Informácie o klokanie labkeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Začať

Informácie o kengurej labke: Tipy na pestovanie klokaních papradí

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Starostlivosť o klokanie paprade vychádza z pôvodného rozsahu rastliny, kde je charakteristickým znakom regiónu Canberra a rastie na slnečných stanovištiach v blízkosti skalných výbežkov. Kliknutím na tento článok získate ďalšie informácie o klokaní labkovej paprade, vrátane jej kultúrnych požiadaviek a funkcií.


Druh Phymatosorus, klokan kapradinový

Kategória:

Požiadavky na vodu:

Expozícia slnka:

Lístie:

Farba listov:

Výška:

Medzery:

Otužilosť:

Kde rásť:

Možno pestovať ako jednoročné

Vhodné na pestovanie v nádobách

Nebezpečenstvo:

Farba kvetu:

Bloom charakteristiky:

Veľkosť kvetu:

Doba kvitnutia:

Ostatné detaily:

Požiadavky na pH pôdy:

Patentové informácie:

Metódy propagácie:

Rozdelením oddenkov, hľúz, hlúbov alebo cibúľ (vrátane kompenzácií)

Zber semien:

N / A: rastlina nenasadí semeno, kvety sú sterilné alebo sa rastliny zo semienka nesplnia

Regionálne

Hovorí sa, že táto rastlina rastie vonku v nasledujúcich regiónoch:

Poznámky záhradkárov:

20. februára 2013 RosinaBloom z Waihi,
Nový Zéland (zóna 1) napísal:

Microsorum pustulatum, tiež známy ako Houndov jazyk a Kowaowao, pochádza z Austrálie a Nového Zélandu a je bežný v našich pobrežných a horských oblastiach. Je tiež bežné na všetkých troch hlavných ostrovoch, subantarktických ostrovoch a na ostrovoch Chatham. Je často epifytický (rastie na stromoch) zvyčajne v mierne suchých oblastiach. Lesklé zelené listy, ktoré sa líšia tvarom, sú nerozrezané a pripútané na mladých rastlinách a raz vyrezané na dospelých rastlinách. Rozširujú sa fragmentáciou zelených a hnedých veľkých, chlpatých rizómov. Houndov jazyk Fern vychádza z podobného tvaru psieho jazyka.

3. októbra 2009 mswestover z Yulee, FL (zóna 9a) napísal:

Polievam ju väčšinou raz týždenne. Pod driftujúcim tieňom v kvetináči. V zime ho nosím do garáže. Jašterice sa do nej radi schovávajú, keď ich polievam, vyškrabú sa von. Zóna 9a, SV na Floride

1. januára 2007 bekados z Pensacoly na Floride napísali:

Korene mojej papradie majú lahodnú takmer estragónovú vôňu.

28. októbra 2004 hanna1 z Castro Valley v Kalifornii (zóna 9a) napísala:

Je epifytické, lesklé, jasne zelené listy, môžu sa líšiť tvarom a veľkosťou. Ľahko rastúca, dobre priepustná zmes na zalievanie. najlepšie použite 1 diel piesku / 1 diel borovicovej kôry / 1 diel rašeliny a drevené uhlie / môžete použiť kostnú múčku 1 tbs až 3 diely mixu. nenechajte úplne zaschnúť. V zime trochu zálievku obmedzte, udržiavajte na 50-60F. rhizóny najlepšie rozdelené február-marec.

16. septembra 2003 broozersnooze z Jacksonville, FL (zóna 9b) napísal:

Jeden z nich žijem vonku už asi 18 mesiacov. Naše teploty klesajú do 20. rokov a niekedy aj do obdobia dospievania, ale nezostávajú tam dlhšie ako niekoľko hodín. Tejto rastline sa darilo veľmi dobre.

Tento rok na jar som to rozdelil na 4 časti - jedna sa vracia späť do závesného koša, na ktorú sa dostane poriadna dávka popoludňajšieho slnka. Už to prerástlo z koša. Dúfam, že to nebudem musieť až do jari rozdeliť znova.

