Záhradné budovyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

2994

Kto veľa robí, toho veľa zvláda - toto známe príslovie najlepším možným spôsobom charakterizuje jednu z najžiarivejších hviezd ruskej kinematografie Elenu Jakovlevovú. Okrem vysokej zamestnanosti v kine je umelec veľa a plodný ...


Opis kultúry

Strom sa nachádza v severnej časti pologule, je najviac prispôsobený miernemu podnebiu, dobre sa vyvíja v subtrópoch. Vďaka jasnému, bujnému kvetenstvu a neobvyklej farbe lístia patrí jabloň do skupiny zdobenia stromov a kríkov.

Kvetenstvo je bledo biele, jasne červené alebo sýto ružové, kvitnúce množstvo sa šíri po celej dĺžke konára v tvare dáždnika a keďže veľkosť stromu je asi 10 metrov (čo je oveľa menej ako u domácej jablone). ), vytvorí sa umelý efekt, ktorý upúta pozornosť všetkých naokolo.

Priemerný priemer kvetu je 4 centimetre. Zeleň dekoratívnej kultúry má tiež určité znaky. Veľkosť - 8-10 centimetrov, podlhovasto vajcovitá. Najčastejšie pri počiatočnom vývoji púčika (prvá polovica mája) na strome ešte nie sú žiadne listy.

Medzi dekoratívnymi odrodami sú poddimenzované, trpasličí a polotrpasličie plodiny. Bolo vyvinutých veľa druhov takýchto výsadieb, ktoré sú distribuované podľa typu koruny.

Rozmanitosť ozdobných koruniek na jablká:

 • šírenie (vetvy sú náhodne umiestnené vo všetkých smeroch)
 • plač (vetvy smerujú nadol, vytvára sa dojem hubovej čiapky)
 • stlačené (mať malý počet konárov držaných blízko spodnej časti kmeňa)
 • stĺpikové (majú veľa kostrových konárov, postupne sa rozbiehajúcich zdola do strán).

Plodnosť je inherentná, neodporúča sa však využívať úrodu, pretože chuťové vlastnosti vôbec nezodpovedajú bežnému ovociu.


  Pozri si video: Dokončená stavba pasivního domu v Ústí nad Orlicí -


  Predchádzajúci Článok

  Opeľovanie jedným ovocným stromom

  Nasledujúci Článok

  Výsadba červenej kostravy: Ako pestovať plazivú červenú kostrovú trávu