormi a početnými terasami a zelenými plochami. Svet, v ktorom sa necháme rozmaznávať starostlivo navrhnutými zážitkami, ktoré hovoria zmyslami. Boutique je jeho atmosféra, rafinovaná, ale nie honosná. Hotel Giardino dei Pini je moderný svojim dizajnom a tradičnými hodnotami, ktoré prenáša. Bezpečnosť, intimita, teplo, autenticita: toto je jeho osobná zbierka. Ktorý sa spája s klenotmi: pumami, typickými kvetnými púčikmi, keramickými ozdobami, ktoré sú podľa tradície Salenta symbolom šťastia. Pretože na Giardino dei Pini Príroda a Tradícia stávajú sa čl. Byť zarámovaný. Salento vás víta. Vitajte v našom butiku Nature.


Záhrada milánskych príbehov Milano Arch Week 2019

Prehliadka zbierok so sprievodcom s bezplatným vstupom
Štvrtok 23. mája od 10.00 do 12.00 hod
(K dispozícii je 30 miest, rezervácia je nutná na [email protected])
VYPREDANÉ
Záhrada milánskych príbehov„Je to špeciálny projekt, ktorý pripravil Rosanna Pavoni, s ktorými Nadácia Adolfa Piniho podieľa sa na Archový týždeň, naplánované od 21 do 26. mája 2019. Pocta téme prírody a jej vzťahu s človekom, veľkej záhrade, ktorá zasahuje do mesta, ohraničenej imaginárnou hranicou, ktorá spája 16 miest v ktorých sa nachádzajú múzejné domy, umelecké ateliéry a ateliéry dizajnérov a architektov Milánske príbehy (www.storiemilanesi.org).

Ďalšie informácie

Tam Nadácia Adolfa Piniho, Štvrtok 23. mája od 10.00 o 12.00, organizuje jeden pre túto príležitosť výlet so sprievodcom do troch zo zbierok, ktoré sú súčasťou okruhu. Účastníci itinerára Archový týždeň pod vedením Rosanny Pavoniovej prejdú k objavu Nadácia Adolfa Piniho (venované maliarovi Renzovi Bongiovannimu Radiceovi) z Dom Lalla Romano a z Súčasná nadácia - Štúdio Treccani. Bude možné navštíviť miesta, kde traja umelci a spisovatelia pracovali a žili, a pri pohľade z okien týchto apartmánov hľadať Miláno, ktoré videli a ktoré ich obklopovalo. Z jedného miesta na druhé vedie účastníkov z okresu Brera prechádzka do záhrad Via Palestro.

Pre „Gardínske milánske príbehy„Postavy boli ideálne pozvané, aby si vybrali kvet alebo rastlinu, ktorá by ich mohla reprezentovať. V tejto imaginárnej záhrade, ktorú navrhla autorka, kvitnú sedmokrásky, fuchsie, ruže, vlčie maky, pivonky, slnečnice a ďalšie rastliny. Julia Binfield ktorý vytvára novú filu medzi miestami a tvárami projektu Nadácie Adolfa Piniho. Kvetinové Miláno tak ožíva, v ktorom sú kvety a rastliny úzko spojené s postavami a ich domovmi, zbierkami a ateliérmi.

V Giardino di Storie Milanesi sú kvety interpretované s kreativitou a kultúrou umelcov a dizajnérov, zhromaždené s vášňou zberateľov, známe a milované dušou botanika. Pri prechádzke touto záhradou prechádzate cez bezprecedentné Miláno, narazíte na lampy, kreslá, sochy, obrazy, zlatníctvo, porcelán, známych: to, čo tieto dedičstvá spája, je pocta kvetom a prírode. Slnečnica pre Treccani, breza pre Magistretti, pivonka pre Bongiovanni Radice atď., Aby vytvorili vzácnu a vzácnu kyticu“tvrdí Rosanna Pavoni.

Pri príležitosti Archový týždeň 30 návštevníkov sa potom bude môcť vydať na tri miesta, ktoré sú súčasťou okruhu, aby objavili kvetinový alebo rastlinný symbol protagonistov milánskych príbehov. Na každej zastávke ho budú čakať pohľadnice, ktoré navrhla Julia Binfield, každá s iným prírodným prvkom.

Tri kvety pre toľko miest: pivonka pre Nadáciu Adolfa Piniho kvet vyobrazený na dvoch porcelánoch patriacich do umeleckej zbierky Renza Bongiovanniho Radice alebo Čerešňový kvet pre Casa di Lalla Romano, pre nádhernú čerešňu, ktorá kvitne v záhrade pred vchodom do domu, na námestí Brera. Kvetiny súvisia nielen s predmetmi obsiahnutými v rôznych zbierkach, ale je možné ich pripísať aj súkromnému životu protagonistov milánskych príbehov. Napríklad Corrente Foundation - Studio Treccani si vybrala slnečnica, kvetina, ktorú v priebehu rokov tak miloval a predstavoval Ernesto Treccani.


Záhrada Baita s reštauráciou

Ako vieme, horský vzduch, dáva vám chuť. Mohli ste dostať záchvaty hladu kedykoľvek počas dňa. Pre tento dôvod, v lete, ešte lepšie je sedieť na záhrade a vedieť oceniť a nepretržitá doprava od poludnia do polnoci!

