Ako si vyrobiť červí dom: Výroba džbánu alebo nádoby na dážďovky s deťmiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Autor: Bonnie L. Grant, certifikovaný mestský poľnohospodár

Deti majú prirodzenú zvedavosť o svete okolo seba. Ako rodičia a učitelia je našou výzvou vystaviť deti prírodnému svetu a tvorom v ňom pozitívnym a zábavným spôsobom. Budovanie domov pre dážďovky je skvelý kreatívny projekt, ktorý prináša deťom tvárou v tvár jednému z fascinujúcich organizmov, s ktorými zdieľame túto zem. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Vytvorenie červovej nádoby s deťmi

Vytvorenie nádoby na červy je ľahké a prináša lekcie kompostovania a procesov prirodzeného znehodnocovania do domácnosti alebo do triedy. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko červov, niekoľko jednoduchých materiálov a zvyškov kuchynky a deti budú na dobrej ceste k jedinečným a doučovaniu nových domácich miláčikov.

Keď si spomenieme na červy, často nám z mozgu vyskakujú obrázky slizkých, škvrnitých stvorení. V skutočnosti sú dážďovky jedným z najtvrdšie pracujúcich tvorov v prírode a sú zodpovedné za kvalitu, úrodnosť a úrodnosť našej pôdy. Bez červov by naša zem nebola taká zelená a bohatá a rozloženiu nepoužitej rastlinnej hmoty a detritu by trvalo oveľa dlhšie. Keď robíte červíkový dom, učenie detí o užitočnosti červov je ľahké.

Základný dizajn domu červov

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sledovať, ako sa červom darí, je výroba nádoby na dážďovky. To je zvlášť vhodné pre menšie deti. Všetko čo potrebuješ je:

 • Veľká murárska nádoba so širokými ústami
 • Menšia dóza s vekom, ktorá sa zmestí do väčšej dózy
 • Malé kamene
 • Bohatá pôda
 • Voda
 • Kuchynské zvyšky
 • Gumička
 • Nylon alebo tenká látka
 • Červy
 1. Na dno veľkej nádoby vložte 1-palcovú vrstvu kameňov.
 2. Naplňte malú nádobu vodou a utiahnite veko. Toto vložte do väčšej nádoby na vrchole kameňov.
 3. Naplňte okolo nádoby pôdu, ktorá sa bude hmliť, keď ju budete chcieť navlhčiť. Ak si prajete, môžete pri príprave nádoby na dážďovky vytvoriť vrstvy pôdy a piesku, aby ste lepšie videli pohyby červov.
 4. Vložte nejaké kuchynské zvyšky a červy a vrch zaistite nylonom alebo gázou a gumičkou.
 5. Červy udržujte na tmavom a chladnom mieste, okrem pozorovacích období.

Vermicomposting Worm House Design

Trvalejší červíkový dom pre staršie deti je možné vytvoriť pomocou plastových košov alebo drevených. Plastové koše sú lacné, ľahko použiteľné a prenosné. Na to potrebujete jednoducho dva koše, ktoré do seba zapadajú, aby ste vytvorili červí dom.

 1. Do spodnej časti jedného z košov vyvŕtajte 8 až 12 otvorov.
 2. Do druhej položte tehly alebo kamene a potom na ňu položte vyvŕtaný kôš. Takto udržíte kôš zdvihnutý, aby mohla prebytočná vlhkosť odtekať do spodného koša. Táto zhromaždená „šťava“ je cenná pre hnojenie rastlín.
 3. Naplňte horný kôš vonkajšou pôdou a dobre ju zaroste.
 4. Pridajte kuchynské zvyšky nakrájané na veľkosť najmenej-palca a červy.
 5. Na udržanie červov a vlhkosti vo vnútri koša použite veko s dierkami, ktoré sú okolo seba vyrazené.

Ponaučenie z vytvorenia zásobníka červov

Starším deťom môže prospieť stavba dreveného červieho domu. Existuje veľa plánov online a vo vermikompostovacích článkoch. Môžete si tiež objednať súpravy, ak je to ľahšia trasa.

Deti sa nielen naučia kooperatívnym zručnostiam a budú mať pocit úspechu, ale tiež budú môcť sledovať svoje nové domáce zvieratá a zistiť, ako rýchlo rozložia zvyšky potravy na pôdu. Zmienka o tom, ako sa červy pohybujú okolo koša, ilustruje, ako červy pohybujú pôdou a zvyšujú náklonnosť.

Stavba domov pre dážďovky vám dáva príležitosť hovoriť o výžive rastlín. Vytekajúca kvapalina je silné hnojivo, plné živín. Učenie detí o hodnote týchto malých organizmov otvára oči aj pre ďalšie zvieratá a ich význam v prírode.

Vytvorenie nádoby na červy je navyše zábavnou rodinnou aktivitou, pri ktorej sa pozorne sleduje cyklus života a uznávajú sa lekcie ochrany a recyklácie.

Tento článok bol naposledy aktualizovaný dňa

Prečítajte si viac o detských záhradách


US EPA

Červ na kompostovanie, známy ako vermikompostér, môže byť pomerne lacný a ľahko sa udržiavať. Existuje niekoľko spôsobov, ako vermikompostovať. Ďalej uvádzame pokyny, ako postaviť jeden druh červového kompostovacieho koša určeného na použitie vo vnútri. Je tiež možné zakúpiť si nádoby na kompostovanie červov. Svoj kôš budete chcieť odložiť do vnútorného priestoru, pretože nechcete, aby červy v zime zamrzli alebo sa v lete príliš ohriali. Okrem toho môžete kôš odložiť do suterénu alebo do iného priechodného priestoru, pretože v kompostéri budete vyrábať kompost a „čaj“ z červov.

Na tejto stránke:


Ako si vyrobiť dvorné a suterénne červie farmy

Posledná aktualizácia: 5. novembra 2020 Referencie schválené

wikiHow je „wiki“ podobne ako Wikipedia, čo znamená, že veľa našich článkov je spoluautormi viacerých autorov. Na vytvorení tohto článku pracovalo 19 ľudí, niektorí anonymne, na jeho úpravách a vylepšovaní v priebehu času.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. V takom prípade považovalo článok za užitočný 96% čitateľov, ktorí hlasovali, a získal tak náš štatút schválený čitateľom.

Tento článok bol videný 128 855 krát.

Tento článok je zameraný na tých, ktorí to myslia so záhradou alebo suterénom svojho domova vážne na to, aby si sami pripravili rybiu návnadu pre svoje vlastné použitie alebo pre zisk, a pre zábavu sledovaním toho, ako sa niečo dostáva do popredia témy „Urob si sám“ projekt. Napríklad pre stredoatlantické štáty, ktoré v zime príliš nevychladnú, alebo ak počasie zostane okolo 50 až 75 rokov, sa chov červov stane ľahkým a príjemným spôsobom, ako sa zbaviť mnohých zvyškov stolov a niektorých ostatný odpad a nakŕmiť svoje červy.


Návrh červieho domu - Tipy na stavbu domov pre dážďovky s deťmi - záhrada


Domáce červie farmy
Ako si postaviť vlastnú červiu farmu

Červy! Recyklátory našej záhrady! Bez nich by naša pôda nebola taká bohatá a prevzdušnená a naše rastliny by nerástli tak hojne.

Môžeme tiež využiť úžasnú prácu, ktorú červy robia na našej vlastnej červej farme. Tieto hladné malé stvorenia každý deň skonzumujú najmenej polovicu svojej telesnej hmotnosti z organického materiálu a v dobre udržiavanej červej farme sa hojne množia.

Na predaj sú k dispozícii rôzne komerčné šnekové farmy, ale pre mnohých z nás je vytváranie vlastných vlastných zdrojov spokojnejšie a tiež pomáha pri recyklácii materiálov, a nie pri nákupe nových.

Ďalej uvádzame niekoľko jednoduchých domácich nápadov na výrobu fariem pre červy, ktoré vám pomôžu začať.

Pri tejto metóde sa na vytvorenie červej farmy používajú plastové prepravky s viečkami, vrstvené, s vyvŕtanými otvormi. Na spodnú prepravku je pripevnený kohútik na vypúšťanie úžasnej kvapaliny, ktorá sa produkuje na červej farme. Toto robí skutočne úžasné hnojivo pre celú vašu záhradu, keď sa zriedi, zvyčajne pri asi 1 diele červa na 10 dielov vody. Vložte toto červové hnojivo do zálievky a aplikujte na svoje rastliny.

Video nižšie ukazuje konštrukciu farmy na výrobu červov z plastových prepraviek.

Jednoduchá šneková farma z polystyrénu

Polystyrén je jedna z vecí, ktorá na skládkach vydrží takmer navždy, takže opätovné použitie polystyrénových krabíc pre vašu červiu farmu ich dobre využije. Polystyrén je tiež dobrým izolátorom pre červy v extrémnych klimatických podmienkach, aj keď je samozrejme treba stále venovať pozornosť.

V nasledujúcom videu uvidíte, aké ľahké je vyrobiť polystyrénovú červiu farmu!

Opäť dobrý spôsob, ako niečo recyklovať. Pneumatiky sú dlhotrvajúce, takže urobte dobrú farmu s červami. Pri tejto metóde je plošina postavená z tehál a kúska dreva s vyvŕtanými otvormi umožňujúcimi únik kvapaliny. Pneumatiky sa potom umiestnia do veže na vrchu plošiny. Umiestnením nádoby, ako napríklad nádoby na zmrzlinu, pod otvory v plošine môžete zbierať červovú tekutinu. Ako vrchnák je možné na vrchnú pneumatiku umiestniť veko na odpadkový kôš alebo iný kus dreva.

Video nižšie ukazuje, ako 2 deti stavajú farmu na výrobu pneumatík.

Ako ukazuje nasledujúce video, veľmi jednoduchá červa môže byť postavená z koša alebo suda, ktorý je opäť vyvýšený na plošine s otvormi umožňujúcimi únik kvapaliny.

Obzvlášť vhodné pre šnekové farmy vo väčšom meradle. Tehly alebo staré železničné podvaly je možné skladať na seba a vytvárať tak šnekové farmy. Môžu byť zostavené v akomkoľvek rozsahu, ktorý vyhovuje vašim účelom. Môžete pridať zvyšky z kuchyne spolu so záhradným odpadom a hnojom, ktoré vaša včelia kolónia s radosťou rozdrví. Povrch pokryte starým kobercom, hesiánskymi vreckami alebo kúskom dreva, aby ste udržali vlhkosť a svetlo nevytiekli, aby ste dosiahli dokonalú červiu posteľ.

Video nižšie ukazuje tehlovú červiu farmu postavenú v dvoch častiach s tehál s otvormi oddeľujúcimi postele. Pretože červy skonzumujú väčšinu toho, čo je v jednej posteli, migrujú do ďalšej postele.

Nasledujúce nápady sa trochu líšia od normy a používajú Permakultúrny princíp integrácie a nie segregácie.

Táto metóda červíckej farmy zahŕňa použitie chodníkov vo vašej záhrade alebo skleníku ako červiarenské farmy. Pozdĺž oblasti cesty sú umiestnené organické materiály, ako sú listy, zvyšky zeleniny, hnoj, kávová usadenina atď. Pridajú sa červy, ktoré sa potom pokryjú ďalším organickým materiálom. Na vrch sa potom umiestni chodník, napríklad staré palety, aby ste nechodili priamo po červoch a nehrozili tak zhutnenie a stlačenie.

Raz alebo dvakrát do roka vytiahnite palety a vykopajte úžasne bohatý červotočový kompost a pridajte ho do svojej záhrady.

Prípadne môžete palety vytiahnuť a zasadiť túto oblasť, čím umožníte rastlinám priamy prístup na toto úžasne úrodné miesto. Vaše farmy s červami sa potom dajú presunúť do iných oblastí, ktoré boli predtým vysadené a teraz potrebujú revitalizáciu. A tak proces pokračuje.

Video nižšie ilustruje vytváranie fariem červov.

Táto myšlienka umiestňuje nádoby na červovité farmy priamo do záhrady a umožňuje červom voľný pohyb dovnútra a von z nich. Veľké vedrá sú dobre vyvŕtané s otvormi dostatočne veľkými na to, aby červy voľne prechádzali dnom a po stranách, a sú umiestnené v otvoroch vykopaných v zemi. Do týchto vedier sa potom vloží kuchynský šrot atď., Aby si na nich červy mohli pochutnať. Na zabezpečenie ideálnych podmienok pre červy sú potrebné kryty alebo nejaký druh krytu.

Video nižšie vysvetľuje proces farmy s červami vo voľnom výbehu.

Dúfajme, že vám tieto nápady poskytli nejaké podnety na zamyslenie sa nad podnikom zamerajúcim sa na chov červov. Ak si vyrábate svoju vlastnú červiu farmu, radi by sme vás počuli a zverejnili svoje nápady a fotografie na tomto webe!


Ako si vyrobiť červie stanovište

Posledná aktualizácia: 24. septembra 2020 Odkazy schválené

Spoluautorom tohto článku bol náš vyškolený tím redaktorov a výskumníkov, ktorý ho overil z hľadiska presnosti a komplexnosti. Tím správy obsahu wikiHow starostlivo monitoruje prácu našej redakcie, aby zabezpečil, že každý článok je podložený dôveryhodným výskumom a zodpovedá našim vysokým štandardom kvality.

V tomto článku je citovaných 14 odkazov, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti stránky.

wikiHow označí článok ako schválený čitateľom, akonáhle získa dostatok pozitívnej spätnej väzby. V takom prípade považovalo článok za užitočný 91% čitateľov, ktorí hlasovali, a získal tak náš štatút schválený čitateľom.

Tento článok bol videný 43 028 krát.

Červí biotop je skvelým miestom na chov vašich domácich miláčikov. Na rozdiel od červej farmy umožní červom prosperovať a žiť dlho. Stanovište červov je pomerne ľahké, ale bude to vyžadovať trochu prípravy. Keď to všetko nastavíte a predstavíte červy v ich novom domove, budú sa krútiť okolo a žmýkať špinu, akoby nikdy neopustili záhradu!


Jordan a Rachel spolu so svojimi tromi malými deťmi potrebovali domov, kde by sa mohli rozložiť, ale aj kde by sa mohli zhromažďovať ako rodina. Dom, ktorý si vybrali, bol podnik, ale skutočnosť, že bol na súši, a mala viac ako dosť otvoreného priestranstva na to, aby sa jeho deti mohli hrať a pestovať, z neho spravili zábavný projekt. Rodina Barkerovcov miluje farmársky štýl a rozhodli sme sa, že mu dodáme svoj vlastný jedinečný štýl, a to aj začlenením európskeho pocitu.

KUCHYNĚ + JEDÁLNE

Cieľ: Otvorte pôdorys a vytvorte kuchyňu a obývaciu izbu.

Tento ostrov vyrobil náš stolár a priateľ, Clint Harp. Navrhli sme ho tak, aby bol primitívnym farmárskym stolom pre barové sedenie, ale slúžil aj ako sklad.

Nemuseli sme presunúť stopu kuchynských alebo jedálenských priestorov, čo všetko, vrátane plánovania, v tomto priestore len trochu uľahčilo.

Tmavá škvrna ostrova spolu s antickými špajzovými dverami a bronzovými príveskami zahriali všetko biele backsplash a skrinky.

Ručne maľovaná bola aj vzorovaná dlaždica za pecou, ​​ktorá dodala kuchyni ústredný bod.

Zvolili sme ručne vyrobený, maľovaný backsplash z terakotovej dlaždice, ktorý dodá kuchyni zaujímavú textúru a charakter.

Tento jednoduchý nosník z prírodného dreva udržuje jedáleň a kuchyňu definované bez toho, aby ich navzájom uzatvárali.

Jedáleň je jedným z prvých priestorov, ktoré vidíte pri vstupe do budovy. Milujem spôsob, akým prúdi priamo do kuchyne. Rozhodli sme sa pre svetlú farbu laku a ďalšie 2 sady starožitných dverí vedúce k domácej kancelárii, aby boli veci neutrálne a plynulé.

BÝVANIE

Účel: Aktualizovať a prepracovať krb tak, aby bol kotvou rodinnej izby.

Tieto drevené trámy sme pridali, aby sme zvýraznili jedinečnú klenbu stropu.

Krb bol určite kotvou celého hlavného obytného priestoru. Bol zastaraný a potreboval niečo na osvieženie jeho vzhľadu. Rozhodli sme sa zachovať jej pôvodný tvar a charakter, ale tehlu zakryjeme bielym štukom, aby získala modernejší vzhľad.

KANCELÁRIA

Cieľ: Na vrchole zoznamu želaní bola Jordan, ktorá pracuje z domu, súkromná kancelária.

Súkromná domáca kancelária bola na vrchole zoznamu nevyhnutných vecí pre rodinu Barkerovcov. Jordan trávi nejaký čas prácou z domu a potrebovala tichý pracovný priestor. Na vytvorenie tohto doplnku sme použili extra štvorcové zábery z hlavného obytného priestoru.

Renovácia tejto izby bola iba kozmetická. Okrem oddelenia tohto priestoru pre kanceláriu to chcelo iba vymaľovanie, obloženie, nové okno pre dostatok prirodzeného svetla a svietidlo.

MASTER SUITE

Cieľ: Vyrazte z hlavnej spálne a pridajte štít do exteriéru. Aktualizujte spálňu a kúpeľňu.

Vyskočili sme z prednej časti domu, aby sme pridali ďalší priestor pre hlavný apartmán. Toto sa zdvojnásobilo ako spôsob, ako pridať trochu zaujímavosti do exteriéru domu - ktorý bol predtým veľmi nudný a jednorozmerný.

Barkersovci požadovali dvojitú márnosť, a tak sme urobili veľkú dvojitú márnosť a dve samostatné zrkadlá s bielym rámom a mramorovými doskami.

Chcel som, aby hlavná kúpeľňa zodpovedala európskemu štýlu domu, a tak sme sa rozhodli pre klasické biele dlaždice metra vrstvené tmavošedým obkladom.

Barkerovci nepotrebovali vaňu, a tak sme sa rozhodli ísť s touto veľkou sprchou na dlaždice v podlahe.

VLASTNÍK DOMU

Čo vás viedlo k tomu, že ste sa rozhodli postaviť si svoj Fixer Upper v krajine na rozdiel od domu v meste Waco?

Bývali sme neďaleko mesta Waco 9 rokov a milovali sme ho, ale vždy sme mali túto krajinu v srdci. Asi rok sme ležérne hľadali nejakú pôdu, takže keď sme videli túto nehnuteľnosť, boli sme nadšení, že môžeme niečo stíhať mimo mesta.

Ako plánujete využitie svojej pôdy?

Súčasťou nášho dôvodu presťahovania sa do krajiny bola túžba po nejakom druhu usadlosti. Páči sa nám myšlienka použitia plodín zo záhrady alebo kurčiat na vrátenie komunite. Tiež sme sa pohrali so zábavnými nápadmi, ako je tekvicová náplasť, kvetinové polia alebo farma na vianočný stromček.

Čo sa vám na procese renovácie páčilo medzi obľúbené?

Jednou z mojich najobľúbenejších vecí bola úroveň zapojenia. Je príjemné zdieľať vaše príspevky a názory na dizajn domu, ale potom sa vzdajte všetkých podrobností. Na každú malú časť nie je potrebné sa sústrediť a mohli sme sa spoľahnúť, že dizajn vyjde tak, aby odrážal náš štýl.

Páči sa mi, ako sme si mohli vziať domov, ktorý bol tak opačný, ako táto rodina potrebovala, a vytvorili sme z neho funkčný a krásny rodinný dom pre Barkerovcov! Chip a dúfam, že sú tu šťastní ešte roky!


Náš najlepší výber pre najlepšiu súpravu červích fariem

Náš najlepší výber pre najlepšiu súpravu červích fariem je červíkový kompostovací kôš VermiHut.

Výrok „ak platíte arašidy, dostanete opice“ sa na tento produkt nevzťahuje. VermiHut Worm Compost Bin je za svoju cenu dobre navrhnutý produkt. Žiadny zápach, žiadne netesnosti. Dizajn vám tiež veľmi uľahčuje správu červej farmy.


Pozri si video: Throwing of the plate on the potters wheel


Predchádzajúci Článok

Obrázky a názvy ovocných stromov

Nasledujúci Článok

Starostlivosť o rastliny Maki