Ostatné časti boli zasadené do kúska dutého duba spolu s niekoľkými broméliami v oblasti, na ktorú nie je toľko slnka, a tiež to neurobili dobre.

13. marca 2003 kennedyh z Churchillu vo Viktórii
Austrália (zóna 10a) napísala:

Táto papraď je horolezcom vlhších lesov v juhovýchodnej Austrálii, často lezie na stonky mäkkých stromov kapradiny, Dicksonia antarctica. Je to meno klokana Fern, odkazuje na tvar listov. Na mladej rastline sú listy nerozvetvené, ale nakoniec sa u nich vyvinie niekoľko širokých boliniek. Existuje medzistupeň, kde niektoré listy majú iba jednu rozvetvenú šišku. Tento tvar lístia potom pripomína stopu klokana, ktorý má jeden dlhý prst a jeden vedľa seba kratšie. Pred niekoľkými rokmi som kúsok kengurej kapradiny uviazal na stonku mojej kapradiny Soft Tree a odvtedy sa jej tam darí, teraz sa niekoľkokrát obtočil okolo stonky paprade a pravidelne produkoval spóry, aj keď už nevznikli žiadne nové rastliny. . Zalievam stonku papradia po súhrne. prečítajte si viac, aby bol vlhký.


Príliš málo alebo príliš veľa slnečného svetla

Klokan Fern znesie slabé svetelné podmienky, ale nebude tam veľký rast. Listy budú slabnúť, pretože staršie listy odumierajú a nové sa objavujú pomalšie. Za slabého osvetlenia sa objavia nové listy s menším počtom „prstov“ na „labke“ a jednoduchšou štruktúrou. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš článok o tom, či je na vašej rastline dostatok slnka.

Príliš veľa slnečného žiarenia môže naopak popáliť jemné listy a spôsobiť hnednutie. Klokaní papraď nemôže tolerovať priame slnečné svetlo. Rovnako ako u väčšiny papradí, aj tu budete potrebovať dostatočné množstvo svetla, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

RIEŠENIE: Umiestnite svoju rastlinu do jasného okna na sever alebo na východ. Nepestujte klokanie paprade priamo v okne orientovanom na juh. Ak je to potrebné, vráťte sa niekoľko metrov dozadu od južne orientovaného okna, aby ste chránili jemné lístie pred priamym slnečným žiarením a stále poskytovali dostatočné nepriame svetlo. Čistá záclona umiestnená nad oknom pomôže filtrovať svetlo, ak máte podozrenie, že vašej rastliny je príliš veľa.


Ako sa starať o kengurieho kapra

Súvisiace články

Klokanovitá kapradina (Microsorum diversifolium), pôvodom z Austrálie, je atraktívna kapradina so studeným podnebím, ktorá sa vyznačuje pevnými listami, ktoré dorastajú do rôznych dĺžok. Výška rastliny v zrelosti je asi 1 stopa, s rozpätím 2 až 3 stopy. Niekedy sa pestuje ako pôdna pokrývka. Pre svoj neobvyklý rastový zvyk a zvláštne tvarované listy si táto rastlina milujúca tieň a vlhkosť zaslúžene zaslúžila pomenovanie papagáj kengurej labky. Klokanie papraď je vhodná na pestovanie v zónach odolnosti rastlín 9 až 11 ministerstva poľnohospodárstva USA.

Vodný klokan papraď hlboko raz za týždeň po celý rok, poskytuje dostatok vody na nasiaknutie koreňov. Medzi hlbokými zálievkami zalievajte každý deň mierne, aby bola pôda rovnomerne vlhká. Neposypte lístie. Namiesto toho použite odkvapkávací zavlažovací systém alebo nechajte záhradnú hadicu pretiecť na základňu rastliny.