Poskytovanie našej kuchyne typický štýl Valtellina, národné a medzinárodné jedlá, dôsledne sprevádzané správnym typom vína z našej vínnej pivnice, priťahuje niekoľkých cestovateľov, ktorí sa ocitnú v Oblasť Bormio.

The Kajuta Záhrada je vyhradený nielen pre našich hotelových hostí, pretože je otvorený pre každého, kto hľadá kuriózne miesto kde obedovať, večerať alebo piť aperitív s priateľmi.

Len si predstavte voňavé kvety, sviečky, skvelú hudbu, úžasných ľudí. predstavte si účasť na tomto všetkom. alebo ešte lepšie, skutočne sa zúčastnite!

V lete je Záhrada Baita je vždy otvorená, nepretržite od 12:00 do 12:00!

Špeciálne ponuky pre hotelovú dovolenku v Bormiu

Prepáč

Pravidlá používania súborov cookie
Začnime tým, čo sú cookies

Cookie je malý textový súbor (iba pár bajtov), ​​ktorý sa vymieňa medzi internetovou stránkou a vašim prehliadačom a prevádzkovateľ webovej stránky ju obvykle používa na zapamätanie si informácií potrebných na zlepšenie navigácie na webovej stránke.
PIZ UMBRAIL s.r.l.vo svojej kvalite Vlastníka zaobchádzania s vašimi osobnými údajmi spravuje súbory cookie v súlade so smernicou 2002/58 / ES vydanou Európskym parlamentom a Radou z 12. júla 2002 o zaobchádzaní s osobnými údajmi a ochrane súkromia v elektronických komunikácií (smernica o súkromí a elektronických komunikáciách), na tieto účely:

Nasledujúce typy súborov cookie umožňujú navigáciu na internetovej stránke:

• Technické súbory cookie: technický a funkčný prístup na webovú stránku (po ukončení prehliadača sa neuchovávajú žiadne údaje).
• Súbory cookie relácie: na účely súvisiace s rozvinutou navigáciou alebo prispôsobenou správou obsahu
• Analytické cookies: na účely súvisiace s navigáciou a štatistikami a analýzou používateľov

Spracovanie funkčných údajov na vyššie uvedené účely je nevyhnutné pre správnu navigáciu na webových stránkach a poskytnutie údajov je nevyhnutné a povinné na vyššie uvedené účely. Ak nezískate tieto údaje, môže to znemožniť navigáciu na webových stránkach.
• Reklamné súbory cookie tretích strán (bez profilovania)

Tieto súbory cookie si môžu vymieňať informácie a vystopovať navigáciu používateľa zaregistrovaného pre jednu zo súčasných služieb. Postup deaktivácie týchto súborov cookie je uvedený nižšie, navyše je možné ich deaktivovať prostredníctvom každého jedného odkazu.
Metódy spracovania: vaše osobné údaje môžu byť spracovávané elektronickými kalkulačkami pomocou softvérových systémov spravovaných tretími stranami a programovaných priamo vlastníkom. Spracovanie na štatistické a analytické účely prebieha dočasne a anonymne. K prípadnému spracovaniu údajov pomocou súborov cookie tretích strán dôjde, ako je opísané v zásadách ochrany osobných údajov a pravidlách používania súborov cookie podrobne uvedených nižšie.

S vašimi údajmi budú zaobchádzať iba pracovníci výslovne oprávnení vlastníkom alebo určeným subjektom, a najmä nasledujúce kategórie menovaných subjektov:

• Určené webové techniky
• Príjemcovia v poskytovateľských firmách menovaní na správu technických služieb

Šírenie: Vaše osobné údaje nebudú nijako rozširované.

Správa a deaktivácia súborov cookie:

Ak máte pochybnosti alebo pochybnosti týkajúce sa používania súborov cookie, môžete kedykoľvek zasiahnuť a zablokovať ich nastavenia a spracovanie, napríklad zmenou nastavení ochrany osobných údajov vo vašom prehľadávači a blokovaním konkrétnych typov súborov cookie.
Vzhľadom na to, že každý prehľadávač - a často odlišné verzie toho istého prehľadávača - je (niekedy výrazne) odlišný od ostatných, ak chcete pracovať nezávisle prostredníctvom predvolieb prehľadávača, nájdete podrobné informácie o potrebnom postupe v sprievodcovi prehľadávačom. Prehľad činností v bežných prehľadávačoch nájdete na webovej stránke www.cookiepedia.co.uk.
Ak si prajete, reklamné spoločnosti vám umožňujú vzdať sa prijímania cielených správ. To nebráni nastaveniu cookies, ale preruší to použitie a zhromažďovanie určitých údajov týmito spoločnosťami. Môžete tiež deaktivovať jednotlivé súbory cookie pomocou odkazov uvedených v „tabuľke súborov cookie“.

Ďalšie informácie a možnosti vzdať sa používania súborov cookie nájdete na stránke www.youronlinechoices.eu

Ochrana osobných údajov

Zásady ochrany osobných údajov tejto stránky

Dotknuté osoby: Navigátory
V súlade s nariadením (EÚ) 2016/679 (ďalej len „nariadenie“) táto stránka popisuje spôsoby zaobchádzania s osobnými údajmi používateľov, ktorí navštívia webové stránky prístupné na týchto adresách: www.baitadeipini.com
Informácie, ktoré sa tu uvádzajú, sa netýkajú iných webových stránok, stránok alebo služieb online prístupných prostredníctvom hypertextových odkazov a zverejnených na týchto webových stránkach, ale odkazujú na zdroje mimo nadvlády Vlastníka.
Týmto špecifikujeme, že zásady ochrany osobných údajov môžu byť niekedy upravené v dôsledku aktivácie nových služieb alebo v dôsledku legálnych aktualizácií. Preto sa odporúča pravidelne kontrolovať aktualizácie týkajúce sa tejto témy na webovej stránke. Táto stránka popisuje spôsoby správy webových stránok, pokiaľ ide o zaobchádzanie s osobnými údajmi používateľov, ktorí s nimi konzultujú. Táto politika je zverejnená tiež v súlade s čl. 13 nariadenia (EÚ) o ochrane fyzických osôb pri zaobchádzaní s osobnými údajmi subjektov, ktoré interagujú s webovými službami ponúkanými spoločnosťou PIZ UMBRAIL s.r.l. , prístupné na nasledujúcej adrese: www.baitadeipini.com. Ďalšie spôsoby spracovania údajov sú definované v informačnej poznámke a zodpovedajú úvodnej stránke oficiálnej stránky www.baitadeipini.com.
Tieto zásady sa týkajú iba webovej stránky www.baitadeipini.com a nie iných webových stránok, ktoré môže používateľ navštíviť kliknutím na odkazy. Táto politika je tiež založená na odporúčaní č. 2/2001 implementované 17. mája 2001 európskymi orgánmi na ochranu osobných údajov, znovu zjednotené v skupine ustanovenej čl. 29 smernice č. 95/46 / ES, na účely identifikácie súboru minimálnych požiadaviek na online zber osobných údajov, a najmä metód, časových rámcov a povahy informácií, ktoré musia vlastníci liečby poskytnúť používateľom, ktorí sa pripájajú na webové stránky, bez ohľadu na účely spojenia, ako aj na ďalšie aktualizácie nasledujúce po implementácii GDPR a dekrétu o delegovaní spojeného s GDPR.

Majiteľ liečby
Prezeranie tejto webovej stránky môže viesť k spracovaniu údajov týkajúcich sa identifikovaných alebo identifikovateľných osôb.
„Majiteľom“ tohto liečenia je PIZ UMBRAIL s.r.l. , so sídlom: Via Don Peccedi, 15 - 23032 BORMIO SO DIČ / daňový kód: 00614930147
Úradník pre ochranu údajov
Úradníka pre ochranu údajov (DPO) môžete kontaktovať na tejto adrese: [email protected]
Právny základ liečby
S osobnými údajmi uvedenými na tejto stránke zaobchádza spoločnosť PIZ UMBRAIL s.r.l. , na účely vykonávania svojej činnosti. Právnymi základmi pre ošetrenie na webových stránkach sú súhlas, uzavretie zmluvy a výkon právnej povinnosti.
Miesto spracovania osobných údajov
Ošetrenie spojené s webovými službami ponúkanými na tomto webe sa bude vykonávať v Európskej únii, bude riadené poskytovateľom služieb Semplify Srl a bude spracovávané technickým personálom Network Service Srl (Data Protection Officer) a ďalšími osobami. menovaný spoločnosťou Network Service Srl pri príležitosti operácií aktualizácie a údržby. Nebudú sa rozširovať žiadne údaje pochádzajúce z tejto webovej služby. Osobné údaje poskytnuté používateľmi pri žiadostiach o kontakt sa použijú výlučne na účely poskytnutia požadovanej služby, čo môže zahŕňať ošetrenie externými poskytovateľmi.

Typ spracúvaných údajov a ciele liečby
Navigačné údaje
Počas normálnej prevádzky systémy IT a softvérové ​​postupy používané na zabezpečenie funkčnosti tejto webovej stránky získavajú sériu osobných údajov. Jeho prenos je implicitný pri použití internetových komunikačných protokolov.
Táto kategória údajov zahŕňa adresy IP alebo názvy domén počítačov a terminálov používaných návštevníkmi, adresy URI / URL (Uniform Resource Identifier / Locator) požadovaných zdrojov, čas žiadosti, spôsob použitý na preposlanie žiadosti server, rozmery súboru prijatého v odpovedi, číselný kód označujúci stav odpovede poskytnutej serverom (úspešná, chyba atď.) a ďalšie parametre týkajúce sa operačného systému a IT prostredia používateľa.
Tieto údaje potrebné na uskutočnenie webových služieb sa spracúvajú aj na nasledujúce účely:
• Získanie štatistických informácií o využívaní služieb (najnavštevovanejšie stránky, počet návštevníkov v časovom rámci alebo každý deň, geografické oblasti návštevníkov atď.)
• Skontrolovať správnu funkčnosť ponúkaných služieb.
Údaje komunikované používateľom
Nepovinné, výslovné a dobrovoľné zasielanie správ na kontaktnú adresu PIZ UMBRAIL s.r.l. , ako aj zostavovanie a preposielanie modulov na webovej stránke www.baitadeipini.com, zahŕňa získanie kontaktných údajov odosielateľa potrebných na zaslanie odpovede a všetkých osobných údajov zahrnutých v týchto komunikáciách.
Poznámky o konkrétnych informáciách budú zverejnené na webovej stránke www.baitadeipini.com, ktorá sa týka poskytovania určitých služieb.
Súbory cookie a ďalšie sledovacie systémy
Na profilovanie používateľov sa nepoužívajú žiadne súbory cookie.
Na druhej strane súbory cookie relácie (nie trvalé) sa používajú iba na zaistenie bezpečnej a efektívnej navigácie na webových stránkach. Uloženie súborov cookie relácie v termináloch alebo prehľadávačoch môže byť kontrolované používateľom v prípade, že na konci relácií HTTP sú informácie týkajúce sa súborov cookie zaznamenané do protokolov služieb, pričom doby uchovávania závisia od každého jedného správcu tretej strany predmetná služba. Údaje získané prostredníctvom súborov cookie a spôsoby ich správy sú podrobne opísané v našich „zásadách používania súborov cookie“.
Navigačné údaje
Tieto údaje sa používajú iba na získanie anonymných štatistických informácií o používaní webových stránok a na kontrolu ich správnej funkčnosti. Tieto údaje sú okamžite po spracovaní vymazané. Informácie zhromaždené automaticky môže použiť spoločnosť PIZ UMBRAIL s.r.l. zistiť zodpovednosť v prípade hypotetických IT zločinov proti webovej stránke, vylepšiť navigáciu a obsah webovej stránky. Údaje získané prostredníctvom súborov cookie sú podrobne opísané v našich „zásadách používania súborov cookie“.
Údaje poskytnuté dobrovoľne používateľom

Voliteľné, výslovné a dobrovoľné zasielanie údajov vložených do modulov (formulárov) zhromažďovania údajov alebo do e-mailov na adresy elektronickej pošty uvedené na tomto webovom serveri znamená získanie adresy odosielateľa, ktorá je nevyhnutná na zodpovedanie žiadostí, ako aj prípadných ďalších osobných údajov obsiahnutých v odoslaných správach. Upresňujeme, že osobné a / alebo firemné údaje vložené do formulárov na webovej stránke www.baitadeipini.com sú chránené spoločnosťou PIZ UMBRAIL s.r.l. a používa sa iba na zodpovedanie otázok používateľov a na poskytovanie požadovaných informácií a služieb.

Nepovinná povaha poskytovania údajov

S výnimkou vyššie uvedených informácií týkajúcich sa spracovania údajov je užívateľ oprávnený poskytovať PIZ UMBRAIL s.r.l. s osobnými údajmi prostredníctvom modulov žiadosti o informácie. V každom prípade, kedykoľvek sa tieto údaje požadujú, dodá sa osobitná informačná poznámka a v prípade potreby sa od neho vyžaduje súhlas používateľa s vyjadrením jeho súhlasu.

Metódy liečby
S osobnými údajmi sa zaobchádza prostredníctvom automatických nástrojov iba po dobu nevyhnutne potrebnú na vykonanie operácií, pre ktoré sa zhromažďujú. Dodržiavajú sa osobitné bezpečnostné opatrenia, aby sa zabránilo strate údajov, nezákonnému alebo nesprávnemu použitiu a neoprávnenému prístupu. Radi by sme vás informovali, že za účelom poskytnutia kompletnej služby sú na našich stránkach odkazy na iné webové stránky spravované rôznymi vlastníkmi. Odmietame akúkoľvek zodpovednosť za chyby, obsah, cookies, morálne nezákonné materiály, reklamu, bannery alebo súbory, ktoré nie sú v súlade s platnými právnymi predpismi a zákonmi o ochrane osobných údajov na webových stránkach, na ktoré odkazujeme, ale ktoré nespravujeme my.
Príjemcovia údajov
Príjemcovia údajov zhromaždených v dôsledku konzultácie s webom uvedeným vyššie sú subjekty určené spoločnosťou PIZ UMBRAIL s.r.l. ako subjekty zodpovedné za liečbu podľa článku 28 nariadenia.
Network Service srl ako dodávateľ služieb vývoja a údržby webovej platformy
Semplify srl ako dodávateľ vývoja, dodávok a prevádzkového riadenia, pokiaľ ide o použité technologické platformy.
Zhromaždené osobné údaje ďalej spracúvajú pracovníci spoločnosti PIZ UMBRAIL s.r.l. na základe konkrétnych pokynov týkajúcich sa účelov a metód predmetnej liečby.
Transfer do zahraničia
Krajiny tretích strán: Údaje sa neprenášajú v krajinách tretích strán.
Práva dotknutých osôb
Máte plné právo získať zrušenie (právo na zabudnutie), obmedzenie, aktualizáciu, opravu, prenosnosť alebo údaje a namietať proti spracovaniu svojich údajov. Ďalej môžete vo všeobecnosti uplatniť všetky práva stanovené v článkoch 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 nariadenia GDPR, pokiaľ sú uplatniteľné na spracúvanie osobných údajov.

Nariadenie EÚ 2016/679: články 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - Práva dotknutej osoby

• Dotknutá osoba má právo získať od prevádzkovateľa potvrdenie o tom, či sa osobné údaje, ktoré sa jej týkajú, spracúvajú, aj keď ešte nie sú spracúvané, a komunikácia týchto údajov v zrozumiteľnej podobe.

• Dotknutá osoba má právo získať údaje týkajúce sa:
do. pôvodu osobných údajov
b. účely a metódy spracovania
c. logika použitá v prípade spracovania pomocou elektronických nástrojov
d. identifikačné údaje vlastníka, subjektov zodpovedných za ošetrenie a určeného subjektu zodpovedného za ošetrenie podľa článku 5, čiarka 2
je. príjemcovia alebo kategórie príjemcov, ktorým boli alebo budú osobné údaje sprístupnené, alebo ktorí môžu údaje spracúvať ako určení zástupcovia na území ich štátu alebo ako subjekty určené na spracúvanie údajov.

* Dotknutá osoba má právo získať:
do. aktualizácia, oprava alebo podľa potreby integrácia jeho údajov
b. zrušenie, transformácia do anonymnej formy alebo blokovanie nezákonne spracovaných údajov, vrátane údajov, ktorých uchovanie nie je potrebné v súvislosti s účelmi, na ktoré boli údaje zhromaždené alebo neskôr spracované
c. potvrdenie, že operácie opísané v bodoch a) ab) boli zverejnené - vrátane ich obsahu - subjektom, ktoré dostali údaje, s výnimkou prípadov, keď je to nemožné alebo si vyžaduje použitie prostriedkov zjavne neprimeraných k právu chránené
d. prenosnosť jeho údajov.

* Dotknutá osoba má právo úplne alebo čiastočne namietať:
do. z oprávnených dôvodov spracúvanie jeho osobných údajov, aj keď to súvisí s účelom ich zhromažďovania
b. spracúvanie jeho osobných údajov na účely spojené so zasielaním reklamných materiálov, na priamy predaj alebo na prieskum trhu alebo komerčnú komunikáciu.
Právo podať sťažnosť
Dotknuté osoby, ktoré sa domnievajú, že zaobchádzanie s ich osobnými údajmi prostredníctvom tejto webovej stránky sa deje v rozpore s ustanoveniami nariadenia, majú právo na uplatnenie nárokov voči ručiteľovi podľa 77 nariadenia alebo na podanie žaloby na príslušnom súde. (Článok 79 nariadenia).

Pravidlá používania súborov cookie

Pravidlá používania súborov cookie
Začnime tým, čo sú cookies

Cookie je malý textový súbor (iba pár bajtov), ​​ktorý sa vymieňa medzi internetovou stránkou a vašim prehliadačom a prevádzkovateľ webovej stránky ju obvykle používa na zapamätanie si informácií potrebných na zlepšenie navigácie na webovej stránke.
PIZ UMBRAIL s.r.l.vo svojej kvalite Vlastníka zaobchádzania s vašimi osobnými údajmi spravuje súbory cookie v súlade so smernicou 2002/58 / ES vydanou Európskym parlamentom a Radou z 12. júla 2002 o zaobchádzaní s osobnými údajmi a ochrane súkromia v elektronických komunikácií (smernica o súkromí a elektronických komunikáciách), na tieto účely:

Nasledujúce typy súborov cookie umožňujú navigáciu na internetovej stránke:

• Technické súbory cookie: technický a funkčný prístup na webovú stránku (po ukončení prehliadača sa neuchovávajú žiadne údaje).
• Súbory cookie relácie: na účely súvisiace s rozvinutou navigáciou alebo prispôsobenou správou obsahu
• Analytické cookies: na účely súvisiace s navigáciou a štatistikami a analýzou používateľov

Spracovanie funkčných údajov na vyššie uvedené účely je nevyhnutné pre správnu navigáciu na webových stránkach a poskytnutie údajov je nevyhnutné a povinné na vyššie uvedené účely. Ak nezískate tieto údaje, môže to znemožniť navigáciu na webových stránkach.
• Reklamné súbory cookie tretích strán (bez profilovania)

Tieto súbory cookie si môžu vymieňať informácie a vystopovať navigáciu používateľa zaregistrovaného pre jednu zo súčasných služieb. Postup deaktivácie týchto súborov cookie je uvedený nižšie, navyše je možné ich deaktivovať prostredníctvom každého jedného odkazu.
Metódy spracovania: vaše osobné údaje môžu byť spracované elektronickými kalkulačkami pomocou softvérových systémov spravovaných tretími stranami a programovaných priamo vlastníkom. Spracovanie na štatistické a analytické účely sa uskutočňuje dočasne a anonymne. K prípadnému spracovaniu údajov pomocou súborov cookie tretích strán dôjde, ako je opísané v zásadách ochrany osobných údajov a pravidlách používania súborov cookie podrobne uvedených nižšie.

S vašimi údajmi budú zaobchádzať iba pracovníci výslovne oprávnení vlastníkom alebo určeným subjektom, a najmä nasledujúce kategórie menovaných subjektov:

• Určené webové techniky
• Príjemcovia v poskytovateľských firmách menovaní na správu technických služieb

Šírenie: Vaše osobné údaje nebudú nijako rozširované.

Správa a deaktivácia súborov cookie:

Ak máte pochybnosti alebo pochybnosti týkajúce sa používania súborov cookie, môžete kedykoľvek zasiahnuť a zablokovať ich nastavenia a spracovanie, napríklad zmenou nastavení ochrany osobných údajov v prehľadávači tak, aby blokovali konkrétne typy súborov cookie.
Vzhľadom na to, že každý prehľadávač - a často rôzne verzie toho istého prehľadávača - je (niekedy výrazne) odlišný od ostatných, ak chcete pracovať nezávisle prostredníctvom predvolieb prehľadávača, nájdete podrobné informácie o potrebnom postupe v sprievodcovi prehľadávačom. Prehľad činností v bežných prehľadávačoch nájdete na webovej stránke www.cookiepedia.co.uk.
Ak si prajete, reklamné spoločnosti vám umožňujú vzdať sa prijímania cielených správ. To nebráni nastaveniu cookies, ale preruší to použitie a zhromažďovanie určitých údajov týmito spoločnosťami. Môžete tiež deaktivovať jednotlivé súbory cookie pomocou odkazov uvedených v „tabuľke súborov cookie“.

Ďalšie informácie a možnosti vzdať sa používania súborov cookie nájdete na stránke www.youronlinechoices.eu

Dynamický zoznam súborov cookie

názov Typ Účel Expirácia Dodávateľ
PHPSESSID Session Preserve the user's status on the different pages of the site. until the end session Network Service srl
rc::a Third-party This cookie is used to distinguish between humans and robots. This is useful for the website, in order to make valid reports on the use of the site. 1 years
rc::c Third-party Used in the context of the video ad. The cookie limits the number of times a visitor views the same ad content. The cookie is also used to ensure the relevance of the video ad to the specific visitor. 1 years
CookieConsent Technical Stores the user's cookie consent status for the current domain 1 years Cookiebot
Collect Session Used to send data to Google Analytics about the device and user behavior. It tracks the user across devices and marketing channels. until the end session Google
_ga Analytical Register a unique ID used to generate statistical data on how the visitor uses the website. 1 years Google
_gid Analytical Register a unique ID used to generate statistical data on how the visitor uses the website. 1 years Google
pagead/landing Third-party Collects data on visitor behavior from multiple websites in order to present more relevant advertisements. This also allows the website to limit the number of times a visitor is shown the same ad. 1 years
test_cookie Third-party Used to check if the user's browser supports cookies. 1 years
TADCID Third-party Used for viewing embedded TripAdvisor content, including paying commission for redirecting and tracking on websites. 1 years
ads/ga-audiences Third-party Used by Google AdWords to re-engage visitors that are likely to convert to customers based on the visitor's online behaviour across websites. 1 years
bannercks Technical Cookie to initialize the information banner to view and accept the Cookie Policy. 1 years Network Service srl
dKO3CMq00qQBELKS-M8D,390342904346 Third-party GoogleTagManager 1 years
dKO3CMq00qQBELKS-M8D,390342904346_exp Third-party GoogleTagManager 1 years
JSESSIONID Third-party Preserve the user's status on the different pages of the site. until the end session wemoto.it
_gat Third-party Used by Google Analytics to limit the frequency of requests until the end session Google
_fbp Third-party Used by Facebook to deliver a variety of advertising products such as real-time offers from third party advertisers. until the end session Facebook
_gcl_au Third-party Used by Google AdSense to test advertising efficiency on all websites that use their services. until the end session Google
fr Third-party Used by Facebook to deliver a variety of advertising products such as real-time offers from third party advertisers. until the end session Facebook
tr Third-party Used by Facebook to deliver a variety of advertising products such as real-time offers from third party advertisers. until the end session wemoto.it

Information in relation to the treatment of personal data
Articles 13-14 of EU Reg. 2016/679

Data subjects: Navigators, users of services and subjects registered for reception of newsletters

PIZ UMBRAIL s.r.l., with legal and operational headquarters in Via Don Peccedi, 15 - 23032 Bormio SO, VAT code: 00614930147 in its quality of Owner of the treatment of your personal data, pursuant to EU Reg. 2016/679 - hereunder indicated as the 'GDPR' - intends to inform you with this note that the aforementioned legislation regulates the protection of subjects whose personal data is processed and that this treatment will be based on principles of correctness, lawfulness, transparency and protection of your privacy and rights.
Your personal data will be processed in compliance with legal provisions set by the aforementioned regulation and with the privacy obligations set there within.

Supply of the service: Your data will be processed for the purpose of responding to eventual requests deriving from the compilation of modules and forms available on the website, or to requests received via e-mail.

Juridical foundation: The juridical foundation for the treatment is of the contractual type, involving a treatment of personal data for the purpose of answering a request for information.

Marketing – newsletter service: in particular, having received your free consent, your data will be treated for the reception of newsletters, having inserted your e-mail address in the specific text box featuring indications concerning registration for the newsletter, or having selected/ticked the specific “sign up for the newsletter” box in a form.

Juridical foundation: The juridical foundation for the treatment is consent from the data subject.

Mandatory or optional nature of the conferral:
The conferral of data is optional with regards to the aforementioned purposes of the service. Failure to compile the requested fields or the fields marked by an asterisk entails impossibility to proceed with information requests, while your refusal to allow your data to be treated does not compromise the continuation of the relation or the consistency of the treatment itself.
With regards to Marketing purposes, your consent is free, disjointed and optional. Failure to provide consent does not compromise navigation on the website, nor does it impact the supply of requested services.

Treatment methods: your personal data may be processed with mostly electronic and IT methods, such as:
• Via electronic calculators using software systems supplied by Third Parties
• Via electronic calculators using software systems managed or programmed directly by the owner
• Temporary treatment in anonymous aggregate form.
Each treatment takes place in compliance with the methods indicated in articles 6, 32 of the GDPR and via the implementation of adequate security measures.

Communication: your data will be transmitted only to competent subjects, specifically appointed to cover the necessary services for a correct management of the relation, ensuring that the rights of the data subject are protected.
Your data will be processed only by staff explicitly authorized by the Owner and, in particular, by staff in charge of the maintenance and updating of the website and, if necessary, by staff in charge of marketing communications.

Recipients:
Further technical subjects who need to process the data to cover their tasks, such that of ensuring correct subscription to the newsletter.

Third Countries: Your data will not be transmitted in extra-EU countries.
Diffusion: Your personal data will not be disseminated in any way.

Retention period. We inform you that, in compliance with the principles of lawfulness, limitation of finalities and minimization of data, pursuant to art. 5 of the GDPR, the retention period for your personal data is the following:
An established time frame not superior to that required for completion of the purposes for which the data was collected and processed and compliant with time frames required for the correct supply of the required services.

Owner of the Treatment: the Owner of the data treatment, pursuant to legislation, is PIZ UMBRAIL s.r.l., with legal and operational headquarters in Via Don Peccedi, 15 - 23032 Bormio SO, VAT code: 00614930147 in the person of its pro tempore legal representative.

You have every right to obtain the cancellation (right to be forgotten), limitation, updating, correction, portability or the data and to oppose the processing of your data. Furthermore, in general, you can exercise all rights set by articles 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 of the GDPR, when applicable to the processing of personal data.
The data subject, when the specific conditions apply, also has the right to present a claim to the Guarantor in its quality of supervisory authority, by following the specific procedures. You can contact the owner of the treatment for any further information and to exercise the rights you are entitled to by the European Regulation.
EU Reg. 2016/679: Articles 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 – Rights of the data subject
• The data subject shall have the right to obtain from the controller confirmation as to whether or not personal data concerning him or her are being processed, even if not yet processed, and the communication of such data in intelligible form.

• The data subject shall have the right to obtain indications concerning:
a. the origins of the personal data
b. the purposes and methods of the processing
c. the logic applied in the case of processing via the use of electronic tools
d. the ID details of the owner, of the subjects in charge of the treatment and of the designated subject responsible for the treatment pursuant to article 5, comma 2
e. the recipients or categories of recipients to whom the personal data have been or will be disclosed, or who may process the data as designated representatives in the territory of their State, or as subjects appointed to process the data.

• The data subject shall have the right to obtain:
a. the updating, rectification or, when required, the integration of his/her data
b. the cancellation, transformation to anonymous form or blocking of data processed unlawfully, included data for which retention is not necessary in relation to purposes for which the data was collected or later processed
c. the certification that operations described in the above items a) and b) were disclosed – including their contents – to subjects who received the data, with the exception of cases in which this is impossible or requires a use of means clearly disproportionate to the right being protected
d. the portability of his/her data.

• The data subject shall have the right to oppose, entirely or in part:
a. for legitimate reasons, the processing of his/her personal data, even if pertinent to the purpose for its collection
b. the processing of his/her personal data for purposes connected to the sending of advertising materials, to direct sales or for market researches or commercial communications.


Consent
Formula for acquiring consent from the data subject

Your consent to receive the newsletter will be recorded (IP address, e-mail address, date and time) by ticking the box under the e-mail address insertion or by clicking on the specific box and pressing the “send”/”OK” button.
This consent will be archived to confirm its conferral and to allow you to unsubscribe in any moment, as well as to protect your full rights, as listed above.


Articolo pubblicato il giorno: 25 Gennaio 2021

Tiqets, la piattaforma di prenotazione on line a livello mondiale per musei e altre attrazioni ha premiato il Parco Giardino Sigurtà di Valeggio Sul Mincio per la categoria Best Attraction 2020: Global Winner. Questo riconoscimento è stato conferito grazie alle recensioni dei visitatori e ai quasi 7mila voti espressi da parte dei consumatori di tutto il mondo.

I Global Remarkable Avenue Awards, giunti alla quarta edizione, sono “una splendida opportunità per riconoscere l’impegno e la bellezza delle attrazioni italiane che, nonostante questo anno difficile, sono ancora qui per garantire divertimento e sicurezza ai propri visitatori“, ha dichiarato Paolo Fatone, Regional Director Central, Southern Europe and – Middle East di Tiqets. Una grande soddisfazione per la perla botanica veronese che, nonostante la particolare stagione 2020, ha saputo accogliere migliaia di visitatori in tutta sicurezza, grazie alla sua estensione di 600.000 metri quadrati, e svolgere alcuni eventi come Magico Mondo del Cosplay e Viaggio nel Tempo.

È un onore per noi poter noi ricevere il premio Best Attraction 2020: Global Winner! Un premio che ha un valore importante proprio perché il voto proviene direttamente dal pubblico, un pubblico che ha sempre dimostrato di amarci e di volerci sostenere, come è evidente anche dal seguito che abbiamo sui canali social – commenta Giulia Balestrieri, Responsabile Marketing e Comunicazione del Parco Giardino Sigurtà – Questo premio servirà come ulteriore spinta per la nuova stagione del Parco Giardino Sigurtà che riaprirà i suoi cancelli al pubblico il 7 marzo con una strepitosa fioritura di tulipani”.

È una grande soddisfazione per noi” – afferma Giuseppe Inga Sigurtà, proprietario del Parco con la sorella Magda, “che ogni giorno lavoriamo con passione, ponendoci obiettivi sempre più alti e siamo fiduciosi in una ripresa per la stagione 2021. Il Parco infatti è dinamico, con fioriture sempre diverse, e l’ampiezza degli spazi garantisce una visita in completa sicurezza, per vivere momenti di serenità in un luogo meraviglioso vicino ad altre bellezze naturali e storiche tutte da scoprire, come il Lago di Garda, la località di Borghetto sul Mincio e le città di Mantova, Verona e Venezia”.

(Foto inviata da Ufficio Stampa Parco Giardino Sigurtà)


Il Giardino di Bomarzo

Nelle vicinanze di Viterbo c’è un luogo magico e surreale. Un giardino grottesco dove perdersi tra le statue stravaganti che lo popolano: i mostri di Bomarzo. E’ un luogo onirico, un mondo fantastico perfetto per andare con i bambini: tanti spazi verdi dove poter fare un picnic con tutta la famiglia e divertirsi insieme. Una volta entrati la realtà si sfuma per lasciare spazio al sogno: un po’ come Alice nel paese delle Meraviglie, solo in forma un po’ più bizzarra. Fu realizzato da Pirro Ligorio per conto del Principe Pier Francesco Orsini, il cui intento era probabilmente quello di creare un luogo di fantasia, dove, una volta entrati, ci si spoglia della pesantezza che regna nella realtà per “sfogare il core”, riprendendo le parole citate dal Principe. Sfogare il suo cuore andato in frantumi per la perdita della amata moglie Giulia Farnese e finalmente liberarlo dal dolore. Ed è forse questo l’intento che lo ha spinto a commissionarne la realizzazione: per dare a tutti un posto “sicuro” dove sentirsi liberi e leggeri.

Il Parco dei Mostri

Il Parco di Bomarzo è meglio conosciuto come il Parco dei Mostri perché è abitato da creature fantastiche. All’apparenza possono sembrare semplici massi di pietra ma via via che si avanza nel giardino si ha la sensazione di essere osservati da qualcosa di “realmente” esistente. Almeno lì dentro.

Queste creature sono riferimenti alla mitologia: la testa del mostro marino Proteo-Glauco, la statua del Dio Nettuno, il Pegaso Alato, la Tartaruga gigante e l’Elefante. Figure mitiche come il gruppo di Echidina: mezze donne e mezze serpenti.

La Lotta tra Giganti è sicuramente tra le più belle e suggestive: la statua rappresenta Ercole che uccide il figlio del Dio Vulcano, Caco.

Ma la statua che affascina ma inquieta anche di più è sicuramente quella dell’Orco con la bocca spalancata. “Lasciate ogni pensiero voi che entrate”, è così che recita l’iscrizione sulla bocca dell’orso. Al suo interno c’è un tavolo con delle sedie dove si può accedere.

Il Sacro Bosco

Il bosco di questo parco è considerato “sacro”. Infatti, è pieno di illusioni ottiche che disorientano il visitatore affinché questo abbandoni le proprie certezze. Era forse questo l’intento del principe?

Smuovere le coscienze per farci rendere conto che niente, in questo mondo, è veramente certo. E che allora l’unica via di uscita è la fuga in una dimensione surreale. Surreale come la corrente del grande artista Salvador Dalì che del sogno ha fatto il suo tema principale. Il Sacro Bosco del giardino di Bomarzo fu proprio uno dei luoghi dai quali l’artista trasse ispirazione per i suoi quadri, sculture e altre sue espressioni artistiche.

E se vuoi mettere alla prova la tua capacità di rimanere razionale e non cedere alla fantasia, prova ad entrare nella Casa Pendente. Un’esperienza strabiliante che metterà a dura prova il tuo equilibrio.

Info utili

Il parco di Bomarzo si trova nell’omonima località, in provincia di Viterbo. Il modo più semplice per raggiungere il parco è con l’automobile prendendo l’autostrada del Sole (A1). Per chi viene da nord è consigliata l’Uscita da Attigliano, per chi invece viene da Sud l’uscita di Orte. Poi basta seguire le indicazioni.

Se ti sposti con i mezzi pubblici, allora la miglior soluzione è arrivare alle stazioni di Orte o Viterbo e una volta arrivati in stazione prendere l’autobus in direzione del parco.

Il parco è aperto tutti i giorni con orario continuato ma se si arriva da lontano è sempre meglio telefonare prima di partire.


Video: Pigo do borovice


Predchádzajúci Článok

Súprava na pestovanie rastlín v interiéri

Nasledujúci Článok

Cesar zepeda ny dizajn krajiny