Klokanovu kapradinu každoročne na jar prihnojujte pomocou univerzálneho alebo pomaly sa uvoľňujúceho záhradného hnojiva v pomere 10-20-10 alebo 14-14-14. Môžete tiež použiť organickú rybiu emulziu. Nikdy nekŕmte neskoro v sezóne a nikdy neprihnojujte. Paprade sú ľahké kŕmidlá, ktoré sú poškodené príliš veľkým množstvom hnojiva.

Ak listy majú žltý alebo vybielený vzhľad, čo naznačuje nedostatok železa, naneste produkt obsahujúci chelátované železo. Chelát železitý je dostupný v suchej forme nanášanej na pôdu aj v postrekovej forme nanášanej priamo na listy. Olistenie s nedostatkom železa zvyčajne zozelenie do jedného mesiaca po aplikácii a nevyžaduje opakovanú aplikáciu niekoľko mesiacov.

Hnedé a suché listy narezajte, ako sa javia, pretože listy sa neodrazia. Suché listy sú zvyčajne výsledkom dlhodobého pôsobenia horúceho a suchého vetra.

Chráňte papraď pred slimákmi, ktoré sa často živia lístím rastlín milujúcich vlhkosť, najmä počas daždivého alebo vlhkého počasia. Pravidelné nanášanie komerčnej slimačej návnady je zvyčajne najefektívnejšou liečbou. K dispozícii sú však aj rôzne prírodné liečby.


Papagáj kengurový (Microsorium diversifolium)

Musíte zimovať túto kapradinu vo vnútri?

Áno, je to veľmi jemné.
Na rozdiel od mnohých nežných papradí je to veľmi odpúšťajúce.
Máme tri v závesných kvetináčoch, ktoré môžu byť raz za týždeň polievané v GH.
Ak vám chýba zalievanie, zvädnú a povedia vám, že je čas H2O.
Ak to urobia príliš dlho, pôjdu spať a zobudili sa s dobrým zmáčaním.
Väčšina tropických papradí sa iba scvrkne a zomrie.

Získal som jeden od svojej sestry, ktorá ho mal v 10 "vysokom maličkom kvetináči, a dnes som ho presadil. Existujú dlhé. Ktoré vyzerajú ako korene, pochádzajú z nich. Na niektorých miestach z nich pochádzajú listy. Ak jedného zakopem , dorastie?
Som v Kalifornii a všimol som si, že tu nerastú, ale bude to na terase a som odvážny. Potrebujete vedieť niečo špeciálne? Potrebujete veľa priestoru? Zarosenie? Jedlo? ak ano tak aky typ.

Pred pár mesiacmi mi svokra dala rastlinu, ktorú má už viac ako 30 rokov! Nevedela, čo to bolo, ale po dlhom zakorenení (nie je to zamýšľané) sa domnievam, že ide o klokanie labku. Predtým, ako som ho dostal, sa doňho pichalo niekoľko rokov, ale potom, čo som ho opatrne presadil, dal som ju na pekne tienisté miesto na terase. Strážil som ju a ona sa znovu narodila! Prichádza viac ako tucet nových lístkov a niekoľko väčších nových listov má na sebe spory! Rád by som počul akékoľvek návrhy na ďalší úspech s mojím novým „dieťaťom“! Som vo Virgínii, takže viem, že ju na zimu musím doviesť dovnútra. Akékoľvek tipy týkajúce sa toho by boli skvelé !! Vďaka, Susan

Susan, ak tvoj MIL má rastlinu toľko rokov, je ĎALEKO lepšie informovaná ako ja, aby dávala tipy. lol!
Stačí sledovať vodu a slnko. Nové listy a spory, ktoré ste na dobrej ceste!
Každú jar osviežime pôdu a môžu ísť.
VEĽMI zhovievavá kapradina.

Mám 2 rastliny, s ktorými experimentujem, a mám ich len od jari. Vidím, že majitelia Severu, odporúčajú Wintering dovnútra. Má tu niekto v centrálnej Fl. mať jeden a prinesieš ho tiež v zime? Sme v zóne 9. Ďakujem, Valerie


Pozri si video: Circus Boxing Kangaroo


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki